Қылмыстар туралы өтініштер мен хабарларды, қылмыстық істерді, олардың тергелуі және сотта қарастырылу нәтижелерінің бірыңғай кәртішкелік есепке алу негізінде жүргізу туралы Нұсқаулықтың бекітілуі жөнінде (Бірыңғай бірегейлік статистикалық жүйе)
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының 2005 жылғы 17 маусымдағы N 27 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 1 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 3704. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 18 қарашадағы № 122 Бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 2011.11.18 № 122 (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың атауына өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 15 қыркүйектегі N 51 бұйрығымен .
Қылмыстар туралы өтініштер мен хабарларды, қылмыстық істерді олардың тергелуі және соттық қарастырылуын бірыңғай кәртішкелік есепке алу негізінде жүргізуді одан әрі іске асыру мақсатында, "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11 бабы 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қылмыстар туралы өтініштер мен хабарларды қылмыстық істерді олардың тергелуі және сотта қарастырылу нәтижелерінің бірыңғай кәртішкелік есепке алу негізінде жүргізу (Бірыңғай бірегейлік статистикалық жүйе) туралы Нұсқаулық бекітілсін.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 15 қыркүйектегі N 51 бұйрығымен .
2. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитеті (Г.В.Ким) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Бұйрық Құқықтық статистика және арнайы есепке алудың барлық субъектілеріне және Комитеттің жергілікті органдарына жолдансын.
4. Осы бұйрықтың орындалуындағы бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының орынбасары - Комитет Төрағасына (Г.В.Ким) жүктелсін.
5. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2001 жылғы 25 желтоқсандағы N 143 "Қылмыстар туралы өтініштер мен хабарларды, қылмыстық істерді олардың тергелуі және сотта қарастырылу нәтижелерін бірыңғай кәртішкелерді есепке алу негізінде жүргізу тәртібі туралы" Нұсқаулықты бекіту және қозғалысқа енгізу жөніндегі бұйрығы күшін жойды деп танылсын.
6. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қозғалысқа енеді.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2005 жылғы 17 маусымдағы
N 27 бұйрығымен
бекітілген
Қылмыстар туралы өтініштер мен хабарларды, қылмыстық
істерді, олардың тергелуі және сотта қарастырылу нәтижелерін
бірыңғай кәртішкелік есепке алу негізінде жүргізу туралы
Нұсқаулықтың бекітілуі жөнінде (Бірыңғай бірегейлік
статистикалық жүйе)
НҰСҚАУЛЫҚ
Ескерту: Нұсқаулықтың атауына өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 15 қыркүйектегі N 51 бұйрығымен .
МАЗМҰНЫ

Об утверждении Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений и сообщений о преступлениях, уголовных дел, результатов их расследования и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система)
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 июня 2005 года № 27. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июля 2005 года № 3704. Утратил силу приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 18 ноября 2011 года № 122
Сноска. Утратил силу приказом Генерального прокурора РК от 18.11.2011 № 122 (вводится в действие с 01.01.2012).
Сноска. В заголовок приказа внесены изменения приказом Генерального Прокурора РК от 15 сентября 2006 года N 51 .
В целях дальнейшего совершенствования ведения единого карточного учета заявлений и сообщений о преступлениях, уголовных дел, результатах их расследования и судебного рассмотрения, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах", руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по ведению единого карточного учета заявлений и сообщений о преступлениях, уголовных дел, результатов их расследования и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система).
Сноска. В пункт 1 внесены изменения приказом Генерального Прокурора РК от 15 сентября 2006 года N 51.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам (Ким Г.В.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Приказ направить всем субъектам правовой статистики и специальных учетов, территориальным органам Комитета.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя Генерального Прокурора - Председателя Комитета (Ким Г.В.).
5. Отменить действующий приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан "Об утверждении и введении в действие Инструкции "О порядке ведения единого карточного учета заявлений и сообщений о преступлениях, уголовных дел, результатах их расследования и судебного рассмотрения" от 25 декабря 2001 года N 143.
6. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Утверждена приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 17 июня 2005 года N 27
ИНСТРУКЦИЯ
по ведению единого карточного учета заявлений
и сообщений о преступлениях, уголовных дел, результатов
их расследования и судебного рассмотрения
(Единая унифицированная статистическая система)
Сноска. В заголовок Инструкции внесены изменения приказом Генерального Прокурора РК от 15 сентября 2006 года N 51

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық қылмыстар, олардың субъектілері туралы өтініштер мен хабарларды, қылмыстық істерді, қылмыстық істерді қозғаудан бас тарту туралы қаулылар шығарылған материалдарды, алдын ала тергеу мен анықтау өндірісін, сот төрелігін іске асыруды бірыңғай кәртішкелік есепке алу негізінде ( бұдан әрі - есепке алу ) жүргізудің тәртібін айқындайды.
2. Есепке алуды тағайындау қылмыстық іс бойынша сотқа дейінгі іс жүргізуге ашық статистикалық байқау жүргізуден және мемлекеттік органдарды, жеке және заңды тұлғаларды қылмыстық жағдай туралы объективтік және айқын мәліметтермен қамтамасыз етуден, қылмыстық қудалау органдарының, соттардың және бірыңғай бірегейлік статистикалық жүйені (бұдан әрі - ББСЖ) жүргізу арқылы жазаның орындалуын бақылайтын органдардың қызметінен тұрады.
3. Есепке алуды Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі - Комитет), Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің аумақтық органдары, соларға теңестірілгендер (бұдан әрі - Басқарма), аудандық және соларға теңестірілген прокуратураларда орналастырылған Басқармалардың топтары мен қызметкерлері жүргізеді.
4. Осы Нұсқаулықта ескерілген құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне (бұдан әрі - субъект) қылмыстық қудалауды іске асыратын мемлекеттік органдар, жазаның орындалуын бақылайтын органдар, соттар жатады.
5. Қылмыстар, оларды жасаған тұлғалар туралы өтініштер мен хабарламаларды, алдын ала тергеу, анықтау, прокуратура органдары және соттар қызметінің нәтижелерін есепке алу осы Нұсқаулықтың 2-тарауында аталған ақпараттық есепке алу құжаттарын (бұдан әрі - статистикалық кәртішкелер) құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарына (бұдан әрі - уәкілетті орган) жіберу арқылы негізделіп, жүзеге асырылады.
6. Статистикалық кәртішкелерді субъектілер осы Нұсқаулықпен қаралған мерзімдерде олардың тіркелуін, автоматтандырылған өңделуін және солардың негізінде статистикалық есептердің қалыптастырылуын қамтамасыз ететін уәкілетті органдарға ұсынады.
7. Статистикалық кәртішкелердің өңделуін және бірыңғай нысандарының енгізілуін субъектілермен келісе отырып, Комитет жүзеге асырады.
2-тарау. Статистикалық кәртішкелердің
түрлері мен нысандары
8. Қылмыстық-құқықтық статистиканы қалыптастыру статистикалық кәртішкелердің мынадай түрлерінің негізінде жүзеге асырылады:
1) "Қылмыс, оқиға туралы өтінішті, хабарламаны есепке алу кәртішкесі" ЗС-1 нысаны (N 1 қосымша);
2) "Қылмыс, оқиға туралы өтініш пен хабарлама бойынша шешімді есепке алу кәртішкесі" ЗС-2 нысаны (N 2 қосымша);

Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция определяет порядок ведения единого карточного учета (далее - учет) заявлений и сообщений о преступлениях, их субъектах, уголовных дел, материалов, по которым вынесены постановления об отказе в возбуждении уголовных дел, производства предварительного следствия и дознания, отправления правосудия.
2. Назначение учета заключается в прозрачном статистическом наблюдении за досудебным производством по уголовному делу и обеспечении государственных органов, физических и юридических лиц объективными и достоверными данными о состоянии преступности, деятельности органов уголовного преследования, суда и органов, ведающих исполнением наказаний, посредством ведения единой унифицированной статистической системы (далее - ЕУСС).
3. Учет ведется Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), территориальными органами Комитета по правовой статистике и специальным учетам, приравненными к ним (далее - Управление), группами и сотрудниками Управлений, дислоцированными в районных и приравненных к ним прокуратурах.
4. К упоминаемым в настоящей Инструкции субъектам правовой статистики и специальных учетов (далее - субъект) относятся государственные органы, осуществляющие уголовное преследование, органы, ведающие исполнением наказаний, суды.
5. Учет заявлений и сообщений о преступлениях, лиц, их совершивших, результатов деятельности органов предварительного следствия, дознания, прокуратуры и судов основывается и осуществляется путем выставления информационных учетных документов (далее - статистические карточки), перечисленных в Главе 2 настоящей Инструкции, в органы правовой статистики и специальных учетов (далее - уполномоченный орган).
6. Статистические карточки в сроки, предусмотренные настоящей Инструкцией, представляются субъектами в уполномоченные органы, которые обеспечивают их регистрацию, автоматизированную обработку и формирование на их основе статистических отчетов.
7. Разработка и введение единых форм статистических карточек, осуществляется Комитетом по согласованию с субъектами.
Глава 2. Виды и формы статистических карточек
8. Формирование уголовно-правовой статистики осуществляется на основании следующих видов статистических карточек:
1) форма ЗС-1 "Карточка учета заявления, сообщения о преступлении, происшествии" (приложение N 1);
2) форма ЗС-2 "Карточка учета решения по заявлению и сообщению о преступлении, происшествии" (приложение N 2);

3) "Қылмысты есепке алу кәртішкесі" 1.0 нысаны (N 3 қосымша);
4) "Алдын ала тергеудің (анықтаудың) барысы және нәтижелері туралы кәртішке" N 1.1 нысаны (N 4 қосымша);
5) "Есірткі құралдарын, жүйкеге әсер ететін және улы заттарды, прекурсорлар (ЕЖП) мен есірткі заттарынан тұратын өсімдіктердің өскен алқаптарын алып қоюды және жоюды есепке алу кәртішкесі" 1-Н нысаны (N 5 қосымша);
6) "Қылмыс жасаған тұлғаға арналған кәртішке" 2.0 нысаны (N 6 қосымша);
7) "Күдікті, айыпталған, ұсталған немесе тұтқындалған тұлғаға арналған кәртішке" 2.1 нысаны (N 7 қосымша);
8) "Қылмыстық іс бойынша прокурордың шешімі туралы кәртішке" 3.0 нысаны (N 8 қосымша).
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2008.08.25. N 45 бұйрығымен .
8-1. Тұлғалар жөніндегі анкеталық мәліметтер бойынша кәртішкелердің реквизиттері (т.а.ж., туған жылы) тек қана тұлғаны растайтын құжаттар негізінде толтырылады. Анкеталық мәліметтер өзгертілген жағдайларда бұрыңғы мәліметтер де көрсетіледі.
Ескерту. 8-1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2008.08.25. N 45 бұйрығымен .
9. Қылмыстық қол сұғушылықтардан жәбірленген шетелдік мемлекет азаматтарының, сондай-ақ қылмыс жасаған тұлғалардың елін және ұлтын белгілеуге арналған сандық код "Әлем мемлекеттерінің сөздігіне" (N 9 қосымша) және "Ұлттар сөздігіне" (N10 қосымша) сәйкес келуі қажет.
3-тарау. Статистикалық кәртішкелерді
жүргізу мен есепке алу
10. Статистикалық кәртішкелерді толтыру кезінде қылмыс туралы өтініш пен хабарлама бойынша материалдармен және қылмыстық іспен қатаң сәйкестікте оларда бар мәліметтердің астын сызып отыру қажет. Оң жағында орналасқан баған көздерін уәкілетті органның қызметкерлері сандық индекстермен толтырады. Прокурор тергеушімен немесе анықтаушымен (анықтау, тергеу органының бастығымен) құрылған статистикалық кәртішкеге қол қою кезінде статистикалық кәртішке мәліметтерінің іс материалдарымен сәйкестігіне салыстыру жүргізуге және статистикалық кәртішкеге қол қойғаннан кейін оны уәкілетті органға өзі тапсыруға міндетті.
Статистикалық кәртішкелерге прокурордың қолы қойылғаннан кейін оған өзгерістер енгізуге тыйым салынады.
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілерімен ұсынылған барлық статистикалық карточкалар Комитет басқармасының кеңсесінде дереу тіркелуге жатады және 24 сағат ішінде ББСЖ әкімшілік дерек банкінің (одан ары - АДБ) басқармасына енгізілуге тиісті. Статистикалық карточканы дер кезінде ББСЖ АДБ енгізу, сондай-ақ ББСЖ АДБ өзгертілген мәліметтерді негізсіз енгізгені үшін тиісті Комитет басқармасының бастығы жеке жауапкершілік көтереді.

3) форма 1.0 "Карточка учета преступления" (приложение N 3);
4) форма 1.1 "Карточка о ходе и результатах предварительного следствия (дознания)" (приложение N 4);
5) форма 1-Н "Карточка учета изъятых и уничтоженных наркотических средств, психотропных и ядовитых веществ, прекурсоров (НПП) и площадей произрастания растений, содержащих наркотические вещества" (приложение N 5);
6) форма 2.0 "Карточка на лицо, совершившее преступление" (приложение N 6);
7) форма 2.1 "Карточка на лицо подозреваемое, обвиняемое, задержанное либо арестованное" (приложение N 7);
8) форма 3.0 "Карточка о решении прокурора по уголовному делу" (приложение N 8);
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 25.08.2008 № 45 .
9. Цифровые коды для обозначения страны и национальности граждан иностранного государства, потерпевших от преступных посягательств, а также лиц, совершивших преступления, должны соответствовать "Словарю государств мира" (приложение N 9) и "Словарю национальностей" (приложение N 10).
Глава 3. Ведение и постановка на учет статистических карточек
10. При заполнении статистических карточек необходимо подчеркивать имеющиеся в них данные в строгом соответствии с материалами по заявлению и сообщению о преступлении, уголовным делом. Размещенные справа графоклетки заполняются сотрудниками уполномоченного органа цифровыми индексами. Прокурор при подписании статистической карточки, составленной следователем либо дознавателем (начальником органа дознания), обязан произвести сверку соответствия данных статистической карточки с материалами дела, и после подписания статистической карточки лично представить ее уполномоченному органу.
Запрещается внесение изменений в статистические карточки после подписания их прокурором.
Все представленные субъектами правовой статистики и специальных учетов статистические карточки подлежат незамедлительной регистрации в канцелярии управления Комитета и в течение 24 часов подлежат вводу в административный банк данных ЕУСС (далее - АБД ЕУСС) управления. За своевременность ввода статистических карточек в АБД ЕУСС, а также за необоснованные сведения изменений в АБД ЕУСС несет персональную ответственность начальник соответствующего управления Комитета.

Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2010.01.20. N 3 бұйрығымен.
11. Осы Нұсқаулықтың 2-тарауы 8-тармағында көрсетілген статистикалық кәртішкелер қылмыстар мен оқиғалар туралы өтініштер мен хабарламаларды ведомстволық Есепке алу кітабында (бұдан әрі - ӨЕК) (ЗС-1, ЗС-2 нысандары), уәкілетті органның қылмыстық істер, қылмыстар және оларды жасаған тұлғаларды бірыңғай есепке алу Журналында (1.0, 1.1, 2.0, 2.1, 3.0, 1-Н нысандары) (N11 қосымша), әкімшілік істер бойынша және есірткі құралдарын, жүйкеге әсер ететін, улы заттарды, прекурсорларды (бұдан әрі - ЕЖП) алып қою және жою деректері жөніндегі бас тарту материалдары бойынша статистикалық кәртішкелерді есепке алу журналында (әкімшілік іс жүргізу істері және өзге де актілер бойынша N1-Н нысаны, (N13 қосымша)) тіркелуге жатады.
12. Статистикалық карточкалар (1.0, 1.1, 2.0, 2.1, 3.0, 1-Н нысаны) толтырылған және субъектінің лауазымды тұлғамен қол қойылған (лауазымды тұлғалармен) іс жүргізу шешімін қабылдаған сәттен бастап 24 сағат ішінде келесі жұмыс күнінен кешіктірілмей уәкілетті органға тіркеу үшін ұсынылуы тиіс.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2010.01.20. N 3 бұйрығымен.
13. Қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулылар шығарылған материалдарды тіркеу Қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулылар шығарылған материалдарды есепке алу журналында іске асырылады. Аталған журнал субъектілердің барлық бөлімшелерімен жүргізіледі және іс қағаздарын жүргізуді реттейтін нормативтік құқықтық актілермен белгіленген мерзімнің ішінде сақталады.
14. ЗС-1, ЗС-2 түрінде статистикалық карточкалары электронды байланыс басқармасына немесе Комитетпен анықталатын магниттік жеткізуші форматта ұсынылады. ЗС-1, ЗС-2 түрінде карточкаларының түпнұсқасы субъектілерде сақталады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2010.01.20. N 3 бұйрығымен.
15. Жеке айыптау істері бойынша 1.0, 2.0 нысанды статистикалық кәртішкелер сотпен толтырылып, үкімнің заңды күшіне енгенінен кейінгі бір тәуліктің ішінде Басқармаға ұсынылады.
16. Басқармаларда есепке алу және бақылау жүргізу мақсатында бақылаулық Бірыңғай журналы жүргізіледі, оған аудандық және соларға теңестірілген прокуратураларда орналастырылған Басқармалар топтарының жіберген статистикалық кәртішкелері тіркеледі.
17. Әскери қылмыстар, олардың субъектілері, қылмыстық істер, әскери тергеу, анықтау, прокуратура органдарының және соттардың қызметтері туралы, сондай-ақ әскери қылмыстар жасағаны үшін сотталған тұлғалардың статистикалық кәртішкелерінің есебін осы Нұсқаулықтың талаптарына сәйкес Әскери Басқарма жүргізеді.
Сондай-ақ Әскери Басқармадағы есепке әскери қызметкерлердің, Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлерінде және әскери құрылымдарында шақыру немесе келісім шарт бойынша әскери қызметтерін өтеп жүрген тұлғалардың, запаста жүрген азаматтардың әскери сборлардан өту кездерінде, қызметтік міндеттерін атқарумен байланысты әскери бөлімдердегі, құрамалардағы, мекемелердегі немесе осы әскери бөлімдердің, құрамалардың, мекемелердің орналасқан жерлеріндегі азаматтық қызметшілердің және соларға теңестірілген тұлғалардың жасаған қылмыстары жатады.

Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3.
11. Статистические карточки, указанные в пункте 8 главы 2 настоящей Инструкции, подлежат регистрации в ведомственной Книге учета заявлений и сообщении о преступлениях и происшествиях (далее - КУЗ) (формы ЗС-1, ЗС-2), в Едином журнале учета уголовных дел, преступлений и лиц, их совершивших,  уполномоченного органа (формы 1.0, 1.1, 2.0, 2.1, 3.0, 1-Н,) (приложение N 11), в журнале учета статистических карточек по административным делам и отказным материалам по фактам изъятия и уничтожения наркотических средств, психотропных, ядовитых веществ, прекурсоров (далее - НПП) (формы N 1-Н по делам административного производства и иным актам, (приложение N 13)).
12. Статистические карточки (форм 1.0, 1.1, 2.0, 2.1, 3.0, 1-Н), заполненные и подписанные должностным лицом (должностными лицами) субъекта должны быть в течение 24 часов с момента принятия процессуального решения представлены для регистрации в уполномоченный орган, но не позднее следующего рабочего дня.
Сноска. Пункт 12 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3.
13. Регистрация материалов, по которым вынесены постановления об отказе в возбуждении уголовного дела, производится в Журнале учета материалов, по которым вынесены постановления об отказе в возбуждении уголовного дела. Указанный журнал ведется всеми подразделениями субъектов и хранится в течение срока, установленного нормативными правовыми актами, регламентирующими ведение делопроизводства.
14. Статистические карточки форм ЗС-1, ЗС-2, предоставляются в Управление электронной связью либо на магнитных носителях в формате, определяемом Комитетом. Оригиналы карточек форм ЗС-1, ЗС-2 хранятся у субъектов.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3.
15. Статистические карточки форм 1.0, 2.0 по делам частного обвинения заполняются судом и представляются в Управление в течение суток, после вступления приговора в законную силу.
16. В Управлениях в целях учета и контроля ведется контрольный Единый журнал, куда регистрируются статистические карточки, направленные группами Управлений, дислоцированными в районных и приравненных к ним прокуратурах.
17. Учет статистических карточек о воинских преступлениях, их субъектах, уголовных делах, деятельности военных органов следствия, дознания, прокуратуры и суда, и лиц, осужденных за воинские преступления, производится Военным Управлением в соответствии с требованиями настоящей Инструкции.
Учету в Военном Управлении также подлежат преступления, совершенные военнослужащими, лицами, проходящими военную службу по призыву или контракту в Вооруженных Силах Республики Казахстан, других войсках и воинских формированиях, гражданами, пребывающими в запасе, во время прохождения ими воинских сборов, лицами гражданского персонала воинских частей, соединений, учреждений в связи с исполнением ими служебных обязанностей или в расположении этих частей, соединений, учреждений и приравненными к ним лицами.

18. Істері қылмыстық қудалау органдарының орталық құрылымдарында іс жүргізуде жатқан қылмыстар туралы статистикалық кәртішкелер қылмыстың жасалған жері бойынша тиісті Басқармаға жіберіледі.
19. ҚР ҰҚК Шекара қызметі (бұдан әрі - ҚР ҰҚК ШҚ) органдарымен қозғалған Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің 1-бөлімі 330-бабы және 1-бөлімі 331-баптарымен (бұдан әрі - ҚР ҚК) қаралған қылмыстар туралы статистикалық кәртішкелер қылмыстың жасалған жері бойынша Басқармаларға жіберіледі. Осындай қылмыстар бойынша қылмыстық істі қозғаудан бас тартылған қылмыстық істер мен материалдар ҚР ҰҚК ШҚ органдарының арналып белгіленген кодтауға сәйкес тіркеледі. ҚР ҚК басқа да баптары бойынша ҚР ҰҚК ШҚ қылмыстық ісін қозғау кезінде статистикалық кәртішкелер Қылмыс жасау орындары бойынша басқармаларына жіберіледі.
Ескерту: 19-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 15 қыркүйектегі N 51 бұйрығымен .
20. Аталған ауданның (қаланың, облыстың) басқа да қылмыстық қудалау органдарынан тергеуге алынғандығына қарай келіп түскен қылмыстық істері, бұрын біріктірілгендерден ерекшеленген істер, сондай-ақ қосымша тергеу жүргізуге немесе жеке тапсырмаларды орындауға келіп түскен істер қайта тіркелуге жатпайды.
Басқа мемлекеттердің (соның ішінде ТМД) қылмыстық қудалау органдарынан келіп түскен істер қайта тіркелуге жатады. Қазақстан Республикасының басқа да облыстарынан қылмыстық істер келіп түскенде Басқарма оны қайта тіркелген ретінде есепке алады, бірақ қылмыстық істің бұрынғы нөмірі қалдырылады.
21. Тазаланған, түзетілген және басқа да түзетулері бар статистикалық кәртішкелерді есепке алуға тыйым салынады. Бұл жағдайда, өз деңгейінен төмен ресімделінген статистикалық кәртішкелер ауыстыру үшін оны қайта жіберуге немесе қосымша ресімдеуге бақылауды қамтамасыз ететін қадағалаушы прокурор арқылы ілеспе хатпен кідірмей қайтарылады. Қайтадан жолданатын статистикалық кәртішкелер шұғыл түрде, қайтарылған кезден бастап 24 сағаттан кешіктірілмей жіберілуі қажет.
Комитет пен Басқарма қызметкерлеріне ақпараттық есепке алу құжаттарындағы мәліметтерге өздігінше түзету енгізуге тыйым салынады.
22. Деректер кесіміне енгізілген статистикалық кәртішкелердің деректемелеріне түзету енгізу қажет болған жағдайда субъект қадағалаушы прокурор арқылы Басқармаға тиісті статистикалық кәртішкелерге өзгерістер енгізу туралы баянат жолдайды. Егер осы түзету бұрынғы есептік кезеңдердегі статистикалық есептіліктің бұрмалануына апарып соқтырған болса, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бұйрықтарымен белгіленетін талаптарға сәйкес статистикалық есептілікке түзету енгізу туралы қажетті құжаттар Басқармамен Комитетке жолданады.

18. Статистические карточки о преступлениях, дела о которых находятся в производстве центральных структур органов уголовного преследования, выставляются в соответствующее Управление по месту совершения преступления.
19. Статистические карточки о преступлениях, предусмотренных  статьями 330 часть 1 и 331 часть 1 Уголовного Кодекса Республики Казахстан (далее - УК РК), возбужденные органами Пограничной службы КНБ РК (далее - ПС КНБ РК), выставляются в Управления по месту совершения преступления. Уголовные дела и материалы, по которым отказано в возбуждении уголовного дела по таким преступлениям, регистрируются в соответствии с кодировкой, выделенной для органов ПС КНБ РК. При возбуждении уголовного дела ПС КНБ РК по иным статьям УК РК, статистические карточки выставляются в Управления по месту совершения преступления.
Сноска. В пункт 19 внесены изменения приказом Генерального Прокурора РК от 15 сентября 2006 года N 51 .
20. Уголовные дела, поступившие по подследственности из других органов уголовного преследования данного района (города, области), выделенные дела из ранее соединенных, а также поступившие для производства дополнительного расследования или выполнения отдельных поручений, повторной регистрации не подлежат.
Подлежат повторной регистрации дела, поступившие из органов уголовного преследования других государств (в том числе СНГ). При поступлении уголовного дела из других областей Республики Казахстан, Управление ставит его на учет, как вновь зарегистрированное, однако номер уголовного дела остается прежний.
21. Запрещается принимать на учет статистические карточки, имеющие подчистки, исправления и иные корректировки. В этом случае, ненадлежаще оформленные статистические карточки незамедлительно подлежат возврату для замены сопроводительным письмом через прокурора, осуществляющего надзор, который обеспечивает контроль, за ее повторным выставлением либо дооформлением. Повторно статистические карточки должны быть немедленно выставлены, но не позднее 24 часов с момента возврата.
Сотрудникам Комитета и Управлений запрещается самостоятельное исправление сведений в информационных учетных документах.
22. В случае необходимости корректировки реквизитов статистических карточек, внесенных в базу данных, субъект через прокурора, осуществляющего надзор направляет в Управление рапорт о внесении изменений в соответствующие статистические карточки. Если данная корректировка повлекла искажение статистической отчетности предыдущих отчетных периодов, необходимые документы о внесении корректировок в статистическую отчетность в соответствии с требованиями, устанавливаемыми приказами Генерального Прокурора Республики Казахстан, Управлением направляются в Комитет.

23. Статистикалық кәртішкелерде қамтылатын мәліметтердің толықтығы мен айқындылығына, оның Басқармаға уақытылы ұсынылуына статистикалық кәртішкелерге қол қойған тұлғалар жауап береді.
4-тарау. "Қылмыс, оқиға туралы өтінішті,
хабарламаны есепке алу кәртішкесі" ЗС-1 нысанды
статистикалық кәртішкенің жіберілу тәртібі
24. ЗС-1 нысанды статистикалық кәртішке екі бөлімнен тұрады. Бірінші бөлім қылмыс туралы тіркелген өтініш пен хабарлама туралы жалпы мәліметтерге ие: өтінішті (хабарламаны) тіркеген субъектінің аталуы; қылмыс, оқиға жасалған аудан; қылмыс туралы өтініштің, хабарламаның нөмірі; бастапқы тіркеу туралы мәліметтер; өтінішті, хабарламаны жіберген субъект; ӨЕК-ның нөмірі; статистикалық кәртішкенің Басқармаға келіп түскен күні; оқиғаны баяндау, залалдың сомасы; қылмысты алдын ала дәрежелеу; қосымша белгілер; жәбірленушілердің жалпы саны; анықталған немесе ұсталған тұлғалардың саны.
Статистикалық кәртішкенің екінші бөлімі (екінші жағында) ішкі ведомстволық шұғыл есепке алуға арналған мәліметтерден: өтініш беруші, қылмысты көзімен көргендер, жәбірленушілер, күдікті, қылмыстың жасалған жері, қылмыстық қол сұғушылық объектісі туралы мәліметтерден тұрады және ол уәкілетті орган үшін міндетті емес.
25. Субъект қылмыс туралы өтінішті, хабарламаны ӨЕК-да тіркеген болса, дереу ЗС-1 түріндегі статистикалық карточка толтырылып оның электрондық варианты 24 сағат ішінде Нұсқаулықтың 17-тармағына сәйкес облыстық аппаратқа (оған теңестірілгендерге) қылмыстық қудалау органдарына, әскери тергеу органдарына, анықтауға, прокуратура және сотқа жолданады.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2010.01.20. N 3 бұйрығымен.
26. ӨЕК-на бір ғана қылмыс (дерек) бойынша өтініштерді, хабарламаларды қайта тіркеу кезінде, әрбір қайта тіркелген өтінішке, хабарламаға ӨЕК-нда бастапқы өтінішке қатыстыру туралы белгі қойылып, ЗС-1 нысанды статистикалық кәртішке жіберіледі және әрбір қайталанған өтінішке қатыстыру туралы ЗС-2 нысанды статистикалық кәртішке жіберіледі. Соның ішінде барлық өтініштерді қарастыру мерзімі бастапқысын тіркеген кезден бастап есептеледі.
27. Тергеуге алынғандығына қарай берілген өтініш (материал), басқа облыстың (соған теңестірілгеннің) субъектісіне келіп түсуі бойынша ӨЕК-нда тіркеледі және көрсетілген статистикалық кәртішкенің 5, 5.1, 5.2 деректемелерін міндетті түрде белгілеу арқылы ЗС-1 нысанды статистикалық кәртішкесі жіберіледі, оның көшірмесін субъект келіп түскенін растау үшін өтінішті (материалды) жіберген облыстың субъектісіне жолдайды.
Бұрын тергеуге алынғандығына қарай жіберген органға өтінішті (хабарламаны) қайтарған жағдайда, ӨЕК-нда бастапқы тіркелуі бойынша қайтарылғаны туралы белгі қойылады, соның ішінде өтініш қайта тіркелуге жатпайды, бірақ келіп түскені туралы ЗС-1 нысанды статистикалық кәртішкесі жіберіледі, оның көшірмесі өтінішті (материалды) жіберген Басқармаға жолданады. Өтініштің қаралу мерзімі осы органда өтініштің бастапқы тіркелген кезінен бастап есептелінеді.

23. Ответственность за полноту и достоверность сведений, содержащихся в статистических карточках, своевременность его представления в Управление несут лица, подписавшие статистические карточки.
Глава 4. Порядок выставления статистической карточки формы ЗС-1
"Карточка учета заявления, сообщения о преступлении, происшествии"
24. Статистическая карточка формы ЗС-1 состоит из двух частей. Часть первая носит общие сведения о зарегистрированном заявлении и сообщении о преступлении: наименование субъекта, зарегистрировавшего заявление (сообщение); район совершения преступления, происшествия; номер заявления, сообщения о преступлении; данные о первоначальной регистрации; субъект, откуда поступило заявление, сообщение; номер КУЗа; дата поступления статистической карточки в Управление; описание события (происшествия), сумма ущерба; предварительная квалификация преступления; дополнительные отметки; общее количество потерпевших; количество установленных либо задержанных лиц.
Часть вторая статистической карточки (на обороте) содержит сведения для внутриведомственного оперативного учета: данные о заявителе, очевидцах преступления, потерпевших, подозреваемом, месте совершения преступления, объекте преступного посягательства и для уполномоченного органа не носит обязательного характера.
25. Субъект, зарегистрировавший заявление, сообщение о преступлении в КУЗ, немедленно заполняет статистическую карточку формы ЗС-1 и ее электронный вариант, в течение 24 часов направляет в областной аппарат (приравненного к нему) органа уголовного преследования, военные органы следствия, дознания, прокуратуры и суда в соответствии с пунктом 17 Инструкции.
Сноска. Пункт 25 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3.
26. При регистрации в КУЗе повторных заявлений, сообщений по одному и тому же преступлению (факту), на каждое повторно зарегистрированное заявление, сообщение в КУЗе делается отметка о приобщении к первоначальному заявлению, выставляется статистическая карточка формы ЗС-1 и на каждое повторное заявление выставляется статистическая карточка формы ЗС-2 о приобщении. При этом срок рассмотрения всех заявлений исчисляется с момента регистрации первоначального.
27. Переданное по подследственности заявление (материал), по поступлению в субъект другой области (приравненной к ним), регистрируется в КУЗ и выставляется статистическая карточка формы ЗС-1 с обязательной отметкой реквизитов 5, 5.1, 5.2 указанной статистической карточки, копия которой субъектом направляется в субъект области, откуда поступило заявление (материал), для подтверждения получения.
В случаях возврата заявления (материала) в орган, ранее направивший его по подследственности, в КУЗ по первоначальной регистрации делается отметка о возврате, при этом повторной регистрации заявление не подлежит, но выставляется статистическая карточка формы ЗС-1 о поступлении, копия которой направляется в Управление, откуда поступило заявление (материал). Срок рассмотрения заявления исчисляется с момента первоначальной регистрации заявления в данном органе.

28. ЗС-1 нысанды статистикалық кәртішкедегі алдын ала дәрежелеу ӨЕК-нда тіркеуден өткен қылмыс, оқиға туралы барлық өтініштер, хабарламалар бойынша толтыру үшін міндетті.
29. Қылмыс туралы өтінішті есептен жасырғаны анықталған жағдайда ЗС-1 түріндегі статистикалық карточка 4.1, 4.2, 4.3 реквизит белгісімен сол қылмыстық қудалау органдарымен немесе осы жасыруды анықтаған прокурормен қойылады.
Басқарма қызметкері ЗС-1 нысанды статистикалық кәртішкені тапқан кезде оған қадағалаушы прокурор қол қояды. Егер соңғысы қылмыстық іс қозғаған немесе қылмыстық іс қозғаудан бас тарту туралы шешім қабылдаған жағдайда ЗС-2 нысанды статистикалық кәртішке осы прокурормен жіберіліп, прокуратурада ескеріледі.
Ескерту. 29-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2010.01.20. N 3 бұйрығымен.
30. ЗС-1 нысанды статистикалық кәртішкеге тегін, атын, әкесінің атын, лауазымын, күнін көрсету арқылы ӨЕК-на ақпарат енгізген органның лауазымды тұлғасы толтырып, қол қояды және қылмыс (оқиға) туралы әрбір тіркелген өтініш пен хабарламаға жібереді. Субъект көлікте жасалған қылмыстар бойынша қылмыс туралы өтінішті, хабарламаны ӨЕК да тіркеген болса, ЗС-1 түріндегі статистикалық карточканы толтырған кезде «қылмыс көлікте жасалған» деп белгілейді.
Ескерту. 30-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2010.01.20. N 3 бұйрығымен.
5-тарау. "Қылмыс, оқиға туралы өтініш, хабарлама
бойынша шешімді есепке алу кәртішкесі" ЗС-2 нысанды
статистикалық кәртішкенің жіберілу тәртібі
31. ЗС-2 нысанды статистикалық кәртішке ҚР ҚІЖК 185-бабы 1-тармағы 2 және 3-тармақшаларының тәртібінде қылмыстық іс қозғау туралы, қосымша тексеруге жіберу арқылы қылмыстық іс қозғаудан бас тарту туралы қаулыны прокурор бұзған кезде ӨЕК-нда бұрын тіркелген өтінішке (материалға) қатыстыру жөнінде шешім қабылданған материалдардың ақпараттық есепке алу құжаты болып табылады.
ЗС-2 нысанды статистикалық кәртішке жоғарыда аталып өткен жағдайларда, сондай-ақ өтінішті (материалды) қарастыру мерзімін ұзарту кезінде жіберіледі.
ЗС-2 нысанды статистикалық кәртішкедегі дәрежелеу ҚР ҚІЖК 185-бабының тәртібінде шешім қабылданған немесе ол бұрын тіркелген ӨЕК-на қатыстырылған ӨЕК-нда тіркеуден өткен қылмыс, оқиға туралы барлық өтініштер мен хабарламалар бойынша толтыру үшін міндетті.
32. Тергеуге алынғандығына қарай өтініш (материал) басқа облыстың (соған теңестірілгеннің) субъектісіне жіберілген жағдайда, өтініш (материал) жіберілген органның аталуын көрсету арқылы ЗС-2 нысанды статистикалық кәртішке жіберіледі. Облыстың субъектісі аталған статистикалық кәртішкенің көшірмесін бақылау жүргізу мақсатында өтініш (материал) жіберілген облыстың тиісті субъектісіне жолдайды.

28. Предварительная квалификация в статистической карточке формы ЗС-1 обязательна для заполнения по всем заявлениям, сообщениям о преступлении, происшествии, прошедшим регистрацию в КУЗе.
29. В случае выявления укрытого от учета заявления о преступлении, статистическая карточка формы ЗС-1 выставляется с отметкой реквизитов 4.1, тем органом уголовного преследования либо прокурором, выявившим данное укрытие.
При выявлении сотрудником Управления, статистическая карточка формы ЗС-1 подписывается прокурором, осуществляющим надзор. В случае возбуждения последним уголовного дела, либо принятии решения об отказе в возбуждении уголовного дела, статистическая карточка формы ЗС-2 выставляется этим прокурором и учитывается за прокуратурой.
Сноска. Пункт 29 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3.
30. Статистическая карточка формы ЗС-1 заполняется и подписывается должностным лицом органа, внесшим информацию в КУЗ, с указанием фамилии, имени, отчества, должности, даты и выставляется на каждое зарегистрированное заявление и сообщение о преступлении (происшествии). Субъект, зарегистрировавший заявление, сообщение о преступлении в КУЗ, по преступлениям совершенным на транспорте при заполнении статистической карточки формы ЗС-1 отмечает реквизит "преступление совершено на транспорте".
Сноска. Пункт 30 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3.
Глава 5. Порядок выставления статистической карточки формы ЗС-2
"Карточка учета решения по заявлению,
сообщению о преступлении, происшествии"
31. Статистическая карточка формы ЗС-2 является информационным учетным документом материалов, по которым принято решение в порядке подпунктов 2 и 3 пункта 1 статьи 185 УПК РК, о возбуждении уголовного дела, о приобщении к ранее зарегистрированному заявлению (материалу) в КУЗе, при отмене прокурором постановления об отказе в возбуждении уголовного дела с направлением на дополнительную проверку.
Статистическая карточка формы ЗС-2 выставляется в вышеперечисленных случаях, а также при продлении срока рассмотрения заявления (материала).
Квалификация, то есть статья УК РК, соответствующая указанному в заявлении, сообщении преступлению, в статистических карточках формы ЗС-2 обязательна для заполнения по всем заявлениям, сообщениям о преступлении, происшествии, прошедшим регистрацию в КУЗе, по которым принято решении в порядке статьи 185 УПК РК либо оно приобщено к ранее зарегистрированному КУЗу.
32. В случае направления заявления (материала) по подследственности в субъект другой области (приравненной к ним), выставляется статистическая карточка формы ЗС-2 с указанием наименования органа, куда направлено заявление (материал). Субъект области направляет копию указанной статистической карточки в соответствующий субъект области, куда направлено заявление (материал), для целей контроля.

