Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасының туын көтеріп жүзуші кеме экипажының құрамына кіру мүмкіндігінің шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2005 жылғы 24 ақпандағы N 130, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2005 жылғы 24 ақпандағы N 08-1/64, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2005 жылғы 26 қаңтардағы N 50-І, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2005 жылғы 24 ақпандағы N 52-ө Бірлескен Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 23 наурызда тіркелді. Тіркеу N 3508. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2013 жылғы 26 шілдедегі № 571 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 26.07.2013 № 571 бұйрығымен.
"Ішкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабы 3-тармағына сәйкес  БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасының туын көтеріп жүзуші кеме экипажының құрамына кіру мүмкіндігінің шарттары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Су көлігі департаменті (Б.Қ.Уандықов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін ұсынсын.
3. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі министрі
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрі
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің
төрағасымен
Келісілді
2005 жылғы 26 ақпан
Қазақстан Республикасы
Денсаулық министрімен
Келісілді
2005 жылғы 23 ақпан
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігінің
2005 жылғы 24 ақпандағы
N 130 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігінің
2005 жылғы 24 ақпандағы
N 08-1/64б бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрлігінің
2005 жылғы 26 қаңтардағы
N 50-І бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігінің
2005 жылғы 24 ақпандағы
N 52-ө бұйрығымен бекітілген
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың
Қазақстан Республикасының туын көтеріп жүзуші
кеме экипажының құрамына кіру мүмкіндігінің шарттары
Қазақстан Республикасының туын көтеріп жүзуші кемеге шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды жұмысқа қабылдау Қазақстан Республикасында шетелдік жұмыс күшін мынадай шарттарды сақтай отырып тарту мен пайдалану мәселелерін реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық кесімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:

Об утверждении условий, на которых иностранцы и лица без гражданства могут входить в состав экипажа судна, плавающего под Государственным флагом Республики Казахстан
Совместный приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 января 2005 года N 50-I, Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 февраля 2005 года N 130, Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 февраля 2005 года N 08-1/64 и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 24 февраля 2005 года N 52-п. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 23 марта 2005 года N 3508. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 июля 2013 года № 571
Сноска. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 26.07.2013 № 571.
В соответствии с пунктом 3 статьи 34 Закона Республики Казахстан "О внутреннем водном транспорте", ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемые условия, на которых иностранцы и лица без гражданства могут входить в состав экипажа судна, плавающего под Государственным флагом Республики Казахстан.
2. Департаменту водного транспорта Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Уандыков Б.К.) представить настоящий приказ в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Министр                                         Министр
внутренних дел                                 иностранных дел
Республики Казахстан                         Республики Казахстан
Министр                                         Министр
транспорта и коммуникаций                       труда и социальной
Республики Казахстан                           защиты населения
Республики Казахстан
Согласован                                  Согласован
Председателем Комитета                  Министром здравоохранения
национальной безопасности                    Республики Казахстан
Республики Казахстан                            23 февраля 2005 г.
26 февраля 2005 г.
Утверждены                                      Утверждены
приказом Министерства                         приказом Министерства
внутренних дел                                иностранных дел
Республики Казахстан                           Республики Казахстан
от 24 февраля 2005 года                     от 24 февраля 2005 года
N 130                                         N 08-1/64
Утверждены                                     Утверждены
приказом Министерства                        приказом Министерства
транспорта и коммуникаций                     труда и социальной
Республики Казахстан                            защиты населения
от 26 января 2005 года                       Республики Казахстан
N 50-I                               от 24 февраля 2005 года
N 52-П
Условия, на которых иностранцы и лица без гражданства
могут входить в состав экипажа судна, плавающего под
Государственным флагом Республики Казахстан
1. Прием на работу на судно, плавающее под Государственным флагом Республики Казахстан, иностранцев и лиц без гражданства осуществляется в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан, регулирующими вопросы привлечения и использования в Республике Казахстан иностранной рабочей силы, при соблюдении следующих условий:

1) кеме экипажының құрамына кіретін шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар кеме капитаны, кеме капитанының аға көмекшісі, аға механик және радио мамандары қызметіне тағайындалмайды;
2) кемеге шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды жұмысқа қабылдау бос жұмыс орындары бар болғанда және ішкі еңбек рыногында жекелеген мамандықтар мен кәсіптер бойынша кемедегі жұмысқа сұранысты қанағаттандыруға мүмкіндік болмаған кезде жүзеге асырылады;
3) Қазақстан Республикасының туын көтеріп жүзуші кеме экипажының құрамына еңбек ету үшін тартылатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың білім деңгейі (кәсіби дайындығы) мен жұмыс өтілі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ішкі су көлігі саласы мамандарының қызметтеріне қойылатын талаптарға жауап беруі тиіс;
4) кемеге жұмысқа қабылданатын шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдардың кәсіби дайындығы мен құзыреттілігінің деңгейі мыналармен:
жасалған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасы танитын білімі туралы құжатының нотариалды расталған аудармасымен немесе білімі туралы құжатпен;
жұмыс беруші куәландырған қызметкердің еңбек қызметін растайтын құжаттармен расталады;
5) Қазақстан Республикасының туын көтеріп жүзуші кемеге жұмысқа қабылданатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың мынадай құжаттары:
денсаулық жағдайы бойынша мұндай жұмысқа жарамдылығын растайтын медициналық комиссияның қорытындысы;
шетелдіктер үшін - нақты ұлттық шетелдік төлқұжат пен тұру рұқсаты;
азаматтығы жоқ адамдар үшін - азаматтығы жоқ адамның куәлігі немесе жеке басын куәландыратын құжаты болуы тиіс.

1) иностранцы и лица без гражданства, входящие в состав экипажа судна, не могут быть назначены на должности капитана судна, старшего помощника капитана судна, старшего механика и радиоспециалистов;
2) прием на работу на судно иностранцев и лиц без гражданства осуществляется при наличии свободных рабочих мест и отсутствии возможности удовлетворить спрос на работу на судне по отдельным профессиям и квалификациям на внутреннем рынке труда;
3) уровень образования (профессиональная подготовка) и трудовой стаж иностранцев и лиц без гражданства, привлекаемых для осуществления трудовой деятельности в составе экипажа судна, плавающего под Государственным флагом Республики Казахстан, должны отвечать требованиям, предъявляемым к должностям специалистов в области внутреннего водного транспорта в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) уровень профессиональной подготовки и компетентности иностранных граждан и лиц без гражданства, принимаемых на работу на судно, подтверждается:
нотариально заверенным переводом документа об образовании или документом об образовании, признаваемым Республикой Казахстан в соответствии с заключенными международными договорами;
документами, подтверждающими трудовую деятельность работника, заверенными работодателем;
5) иностранцы и лица без гражданства, принимаемые на работу на судно, плавающее под Государственным флагом Республики Казахстан, должны иметь:
заключение медицинской комиссии, подтверждающее их пригодность к такой работе по состоянию здоровья;
для иностранцев - действительный национальный заграничный паспорт и вид на жительство;
для лиц без гражданства - удостоверение лица без гражданства либо документ, удостоверяющий его личность.