Облыс әкiмiнiң 2002 жылғы 8 қазандағы N 492 "Ауыл шаруашылығы субъектiлерiне жергiлiктi деңгейде бюджеттiк несие беру Ережесiн бекiту туралы" шешiмiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Атырау облысы әкімиятының 2004 жылғы 27 ақпандағы N 20 шешімі. Атырау облыстық әділет департаментінде 2004 жылғы 9 сәуірде N 1921 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімінің 2009 жылғы 30 наурыздағы N 15 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімінің 30.03.2009 N 15 шешімімен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 14 тамыздағы N 816 "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 25 шiлдедегi N 832 Қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 28 желтоқсандағы N 1745 Қаулысының күшiн жою туралы" қаулысына сәйкес шешім етемін:
1. Облыс әкiмiнiң 2002 жылғы 8 қазандағы N 492 "Ауыл шаруашылығы субъектiлерiне жергiлiктi деңгейде бюджеттiк несие беру Ережесiн бекiту туралы" шешiмiне (облыстық Әділет басқармасында 2002 жылғы 13 қарашада N 1195 тіркелген, 2002 жылғы 3 желтоқсанда "Атырау" газетінде жарияланған, облыс әкімінің 2003 жылғы 3 наурыздағы N 14 шешімімен өзгерістер енгізілген) келесі өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетілген шешіммен бекітілген ауыл шаруашылығы субъектiлерiне жергiлiктi деңгейде бюджеттiк несиелер беру Ережесiнде:
1 бөлімнің:
36 абзацы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"ұлттық валютадағы сыйақының ставкасы бюджеттік кредит мерзіміне тең өтеуге дейінгі мерзіммен бағалы қағаздардың ұйымдасқан қайталама рыногіндегі операциялар қорытындысы бойынша алдыңғы тоқсанда қалыптасқан қаржы министрлігі ұлттық валютада айналысқа шығарған мемлекеттік орта мерзімді индекстелмейтін бағалы қағаздар бойынша табыстылықтың өлшенген ставкасына тең";
2 бөлімнің:
4 тармақтағы "1012578200 бағдарламасы" сөздері "101257900 бағдарламасы" сөздерімен ауыстырылсын;
4 бөлiмнің:
24 тармағы алынып тасталсын;
27 тармақ келесi мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
"12) бағдарлама әкiмшiсiмен келiсiлген несиенi өтеу кестесi";
5 бөлімдегі:
31 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"31. Банк-заемшы мен ақырғы заемшылар арасындағы кредиттік келісім-шарттар және кепілдік келісім шарттар банк-заемшының оң қорытындысынан кейін үш күн ішінде жасалынады.
Кепілдік келісім-шарт жасалған соң банк-заемшы кепілдік мүлікті жылжымайтын және жылжитын мүліктің тіркелуін жүзеге асыратын органдарда тіркеуден өткізеді".
33 тармақтың 1) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1) кредитті банк-заемшы және түпкі заемшымен жасалған кредиттік келісім шартта көрсетілген жеңілдетілген (каникулдың) кезеңі өткеннен кейін тоқсан сайын тең үлесте өтеуі шартымен. Сонымен қатар жеңілдетілген кезеңнің ұзақтығы кредит мерзімі ұзақтығының 1/3 (үштен бірінен) аспауы тиіс";
6 бөлiмдегі:
37 тармағы келесі редакцияда мазмұндалсын:

О внесении изменений и дополнений в решение акима области от 8 октября 2002 года 492 "Об утверждении Правил предоставления бюджетных кредитов субъектам сельского хозяйства на местном уровне"
Решение акима Атырауской области от 27 февраля 2004 года N 20. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 9 апреля 2004 года за N 1921. Утратило силу решением акима Атырауской области от 30 марта 2009 года N 15
Сноска. Утратило силу решением акима Атырауской области от  30.03.2009 N 15.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 августа 2003 года N 816 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2002 года N 832 и признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2001 года N 1745" решил:
1. Внести в решение акима области от 8 октября 2002 года N 492 "Об утверждении Правил предоставления бюджетных кредитов субъектам сельского хозяйства на местном уровне" (зарегистрировано в областном управлении юстиции 13 ноября 2002 года за N 1195, опубликовано в газете "Прикаспийская коммуна" от 3 декабря 2002 года, внесены изменения решением акима области от 3 марта 2003 года N 14) следующие изменения и дополнения:
в Правилах предоставления бюджетных кредитов субъектам сельского хозяйства на местном уровне, утвержденных указанным решением:
в разделе 1:
абзац 36 изложить в следующей редакции:
"ставка вознаграждения в национальной валюте устанавливается равной сложившейся в предыдущем квартале по результатам операций на организованном вторичном рынке ценных бумаг средневзвешенной ставке доходности по государственным среднесрочным неиндексируемым ценным бумагам, эмитированным Министерством финансов в национальной валюте, со сроком до погашения равном сроку бюджетного кредита.";
в разделе 2:
в пункте 4 слова "по Программе 10 1257 82 00" заменить словами "по Программе 10 1257 9 00";
в разделе 4:
пункт 24 исключить;
пункт 27 дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) график погашения кредита, согласованный с Администратором программы";
в разделе 5:
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Кредитные договора и договора залога между банком-заемщиком и конечными заемщиками заключаются в трехдневный срок после положительного заключения банка-заемщика.
После заключения договора залога банк-заемщик регистрирует залоговое имущество в органах, осуществляющих регистрацию движимого и недвижимого имущества";
подпункт 1) пункта 33 изложить в следующей редакции:
"1) с условием начала погашения кредитов равными долями по кварталам после истечения льготного (каникулярного) периода, указываемого в кредитном договоре банка-заемщика с конечным заемщиком. При этом продолжительность льготного периода не должна превышать 1/3 (одной трети) продолжительности срока кредита";
в разделе 6:
пункт 37 изложить в следующей редакции:

"37. Аудандар (қала) әкiмдерi ауыл шаруашылығы субъектiлерiмен тиісті комиссияларға ұсынған бизнес-жоспарларын қарап, комиссияның оң қорытындысын алып, iрiктелген бизнес-жоспарды аудан (қала) әкімі қол қойған қолдау хат пен салалық қорытынды қоса бағдарлама әкiмшiсiне қарауға жiбередi";
38 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"38. Жеңiлдетілген кредиттеуге рұқсат алу үшiн ауыл шаруашылығы субъектiлерi аудандық (қалалық) әкiмиятының комиссиясына мынадай құжаттар тапсырады:
1. Кредит беру туралы арыз;
2. Бизнес-жоспар;
3. Кепiлдiк мүлiктiң баршылығы және оның жағдайы туралы анықтама".
40 тармақ келесi редакцияда мазмұндалсын:
"40. Аудан (қала) әкiмияттарынан келiп түскен бизнес-жоспарлар мен оған қоса берілген құжаттама бағдарлама әкiмшiсiмен түскен күннен бастап бес күн мерзiмiнде қаралады, олар оң баға алған кезде салалық тұжырымдамамен қоса банк-заемшыға берiледi. Банк-заемшы, өз кезеңінде, бағдарлама әкімшісінен материалдарды алғаннан кейiн он бес күнтізбелік күн iшiнде ұсынылған бизнес-жоспарларды кредиттеу немесе  бас тарту жөнiнде шешiм қабылдауға және бағдарлама әкiмшiсiне, сонымен қатар, несие сұраушыға қорытындысын хабарлауға тиісті";
41 тармақ келесi редакцияда мазмұндалсын:
"41. Банк-заемшы кредит беру туралы шешiм қабылдағаннан кейiн оларды қаржыландыру үшiн банк-заемшы кредиттеу комитетiнің оң бағасын алған бизнес-жоспарлар тiзiмiн бағдарлама әкiмшiсiне ұсынуға мiндеттi";
8 бөлiмнің:
54 тармағы алынып тасталсын.
2. Осы шешiмнiң орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары Қ.Қ. Ищановқа жүктелсiн.
Облыс әкiмi

"37. Акимы районов (города) рассматривают проекты, представленные субъектами сельского хозяйства на соответствующих комиссиях и отобранный бизнес-план, получивший положительную оценку комиссии, направляют для рассмотрения Администратору программы с приложением ходатайства, подписанного акимом района (города) и отраслевого заключения";
пункт 38 изложить в следующей редакции:
"38. Для получения разрешения на льготное кредитование субъекты сельского хозяйства представляют комиссий районных (городского) акиматов следующие документы:
1) Заявление о выдаче кредита;
2) Бизнес-план;
3) Справку о наличии и состоянии залогового имущества"
пункт 40 изложить в следующей редакции:
"40. Поступившие от акиматов районов (города) бизнес-планы и прилагаемая к ним документация рассматриваются Администратором программы в пятидневный срок со дня их поступления и при положительной оценке их с отраслевыми заключениями передаются банку-заемщику. Банк-заемщик, в свою очередь, после получения материалов от Администратора программы, должен в течение пятнадцати календарных дней принять решение о кредитовании представленных бизнес-планов или об отказе им, и сообщить о результатах Администратору программы, а также заявителю кредита";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Банк-заемщик после принятия решения о кредитовании обязан представить Администратору программы список бизнес-планов, получивших положительную оценку кредитного комитета банка-заемщика для их финансирования";
в разделе 8:
пункт 54 исключить.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на Ищанова К.К. - заместителя акима области.
Аким области