Тұрақты емес ұшуларды орындауға арналған рұқсаттарды беру және беруден бас тартуға арналған негіздердің ережелерін бекіту туралы Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің Азаматтық авиация комитеті төрағасының 2003 жылғы 30 қазандағы N 502 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Көлік және коммуникациялар министрлігі Азаматтық авиация комитеті төрағасының 2005 жылғы 12 қаңтардағы N 4 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 11 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 3439. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2010 жылғы 13 тамыздағы № 359 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2010.08.13 № 359 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Жолаушыларды, багажды және жүкті тасымалдауға арналған тұрақты емес ұшулардың орындауына арналған рұқсаттарды беру және олардан бас тартуға арналған негіздерін реттеуін әрі қарай дамыту мақсатында  БҰЙЫРАМЫН :
1. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің Азаматтық авиация комитеті төрағасының 2003 жылғы 30 қазандағы N 502 "Тұрақты емес ұшуларды орындауға арналған рұқсаттарды беру және беруден бас тартуға арналған негіздердің ережелерін бекіту туралы" (нормативті-құқықтық кесімдердің Мемлекетті топтау тізбесінде N 2558 тіркелген, 2003 жылғы N 43-48, 895-құжат, Қазақстан Республикасы орталық орындау және басқа мемлекеттік органдарының нормативті-құқықтық кесімдер Бюллетенінде жарияланған, 3.08.04 жылы  N 139 өзгерістер енгізілген)  бұйрығына мынадай толықтырулар енгізілсін:
аталған бұйрықпенен бекітілген Тұрақты емес ұшуларды орындауға арналған рұқсаттарды беру және беруден бас тартуға арналған негіздердің ережелерінде:
2-тармақты келесі мазмұны бар 6) тармақшамен толықтырылсын:
"туристік чартерлі рейс тұрақты емес рейс болып табылады және ол авиакомпаниямен фрахталау туралы келісім негізінде туроператордың (фрахта алушының) өтінімі бойынша құрылады. Осы келісімге сәйкес фрахта беруші фрахта алушыға бір немесе бірнеше рейсте шарттық желілер бойынша жолаушыларды, жүкті және багажды тасымалдауға арналған бір немесе бірнеше әуе кеменің толық немесе жартылай сыйымдылығын төлеуі тиіс".
5-тармақты келесі мазмұны бар абзацтармен толықтырылсын:
"азаматтық әуе кемелерінің қазақстандық эксплуатанттарының туристік чартерлі рейстеріне бекітілген байланыс арналары бойынша келесі құжаттардың көшірмесі берілуі тиіс:
туроператордың (фрахта берушінің) чартерлік рейсті ұйымдастыру мақсатқа сай екендігінің туристік қызмет саласындағы басқару мемлекеттік органның кепілдемесі (қорытындыламасы);
рейстің фрахта берушісінің туроператорлық қызметпен айналысуына байланысты лицензиясы.".

О внесении дополнений в приказ Председателя Комитета гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 30 октября 2003 года № 502 "Об утверждении Правил выдачи и оснований для отказа в выдаче разрешений на выполнение нерегулярных полетов"
Приказ Председателя Комитета гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 12 января 2005 года № 4. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 февраля 2005 года № 3439. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 августа 2010 года № 359
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13.08.2010 № 359 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования порядка выдачи и оснований для отказа в выдаче разрешений на выполнение нерегулярных полетов для осуществления перевозок пассажиров, багажа и грузов  ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в  приказ Председателя Комитета гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 30 октября 2003 года N 502 "Об утверждении Правил выдачи и оснований для отказа в выдаче разрешений на выполнение нерегулярных полетов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2558, опубликован в Бюллетене нормативно-правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2003 г., № 43-48, ст.895, внесены изменения от 3.08.04 № 139) следующие дополнения:
в Правилах выдачи и оснований для отказа в выдаче разрешений на выполнение нерегулярных полетов, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"туристский чартерный рейс - это нерегулярный рейс, формируемый по заявке туроператора (фрахтователя) на основе договора фрахтования с авиакомпанией, согласно которому фрахтовщик обязуется предоставить фрахтователю за плату всю или часть вместимости одного или нескольких воздушных судов на один или несколько рейсов для перевозки пассажиров, груза и багажа по оговоренным авиамаршрутам.";
пункт 5 дополнить абзацами следующего содержания:
"Для туристских чартерных рейсов казахстанских эксплуатантов гражданских воздушных судов необходимо представить по установленным каналам связи копии следующих документов:
рекомендацию (заключение) государственного органа управления в сфере туристской деятельности о целесообразности организации туристского чартерного рейса туроператором (фрахтователем);
лицензию на занятие туроператорской деятельностью фрахтователя рейса.».

2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Төраға
"Келісілген"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда министрлігі
сауда және туризм қызметтерін
реттеу жөніндегі агенттігінің
төрағасы
12 қаңтар 2005 ж.

2. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
«Согласовано»
Председатель Комитета
по регулированию торговой
и туристской деятельности
Министерства индустрии и торговли
Республики Казахстан