33. Прокурордың қылмыстық істі қозғау арқылы, қозғаудан бас тарту туралы қаулыны бұзу жөніндегі шешімі бар ЗС-2 нысанды статистикалық кәртішкені жіберу кезінде қылмыстық қудалау органының қылмыстық істі қозғау туралы шешімі бар ЗС-2 нысанды кәртішкесі жіберілмейді. Сонымен қатар, N2-ЗС нысанды есепте аталған материал бойынша шешім "Қылмыстық істі қозғаудан бас тартылған" және "Қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулы бұзылған" бағандарында ескеріледі.
ЗС-2 нысанды статистикалық кәртішкені шешім қабылдаған лауазымды тұлға толтырып, оған қол қояды, ал қандай да бір шешімді прокурор қабылдаған жағдайда бұл кәртішкеге қадағалаушы прокурордың өзі қол қояды.
Өтініштің (материалдың) қарау мерзімін он күннен астам уақыт ұзарту кезінде ақпараттық есепке алу құжатына өтінішті қарайтын лауазымды тұлға және қадағалауды жүзеге асырушы прокурор қол қояды, ал өтініш прокурормен қаралған жағдайда, оған тек прокурордың өзі қолын қояды.
Ескерту: 33-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 15 қыркүйектегі N 51 бұйрығымен .
34. ЗС-2 нысанды статистикалық кәртішкеде "ӨЕК-на қатыстырылған" деректемесі қаралған, бұл деректеме бір ғана қылмыс (дерек) бойынша бірнеше өтініш, хабарлама келіп түскенде толтырылады.
"ӨЕК-на қатыстырылған" шешімі бар ЗС-2 нысанды статистикалық кәртішке ӨЕК-нда тіркелмеген өтініштер мен хабарламаларға жіберілмейді.
6-тарау. "Қылмысты есепке алу кәртішкесі"
1.0 нысанды статистикалық кәртішкенің
жіберілу тәртібі
35. 1.0 нысанды статистикалық кәртішке субъектінің лауазымды тұлғасымен төмендегідей шешімдерді қабылдау кезінде қылмыстың жасалған уақытына байланыссыз есептік кезеңде анықталған қылмысқа жіберіледі:
1) қылмыстық істі қозғау туралы;
2) ақталынбаған негіздер бойынша қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы;
3) қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулыны прокурордың бұзуы және қылмыстық істі қозғау туралы;
4) қылмыстық істі жеке іс жүргізуге бөлу кезінде;
5) тергеу барысында анықталған тіркелмеген қылмысты есепке алу кезінде;
6) қылмыстық істің тергеуге алынғандығына немесе аумақтық тиесілігіне қарай есепке алынуы арқылы басқа мемлекеттерден (соның ішінде ТМД) келіп түскен кезінде;
7) субъектінің ҚР ҚІЖК 394-бабы 1-бөлімі 3-тармағының тәртібінде қылмыстық істі қозғау кезінде;
8) жеке айыптау істері бойынша соттың айыптау үкімін шығару кезінде;
9) есептен шығару арқылы ақталынған негіздер бойынша қылмыстық істі қысқарту туралы бұрын шығарылған қаулыны прокурордың бұзуы кезінде.

33. При выставлении прокурором статистической карточки формы ЗС-2 с решением об отмене постановления об отказе в возбуждении, с возбуждением уголовного дела, карточка формы ЗС-2 с решением о возбуждении уголовного дела органом уголовного преследования не выставляется. Кроме того, в отчете формы N 2-ЗС решение по данному материалу будет учитываться в графах "Отказано в возбуждении уголовного дела" и "Отменено постановление об отказе в возбуждении уголовного дела.
Статистическая карточка формы ЗС-2 заполняется и подписывается должностным лицом, принявшим решение, а в случае принятия какого-либо решения прокурором, данная карточка подписывается самим прокурором, осуществляющим надзор.
При продлении срока рассмотрения заявления (материала) свыше десяти дней информационный учетный документ подписывается должностным лицом, который рассматривает заявление, и прокурором, осуществляющим надзор, а в случае рассмотрения заявления прокурором, данный документ подписывается самим прокурором.
Сноска. В пункт 33 внесены изменения приказом Генерального Прокурора РК от 15 сентября 2006 года N 51 .
34. В статистической карточке формы ЗС-2 предусмотрен реквизит "приобщено к КУЗу", данный реквизит заполняется, когда по одному и тому же преступлению (факту) поступают более одного заявления, сообщения.
Статистическая карточка формы ЗС-2 с решением "приобщено к КУЗу" не выставляется на незарегистрированные в КУЗе заявления и сообщения.
Глава 6. Порядок выставления статистической карточки формы 1.0
"Карточка учета преступления"
35. Статистическая карточка формы 1.0 выставляется должностным лицом субъекта на преступление, выявленное в отчетном периоде, независимо от времени его совершения, при принятии следующих решений:
1) о возбуждении уголовного дела;
2) об отказе в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям;
3) об отмене прокурором постановления об отказе в возбуждении уголовного дела и возбуждении уголовного дела;
4) при выделении уголовного дела в отдельное производство;
5) при постановке на учет незарегистрированного преступления, выявленного в процессе расследования;
6) при поступлении уголовного дела из других государств (в том числе СНГ) по подследственности или территориальности с постановкой на учет;
7) при возбуждении уголовного дела субъектом в порядке пункта 3 части 1 статьи 394 УПК РК;
8) судом при вынесении обвинительного приговора по делам частного обвинения;
9) при отмене прокурором ранее вынесенного постановления о прекращении уголовного дела по реабилитирующим основаниям со снятием с учета.

36. "Стат. есептің түрі" 1.0 нысанды статистикалық есептің 6 деректемесіне ескерілсін (1) коды жіберіледі. Алынсын (2) коды келесі жағдайларда жіберіледі: аталған эпизод бойынша соттың барлық тұлғаларды ақтаған кезінде; ақталынған негіздер бойынша аталған эпизодты сот қысқартқан кезде; іс бойынша өтетін барлық тұлғаларды айыптаудан аталған эпизодты соттың алып тастауы кезінде. Көрсетілген шешімдері бар "Соттың қарастыру нәтижелері туралы" 6 нысанды анықтама келіп түскен кезде осы эпизод бойынша деректер кесімінде есепке алудың "алынсын (2)" түрі қойылады. Бір ғана дерек бойынша қайталанған істі негізсіз (қате) қозғау кезінде созылған, ұзартылған қылмыстар бойынша қылмыстық істі қозғауда да есепке алудың "алынсын (2)" түрі қойылады. "Стат. есептің түрі" 6 деректемесінде "алынсын (2)" коды қойылған үшінші жағдайда, қылмыстық істің берілуі Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге жолданады. "Стат. есеп түрінің" басқа барлық түрлерінде "ескерілсін (1)" қойылуы қажет.
"Қылмысқа қатысты" 4-тармақтағы 10.1 деректемесінің белгісі бар 1.0 нысанды статистикалық кәртішкесі, егер қылмыстық іс бойынша қылмыстық іспен байланысы жоқ, сонымен қатар сол бойынша бұрын қылмыстық іс қозғалмаған қылмыс белгілерінен тұратын әрекеттер туралы мәліметтер алынған болса ҚР ҚІЖК 49-бабы 3-бөлімінің тәртібінде жеке іс жүргізуге бөлінген материал бойынша жіберіледі.
37. Тұлғаға қатысты қылмыстық істі жеке іс жүргізуге бөлген кезде жаңа нөмірді қою арқылы 1.0 нысанды статистикалық кәртішке жіберіледі, бірақ қылмыстылық туралы статистикалық көрсеткіштерді есептеу кезінде ол ескерілмейді.
Қылмыстық істердің деректемелерін қайта дәрежелеу және өзгерту кезінде соңғысының нөмірі бұрынғыша қала береді.
37-1. Егер қылмыстық іс сотқа дейінгі өндірісте оңайлатылған тәртіпте тергеліп жатса, онда 2 бөлікте сәйкес реквизиттері белгіленеді.
Ескерту. 37-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 2010.01.20. N 3 бұйрығымен.
38. Егер бір істің шеңберінде Қазақстан Республикасының әр түрлі облыстарының аумағында жасалған екі не одан да көп қылмыс тергелетін болса, негізгі іске біріктіру үшін беріп жіберілген эпизодтар бойынша статистикалық кәртішкелердің көшірмелері (элетрондық мәліметтер) қылмыстық істің тергелу жері бойынша Басқармаға ұсынылады немесе модемдік байланыс арқылы беріледі.
Қылмыстық істің тергелу жері бойынша Басқарма басқа облыстардың аумақтарында жасалған қылмыстар туралы статистикалық кәртішкелердің көшірмелерін (электрондық мәліметтер) алған кезде оларды тіркеп, бастапқы тіркеу нөмірімен автоматтандырылған деректер кесіміне енгізеді. Кейіннен аталған эпизодтардың қозғалыстары жөніндегі статистикалық кәртішкелер келіп түскенде көрсетілген мәліметтер де тіркеліп, электрондық деректер кесіміне енгізіледі.
Қылмыстық істің тергелу жері бойынша Басқарма аталған эпизодтардың қозғалыстары жөніндегі статистикалық кәртішкелердің көшірмелерін шұғыл түрде қылмыстың жасалған жеріне қарай тиісті Басқармаға есепке алу үшін жолданады.
Аталған қылмыстарды (эпизодтарды, тұлғаларды) аумағында қылмыс жасалған Басқармамен құрылатын қылмыстылық туралы есептерде ескерген дұрыс. Сонымен қатар, қылмыстық істер жөніндегі есептерде аталған эпизодтар қылмыстық істер бойынша шешім қабылдаған орган бойынша тиісті Басқармада ескеріледі.

36. Реквизит 6 статистической карточки формы 1.0 "Вид стат.учета", проставляется - учесть (1). Код снять (2) проставляется в следующих случаях: при оправдании судом по данному эпизоду всех лиц; прекращении судом данного эпизода по реабилитирующим основаниям; исключении судом данного эпизода из обвинения всех лиц, проходящих по делу. При поступлении справки формы 6 "О результатах судебного рассмотрения", с указанными решениями, в базе данных по этому эпизоду проставляется вид учета - снять (2). При необоснованном (ошибочном) возбуждении повторного дела по одному и тому же факту, возбуждении уголовного дела по длящимся, продолжаемым преступлениям, также проставляется вид учета - снять(2). Третий случай когда в реквизите 6 "Вид стат.учета" проставляется код снять (2), передача уголовного дела за пределы Республики Казахстан. Во всех остальных случаях "Вид стат.учета" должен быть - учесть (1).
Статистическая карточка формы 1.0 с отметкой реквизита 10.1, пункта 4 "в отношении преступления", выставляется по материалу, выделенному в отдельное производство, в порядке части 3 статьи 49 УПК РК, если по уголовному делу получены сведения о деянии, содержащем признаки преступления, не связанные с данным делом и при этом ранее по нему не было возбуждено уголовное дело.
37. При выделении уголовного дела в отдельное производство в отношении лица, выставляется статистическая карточка формы 1.0 с присвоением нового номера, но при расчете статистических показателей о преступности оно не учитывается.
При переквалификации и изменении реквизитов уголовного дела, номер последнего остается прежним.
37-1. Если уголовное дело расследуется в порядке УДП, то отмечаются соответствующие реквизиты в пункте 2.
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 37-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3.
38. Если в пределах одного дела расследуется два и более преступления, совершенных на территории разных областей Республики Казахстан, то копии статистических карточек (электронные сведения) по эпизодам, которые переданы для соединения к основному делу, представляются либо передаются по модемной связи в Управление по месту расследования уголовного дела.
Управление по месту расследования уголовного дела при получении копий статистических карточек (электронные сведения) о преступлениях, совершенных на территории других областей, регистрируют и вводят их в автоматизированную базу данных за номерами первичной регистрации. В дальнейшем, при поступлении статистических карточек о движении по данным эпизодам, указанные сведения также регистрируются и вводятся в электронную базу данных.
Управление по месту расследования уголовного дела незамедлительно направляет копии статистических карточек (электронные сведения) о движении по данным эпизодам для учета в Управление соответствующей области по месту совершения преступления.
Данные преступления (эпизоды, лица) следует учитывать в отчетах о преступности, составляемых Управлением, на территории которого совершено преступление. Вместе с тем, в отчетах по уголовным делам данные эпизоды учитываются соответствующим Управлением по органу, принявшему решение по уголовному делу.

38-1. Барлық қылмыстар (эпизодтар, тұлғалар) Басқармамен құрылатын оның аумағында жасалған қылмыс, қылмыс туралы есеп берулерде ескеріледі. Бұл ретте егер тергеу барысында оларды жасаған ауданда дәйекті мәліметтер анықталса, онда реквизит 4 «Қылмыс жасалған аудан» 1.0 карточка түрі қадағалаушы прокурормен келісілген субъектінің баянаты негізінде түзетуге жатады.
Ескерту. 38-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 2010.01.20. N 3 бұйрығымен.
39. Істері қылмыстық қудалау органдарының орталық құрылымдарында іс жүргізуде жатқан қылмыстар туралы статистикалық кәртішкелер қылмыстық істің тергелу жері бойынша уәкілетті органға жіберіледі.
40. Басқа облыстың аумағында жасалған қылмысты анықтаған кезде және қылмыстық істі қозғау туралы шешімді қабылдаған кезде субъект 1.0 нысанды статистикалық кәртішкені жібереді және кейіннен тергеуге алынғандығына қарай іске бұдан әрі тергеу жүргізу үшін беру кезінде істің жіберілген субъектісін көрсету арқылы 1.1 нысанды статистикалық кәртішкесі жіберіледі.
41. Тіркелген қылмыстар, егер олар бойынша қылмыстық істер қысқартылып, немесе төмендегідей негіздер бойынша ақтау үкімі шығарылған болса, қылмыстылық туралы есепте (Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 31 қазандағы N 62 бұйрығымен бекітілген және 2003 жылдың 25 қарашасында Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2576 нөмірімен тіркелген "Тіркелген қылмыстар және қылмыстық қудалау органдары қызметтерінің нәтижелері туралы" N 1-М нысанды статистикалық есеп ; Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 11 желтоқсандағы N 69 бұйрығымен бекітілген және 2003 жылдың 26 желтоқсанында Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2642 нөмірімен тіркелген "Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған тұлғалар, сотталғандар және сыбайлас жемқорлық қылмыстар туралы қылмыстық істердің қозғалысы туралы" N 3-К нысанды статистикалық есеп ; Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 16 қаңтардағы N 2 бұйрығымен бекітілген "Есірткі құралдарының, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымымен байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар және соларды қолданатын тұлғалар туралы" N 1-Н нысанды статискалық есеп ) ескерілуге жатпайды:
1) қылмыс оқиғасының болмауынан (ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлімінің 1-тармағы, 376-бабы 2-бөлімінің 1-тармағы);
2) іс-әрекетінде қылмыс құрамының болмауынан (ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлімінің 2-тармағы, 376-бабы 2-бөлімінің 2-тармағы);
3) ҚР ҚІЖК 33-бабының 2-бөлімімен, 34-бабының 2-бөлімімен, ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлімінің 5-тармағымен қаралған жағдайларды қоспағанда, ҚР ҚІЖК 33-бабының 1-бөлімімен, 34-бабының 1-бөлімімен қаралған қылмыстар туралы істер бойынша жәбірленуші шағымының болмауынан;

38-1. Все преступления (эпизоды, лица) учитываются в отчетах о преступности, составляемых Управлением, на территории которого совершено преступление. При этом, если в ходе расследования устанавливаются достоверные сведения о районе их совершения, то реквизит 4 "Район совершения" карточки формы 1.0 подлежит корректировке на основании рапорта субъекта, согласованного с надзирающим прокурором.
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 38-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3.
39. Статистическая карточка о преступлениях, дела о которых находятся в производстве центральных структур органов уголовного преследования, выставляются в уполномоченный орган по месту расследования уголовного дела.
40. При выявлении преступления совершенного на территории другой области и принятии решения о возбуждении уголовного дела, субъектом выставляется статистическая карточка формы 1.0 и при последующей передаче дела для дальнейшего расследования по подследственности, выставляется статистическая карточка формы 1.1 с указанием субъекта, в который направлено дело.
41. Зарегистрированные преступления не подлежат учету в отчетах о преступности (Статистический отчет формы N 1-М "О зарегистрированных преступлениях и результатах деятельности органов уголовного преследования", утвержденный приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 октября 2003 года N 62 и зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 25 ноября 2003 года за N 2576; статистический отчет формы N 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных и движении уголовных дел о коррупционных преступлениях", утвержденный приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 11 декабря 2003 года N 69, зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 26 декабря 2003 года за N 2642; статистический отчет формы N 1-Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих", утвержденный приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан 16 января 2003 года N 2), если по ним уголовные дела прекращены либо вынесен оправдательный приговор по следующим основаниям:
1) за отсутствием события преступления (пункт 1 часть 1 статьи 37 , пункт 1 часть 2  статьи 376 УПК РК);
2) за отсутствием в деянии состава преступления (пункт 2 часть 1 статьи 37, пункт 2 часть 2 статьи 376 УПК РК);
3) за отсутствием жалобы потерпевшего по делам о преступлениях, предусмотренных частью 1 статьи 33 и частью 1 статьи 34 УПК РК, за исключением случаев предусмотренных частью 2 статьи 33 и частью 2 статьи 34 УПК РК, пункт 5 часть 1 статьи 37 УПК РК;

4) сол айыптау бойынша заңды күшіне енген сот үкімі бар немесе қылмыстық қудалаудың мүмкін еместігін белгілеген басқа бұзылмаған сот қаулысы бар тұлғаға қатысты (ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлімінің 7-тармағы);
5) субъектінің сол айыптауы бойынша қылмыстық қудалаудан бас тарту туралы бұзылмаған қаулысы бар тұлғаға қатысты (ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлімінің 8-тармағы);
6) қылмыстық іс қозғаудан бас тарту не қосымша тексеруге жіберу немесе ақталынған негіздер бойынша қысқарту арқылы қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулы прокурормен бұзылған.
42. Егер тұлғаға қатысты қылмыстық қудалауды қысқартқан кезде немесе ақтау үкімін шығару кезінде қылмыс жасаған тұлға анықталмаған болса, қылмыс қылмыстылық туралы есептерде ескеріледі.
43. Тіркелген қылмыстар мынадай қылмыстық істерді қысқартқан жағдайда қылмыстылық туралы есептерде ескерілуге жатады:
1) егер ол әрекет жасағаны үшін жаза қолдануды жойса, рақымшылық актісінің салдарынан (ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлімінің 3-тармағы);
2) ескіру мерзімінің өтіп кетуінен (ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлімінің 4-тармағы);
3) ҚР ҚІЖК 33-бабының 2-бөлімімен қаралған жағдайларды қоспағанда ҚР ҚІЖК 33-бабының 1-бөлімімен қаралған қылмыстар туралы істер бойынша жеке айыптаушының айыптаудан бас тартуы кезінде (ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлімінің 6-тармағы);
4) ессіздік жағдайда қылмыстық заңмен тыйым салынған әрекет жасаған тұлғаға қатысты (ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлімінің 9-тармағы);
5) әрекет жасаған кезде жасы кәмелетке жетпеген, заңға сәйкес, жасы жеткен кезде қылмыстық жауаптылыққа тартылатын тұлғаға қатысты (ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлімінің 10-тармағы);
6) қаза болған тұлғаға қатысты (ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлімінің 11-тармағы);
7) Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің ережелеріне сәйкес қылмыстық жауаптылықтан босатуға жататын тұлғаға қатысты (ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлімінің 7-тармағы);
8) ҚР ҚК 67-бабының және ҚІЖК 38-бабының 1-тармағымен қарастырылған, сондай-ақ басқа да ақталынбаған негіздер бойынша жәбірленушінің күдікті немесе айыпталушымен татуласуынан.
44. Қылмыстың өндірісте болған жағдайында, қылмыс жөніндегі есептер, тоқтатылған қылмыстық істер бойынша бұрын өндірістің жаңартылуы немесе қылмыстық істің прокурор арқылы жойылуы туралы мәліметтер есепке алынады.
45. Статистикалық кәртішкелерді толтыру кезінде бір қылмыс ретінде не есептелетіндерін білу қажет (бір қылмыстық іс қозғалады және қылмысты анықтау үшін бір статистикалық кәртішке жіберіледі):

4) в отношении лица, о котором имеется вступивший в законную силу приговор суда по тому же обвинению либо иное неотмененное судебное постановление, установившее невозможность уголовного преследования (пункт 7 часть 1 статьи 37 УПК РК);
5) в отношении лица, об отказе от уголовного преследования которого, по тому же обвинению имеется не отмененное постановление субъекта (пункт 8 часть 1 статьи 37 УПК РК).
6) постановление о возбуждении уголовного дела отменено прокурором с отказом в возбуждении уголовного дела либо направлением на дополнительную проверку или его прекращением по реабилитирующим основаниям.
42. Если при прекращении уголовного преследования в отношении лица либо вынесении оправдательного приговора, лицо, совершившее преступление, остается неустановленным, то преступление подлежит учету в отчетах о преступности.
43. Зарегистрированные преступления подлежат учету в отчетах о преступности в случаях прекращения уголовных дел:
1) вследствие акта амнистии, если он устраняет применение наказания за совершение деяния (пункт 3 часть 1 статьи 37 УПК РК);
2) за истечением срока давности (пункт 4 часть 1 статьи 37 УПК РК);
3) при отказе частного обвинителя от обвинения - по делам о преступлениях, предусмотренных частью 1 статьи 33 УПК РК, за исключением случаев, предусмотренных частью 2 статьи 33 УПК РК (пункт 6 часть 1 статьи 37 УПК РК);
4) в отношении лица, совершившего запрещенное уголовным законом деяние в состоянии невменяемости (пункт 9 часть 1 статьи 37 УПК РК);
5) в отношении лица, не достигшего к моменту совершения деяния возраста, по достижении которого, согласно закону, возлагается уголовная ответственность (пункт 10 часть 1 статьи 37 УПК РК);
6) в отношении умершего (пункт 11 часть 1 статьи 37 УПК РК);
7) в отношении лица, подлежащего освобождению от уголовной ответственности в силу положений Уголовного кодекса Республики Казахстан (пункт 12 часть 1 статьи 37 УПК РК);
8) за примирением потерпевшего с подозреваемым или обвиняемым в случаях, предусмотренных статьей 67 УК РК, часть 1 статьи 38 УПК РК и иным, нереабилитирующим основаниям.
44. Преступление подлежит учету в числе находящихся в производстве, в отчетах о преступности при возобновлении производства по ранее прекращенному уголовному делу либо при отмене прокурором постановления о прекращении уголовного дела.
45. При заполнении статистической карточки необходимо исходить из того, что учитывается как одно преступление (возбуждается одно уголовное дело и выставляется одна статистическая карточка на выявленное преступление):

1) бірнеше тұлғалармен қатысудың кез-келген нысанында қосылып жасалған қылмыстар (ҚР ҚІЖК 31 бабы );
2) бір немесе бірнеше тұлғаларға зиян келтірілетін іс-әрекет (мысалы: түрлі тұлғалар иеленетін бір орында орналасқан заттарды тонау, бір тобырдан бөлек иелердің бірнеше бас малдарын талан-таражға салу);
3) ұзартылған қылмыс (мысалы: қару-жарақтарды, оқ-дәрілерді, жарылғыш және есірткі заттарды заңсыз алу, сақтау, беру және тасу, алаяқтық, қорқытып алу);
4) ұзартылған қылмыс (мысалы: азаптау);
5) әрқайсысы елеусіз болып табылатын біртекті әрекетте жасалған, алайда жинақталған кезде қоғамға қауіпті және жалпы бір қылмыс болып саналатын қылмыстар (мысалы: бір уақыт мезгіл үстінде бір үйден электр есебін ұрлау);
6) бір әрекетпен орындалған әр түрлі қылмыстарды жасау. Сонымен қатар, ауыр қылмыс түрлері есепке алынады (мысалы: зорлау, соз ауруларын тарату, зорлау салдары бойынша ғана есептелінеді);
7) негізгі қылмысты жасау әдісі болып келетін жинақталған әрекеттің басым бөлігі (мысалы: айыпталушыға сеніп тапсырылған бөтен мүлікті қызметтік жағдайын пайдалана отырып өзіне иемдену немесе шығындау). Қызметтік жағдайын теріс пайдалану өзіндік әрекет туғызады, егер актіні жүзеге асырушы негізгі зат болып табылмаған жағдайда бөлек акция ретінде есептелінеді;
8) әр түрлі қылмыс құрамының элементтері бар, бірақ бір қылмыс болып сараланатын қылмыс (мысалы: жәбірленушіге қатысты зорлық көрсетумен байланысты билігін асыра қолдану, билік өкіліне қарсылық көрсетумен байланысты кәнігі бұзақылық);
9) түрлі объектілерге қол сұғатын, алайда заң жүзінде бір қылмысты құрайтын әрекет (мысалы: қолсұғушыға жәбірленушінің өмірі, денсаулығы, жеке иелігі күштелетін шапқыншылық, алайда жиынтық бойынша тек бір ғана қылмыстық актті құрайды);
10) эпизод санына тәуелсіз азғындық іс-әрекеттер және басқа да іспеттес актілер. Топтық қылмыс жасауда қаскөйлік ниеттің болмауына байланысты, осы актідегі әрбір жаңа әрекеттікті өзіндік қылмыс ретінде есептеу керек.
Ескерту: 45-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2007.07.30. N 32 Бұйрығымен.
46. Қылмыстық істің прокурор арқылы қозғалу барысында 1.0 нысанды статистикалық кәртішкедегі 1-деректемеге осы істі тергеу үшін алған органның аталуы енгізіледі, 2-деректемеде осы істі тергеуге алған қызмет, 10-деректемеде прокурор арқылы "01" коды белгіленеді.

1) преступление, совершенное несколькими лицами в любой форме соучастия ( статья 31 УПК РК);
2) деяние, которым причиняется вред двум или более лицам (например, кража из одного помещения вещей, принадлежащих разным лицам; хищение из одного стада нескольких голов скота, принадлежащих разным владельцам);
3) длящееся преступление (например, незаконное приобретение, хранение, передача, сбыт, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ и взрывных устройств, наркотиков, мошенничество, вымогательство);
4) продолжаемое преступление (например, истязание);
5) последовательное совершение ряда однородных действий, каждое из которых является малозначительным, но в совокупности представляет значительную общественную опасность и квалифицируется, как одно преступление (например: кража электрических счетчиков с одного дома в течение одного периода времени, связанных единством умысла);
6) совершение различных преступлений, выполненных одним действием. При этом подлежит учету наиболее тяжкое преступление (например, изнасилование, сопровождаемое заражением венерической болезнью, учитывается только по признакам изнасилования);
7) часть совокупного деяния, являющаяся способом совершения основного преступления (например, присвоение или растрата вверенного виновному чужого имущества с использованием служебного положения, где использование служебного положения служит способом хищения). Противоположно этому злоупотребление служебным положением образует самостоятельное деяние и учитывается как отдельная акция, если не является средством реализации основного акта;
8) преступление, имеющее элементы составов разных преступлений, но квалифицируемое как одно (например, превышение власти, сопровождающееся насилием в отношении потерпевшего, злостное хулиганство, сопряженное с сопротивлением представителю власти);
9) деяние, которое хотя и посягает на различные объекты, но по закону образует одно преступление (например, разбой, при котором посягательству подвергается жизнь, здоровье, собственность потерпевшего, но в совокупности составляют лишь один преступный акт);
10) развратные действия, мужеложство и иные подобные акты, независимо от количества эпизодов. При отсутствии умысла на групповое преступление, каждое новое партнерство в таком акте следует учитывать, как самостоятельное преступление.
Сноска. Пункт 45 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 30 июля 2007 г. N 32 .
46. При возбуждении уголовного дела прокурором, в реквизите 1 статистической карточки формы 1.0 вносится наименование органа, получившего данное дело для расследования, в реквизите 2 отмечается служба, получившая данное дело для расследования, в реквизите 10 отмечается код "01" прокурором.

Мемлекеттік органдар қызметіндегі заңдылықты қадағалау саласы бойынша қылмыстық істің прокурормен қозғалуы жағдайында 10.1 деректемесінде "10" коды белгіленеді.
Ескерту: 46-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 15 қыркүйектегі N 51 бұйрығымен .
47. Екі немесе бірнеше қылмыс болып есептеледі (екі немесе бірнеше қылмыстық істер қозғалады және оларға сәйкес статистикалық кәртішкелер жіберіледі):
1) ҚР ҚК түрлі баптары бойынша сараланатын өзіндік әрекеттердің бір мезгілде жасалуы жағдайында (мысалы: үйді өртеу жолымен жасалған адам өлтірушілік немесе зорлау, содан соң жәбірленушіні тонау);
2) ұқсас, қаскөйлік ниетке байланысты емес, әр уақытта жасалған әрекеттер (мысалы: бiрнеше рет ұрлық, тонау, шапқыншылық, қорқытып алушылық).
48. Қазақстан Республикасының Қылмыстық Кодексімен қаралған қандай да бір себептерін үстіртін мазмұндаған әрекет немесе әрекетсіздік қылмыстардың қатарына есепке алуға жатпайтын, алайда елеусіздігіне қатысты қоғамға қауіп төндірмейтін, яғни зиян келтірмейтін және жеке тұлғаға, мемлекетке, қоғамға қауіп төндірмейтін қылмыстар (ҚР ҚК 9 бабының 2-тармағы).
48-1. 1.0 нысанды статистикалық карточканың 19-тармағындағы "әлеуметтік (21), ұлттық (22), рулық (23), нәсілдік (24) діни (25) араздықтарды қоздырумен байланысты" деген деректемелер қылмыстық жауаптылығы ҚР ҚК тиісті баптарымен қаралған жағдайларда толтырылады.
Ескерту: 48-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 2008.11.25. N 69 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
49. Статистикалық кәртішкені толтыру барысында, барлық адамдарға бірдей дерлік арналған қоғамдық орынның және барлық дерлік адамдардың іс-шараларына, сондай-ақ азаматтардың демалуына арнайы орын екендігін ескеру қажет.
50. Қоғамдық орындар келесідей бөлінеді:
1) үнемі (кез-келген уақытта ашық: көшелер, бұрылыс көшелері, скверлер, бульварлар, жаға алаңдары, алаңдар, вокзалдар, аулалар (жеке үйлер алаңдарынан басқа) т.б.);
2) мезгілдік (анықталған сағатқа арналған азаматтарды күту және демалу орындары: сауда орындары, санаторийлер, демалу орындары, мәдениет, спорт мекемелері, қоғамдық көлік, сауда мекемелері, жол жүрушілер поездының вагондары (тамбурлардан басқа), сондай-ақ вагон-мейрамхана, тәуліктің түнгі уақытындағы жолаушылар купесі және дәретхана).
Ескерту: 50-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006.09.15. N 51 , 2007.07.30. N 32 , Бұйрықтарымен.

В случае возбуждения уголовного дела прокурором по линии надзора за законностью в деятельности государственных органов, в реквизите 10.1 отмечается код "10".
Сноска. В пункт 46 внесены изменения приказом Генерального Прокурора РК от 15 сентября 2006 года N 51 .
47. Учитываются как два и более преступлений (возбуждается два и более уголовных дела и выставляется соответствующее количество статистических карточек):
1) в случае одновременного совершения самостоятельных действий, квалифицируемых по различным статьям УК РК (например, убийство путем поджога дома или совершено изнасилование, а затем последовало ограбление потерпевшей);
2) идентичные, не связанные единством умысла, действия совершенные в разное время (например, неоднократно совершенные кражи, грабежи, разбои, вымогательство).
48. Учету в числе преступления не подлежит действие или бездействие, формально содержащее признаки какого-либо деяния, предусмотренного Уголовным кодексом Республики Казахстан, но в силу малозначительности не представляющее общественную опасность, то есть не причинившее вреда и не создавшее угрозу причинения вреда личности, обществу или государству (часть 2 статьи 9 УК РК).
48-1. В пункте 19 статистической карточки формы 1.0 реквизиты "связанное с разжиганием социальной (21), национальной (22), родовой (23), расовой (24), религиозной (25) вражды" заполняются в случаях, когда уголовная ответственность предусмотрена соответствующими статьями УК РК.
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 48-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 25.11.2008 N 69 (вводится в действие с 01.01.2009).
49. При заполнении статистической карточки следует иметь в виду, что общественное место - специально оборудованные места общего пользования в черте или вне городов и населенных пунктов, предназначенные для использования населением, а также проведения массовых мероприятий, обслуживания и отдыха граждан.
50. Общественные места подразделяются на:
1) постоянные (места, доступ в которое открыт в любое время: улицы, переулки, скверы, бульвары, набережные, площади, вокзалы, дворы (за исключением дворов частных домов) и др.);
2) периодические (помещения, предназначенные для обслуживания и отдыха населения в определенные часы: рынки, санатории, зоны отдыха, культурные, развлекательные, спортивные учреждения, общественный транспорт, предприятия торговли, вагоны пассажирских поездов (кроме тамбуров), а также вагон-ресторан, пассажирское купе в ночное время суток и туалет).
Сноска. Пункт 50 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 15 сентября 2006 года N 51 ; от 30 июля 2007 г. N 32 .

51. Қоғамдық орындарда жасалған қылмыстардың жалпы санынан әсіресе көшеде жасалған қылмыстар көзге түседі, яғни жылдың кез-келген мезгілінде өз еркімен үнемі болу орындарында: көшелерде, алаңдарда, бульварларда, жол жүру мосттарында т.б. (жеке үй ауласынан басқа), көпшілікке ашық орындарда: парктерде, скверлерде, демалу орындарында қала және ауыл шеткейлерінде, стадиондарда, сондай-ақ ұрлықтың сату киоскілерінде, көліктерде жасалуы.
52. Төмендегі қылмыстар қоғамдық орындарда немесе көшелерде жасалынған қылмыстар есебіне саналмайды:
1) қоғамдық орын объектілерінде қылмыс жасау кезінде өз функцияларын орындамау;
2) еңбекшілер ұжымының жұмыс үшін пайдаланатын кіргізу режимі бар объектілерде және күзетілетін автотұрақтарда;
3) пәтерлерге жасалған ұрлықтар және жатақханалардың, қонақ үйлердің, санаторийлердің, демалыс үйлерінің тұрғын жайларында, перегондарда, разъездерде, тұйықтарда және тұрақтау парктерінде тұрған жолаушылар поездарының вагондарында жасалған басқа да қылмыстар;
4) Жалпы қолдану орындарында: коммуналды пәтерлерде, көтерілу сатыларында, тұрғын үй подъездерінде т.б. жасалған қылмыстар;
5) ұзартылған қылмыстар;
6) жол-көлік қылмыстары.
Ескерту: 52-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006.09.15. N 51 , 2007.07.30. N 32 Бұйрықтарымен.
52-1. Егер тергеу барысында қоғамдық орындарда және көшелерде жасалған ретінде бұрын есепке қойылған қылмыстардың жасалу орны туралы айқын мәліметтер белгіленген болса, осы Нұсқаулықтың 22-тармағында анықталған тәртіпте түзетулер енгізіледі.
Сонымен қатар аталған түзетулер алдыңғы есептік кезеңдегі статистикалық есептіліктің бұрмалануына апарып соқтырған түзету ретінде қаралмайды және оған Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының статистикалық есептерді түзету бойынша бұйрықтарымен белгіленген талаптардың күші жүрмейді.
Ескерту: 52-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 2007.07.30. N 32 Бұйрығымен.
53. Соттан алдын-ала тергеу немесе анықтау жүргізу үшін, жеке айыптау ісі келіп түсу кезеңінде, 1.0 нысанды статистикалық кәртішкенің 1-деректемесінде осы істі тергеу үшін қабылдаған органның аталуы белгіленеді, 2-10 деректемелерде сәйкес қызмет белгіленеді, ал 10.1. - ҚР ҚІЖК 394 бабының 3-бөлімі 1-тармағы бойынша келіп түскен жеке айыптау ісі бойынша "7" код қойылады. Сонымен қатар, осы іске осы органның келесі қылмыстық іс нөмірі қойылады.

51. Из общего количества преступлений, отнесенных к числу совершенных в общественных местах, выделяются, в том числе уличные, то есть совершенные в тех местах, к которым имеется свободный доступ в любое время суток года на: улицах, площадях, бульварах, набережных, мостах, путепроводах, переулках, не огороженных дворах (за исключением частных), в жилых массивах, лесопарковых зонах и открытой местности, парках, скверах, пляжах, зонах отдыха в черте городов и населенных пунктов, рынках, стадионах, а также кражи из киосков, ларьков, павильонов, транспортных средств и других объектов, если проникновение осуществлено непосредственно с улицы.
52. Не учитывать как совершенные в общественных местах и на улицах преступления, совершенные:
1) на объектах общественного назначения, в момент совершения преступления не выполняющих свои функции;
2) на объектах с пропускным режимом, используемых коллективами трудящихся для работы и охраняемых автостоянках;
3) кражи из квартир и другие преступления, совершенные в жилых помещениях общежитий, гостиниц, помещениях санаториев, домов отдыха, вагонов пассажирских поездов, находящихся на перегонах, разъездах, в тупиках и парках отстоев;
4) преступления, совершенные в местах общего пользования в коммунальных квартирах, на лестницах, чердаках, подвалах, лифтах, подъездах жилых зданий;
5) длящиеся преступления;
6) дорожно-транспортные преступления.
Сноска. Пункт 52 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 15 сентября 2006 года N 51 ; от 30 июля 2007 г. N 32 .
52-1. Преступления, ранее поставленные на учет как совершенные в общественных местах и на улицах, подлежат корректировке в установленном пунктом 22 настоящей Инструкции порядке, если в ходе расследования устанавливаются достоверные сведения о месте их совершения.
При этом данная корректировка не рассматривается как корректировка, повлекшая искажение статистической отчетности предыдущих отчетных периодов и на нее не распространяются требования, установленные приказами Генерального Прокурора Республики Казахстан по корректировке статистических отчетов.
Сноска. Глава 6 дополнена пунктом 52-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от от 30 июля 2007 г. N 32 .
53. При поступлении из суда дела частного обвинения для проведения дознания или предварительного следствия, в реквизите 1 статистической карточки формы 1.0 проставляется наименование органа, получившего данное дело для расследования, в реквизитах 2 и 10 - соответствующая служба, а в реквизите 10.1 - код 7 "по делу частного обвинения, поступившего по пункту 1 части 3 статьи 394 УПК РК". Кроме того, указанному делу присваивается очередной номер уголовного дела данного органа.

