"Ғылыми атақтар беру ережелелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым Министрінің 2003 жылғы 10 қаңтардағы N 15 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2005 жылғы 2 наурыздағы N 127 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 1 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 3543. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2011 жылғы 31 наурыздағы N 128 бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 2011.03.31 N 128(ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының "Ғылым туралы" Заңының 1 бабының 18 тармағындағы 13) тармақшасына сәйкес және жоғары білікті кадрларды аттестаттау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық базасын жетілдіру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. (N 2140 тіркелген нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізіліміне Қазақстан Республикасының Білім және ғылым Министрінің 2004 жылғы 9 маусымдағы N 534 бұйрығымен өзгеріс енгізілді, Қазақстан Республикасы орталық атқару және басқа да мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде жарияланған, 2003 жыл, N 15, 841 б.), "Ғылыми атақтар беру ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым Министрінің 2003 жылғы 10 қаңтардағы N 15 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Ғылыми атақтар беру ережелерінде:
2 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Профессор және доцент ғылыми атақтарын жоғары оқу орындарының, кадрлар біліктілігін арттыру және қайта даярлау ұйымдарының, ғылыми, ғылыми-зерттеу және ғылыми-өндірістік ұйымдардың қызметкерлеріне сол ұйымдардың ғылыми (ғылыми-техникалық) кеңестерінің ұсынысы, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы қадағалау және аттестаттау комитеті (бұдан әрі - Комитет) Төралқасының және Алқасының шешімдері негізінде Комитет береді.";
барлық мәтіндегі "ЖАК" сөзі тиісті септікте "Комитет" сөзімен ауыстырылсын;
5 тармақтың 3) тармақшасындағы "төрт" сөзі "үш" сөзімен ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы қадағалау және аттестаттау комитеті (Б.С.Әбдірәсілов) осы бұйрықты белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуден өткізуге тапсырсын.
3. Осы бұйрық ресми жарық көрген күннен бастап он күн өткеннен кейін күшіне енеді.
Министр

О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 января 2003 года № 15 "Об утверждении Правил присвоения ученых званий"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 марта 2005 года № 127. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 апреля 2005 года № 3543. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 128
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 31.03.2011 № 128 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О науке" и в целях совершенствования нормативной правовой базы по вопросам аттестации кадров высшей квалификации ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 января 2003 года N 15 "Об утверждении Правил присвоения ученых званий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2140, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2003 год, N 15, ст. 841, внесены изменения приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 июня 2004 года N 534 ), следующие изменения:
в Правилах присвоения ученых званий, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Ученые звания профессора и доцента присваиваются Комитетом по надзору и аттестации в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее - Комитет) работникам высших учебных заведений, организаций повышения квалификации и переподготовки кадров, научных, научно-исследовательских и научно-производственных организаций на основе представления их ученых (научно-технических) советов, решений Президиума и Коллегии Комитета.";
по всему тексту слова "ВАК" заменить соответственно словами "Комитет" в соответствующих падежах;
в подпункте 3) пункта 5 слово "четырех" заменить словом "трех".
2. Комитету по надзору и аттестации в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (Абдрасилов Б.С.) представить в установленном порядке настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Министр