54.  1.0 нысанды статистикалық карточкаға, осы Нұсқаулықтың 35-тармағының 1-тармақшасымен қаралған жағдайда, қылмыстық істі қозғау туралы қаулының көшірмесін уәкілетті органға ұсыну арқылы қылмыстық қудалауды жүзеге асырушы тұлға және қылмыстық қудалау органының бастығы қол қояды.
Қылмыстық істі қозғау туралы қаулыда уәкілетті орган қылмыстық істің қойылған нөмірін көрсетеді және оның екінші бетінде статистикалық карточканың ұсынылуын растайтын мөртабан қояды. Аталған қаулының көшірмесі қылмыстық қудалау органымен тез арада қадағалаушы прокурорға жіберіледі.
Қылмыстық істі прокурор қозғаған жағдайда 1.0 нысанды статистикалық карточкаға қадағалауды жүзеге асырушы прокурор қол қояды.
Осы Нұсқаулықтың 35-тармағымен қаралған басқа да жағдайларда 1.0 нысанды статистикалық карточкаға қылмыстық қудалауды жүзеге асырушы тұлға және қадағалауды жүзеге асырушы прокурор қол қояды.
Статистикалық карточкалар уәкілетті органға тазартусыз, түзеусіз және басқа да түзетулерсіз ұсынылады. Осындай фактілер анықталған жағдайда статистикалық карточкалар тез арада ілеспе хатпен қайта рәсімдеуге қайтарылады.
Бұдан әрі деректемелердің толық еместігі анықталған жағдайда олардың қайталап қойылуы немесе қайта рәсімделуі үшін қайтарылуы осы Нұсқаулықтың 21-тармағымен белгіленген тәртіпте жүзеге асырылады.
Ескерту: 54-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2008.11.25. N 69 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
7-тарау. "Алдын-ала тергеудің (анықтаудың)
барысы және нәтижелері туралы кәртішкелер" 1.1 нысанды
статистикалық кәртішкелердің жіберілу тәртібі
55. 1.1 нысанды статистикалық кәртішкелердің тағайындалуы алдын-ала тергеу және анықтау органдарының сот алдындағы қызметтерінің нәтижелерін бейнелеуден құралады. Қылмыстық істің әрбір эпизоды бойынша келесі шешімдер қолданылған алдын-ала тергеуді және анықтауды жүзеге асырушы лауазымды субъектілер арқылы:
1) айыптау қорытындысымен, айыптау хаттамасымен немесе медициналық сипатта мәжбүрлеп шара қолдану үшін сотқа жолдау туралы қаулысымен прокурорға жолдануы туралы;
2) іс бойынша өндірістің қысқартылуы бойынша;
3) іс бойынша өндірістің тоқтатылуы бойынша;
4) тергеуде болуға беру туралы;
5) істердің қосылуы туралы;
6) алдында қосылғандардан бөлінуі туралы (қосылған істердің бөлінуі);
7) іс бойынша өндірістің жаңартылуы, сонымен қатар тоқтатылуы туралы қаулыны алғаннан кейін, прокурормен қысқартылуы;
8) қайта квалификациялау туралы;
9) қосымша тергеуге қайтарылғаннан кейін, қылмыстық істі өндіріске қабылдау туралы;

54. Статистическая карточка формы 1.0 в случае, предусмотренном подпунктом 1 пункта 35 настоящей Инструкции, подписывается лицом, осуществляющим уголовное преследование и начальником органа уголовного преследования, с предоставлением в уполномоченный орган копии постановления о возбуждении уголовного дела.
На постановлении о возбуждении уголовного дела уполномоченный орган указывает присвоенный номер уголовного дела и на обратной его стороне проставляет штамп, подтверждающий представление статистической карточки. Копия данного постановления органом уголовного преследования незамедлительно направляется надзирающему прокурору.
В случае возбуждения уголовного дела прокурором, статистическая карточка формы 1.0 подписывается прокурором, осуществляющим надзор.
В остальных случаях, предусмотренных пунктом 35 настоящей Инструкции, статистическая карточка формы № 1.0 подписывается лицом, осуществляющим уголовное преследование и прокурором, осуществляющим надзор.
Статистические карточки представляются в уполномоченный орган без подчисток, исправлений и иных корректировок. При выявлении таких фактов статистические карточки незамедлительно подлежат возврату на переоформление сопроводительным письмом.
В случае выявления в дальнейшем неполноты реквизитов возврат для ее повторного выставления либо переоформления осуществляется в порядке, установленном п. 21 настоящей Инструкции.
Сноска. Пункт 54 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.11.2008 N 69 (вводится в действие с 01.01.2009).
Глава 7. Порядок выставления статистической карточки формы 1.1
"Карточка о ходе и результатах предварительного следствия (дознания)"
55. Назначение статистической карточки формы 1.1 заключается в отражении результатов досудебной деятельности органов предварительного следствия и дознания. Выставляется должностным лицом субъекта, осуществляющего предварительное расследование или дознание, при принятии по каждому эпизоду уголовного дела следующих решений:
1) о направлении прокурору с обвинительным заключением, протоколом обвинения, либо постановлением о направлении в суд, для применения принудительных мер медицинского характера;
2) о прекращении производства по делу;
3) о приостановлении производства по делу;
4) о передаче по подследственности;
5) о соединении дел;
6) о выделении из ранее соединенного (разъединении соединенных уголовных дел);
7) о возобновлении производства по делу, в том числе после отмены постановления о приостановлении, прекращении прокурором;
8) о переквалификации;
9) о принятии уголовного дела к производству, после возвращения на дополнительное расследование;

10) тергеу мерзімін ұзарту кезінде;
11) тергеуде болу немесе жергілік бойынша берілген қылмыстық істі Қазақстан Республикасы шегінде қабылдау кезінде;
12) ҚР ҚІЖК 376 бабының 4-бөлімі тәртібімен соттан қайтарылған істі қабылдау кезінде;
13) ҚР ҚІЖК 288 бабының 2-бөлімі немесе ҚР ҚІЖК 289 бабының 2-бөлімі тәртібімен анықтау ісі бойынша алдын-ала тергеу тағайындау кезінде;
14) арыз бойынша істің сотта (прокуратурада) болу мерзімінің қайта жаңартылуының аяқталуы кезінде немесе айыпталушы және оның қорғаушысының бір-бірімен танысуының аяқталуы кезінде;
15) ҚР ҚІЖК 37 бабы 5-бөлімінің тәртібі бойынша жаңа дерекпен талап етуі.
Статистикалық кәртішкелерді қою барысында 10-деректемеде тек бір шешім белгіленетінін ескеру қажет.
55-1. 1.1 нысанды статистикалық карточканы толтыру кезінде" отбасылық - тұрмыстық қылмыстар" ұғымының астарында тіркелген не іс жүзіндегі некелік - отбасылық немесе туыстық қатынастарда тұратын, бірлесіп тұратын тұлғалардың арасындағы тартыстың нәтижесінде жасалған, сондай-ақ көршілер арасындағы ұзаққа созылған тартыстың нәтижесінде жасалған жеке адамның өміріне, денсаулығына, арына, қадір-қасиетіне және бостандығына қауіп төндіретін қасақана немесе абайсыз әрекеттер деп ұғыну қажет екендігі ескерілуі тиіс.
Ескерту: 55-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 2007.07.30. N 32 Бұйрығымен.
56. ҚР ҚІЖК 197 бабының 1-бөлімі 12-тармағы тәртібімен прокурор арқылы дәйектілігінің өзгеруі жағдайында және ол арқылы 3.0. нысанды статистикалық кәртішкені қою кезеңінде осы іс орын тапқан орган дәйектілік бойынша беру туралы 1.1. нысанды статистикалық кәртішкені қояды, ал алған орган - қылмыстық істі өндіріске қабылдау туралы шешім қабылдайды.
57. Жаңа айыптау қорытындысын құрастыру үшін қылмыстық істің прокурорға қайтарылуы кезінде, істі өндіріске қабылдау туралы 1.1. нысанды статистикалық кәртішке жіберілмейді, алайда, осы істі прокурорға ҚР ҚІЖК 280 287 514 баптарының тәртібімен қайталанып жолдануы кезінде, 1.1 нысанды статистикалық кәртішке қайталанып жіберіледі. Сонымен қатар, тергелу мерзіміне 1.1. нысанды статистикалық кәртішкенің қайталанып жіберілу мерзіміне дейін прокурор арқылы 3.0 нысанды статистикалық кәртішкенің жіберілу уақытының мерзімі ескеріледі.
58. Статистикалық кәртішке тергеу ісінің ұзартылуы туралы қатынас кезінде де қойылады және осы қатынас қанағаттандырарлық болған жағдайда прокурор арқылы қол қойылады.
59. Тергеуші, анықтаушы арқылы қылмыстық істі қозғау кезінде қылмыстық әрекетті дұрыс біліктемеу жағдайында және прокурор арқылы қайта квалификациялаудың белгіленуі кезінде 1.1 нысаны 1.0. кәртішкесі субъект арқылы қойылады.
Істің прокурор арқылы жойылуы жағдайында қылмыстық істі қозғау қаулысын алу жолымен жаңа қылмыстық істің қозғауы арқылы субъектімен жаңа нөмір тағылады.

10) при продлении срока расследования;
11) при принятии переданного уголовного дела по подследственности либо территориальности в пределах Республики Казахстан;
12) при принятии дела, возвращенного судом в порядке части 4  статьи 376 УПК РК;
13) при назначении предварительного следствия по делам дознания в порядке ч.ч.1,2 ст.288 УПК РК либо в порядке ч.2 ст.289 УПК РК;
14) при восстановлении сроков по окончании нахождения дела по жалобе в суде (прокуратуре), либо по окончании ознакомления обвиняемого и его защитника;
15) истребовании с новым фактом в порядке ст.37 ч.5 УПК РК.
При выставлении статистической карточки следует учитывать, что в реквизите 10 указывается только одно решение.
55-1. При заполнении статистической карточки формы 1.1 следует иметь ввиду, что под понятием "семейно-бытовые преступления" следует понимать умышленные или неосторожные деяния, посягающие на жизнь, здоровье, честь, достоинство и свободу личности, совершенные в результате конфликта между лицами, состоящими в зарегистрированных либо фактических брачно-семейных или других родственных отношениях, совместно проживающими лицами, а также в результате длящегося конфликта между соседями.
Сноска. Глава 7 дополнена пунктом 55-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от от 30 июля 2007 г. N 32 .
56. В случаях изменения подследственности прокурором в порядке пункта 12 части 1 статьи 197 УПК РК и выставления им статистической карточки формы 3.0, орган, в производстве которого находилось данное дело, выставляет статистическую карточку формы 1.1. о передаче по подследственности, а орган получивший - о принятии уголовного дела к производству.
57. При возвращении уголовного дела прокурором для составления нового обвинительного заключения статистическая карточка формы 1.1. о принятии дела к производству не выставляется, однако при повторном направлении данного дела прокурору в порядке статей 280 , 287, 514 УПК РК повторно выставляется статистическая карточка формы 1.1. При этом следует иметь ввиду, что в срок расследования включается срок с момента выставления прокурором статистической карточки формы 3.0 до момента выставления повторной статистической карточки формы 1.1.
58. Статистическая карточка выставляется и при возбуждении ходатайства о продлении срока следствия (дознания) и подписывается прокурором в случае удовлетворения этого ходатайства.
59. В случаях неправильной квалификации преступных деяний при возбуждении уголовного дела следователем, дознавателем, и даче прокурором указания о переквалификации, субъектом выставляется форма 1.1 вместе с карточкой 1.0.
В случаях прекращения дела прокурором, путем отмены постановления о возбуждении уголовного дела с возбуждением субъектом нового уголовного дела - присваивается новый номер.

60. Егер қылмыстық істі қозғау қаулысын алу жолымен істің прокурор арқылы қысқартылуы жағдайында, қылмыстық істер субъект арқылы сол баптар, сол деректер бойынша қайта қозғалады, ал қылмыстық іс нөмірі алғашқы болып қала береді.
61. Егер қылмыстық істің жасалған орны бойынша Қазақстан Республикасының басқа облысына жолданған жағдайда немесе қылмыстық іс тергеуде болу бойынша субъектіге берілген болса тергеуді, анықтауды қылмыстық қудалауды жүзеге асырушы тұлға уәкілетті органға қылмыстық істің тергеуде болу туралы 1.1 нысанды статистикалық кәртішкесін береді. Басқарма арқылы 1.1 нысанды статистикалық кәртішке 24 сағат ішінде қылмыстық істі жолдаған Басқармаға жолданады.
Өндірісіне қылмыстық іс келіп түскен субъектінің лауазымды тұлғасы ҚР ҚІЖК 193 бабының 1-бөлімі тәртібімен келіп түскен қылмыстық істің өндіріске қабылданғаны туралы 1.1 нысанды статистикалық кәртішкені жібереді. Көрсетілген статистикалық кәртішкенің көшірмесі қылмыстық іс келіп түскен басқармаға Құқықтық статистика органы арқылы жолданады.
62. 1.1 статистикалық кәртішкенің 9-деректемесі міндетті түрде толтырылуға жатады. Қылмыс жасаған тұлғаның жағдайын белгілейтін Кодтар, айыптау қорытындысының негізінде және қылмыстың мас күйінде жасалғанын куәлайтын көрсетімдер арқылы сонымен қатар, қылмыстық іс материалында алкогольдік ішімдік туралы медициналық куәландыру туралы актіде, қылмыстық істі жасау кезіндегі тұлғаның жүйкеге әсер ететін заттарды қабылдауды куәлауда анықталады.
Соттылығының барлығын көрсететін кодта бұрын жасалған қылмыстары үшін соттылығы бар тұлғалар көрсетіледі.
Он сегіз жасқа дейін жасаған қылмысы үшін тұлға, сондай-ақ соттылығы алынған немесе жойылған осы бөлімде есепке жатқызылмайды (ҚР ҚК 13-бап 4 бөлік).
Ескерту: 62-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2008.11.25. N 69 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі), 2010.01.20. N 3 Бұйрықтарымен.
63. Қылмыстық істі тергеудегі жалпы мерзімнен айыпталушының және қорғаушының таныстырылуында болу мерзімі немесе статистикалық кәртішкенің 14, 14.1 деректемесінде белгіленетін арыз бойынша істің сотта немесе прокуратурада болуы алынады.
64. Айыпталушыға сот арқылы қылмыс жасауына байланысты қылмыс құрамының болмауын растау үкімі шығу жағдайында, соттан N6 анықтама келіп түскен кезде деректер базасында түзетулер жүргізіледі.
Соттан келіп түскен N6 анықтамаға түзетулер сонымен қатар, сот арқылы оңалтылу негіздерімен және сәйкес эпизодтары бойынша қылмыстық істерді қайта квалификациялау, оңалтылу негізімен қысқарту немесе расталулар толық эпизод бойынша болған жағдайда айқындалады.

60. Если же уголовное дело прекращено прокурором, путем отмены постановления о возбуждении уголовного дела с прекращением уголовного дела, но впоследствии субъектом снова возбуждается уголовное дело по той же статье, по тому же факту, то номер уголовного дела остается первоначально присвоенный.
61. В случае направления уголовного дела для расследования по месту совершения преступления в другую область Республики Казахстан либо при передаче уголовного дела по подследственности в субъект (следствия, дознания), лицо, осуществляющее уголовное преследование выставляет в уполномоченный орган статистическую карточку формы 1.1 о передаче уголовного дела по подследственности. Управлением копия статистической карточки формы 1.1 направляется в течение 24 часов в Управление, куда направлено уголовное дело.
Должностное лицо субъекта, в производство которого поступило уголовное дело, выставляет статистическую карточку формы 1.1 с указанием, что уголовное дело, поступившее в порядке части 1 статьи 193 УПК РК, принято к производству. Копия указанной статистической карточки, органом правовой статистики направляется в Управление, откуда поступило уголовное дело.
62. Реквизит 9 статистической карточки формы 1.1 подлежит обязательному заполнению. Коды, указывающие на состояние лица, совершившего преступление, подчеркиваются на основании содержания обвинительного заключения и свидетельских показаний о том, что преступление совершено в состоянии опьянения, а также при наличии в материалах уголовного дела акта о медицинском освидетельствовании об алкогольном опьянении, наркотическом либо токсическом возбуждении лица на момент совершения преступления.
В коде, указывающем на наличие судимости, отражаются лица, имеющие судимость за ранее совершенные преступления.
Лицо, судимое за преступление, совершенное до восемнадцати лет, а также судимости, снятые или погашенные, учету в этом разделе не подлежат (часть 4 статьи 13 УК РК).
Сноска. Пункт 62 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 25.11.2008 N 69 (вводятся в действие с 01.01.2009); от 20.01.2010 № 3.
63. Из общего срока расследования уголовного дела исключаются период нахождения дела на ознакомлении обвиняемого и его защитника или по жалобе в прокуратуре или суде, которые указываются в реквизитах 14, 14.1 статистической карточки.
64. По преступлениям, по делам о которых в отношении обвиняемых судом вынесен оправдательный приговор за неустановлением события преступления или отсутствием состава преступления, при поступлении из судов справки формы N 6 в базе данных производится корректировка.
Необходимо иметь ввиду, что корректировка по поступившей из суда справке формы N 6 производится также в случаях прекращения судом уголовного дела по реабилитирующим основаниям и переквалификации преступления в отношении всех лиц по соответствующим эпизодам при условии, что переквалификация, прекращение по реабилитирующим основаниям либо оправдание было полностью по эпизоду, а не в отношении одного лица по групповым преступлениям.

65. Қылмысты жасаған тұлғаға қылмыстың жасалуы дәлелдемеген жағдайда және айыпты ретінде жауапқа тартуға жатқызылатын тұлғаның анықталмауы жағдайында, істі өндіріске қабылдаған субъект арқылы ашылған қылмыстар санынан алып тастау арқылы ашылмаған қылмыс ретінде 1.1 нысанды статистикалық кәртішке жіберіледі.
66. 1.1. нысанды статистикалық кәртішкеге қылмыстық істі жүзеге асырушы тұлға арқылы және прокурор арқылы қол қойылады.
8-тарау. "Алып қойылған және жойылған есірткі
құралдарын, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттарды,
прекурсорларды (ЕЖП) және есірткілік заттардан тұратын
өсімдіктердің өсу алқаптарын есепке алу кәртішкесі" 1-Н
нысанды статистикалық кәртішкенің жіберілу тәртібі
67. 1-Н нысанды статистикалық кәртішкелердің жіберілуінде жүйкеге әсер ететін улы заттары бар өсімдіктердің өсу алаңдары оларды тыңдыру және заңсыз себуі, ЕЖП заңсыз айналымы туралы мәліметтердің бейнеленуінен, сондай-ақ оларды жою мақсатымен сәйкес органдарға ғылыми, өндірістік дәрігерлік мақсатмен беру немесе қылмыстық істердің бас тарту материалдар, әкімшіліктік материалдар бойынша тергеуде болуға және басқа да актілер бойынша берілуін қорытындылайды.
68. Статистикалық кәртішке басқармаға ЕЖП заңсыз айналымы жағдайында, сондай-ақ оларды жою мақсатында сәйкес органдарға ғылыми, өндірістік және дәрігерлік мақсатымен беруі немесе қылмыстық істер бойынша бас тарту материалдар, әкімшіліктік материалдар бойынша тергеуде болуға және басқа да актілер бойынша ұсынылады.
69. Алу жағдайында статистикалық кәртішке келесі шешімдер негізінде жіберіледі:
1) 1.0 нысанды статистикалық кәртішкемен бірге қылмыстық істің қозғалуы кезінде;
2) ЗС-2 нысанды статистикалық кәртішкемен бірге қылмыстық істі қозғаудан бас тарту кезінде;
3) әкімшіліктік құқық бұзушылық туралы хаттаманы құру кезінде.
Сонымен қатар, қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы шешім бір материал бойынша қабылданған жағдайда, содан соң материалдар тұлғаны әкімшіліктік жауаптылыққа тарту үшін сотқа жолдаған жағдайда, ЕЖП алу жөніндегі статистикалық кәртішке тек бас тарту материалы бойынша қойылады. ЕЖП жойылғаннан кейін, жойылуға арналған N1-Н статистикалық кәртішке әкімшіліктік құқық бұзушылық туралы материалы емес, бас тарту материалы бойынша қойылады.

65. По преступлениям, по делам о которых постановлен оправдательный приговор за не доказанностью участия подсудимого в совершении преступления лица, и неустановлением лица, подлежащего привлечению в качестве обвиняемого, субъектом принявшим дело к производству, выставляется статистическая карточка формы 1.1, как нераскрытого преступления, с исключением из числа раскрытых.
66. Статистическая карточка формы 1.1 подписывается лицом, осуществляющим уголовное преследование, прокурором.
Глава 8. Порядок выставления статистической карточки формы 1-Н
"Карточка учета изъятых и уничтоженных наркотических средств,
психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров (НПП) и площадей
произрастания растений, содержащих наркотические вещества"
67. Назначение статистической карточки формы 1-Н заключается в отражении данных об изъятых из незаконного оборота НПП, выявленных площадях произрастании, незаконных посевах, выращивании и культивировании растений, содержащих наркотические вещества (далее - посевы), а также их уничтожении, передачи в соответствующие организации (учреждения) для захоронения, использования в научных, производственных, лечебных, иных целях или передачи (получении) по подследственности НПП по уголовным делам, отказным материалам, материалам об административных правонарушениях, предписаниям и иным актам.
68. Статистическая карточка представляется в Управление в случаях изъятия из незаконного оборота НПП, выявления площадей произрастания и посевов растений, содержащих наркотические вещества, а также их уничтожения или передачи в соответствующие организации (учреждения) и при передаче (получении) НПП по подследственности в субъект (следствия, дознания).
69. В случаях изъятия, статистическая карточка выставляется на основании следующих решений:
1) при возбуждении уголовного дела - одновременно со статистической карточкой формы 1.0;
2) об отказе в возбуждении уголовного дела - одновременно со статистической карточкой формы ЗС-2;
3) при составлении протокола об административном правонарушении.
При этом следует иметь ввиду, что в случае, если по одному и тому же материалу принималось решение об отказе в возбуждении уголовного дела, а затем материалы были направлены в суд для привлечения лица к административной ответственности, статистическая карточка на изъятие НПП выставляется только по отказному материалу. После уничтожения НПП статистическая карточка формы 1-Н на уничтожение выставляется также по отказному материалу, а не по материалу об административном правонарушении. В реквизите 2.1 указывается дата и номер административного производства по отказному материалу.

70. Жойылуға арналған статистикалық кәртішке ЕЖП жойылуы туралы актінің құрылуымен соттың үкімі (қаулысы), қылмыстық істің жойылуы туралы қаулысы негізінде немесе қылмыстық істі қозғаудан бас тарту негізінде бір мезгілде, сондай-ақ "Қылмыстық қудалау органдарының қылмыстық істер бойынша заттай дәлел болатын есірткі заттарды, жүйкеге әсер ететін заттарды жою ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 6 қарашадағы N 1017 қаулысына сәйкес ЕЖП жою туралы актінің көшірмесімен жіберіледі.
Ескерту. 70-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2008.12.26 N 78 Бұйрығымен.
71. ЕЖП ғылыми, өндірістік және дәрігерлік, сондай-ақ басқа да мақсаттар үшін сәйкес ұйымдарға, мекемелерге беру жағдайында, статистикалық кәртішке қабылдау-беру актісінің құрылуымен жіберіледі.
72. ЕЖП субъектіге келесідей беру-қабылдау жағдайында статистикалық кәртішке жіберіледі:
1) ЕЖП субъектіге шығыс нөмірін, қылмыстық істің тергеуде болуы үшін субъектіге 1.1 нысанды статистикалық кәртішкемен бірге берілу күнін ескере отырып;
2) ЕЖП субъектіге шығыс нөмірін, қылмыстық істі тергеуде болу үшін субъектіге 1.1 нысанды статистикалық кәртішкемен бірге алу күнін ескере отырып.
73. Статистикалық кәртішке 16 деректемелерден тұрады:
1) 1, 2 деректемелерде ЕЖП алған органның аталуы немесе себуді анықтаған орган немесе істің нөмірін жойған органның аталуы белгіленеді;
2) 3-деректемеде статистикалық кәртішкелерді қоюға себеп болған жағдайдар белгіленеді:
ЕЖП себулерді алу\анықтау, ЕЖП себулерді жою, ЕЖП ұйымдарға мекемелерге беру-қабылдау және ЕЖП себулерді субъектіге тергеуде болу үшін беру, тергеу, анықтау беру-қабылдауда, 4-реквизитте осы жағдайлардың болған күні және орны;
3) Алынған ЕЖП олардың сақталуына арналған арнайы орындарға тапсырылады және айғақ заттарды тіркеу кітабына тіркеледі, 5-деректемеде анықтау, тергеу және сот органдарымен алынатын құжаттардың тәртіп нөмірлері және тіркелген күні белгіленеді, 5.1 деректемелерде сарапшының қорытынды нөмірі және күні толтырылады;
4) 8-деректемеде түрлері, саны және өлшем бірлігі бойынша табылған, алынып тасталған немесе жойылған ЕЖП (егістіктер) туралы мәліметтер көрсетіледі (асты сызылады), солардың ішінен сараптамаға шығындалғандардың (іске қосылған ЕЖП қалдығы) саны ерекшеленеді. Іске қосылған ЕЖП қалдығының саны ҚР ҚІЖК 223-бабының 4-бөлігіне сәйкес ЕЖП жойылған жағдайда бейнеленеді. 8.1-деректемеде есірткі дайындау мақсатында иеленген прекурсорларды алып қою туралы мәліметтер бейнеленеді, 8.2-деректемеде құқық қорғау органдарының бірлесіп жүргізген іс-шараларының барысында ЕЖП алып қою туралы мәліметтер көрсетіледі;

70. Статистическая карточка на уничтожение выставляется одновременно с составлением акта об уничтожении НПП на основании приговора (постановления) суда, постановлении о прекращении уголовного дела или об отказе в возбуждении уголовного дела , а также с копией акта об уничтожении НПП согласно постановления Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2008 года № 1017 «Об утверждении Правил уничтожения органами уголовного преследования наркотических средств, психотропных веществ, являющихся вещественными доказательствами по уголовным делам» .
Сноска. Пункт 70 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 26.12.2008 № 78 (порядок введения в действие см. п. 5 ).
71. В случае передачи НПП в соответствующие организации (учреждения) для захоронения, использования в научных, производственных, лечебных и иных целях статистическая карточка выставляется с составлением акта приема-передачи.
72. В случае передачи (получения) НПП в субъект статистическая карточка выставляется:
1) при передаче НПП по подследственности в субъект с указанием исходящего номера и даты передачи - одновременно со статистической карточкой формы 1.1 о передаче уголовного дела по подследственности в субъект;
2) при получении НПП по подследственности из субъекта с указанием входящего номера и даты - одновременно со статистической карточкой формы 1.1 о получении уголовного дела по подследственности из субъекта.
73. Статистическая карточка состоит из 16 реквизитов.
1) В реквизитах 1,2 заполняются наименование органа, который изъял НПП или выявил посевы либо уничтожил НПП, посевы, номер дела;
2) В реквизите 3 подчеркиваются события, послужившие поводом для выставления статистической карточки: изъятие/выявление НПП (посевов), уничтожение НПП (посевов), передачи НПП в организации (учреждения) и при передаче (получении) НПП по подследственности в субъект (следствия, дознания), в реквизите 4 - дата и место возникновения этих событий;
3) Изъятые НПП сдаются в помещения, специально оборудованные для их хранения и регистрируются в Книге учета вещественных доказательств, документов, изымаемых органами дознания, следствия и судом, данные о котором (порядковый номер и дата регистрации) указываются в реквизите 5, в реквизите 5.1 заполняется номер заключения эксперта и дата;
4) В реквизите 8 указываются (подчеркиваются) сведения о выявленных, изъятых или уничтоженных НПП (посевов) по их видам, количеству и единицам измерения, из которых выделяется количество израсходованных на экспертизу (остаток НПП, приобщенных к делу). Остаток НПП, приобщенных к делу, отражается в случае уничтожения НПП, согласно части 4 статьи 223 УПК РК . В реквизите 8.1 отражаются сведения об изъятии прекурсора, приобретенного в целях изготовления наркотиков, в реквизите 8.2 указываются сведения об изъятии НПП в ходе совместных мероприятий правоохранительных органов;

5) 10-деректеме ЕЖП "бақылаудағы жеткізілім" әдісі бойынша алу кезінде белгіленеді;
6) 12-15 деректемелерде ЕЖП тасу, жасыру, табылу орындары себу жерлері, алаңдар, заттардың түрі туралы мәліметтер белгіленеді;
7) 15.1 деректемелерде ЕЖП алыну кезінде субъект қылмыстық-іздеу қызметінің итін қолданған болса, сол аталған қызметтің кинологиялық қызметі белгіленеді;
8) 15.2. деректемелерде бірлескен іс-шаралар өткізу барысындағы құқық қорғау органдарының кинологиялық қызметтері белгіленеді. Мысалы: құқық қорғау органдарының бірлескен жұмыс қорытындысында ішкі істер органдары арқылы ЕЖП алу жағдайында кедендік органның кинологиялық қызметі жасалған болса, 15.2. деректемесінде МФ КТК 3-тармағы яғни кеден органының кинологиялық қызметі белгіленеді;
9) 16.1-19.10 деректемелерде ЕЖП байланысты қылмыс жасаған тұлғалар туралы мәліметтер белгіленеді.
Ескерту: 73-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2008.11.25. N 69 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
74. Статистикалық кәртішке ЕЖП келесідей өзгерілу, себу жерлерінің және алаңдарының анықталуы жағдайында толтырылады және қол қойылады:
1) қылмыстық істің қозғалуы туралы қаулы шығарған тұлға және прокурор арқылы;
2) қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулы шығарған тұлға және прокурор арқылы;
3) әкімшіліктік құқық бұзушылық туралы хаттама (материалды) құрған тұлға және прокурор арқылы.
75. Статистикалық кәртішкеге ЕЖП себу жерлерінің немесе алаңдарының жойылуы жағдайында толтырылады және қол қойылады:
1) өндірісінде қылмыстық іс, бас тарту материалы және әкімшіліктік құқық бұзушылықтар туралы материалдар орын тапқан тұлға және прокурор арқылы;
2) құрамында улы заттары бар өсімдіктердің өсу алаңдарын жою туралы ұйғарымы бар басқа актілерді шығарған тұлға және прокурор арқылы.
76. ЕЖП сәйкес органдарға мекемелерге ғылыми, өндірістік, дәрігерлік және басқа да мақсаттармен берілген жағдайда статистикалық кәртішке қылмыстық іс, бас тарту материалы, әкімшіліктік құқық бұзушылықтар туралы материалдары өндірісте болған тұлғалар және прокурор арқылы толтырылады және қол қойылады.
77. Субъектіге ЕЖП беру-алу жағдайында статистикалық кәртішкеге өндірісте қылмыстық іс, бас тату материалы, әкімшіліктік құқық бұзушылықтар туралы материалдар болған тұлға және прокурор арқылы толтырылады және қол қойылады.
9-тарау. "Қылмыс жасаған тұлғаға арналған кәртішке"
2.0 нысанды статистикалық кәртішкенің жіберілу тәртібі
78. 2.0 нысанды статистикалық кәртішке қылмыстық іс өндіріс арқылы тоқтатылған тұлғаға қатысты немесе прокурор арқылы ҚР ҚІЖК 284 289 баптарының 514 бабының 1-тармағы 5-бөлімі ҚР ҚІЖК 50-бабы 1-тармағы 2-тармақшасының тәртібінде тоқтатылған тәртібімен сотқа жолданған тұлғаға қойылады. Сонымен қатар, қылмыстық істің жойылуы кезінде 2.0 нысанды статистикалық кәртішке егер тұлға ҚР ҚІЖК 132 бабының тәртібімен ұсталған болса, жойылу негізіне тәуелсіз түрде міндетті түрде қойылуы керек, немесе осы тұлғаға қатысты тыйым салу шарасы таңдалса, немесе осы тұлғаға айып тағылған жағдайда қойылады. Егер тұлға ҚР ҚІЖК 132 бабының тәртібімен ұсталмаса немесе осы тұлғаға қатысты тыйым салу шарасы таңдалмаса немесе осы тұлғаға қатысты айып тағылмаса және қылмыстық іс оңалтылу негіздері бойынша қысқартылған жағдайда, 2.0 нысанды статистикалық кәртішке жіберілмейді.
Ескерту: 78-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2008.11.25. N 69 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.

5) Реквизит 10 отмечается при изъятии НПП по методу "контролируемая поставка";
6) В реквизитах 12-15 указываются сведения о виде вещества, способах перевозки, укрытия, месте обнаружения НПП (посевов, площадей);
7) В реквизите 15.1 указывается кинологическая служба того субъекта, если при изъятии НПП применялась служебно-розыскная собака этого же субъекта;
8) В реквизите 15.2 указывается кинологическая служба правоохранительных органов при проведении совместных мероприятий. Например, в результате совместной работы правоохранительных органов, в случае изъятия НПП органами внутренних дел принимала кинологическая служба органов таможни, то в реквизите 15.2 указывается пункт (3) КТК МФ (т.е. кинологическая служба органов таможни);
9) В реквизитах 16.1-16.10 указываются сведения о лицах, совершивших преступления и правонарушения, связанные с НПП.
Сноска. Пункт 73 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 25.11.2008 N 69 (вводятся в действие с 01.01.2009).
74. Статистическая карточка заполняется и подписывается в случаях изъятия НПП, выявления посевов или площадей:
1) лицом, вынесшим постановление о возбуждении уголовного дела и прокурором;
2) лицом, вынесшим постановление об отказе в возбуждении уголовного дела и прокурором;
3) лицом, составившим протокол (материал) об административном правонарушении  и прокурором.
75. В случаях уничтожения НПП, посевов или площадей статистическая карточка заполняется и подписывается:
1) лицом, в производстве которого находилось уголовное дело, отказной материал, материал об административном правонарушении и прокурором;
2) лицом, которым вынесены предписания (иные акты) об уничтожении площадей произрастания растений, содержащих наркотические вещества и прокурором.
76. В случаи передачи НПП в соответствующие организации (учреждения) для захоронения, использования в научных, производственных, лечебных и иных целях статистическая карточка заполняется и подписывается лицом, в производстве которого находилось уголовное дело, отказной материал, материал об административном правонарушении и прокурором.
77. В случае передачи (получения) НПП в субъект, статистическая карточка заполняется и подписывается лицом, в производстве которого находилось уголовное дело, отказной материал, материал об административном правонарушении и прокурором.
Глава 9. Порядок выставления статистической карточки формы 2.0
"Карточка на лицо, совершившее преступление"
78. Статистическая карточка формы 2.0 выставляется на лицо, в отношении которого уголовное дело прекращено производством либо направлено прокурором в суд в порядке статей 284, 289, пункта 1 части 5 статьи 514 УПК РК приостановлено в порядке пункта 2 части 1 статьи 50 УПК РК. При этом следует иметь ввиду, что статистическая карточка формы 2.0 в случае прекращения уголовного дела обязательна для выставления независимо от основания прекращения, если лицо было задержано в порядке статьи 132 УПК РК, либо в отношении данного лица было избрана мера пресечения, либо данному лицу было предъявлено обвинение. В случае, если лицо не было задержано в порядке статьи 132 УПК РК, либо (и) в отношении данного лица не была избрана мера пресечения, либо (и) данному лицу не было предъявлено обвинение и уголовное дело прекращено по реабилитирующим основаниям - статистическая карточка формы 2.0 не выставляется.
Сноска. Пункт 78 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 25.11.2008 N 69 (вводятся в действие с 01.01.2009).

79. Қылмыстық істер қосылған жағдайда, 2.0 нысанды кәртішке қылмыс жасаған әрбір тұлғаға міндетті түрде кәртішке нөміріне негізгі қылмыстық іс нөмірін белгілеу арқылы қойылады.
Сонымен қатар, статистикалық кәртішке келесі негіздер бойынша қылмыстық істі қозғаудан бас тарту қаулысы шығарылған тұлғаға қатысты жіберіледі:
1) кешірім актісі салдарынан, егер ол жасалған әрекетке қатысты жазалау шараларын шектеген жағдайда (ҚР ҚІЖК 37 бабының 1-бөлімі 3-тармағы);
2) ескіру мерзімінің өтіп кетуі бойынша (ҚР ҚІЖК 37 бабының 1-бөлімі 4-тармағы);
3) жеке айыптағушының айыптан бас тарту кезінде - қылмыс туралы іс бойынша ҚР ҚІЖК 33 бабының 1-бөлімімен қаралған, ҚР ҚІЖК 33 бабының 2-бөлімімен қаралған жағдайларын қоспағанда (ҚР ҚІЖК 37 бабының 1-бөлімі 6-тармағы);
4) қылмыстық заңмен тыйым салынған есі дұрыс еместік жағдайда қылмыс жасаған тұлғаға қатысты, медициналық сипатты мәжбүрлеп қолдану үшін қылмыстық істі қозғау қажеттілігі жағдайынан басқа (ҚР ҚІЖК 37 бабының 1-бөлімі 9-тармағы);
5) әрекет жасау сәтінде заңға қатысты қылмыстық жауаптылықты тағу үшін сәйкес жасқа толмаған тұлғаға қатысты (ҚР ҚІЖК 37 бабының 1-бөлімі 10-тармағы);
6) Қайтыс болған адамға қатысты (ҚР ҚІЖК 37 бабының 1-бөлімі 11-тармағы);
7) ҚР ҚК 65, 66, 67 б. 1-бөлігі, 68 баптары ережелерінің күшіне сәйкес қылмыстық жауаптылықтан босатылуға жататын тұлғаларға қатысты (ҚР ҚІЖК 37 бабының 1-бөлімі 12-тармағы);
8) ҚР ҚК 67 бабының 1-бөлігі қарастырылған жәбірленушінің сезіктімен және айыптымен татуласуына байланысты сондай-ақ басқа да оңалтылмаған жағдайда (ҚР ҚІЖК 38 бабының 1-бөлімі).
Ескерту: 79-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 15 қыркүйектегі N 51 бұйрығымен .
80. 2.0 нысанды статистикалық кәртішке істің айыптау қорытындысымен прокурорға жолдану кезеңінде тергеу органы арқылы әрбір тұлғаға толтырылады. Прокурор, өз шешімінен шыққан істің қозғалуы және әрбір тұлғаға қатысты (сотқа берілуі немесе тоқтатылуы) 2.0 нысанды статистикалық кәртішкенің сәйкес деректемелерін белгілейді және 3.0 нысанды кәртішкесімен бірге оларға қол қояды, содан соң, статистикалық кәртішке Басқармаға беріледі.
81. Қылмыстық істің аталған тергеу органы арқылы қысқартылуы жағдайында, 2.0 нысанды статистикалық кәртішкеде 43 деректеме осы органмен толтырылады және прокурор арқылы қол қойылғаннан соң Басқармаға жолданады.
Статистикалық кәртішкені толтыру кезеңінде оның жасын, айналысатын жұмысын, лауазымын, білімін қылмыс жасаған сәтінен бастап ескеру қажет; жасы қанша жас толғаны бойынша есептелінеді, айналысатын қызметтері туралы мәліметтерді бейнелеу кезеңінде келесіні атап өту қажет:
а) жұмысшылар - материалдық құндылықтарды құру прцесіне тікелей айналысатындар, кіші қызмет етуші персонал (сатушылар, официанттар, аула сыпырушылар, аула жинаушылар т.б.);
б) мемлекеттік қызметшілер - мемлекеттік қызметтегі тұлғалар;
в) әскери қызметшілер - Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметіндегі тұлғалар және басқа да әскерлерде және әскери құрылымдардағы тұлғалар.
Лауазымды толтыру кезінде мемлекеттік органдарда және өзіндік басқару органдарында: мемлекеттік функцияларды орындаушы тұлғалар ретінде тұрақты, уақытша немесе арнаулы уәкілеттік бойынша өкіметтің өкілі қызметін жүзеге асыратын не ұйымдастырушылық-әкімшілік немесе әкімшілік-шаруашылық қызметтерді орындаушы адамдар лауазымды адамдар деп танылады (ҚР ҚК 307 бабының ескертуі).
Коммерциялық немесе басқа да ұйымдарда: басқару функцияларын орындаушы тұлғалар ретінде, тұрақты, уақытша не арнаулы өкілеттік бойынша ұйымдастырушылық-әкімшілік не әкімшілік-шаруашылық міндеттерді атқаратын адам коммерциялық немесе өзге ұйымдарда басқару қызметтерін атқаратын адам деп танылады (ҚР ҚК 228 бабының ескертуі).

79. В случае соединения уголовных дел, карточка формы 2.0 выставляется на каждое лицо, совершившее преступление с обязательной отметкой в карточке номера основного уголовного дела.
Кроме того, статистическая карточка выставляется на лицо, в отношении которого вынесено постановление об отказе в возбуждении уголовного дела по следующим основаниям:
1) вследствие акта амнистии, если он устраняет применение наказания за совершенные деяния (пункт 3 часть 1 статьи 37 УПК РК);
2) за истечением срока давности (пункт 4 часть 1 статьи 37 УПК РК);
3) при отказе частного обвинителя от обвинения - по делам о преступлениях, предусмотренных ч.1 ст.33 УПК, за исключением случаев, предусмотренных часть 2 статьи 33 УПК РК (пункт 6 часть 1 статьи 37 УПК РК);
4) в отношении лица, совершившего запрещенное уголовным законом деяние в состоянии невменяемости, кроме случаев, когда возбуждение уголовного дела необходимо для применения принудительных мер медицинского характера (пункт 9 часть 1 статьи 37 УПК РК);
5) в отношении лица, не достигшего к моменту совершения деяния возраста, по достижении которого, согласно закону, возможно возложение уголовной ответственности (пункт 10 часть 1 статьи 37 УПК РК);
6) в отношении умершего (пункт 11 часть 1 статьи 37 УПК РК);
7) в отношении лица, подлежащего освобождению от уголовной ответственности в силу положений статей 65, 66, 67 часть 1, 68 УК РК (пункт 12 часть 1 статьи 37 УПК РК);
8) в связи с примирением потерпевшего с подозреваемым или обвиняемым, в случае, предусмотренном частью 1 статьи 67 УК РК, а также по иным  нереабилитирующим основаниям (ч.1 ст.38 УПК РК).
Сноска. В пункт 79 внесены изменения приказом Генерального Прокурора РК от 15 сентября 2006 года N 51 .
80. Статистическая карточка формы 2.0 при направлении дела прокурору с обвинительным заключением заполняется органом расследования на каждое лицо. Прокурор, исходя из своего решения о придании движения делу и в отношении каждого лица (предание суду или прекращении) подчеркивает соответствующие реквизиты статистической карточки формы 2.0 и вместе с карточкой формы 3.0 их подписывает, после чего статистическая карточка передается им в Управление.
81. В случае прекращения уголовного дела самим органом расследования, в статистической карточке формы 2.0. реквизит 43 заполняется данным органом, и после подписания прокурором направляется в Управление.
При заполнении статистической карточки, надлежит иметь в виду, что данные о возрасте, занятии, должности и образовании лица указываются на момент совершения преступления; возраст учитывается по числу исполнившихся лет; при отражении сведений о роде занятий необходимо относить:
а) к рабочим - лиц, непосредственно занятых в процессе создания материальных ценностей, младший обслуживающий персонал (продавцы, официанты, дворники, уборщицы и другие);
б) к государственным служащим - лиц, находящихся на государственной службе;
в) к военнослужащим - лиц, находящихся на службе в Вооруженных Силах Республики Казахстан, других войсках и воинских формированиях.
При заполнении должности следует учесть, что в государственных органах и органах местного самоуправления к лицам, уполномоченные на выполнение государственных функций, относятся должностные лица, депутаты Парламента и маслихатов, судьи и все государственные служащие в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственной службе (примечание статьи 307 УК РК);
В коммерческих и иных организациях лицами, выполняющим управленческие функции признается лицо, постоянно, временно либо по специальному полномочию выполняющее организационно-распорядительные или административно-хозяйственные обязанности в организации, не являющейся государственным органом, органом местного самоуправления либо организацией, доля государства в которой составляет не менее тридцати пяти процентов (примечание статьи 228 УК РК).

82. Білім туралы мәліметтерін толтыру кезінде келесіні ескеру қажет:
а) жоғарғы білім - жоғарғы оқу орындарын аяқтаған адамдар;
б) орта-профессионалдық - орта-профессионалдық оқу орындарын аяқтаған адамдар (училище, колледж т.б.);
в) орта - 11, 12 жыл орта білім беру орындарын аяқтаған адамдар, 1989 жылға дейін - 10 жыл.
г) толық емес орта - тоғыз жылдық мектепті аяқтаған адамдар, 1989 жылға дейін - сегіз жылдық мектепті, 1962 жылға дейін - жеті жылдық мектепті аяқтаған адамдар;
д) білімсіздер - толық емес орта білімі жоқ адамдар.
83. 2.0 нысанды статистикалық кәртішкенің 32 деректемесінде айыптау қорытындысының мазмұны және тұлғаның мас күйінде жасалған қылмыс туралы сондай-ақ қылмыс жасау кезінде қылмыстық іс материалында тұлғаның алкогольдік, есірткілік жағынан медициналық куәландыру актісінің болуы жағдайларында сәйкес кодтар белгіленеді.
"Алдыңғы уақытта қылмыс жасаған тұлға арқылы" бөлімінде алдыңғы уақытта қасақана қылмыс жасаған тұлғалар есепке алынады, он сегіз жасқа дейін қылмыс жасағаны үшін сотталған тұлғалар (кәмелетке толмағандардың қайталанған қылмыс жасағанынан басқа), сондай-ақ соттылықтары алынған немесе өшірілгендер осы бөлімге есепке алуға жатпайды (ҚР ҚК 13 бабының 4-бөлімі). Бұл мәліметтер келесі бөлімде 42 деректемеде бойынша бейнеленеді.
84. 2.0 нысанды статистикалық кәртішке өндірісінде қылмыстық іс, бас тарту материалы орын тапқан субъектінің лауазымды тұлғасымен және қадағалаушы прокурормен толтырылады және қол қойылады.
85. Субъект арқылы қылмыстық істер әрекеттің қылмыс деп танылмау салдарынан тоқтатылған тұлғалар статистикалық есептілікке енгізілмейді.
10-тарау. "Күдікті, айыпталған, ұсталған немесе тұтқындалған
тұлғаға арналған кәртішке" 2.1. нысанды статистикалық
кәртішкенің жіберілу тәртібі
Ескерту. 10-тараудың аталуына өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2008.08.25. N 45 бұйрығымен .
86. 2.1 нысанды статистикалық кәртішкенің қойылуы айып тағылған, қылмыс жасалу бойынша сезікті ретінде ұстау, қылмыстық қудалау органдарының сотқа дейінгі қызметі барысында тыйым салуды таңдау және өзгерту кезінде тұлғаларды есепке алуды қамтамасыз етумен қорытындыланады.
87. Статистикалық кәртішкелер айып тағу, ҚР ҚІЖК 132-бабы тәртібімен ұстау туралы қаулы шығарған тұлғасы, прокурорға қамауға алу (үйде қамауда ұстау), ҚР ҚІЖК 132-бабы тәртібімен ұсталған тұлғаны босату, бұлтартпау шарасын таңдау, күшін жою немесе өзгерту туралы өтініш жолдағанда, қылмыстық қудалау органының қамауға алуға (үйде қамауда ұстауға) санкция беру туралы өтінішін қолдаудан бас тарту туралы қаулысына жоғары тұрған прокурорға шағым жолдау барысында қаулыны шығарған субъектінің лауазымды тұлғасымен қойылады.

82. При заполнении сведений об образовании учитывать:
а) высшее образование - лица, окончившие высшие учебные заведения;
б) среднее профессиональное - лица, окончившие среднее профессиональное образование (училище, колледж и т.п.);
в) среднее - лица, окончившие 11(12) лет среднего образовательного учреждения, до 1989 года - 10 лет;
г) неполное среднее - лица, окончившие девятилетнюю школу, до 1989 года - восьмилетнюю школу, до 1962 года - семилетнюю школу;
д) без образования - лица, не имеющие неполного среднего образования.
83. В реквизите 32 статистической карточки формы 2.0 подчеркиваются соответствующие коды на основании содержания обвинительного заключения и свидетельских показаний о том, что преступление совершено в состоянии опьянения, а также при наличии в материалах уголовного дела акта о медицинском освидетельствовании об алкогольном опьянении, наркотическом либо токсическом возбуждении лица на момент совершения преступления.
В разделе "Лицом, ранее совершавшим преступление" учитываются лица, имеющие судимость за ранее совершенное умышленное преступление. Лица, судимые за преступления, совершенные до восемнадцати лет (кроме несовершеннолетних, совершивших повторные преступления), а также у которых судимости сняты или погашены, учету в этом разделе не подлежат (часть 4 статьи 13 УК РК). Эти данные отражаются в следующем разделе в реквизите 42.
84. Статистическая карточка формы 2.0 заполняется и подписывается должностным лицом субъекта, в производстве которого находится уголовное дело, отказной материал и прокурором, осуществляющим надзор.
85. В статистическую отчетность не включаются лица, уголовные дела о которых прекращены субъектом вследствие декриминализации деяния.
Глава 10. Порядок выставления статистической карточки формы 2.1  "Карточка на лицо подозреваемое, обвиняемое, задержанное либо арестованное"
Сноска. Заголовок главы 10 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 25.08.2008 № 45 .
86. Назначение статистической карточки формы 2.1 заключается в обеспечении учета лиц, которым предъявлено обвинение, задержанных по подозрению в совершении преступлений, избрании и изменении меры пресечения в ходе досудебной деятельности органов уголовного преследования.
87. Статистические карточки выставляются должностным лицом субъекта, вынесшего постановление о предъявлении обвинения, задержании в порядке статьи 132 УПК РК, направлении ходатайства прокурору о производстве ареста (домашнего ареста, освобождении лица, задержанного в порядке статьи 132 УПК РК, избрании, отмене либо изменении меры пресечения, направлении жалобы вышестоящему прокурору на постановление об отказе в поддержании ходатайства органа уголовного преследования о даче санкции на арест (домашний арест).

Ескерту. 87-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2008.08.25. N 45 бұйрығымен .
88. Қамауға алу (үйде қамауда ұстау) жүргізу туралы өтінішті қолдаудан бас тартылған жағдайда, статистикалық карточканы қою барысында міндетті түрде 15-тен 15.3-ке дейінгі реквизиттер толтырылады.
Ескерту. 88-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2008.08.25. N 45 бұйрығымен .
89. Сезіктіге қатысты тыйым салу шараларын таңдау кезінде міндетті түрде 2.1 статистикалық кәртішкенің 15, 15.2, 15.3 деректемелері толтырылуы керек.
90. 2.1 статистикалық кәртішке субъектінің лауазымды тұлғасымен және қадағалаушы прокурормен толтырылады және қол қойылады.
2.1 нысанды бір кәртішкеде бірнеше шешімдер берілуі мүмкін, сонымен қатар, егер айып тағу күні шешім шығару күнімен сәйкес келсе, ондай жағдайда айып тағуға байланысты бөлек 2.1 нысанды кәртішке қойылуы керек.
11-тарау. "Қылмыстық іс бойынша прокурордың
шешімі туралы кәртішке" 3.0 нысанды статистикалық
кәртішкенің жіберілу тәртібі
91. 3.0 нысанды статистикалық кәртішке қылмыстық істің әрбір қылмысына бөлек қойылады және прокурордың тергеу және анықтау заңдылықтарын қамтамасыз етудегі жұмысын бейнелейді.
92. Қылмыстық іс өндірісте орын тапқан (тергеуші, анықтаушы) тұлға, 3.0 статистикалық кәртішкенің 1 деректемесінен 3 деректемесіне дейін толтырады және оны ҚР ҚІЖК 280 287 баптарының және ҚР ҚІЖК 514 бабының 1-бөлімі 2-тармағы тәртібімен прокурорға жолданатын қылмыстық іске қосылады. Қосылған қылмыстық істерден көп эпизодты әрбір қылмыс бойынша оларға қылмыстық істің өзіндік нөмірімен бөлек статистикалық кәртішке қосылады.
93. Қылмыстық істі білу және шешім қабылдау нәтижесі бойынша, прокурор қалған 3.0 нысанды статистикалық кәртішкеге қойылған деректемелерді толтырып, оны құқықтық статистика органына жолдайды.
94. Прокурор арқылы қосымша тергеуге қайтарылған істер бойынша олар арқылы кешіктірілмей 3.0 нысанды статистикалық кәртішке қойылады. Сот арқылы қосымша тергеуге қайтарылған іс бойынша 3.0 нысанды статистикалық кәртішке қылмыстық істің прокуратураға келіп түсіп істің қосымша тергеуге жолдануы туралы шешім заңды күшке енгеннен кейін ғана қойылады. Сонымен қатар істер сот арқылы қосымша тергеуге жолданған істер ашылғандар қатарынан алынады.
Сонымен қатар, 3.0 нысанды статистикалық кәртішкелер прокурор арқылы материалдарды қосымша тексеруге жолдау арқылы қылмыстық істі қозғау туралы қаулыларды алу жағдайында жіберіледі.
Сондай-ақ 3.0 түріндегі статистикалық карточка прокурормен іс бойынша өндірісті қозғауды бұзу жөнінде шешім шығарылса және қылмысты қайта дәрежелеу туралы прокурордың қаулысымен бұзылса.

Сноска. Пункт 87 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.08.2008 № 45 .
88. В случае отказа в поддержании ходатайства о производстве ареста (домашнего ареста), при выставлении статистической карточки обязательно заполняются реквизиты с 15 по 15.3.
Сноска. Пункт 88 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.08.2008 № 45 .
89. При избрании меры пресечения в отношении подозреваемого необходимо обязательное заполнение реквизита 15, 15.2, 15.3 статистической карточки формы 2.1.
90. Статистическая карточка формы 2.1 подписывается должностным лицом субъекта и прокурором, осуществляющим надзор.
В одной карточке формы 2.1 может быть указано несколько решений, при этом если дата предъявления обвинения совпадает с датой решения, то должна быть выставлена отдельная карточка формы 2.1. на предъявление обвинения.
Глава 11. Порядок выставления статистической карточки формы 3.0
"Карточка о решении прокурора по уголовному делу"
91. Статистическая карточка формы 3.0 выставляется отдельно на каждое преступление по уголовному делу и отражает работу прокурора по обеспечению законности следствия и дознания.
92. Лицо, в производстве которого находится уголовное дело (следователь, дознаватель), заполняет реквизиты с 1 по 3 статистической карточки формы 3.0 и прикладывает ее к уголовному делу, направляемому прокурору в порядке статей 280 , 287 и пункту 2 части 1  статьи 514 УПК РК. По соединенным уголовным делам (многоэпизодным) на каждое преступление им прилагается отдельная статистическая карточка с самостоятельным номером уголовного дела.
93. По результатам изучения уголовного дела и принятия решения, прокурор заполняет остальные реквизиты приложенной статистической карточки формы 3.0 и направляет в орган правовой статистики.
94. По делам, возвращенным прокурорами на дополнительное расследование, ими незамедлительно выставляется статистическая карточка формы 3.0. По делам, возвращенным на дополнительное расследование судом, статистическая карточка формы 3.0 выставляется только после поступления уголовного дела в прокуратуру, когда есть решение о направлении дела на дополнительное расследование вступило в законную силу. При этом преступления, по которым дела направлены судом на дополнительное расследование из числа раскрытых снимаются.
Кроме того, статистическая карточка формы 3.0. выставляется в случае отмены прокурором постановлений о возбуждении уголовного дела с направлением материалов для производства дополнительной проверки.
Также статистическая карточка формы 3.0. выставляется в случае, когда прокурором выносится решение об отмене возобновления производства по делу и отмене прокурором постановлений о переквалификации преступления.

Ескерту. 94-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2010.01.20. N 3 бұйрығымен.
95. Сот арқылы айыпталушының қылмыс жасауда оның қатысуының дәлелденбегендігін толық немесе жартылай растауы және қылмыстық істің шара қолданылуы үшін прокурорға жолдануы айыпталушы ретінде ҚР ҚІЖК 376 бабының 4-бөлімі тәртібімен жауапқа тартылатын тұлғаны анықтау жағдайында, Комитетке прокурор арқылы 3.0 нысанды статистикалық кәртішке кешіктірілмей айыптаудың әрбір алынған эпизодтары бойынша қылмыстарды ашылғандар санынан алу үшін жолданады.
96. Қылмыстық істі жолдау кезінде сот арқылы прокурорға ҚР ҚІЖК 304 бабының 3-бөлімі тәртібімен, Комитетке сот арқылы ҚР ҚІЖК 304 бабының 3-бөлімі тәртібімен қайтарылады және 3.0 нысанды статистикалық кәртішкені қояды. Көрсетілген қылмыстар санаты 3.0 нысанды статистикалық кәртішке немесе 1.1 нысанды статистикалық кәртішке негізінде ашылғандар санынан алынып, алдыңғы уақытта бірдей қабылданған шешімдер қатарынан алынып ашылмаған қылмыстар есебіне қосылады. Егер іздеудегі тұлға ұсталып, іс қайта сотқа жолданса, аталған жағдайда, істердің осы санаты сотқа жолданғандар есебіне саналады, үстіміздегі есептік кезеңде тіркелген сотқа жолдану туралы алғашқы шешімді іздеуге тоқтау салу кезінде өзгеріледі.
97. Істің прокурор арқылы сотқа жолдануы кезінде прокурор арқылы іздеудегі тұлғаны ұстауға байланысты ҚР ҚІЖК сәйкес бабы белгіленгенеді, (3.0 нысанды статистикалық кәртішкесі), ҚР ҚІЖК 284 289 514 баптарының тәртібінде осы қылмысты ашылғандар санына қосу мақсатында сотқа жолданады, сондай-ақ осы қылмыс 3.0 нысанды статистикалық кәртішкеде прокурор арқылы сотқа қайта жолданғандар ретінде есептелмейді.
Егер сотпен қылмыстық істі қозғауды бұзу туралы қаулы шығарылса, 3.0 түріндегі статистикалық карточка тек қылмыстық іс прокуратураға келіп түскеннен кейін, онда сотпен қылмыстық істі қозғауды бұзу туралы қаулы бар және ол заңды күшіне енген қойылады. Бұл ретте қылмыс, ол бойынша сотпен қылмыстық істі қозғау туралы қаулы бұзылса, ашылған саннан алынып тасталады.
Ескерту. 96-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2010.01.20. N 3 бұйрығымен.
12-тарау. Қылмыстардың ашылуы
98. Жалпы қылмыстық және қылмыстың түрлі баптарымен қаралған басқа қызмет бойынша жасалған қылмыстар бұл санаттағы қылмыстар санының проценттік қатынастарымен анықталады, есептік кезеңде алғашқы рет өндіріспен аяқталған ашылған қылмыстар, есептік кезеңде істері тоқтатылған ашылмаған қылмыстар, сондай-ақ заңмен анықталған мерзімінен бұрын өндірістегі қылмыстар.

Сноска. Пункт 94 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3.
95. В случае полного либо частичного оправдания судом подсудимого за недоказанностью его участия в совершении преступления, и направлении уголовного дела прокурору для принятия мер, к установлению лица подлежащего привлечению в качестве обвиняемого (части 4 статьи 376 УПК РК), прокурором незамедлительно направляется в Комитет статистическая карточка формы 3.0 по каждому из исключенных эпизодов обвинения, для исключения преступления (преступлений) из числа раскрытых.
96. При направлении судом уголовного дела прокурору в порядке  статьи 304 части 3 УПК РК, прокурор выставляет в Комитет статистическую карточку формы 3.0 с отметкой реквизита "возвращено прокурору судом в порядке части 3 статьи 304 УПК РК". Указанная категория преступлений на основании статистической карточки формы 3.0 либо формы 1.1  исключается из числа раскрытых и включается в число нераскрытых преступлений, за исключением имевшего ранее аналогично принятого решения. Если разыскиваемый задержан и дело вновь направлено в суд, то данная категория дел учитывается в числе направленных в суд, для дел, зарегистрированных в текущем отчетном периоде, так как первоначальное решение о направлении в суд изменялось на приостановление за розыском.
97. При направлении дела прокурором в суд в связи с задержанием разыскиваемого, прокурором выставляется статистическая карточка формы 3.0 с указанием соответствующей статьи УПК РК, реквизита "направлено в суд в порядке статей 284, 289, 514 УПК РК с целью включения в отчет данного преступления как раскрытого, при этом данное преступление в статистическом отчете формы 3.0, как повторно направленное прокурором в суд не учитывается.
В случае вынесения постановления об отмене в возбуждении уголовного дела судом, статистическая карточка формы 3.0 выставляется только после поступления уголовного дела в прокуратуру, когда есть постановление об отмене в возбуждении уголовного дела судом и оно вступило в законную силу. При этом преступления, по которым судом отменены постановления о возбуждении уголовного дела, из числа раскрытых снимаются.
Сноска. Пункт 97 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3.
Глава 12. Раскрываемость преступлений
98. Раскрываемость общеуголовных и преступлений по линии других служб, предусмотренных отдельными статьями преступлений определяется процентным соотношением количества преступлений этой категории, уголовные дела о которых впервые в отчетном периоде окончены производством (раскрытые преступления), к числу преступлений, дела о которых в отчетном периоде приостановлены (нераскрытые преступления), окончены производством (раскрытые преступления), а также находятся в производстве свыше установленного законом срока.

99. Ашылу проценті келесі формула бойынша есептеледі:
О х 100 %
О+Н+П2
Есептік кезеңде алғашқы рет сотқа жолдану арқылы ҚР ҚІЖК 284 289514 баптары тәртібімен аяқталған және оңалтылу негіздері бойынша қысқартылған, сондай-ақ қылмыс ол бойынша ақталмаған негіздер бойынша қылмыстық істі қозғаудан бас тартылған;
Н - есептік кезеңде алғашқы рет ҚР ҚІЖК 50 бабының 1-бөлімі 1, 2, 5, 7 тармақтары негізінде тоқтатылған және тергеу мерзімдеріне байланысты емес қысқартылған істер санынан қайта қозғалған.
П2 санында қозғалған күнінен бастап, істері 2-айдан астам уақыт өндірісте болған (сонымен қатар анықтау ісі бойынша ҚР ҚІЖК 288 бабының 1-бөлімі тәртібімен алдын-ала тергеу тағайындаған) және істері 1-айдан астам уақыт өндірісте болған (сонымен қатар ҚР ҚІЖК 288 бабының 2-бөлімі тәртібімен алдын-ала тергеу тағайындалған) тергеу ісі бойынша белгіленген қылмыстар есепке алынады, алайда қарастырылатын фабулада есепке алынатын О және Н көрсеткіштеріне шешімдердің бірі де қабылданбаған немесе шешім қабылдауға қатысты статистикалық кәртішкелер келіп түспеген. Сонымен қатар, ҚР ҚІЖК 48 бабының 4-бөлімі тәртібімен ҚР ҚІЖК 196 бабының 4, 5 бөлімдерінің тәртібімен ұзартылған немесе ҚР ҚІЖК 196 бабының 7-бөлімінің тәртібімен қосымша тергеу мерзімінен еш мағына бермейді.
П2 есебіне тіркеу мерзімінің 2-айлық аяқталуына дейін ҚР ҚІЖК 288 бабының 1-бөлімі негізінде алдын-ала тергеу тағайындалған анықтау ісі бойынша қылмыстар есепке алынуға жатпайды. Сондай-ақ, П2 ҚР ҚІЖК 50 бабының 1-бөлімі 3, 4, 6, 8, 9 талаптары тәртібінде өндіріспен тоқтатылған қылмыстарды есепке алуға жатады.
Ескерту: 99-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 9 наурыздағы N 14, 2010.01.20. N 3 бұйрықтарымен .
100. Жоғарыда аталған қылмыстың ашылуын бағалау формуласы жалпы қылмыстық және басқа да қызмет желілері бойынша ҚР ҚК 96 97 98 99 100 101 103 104 109 110 113 116 117 119 120 121 122 124 125 126 131 132 133 134 175 177 178 179 180 181 182 183 184 184-1 185 187 233 233-1 233-2 233-3 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 248 250 255 257 258- баптарымен , 259 -бабының 1-1, 2, 2-1, 3, 4-бөліктерімен, 260 261 264 291 292 -баптарымен, 296 -баптың 2 және 3-бөліктерімен, 324 325- баптарымен қаралған қылмыстар үшін қолданылады.
Ескерту: 100-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2008.11.25. N 69 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
100-1. Ашылу пайызын есептеу кезінде қылмыстың бірнеше санаттарына қатысты белгіленген белгілердің жиынтығы бар ҚР ҚК жекелеген баптары (баламалы баптар) жұмыстың жалпықылмыстық желісі сияқты экономикалық және басқа да желілеріне (N 14-қосымша) жатқызылатындығын ескеру қажет.
Ескерту: 100-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 2007.07.30. N 32 Бұйрығымен.

99. Процент раскрываемости рассчитывается по формуле:
____О___ х  100 %
О+Н+П2
где О - впервые окончены в отчетном периоде с направлением в суд в порядке статей 284, 289, 514 УПК РК и прекращены по нереабилитирующим основаниям, а также преступления, по которым отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям;
Н - впервые приостановлены в отчетном периоде на основании пунктов 1, 2, 5, 7 части 1 статьи 50 УПК РК и возобновленные из числа приостановленных дел независимо от сроков расследования.
В числе П2 учитываются преступления, дела о которых находятся в производстве свыше 2-х месяцев по делам следствия (в том числе по делам дознания, по которым назначено предварительное следствие в порядке части 1 статьи 288 УПК РК) и свыше 1-го месяца по делам дознания (в т.ч. по которым назначено предварительное следствие в порядке части 2 статьи 288 УПК РК, а также части 2 статьи 289 УПК РК) со дня возбуждения, но по которым не принято ни одно из решений, учитываемых в показателях О и Н рассматриваемой формулы, либо не поступили статистические карточки на принятое решение. При этом, не имеет значения течение новых в порядке части 4 статьи 48 УПК РК, продленных в порядке частей 4, 5 статьи 196 УПК РК либо дополнительных в порядке части 7 статьи 196 УПК РК сроков расследования. Учету в числе П2 до истечения 2-х месячного срока расследования не подлежат преступления по делам дознания, по которым назначено предварительное следствие на основании части 1 статьи 288 УПК РК. Так же в П2 подлежат учету преступления, дела о которых приостановлены производством в порядке пунктов 3, 4, 6, 8, 9 части 1 статьи 50 УПК РК.
Сноска. Пункт 99 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 09.03.2006 N 14; от 20.01.2010 № 3.
100. Вышеуказанная формула оценки раскрываемости применима для общеуголовных и преступлений по линии других служб, предусмотренных статьями 96, 97, 98, 99, 100, 101, 103, 104, 109, 110, 113, 116, 117, 119, 120, 121, 122, 124, 125, 126, 131, 132, 133, 134, 175, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 184-1, 185, 187, 233, 233-1, 233-2, 233-3, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 248, 250, 255, 257, 258, частями 1-1, 2, 2-1, 3, 4 статьи 259, 260, 261, 264, 291, 292, частями 2 и 3 статьи 296, 324, 325 УК РК .
Сноска. Пункт 100 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.11.2008 N 69 (вводится в действие с 01.01.2009).
100-1. При исчислении процента раскрываемости необходимо учитывать, что отдельные статьи УК РК, имеющие совокупность установленных признаков, отвечающих нескольким категориям преступлений (альтернативные статьи), могут относиться как к общеуголовным, так и к экономическим и другим линиям работ (приложение N 14).
Сноска. Глава 12 дополнена пунктом 100-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 30 июля 2007 г. N 32 .

101. Ашылмаған қылмыстар болып табылады:
1) айыпты ретінде жауапқа тартуға жатпайтын тұлғаның анықталмауымен тоқтатылған (ҚР ҚІЖК 50 бабының 1-бөлімі);
2) айыпталушы тергеуден немесе соттан жасырынған жағдайда немесе тұрғылықты келу орны басқа себептермен анықталмаған жағдайда тоқтатылған (ҚР ҚІЖК 50 бабының 1-бөлімі 2-тармағымен);
3) айыпталушының Қазақстан Республикасы аумағының шегінде болуына байланысты тоқтатылған (ҚР ҚІЖК 50 бабының 1-бөлімі 5-тармағы);
4) қылмыстық іс бойынша одан әрі өндіріс жүргізуге уақытша кедергі болатын ырық бермес күштердің әрекетімен тоқтатылған (ҚР ҚІЖК 50 бабының 1-бөлімі 7-тармағы).
102. Ашылуды бағалау кезінде ашылмаған қылмыстарға теңестірілетін жағдайлар, егер қылмыстық істер:
1) қылмыстық қудалаудың иммунитетінен арылу туралы мәселенің шешілуіне байланысты айыпталушының іске қатысуының шындық мүмкіндігінің болмауы жағдайында тоқтатылғанда, немесе оның шет ел мемлекетіне берілуінде (ҚР ҚІЖК 50 бабының 1-бөлімінің 3-тармағы);
2) заң бойынша анықталған айыпталушының уақытша жүйке жүйесінің бұзылуында немесе ауыр сырқат алуында (ҚР ҚІЖК 50 бабының 1-бөлімі 3-тармағы);
3) аталған қылмыстың істе қолданылатын заңды конституциялық емес деп тану ұсынысымен немесе Конституциямен бекітілген азаматтардың құқығы мен бостандығына қысым жасайтын басқа да нормативтік-құқықтық актілердің ұсынысымен соттың Қазақстан Республикасының Конституциялық кеңесіне жүгінуі жағдайында тоқтатылған (ҚР ҚІЖК 50 бабының 1-бөлімінің 6-тармағы);
3-1) тиісті сараптама жүргізуімен тоқтатылған (ҚР ҚІЖК 50-бабының 1-бөлімінің 8-тармағы);
3-2) ҚР ҚІЖК 55-тарауында көзделген тәртіппен құқықтық көмек алуға байланысты іс жүргізу әрекеттері орындалған жағдайда анықтаушының, тергеушінің немесе соттың қаулысымен тоқтатылған (ҚР ҚІЖК 50-бабының 1-бөлімінің 9-тармағы);
4) істері 2 айдан астам уақыт өндірісте (сонымен қатар анықтау ісі бойынша ҚР ҚІЖК 288-бабының 1-бөлімі тәртібімен алдын-ала тергеу тағайындаған) және істері 1 айдан астам уақыт өндірісте болған (сонымен қатар ҚР ҚІЖК 288-бабының 2-бөлімі тәртібімен алдын-ала тергеу тағайындалған) тергеу ісі бойынша белгіленген қылмыстар есепке алынады, алайда ҚР ҚІЖК 284 289 ,  514-баптары тәртібімен сотқа жолдану туралы шешім қабылданбаған немесе оңалту негіздері бойынша тоқтатылған немесе шешім қабылдау үшін статистикалық кәртішкелер келіп түскен қылмыстық істер;
5) Сот арқылы есепке қойылған жеке айыптау істері бойынша қылмыстар қылмыстық қудалау органдарының жұмыс тиімділігі мен ашылуын бағалау үшін енгізілмейді.
Ескерту: 102-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 9 наурыздағы N 14 бұйрығымен .

101. Нераскрытым является преступление, уголовное дело о котором:
1) приостановлено за неустановлением лица, подлежащего привлечению в качестве обвиняемого (пункт 1 часть 1 статьи 50 УПК РК);
2) приостановлено, когда обвиняемый скрылся от следствия или суда либо место его пребывания не установлено по другим причинам (пункт 2 часть 1 статьи 50 УПК РК);
3) приостановлено в связи с нахождением обвиняемого вне пределов Республики Казахстан (пункт 5 часть 1 статьи 50 УПК РК);
4) приостановлено в связи с действиями непреодолимой силы, временно препятствующей дальнейшему производству по уголовному делу (пункт 7 часть 1 статьи 50 УПК РК).
102. Преступления  приравниваются к нераскрытым при оценке раскрываемости в случаях, если уголовное дело:
1) приостановлено в случае отсутствия реальной возможности участия обвиняемого в деле в связи с решением вопроса о лишении обвиняемого иммунитета от уголовного преследования либо о его выдаче иностранным государством (пункт 3 части 1 статьи 50 УПК РК);
2) приостановлено в случае временного психического расстройства или иного тяжелого заболевания обвиняемого, удостоверенного в предусмотренном законом порядке (пункт 4 часть 1 статьи 50 УПК РК);
3) приостановлено в случае обращения суда в Конституционный Совет Республики Казахстан с представлением о признании неконституционным подлежащего применению в данном уголовном деле закона или иного нормативного правового акта, ущемляющего закрепленные Конституцией права и свободы человека и гражданина (пункт 6 часть 1 статьи 50 УПК РК);
3-1) приостановлено в случае проведения соответствующей экспертизы (пункт 8 части 1 статьи 50 УПК РК);
3-2) приостановлено в случае выполнения процессуальных действий, связанных с получением правовой помощи в порядке, предусмотренной главой 55 УПК РК (пункт 9 части 1 статьи 50 УПК РК);
4) находится в производстве свыше 2-х месяцев по делам следствия (в том числе по делам дознания, по которым назначено предварительное следствие в порядке части 1 статьи 288 УПК РК) и свыше 1-го месяца по делам дознания (в т.ч. по которым назначено предварительное следствие в порядке части 2 статьи 288 УПК РК, а также части 2 статьи 289 УПК РК), но по которому не принято решение о направлении в суд в порядке статей 284 , 289, 514 УПК РК либо прекращении по не реабилитирующим основаниям, либо не поступили статистические карточки на принятое решение;
5) преступления по делам частного обвинения, поставленные на учет судами, в эффективность работы и оценку раскрываемости органов уголовного преследования не включаются.
Сноска. Пункт 102 с изменениями и дополнениями - приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 9 марта 2006 года N 14.

13-тарау. Журналдарды, статистикалық
кәртішкелерді жүргізу және олардың қолданылуына
бақылау жасау тәртібіне қойылатын талаптар
103. Субъектілер қылмыстарды және олардың субъектілерін бірыңғай есепке алудағы ұсынылған осы Нұсқаулық тәртібінің сақталуын қамтамасыз етеді, ҚР ҚІЖК 132-бабының тәртібімен ұсталған тұлғаларды, тұтқынға алынған және сотталған тұлғаларды, статистикалық кәртішкелерді, журналдарды жүргізудегі тәртіптің сақталуын қамтамасыз етеді.
104. Статистикалық кәртішкелерге қол қойған тұлғалар олардың нақтылығына, шындылығына, толықтығына және өз уақытылы қойылып, Комитетке ұсынылуына жауап береді.
105. Іс бойынша сотқа жолданған статистикалық кәртішкелер соттық қарастыру нәтижелері туралы N6 нысанды анықтаманы алғаннан кейін 1 жыл ішінде сақталады.
106. Ашылмаған қылмыстар бойынша статистикалық кәртішкелер (қылмыстық істері ҚР ҚІЖК 50 бабының 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 тармақтары бойынша тоқтатылған) қылмыстың ашылуына және сотқа жолдануына дейін немесе қылмыстық істің қысқартылуына дейін сақталады.
Ескерту: 106-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 9 наурыздағы N 14 бұйрығымен .
107. Жойылған қылмыстық істер бойынша статистикалық кәртішкелер 5-жыл сақталады.
108. ЗС-1 нысанды барлық статистикалық кәртішкелер, сондай-ақ ЗС-2, 1-Н нысанды бас тарту материалдары, 1-Н әкімшіліктік материалдар бойынша 1 жыл ішінде сақталады.
109. Комитет статистикалық кәртішкелерді құруда олардың толықтығы мен сапасына бақылауды сондай-ақ мәліметтердің нақтылығын және олардың өз уақытылы ұсынылуын жүзеге асырады, ал керек жағдайда құқықтық статистика органдарына көмек көрсетеді.
110. Қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулы шығарылған материалдарды есепке алу журналын аудандық, қалалық, облыстық және оларға теңестірілгендер жүргізу қажет.
Қылмыстық қудалау органының лауазымды тұлғасы қылмыстық істі қозғаудан бас тарту материалын тіркегеннен кейін, материалды қабылдаған шешімнің нақтылығын айқындау үшін және сәйкес статистикалық кәртішкені қою үшін қадағалаушы прокурорға жолдайды.
111. Прокурор арқылы істі келесіде қозғауға қатысты қылмыстық істі қозғаудан бас тарту материалын алуда немесе материалды қосымша тексеруге жолдаған жағдайда прокурор қабылдаған шешім туралы субъектіні жазбаша түрде ескертеді. Қылмыстық қудалау органы және прокуратура органы арқылы қылмыстық істі қозғаудан бас тарту материалдарын алу кезінде, бас тарту материалдарын есепке алу журналына белгі қойылады.
Прокурор қылмыстық істі қозғаудан бас тарту материалдарымен келіскен жағдайда, қылмыстық істен бас тарту материалының мұрағатқа сақталуы үшін субъектіге жолдайды.

Глава 13. Требования, предъявляемые к порядку ведения журналов,
статистических карточек и контроля за их применением
103. Субъекты обеспечивают соблюдение установленного настоящей Инструкцией порядка представления на единый учет преступлений, их субъектов, уголовных дел, задержанных в порядке статьи 132 УПК РК, арестованных лиц и осужденных, статистических карточек и ведения журналов.
104. Должностные лица, подписавшие статистические карточки, несут предусмотренную законодательством ответственность за их достоверность, полноту и своевременность выставления и представления в Комитет.
105. Статистические карточки по делам направленным в суд, хранятся в течение года после получения справки формы N 6 о результатах судебного рассмотрения.
106. Статистические карточки по нераскрытым преступлениям (по которым уголовные дела приостановлены по пунктам 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 статьи 50 УПК РК) хранятся до раскрытия преступления и направления дела в суд или прекращения уголовного дела.
Сноска. Пункт 106 с изменениями - приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 9 марта 2006 года N 14.
107. Статистические карточки по прекращенным уголовным делам хранятся 5 лет.
108. Все статистические карточки формы ЗС-1, а также форм ЗС-2, 1-Н по отказным материалам, форм 1-Н по административным материалам хранятся в течение 1 года.
109. Комитет осуществляет контроль за полнотой и качеством составления статистических карточек, достоверностью указываемых в них сведений и своевременностью их представления, а в случаях необходимости оказывает практическую помощь субъектам правовой статистики.
110. Журнал учета материалов, по которым вынесены постановления об отказе в возбуждении уголовного дела, подлежит заведению районными, городскими, областными и приравненными к ним субъектами.
После регистрации материала об отказе в возбуждении уголовного дела, должностное лицо органа уголовного преследования направляет материал надзирающему прокурору для проверки обоснованности принятого решения с выставлением соответствующей статистической карточки.
111. В случае отмены прокурором постановления об отказе в возбуждении уголовного дела с последующим возбуждением уголовного дела либо направлением материала на дополнительную проверку, прокурор письменно уведомляет субъект о принятом решении. При отмене постановления об отказе в возбуждении уголовного дела органами уголовного преследования и органами прокуратуры в журналах учета отказных материалов делается отметка.
При согласии с постановлением об отказе в возбуждении уголовного дела прокурор направляет материалы об  отказе в возбуждении уголовного дела субъекту для хранения в архиве.

112. Статистикалық кәртішке негізінде анықталған қылмыстар, оларды жасаған тұлғалар, қылмыстық істердің нөмірі, қозғалысы және соттық қарастыру нәтижелері басқармаларда қылмыстық істерді, қылмыстарды оларды жасаған тұлғаларды тіркейтін бірыңғай журналға жүргізіледі.
Бірыңғай журнал басқарма арқылы тергеу, анықтау, сот органдары және прокурор арқылы қылмыстық істер бойынша олардың статистикалық кәртішкесін қоюдағы бақылауды жүзеге асыру негізінде қызмет етеді.
Бірыңғай журнал бағандарының мазмұнына сәйкес және статистикалық кәртішкелер мәліметтерінің толық сәйкестілігі негізінде толтырылады.
113. Субъект арқылы жойылған қылмыстық істер Комитеттің мұрағатына қадағалаушы прокурордың бекітіліп қабылдаған шешімдерінен кейін қадағалаушы прокурордың тексеруі арқылы нақтыланғаннан кейін сақталу үшін қабылдау журналына тіркеледі (N 12 қосымша).
Басқарма қызметкері жойылған қылмыстық істі ілеспе хатымен және тізімдемесімен қоса одан әрі сақталуы үшін басқарма мұрағатына тапсырады.
Басқарма (мұрағат) қызметкері жойылған қылмыстық істерді тергеу және анықтау органымен құрылған ілеспе хаты және тізімдемесі күйінде қабылдауға міндетті. Ілеспе хатта қылмыстық істердің нөмірі, беттер саны белгіленеді (әрбір қылмыстық істер немесе томдар 250 беттен кем болмауы тиіс).
114. Қылмыстық істердің бірінші парағындағы ішкі тізбесінің және істі жойған тұлғаның қойылған қолы болған күйінде қабылданады. Қойылатын қолы сондай-ақ субъект мөрімен басылуы керек. Мұрағат қызметкері қылмыстық істе тігілген құжаттарды ішкі тізімге сәйкес тексереді, ал қылмыстық істің жойылуының күрделелініп келіп түскен жағдайында, таңдалған тексеріс жүргізіледі. Құжаттардың тексерілгендігіне қатысты қылмыстық іске белгі қойылады.
115. Кейбір құжаттарға қатысты кемшіліктер табылған жағдайда, іс мұрағатқа қабылданбайды және кешіктірілмей қабылданған шешіммен келісіп, бекіткен прокурорға қайтарылады.
116. Жойылған қылмыстық істерді мұрағатқа пошта арқылы жолдаған жағдайда, күні ілеспе хаттың нөмірі, тізімі міндетті түрде болуы керек.
118. Мұрағатқа тапсырылуға тиісті әрбір қысқартылған қылмыстық іске іс-жүргізу шешімін қабылдаған органның лауазымды тұлғасымен қысқартылған қылмыстық іске арналған кәртішке (N№12 қосымшаға N 2 нысан) қойылады. Мұрағат жұмысы бөлімдерінде көрсетілген нысан кәртішкелерінен тиісті қысқартылған қылмыстық істерге және басқа да анықтамалық ақпараттарға іздеу жүргізу үшін картотекалар қалыптастарылады.
Ескерту: 118-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 15 қыркүйектегі N 51 бұйрығымен .

112. В Управлениях ведутся Единые журналы учета уголовных дел, преступлений и лиц, их совершивших, в которых на основе статистических карточек регистрируются выявленные преступления, лица, их совершившие, номера уголовных дел, движение по ним и результаты судебного рассмотрения.
Единый журнал служит основанием для осуществления контроля Управлениями за своевременностью принятия органами следствия, дознания, судами и прокурорами процессуальных решений по уголовным делам и выставлением статистических карточек.
Единый журнал заполняется согласно содержания граф журнала и в полном соответствии с данными статистических карточек.
113. Уголовное дело, прекращенное субъектом, принимается в архив Комитета только при наличии заключения прокурора, осуществляющего надзор об обоснованности принятого решения о прекращении, утвержденного вышестоящим прокурором, после чего регистрируется в Журнале приема на хранение прекращенных уголовных дел (приложение N 12).
Сотрудник Управления прекращенное уголовное дело вместе с сопроводительным письмом и описью дела передает в архив Управления для дальнейшего хранения.
Сотрудник Управления (архива) обязан принимать прекращенные уголовные дела при наличии сопроводительного письма и описи, составленной органом следствия или дознания. В сопроводительном письме указываются номера уголовных дел, количество томов (каждое уголовное дело или том должно содержать не более 250 листов).
114. Уголовное дело принимается при наличии на первой странице внутренней описи документов, находящихся в уголовном деле, подписанной лицом, прекратившим уголовное дело. Подпись должна быть заверена печатью субъекта. Работник архива проверяет наличие подшитых документов в уголовном деле, согласно внутренней описи, а при поступлении большого количества прекращенных уголовных дел производится выборочная проверка. О проведенной проверке наличия документов в уголовных делах (томах) делается отметка.
115. В случае обнаружения недостающих документов, а также выявленных нарушений предъявляемых требований, дело в архив не принимается и незамедлительно возвращается прокурору, утвердившему заключение о согласии с принятым решением.
116. При направлении прекращенных уголовных дел в архив по почте, указывается дата, номер сопроводительного письма, наличие описи обязательно.
118. На каждое прекращенное уголовное дело, подлежащее к сдаче в архив, должностным лицом органа, принявшего процессуальное решение выставляется "карточка к прекращенному уголовному делу" (форма N 2 к приложению N 12). Из карточек указанной формы в отделах архивной работы формируются картотеки для проведения поиска соответствующих прекращенных уголовных дел и другой справочной информации.
Сноска. В пункт 118 внесены изменения приказом Генерального Прокурора РК от 15 сентября 2006 года N 51; от 15 сентября 2006 года N 51 .

119. Қаулыны алу туралы, қылмыстық істі жою туралы және оны субъект арқылы өндірісіне қабылдау туралы көшірмелерді ұсыну кезінде жойылған қылмыстық істер басқарманың мұрағатында есепке алынудан алып тасталынады.
Уақытша қолданылуға берілген басқа мұрағаттық қылмыстық істер анықталған тәртіппен бақыланады.
120. Мұрағаттық қылмыстық істердің сақталу және жойылу тәртібі сәйкес актімен анықталған.
Қылмыстар туралы өтініштер
мен хабарламаларды,
қылмыстық істерді, олардың
тергелуі және сотта
қарастырылу нәтижелерінің
бірыңғай кәртішкелік
есепке алу негізінде
жүргізу туралы (Бірыңғай
бірегейлік статистикалық жүйе)
Нұсқаулыққа 1-Қосымша
Ескерту: 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2010.01.20. N 3 Бұйрығымен.
ЗС-1 Нысаны Қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштер мен хабарларды есепке алу кәртішкесі
Қылмыстар және оқиғалар туралы өтініштер, хабарларды тіркеу
(Органның ӨТК өтініштер мен хабарларды тіркеуді жүзеге асыратын лауазымды тұлға арқылы кезекшілік тәулікте толтырылуға жатады)
1. ________________________________________
Өтінішті (хабарды) тіркеген органның аталуы
2. Қылмыс, оқиға жасалған аудан (гарнизон, көлікте)
3. Қылмыс (оқиға) туралы органның ӨТК тіркелген өтініштерінің, хабарларының нөмірі
№_______________ «____» ________________20 ж.
4. Алғашқы тіркеу: АЕЖ (1), әліпбилік журнал (2), кіріс құжаттаманы есепке алу журналы (3), басқа да түпдеректер (4).
№____________ «____» __________________20 ж.
4.1 Есепке алудан жасырылған өтініштер анықталған: қылмыстық қудалау органымен (1), прокурормен (2), ҚСжАЕК қызметкерімен (3), арнайы прокурормен (4)
Есепке алудан жасырылған өтінішті анықтаған орган ________________________________________
5. Өтініш және хабар келіп түскен қылмыстық қудалау органы _______________________________5.1. Шығыс нөмірі _______ «___» ______ 20 ж.5.2. ӨТК нөмірі _________ «___» ______ 20 ж.
6. Кәртішкенің ҚСжАЕКБ келіп түскен күні «__» _______ 20 ж.
ҚСжАЕКБ қызметкері ___________________________
(тегі және қолы)
7. Жағдайды (оқиғаны) сипаттау, (әдісі, орны, сипаты, күні, уақыты, залал құны) ____________
«__» ________ 20 ж. уақыты: ___ сағ.___ мин.
залал құны _________________________ мың теңге
________________________________________________________________________________________________________________________________________
8. Қылмыстың алдын-ала дәрежесі ҚР ҚК ______ бабы. _____ бөлімі.____
9. Қосымша белгілер: өзін-өзі өлтіру (суицид) (01), сапасыз азық-түліктен улану (02), ұрлық: мал (03), түсті металл (04), жаңа егін (05), танылмаған мәйіт (06), зорлап өлтірудің белгілері анықталмаған мәйіт (07), жүктерді ұрлау (08), қозғалмалы составтың құралдарын ұрлау (09), байланыс заттарын ұрлау (10), үй құстарын ұрлау (11), автокөліктік заттарды ұрлау (12), пәтерден ұрлау (13), қалта ұрылары (14), автокөліктерді айдап әкету (15), тонау: бас киімдерді (16), сөмкелерді (17), хабарсыз жоғалғандар бойынша тіркеу (18), ұрып-соғу (19), пломбыларды бұзу немесе қирату іздерін табу (20), автокөлік агрегаттарының (двигательдерінің) нөмірлерін бұзу (21), өрт (22), жазатайым оқиға (23), медикамендоздық улану (24), алкогольдік улану (25);
10. Жәбірленушілердің жалпы саны (1)______, олардың ішінде: әйелдер (2)_____, кәмелетке толмағандар (3)_____, шет елдіктер (сонымен қатар ТМД азаматтары)_____.
11. Анықталған немесе ұсталған тұлғалардың саны (1) ____, олардың ішінде әйелдер (2)____, кәмелетке толмағандар (3)____, шетелдіктер (сонымен қатар ТМД азаматтары) (4)____________.
12. Лауазымды тұлға (орган бастығы, жедел кезекші) __________________ «__»_________ 20 ж.
Басқа да белгілер __________________________
1./_/_/_/_/_/
2./_/_/_/_/
3./_/_/_/_/_/ /_/_/. /_/_/
саны айы жылы
4. /_/
/_/_/_/_/_/
/_/_/. /_/_/
саны айы жылы
4.1./_/
_/_/_/_/_/_/
5./_/_/_/_/_/
5.1._/_/_/_/_/
/_/_/. /_/_/./
саны айы жылы
5.2./_/_/_/_/_//_/_/. /_/_/.
саны айы жылы

119. Прекращенные уголовные дела снимаются с учета архива Управления при предоставлении копии постановления об отмене постановления о прекращении уголовного дела и принятии его к производству субъектом.
Другие архивные уголовные дела, выданные во временное пользование, контролируются в установленном порядке.
120. Порядок хранения и уничтожения архивных уголовных дел установлен соответствующим актом.
Приложение 1
к Инструкции по ведению единого
карточного учета заявлений,
сообщений о преступлениях, уголовных
дел, результатов их расследования и
судебного рассмотрения (Единая
унифицированная статистическая система)
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3.
Форма ЗС-1
Карточка учета
заявлений, сообщений о преступлении, происшествии
Регистрация заявления, сообщений о преступлении и происшествии
(подлежит заполнению в дежурные сутки должностным лицом органа,
осуществляющим регистрацию заявлений и сообщений в КУЗ органа)
1.____________________________________________________________________
наименование органа, зарегистрировавшего заявление (сообщение)
2. Район совершения преступления, происшествия (гарнизон, на
транспорте) _________________________________________________________
3. Номер заявления, сообщения о преступлении (происшествии) в КУЗ
органа
№ _________________________ "______" ___________________ 20  г.
4. Первоначальная регистрация: ЖУИ (1), Алфавитный журнал (2),
Журнал учета входящей корреспонденции (3), Другие источники (4).
№ _________________________ "______" ____________________ 20  г.
4.1 Укрытое от учета заявление выявлено: органом уголовного
преследования (1), прокурором (2), сотрудником УКПСиСУ (3),
специальным прокурором (4)
Орган, выявивший укрытое от учета заявление _________________
5.Орган уголовного преследования, откуда поступило заявление и
сообщение ___________________________________________________________
______________________________________________________________________
5.1. Исх.номер ______________________ от "_____" _____________ 20 г.
5.2. Номер КУЗ _____________________ от "_____" ______________ 20 г.
6. Дата поступления карточки в УКПСиСУ "___" ______________ 20 г.
Сотрудник УКПСиСУ __________________________________________________
(фамилия и подпись)
7. Описание события (происшествия), (способ, место, характер,
дата, время, сумма ущерба)
______________________________________________________________________
"__" ___________ 20  г. время "____ ч.: ____ м."
сумма ущерба в тыс. тенге ____________________________________
______________________________________________________________
8. Предварительная квалификация преступления
ст.__ ч. __ п. __ УК РК
9. Дополнительные отметки: самоубийство (суицид) (01), отравление
некачественной продукцией (02), кражи: скота (03), цветного металла
(04), нового урожая (05), неопознанный труп (06), труп без признаков
насильственной смерти (07), кража грузов (08), кража деталей
подвижного состава (09), кража средств связи (10), домашней птицы
(11), автотранспортных средств (12), из квартир (13), карманные (14),
угон автотранспортных средств (15), ограбление: шапки (16), сумки
(17), регистрация по без вести пропавших (18), побои (19), обнаружения
следов взлома или нарушения пломб (20), перебития номеров агрегатов
(двигателей) автомобилей (21), пожар (22), несчастный случай (23),
медикаментозное отравление (24), алкогольное отравление (25)
10. Общее количество потерпевших (1) _______________, из них:
женщин (2) _________________, несовершеннолетних (3)
_________________, иностранцев (в т.ч. гр-н СНГ) (4) _________________
11. Количество установленных либо задержанных лиц (1)
______________, из них: женщин (2)___________, несовершеннолетних (3)
_____________, иностранцев (в т.ч. гр-н СНГ) (4) _____________________
12. Должностное лицо (начальник органа, оперативный дежурный)
____________________________________
______________________________________________________________________
"___" ____________________ 20  г.
Прочие отметки _____________________________________________________
1. /_/_/_/_/_/_/
2. /_/_/_/_/_/_/
3. /_/_/_/_/_/_/
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис.  мес.  год
4. /_/
/_/_/_/_/_/_/_/
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис. мес.  год
4.1. /_/
/_/_/_/_/_/_/_/_/
4.2 /_/_/_/_/_/_/
4.3. /_/_/_/_/_/_/
5. /_/_/_/_/_/_/
5.1. /_/_/_/_/_/_/
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис. мес.  год
5.2. /_/_/_/_/_/_/
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис.  мес. год

6. /_/_/./_/_/.
саны айы жылы
7. /_/_/.
/_/_/. /_/_/
саны айы жылы
/_/сағ./_/мин.
/_/_/_/_/_/_/_/ мың теңге
8. бап./_/_/_/
бөлім../_/_/
тармақ./_/_/
9. /_/
10. /_/_/(1),
/_/_/(2),
/_/_/(3),
/_/_/(4).
11. /_/_/(1),
/_/_/(2),
/_/_/(3),
/_/_/(4).
12. /_/_/. /_/_/. /_/_/
саны айы жылы
ішкі істер органымен толтырылады
13. Кәртішкенің ІІО ҚОҚ тіркелген күні
«__» _____________ 20 ж.
қызметкер ҚОҚ _________________________________
(тегі және қолы)
14. Өтініш иесі _______________________________
(аты-жөні, туған күні)
14.1. Өтініш иесінің тұрғылықты ауданы
_______________________________________________
(облыс, қала, аудан, ауыл аймақ)
14.2. Өтініш иесінің мекен-жайы (ұйым):___________________________________ көше ________үй._______пәтер
15. КӨРГЕН АДАМДАР, ІЗДЕР БАР: қылмысты оқиғаны көрген адамдар (01), қолдың іздері (02), аяқ киімнің іздері (03), бұзу қаруы (04), көлік ізі (05);
микрообъектілер: ботаникалық-топырақ (06), биологиялық (07), физико-химиялық (08), жарылғыш-техникалық (09); атыс қаруының оқтары және гильзалары 10), ату өнімдері (11).
16. Жәбірленушілер:
16.1. – 16.3. Аты-жөні
16.4. Туған күні
17. Қылмыс жасалған орын:__________________
(облыс, қала, аудан, көше, үй, пәтер)
17.1. Қайда жасалды: республикалық (01), облыстық орталықта (02), аудандық орталықта (03), қалада (04), әскери қалашықта (05), ауылда (06), Түз.О (07), Тәрб.О (08), ЛПУ (09), ӘБ аймағында (10), тергеу изоляторында (11), УҚҰИ (12), қоныс колонияда (13), қылмыстық орындау инспекциясында (14); басқа да орындарда (15), мем. шекарада (16).
17.2. Жасалған орын: көше (алаң) (01), сауда орны (02), вокзал: т/ж (03), мұхит (өзен) (04), автовокзал (05), аэровокзал (06), қоршалмаған үйдің маңы (жекелерден басқа) (07), парк (сквер) (08), пляж (09), аэропорт (10), перрон (11), басқа да көшелік (12), су қоймалары (13), орман, орман отырғызулары (14), шұқырлы жерлер, ойлы жерлер (15), автотұрақ (16), АЗС (17);
Үй-жайлар: пәтер (21), үй (22), тұрғын үй подъезі (23), лифт (24), шатыр (25), қуыс (26), қонақ үй (27), жатақхана (28), мед. мекеме (29), демалу үйі (санаторий) (30), дачалар (31), отарлар (32), сақтау үй-жайы (33), сақтау орны (34), вагон (35), контейнерлер (36), гараж (37), балабақша (38), сарай (39), құрылыстағы үй (40), киім ілгіш (41), дінге табыну (42), қойма (43), оқу орны (44), басқа да орындар (45), түнгі клуб (46), казино(47), ломбард (48), ойын бизнесінің объектісі (49);
Дүкендер: мемлекеттік сауда (51), коммерциялық (52), жеке (53), әскери сауда (54), комиссиялық (55), буфет (56), киоскі (57), дәмхана, мейрамхана (58).
Банкілер: мемлекет аралық (61), мемлекеттік (62), акционерлік (63), шетелдік қатысулармен (64), жеке (65), коммерциялық (66), ашық акционерлік қоғам (67), жабық (68), еншілес акционерлік банкі (69), жинақтаушы банкі (70), кәсіпорындар және мекемелер кассасы (71), айырбастау пункті (72).
Кәсіпорын, мекеме, ұйымдар: офис (81), база (82), дәріхана (83), байланыс бөлімі (84), мұражай (85), көрме залы (86), діни табынушылық орындары (87), театрлар, к/театрлар (88), ЖОО (89);
Көлік: қоғамдық көлік (91), т/ж (92), әуе (93), мұхиттық, өзендік (94), электрлік (95), автокөліктік (96), жеке (97), басқалары (98), автострада (трасса) (99).
18. АНЫҚТАЛҒАН КҮДІКТІ:
18.1. – 18.3. Аты-жөні
18.4. Туған күні
18.5. к/тәулікке анықталған (1)
ҚР ҚІЖК 132-бабы бойынша к/тәулікте ұсталған

6. /_/_//_/_//_/_/
чис. мес. год
7. /_/_//_/_//_/_/
чис.  мес. год
/_/_/ ч. /_/_/мин.
/_/_/_/_/_/_/_/_/
тыс. тенге
8. ст. /_/_/_/
ч./_/_/ п. /_/_/
9. /_/
10. /_/_/ (1),
/_/_/ (2),
/_/_/ (3),
/_/_/ (4).
11. /_/_/ (1),
/_/_/ (2),
/_/_/ (3),
/_/_/ (4).
12.
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис.  мес. год
Заполняется органом внутренних дел
13. Дата регистрации карточки в УИС ОВД "__" __________ 20  г.
сотрудник УИС ___________________________________________________
(фамилия подпись)
14. Заявитель _____________________________________________________
(ф.и.о., дата рождения)
14.1. Наименование района проживания заявителя ______________________
(область, город, район, населенный пункт)
14.2. Адрес заявителя (организации):
ул. __________________________ дом ________ кор. _______ кв. ______
15. ИМЕЮТСЯ ОЧЕВИДЦЫ, СЛЕДЫ: очевидцы преступления (происшествия)
(01), следы рук (02), следы обуви (03), орудий взлома (04), следы
транспорта (05); микрообъекты: почвенно-ботанические (06),
биологические (07), физико-химические (08), взрывно-технические (09);
пули и гильзы огнестрельного оружия (10), продукты взрыва (11).
16. Место совершения:______________________________________________
(область, город, район, улица, дом, квартира)
16.1. Где совершено в: республиканском (01), областном центре (02),
районном центре (03), городе (04), военном городке (05), поселке, ауле
(06), ИК (07), ВК (08), ЛПУ (09), на территории ВЧ (10), СИЗО (11),
ИВС (12), колонии поселении (13), уголовно-исполнительной инспекции
(14); в других местах (15), на государственной границе (16).
16.2.Место совершения: открытая местность: улица (площадь) (01),
рынок (02), вокзал: ж/д (03), морской (речной) (04), автовокзал (05),
аэровокзал (06), не огороженный двор дома (за исключением частных)
(07), парк (сквер) (08), пляж (09), аэропорт (10), перрон (11), прочие
уличные (12), водоем (13), лес, лесопосадка (14), пустырь, овраг (15),
автостоянка (16), АЗС (17);
Помещения: квартира (21), дом (22), подъезд жилого дома (23), лифтовой
отсек (24), чердак (25), подвал (26), гостиница (27), общежитие (28),
медучрежд. (29), дом отдыха (санаторий) (30), дача (31), казарма (32),
подсобное помещение (33), хранилище (34), вагон (35), контейнер (36),
гараж (37), дет.сад (ясли) (38), сарай (39), строящийся дом (40),
гардероб (41), религиозно-культовая (42), склад (43), учебное
заведение (44), другие помещения (45), ночной клуб(46), казино(47),
ломбард(48), объект игорного бизнеса (49);
Магазины: государственной торговли (51), коммерческий (52), частный (53), военторг (54), комиссионный (55), буфет (56),  киоск (57),  кафе, ресторан (58).
Банки: межгосударственный (61), государственный (62), акционерный
(63), с иностранным участием (64), частный (65), коммерческий (66),
акционерное общество открытого типа (67), закрытого типа (68),
дочерний акционерный банк (69), сбербанк (70), кассы предприятий и
учреждений (71), обменный пункт (72).
Предприятия, учреждения, организации: офис (81), база (82), аптека
(83), отделение связи (84), музей (85), выставочный зал (86), места
отправления религиозного культа (87), театр, к/театр (88), ВУЗ (89);
Транспорт: общественный транспорт (91), ж/д (92), воздушный (93),
морской, речной (94), электрический (95), автомобильный (96), личный
(97), др. механ. (98), автострада (трасса) (99).
17. УСТАНОВЛЕН ПОДОЗРЕВАЕМЫЙ:
17.1.–17.3. Ф.И.О.
17.4. Дата
рождения
17.5.Установлен в
д/сутки (1) задержан в
д/сутки по ст. 132 УПК РК (2)

20. ОҚИҒА БОЛҒАН ЖЕРГЕ БАРУ:
кезекші бөлім (01), тергеу (02), сонымен қатар экономика саласы бойынша қылмыстар (03), анықтау (04), криминалдық полиция (05), учаскелік инспекторлардың қызметі (06), СКБ (07), ЖП (08), ППН (09), ә\б (10), мед. сауықтандыру (11), АТМО (12), «СҰҢҚАР» арнайы бөлімшелері (13), (14), жедел-техникалық қызмет (15), арнайы полиция (16), «Арлан» арнайы бөлімшесі (17), СОБР (18), инженерлік-техникалық (саперлік) бөлімшелер (19), ТЭКБ(Б) (21), ҰҚКБ (22), ЕБҚКБ (23), ІІО жеке қауіпсіздігі полицияның (24), басқа да бөлімшелері (20).
21. Кімге ұсынылды: Аты-жөні______________________________________
қызметі ______________________________________
Қылмыстық қол сұғушылық мәнісі туралы мәлімет және қылмыстық жолмен алынған заттарды алып қою
22. Қол сұғу нысанасы: құнды тастар және темірлер: алтын (01), күміс (02), платина (03), зергерлік бұйымдар (04), құнды тастар (05), басқалары (06), темір және мұнай: түсті (07), сонымен қатар, электрберуші линиямен (08), қара (09), жиі топырақты (10), мыс (11), мұнай (12), мұнай (13), ЖЖМ (14), бензин (15);
тарихи: деректі құндылықтар (16), мәдениет құндылықтары (17), көне көздері (18), өнер шығармашылығы (19);
құжаттар: төлқұжат (20), куәлік: жеке (21), қызметтік (22), жылжымайтын дүние-мүлік: үй, пәтер (23), жер бөлігі (24), басқалары (25); техника: есептеп шығару (компьютерлік) (26), теле-видеоаппаратуралар (27), радиоаппаратуралар (28), басқа (29);
көлік: жүк автокөлігі (30), автокөлігі (31), мотоциклдер (32), мопедтер (33), велосипедтер (34), басқа (35), автомобильдік заттар (36), дөңгелектер (колеса) (37);
өнеркәсіп тауарлары (38), азық-түлік тауары (39), бидай (40), ауылшаруашылық өнімі (41), ет өнімі (42), балық өнімі (43), спирт өнімі (44), темекі бұйымы (45), дәрі-дәрмек (46), құрылыс материалдары (47), орман және орман өнімі (48);
мал (49), жылқылар, қара малдар (50), жиі кездесетін аңдар және құстар (51), үй құсы (52), балықтардың құнды түрлері (53), есірткі заттары (54), радиоактивті материалдар (55), қатты әсер еткіш дәрі-дәрмек заттары (56); көліктегі жүктер: т/ж (57), су (58), әуе (59), в/ч мүлігі және мекеме (60), хабарлау жолдары (61), байланыс (62), салық және міндет төлемдері (63), терілер (64), бас киімдері (65), сөмке (портфель) (66), киім, аяқ киім (67), жол жүрушілер киімі (68), ұялы телефондар (69), тозатын заттар (70), әскери техника (71), валюта (72), құнды қағаздар (73), қағаздар (74), қарулар (75), оқ-дәрілер (76), жарылғыш заттар (77), көмір (78), табиғи газ (79), электр энергиясы (80), интелектуалдық меншік объектілері (81), адамның органдары мен тіні (83), барсетка (84), тағы басқа (82).

20. ВЫЕЗД НА МЕСТО ПРОИСШЕСТВИЯ:
дежурная часть (01), следствие (02), в т.ч. по линии преступлений в
сфере экономики (03), дознание (04), криминальная полиция (05),
служба участковых инспекторов (06), ЭКО (07), ДП (08), ППН (09), в/ч
(10), медвытрезвитель (11), ОМОН (12), спецподразделение "СУНКАР"
(13), ГСО (14), оперативно-техническая служба (15), специальная
полиция (16), спецподразделение "Арлан" (17), СОБР (18),
инженерно-технические (саперные) подразделения (19), У(О)БЭСТ (21),
УБОП (22), КБН (23), собственная безопасность ОВД (24), другие
подразделения полиции (20).
21.Кому поручено: Ф.И.О.____________________________________________
служба ______________________________________________________________
Сведения о предмете преступного посягательства и изъятии
предметов преступной деятельности.
22.Предмет посягательства: драг.камни и металлы: золото (01),
серебро (02), платина (03), юв. изделия (04), драгоценные камни (05),
другие (06), металл и нефтепродукты: цветной (07), в т.ч. с линией
электропередачи (08), черный (09), редкоземельный (10), ртуть (11),
нефть (12), нефтепродукты (13), ГСМ (14), бензин (15);
худ., исторические ценности (16), культурные ценности (17),
антиквариат (18), произведения искусства (19);
документы: паспорт (20), удостоверение: личности (21), служебное (22),
на недвижимость: дом, квартира (23), земельный участок (24), другие
(25);
техника: вычислительная (компьютерная) (26), теле-видеоаппаратура
(27), радиоаппаратура (28), другая (29);
трансп. средства: грузовые (30), автомобили (31), мотоциклы (32),
мопеды (33), велосипеды (34), другие (35), автозапчасти (36), скаты
(колеса) (37);
промтовары (38), продтовары (39), зерно (40), сельхозпродукты (41),
мясопродукты (42), рыбопродукты (43), спиртные продукты (44), табачные
изделия (45), медикаменты (46), стройматериалы (47), лес и
лесопродукты (48);
скот (49), лошади, коровы (50), редкие животные и птицы (51), домашняя
птица (52),ценные породы рыб (53),
наркотические вещ-ва (54), радиоактивные материалы (55),
сильнодействующие лекарств. средства (56),
грузы на транспорте: ж/д (57), водном (58), воздушном (59),
имущество в/ч и учрежд. (60), пути сообщения (61), средства связи
(62), налоги и обязат. платежи (63), меха (64), головные уборы (65),
сумка (портфель) (66), одежда, обувь (67), вещи у пассажиров (68),
сотовые телефоны (69), носильные вещи (70), боевая техника (71),
валюта (72), ценные бумаги (73), деньги (74), оружие (75), боеприпасы
(76), взрывчатые вещ-ва (77), уголь (78), природный газ (79),
э/энергия (80), объекты интеллектуальной собственности (81), органы и
ткани человека (83), барсетка (84), иные (82).

22.1. Алып қойылды: қару: автоматтық кескіш қаруы (01) ___ дана, автоматтық емес кескіш (02) ___ дана, тегіс ұңғылы аң қаруы (03) ___ дана, тегіс ұңғылы әскери (04) ___ дана. Автоматтық емес әскери (05) ___ дана, спорттық атыс қаруы (06) ___ дана, газ (07) ___ дана, суық (08) ___ дана, пневматикалық (09) ___ дана, сигналдық (10) ___ дана, басқа да (11) ___ дана, зақымдаушы (12)___ дана;
Оқ-дәрілер: әскери (21) ___ дана, аңшылық (22) ___ дана, спорттық (23) ___дана, газдық өзіндік қорғану (24) ___ дана, басқалары (25) ___ дана, зақымдаушы (12)___ дана; Жарылғыш заттары: әскери (31) ___ дана, өндірістік (32) ___ дана, жасанды (33) ___ дана, химиялық заттар (34) ___ дана, радиоактивті материалдар (35) ___ дана; Лаңкестік материалдар: үндеухаттар (41) ___ дана, кітаптар (42) ___ дана, басқа да тасушылар (43) ____ дана.
22.2. Алып қойылды (жалған) ақшалар: Ескі нұсқадағы теңге (01), жаңа нұсқадағы теңге (19), шет ел валютасы: $US (02), €EVRO (03), RR (04), қырғыз сомы (05), өзбек сомы (06), басқалары (07).
Құнды қағаздар: мем. Құнды қағаздар (11), несиелік кәртішкелер (12), акциялар (13), авизо (14), қаржы-төлемдік құжаттар (15), чек кітапшалары (16), жинақтаушы кітапшасы (17), басқалары (18).
Алып қойылған ақша және құнды қағаздардың саны, аталуы:
Аталуы (22.2 деректемесінен)
Құны
Данасы
Мөлшері (мың теңге)
23.Лауазымды тұлға (орган бастығы, жедел кезекші)_________________ «___»__________ 20 ж.
Басқа да белгілер __________________________
13. /_/_/. /_/_/. /_/_/
саны айы жылы
15. /_/_/, /_/_/, /_/_/, /_/
17.1. /_/_/
17.2 /_/_/
20. /_/_/, /_/_/,/_/
22. /_/_/, /_/_/,/_/_/
22.1.
/_/_/,/_/_/_/_/
дана.
/_/_/,/_/_/_/_/
дана.
/_/_/,/_/_/_/_/
дана.
/_/_/,/_/_/_/_/
дана.
/_/_/,/_/_/_/_/
дана.
/_/_/,/_/_/_/_/
дана.
Ескерту: толтырылғаннан кейін кәртішке ресми статистикалық құжат болып табылады. Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған деректер енгізгені үшін заңмен белгіленген тәртіпте жауап береді
Қылмыстар туралы өтініштер
мен хабарламаларды,
қылмыстық істерді, олардың
тергелуі және сотта
қарастырылу нәтижелерінің
бірыңғай кәртішкелік
есепке алу негізінде
жүргізу туралы (Бірыңғай
бірегейлік статистикалық жүйе)
Нұсқаулыққа 2-Қосымша
Ескерту: 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2010.01.20. N 3 Бұйрығымен.
ЗС-2 Нысаны
Қылмыс, оқиға туралы өтініш пен хабарлама бойынша шешімді есепке алу кәртішкесі
1.______________________________________________
Өтінішті (хабарламаны) тіркеген органның атауы

22.1. Изъято оружие: нарезное автоматическое (01) _______ шт.,
нарезное неавтоматическое (02) _______ шт., гладкоствольное охотничье
(03) ______ шт., гладкоствольное воинское (04) ______ шт.,
неавтоматическое воинское (05) ______ шт., спортивное огнестрельное
(06) ______ шт., газовое (07) _______ шт., холодное (08) ________ шт.,
пневматическое (09) ______ шт., сигнальное (10) _______ шт., другое
(11) ________ шт., травматическое (12)_______ шт.
боеприпасы: воинские (21) ______ шт., охотничьи (22) ______ шт.,
спортивные (23) ______ шт., газовые самообороны (24) ______ шт.,
другие (25) ______ шт., травматические (26)_______ шт.
взрывчатые вещества: воинские (31) ______ шт., промышленные (32)
______ шт., самодельные (33) ______ шт., химические средства (34)
______ шт., радиоактивные материалы (35) ______ шт,
экстремистские материалы: листовки (41) _______ шт., книги (42) ______
шт., иные носители (43) _______ шт.
22.2. Изъято (поддельные) деньги: тенге старого образца (01),
тенге нового образца (19), иностранной валюты: $US (02), ЕEVRO
(03), RR (04), кирг. сом (05), узб. сом (06), другие (07).
ценные бумаги: государственные ценные бумаги (11), кредитные карточки
(12), акции (13), авизо (14), финансово-платежные документы (15),
чековые книжки (16), сберкнижки (17), другие (18).
Наименование, количество изъятых денег и ценных бумаг:
Наименование
(из рекв. 22.2)
достоинство
Штук
размер
(тыс. тенге)
23.Должностное лицо (начальник органа, оперативный дежурный)
______________________________________________________
"___" __________________________ 20  г.
Прочие отметки ____________________________________________________
13.
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис. мес.  год
15. /_/_/ /_/_/,
/_/_/, /_/_/
17.1. /_/_/
17.2 /_/_/
20. /_/_/, /_/_/,
/_/_/, /_/_/
22. /_/_/, /_/_/,
/_/_/
22.1.
/_/_/, /_/_/_/ шт.
/_/_/, /_/_/_/ шт.
/_/_/, /_/_/_/ шт.
22.2.
/_/_/, /_/_/_/ шт.
/_/_/, /_/_/_/ шт.
Примечание: по заполнении карточка является официальным статистическим документом. Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законом порядке.
Приложение 2
к Инструкции по ведению единого
карточного учета заявлений,
сообщений о преступлениях, уголовных
дел, результатов их расследования и
судебного рассмотрения (Единая
унифицированная статистическая система)
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3.
Форма ЗС-2
Карточка учета решения
по заявлению и сообщению о преступлении, происшествии
1. ______________________________________________________________
Наименование органа, зарегистрировавшего заявление
(сообщение)

2. Органның ӨЕК-ғы қылмыс (оқиға) туралы өтініштің, хабарламаның нөмірі
№__________________ «____»____________20 ж.
3. Кәртішкенің ҚСжАЕКБ келіп түскен күні «___» _______________20 ж.
ҚСжАЕКБ қызметкері _____________________________
(тегі мен қойған қолы)
4. Дәрежесі: ҚР ҚК________ бб. _____ б.____ т.
4.1. Қылмыс: жалпықылмыстық (1), экономикалық (2), басқа да (4)
5. Қарастыру мерзімі ұзартылған: 10 тәулікке дейін (1), 2 айға дейін (3);
Ұзарту күні «____» _________________20 ж.
6. Шешім қабылданған: ҚІ қозғ. тур. (01); ҚІ қозғ. бас тарту тур. (02); берілген: тергеуге алынғандығына қарай (03); соттылығына қарай (04); ӨЕК-на қатыстырылған (05), сотқа дейінгі жеңілдетілген іс жүргізу түрінде (06);
6.1. Негізгі ӨЕК-ның № ______________ ӨЕК-ның тіркелген күні « ______ »_________________20 ж.
6.2. ҚІ нөмірі ____________________________
6.3. Бас тарту материалының нөмірі ____________Бас тартудың негіздері: ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 1-т. (11), 37-бб. 1-б. 2-т. (12), 37-бб. 1-б. 3-т. (13), 37-бб. 1-б.4-т. (14), 37-бб. 1-б. 5-т. (15), 37-бб. 1-б. 6-т. (16), 37-бб.1-б.7-т. (17), 37-бб. 1-б. 8-т. (18), 37-бб. 1-б. 9-т. (19), 37-бб. 1-б. 10-т. (20), 37-бб.1-б.11-т. (21), 37-бб. 1-б. 12-т., ҚР ҚК 65-бб. (22), ҚІЖК 37-бб. 1-б. 12-т. - ҚК 66-бб. (23), ҚІЖК 37-бб. 1-б. 12-т. - ҚК 67-бб. (24), ҚІЖК 37-бб. 1-б. 12-т. - ҚК 68-бб. бойынша (25), 38-бб. 1-б. бойынша (26).
Қылмыс: қызметпен байланысы жоқ сыбайлас жемқорлық (01), қызметпен байланысты (02); экстремисттік бағыттағы (03), адамдарды саудаға салумен байланысты(04)).
Белгіленген залалдың сомасы __________ мың теңге
мемлекетке келтірілген залал _________ мың теңге
заңды тұлғаларға келтірілген залал _______ мың теңге
жеке тұлғаларға келтірілген залал _______ мың теңге
Өтелген залалдың сом__________________ мың теңге
мемлекетке өтелген залал ____________ мың теңге;
заңды тұлғаға өтелген залал _________ мың теңге;
жеке тұлғаға өтелген залал __________ мың теңге.
Бас тартылғаннан кейін материал мамандандырылған ауданаралық әкімшілік сотқа жіберілді
Шығ.нөмірі ___________ «___» ________ 20 ж.
6.4. ҚР ҚІЖК 185-бб. 1-б. 3-т. тәртібінде материал берілген қылмыстық қудалау немесе соттылығық жүргізу органы _____________________
Шығ.нөмірі_______________ «____» ________20 ж.
ӨЕК №________________ ӨЕК күні «____» ____ 20 ж.6.5. Шешімнің қабылданған күні «__» _____ 20 ж.6.6. Шешім кіммен қабылданған: прокурормен (01), арнайы прокурормен (21), ІІБ тергеушісімен (02), ІІБ штаттық анықтауы (03), учәскелік инспектормен (04), ҰҚК терг.-мен (05), ҰҚК анықт.-мен (06), ҚП терг.-мен (07), ҚП штаттық анықт.-мен (08), анықтау функциясы берілген ҚП қызметкерімен (09), кеден анықт.-мен (10), ТЖМ анықт.-мен (11), ТМ анықт.-мен (12), ӘТД анықт.-мен (13), ІІМ ӘП анықт.-мен (14), дознавателем военной полиции ҚК (15), ӘБ командирімен (16), әскери контрбарлау органдарымен (17), ҰҚК ШҚ ӘП анықт.-мен (18), сотпен (19), ҰҚК ШҚ анықтаушысымен (20), НҚКБ (22), КПБ (24) анықтаушыларымен, МПБ (23), КПБ (24), КТІИ (25), табиғат қорғау қызметі (26) қызметкерлері
6.7. Алып қойылған: қару: ойындылы автоматтық (01) ____ дана, ойындылы автоматтық емес (02) ____ дана, жылтыр өзекті аңшылық (03) ___ дн., жылтыр өзекті әскери (04)____дн. автоматтық емес әскери (05) ____ дн., спорттық атыс (06)___дн., газды (07) ____ дн., суық (08)____дн., пневматикалы (09)___ дн., сигналды (10)____ дн., басқа да (11)___ дн., зақымдаушы (12)_____ дана;оқ-дәрілер: әскери (21) ____ дн., аңшылық (22) ____ дн., спорттық (23)_____ дн., газды өзін-өзі қорғау (24)___ дн. басқа да (25)____ дн., зақымдаушы (26)____ дн.; жарылғыш заттар: әскери (31) ____ дн., өндірістік (32) ____ дн., қолдан жасалған (33) ____ дн., химиялық заттар (34)____ дн., радиоактивтік материалдар (35)____ дн., экстремисттік материалдар: үндеулер (41)___ дн., кітаптар (42)_____ дн., басқа да жеткізушілер (43) ____ дана.

2. Номер заявления, сообщения о преступлении
(происшествии) в КУЗ органа № ____ "____" __________ 20 г.
3. Дата поступления карточки в УКПСиСУ "__" ________ 20 г.
Сотрудник УКПСиСУ __________________________________________
(фамилия и подпись)
4. Квалификация: ст. ____________ ч. _____ п. ______ УК РК
4.1. Преступление: общеуголовное (1), экономическое (2), другое
(4)
5. Срок рассмотрения продлен: до 10-ти суток (1), до 2-х
месяцев (3);
Дата продления "____" _________________________ 20 г.
6. Принято решение: о возб. УД (01); об отказе в возб. УД (02);
передано: по подследственности (03); по подсудности (04);
приобщено к КУЗу (05), в форме УДП (06).
6.1. № основного КУЗа ____ дата регистрации КУЗа "__" _____ 20 г.
6.2. Номер УД ____________________________
6.3. Номер отказного материала _____________________
Основания отказа: по ст. 37 ч. 1 п. 1 (11), ст. 37 ч. 1 п. 2 (12), ст. 37 ч. 1 п. 3 (13), ст. 37 ч. 1 п. 4 (14), ст. 37 ч. 1 п. 5 (15), ст. 37 ч. 1 п. 6 (16), ст. 37 ч. 1 п. 7 (17), ст. 37 ч. 1 п. 8 (18), ст. 37 ч. 1 п. 9 (19), ст. 37 ч. 1 п. 10 (20), ст. 37 ч. 1 п. 11 (21), ст. 37 ч. 1 п. 12 УПК РК ст. 65 УК РК (22), ст. 37 ч. 1 п. 12 УПК - ст. 66 УК (23), ст. 37 ч. 1 п. 12 УПК - ст. 67 УК (24), ст. 37 ч. 1 п. 12 УПК - ст. 68 УК (25), по ст. 38 ч. 1 (26).
Преступление: коррупционное не связанное по службе (01),
cвязанное по службе (02); экстремистской направленности (03),
связанное с торговлей людьми (04)
Сумма установленного ущерба ______ тыс. тенге, из них возмещено
______ тыс. тенге
ущерб государству _________ тыс. тенге
ущерб юридическим лицам ________ тыс. тенге
ущерб физическим лицам __________ тыс. тенге
Сумма возмещенного ущерба ___________________ тыс. тенге
ущерб возмещен государству _________ тыс. тенге;
ущерб возмещен юридическому лицу ________ тыс. тенге;
ущерб возмещен физическому лицу __________ тыс. тенге.
После отказа материал направлен в специализированный
межрайонный административный суд
Исх. номер _______ от "____" ___________________ 20__ г.
6.4. Орган уголовного преследования или подсудности, куда передан
материал в порядке п. 3 ч. 1 ст. 185 УПК РК ______________________
Исх.номер ________________ от "___" __________________ 20__ г.
6.5. Дата принятия решения "___" _______________ 20 г.
6.6. Кем принято решение: прокурором (01), специальным
прокурором (21), следователем ОВД (02), штатное дознание ОВД
(03), участковым инспектором (04), следователем КНБ (05),
дознавателем КНБ (06), след-м ФП (07), штатным дознавателем ФП
(08), сотрудником ФП, наделенным функциями дознания (09),
дознавателем таможни (10), дознавателем МЧС (11), дознавателем ИУ
(12), следователем ВСД (13), дознавателем ВП МВД (14),
дознавателем военной полиции ВС (15), командиром ВЧ (16), органами
военной контрразведки (17), дознавателем ВП ПС КНБ (18), судом
(19), дознавателем ПС КНБ (20), оперуполномоченные УБН (22), УКП
(24), сотрудники УМП (23), ИДН (25), природоохранной службы (26)
6.7.Изъято: оружие:нарезное автоматическое (01) _______ шт.,
нарезное неавтоматическое (02) _______ шт., гладкоствольное
охотничье (03) ______ шт., гладкоствольное воинское (04) ______
шт., неавтоматическое воинское (05) ______ шт., спортивное
огнестрельное (06) ______ шт., газовое (07) _______ шт., холодное
(08) ______ шт., пневматическое (09) ______ шт., сигнальное (10)
_______ шт., другое (11) _______ шт., травматическое
(12)______ шт.
боеприпасы: воинские (21) ______ шт., охотничьи (22) ______ шт.,
спортивные (23) ______ шт., газовые самообороны (24) ______ шт., другие (25) _____ _шт., травматические (26)______ шт.;
взрывчатые вещества: воинские (31) ______ шт., промышленные (32)
______ шт., самодельные (33) ______ шт., химические средства (34)
______ шт., радиоактивные материалы (35) ______ шт.,
экстремистские материалы: листовки (41) _______ шт., книги (42)
______ шт., иные носители (43) _______ шт.

7. Прокурормен: ҚІ қозғаудан бас тарту туралы қаулы ҚІ қозғаумен алынып тасталған (1) соның ішінде қылмыстық қудалау органының бастамасы бойынша (2) № _______;
қылмыстық қудалауды қозғаудан бас тарту туралы қаулы прокурормен қосымша тексеруге жіберу арқылы алынып тасталған (3), соның ішінде қылмыстық қудалау органының бастамасы бойынша (4).
Алып тастау күні «_____» _______________20 ж.
Басқа да белгілеулер______________________Шешімді қабылдаған лауазымды тұлға _________
«___» ________________ 20 ж.
Прокурор ___________________ «__»_______200__ж.
1. /_/_/_/_/_/_/
2. /_/_/_/_/_/_/
/_/_/. /_/_/./_/
күні айы жылы
3. /_/_/./_/_/_/
күні айы жылы
4. /_/_/_/ бб. /_/_/б. /_/_/т.
4.1. /_/
5. /_/_/_/.
/_/_/. /_/_/
күні айы жылы
6. /_/_/
6.1. /_/_/_/_/_/_/
/_/_/. /_/_/_/_/
күні айы жылы
6.2./_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
6.3./_/_/
/_/_/_/_/_/_/
(мың теңге)/_/_/_/_/_/_/_/
(мың теңге)_/_/_/_/_/_/_/
Шығ. № /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
күні айы жылы
6.4. /_/_/_/_/_/_/
Шығ. №_/_/_/_/_/_/ _/_/_/_/_/_/_/_/. /_/_/. /_/_/
күні айы жылы
ӨЕК № /_/_/_/_/. /_/_/._/_/
күні айы жылы
6.5. /_/_/. /_/_/. /_/_/
күні айы жылы
6.6. /_/_/
6.7. /_/_/_/_/дн.
/_/_/ - /_/_/ дн.
/_/_/ - /_/_/ дн.
/_/_/ - /_/_/ дн.
/_/_/ - /_/_/ дн.
/_/_/ - /_/_/ дн.
7. /_//_/_/_/_/_/_/_/_/_/. /_/_/._/_/
күні айы жылы
Ескерту: толтырылғаннан кейін кәртішке ресми статистикалық құжат болып табылады. Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған деректер енгізгені үшін заңмен белгіленген тәртіпте жауап береді.
Қылмыстар туралы өтініштер
мен хабарламаларды,
қылмыстық істерді, олардың
тергелуі және сотта
қарастырылу нәтижелерінің
бірыңғай кәртішкелік
есепке алу негізінде
жүргізу туралы (Бірыңғай
бірегейлік статистикалық жүйе)
Нұсқаулыққа 3-Қосымша
Ескерту: 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2010.01.20. N 3 Бұйрығымен.
1.0 Нысаны
Қылмыстарды есепке алу кәртішкесі
1._______________________________________________
ҚІ қозғаған органның аталуы
2. ҚІ қозғаған қызмет: тергеу (1), анықтау (2), СДІЖ тергеу (6), СДІЖ анықтау (7),
3. ҚІ нөмірі _____________________ қозғалған күні
«____» ____________________ 20 ж.
1. /_/_/_/_/_/_/
2. /_/
3./_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/. /_/_/. /_/_/
күні айы жылы
4.Қылмыс жасалған аудан_____________________________________________________
5. Әскери бөлімнің нөмірі (аталуы)_____________________________________________
6. Стат. есепке алу түрі: есепке алу (1), алып тастау (2)
9. Кәртішкенің ҚСжАЕК келіп түскен күні
«__» _______________ 20 ж.
ҚСжАЕК қызметкері ____________________________

7. Прокурором: постановление об отказе в возбуждении УД отменено
с возбуждением УД (1)
в т.ч. по инициативе органа уголовного преследования (2)
№ ___________________;
постановление об отказе в возбуждении уголовного дела отменено
прокурором с направлением на дополнительную проверку (3), в т.ч.
по инициативе органа уголовного преследования (4).
Дата отмены "______"_________________ 20 г.
Прочие отметки ________________________________________________
Должностное лицо, принявшее решение ________________________
"______" ________________ 20 г.
Прокурор ______________________________ "____" ________ 200___ г.
1. /_/_/_/_/_/_/
2. /_/_/_/_/_/_/
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис.  мес. год
3. /_/_/ /_/_/ /_/_/
чис.  мес.   год
4. ст./_/_/_/ ч./_/_/
п./_/_/
4.1. /_/
5. /_/
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис.  мес. год
6. /_/_/
6.1. /_/_/_/_/_/_/
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис.  мес. год
6.2. /_/_/_/_/_/_/
_/_/_/_/_/_/_/
6.2.1 /_/_/
6.3. /_/_/
/_/_/
/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
_/ (тыс.тенге)
/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
_/ (тыс.тенге)
/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
Исх. № /_/_/_/_/_/_/_/
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис.  мес.  год
6.4. /_/_/_/_/_/_/
Исх. № /_/_/_/_/_/_/_/
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис.  мес. год
КУЗ № /_/_/_/_/_/_/
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис.  мес. год
6.5. /_/_/ /_/_/ /_/_/
чис.  мес.  год
6.6. /_/_/
6.7. /_/_/-/_/_/_/ шт.
/_/_/-/_/_/_/ шт.
/_/_/-/_/_/_/ шт.
/_/_/-/_/_/_/ шт.
/_/_/-/_/_/_/ шт.
/_/_/-/_/_/_/ шт.
7. /_/
/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис.  мес.  год
Примечание: по заполнении карточка является официальным статистическим документом; лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законодательством порядке.
Приложение 3 к Инструкции по ведению
единого карточного учета заявлений,
сообщений о преступлениях, уголовных дел,
результатов их расследования и судебного
рассмотрения (Единая унифицированная
статистическая система)
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3.
Форма 1.0
Карточка учета преступления
1._____________________________________________________________________
Наименование органа, возбудившего УД
2. Служба, возбудившая УД: следствие (1), дознание (2), УДП следствие
(6), УДП дознание (7)
3. Номер УД ___________ дата возбуждения "___" _________________ 20 г.
1. /_/_/_/_/_/_/
2. /_/
3. /_/_/_/_/_/_/_/
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис.  мес. год
4. Район совершения преступления (гарнизон) _______________________
5. Номер (наименование) войсковой части ____________________________
6. Вид стат. учета: учесть (1), снять (2)
9. Дата поступления карточки в УКПСиСУ "___" ____________ 20  г.
Сотрудник УКПСиСУ ____________________________________________________

4. /_/
5._/_/_/_/_/_/_/_/_/
6. /_/
9. /_/_/. /_/_/._/_/
күні айы жылы
10.Қылмыстық іс қозғалды: прокурормен (01), ІІО тергеушісімен (02), ІІО анықтаушысымен (03), учаскелік инспектормен (04), ҰҚК тергеушісімен (05), ҰҚК анықтаушысымен (06), ҚП тергеушісімен (07), ҚП штаттағы анықтаушысымен (08), ҚП қызметкерімен, анықтаудың бөлінген функцияларымен (09), кеден анықтаушысымен (10), ТЖМ анықтаушысымен (11), ТМ анықтаушысымен (12), ӘТД анықтаушысымен (13), ІІМ ӘП анықтаушысымен (14), ӘҚ әскери полиция анықтаушысымен (15), ӘБ командирімен (16), әскери қарсы барлау органдарымен (17), ҰҚК ӘП анықтаушысымен (18), сотпен (19), ҰҰҚ ШҚ анықтаушысымен (20), арнайы прокурормен (21)
10.1. Мынадай нәтижелер бойынша қозғалды: қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы 200__ж. «__» _______
_____ қаулының күшін жоюдың нәтижесінде (01), соның ішінде соттың ҚР ҚІЖК 109-б. тәртібімен (13), бас тарту туралы шешімді қабылдаған органның атауы _______________________, бас тарту туралы шешімді қабылдаған қызмет: тергеу (1), анықтау (2), алдында тіркелмеген материалдар бойынша (02), тергеу барысында анықталды (03), №______________ істен бөліп шығару қылмысқа қатысты (04), тұлғаға қатысты (05), ҚР ҚІЖК 394-бабының 1-бөлігі, 3-тармағымен орган арқылы жеке айыптау ісі бойынша (06), Материалды қосымша тексеріске жолдағаннан кейін (07), нақталынбаған негіздер бойынша қылмыстық істі қозғаудан бас тартылды (08), ҚР ҚІЖК 37-бабының 1-бөлігінің 3-тармағына сәйкес қылмыстық істі қозғаудан бас тартылды (09), мемлекеттік органдар қызметіндегі заңдылықтарды қадағалау саласы бойынша тексерулер (10), әкімшілік өндірістің негізсіз қозғалуы (11), жеке айыптаулар бойынша материалдарды сотқа заңсыз беру (12), мемлекеттік органның өз қызметкеріне қатысты жүргізген тексеру нәтижесінде (14).
10.2. Есепке алудан жасырылған қылмыс мынадалармен анықталған: ҚСжАЕКБ қызметкерімен (1), прокурормен (2), сотпен (3), ведомстволық жолмен (4), с.і. есепке алу-тіркеу тәртібі бойынша ведомстволық инспекциялармен (5).
Қылмыс есептен мынадай жолдармен жасырылған:
ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық істі қозғаудан негізсіз бас тарту (1), ӨЕК тіркемеу (2), әкімшілік іс жүргізуді негізсіз қозғау (4), жеке айыптау істері бойынша материалды негізсіз сотқа беру (5), қылмыстық істен басқа қылмыс құрамының белгілері бар тексеріс материалдарын бөліп шығармау (6), ақталатын негіздер бойынша қылмыстық істі қозғаудан негізсіз бас тарту (8), іс номенклатурасына тексеріс материалдарын негізсіз шығарып тастау (9)
қылмысты жасырған орган ____________________________қызмет: тергеу (1), анықтау (2)
10.3 Қылмыс бірлескен жұмыс нәтижесінде айқындалды: ҰҚК (1), ІІМ (2), ҚМ КБК (3), ЭСЖҚКА (4), ҰҚК ШҚ (5) және т.б. (6), арнайы прокурормен (7)

4. /_/
5./_/_/_/_/_/_/_/
6. /_/
9. /_/_//_/_//_/_/
чис.  мес. год
10. Уголовное дело возбуждено: прокурором (01), следователем ОВД
(02), дознавателем ОВД (03), участковым инспектором (04), следователем
КНБ (05), дознавателем КНБ (06), след-м ФП (07), штатным дознавателем ФП
(08), сотрудником ФП, наделенным функциями дознания (09), дознавателем
таможни (10), дознавателем МЧС (11), дознавателем ИУ (12), следователем
ВСД (13), дознавателем ВП МВД (14), дознавателем военной полиции ВС (15),
командиром ВЧ (16), органами военной контрразведки (17), дознавателем ВП
КНБ (18), судом (19), дознаватель ПС КНБ (20), спец. прокурором (21).
10.1. Возбуждено по результатам: отмены постановления об отказе в
возбуждении уголовного дела (01), в т.ч. судом в порядке ст. 109 УПК РК
(13) № ____ дата "___" __________ 20__ г., наименование органа принявшего
решение об отказе _________, служба, принявшая решение об отказе:
следствие (1), дознание (2), по ранее незарегистрированному материалу
(02), выявлено в ходе расследования (03), выделено из дела № _______
в отношении преступления (04), в отношении лица (05), по делу частного
обвинения органом по ст. 394 ч. 1 п. 3 УПК РК (06), после направления
материала на дополнительную проверку (07), отказано в ВУД по
нереабилитирующим основаниям (08), в т.ч. отказано в ВУД по п. 3 ч. 1 ст.
37 УПК РК (9), проверки по линии надзора за законностью в деятельности
государственных органов (10), необоснованного возбуждения
административного производства (11), незаконной передачи материалов в суд
по частным обвинениям (12), по результатам проверок, проведенных
государственным органом, в отношении своего работника (14)
10.2. Укрытое от учета преступление выявлено: сотрудником УКПСиСУ
(1), прокурором (2), судом (3), ведомственным путем (4), в т.ч.
ведомственными комиссиями по учетно-регистрационной дисциплине (5).
преступление укрыто от учета путем: необоснованного отказа в
возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям (1), не
регистрации в КУЗ (2), необоснованного возбуждения адм. производства (4),
необоснованной передачи материала в суд по делам частного обвинения (5),
не выделения из уголовного дела материалов проверки, имеющие признаки
другого состава преступления (6), необоснованного отказа в возбуждении
уголовного дела по реабилитирующим основаниям (8), необоснованное
списание материалов проверки в номенклатурное дело (9).
орган, укрывший преступление ________________________________________
служба: следствие (1), дознание (2).
10.3 Преступление выявлено в результате совместной работы с: КНБ (1),
МВД (2), КТК МФ (3), АБЭКП (4), ПС КНБ (5) и другими (6), спецпрокуром
(7).

11. Қылмыс туралы өтініштердің, хабарлардың нөмірі және оның ӨТК тіркелген күні
№ __________________ «____» _______________ 20 ж.
____________________________________________________
өтінішті (хабарды) тіркеген органның аталуы
12. Қылмыстарды сипаттау (қылмыс жасаудың әдісі, орны, сипаты, күні, уақыты (сағат), материалдық залал құны _______ мың. тенге) «___» _____ 20__ж. «___сағ. ___мин.»
Залал _______________________________ мың. тенге
10._/_/
10.1./_/
№./_/_/_/_ _/_/_/_/_/ /_/_/./_/_/. /_/_/
күні айы жылы
№_/_/_/_/_/_/_/_/_/
11./_/_/_/_/_/_/_/. /_/_/._/_/
күні айы жылы
12._/_/. /_/_/./_/
күні айы жылы
/_/_/ с. /_/_/ мин.
/_/_/_/_/_ _/_/_/_/ мың тенге
13. Күдіктілердің аты-жөндері, туған күндері, жұмыс орындары, лауазымдары
Анықтамалық бойынша код (14)
14. Жасалған қылмысқа күдікті тұлға: Президенттікке үміткер (01), депутаттыққа үміткер (02); мемлекеттік функцияларды орындаушылар: депутат (03), саясат қызметкері (05), соның ішінде әкім (04), сот (06); жауапты мемлекеттік лауазымды атқаратын (07), мем.функцияларды орындайтын басқа да тұлғалар және оларға теңестірілгендер (08), ЖМШ қызметкері (09).
Мемлекеттік мекемелердің қызметкерлері: министрліктердің: денсаулық сақтау (21), білім және ғылым (22), қаржы (23), ауыл шаруашылығы (24), сыртқы істер (25), энергетика және минералды ресурстар (26), индустрия және сауда (27), қоршаған ортаны қорғау (28), экономика және бюджетті жоспарлау (29), туризм және спорт (30), мәдениет және ақпарат (31), еңбек және халықты әлеуметтік қорғау (32), көлік және коммуникация (33); агенттіктердің: статистика жөніндегі (34), жер ресурстарын реттеу бойынша (35), табиғи монополияларды реттеу жөніндегі (36), қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын қадағалау және реттеу жөніндегі (37), мемлекеттік қызмет істері жөніндегі (38), ақпараттандыру және байланыс жөніндегі (39), Алматы қаласындағы өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу жөніндегі (40), ұлттық ғарыштық агенттігінің (48); Ұлттық банктің (49), Республикалық бюджеттің орындалуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің (71);
бас бостандығынан айырылу түрінде жазаны өтеушілер: Түзету колониясы (41), тәрбиелеу колониясы (42), тергеу изоляторы (43), колония қоныс (44), қоғамнан оқшаулаусыз (45), уақытша ұстау изоляторы (46), қылмыстық-орындау инспекциясы (47);
Ведомство коды: қаржы полициясы (51), салық комитеті (52), ІІМ (53), БМ (54), биліктің мем.органдары (55), ҰҚК (56), ТЖМ (57), кеден органдары (58), сот органдары (59), прокуратура (60), ІІМ әскери полициясы (61), ҰҚК шекаралық қызметі (62), Республикалық гвардия (63), басқа да әскери құрылымдар (64), ҚР Жоғарғы Сот жанындағы сот әкімшілігі жөніндегі комитет (65), ІІМ ІКҚ (66), ІІМ ішкі әскері (67), ӘМ (68), Қылмыстық-атқару комитеті (69), ҰҚК ШК әскери полициясы (70), басқа да мем. құрылымдар (79).
Деңгей: республикалық (81), облыстық (82), аудандық (83); Әскери қызметшілерге: қатардағы (91), сержант (92), прапорщик (93), офицер (94), жұмысшы (қызметші) (95); Олардың ішінде: жедел (96), шарт бойынша қызмет (97).
14._/_/

11. Номер заявления, сообщения о преступлении и дата регистрации
его в КУЗе.
№ _______________________________ "____" _________________ 20  г.
_________________________________________________________________________
Наименование органа, зарегистрировавшего заявление (сообщение)
12. Описание преступления (способ, место, характер, дата, время (часы)
совершения преступления, размер материального ущерба в тыс. тенге)
"___" ____________ 20___ г. "_____ ч. _____ мин."
Ущерб ___________________________________ тыс. тенге
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
12.1 Преступление: очевидное (01), неочевидное (02)
13. Ф.И.О., дата рожд. подозреваемых, место
работы, должность
Код по справочнику
(из рек. 14)
10. /_/_/
10.1. /_/_/
№ отк. /_/_/_/_/
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис.  мес. год
из № /_/_/_/_/_/
10.2. /_/_/
10.3./_/_/_/_/
10.4 /_/_/
11. /_/_/_/_/_/_/
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис.  мес. год
12.
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис. мес.  год
/_/_/ ч. /_/_/
мин.
/_/_/_/_/_/_/_/_/
тыс. тенге
12.1. /_/_/
14. В совершении преступления подозревается лицо: кандидат в
Президенты (01), кандидат в депутаты (02);
выполняющее государственные функции: депутат (03), политический служащий
(05), в т.ч. аким (04), судья (06); занимающее ответственную
государственную должность (07), др.лица, выполняющие гос. функции, а
также приравненные к ним (08); работник СМИ (09).
служащие гос. учреждений: Министерств: здравоохранения (21), образования
и науки (22), финансов (23), сельского хозяйства (24), иностранных дел
(25), энергетики и минеральных ресурсов (26), индустрии и торговли (27),
охраны окружающей среды (28), экономики и бюджетного планирования (29),
туризма и спорта (30), культуры и информации (31), труда и социальной
защиты населения (32), транспорта и коммуникаций (33); агентств: по
статистике (34), по управлению земельными ресурсами (35), по
регулированию естественных монополий (36), по надзору и регулированию
финансовых рынков и финансовых организаций (37), по делам государственной
службы (38), по информатизации и связи (39), по регулированию
деятельности регионального финансового центра города Алматы (40),
Национального космического агентства (48); Национального банка (49),
Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета
(71), служащие акиматов и их структурных подразделении (72);
лицо, отбывающее наказание в виде лишения свободы в: ИК (41), ВК (42),
СИЗО (43), колония поселение (44), без изоляции от общества (45), ИВС
(46), уголовно-исполнительной инспекции (47)
Код ведомства: финансовая полиция (51), налоговый комитет (52), МВД (53),
МО (54), органы гос. власти (55), КНБ (56), МЧС (57), тамож. органы (58),
судебные органы (59), прокуратура (60), военная полиция МВД (61), погран.
служба КНБ (62), Республиканская гвардия (63), другие воинские
формирования (64), Комитет по судебному администрированию при Верховном
Суде РК (65), ВСО МВД (66), Вн. войска МВД (67), МЮ (68), Комитет
уголовно-исполнительной системы (69), военная полиция пограничной службы
КНБ (70), прочие гос. структуры (79);
Уровень: республиканский (81), областной (82), районный (83);
Для военнослужащих: рядовой (91), сержант (92), прапорщик (93), офицер
(94), рабочий (служащий) (95);
из них: срочной (96), контрактной службы (97).
14. /_/_/, /_/_/,
/_/_/, /_/_/

15. Қылмыс дәрежесі ҚР ҚК.____________ бабы_______ тармағы бойынша
15.1. Қылмыс: қызметпен байланыспайтын сыбайлас жемқорлық (01), қызметпен байланысатын (02), лаңкестік бағытта (03), адамды саудаға салумен байланысты (04).
16. Қылмыс: жалпы қылмыстық (1), экономикалық (2), басқа (4).
16.1. ҚР ҚК 10-бабы бойынша: онша ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), ерекше ауыр (4)
17. ҚР ҚК 24-бабы бойынша: дайындық (1), қастандық (2).
18. Мөлшерде: күрделі (1), аса күрделі (2).
15.бап./_/_/ б./_/_/ т./_/_/
15.1._/_/
16. /_/
16.1 /_/
17. /_/
18. /_/
19. Қосымша белгілер: табиғи зіл зала (01), апат (02), басқа да жауынгерлік немесе (03) арнайы техникамен байланысты (04), қаруды абайсыздықпен қолдану (05), жарылғыш затпен (06), электрлік зақымдау (07), төмен температураның ықпалы (08), мүлікті билік етуден шектелу (09), есірткімен байланысты (10), қасақана (11), абайсызда (12), тапсырыс бойынша (13), күш қолданумен (14), өткізу мақсатында немесе есірткі құралдарын өткізу (15), азаматтардың конституциялық құқықтарын бұзумен байланысты (16), салық заңдарын бұзумен байланысты (17), мемлекеттік сатып алулармен байланысты (18), мемлекеттік бағдарлама бойынша тұрғын-үй салумен байланысты (19), үлестік құрылыспен байланысты (20) қылмыс (түрткі) уәждері: әлеуметтік (21), ұлттық (22), рулық (23), нәсілдік (24) діни (25) қоғамдық тәртіпті бұзған араздықтар (26).
20. Қылмыс жасалды: республикалық (01), облыстық орталықта (02), аудандық орталықта (03), қалада (04), әскери қалашықта (05), ауылда (06), түзету колониясында (07), тәрбиелеу колониясында (08), ЕПМ (09), ӘБ аумағында (10), тергеу изоляторында (11), УҚҰИ (12), колония қоныста (13), қылмыстық орындау инспекциясында (14), басқа да орындарда (15), мемлекеттік шекарада (16), бірнеше мемлекеттердің аумағында (17)
19. /_/_/, /_/_/, /_/_/, /_/_/
20. /_/_/
21. Қылмыс жасалған орын: ашық орындар: көше (алаң) (01), сауда орны (02), вокзал: т/ж (03), мұхит (өзен) (04), автовокзал (05), аэровокзал (06), қоршалмаған үйдің маңы (жекелерден басқа) (07), парк (сквер) (08), пляж (09), аэропорт (10), перрон (11), басқа да көшелік (12), су қоймалары (13), орман, орман отырғызулары (14), шұқырлы жерлер, ойлы жерлер (15), автотұрақ (16), АЗС (17); жеке аула, сонымен қатар қоршалған (18).
Үй-жайлар: пәтер (21), үй (22), тұрғын үй подъезі (23), лифт (24), шатыр (25), қуыс (26), қонақ үй (27), жатақхана (28), дәр. мекеме (29), демалу үйі (санаторий) (30), дачалар (31), отарлар (32), сақтау үй-жайлары (33), сақтау орны (34), вагон (35), контейнер (36), гараж (37), балабақша (38), сарай (39), құрылыстағы үй (40), киім ілгіш (41), дінге табыну (42), қойма (43), оқу орны (44), басқа да орындар (45), түнгі клуб (46), казино (47), ломбард (48), ойын бизнесінің объектісі (49), жол жүрушілер поезді вагонының тамбуры (50);
21. /_/_/
Дүкендер: мемлекеттік сауда (51), коммерциялық (52), жеке (53), әскери сауда (54), комиссиялық (55), буфет (56), киоскі (57), дәмхана, мейрамхана (58).
Банкілер: мемлекетаралық (61), мемлекеттік (62), акционерлік (63), шетелдік қатысулармен (64), жеке (65), коммерциялық (66), акционерлік қоғам (67), еншілес акционерлік банкі (69), жинақтаушы банкі (70), кәсіпорындар және мекемелер кассасы (71), айырбастау пункті (72).
Кәсіпорын, мекеме, ұйымдар: офис (81), база (82), дәріхана (83), байланыс бөлімі (84), мұражай (85), көрме залы (86), діни табынушылық орындары (87), театрлар, к/театрлар (88), ЖОО (89);
Көлік: қоғамдық көлік (91), т/ж (92), әуе (93), мұхиттық, өзендік (94), электрлік (95), автокөліктік (96), жеке (97), басқалары (98), автострада (трасса) (99).

15. Квалификация преступления ст. _______ ч. _______ п. ______ УК РК.
15.1 Преступление: коррупционное не связанное по службе (01), cвязанное
по службе (02), экстремистской направленности (03), связанное с торговлей
людьми (04)
16. Преступление: общеуголовное (1), экономическое (2), другое (4).
16.1. По ст. 10 УК РК: небольшой тяжести (1), средней тяжести (2),
тяжкие (3) , особо тяжкие (4)
17. По ст. 24 УК РК: приготовление (1), покушение (2).
18. В размере: крупном (1), особо крупном (2).
15. ст. /_/_/_/
ч. /_/_/ п. /_/_/
15.1. /_/_/
16. /_/
16.1
17. /_/
18. /_/
19. Дополнительные отметки: стихийное бедствие (01), катастрофа (02),
связано с иной боевой (03) или специальной техникой (04), неосторожное
обращение с оружием (05), взрывчатым веществом (06), поражение
электрическим током (07), воздействие низких температур (08), ограничение
в распоряжении имуществом (09), связанные с наркотиками (10), умышленно
(11), по неосторожности (12), по заказу (13), с применением насилия (14),
в целях сбыта либо сбыт наркотических средств (15), связанных с
нарушением конституционных прав граждан (16), связанных с нарушением
налогового законодательства (17), связанных с государственными закупками
(18), связанных со строительством жилья по государственной программе
(19), связанных с долевым строительством (20), связанное с разжиганием
социальной (21), национальной (22), родовой (23), расовой (24),
религиозной (25) вражды, нарушавшее общественный порядок (26).
20. Преступление совершено в: республиканском (01), областном центре
(02), районном центре (03), городе (04), военном городке (05), поселке,
ауле (06), ИК (07), ВК (08), ЛПУ (09), на территории ВЧ (10), СИЗО (11),
ИВС (12), колония поселения (13), уголовно-исполнительной инспекции (14);
в других местах (15), на государственной границе (16), на территории
нескольких государств (17).
19. /_/_/, /_/_/,
/_/_/, /_/_/
20. /_/_/
21. Место совершения преступления: открытая местность: улица
(площадь) (01), рынок (02), вокзал: ж/д (03), морской (речной) (04),
автовокзал (05), аэровокзал (06), не огороженный двор дома (за
исключением частных) (07), парк (сквер) (08), пляж (09), аэропорт (10),
перрон (11), прочие уличные (12), водоем (13), лес, лесопосадка (14),
пустырь, овраг (15), автостоянка (16), АЗС (17); частный двор, в т.ч.
огороженный (18).
Помещения: квартира (21), дом (22), подъезд жилого дома (23), лифтовой
отсек (24), чердак (25), подвал (26), гостиница (27), общежитие (28),
медучрежд. (29), дом отдыха (санаторий) (30), дача (31), казарма (32),
подсобное помещение (33), хранилище (34), вагон (35), контейнер (36),
гараж (37), дет. сад (ясли) (38), сарай (39), строящийся дом (40),
гардероб (41), религиозно-культовая (42), склад (43), учебное заведение
(44), другие помещения (45), ночной клуб(46), казино(47), ломбард(48),
объект игорного бизнеса (49), тамбур вагона пассажирского поезда (50);
Магазины: государственной торговли (51), коммерческий (52), частный
(53), военторг (54), комиссионный (55), буфет (56), киоск (57), кафе,
ресторан (58).
Банки: межгосударственный (61), государственный (62), акционерный
(63), с иностранным участием (64), частный (65), коммерческий (66),
акционерное общество (67), дочерний акционерный банк (69), сбербанк (70),
кассы предприятий и учреждений (71), обменный пункт (72).
Предприятия, учреждения, организации: офис (81), база (82), аптека
(83), отделение связи (84), музей (85), выставочный зал (86), места
отправления религиозного культа (87), театр, к/театр (88), ВУЗ (89);
Транспорт: общественный транспорт (91), ж/д (92), воздушный (93),
морской, речной (94), электрический (95), автомобильный (96), личный
(97), др.механ. (98), автострада (трасса) (99).

21.1. Қоғамдық орындар (1), іс-қимылсыз сәттегі қоғамдық орын (2).
21.1. /_/
22.Қол сұғу нысанасы: құнды тастар және темірлер: алтын (01), күміс (02), платина (03), зергерлік бұйымдар (04), құнды тастар (05), басқалары (06), темір және мұнай: түсті (07), сонымен қатар, электрберуші (08), қара (09), жиі топырықты (10), мыс (11), мұнай (12), мұнай өнімдері (13), ЖЖМ (14), бензин (15); тарихи: деректі құндылықтар (16), мәдениет құндылықтары (17), көне көздері (18), өнер шығармашылығы (19); құжаттар: төлқұжат (20), куәлік: жеке (21), қызметтік (22), жылжымайтын дүние-мүлік: үй, пәтер (23), жер бөлігі (24), басқалары (25); техника: есептеп шығару (компьютерлік) (26), теле-видео аппаратуралар (27), радиоаппаратуралар (28), басқа (29); көлік: жүк автокөлігі (30), автокөлік (31), мотоциклдер (32), мопедтер (33), велосипедтер (34), басқа (35), автомобиль заттары (36), дөңгелектер (колеса) (37); өнеркәсіп тауарлары (38), азық-түлік тауары (39), бидай (40), ауылшаруашылық өнімі (41), ет өнімі (42), балық өнімі (43), спирт өнімі (44), темекі бұйымы (45), дәрі-дәрмек (46), құрылыс материалдары (47), орман және орман өнімі (48); ұсақ үй жануарлары (ешкі, қойлар) (49), ірі қара мал (жылқылар, қара малдар) (50), жиі кездесетін аңдар және құстар (51), үй құсы (52), балықтардың құнды түрлері (53), есірткі заттары (54), радиоактивті материалдар (55), қатты әсер еткіш дәрі-дәрмек заттары (56), көліктегі жүктер: т/ж (57), су (58), әуе (59), ә/б мүлігі және мекеме (60), хабарлау жолдары (61), байланыс (62), салық және міндет төлемдері (63), терілер (64), бас киімдері (65), сөмке (портфель) (66), киім, аяқ киім (67), жол жүрушілер киімі (68), ұялы телефондар (69), тозатын заттар (70), әскери техника (71), валюта (72), құнды қағаздар (73), қағаздар (74), қарулар (75), оқ-дәрілер (76), жарылғыш заттар (77), көмір (78), табиғи газ (79), электр энергиясы (80), интелектуалдық меншік объектілері (81), адамның органдары мен тіні (83), барсетка (84), тағы басқа (82).
23. Қол сұғу нысанасы мынадай меншікте:
мемлекеттік (1), ұжымдық (2), кооперативтік (3), акционерлік (4), қоғамдық ұйымдарда (5), шетелдік қатысулармен бірлесіп (6), шетел фирмасымен (7), жеке (8), жеке (9).
22. /_/_/, /_/_/, /_/_/
23. /_/, /
24. Жәбірленушілердің жалпы саны (1)_____, олардың ішінде әйелдер: (2)_____, кәмелетке толмағандар (3)_____, әскери қызметшілер (4)_____, шет елдіктер (сонымен қатар ТМД азаматтары) (5)_____.
25. Жәбірленушілер арасында қайтыс болғандар саны (1)____, олардың ішінде әйелдер: (2)_____, кәмелетке толмағандар саны (3)____, әскери қызметшілер (4)____, шет елдіктер (сонымен қатар ТМД азаматтары) (5)_____.

21.1. Общественное место (1), общественное место в момент его не функционирования (2).
21. /_/_/
21.1. /_/
22.Предмет посягательства: драг.камни и металлы: золото (01), серебро
(02), платина (03), юв.изделия (04), драгоценные камни (05), другие (06),
металл и нефтепродукты: цветной (07), в т.ч. с линией электропередачи
(08), черный (09), редкоземельный (10), ртуть (11), нефть (12),
нефтепродукты (13), ГСМ (14), бензин (15); худ., исторические ценности
(16), культурные ценности (17), антиквариат (18), произведения искусства
(19); документы: паспорт (20), удостоверение: личности (21), служебное
(22), на недвижимость: дом, квартира (23), земельный участок (24), другие
(25); техника: вычислительная (компьютерная) (26), теле-видеоаппаратура
(27), радиоаппаратура (28), другая (29); трансп. средства: грузовые (30),
автомобили (31), мотоциклы (32), мопеды (33), велосипеды (34), другие
(35), автозапчасти (36), скаты (колеса) (37); промтовары (38), продтовары
(39), зерно (40), сельхозпродукты (41), мясопродукты (42), рыбопродукты
(43), спиртные продукты (44), табачные изделия (45), медикаменты (46),
стройматериалы (47), лес и лесопродукты (48); мелкий домашний скот (козы,
овцы) (49), крупный скот (лошади, коровы) (50), редкие животные и птицы
(51), домашняя птица (52), ценные породы рыб (53), наркотические средства
(54), радиоактивные материалы (55), сильнодействующие лекарств. средства
(56), грузы на транспорте: ж/д (57), водном (58), воздушном (59),
имущество в/ч и учрежд. (60), пути сообщения (61), средства связи (62),
налоги и обязат. платежи (63), меха (64), головные уборы (65), сумка
(портфель) (66), одежда, обувь (67), вещи у пассажиров (68), сотовые
телефоны (69), носильные вещи (70), боевая техника (71), валюта (72),
ценные бумаги (73), деньги (74), оружие (75), боеприпасы (76), взрывчатые
вещ-ва (77), уголь (78), природный газ (79), э/энергия (80), объекты
интеллектуальной собственности (81), органы и ткани человека (83),
барсетка (84), иные (82).
23. Предмет посягательства находился в собственности:
государственной (1), коллективной (2), кооперативной (3), акционерной
(4), общ. организации (5), совместной с иностр. участием (6), иностранной
фирмы (7), частной (8), личной (9).
22. /_/_/, /_/_/,
/_/_/
23. /_/, /_/
24. Общее количество потерпевших (1) _________, из них женщин
(2) __________, несовершеннолетних (3) __________, военнослужащих
(4) __________, иностранцев (в т.ч. гр-н СНГ) (5) _______________.
25. Число погибших среди потерпевших (1) __________, из них женщин
(2) __________, несовершеннолетних (3) ____________, военнослужащих
(4) ____________, иностранцев (в т.ч. гр-н СНГ) (5) _____________.

26. Қылмыс төмендегілерге қатысты жасалды: құқық қорғаушы органының қызметкеріне және арнайы органдарға: ІІМ (01), ҰҚК (02), ЭжСЖҚКА (03), КБК (04), ТЖМ (05), ТЖМ ГО (06), прокуратураларға (07), соттарға (08), әділет органдарына (09), депутаттарға (10), әкімдерге (11), басқа да мем. қызметшілерге (12), әскери полиция (13); жұмысшыларына: банкі (21), дүкен (22), ақша жинаушы (23), қорғаушы, күзетші (24), автокөлік жүргізушісі (25), таксиші (26); жеке еңбек қызметімен айналысатын тұлғалар (31), кәсіпкерлік қызметпен, коммерциялық қызметпен айналысатын тұлғалар (32); тасымалдаушы зат (33), қашық шет елдегі шет ел тұлғалары (41), ТМД азаматтары (42), оралмандар (54), азаматтығы жоқ тұлғалар (55), Қазақстан Республикасының азаматы (56), ЖМШ қызметкері (57), мүгедектер (58), сотталғандар (59).
Мектепке дейінгі жас шамасындағы балалар: балалар үйінің (43), жетімдер үйінің (44). Оқитындар: орта мектепте (45), мектеп-интернатта (46), техникумда (47), гимназияда (48), лицейде (49), колледжде (50), ЖОО студенті (52), КТМ оқушысы (53).
уақытша жұмыссыз тұлғалары (51), зейнеткер (60)
26.1. Жәбірленген шет елдіктердің азаматтығы (сонымен қатар ТМД азаматтары) (анықтама бойынша)
26.2. Жәбірленушілердің жастық құрамы:
11 жасқа дейін (01), 12-ден 13-ке дейін (02),
14-тен 15-ке дейін (03), 16-дан 17-ге дейін (04), 18-ден 20-ға дейін (05), 21-ден 29-ға дейін (06), 30-дан 39-ға дейін (07), 40-тан 49-ға дейін (08), 50-ден 59-ға дейін (09), 60 жоғары (10),
26.3 Құқықтарының бұзылуы: мүліктік (1), мүліксіздік (2)
24. /_/_/(1), /_/_/(2), /_/_/(3), /_/_/(4), /_/_/(5).
25.
/_/_/(1),
/_/_/(2), /_/_/(3), /_/_/(4), /_/_/(5).
26. /_/_/, /_/_/,
/_/_/
26.1.
/_/_/_/,
/_/_/_/,
/_/_/_/
27. Төмендегілерді қолдану арқылы жасалды: қарулар: суық (01), газ (02), атыс қаруы (03), сондай-ақ кесу қаруы (04), тегіс ұңғылы қару (05), оқ-дәрілер (06), сонымен қатар миналар (07), гранаттар (08), жарылғыш заттары: өндірістік (09), жасанды жарылғыш заттары (10), бұзу қаруы (11), техникалық заттар (12), көлік (13), химиялық заттар (14), сонымен қатар уландыратын (15), жүйкеге әсер ететін заттар (16), компьютерлік техника (17), бағдарламалық заттар (18), магниттік тасушылар (19), жалған несиелік авизо (20), басқа да бейімді заттар (21), құрал-саймандар (22), бүркемелеу заттары (23), құжаттар (24), газкескіштер (25), зақымдаушы (26);
27.1. Алынды: қару: автоматтық кескіш қаруы (01) ____дана, автоматтық емес кескіш (02) ____дана, тегіс ұңғылы аң қаруы (03) ____дана, тегіс ұңғылы әскери (04) ___дана, автоматтық емес әскери (05) ___дана, спорттық атыс қаруы (06) ___дана, газ (07) ___дана, суық (08) ____дана, пневматкалық қару (09) ____дана, сигналдық (10) ____дана, басқа да (11)____дана, зақымдаушы (12)____дана.
Оқ-дәрілер: әскери (21) ____дана, аңшылық (22) ____дана, спорттық (23) ____дана, газдық өзіндік қорғану (24) ____дана, басқалары (25) ____дана, зақымдаушы (26)___дана;
Жарылғыш заттары: әскери (31) ______дана, өндірістік (32) ______дана, жасанды (33) ______дана, химиялық заттар (34) ______дана, радиоактивті материалдар (35) ______дана.
Лаңкестік материалдар: үндеухаттар (41) ____ дана, кітаптар (42)___ дана, басқа да тасушылар (43)_____ дана.

26. Преступление совершено в отношении: работника правоохр. и спец.
органов: МВД (01), КНБ (02), АБЭКП (03), КТК (04), МЧС (05), сотрудника
ГО МЧС (06), прокуратуры (07), судьи (08), органов юстиции (09), депутата
(10), акима (11), прочих гос. служащих (12); военной полиции (13).
работника: банка (21), магазина (22), инкассатора (23), охранника,
сторожа (24), водителя автотранспорта(25), таксиста (26); лица,
занимающегося: индивидуальной трудовой деятельностью (31),
предпринимательством, коммерческой деятельностью (32); инкас. средств
передвижения (33),
иностранных лиц дальнего зарубежья (41), граждан СНГ (42), оралмана (54),
лица без гражданства (55), гражданина Республики Казахстан (56),
работника СМИ (57); инвалида (58), осужденного (59).
детей дошкольного возраста: домов ребенка (43), домов-сирот (44);
учащихся: средней школы (45), школы-интерната (46), техникума (47),
гимназии (48), лицея (49), колледжа (50), студент ВУЗа (52), учащийся ПТШ
(53);
временно не работающего (51), пенсионера (60).
26.1. Гражданство потерпевших иностранцев (в т.ч. гр-н СНГ) (по
справочнику) ___
26.2. Возрастной состав потерпевших: до 11 лет (01), с 12 до 13 (02),
с 14 до 15 (03), с 16 до 17 (04), с 18 до 20 (05), с 21 до 29 (06), с 30
до 39 (07), с 40 до 49 (08), с 50 до 59 (09), 60 лет и выше (10).
26.3. Нарушены права: имущественные (1), личные неимущественные (2)
24. /_/_/(1),
/_/_/(2),
/_/_/(3),
/_/_/(4),
/_/_/(5).
25. /_/_/(1),
/_/_/(2),
/_/_/(3),
/_/_/(4),
/_/_/(5).
26. /_/_/, /_/_/,
/_/_/
26.1. /_/_/_/,
/_/_/_/, /_/_/_/
27. Совершено с применением: оружия: холодного (01), газового (02),
огнестрельного (03), в т.ч. нарезного (04), гладкоствольного (05),
боеприпасов (06), в т.ч. мин (07), гранат (08), взрывчатых веществ:
промышленных (09), самодельных взрывных устройств (10), орудия взлома
(11), технических средств (12), транспорта (13), химических средств (14),
в т.ч. отравляющих (15), психотропных веществ (16); компьютерной техники
(17), программного средства (18), магнитных носителей (19), фиктивных
кредитовых авизо (20), других приспособленных предметов (21),
инструментов (22), маскировочных средств (23), документов (24), газорезки
(25), травматического (26)
27.1. Изъято: оружие: нарезное автоматическое (01) _______ шт., нарезное
неавтоматическое (02) _______ шт., гладкоствольное охотничье (03) ______
шт., гладкоствольное воинское (04) ______ шт., неавтоматическое воинское
(05) ______ шт., спортивное огнестрельное (06) ______ шт., газовое (07)
_______ шт., холодное (08) ______ шт., пневматическое (09) ______ шт.,
сигнальное (10) ________ шт., другое (11) ________ шт., травматическое
(12)_______ шт.
боеприпасы: воинские (21) ______ шт., охотничьи (22) ______ шт.,
спортивные (23) ______ шт., газовые самообороны (24) ______ шт., другие
(25) ______ шт., травматические (26)________ шт.,
взрывчатые вещества: воинские (31) ______ шт., промышленные (32) ______
шт., самодельные (33) ______ шт., химические средства (34) ______ шт.,
радиоактивные материалы (35) ______ шт,
экстремистские материалы: листовки (41) _______ шт., книги (42) ______
шт., иные носители (43) _______ шт.

28. Төмендегідей жолмен жасалды: адамды кепілге алу: балаларды (01), ересектерді (02), еркін қол жетімділік (03), күштеп зорлау жолымен (04), кілт таңдау (05), есіктерді бұзу (06), алдау (07), параға сатып алу (08), айдап әкету (09), вагон асытқыштары, контейнерлер (10), пломбаларды бұзу (11), форт арқылы кіру (12), бұзу (13), қирату (14), сығу (15), секіру (16), балкон арқылы кіру (17), сейфті бұзу (18), қаруды қорқыта қолдану (19), өртеу (20), 175-бап: қалта ұрлығы (21), автокөліктің салонынан ұрлау (22), көліктің жасақтануы (23), шинаны тесу (24), алаңдату арқылы (25).
27. /_/_/, /_/_/, /_/_/, /_/_/
27.1. /_/_/, /_/_/, /_/_/
28. /_/_/, /_/_/, /_/_/, /_/_/
29. Объектіні қорғау: мемлекеттік (1), жеке (2), арнайы (3), жоқ (4), ведомстволық (5), ведомстводан тыс (6).
30. Сыртқы экономикалық қызмет объектісінде жасалған қылмыс (1).
31. Экономика секторының объектісі: мемлекеттік: қаржы-несиелік жүйенің (01), банктік мекемелердің (02), коммерциялық банктердің (03), салық салу саласында (04), сақтандыру саласында (05), өндіріс (06), жеңіл (07), жергілікті (08), энергетика (09), жағу комплексі (10), мұнай тауарын өндіру және жабдықтану (11), металлургия (12), машина жасау (13), дәрі-дәрмек өндірісі (14), құнды металлдарды және тастарды алу және қайта өңдеу (15), ауылшаруашылық өнімдерінің жүйесі және сату (16), жеміс-жидектер өнімі (17), ет өнімідері (18), сүт өнімдері (19), нан өнімдері (20), балықты өндіру және қайта өңдеу (21), мақта және терілерді алғашқы рет қайта өңдеу (22), өндірістік емес секторда (23), білім, мәдениет және денсаулық сақтау (24), әлеуметтік қамтамасыз ету (25), теледидар және радио (26), баспа (30), өндірістік және азаматтық құрылыс (32), құрылыс материалдарының өндірісі (33), автожол құрылысы (34), автокөліктік кәсіпорындар (35), автосервис жүйесі (36), байланыс (37), экономиканың мемлекеттік секторының басқа да объектілерінде (38), әскери және қорғаныс объектілерінде (39), мемлекеттік емес: қаржы-несиелік (51), банктік (52), биржалық жүйе (53), ауылшаруашылық өнімін өндіру жүйесі (54), өндіріс (55), салада: тауар өндірісі (56), қызмет (57), сауда (58), тұрмыстық күту (59), сақтандыру (60), объектілерде: бірлескен кәсіпорындарда (71), кіші кәсіпорындарда (72), жалға алу кәсіпорындары (73), қорларда, одақтарда (74), жолдастықта (75), фермерлік шаруашылықта (76), коммуналды шаруашылықта (77), басқа да экономиканың мемлекеттік емес объектісінде (78).
32. Басқа белгілер ______________________________

28. Совершено путем: захвата заложника: детей (01), взрослых (02),
свободного доступа (03), насильственным путем (04), подбора ключа (05),
взлома двери (06), обмана (07), подкупа (08), угона (09), проруба вагона,
контейнера (10), срыва пломб (11), проникновения ч/з форт. (12), пролома
(13), разбития (14), отжима (15), рывка (16), ч/з балкон (17), взлома
сейфа (18), угрозы применения оружия (19), поджога (20), ст. 175:
карманная кража (21), из салона автотранспорта (22), разукомплектование
транспортного средства (23), прокола шины (24), отвлечения (25).
27. /_/_/, /_/_/,
/_/_/, /_/_/
27.1. /_/_/,
/_/_/, /_/_/
28. /_/_/, /_/_/,
/_/_/, /_/_/
29.Охрана объекта: государственная (1), частная (2), специальная (3),
отсутствует (4), ведомственная (5), вневедомст. (6).
30. Преступление совершено на объекте с внешнеэкономической
деятельностью (1).
31. Объект сектора экономики: государственного: финансово-кредитной
системы (01), банковских учреждений (02), коммерческих банков (03), в
сфере налогообложения (04), в сфере страхования (05), промышленности
(06), легкой (07), местной (08), энергетики (09), топливного комплекса
(10), производства и снабжения нефтепродуктами (11), металлургии (12),
машиностроении (13), производства мед. препаратов, лекарственных средств
(14), добычи и переработки драг. металлов и камней (15), системы
производства сельхозпродукции и продовольствия (16), плодоовощной
продукции (17), мясных продуктов (18), молочной продукции (19),
хлебопродуктов (20), производства и переработки рыбы (21), первичной
переработки хлопка и шерсти (22), непроизводственного сектора (23),
образования, культуры и здравоохранения (24), соц. обеспечения (25),
телевидения и радио (26), печати (30), промышленного и гражданского
строительства (32), производства стройматериалов (33), строительства
автодорог (34), автотранспортных предприятий (35), системы автосервиса
(36), связи (37), прочих объектах гос. сектора экономики (38), военных и
оборонных объектов (39),
негосударственного: финансово-кредитный (51), банковской (52), биржевой
системы (53), системы производства сельхозпродукции (54), промышленности
(55), в сфере: производства товаров (56), услуг (57), торговли (58),
бытового обслуживания (59), страхования (60),
на объектах: совместных предприятий (71), малых предприятий (72),
арендных предприятий (73), в фондах, союзах (74), товариществах (75),
фермерских хозяйствах (76), коммунальных хозяйствах (77), иных объектах
негосударственного сектора экономики (78).
32. Прочие отметки ____________________________________________________

29. /_/
30. /_/
31. /_/_/, /_/_/, /_/_/, /_/_/
_____________________________________________ «__» ___________ 20 ж
қылмыстық қудалауды жүзеге асыратын тұлға
_____________________________________________ «__» ____________ 20 ж.
қылмыстық қудалау органының бастығы
(прокурор, жеке айыптау істері жөніндегі сот)
Ескерту: Толтыру бойынша кәртішке ресми статистикалық құжат болып табылады. Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған мәліметтерді енгізгені үшін заң тәртібімен жауап береді.
Қылмыстар туралы өтініштер
мен хабарламаларды,
қылмыстық істерді, олардың
тергелуі және сотта
қарастырылу нәтижелерінің
бірыңғай кәртішкелік
есепке алу негізінде
жүргізу туралы (Бірыңғай
бірегейлік статистикалық жүйе)
Нұсқаулыққа 4-Қосымша
Ескерту: 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2010.01.20. N 3 Бұйрығымен.
1.1 Нысаны
Алдын-ала тергеудің (анықтаудың) барысы және қорытындысы туралы кәртішке
1. __________________________________________________
ҚІ тергейтін органның аталуы
2. ҚІ тергейтін қызмет: тергеу (1), анықтау (2), анықтау ісі бойынша тергеу (3), ҚР ҚІЖК 288-бабы 1-бөлігі тәртібінде (4), ҚР ҚІЖК 289-бабы 2-бөлігі тәртібінде (5), СДІЖ тергеу (6), СДІЖ анықтау (7)
3. Қылмыстық істің нөмірі ______________________
5. Кәртішкелердің ҚСжАЕКБ келіп түскен күні «__» __20 ж.
Қызметкер ҚСжАЕК _______________________________
(тегі және қолы)
1._/_/_/_/_/_/
2. /_/
3./_/_/_/_/_/_/ /_/_/_/_/
4. /_/
5. /_/_/. /_/_/. /_/_/
саны айы жылы
6. Қылмыс дәрежесі ҚР ҚК ___бабы ___бөлігі___тармағыҚылмыс: жалпы қылмыстық (1), экономикалық (2), басқа (4).
ҚР ҚК 10-бабы бойынша: онша ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), ерекше ауыр (4)
6.1. Сыбайлас жемқорлық қылмыс: қызметке қатыссыз (01), қызметке қатысты (02), экстремистік бағыттағы (03), адам саудасына байланысты (04).
7. Қайта дәрежеленді ҚР ҚК ____ бабы ___ бөлігі ___ тармағымен
қайта дәрежелену күні « _____ »______________ 20 ж.
8. Қылмыс топпен жасалды: ересектермен (1), тек кәмелетке толмағандармен (2), кәмелетке толмағандар қатысуымен аралас (3), әскери қызметшілермен (4).
9. Қылмыс тұлғамен (тұлғалармен) жасалды: кәмелетке толмағандармен (01), ҚР азаматымен (02), ТМД азаматымен (03), шетелдікпен (04), алдында қылмыс жасағанмен (05), нашақормен (06), азаматтығы жоқ тұлғамен (07), оралманмен (08), әйел адаммен (09), жәбірленушімен неке-отбасында тұратын (10), алдын ала тергеу есепке алуда тұрған (33).
Жағдайда: алкогольдік ішімдік арқылы мас күйінде (11), есірткі пайдаланған мас күйінде (12), улы зат арқылы мас күйінде (13), басқа да жүйке жүйесінің ауруы жағдайы салдарынан (15);
құрамда: топпен (21), ұйымдасқан қылмыс тобымен (22), қылмыстық қауымдастықпен (23), анықталған байланыстармен: сыбайланып шоғырланумен (24), аймақ аралықпен (25), халықаралық (26).
балалар үйінің тәрбиелеуіндегілер (31), жетім балалар үшін интернаттық білім беру ұйымдары (32).

29. /_/
30. /_/
31. /_/_/, /_/_/,
/_/_/, /_/_/
______________________________________________ "___" __________ 20 г.
лицо, осуществляющее уголовное преследование
_______________________ ______________________ "___" __________ 20 г.
начальник органа уголовного преследования
(прокурор, судья по делам частного обвинения)
Примечание: по заполнении карточка является официальным статистическим документом. Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законом порядке.
Приложение 4 к Инструкции по ведению
единого карточного учета заявлений,
сообщений о преступлениях, уголовных дел,
результатов их расследования и судебного
рассмотрения (Единая унифицированная
статистическая система)
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3.
Форма 1.1
Карточка о ходе и результатах предварительного
следствия (дознания)
1. _____________________________________________________________________
наименование органа, расследующего УД
2. Служба, расследующая УД: следствие (1), дознание (2), следствие по
делам дознания в порядке: ст. 288 ч. 1 УПК РК (3), в порядке ст. 288 ч.
2 УПК РК (4), в порядке ст. 289 п. 2 УПК РК (5), УДП следствие (6), УДП
дознание (7)
3. Номер уголовного дела _______________________________________
5. Дата поступления карточки в УКПС и СУ "___" _____________ 20 г.
Сотрудник УКПСиСУ ________________________________________________
(фамилия и подпись)
1. /_/_/_/_/_/_/
2. /_/
3. /_/_/_/_/_/_/_/
5. /_/_//_/_//_/_/
чис. мес. год
6. Квалификация преступления ст. ___________ ч. _____ п. _____ УК РК
Преступление: общеуголовное (1), экономическое (2), другое (4).
По ст. 10 УК РК: небольшой тяжести (1), средней тяжести (2), тяжкие
(3), особо тяжкие (4)
6.1 Преступление коррупционное: не связанное по службе (01),
связанное по службе (02), экстремистской направленности (03),
связанное с торговлей людьми (04)
7. Переквалифицировано со ст. _____________ ч. _____ п. _____ УК РК
дата переквалификации "___"______________ 20 г.
8. Преступление совершено в группе: взрослых (1), только
несовершеннолетних (2), смешанной с участием несовершеннолетних (3),
военнослужащих (4).
9. Преступление совершено лицом (лицами): несовершеннолетним (01),
гражданином РК (02), гражданином СНГ (03), иностранцем (04), ранее
совершавшим преступление (05), наркоманом (06), лицом без гражданства
(07), оралманом (08), женщиной (09); состоящим в брачно-семейных
отношениях с потерпевшим (10), состоящими на профилактическом учете (33)
в состоянии: алкогольного опьянения (11), наркотического (12),
токсикоманического опьянения (13), вследствие иного болезненного
состояния психики (15),
в составе: группы (21), организованной преступной группы (22),
преступного сообщества (23), с выявленными связями: коррумпированными
(24), межрегиональными (25), международными (26),
воспитанники детских домов (31), интернатных организаций
образования для детей-сирот (32).

9.1. Айналысатын ісі: Президенттікке үміткер (01), депутаттыққа үміткер (02); мем.функцияларды орындайтын тұлға: депутат (03), саясат қызметшісі (05), соның ішінде әкім (04), сот (06); жауапты мемлекеттік лауазыммен айналысатын тұлға (07), мем.функцияларды орындайтын басқа да тұлғалар, сондай-ақ оларға теңестірілгендер (08); прокурор (11), сот орындаушысы (12), қызметкер: ІІМ (13), кедендік қызметтер (14), ЭСЖҚКА (15), салық комитеті (16), ҰҚК (17), әділет органдары (18) соның ішінде Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің (09, ТЖМ (19), ІІМ ішкі әскері (20), ІІМ әскери полиция (21), ҰҚК шекаралық қызметі (22), Республикалық Гвардия (23), әскери қызметші: келісім шарт бойынша қызмет (24), жедел қызмет (25), шетелдік әскери қызметші (26), батальон командирі (27), бөлім командирі (28), техникалық және күтуші персонал (29), басқа да әскери құрылымдар (30); ҚР ІІМ ӘТД (31), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Заңның 3-бабы 3-бөлігі 3,4-тармақшаларына сәйкес субъектілер болып табылатын тұлғалар (32), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Заңның 3-бабы 4-бөлігі (33), мем.органдардағы лауазымды тұлға (34), өзін-өзі басқару органындағы лауазымды тұлға (35); мем.мекеме және кәсіпорындар қызметшілері (36), ҚМ қызметкері (37), ҚР Жоғары Сот жанындағы сот әкімшілігі жөніндегі комитетінің қызметкерлері (38), ҰҚК ШҚ әскери полициясы (39); басқару функцияларын орындаушы тұлғалар: коммерциялық ұйымдарда (41), басқа да ұйымдарда (42), коммерциялық ұйым қызметкері (43), басқа да құрылымдар қызметкерлері (44), банктік жүйенің қызметкері (45);
министрліктердің қызметкерлері: денсаулық сақтау (10), білім және ғылым (40), қаржы (46), ауыл шаруашылығы (47), сыртқы істер (48), энергетика және минералды ресурстар (49), индустрия және сауда (50), қоршаған ортаны қорғау (58), экономика және бюджетті жоспарлау (59), туризм және спорт (60), мәдениет және ақпарат (75), еңбек және халықты әлеуметтік қорғау (76), көлік және коммуникация (77); агенттіктердің: статистика жөніндегі (78), жер ресурстарын реттеу бойынша (79), табиғи монополияларды реттеу жөніндегі (80), қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын қадағалау және реттеу жөніндегі (86), мемлекеттік қызмет істері жөніндегі (87), ақпараттандыру және байланыс жөніндегі (88), Алматы қаласындағы өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу жөніндегі (89), ұлттық ғарыштық агенттігінің (90); Ұлттық банктің (96), Республикалық бюджеттің орындалуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің (97);
оқушылар: орта мектеп (51), техникум (52), гимназия (53), лицей (54), колледж (55), ЖОО студенттері (56), КТМ оқушысы (57); жеке кәсіпкер (61), жеке нотариус (62), кооператор (63), фермер (64), жұмысшы (65), жалданған жұмысшы (66), мем.емес мекемелер және кәсіпкерлер қызметшілері (67), күзетші (68), көлік жұмысшысы: машина жүргізуші (69), жүргізуші (70), темір жол жұмысшысы (71), мәдениет және өнер жұмысшысы (72), басқа табыну қызметшісі (73), қорғаушы (74);
асырауды қажет етуші (81), жұмыссыз, оқымайтын (82), жүкті (83), зейнеткер (84), 1 және 2 топтағы мүгедек (85), сотталған (91), ТМ сотталған (92), бас бостандығынан айырусыз сотталған (93), тергеулік-тұтқындалған (94), криминалдық орта лидері, беделдісі (95);
тұлғалардың басқа да түрлері (99).

9.1. Род занятий: кандидат в Президенты (01), кандидат в депутаты
(02); лицо, выполняющее гос функции: депутат (03), политический служащий
(05), в т.ч. аким (04), судья (06); занимающее ответственную
государственную должность (07), др.лица, выполняющие гос.функции, а
также приравненные к ним (08); прокурор (11), судебный исполнитель
(12), сотрудник: МВД (13), таможен. служб (14), АБЭКП (15), налогового
комитета (16), КНБ (17), органов юстиции (18) в т.ч. Комитета
уголовно-исполнительной системы (09), МЧС (19), внутренних войск МВД
(20), военной полиции МВД (21), погранслужбы КНБ (22), Республиканской
Гвардии (23), военнослужащий: контрактной службы (24), срочной службы
(25), военнослужащий иностранец (26), командир батальона (27), командир
части (28), технический и обслуживающий персонал в/с (29), других
воинских формирований (30); ВСД МВД (31), лица, явл-ся субъектами в
соотв. с п. п. 3,4 п. 3 ст. 3 Закона "О борьбе с коррупцией" (32), п.
4 ст. 3 Закона "О борьбе с коррупцией" (33), должностное лицо в
гос.органах (34), должностное лицо в органах местного самоуправления
(35); служащие акиматов и их структурных подразделений (98), служащие
гос.учрежд. и предприятий (36), сотрудник МО (37), др. сотрудники
Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде РК (38);
военной полиции погранслужбы КНБ (39); лицо, выполняющее управленческие
функции: в коммерческой организации (41), иной организации (42),
работник коммерческой организации (43), работник иных структур (44),
работник банковской системы (45);
служащие министерств: здравоохранения (10), образования и науки (40),
финансов (46), сельского хозяйства (47), иностранных дел (48),
энергетики и минеральных ресурсов (49), индустрии и торговли (50),
охраны окружающей среды (58), экономики и бюджетного планирования (59),
туризма и спорта (60), культуры и информации (75), труда и социальной
защиты населения (76), транспорта и коммуникаций (77);
агентств: по статистике (78), по управлению земельными ресурсами (79),
по регулированию естественных монополий (80), по надзору и регулированию
финансовых рынков и финансовых организаций (86), по делам
государственной службы (87), по информатизации и связи (88), по
регулированию деятельности регионального финансового центра города
Алматы (89), Национального космического агентства (90); Национального
банка (96), Счетного комитета по контролю за исполнением
республиканского бюджета (97);
учащийся: средней школы (51), техникума (52), гимназии (53), лицея (54),
колледжа (55), студент ВУЗа (56), учащийся ПТШ (57); частный
предприниматель (61), частный нотариус (62), кооператор (63), фермер
(64), рабочий (65), наемный рабочий (66), служащий негос.учрежд. и
предпр. (67), охранник (68), работник транспорта: машинист (69),
водитель (70), проводник ж/д (71), работник культуры и искусства (72),
служитель культа (73); адвокат (74);
иждивенец (81), безработный, неучащийся (82), беременная (83), пенсионер
(84), инвалид 1 и 2 гр. (85), осужденный (91), осужденным ИУ (92),
осужденным без лишения свободы (93), следственно-арестованный (94),
лидер, авторитет криминальной среды (95);
другая категория лиц (99).

9.2. Шет елдіктердің азаматтығы ___________________
(анықтама бойынша)
6. бап./_/_/_/ б./_/_/ т./_/_//_/
7. бап./_/_/_/ б./_/_/ т./_/_/_/_/. /_/_/. /_/_/
саны айы жылы
8. /_/
9. /_/_/, /_/_/, /_/_/
9.1. /_/_/, /_/_/
9.2. /_/_/_/
10. Шешім:
іс прокурормен: ҚІЖК 280-бабы бойынша (01), ҚІЖК 287-бабы бойынша (02), 514 бабы 1-бөлігі 2-тармағы бойынша (03), ҚІЖК 190-3-б бойынша (08);
қысқартылды 37-бап 1-бөлік 1-ші тармақ бойынша (11), 37-бап 1-бөлік 2-тармақ (12), 37-бап 1-бөлік 3-тармақ (13), 37-бап 1-бөлік 4-тармақ (14), 37-бап 1-бөлік 5-тармақ (15), 37-бап 1-бөлік 6-тармақ (16), 37-бап 1-бөлік 7-бап (17), 37-бап 1-бөлік 8-тармақ (18), 37-бап 1-бөлік 9-тармақ (19), 37-бап 1-бөлік 10-тармақ (20), 37-бап 1-бөлік 11-тармақ (21), ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлігі 12-тармағы - ҚР ҚК 65-бабы (22), ҚІЖК 37-бабы 1-бөлігі 12-тармағы – ҚР ҚК 66-бабы (23), ҚІЖК 37-бабы 1-бөлігі 12-тармағы ҚК 67-бабы 1-бөлігі (24), ҚІЖК 37-бабы 1-бөлігі 12-тармағы ҚК 68-бабы (25), ҚК 37-бабы 2-бөлігі (27), ҚІЖК 38-бап 1-бөлік - ҚК 67-бабы 2-бөлігі (26), ҚІЖК 496-бабы 6 бөлігі (27), ҚІЖК 514-бабы 1 бөлігі 1-тармағы (29);
тоқтатылды 50-бап 1-бөлік 1-тармақ (31), 50-бап 1-бөлік 2-тармақ (32), 50-бап 1-бөлік 3-тармақ (33), 50-бап 1-бөлік 4-тармақ (34), 50-бап 1-бөлік 5-тармақ (35), 50-бап 1-бөлік 6-тармақ (36), 50-бап 1-бөлік 7-тармақ (37), 50-бап 1-бөлік 8-тармақ (39), 50-бап 1-бөлік 9-тармақ (40);
берілді 192-бап бойынша (есептен шығрылмауымен) (41), 192-бабы бойынша (есептен шығарумен) (42), 193-бап 1-бөлік (43), 193-бап 2-бөлік (44);
өндіріске қабылданды: қосымша тергеуге қайтарылғаннан кейін прокурормен (51), тергеуде болуды өзгерту арқылы прокурор арқылы (52), сотпен (53); ҚР ҚІЖК 109-б тәртіпте сот қаулысымен бас тартылған: қысқартылғандар (95), тоқтатылғандар (96).
Берілгеннен кейін: 192-бап бойынша (есептен шығарылмауымен) (61), 192-бап бойынша (есептен шығарылуымен) (62), 193-бап 1-бөлік (63), 193-бап 2-бөлік (64);
прокурордан: 376-бап 4-бөлік тәртібінде істі алғанға дейін (71);
жаңа дерекпен 37-бап 5-бөлік тәртібінде талаптанды (73), ҚІЖК 190-4-б 2-б тәртібімен істі жолдаған (59) ҚІЖК 289-б 2-т тәртібімен тергеу жүргізу үшін істі жеберген (75). ҚР ҚІЖК 303-1-б тәртібімен түскен (76);
өндіріс жаңартылды: алдыңғы уақытта қысқартылған іспен (80), алдында қысқартылған іс бойынша: 50-бап 1-бөлік 1-тармақ бойынша (81), 50-бап 1-бөлік 2-тармақ бойынша (82), 50-бап 1-бөлік 3-тармақ бойынша (83), 50-бап 1-бөлік 4-тармақ бойынша (84), 50-бап 1-бөлік 5-тармақ бойынша (85), 50-бап 1-бөлік 6-тармақ бойынша (86), 50-бап 1-бөлік 7-тармақ бойынша (87), 50-бап 1-бөлік 2-бөлік іздеудің тоқтатылуысыз (88), 50-бап 1-бөлік 8-тармақ (93), 50-бап 1-бөлік 9-тармақ (94).

9.2. Гражданство иностранцев _______________________________________
(по справочнику)
6. ст. /_/_/_/
ч. /_/_/ п./_/_//_/
6.1 /_/
7. ст. /_/_/_/
ч. /_/_/ п. /_/_/
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис.  мес. год
8. /_/
9. /_/_/, /_/_/,
/_/_/
9.1. /_/_/, /_/_/
9.2. /_/_/_/
10. Решение:
дело направлено прокурору: по ст. 280 УПК (01), по ст. 287 УПК (02),
по ст. 514 ч. 1 п. 2 (03), по ст. 190-3 УПК (08);
прекращено по ст. 37 ч. 1 п. 1 (11), ст. 37 ч. 1 п. 2 (12), ст. 37 ч. 1
п. 3 (13), ст. 37 ч. 1 п. 4 (14), ст. 37 ч. 1 п. 5 (15), ст. 37 ч. 1 п.
6 (16), ст. 37 ч. 1 п. 7 (17), ст. 37 ч. 1 п. 8 (18), ст. 37 ч. 1 п. 9
(19), ст. 37 ч. 1 п. 10 (20), ст. 37 ч. 1 п. 11 (21), ст. 37 ч. 1 п. 12
УПК РК - ст. 65 УК РК (22), ст. 37 ч. 1 п. 12 УПК - ст. 66 УК (23), ст.
37 ч. 1 п. 12 УПК - ст. 67 ч. 1 УК (24), ст. 37 ч. 1 п. 12 УПК - ст. 68
УК (25), по ст. 38 ч. 1 УПК РК - ст. 67 ч. 2 – УК РК (26), по ст. 496 ч.
6 (27), по ст. 514 ч. 1 п. 1 (29);
приостановлено по ст. 50 ч. 1 п. 1 (31), ст. 50 ч. 1 п. 2 (32), ст. 50
ч. 1 п. 3 (33), ст. 50 ч. 1 п. 4 (34), ст. 50 ч. 1 п. 5 (35), ст. 50 ч.
1 п. 6 (36), ст. 50 ч. 1 п. 7 (37), ст. 50 ч. 1 п. 8 (39), ст. 50 ч. 1
п. 9 (40);
передано по ст. 192 (без снятия с учета) (41), по ст. 192 (со снятием с
учета) (42), ст. 193 п. 1 (43), ст. 193 п. 2 (44);
принято к производству: после возвращения на доп. расследование
прокурором (51), прокурором с изменением подследственности (52), судом
(53); после отмены судом постановлений в порядке ст. 109 УПК РК: о
прекращении (95), о приостановлении (96), спец. прокурором в порядке
ст. 198 ч. 3 УПК РК (97), спец. прокурором в порядке ст. 197 ч. 1 п. 12
УПК РК (98).
после передачи: по ст. 192 (без снятия с учета) (61), по ст. 192 (со
снятием с учета) (62), по ст. 193 п. 1 (63), по ст. 193 п. 2 (64);
от прокурора: получившего дело в порядке ст. 376 ч. 4 (71);
истребовано с новым фактом в порядке ч. 5 ст. 37 (73), направившего дело
в порядке ч. 2 ст. 190-4 УПК (59), направившего дело для производства
следствия в порядке п. 2 ст. 289 УПК (75), поступившее в порядке ст.
303-1 УПК РК (76)
возобновлено производство по ранее прекращенному делу (80), по ранее
приостановленному: по ст. 50 ч. 1 п. 1 (81), ст. 50 ч. 1 п. 2 (82), ст.
50 ч. 1 п. 3 (83), ст. 50 ч. 1 п. 4 (84), ст. 50 ч. 1 п. 5 (85), ст. 50
ч. 1 п. 6 (86), ст. 50 ч. 1 п. 7 (87), ст. 50 ч. 1 п. 2 без прекращения
розыска (88), ст. 50 ч. 1 п. 8 (93), ст. 50 ч. 1 п. 9 (94).

10.1. Шешімнің қабылданған күні «__»____________ 20 ж.10.2. Іздеу ісінің нөмірі ________________________ Ізделушінің тегі ____________________________________
10.3. Органға берілді _______________________________
аталуы, аудан, қала, облысы
10.4. Қызмет: тергеу (1), анықтау (2)
шығыс. № _____________ «____» __________________ 20 ж.
10. /_/_/
10.1. /_/_/. /_/_/. /_/_/
саны айы жылы
10.2. /_/_/_/_/
10.3. /_/_/_/_/_/_/
10.4. /_/
шығ. /_/_/_/_/
/_/_/. /_/_/. /_/_/
саны айы жылы
11. Мерзімі ұзартылды: алдын-ала тергеу: 3-айға дейін (1), 6-айға дейін (2), 6-айдан астам, бірақ 9-айдан артық емес. (3), 9-айдан астам бірақ 12-айдан артық емес (4), 1-жылдан астам (5); анықтау: 1-айға дейін (6), 2-айға дейін (7).
Тергеу және анықтау мерзімінің ұзартылған күніне дейін «___» _________________ 20 ж.
Ұзартылған күн «____» ___________________ 20 ж.
12. ҚІЖК 48-бабы тәртібінде қылмыстық істердің қосылуы
Негізгі істің № _______________________ істің қосылған күні «____»______________20 ж.
13. ҚІ нөмірімен алдында қосылған істен бөлінді____ Бөліну күні «____» _____________ 20 ж.
11. /_/
/_/_/. /_/_/. /_/_/
саны айы жылы /_/_/. /_/_/. /_/_/
саны айы жылы
12./_/_/_/_/_/_ _/_/_/_/_/_/
/_/_/. /_/_/. /_/_/
саны айы жылы
13./_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
/_/_/. /_/_/. /_/_/
саны айы жылы
14. Іс айыпталушы және оның қорғаушысында таныстырылу үшін берілді «___» ____________ 20 жылдан. «___»___________ 20 жылға дейін.
14.1. Істің айыпталушыының шағымы бойынша сотта (прокуратурада) болуы
«____» _______20 жылдан «___» ________ 20 жылға дейін.
14./_/_/. /_/_/. /_/_/
саны айы жылы
/_/_/. /_/_/. /_/_/
саны айы жылы
14.1. /_/_/. /_/_/. /_/_/
саны айы жылы
15. Бұрынғы жылдардың ашылмаған қылмыстары қатарынан алынып ашылғандар (1).
16. Қылмыс ашылды: жедел (1), тергеу (2) бірлескен әрекеттер жолымен (3), кінәсін мойындап келу (4), прокурормен (5), басқа (6).
17. Қылмыс уәждері (түрткілер): пайдакүнемдік (01), жыныстық қатынас (02), бұзақылық (03), жасыру мақсатымен басқа қылмыстар (04), тұрмыстық-отбасы: қызғанушылық, ұрыс, басқа (05), кек (06); қатынастар: ұлтаралық (07), әлеуметтік (08), нәсілдік (09), діни (10), есірткі заттарды иелену мақсатымен (11), қатты әсер ететін (12), жүйкеге әсер ететін (13), улы заттар (14), спирт ішімдіктері (15), қаруды иеленіп алу (16), анықталмаған қарым-қатынастар (17), тапсырыс бойынша (18), басқа (19), еңбекке пайдалану (20), жыныстық пайдалану (21), ұл бала асырап алу, қыз бала асырап алу (22).
17.1. Кінә нысаны: қасақана (1), абайсыздықта (2).
18. Қылмыстық қудалау жүзеге асырылды: тергеумен (1), анықтаумен (2), полицияның учаскелік инспекторымен (3), қылмыстық істі іздестіру бөлімінің жедел уәкілімен (4), есірткіге қарсы күрес бойынша жедел уәкілмен (5), қаржы полициясының инспекторымен (6), ТЭКБ(Б) жедел уәкілімен (7), ҰҚкБ жедел уәкілімен (8), арнайы прокурордан (9).

10.1. Дата принятия решения " _______ "_____________________ 20 г.
10.2. Номер розыскного дела _______ Фамилия разыскиваемого __________
10.3. Передано в орган ______________________________________________
наименование, район, город, область
10.4. Служба: следствие (1), дознание (2).
исх. № _____________ от "______" _______________________ 20 г.
10. /_/_/
10.1.
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис. мес.  год
10.2. /_/_/_/_/
10.3. /_/_/_/_/_/_/
10.4. /_/ исх.
/_/_/_/_/
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис.  мес. год
11. Продлен срок: предварительного следствия: до 3-х месяцев (1), до
6-ти месяцев (2), свыше 6-ти, но не более 9-ти мес. (3), свыше 9-ти, но
не более 12-ти (4), свыше года (5); дознания: до 1-го месяца (6), до 2-х
месяцев (7).
Дата, до которой продлен срок следствия и дознания "____ " ______ 20 г.
Дата продления "____" _________________________ 20 г.
12. Соединение уголовных дел в порядке ст. 48 УПК
№ основного дела ____________ Дата соединения "____" ___________ 20 г.
13. Выделено из дела ранее соединенного с № УД ____________________
Дата выделения "____"_____________ 20 г.
11. /_/
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис. мес.  год
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис. мес.  год
12./_/_/_/_/_/_/_/
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис. мес.  год
13./_/_/_/_/_/_/_/
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис. мес.  год
14. Дело находилось на ознакомлении у обвиняемого и его
защитника
с "___"______________________ 20 г. по "___" _____________________ 20 г.
14.1. Дело находилось по жалобе обвиняемого в суде (прокуратуре)
с "___"______________________ 20 г. по "____" ____________________ 20 г.
14.
с /_/_/ /_/_/ /_/_/
чис.  мес.  год
по /_/_//_/_//_/_/
чис. мес.  год
14.1.
с /_/_/ /_/_/ /_/_/
чис.  мес.  год
по /_/_//_/_//_/_/
чис.  мес. год
15. Раскрыто из числа нераскрытых преступлений прошлых лет (1).
16. Преступление раскрыто: оперативным (1), следственным путем (2),
путем, совместными действиями (3), явка с повинной (4), прокурором (5),
иные (6).
17. Мотив преступления (побуждения): корыстные (01), секс (02),
хулиганские (03), с целью сокрытия др. преступления (04),
семейно-бытовые: ревность, ссора, иные (05), месть (06); отношения:
межнац. (07), социальные (08), расовые (09), религиозные (10); с целью
приобр. наркотиков (11), сильнодействующих (12), психотропных (13),
ядовитых веществ (14), спиртных напитков (15), завладения оружием (16),
неуст. отношения (17), по заказу (18), иные (19), трудовая эксплуатация
(20), сексуальная эксплуатация (21), усыновление, удочерение (22)
17.1. Форма вины: умышленно (1), по неосторожности (2).
18. Уголовное преследование осуществлялось: следствием (1),
дознанием (2), участковым инспектором полиции (3), оперуполном.
уголовного розыска (4), оперуполном. по борьбе с наркотиками (5),
инспектором финансовой полиции (6), оперуполномоченным У(О)БЭСТ (7),
УБОП (8), спец. прокурором (9).

15. /_/
16. /_/
17. /_/_/, /_/_/, /_/_/
17.1. /_/_/
18. /_/
Материалдық залал туралы мәліметтер оның өтелінуі, қылмыстық жолмен табылған заттардың алып қойылуы
19. Материалдық залалдың анықталған мөлшері __________________________________ мың теңге
мемлекетке келтірілген залал _____ мың теңге;
заңды тұлғаларға келтірілген залал ______ мың теңге;
жеке тұлғаларға келтірілген залал _______ мың теңге.
20. Залал ________ мөлшерде өз еркімен өшірілді (істі қозғауға дейін қалай алдын-ала тергеу барысында да солай) ______________ мың теңге
мемлекетке өтелінген залал ______________ мың теңге;
заңды тұлғаға өтелінген залал ___________ мың теңге;
жеке тұлғаларға өтелінген залал _________ мың теңге
21. Мүлікке тұтқын мөлшерде салынды _____ мың теңге
мемлекет мүлікіне тұтқын салынды __________ мың теңге;
заңды тұлғаның мүлікіне тұтқын салынды ____ мың теңге;
жеке
тұлғаның мүлікіне тұтқын салынды___мың теңге;
тәркіленген мемлекет мүлкіне тұтқын салынды __мың тенге;
тәркіленген заңды тұлғаның мүлкіне тұтқын салынды__мың тенге;
тәркіленген жеке тұлғаның мүлкіне тұтқын салынды __мың тенге;
22. ______________________мың теңге мөлшерде мүлік, ақша, құндылықтар алып қойылды.
Мүлік, ақша, құндылықтар мемлекеттің (01), заңды тұлғаның (02), азаматтар пайдасына алынды (03).
22.1. Сонымен қатар: әскери бөлім және мекеме мүліктері (01)____ мың теңге, заттық (02) _____ мың теңге, сату (03)_____ мың теңге, қару техникасы (04)____мың тенге, ЖЖМ (05)_____ мың тенге, басқа да мүліктер (06)_____ мың теңге, қолма-қол ақша (07)____мың теңге, облигациялар, жинақтаушы кітапшалар, аккредитивтер (08) _____ мың теңге, шет ел валютасы алынды (09) курс бойынша ____ мың теңге, алтын, платина (10)____ грамм, өндірістік алтын (11)____ грамм, күміс (12)____ грамм, құнды заттар (13) ____ грамм, алмаз (23) карат ____ мөлшерінде, бриллианттар (24) карат _______ мөлшерінде, құнды заттар (13) ____ грамм, зергерлік заттар (14)___ мың теңге, түсті металлдар: алюминийлер (15)____ кг, бронзалар (16)____ кг, мыс (17) ___ кг, олова (18) ____ кг, сынап (19)___ кг, қорғасын ____ кг, титан (21) ____ кг. өкімде шектелді (22) ____ мың теңге, антиквариат (25) ___ бірлік, мәдени және тарихи құндылықтар (26) ___ бірлік, орман және орман материалдары (27) ___ куб.м, мақта (28)____ кг, мақта өнімі (29)_кг, мұнай, мұнай өнімдері (30) ____ т.

15. /_/
16. /_/
17. /_/_/, /_/_/,
/_/_/
17.1. /_/_/
18. /_/
Сведения о материальном ущербе, его возмещении, изъятии предметов преступной деятельности
19. Установленный размер материального ущерба _________ тыс. тенге
ущерб государству _________ тыс. тенге;
ущерб юридическим лицам ________ тыс. тенге;
ущерб физическим лицам __________ тыс. тенге.
20. Добровольно погашен (как до возбуждения дела, так и в ходе
предварительного расследования) ущерб в размере
____________________________________________________________ тыс. тенге
ущерб возмещен государству _________ тыс. тенге;
ущерб возмещен юридическому лицу ________ тыс. тенге;
ущерб возмещен физическому лицу __________ тыс. тенге.
21.Наложен арест на имущество в размере __________________ тыс. тенге
наложен арест на государственное имущество ____________тыс. тенге;
наложен арест на имущество юридического лица ____________тыс. тенге;
наложен арест на имущество физического лица ____________тыс. тенге;
наложен арест на конфискованное государственное имущество ____________
тыс. тенге; наложен арест на конфискованное имущество юридического лица
____________ тыс. тенге; наложен арест на конфискованное имущество
физического лица ____________ тыс. тенге
22. Изъято имущества, денег, ценностей в размере (всего)
_____________________________________________ тыс. тенге
Изъято имущества, денег, ценностей в пользу государства (01),
юридического лица (02), граждан (03).
22.1. В том числе: имущества воинских частей и учреждений (01) в
размере ___________ тыс. т., вещевого (02) в размере _______________
тыс. т., продовольствия (03) в размере ___________ тыс. т., боевой
техники (04) в размере _______________ тыс. т., ГСМ (05) в размере
_____________ т., другого имущества (06) _____________ тыс. т.,
наличных денег (07) ______________ тыс. т., облигаций, сберкнижек,
аккредитивов (08) на _________ тыс. т., изъято иностранной валюты (09)
по курсу ______________ тыс. т., золота, платины (10) __________ грамм,
промышленное золото (11) __________ грамм, серебро (12) ________________
грамм, драгоценные камни (13) _________ грамм, алмазы (23) в размере
__________ карат, бриллианты (24) в размере __________ карат, ювелирные
изделия (14) в размере ___________ тыс. т., цветных металлов: алюминия
(15) _______ кг, бронзы (16) _________ кг, меди (17) _______ кг, олова
(18) _______ кг, ртути (19) __________ кг, свинца (20) _______ кг,
титана (21) ___________ кг. Ограничено в распоряжении (22) в размере
_________ тыс. т.; антиквариата (25) _____ ед., культурных и
исторических ценностей (26) _____ ед., леса и лесоматериалов (27)
_________ куб. м, хлопка (28) ________ кг, хлопка-сырца (29)
____________ кг, нефти, нефтепродуктов (30) _______ т;

23. Алынды: қару: автоматтандырылған кескіш (01) ____ дана. Автоматтандырылған емес кескіш (02) ____ дана, тегіс ұңғылы аңшылық (03) ____ дана, тегіс ұңғылы әскери (04) _____ дана, автоматтандырылған емес әскери (05) ____ дана, спорттық атыс (06) ____ дана, газдық (07) ____ дана, суық (08) ____ дана, пневматикалық (09) ____ дана, сигналдық (10)_____ дана, басқа (11) ____ дана, зақымдаушы (12) _____ дана;.
Оқ-дәрілер: әскери (21) ____ дана, аңшылық (22) ____ дана, спорттық (23) ____ дана, газдық өзіндік қорғаныс (24) ____ дана, басқа (25) ____ дана, зақымдаушы (26) ___ дана;;
Жарылғыш заттар: әскери (31) ____ дана, өндірістік (32)____ дана, жасанды (33) ____ дана, химиялық заттар (34) ____ дана, радиоактивті материалдар (35) ____ дана.
Лаңкестік материалдар: үндеухаттар (41) ____ дана, кітаптар (42)____ дана, басқа да тасушылар (43) ____ дана.
24. Алып қойылды (жалған): ақша: Ескі нұсқадағы теңге (01), жаңа нұсқадағы теңге (19), шет ел валютасы $US (02), €EVRO (03), RR (04), қырғыз сомасы (05), өзбек сомасы (06), басқа (07).
Құнды қағаздар: мемлекеттік құнды қағаздар (11), несиелік кәртішкелер (12), акциялар (13), авизо (14), қаржы-төлем құжаттары (15), чектік кітапшалары (16), жинақтаушы кітапшалар (17), басқа (18).
Алып қойылған ақша және құнды қағаздар санының аталуы:
Аталуы (24-деректемеден)
Құны
данасы
Мөлшері (мың теңге)
25. Белгіленген мүлік ___________ мың теңге мөлшерінде іске асырылды
Қылмыстың ашылуына себеп болатын күштер және заттар:
26. Хабарлар: АКП (01), АПКП (02), АДСКП (03), АКПИВС (04), АПКПИВС (05), АУБН (06), АПУБН (07), АДУБН (08), АИВСОСУиК (09), АПИВСОСУиК (10), АСИЗО (11), АПСИЗО (12), АИТУ (13), АСП (14), АПР (15), А (16), АП (17), АД (18), АКПСП (19), АПКПСП (20), АКППР (21), АПКППР (22), АУБК (23), АПУБК (24), АСПОСУиК (25), АПРОСУиК (26), АУДП (27), АПУДП (28), АДУДП (29);
АДРЭиФП (30), АПРЭиФП (31), АДРПДК (32), АПРПДК (33), АУВБ (34), А СпД (35), А СпУ (36), АМУ(О)ФП (37), АП ДРЭиФП (38), АППРЭиФП (39), АП ДРПДК (40), АП ПРПДК (41), АП УВБ (42), АП СпД (43), АП СпУ (44), АП МУ(О)ФП (45), ОКГ ДРЭиФП (46), ОКГ ПРЭиФП (47), ОКГ ДРПДК (48), ОКГ ПРПДК (49), ОКГ УВБ (50), ОКГ СпД (51), ОКГ СпУ (52), ОКГ МУ(О)ФП (53);
ДОП ДРЭиФП (61), ДОП ПРЭиФП (62), ДОП ДРПДК (63), ДОП ПРПДК (64), ДОП УВБ (65), ДОП СпД (66), ДОП СпУ (67), ДОП МУ(О)ФП (68), ОД ДРЭиФП (69), ОД ПРЭиФП (70), ОД ДРПДК (71), ОД ПРПДК (72), ОД УВБ (73), ОД СпД (74), ОД СпУ (75), ОД МУ(О)ФП (76);
Хабарлаудың аталуы және нөмірі:
Аталуы (26-деректемеден)
№ _________
Аталуы (26-деректемеден)
№ ________
27. Жеке тінту: ТКП жедел қызметкерлері (01), ПУИ (02), Кәмелетке толмағандар жұмысының инспекциясы (03), ҚПИ (04), ЛПН (05), басқа (06), нашақорлыққа қарсы күрес бойынша бөлімшелер (07), (08), ЖПБ (09), ТЭКБ (Б) (10).
28. Қылмыстың ашылуына келесі қатысулар себеп болды: ЖПБ (01), ППН: роталар, патрульдік полиция қызметінің батальондары (02), ГСО (03), ДПС УДП (04), ЖРАО (05), КВВ әскери бөлімдер (06), жедел реттеу экипаждары (07), басқа да ППН (08), мед. сауықтыру (09), бөлектендірулер (10), арнайы тексеріс (11), қоғамдық қалыптастырылулар (12), ПУИ (13), КТЖИ (14), ОУИС (15), Көші-қон полициясы бөлімі (16), дипломатиялық өкілдікті қорғау бойынша полиция полковнигі (17), жол полициясының қатарлық бөлімшелері (18), ҚПИ (19), сонымен қатар кезекші бөлімдері (20), теміржол ВОХР (21), қорғау қызметінің мемлекеттік емес субъектілері (22).
19. /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
20. /_/_/_/_/_/_/_/ /_/
21. /_/_/_/_/_/_/_/ /_/
22. /_/_/_/_/_/_/_/ /_/
22.1. /_/_/ - /_/_/_/_/_/_/_/ /_/_/ - /_/_/_/_/_/_/_/
23. /_/_/, /_/_/, /_/_/
24. /_/_/_/_ /_/_/_/_/_/_/

23. Изъято: оружие:нарезное автоматическое (01) _______ шт., нарезное
неавтоматическое (02) _______ шт., гладкоствольное охотничье (03) ______
шт., гладкоствольное воинское (04) ______ шт., неавтоматическое воинское
(05) ______ шт., спортивное огнестрельное (06) ______ шт., газовое (07)
_______ шт., холодное (08) ______ шт., пневматическое (09) ______ шт.,
сигнальное (10) ________ шт., другое (11) ________ шт., травматическое
(12) ______ шт.;
боеприпасы: воинские (21) ______ шт., охотничьи (22) ______ шт.,
спортивные (23) _____ шт., газовые самообороны (24) ______ шт., другие
(25) ______ шт., травматические (26) ______ шт.;
взрывчатые вещества: воинские (31) ______ шт., промышленные (32) _____
шт., самодельные (33) ______ шт., химические средства (34) ______ шт.,
радиоактивные материалы (35) ______ шт.,
экстремистские материалы: листовки (41) _______ шт., книги (42) ______
шт., иные носители (43) _______ шт.
24. Изъято (поддельные): деньги: тенге старого образца (01), тенге
нового образца (19), иностранной валюты: $US (02), ЕEVRO (03), RR (04),
кирг. сом (05), узб. сом (06), другие (07);
ценные бумаги: государственные ценные бумаги (11), кредитные карточки
(12), акции (13), авизо (14), финансово-платежные документы (15),
чековые книжки (16), сберкнижки (17), другие (18).
Наименование, количество изъятых денег и ценных бумаг:
Наименование
(из рекв. 24)
достоинство
штук
размер
(тыс. тенге)
25. Реализовано описанного имущества в размере __________ тыс. т.
19. /_/_/_/_/_/_/_/
20. /_/_/_/_/_/_/_/
21. /_/_/_/_/_/_/_/
22./_/_/_/_/_/_/_/
22.1. /_/_/ -
/_/_/_/_/_/_/_/
/_/_/ -
/_/_/_/_/_/_/_/
23. /_/_/, /_/_/,
/_/_/
24. /_/_/_/_/_/_/_/
Силы и средства, способствующие раскрытию преступления:
26. Сообщение: АКП(01), АПКП(02), АДСКП(03), АКПИВС(04), АПКПИВС (05),
АУБН(06), АПУБН(07), АДУБН(08), АИВСОСУиК(09), АПИВСОСУиК(10),
АСИЗО(11), АПСИЗО(12), АИТУ(13), АСП(14), АПР(15), А(16), АП(17),
АД(18), АКПСП (19), АПКПСП (20), АКППР (21), АПКППР (22), АУБК (23),
АПУБК (24), АСПОСУиК (25), АПРОСУиК (26), АУДП (27), АПУДП (28), АДУДП
(29);
АДРЭиФП (30), АПРЭиФП (31), АДРПДК (32), АПРПДК (33), АУВБ (34),А СпД
(35), А СпУ (36),АМУ(О)ФП (37), АП ДРЭиФП (38), АППРЭиФП (39), АП ДРПДК
(40), АП ПРПДК (41), АП УВБ (42), АП СпД (43), АП СпУ (44), АП МУ(О)ФП
(45), ОКГ ДРЭиФП (46), ОКГ ПРЭиФП (47), ОКГ ДРПДК (48), ОКГ ПРПДК (49),
ОКГ УВБ (50), ОКГ СпД (51), ОКГ СпУ (52), ОКГ МУ(О)ФП (53);
ДОП ДРЭиФП (61), ДОП ПРЭиФП (62), ДОП ДРПДК (63), ДОП ПРПДК (64), ДОП
УВБ (65), ДОП СпД (66), ДОП СпУ (67), ДОП МУ(О)ФП (68), ОД ДРЭиФП (69),
ОД ПРЭиФП (70),ОД ДРПДК (71), ОД ПРПДК (72), ОД УВБ (73),ОД СпД (74), ОД
СпУ (75), ОД МУ(О)ФП (76);
Наименование и номер сообщения:
Наименование
(из рекв. 26)
№ ____________
Наименование
(из рекв. 26)
№ ____________
27. Личный сыск: опер. работников КП (01), УИП (02), ИДН (03), ИФП
(04), ЛПН (05), других (06), подразделений по борьбе с наркобизнесом
(07), подразделений по борьбе с организованной преступностью (08), УДП
(09), У(О)БЭСТ (10).
28. Раскрытию преступлений способствовало участие: УДП (01),
строевые подразделения патрульной полиции (02), ГСО (03), СОБР (05),
воинских частей КВВ (06), других ППН (08), медвытрезвителя (09),
приемника распределителя (10), спецпр-ка (11), общественных формирований
(12), УИП (13), ИДН (14), ОУИС (15), ОМП (16), полк полиции по охране
дипломатических представительств (17), строевые подразделения дорожной
полиции (18), ИФП (19), ЦОУ, в т.ч. дежурных частей (20), ВОХР ЖД (21),
негосударственные субъекты охранной деятельности (22)
26. /_/_/, /_/_/,
/_/_/
27. /_/_/, /_/_/,
/_/_/
28. /_/_/, /_/_/,
/_/_/

29. Қолдануы: ғылыми-техникалық заттар және әдістер (01), СРС қолдану (02), сараптама және зерттеулер (03), жедел-анықтама және іздеуді есепке алуды қолдану (04), АИПС (05), автоматтандырылуды есепке алу: ЖПБ (06), қаржы (07), кедендік (08), әскери (09), криминалдық полиция (10), салық комитеті (11), таспалық бақылау жүйесі (12).
30. Басқа да белгілер ______________________________
29. /_/_/, /_/_/, /_/_/
.
Қылмыстық істі жүзеге асырушы тұлға ________________________________
«____» ____________ 20 ж
Қылмыстық қудалауды жүзеге асырушы
органның бастығы                    ________________________________
«____» ____________ 20 ж.
Прокурор ___________________________________ «_____» __________20 ж.
Ескерту: Толтыру бойынша кәртішке ресми статистикалық құжат болып табылады. Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған мәліметтерді енгізгені үшін заң тәртібімен жауап береді.
Қылмыстар туралы өтініштер
мен хабарларды, қылмыстық
істерді, олардың тергелуі
және сотта қарастырылу
нәтижелерін бірыңғай
кәртішкелік есепке алу
негізінде жүргізу туралы
(Бірыңғай бірегейлік
статистикалық жүйе)
Нұсқаулыққа N 5 Қосымша
Ескерту: 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас прокурорының 2008.11.25 N 69 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен .
1-Н Нысаны
Алып қойылған және жойылған есірткілік құралдарды,
жүйкеге әсер ететін немесе улы заттарды, прекурсорларды
(ЕЖП) және құрамында есірткілік заттар бар өсімдіктердің өсу
алқаптарын есепке алу кәртішкесі
1.___________________________________________                (органның атауы)
2. Қылмыстық істің (1), бас тарту материалының (2), әкімшілік іс жүргізудің (3), ұйғарым және басқа да актілер бойынша (4) нөмірлері.
N_______________ күні "___" _____________20____ ж.
2.1. Б/М бойынша әкімішілік іс жүргізу: АП  N________________күні "____"______________ 20___ж.
2.2. ҚР ҚІЖК бұзғаны үшін қылмыстық іс қозғаудан бас тартылған (1)
3. ЕЖП (егістерді) алып қоюға/табуға (1), ЕЖП (егістерді) жоюға (2), ЕЖП-ды ұйымдарға (мекемелерге) беруге (7), тергеуге алынғандығына қарай ЕЖП берілген (8), шығ. N______________ __________________20____ж. (8.1),
тергеуге алынғандығына қарай ЕЖП алынған (9), кір.
N______________  __________________20____ж. (9.1).
1. /_/_/_/_/_/_/
2./_/_/_/_/_/_/_/
_/_/_/_/
/_/_/ /_/_/ /_/_/  күні айы   жылы
2.2./_/_/
3. /_/_/
4. Алып қою (жою), табу, беру ауданы
__________________________________________________
Алып қою (жою), табу, беру күні
"___"___________________ 20_____ ж.
5. ЗДЕК бойынша тіркеу нөмірі_________________
тіркеу күні "____"_____________20____ ж.

29. Применение: научно-технических средств и методов (01),
использование СРС (02), экспертиз и исследований (03), применение
оперативно-справочных и розыскных учетов (04), АИПС (05),
автоматизированного учета: УДП (06), финансовой (07), таможенной (08),
военной (09), криминальной полиции (10), налогового комитета(11),
систем видеонаблюдения ЦОУ (12).
30. Прочие отметки ___________________________________________________
29. /_/_/, /_/_/,
/_/_/
30.
31.
/_/_/,/_/_/,/_/_/_/
31.1
/_/_/,/_/_/,/_/_/
___________________________________________ "____" ____________ 20 г.
лицо, осуществляющее уголовное преследование
Прокурор __________________________________ "____" ____________ 20 г.
Примечание: по заполнении карточка является официальным статистическим документом. Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законом порядке.
Приложение N 5 к Инструкции по ведению
единого карточного учета заявлений,
сообщений о преступлениях, уголовных дел,
результатов их расследования и судебного
рассмотрения (Единая унифицированная
статистическая система)
Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.11.2008 N 69 (вводится в действие с 01.01.2009).
Форма 1-Н
Карточка учета изъятых и уничтоженных наркотических средств,
психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров (НПП) и площадей
произрастания растений, содержащих наркотические вещества
1. ______________________________________
(наименование органа)
2. Номер уголовного дела (1), отказного
материала (2), административного производства
(3), по предписанию и иным актам (4).
№ _____________ дата «___»____________20__ г.
2.1. Адм. производство по О/М: № АП _____
дата «_____»______________ 20__ г.
2.2. Отказано в возбуждении уголовного дела
из-за нарушений УПК РК (1)
3. На изъятие/выявление НПП (посевов) (1),
уничтожение НПП (посевов) (2), передачу НПП в
организации (учреждения) (7),
передано НПП по подследственности (8),
исх. № ________ от ___________ 20__ г. (8.1),
получено НПП по подследственности (9),
вх. № _________ от ____________20__ г. (9.1).
1. /_/_/_/_/_/_/
2. /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
/_/_/  /_/_/  /_/_/
чис    мес    год
2.2. /_/_/
3. /_/_/
4. Район изъятия (уничтожения),
выявления, передачи ______________________
Дата изъятия (уничтожения), выявления,
передачи «____»___________________ 20__ г.
5. Регистрационный номер по КУВД ________
дата регистрации «____»___________ 20__ г.

5.1. Сараптаманы қорытындылау нөмірі
6. Қылмысты дәрежелеу ҚР ҚК ________ бб. ____ б.
______ т. (құқық бұзушылықтар) ҚР ӘҚБК ________бб.
____ б. _____т.
7. Кәртішкенің ҚСжАЕКБ келіп түскен күні
"_____"__________________20____ ж.
ҚСжАЕКБ қызметкері________________________________
(тегі мен қойған қолы)
4. /_/_/_/_/_/_/
/_/_/ /_/_/ /_/_/  күні  айы   жылы
5. /_/_/_/_/_/_/
/_/_/ /_/_/ /_/_/  күні   айы  жылы
6./_/_/_/_/_/_/_/
_/
7. /_/_/ /_/_/ /_/_/
күні  айы   жылы
8. ЕЖП атауы мен саны, өсімдіктер:
____________________________________________
| Атауы |     Саны            |сараптамаға  |
|       |_____________________|кеткен шығын |
|       |кг|гр|л|мл|кв.| өсім-|іске         |
|       |  |  | |  | м |діктер| (қосылған   |
|       |  |  | |  |   |      |ЕЖП қалдығы ) |
|       |  |  | |  |   |      |______ ______|
|       |  |  | |  |   |      |  гр  |  мл  |
|_______|__|__|_|__|___|______|______|______|
|_______|__|__|_|__|___|______|______|______|
|_______|__|__|_|__|___|______|______|______|
|_______|__|__|_|__|___|______|______|______|
|_______|__|__|_|__|___|______|______|______|
|_______|__|__|_|__|___|______|______|______|
|_______|__|__|_|__|___|______|______|______|
|_______|__|__|_|__|___|______|______|______|
|_______|__|__|_|__|___|______|______|______|
|_______|__|__|_|__|___|______|______|______|
|_______|__|__|_|__|___|______|______|______|
|_______|__|__|_|__|___|______|______|______|
|_______|__|__|_|__|___|______|______|______|
8.1. Есірткілерді дайындау мақсатында иеленген прекурсорлар (1).
8.2. Мыналармен бірлесіп жұмыс жасау нәтижесінде ЕЖП алып қою: ҰҚК (1), ІІМ (2), ҚМ КБК (3), ЭСЖҚКА (4), ҰҚК ШҚ (5) және басқалармен (6).
10. Бақыланатын жеткізу: мемлекет аумағына әкелу (1), шетелге әкету (2.)
10.1. Бақылау мақсатында сатып алу (1).
11. Шешім қабылданған: сотпен (1), қылмыстық қудалау органымен (2), прокурормен (3), кәмелетке толмағандардың құқығын қорғау жөніндегі комиссиямен (4), әкіммен (5), басқа да мемлекеттік органдармен (6).
12. Мынадай түрдегі заттар: шикізат (1), ұнтақ (2), дәрі (3), ампула (4), басқа түрдегі (5).
13. Тасымалдау тәсілі: автомобильдік (1), темір жол (2), әуе (3), теңіз (4), өзен (5), контрабандалық жолмен келіп түскен (6), басқа да жолмен (7)
14. Жасыру тәсілі: көліктің құпия жерлерінде (01), алып жүру заттарында (02), киімде (03), адамның ағзасында (04), өнеркәсіптік өндіріс тауарларында (05), азық-түлік өнімдерінде (06), басқа да заттарда (07), азық-түлік түрінде (08), өнеркәсіптік өндіріс тауарларының түрінде (09), басқа да заттар түрінде (10), пошталық хат-хабарда (11), басқалар (12).
15. Табылған жері: көше (алаң) (01), базар (02), вокзал: темір жол (03), теңіз, өзен (04), автовокзал (05), әуевокзалы (06), үйдің есік алды (07), бақша (13), пәтер (21), үй (22), тұрғын үй подъезы (23), шатырдың асты (25), подвал (26), қонақ үй (27), жатақхана (28), аурухана (29), санаторийлер, демалыс орындары (30), саяжай (31), казарма (32), контейнер (36), бала бақша (38), діни табынушылықты жіберу орны (42), сақтау бөлмелері (46), мектеп (47), ОАОО (48), ЖОО (49), мейрамхана, дәмхана (58), түнгі құлып (59), дискотека (60), дала (72), орман (73), таулар (74), ауыл шаруашылық жерлері (75), түрме (76), ТМ (77), қоғамдық көлік (91), басқалар (89), әскери бөлім аумағында (90).
15.1. Есірткілерді іздеп табу бойынша ҚІИ (қызметтік іздестіру иттері) қолданылған (1)
15.2. ҚІИ қолдану арқылы төмендегілермен бірлесіп жұмыс жасау нәтижесінде алып қойылған ЕЖП: ҰҚК (1), ІІМ (2), ҚМ КБК (3), ҰҚК ШҚ (5) және басқалармен (6).
16. Ұсталған тұлғалар туралы ақпарат:
8. атауы /_/_/_/_/
саны/_/_/_/_/_/_/
_/_/_/ атауы
/_/_/_/_/_/_/
саны/_/_/_/_/_/_/
_/_/_/
атауы  /_/_/_/_/_/_/
саны/_/_/_/_/_/_/
_/_/_/
8.1. /_/
8.2. /_/  /_/
10.  /_/
10.1. /_/

5.1. Номер заключения эксперта № ___________
дата «____» ____________ 200__ г.
6. Квалификация преступления
ст._______ ч.____ п.______ УК РК
(правонарушения) ст.____ ч.____ п.___ КоАП РК
7. Дата поступления карточки в УКПСиСУ
«_____»__________________ 20__ г.
Сотрудник УКПСиСУ __________________________
(фамилия и подпись)
4. /_/_/_/_/_/_/
/_/_/  /_/_/  /_/_/
чис    мес    год
5. /_/_/_/_/_/_/
/_/_/  /_/_/  /_/_/
чис    мес    год
6. /_/_/_/_/_/_/_/_/
7. /_/_/  /_/_/  /_/_/
чис    мес    год
8. Наименование и количество НПП,
растений:
____________________________________________
| Наиме-|     Количество      |израсходовано|
|нование|_____________________|на экспертизу|
|       |кг|гр|л|мл|кв.| рас- |(остаток НПП,|
|       |  |  | |  | м |тений | приобщенных |
|       |  |  | |  |   |      |    к делу)   |
|       |  |  | |  |   |      |  гр  |  мл  |
|_______|__|__|_|__|___|______|______|______|
|_______|__|__|_|__|___|______|______|______|
|_______|__|__|_|__|___|______|______|______|
|_______|__|__|_|__|___|______|______|______|
|_______|__|__|_|__|___|______|______|______|
|_______|__|__|_|__|___|______|______|______|
|_______|__|__|_|__|___|______|______|______|
|_______|__|__|_|__|___|______|______|______|
|_______|__|__|_|__|___|______|______|______|
|_______|__|__|_|__|___|______|______|______|
|_______|__|__|_|__|___|______|______|______|
|_______|__|__|_|__|___|______|______|______|
|_______|__|__|_|__|___|______|______|______|
8.1. Прекурсоры, приобретенные в целях
изготовления наркотиков (1).
8.2. Изъятие НПП в результате совместной
работы с: КНБ (1), МВД (2), КТК МФ (3), АБЭКП
(4), ПС КНБ (5) и другими (6).
10. Контролируемая поставка: ввоз на
территорию государства (1), вывоз за границу
(2).
10.1. Контрольная закупка (1).
8. наименование /_/
/_/_/
кол-во /_/_/_/_/_/_/
наименование
/_/_/_/_/_/_/
кол-во
/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
наименование /_
/_/ /_/_/
кол-во
/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
8.1. /_/
8.2. /_/ /_/
10. /_/
10.1. /_/
11. Решение принято: судом (1), органом
уголовного преследования (2), прокурором (3),
комиссией по защите прав несовершеннолетних
(4), акимом (5), иными государственными
органами (6).
12. Вещество в виде: сырья (1), порошков
(2), таблеток (3), ампул (4), в ином виде (5).
13. Способ перевозки: автомобильный (1),
железнодорожный (2), воздушный (3), морской
(4), речной (5), поступило контрабандным
путем (6), иной (7)
14. Способ укрытия: в тайниках транспорта
(01), в носильных вещах (02), в одежде (03),
в организме человека (04), в товарах
промышленного производства (05), в продуктах
питания (06), в иных предметах (07), под
видом продуктов питания (08), под видом
товаров промышленного производства (09), под
иным предметом (10), в почтовой
корреспонденции (11), иное (12).
15. Место обнаружения: улица (площадь)
(01), рынок (02), вокзал: железнодорожный
(03), морской, речной (04), автовокзал (05),
аэровокзал (06), двор дома (07), огород (13),
квартира (21), дом (22), подъезд жилого
дома (23), чердак (25), подвал (26),
гостиница (27), общежитие (28), больница
(29), санаторий, курорты (30), дача (31),
казарма (32), контейнер (36), детский сад
(38), места отправления религиозного культа
(42), подсобное помещение (46), школа (47),
ССУЗ (48), ВУЗ (49), ресторан, кафе (58),
ночной клуб (59), дискотека (60), степь (72),
лес (73), горы (74), сельхозугодия (75),
тюрьма (76), ИУ (77), общественный транспорт
(91), другие (89), на территории войсковой
части (90).
15.1. Применено СРС (служебно-розыскные
собаки) по отысканию наркотиков (1)
15.2. Изъятие НПП в результате совместной
работы с применением СРС: КНБ (1), МВД
(2), КТК МФ (3), АБЭКП (4), ПС КНБ (5) и
другими (6).
16. Информация о задержанных лицах:
11. /_/ /_/
12. /_/ /_/
13. /_/ /_/
14. /_/_/ /_/_/
15. /_/_/ /_/_/
15.1. /_/
15.2. /_/ /_/

16.1.-
16.3.
Аты-жөні
16.4.
Туған күні
16.5.Жынысы
16.6.
Ұлты
16.7.Азаматтығы
(16.7.-ден)
16.8.Шетелдіктің азаматтығы
16.9.Есепте бар
16.10.
Әскери қызметк.-р
16.4.
/_/_/ /_/_/ /_/_/
күні  айы   жылы
16.5. /_/
16.6. /_/_/
16.7. Азаматтық: ҚР азаматы (1), ТМД азаматы (2), азаматтығы жоқ тұлға (3), шетелдік азамат (4), оралман (5).
16.9. Есепте болған тұлға: "нашақор" санаты бойынша ІІБ-не (1)
16.10. Әскери қызметкерлерге арналған: қатардағы (91), сержант (92), прапорщик (93), офицер (94), қызметші (қызметкер) (95).
17. Басқа да белгілеулер
__________________________________________________
16.7. /_/_/_/
16.8. /_/_/_/
16.9. /_/
16.10. /_/_/
Қылмыстық қудалауды жүзеге асыратын тұлға
_______________________________________________"____"__________200_ж.
Қылмыстық қудалауды жүзеге асыратын органның бастығы
_______________________________________________"____"__________200_ж.
Прокурор______________________________________ "____"__________200_ж.
Ескерту: толтырылғаннан кейін кәртішке ресми статистикалық құжат болып табылады. Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған деректер енгізгені үшін заңмен белгіленген тәртіпте жауап береді.
Қылмыстар туралы өтініштер
мен хабарламаларды,
қылмыстық істерді, олардың
тергелуі және сотта
қарастырылу нәтижелерінің
бірыңғай кәртішкелік
есепке алу негізінде
жүргізу туралы (Бірыңғай
бірегейлік статистикалық жүйе)
Нұсқаулыққа 6-Қосымша
Ескерту: 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2010.01.20. N 3 Бұйрығымен.
2.0 Нысаны
Қылмыс жасаған тұлға кәртішкесі
1._______________________________________________                     органның аталуы
2. Қызмет: тергеу (1), анықтау (2), ҚР ҚІЖК 288-бабы 1-бөлігі тәртібінде анықтау ісі бойынша тергеу (3), ҚР ҚІЖК 288-бабы 2-бөлігі тәртібінде (4), ҚР ҚІЖК 289-бабы 2-тармағы бойынша(5), СДІЖ тергеу (6), СДІЖ анықтау
3. ҚІ нөмірі _______________ 3.1. Негізгі қылмыстық істің нөмірі _______________
3.2. Бас тару материалының нөмірі ________________
4. Қылмыс жасаған тұлғалар саны __________________
1. /_/_/_/_/_/_/
2. /_/
3. /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
3.1. /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
3.2. /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
4. /_/_/
5.Әскери бөлімнің нөмірі (атауы) ________________
6. Статистикалық есепке алу түрі: есепке алу (1), алып тастау (2), ақталмаған негіздер бойынша бас тартылды (3).
9. Кәртішкенің ҚСжАЕКБ келіп түскен күні «__» ____20 ж.
ҚСжАЕК қызметкері ________________________________
(тегі және қолы)
5. /_/_/_/_/_/_/_/_/_ 6. /_/
9. /_/_/. /_/_/. /_/_/
саны. айы жылы
10 ТЕГІ
10.1 АТЫ
10.2 ӘКЕСІНІҢ АТЫ
11. Жынысы: ер (1), әйел (2).
12. Туған күні «___» ___________ 19___ж.

16.1.-
16.3.
Ф.И.О.
16.4.
Дата
рож-
дения
16.5.
Пол
16.6.
Нацио-
наль-
ность
16.7.
Гражд-
во (из
рек.
16.7.)
16.8.
Граж-
во
инос-
тран-
ца
16.9.
Состо-
ит на
учете
16.10.
Воен-
нослу-
жащие
16.4.
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис   мес   год
16.5. /_/
16.6. /_/_/
16.7. Гражданство: гражданин РК (1), гражданин
СНГ (2), лицо без гражданства (3), иностранный
гражданин (4), оралман (5).
16.9. Лицо состояло на учете: в ОВД по категории
«наркоман» (1)
16.10. Для военнослужащих: рядовой (91), сержант
(92), прапорщик (93), офицер (94), рабочий
(служащий) (95).
17. Прочие отметки _______________________________
16.7. /_/_/_/
16.8. /_/_/_/
16.9. /_/
16.10. /_/_/
Лицо, осуществляющее уголовное преследование
_________________________ "_____" ___________ 200_ г.
Начальник органа, осуществляющего уголовное преследование
_________________________ "_____" ___________ 200_ г.
Прокурор _____________________________________________________
"_____" ___________ 200_ г.
Примечание: по заполнении карточка является официальным статистическим документом. Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законом порядке.
Приложение 6 к Инструкции по ведению
единого карточного учета заявлений,
сообщений о преступлениях, уголовных дел,
результатов их расследования и судебного
рассмотрения (Единая унифицированная
статистическая система)
Сноска. Приложение 6 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3.
Форма 2.0
Карточка на лицо, совершившее преступление
1. _______________________________________________________________
наименование органа
2. Служба: следствие (1), дознание (2), следствие по делам
дознания в порядке: ст. 288 ч. 1 УПК РК (3), в порядке ст. 288 ч. 2
УПК РК (4), в порядке ст. 289 п. 2 УПК РК (5), УДП следствие (6),
УДП дознание (7)
3. Номер УД _____________ 3.1. Номер основного УД ____________
3.2. Номер отказного материала _______________________________
4. Количество лиц, совершивших преступление _________________
1. /_/_/_/_/_/_/
2. /_/
3. /_/_/_/_/_/_/_/_/
3.1. /_/_/_/_/_/_/_/
3.2. /_/_/_/_/_/_/_/
4. /_/_/
5.Номер (наименование) войсковой  части ______________________
6. Вид стат.учета: учесть (1), снять (2), отказано по
нереабилитирующим  основаниям (3).
9. Дата поступления карточки в УКПСиСУ "__" __________ 20  г.
Сотрудник УКПС и СУ __________________________________________
(фамилия и подпись)
5. /_/_/_/_/_/_/_/_/
6. /_/
9. /_/_/ /_/_/ /_/_/
чис.  мес.  год
10                      ФАМИЛИЯ
10.1                 ИМЯ
10.2                 ОТЧЕСТВО
11. Пол: мужской (1), женский (2).
12. Дата рождения "____" _________________ 19__ г.

13. Қылмыс жасаған сәттегі жасы: 11-жасқа дейін (01), 12-13-жасқа дейін (02), 14-15-жасқа дейін (03), 16-17 жасқа дейін (04), 18-20 жасқа дейін (05), 21-29 жасқа дейін (06), 30-39 жасқа дейін (07), 40-49 жасқа дейін (08), 50-59 жасқа дейін (09), 60 жас және одан жоғары (10).
14. Туған жері ___________________________________
15. Ұлты (анықтама бойынша):_______________________
16. Жеке тұлғаны нақтылайтын құжат: төл құжат (1), жеке куәлік (2), әскери билет (3), тұрғылықты жер орны (4), зейнеткерлік куәлік (5), жүргізуші құқығы (6), туу туралы куәлік (7), басқа (8), босату туралы анықтама (9)
№_________«___»_______19____ж____________ берілді.
16.1. Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
_____________________________________________
17. Азаматтығы: Қазақстан Республикасының азаматы (1), ТМД азаматы (2), азаматтығы жоқ тұлға (3), шетел азаматы (4), оралман (5).
18. Шетелдің азаматтығы (анықтама бойынша)
_________________________________________________
19. Білімі: жоғары (1), орта-арнайы (2), орта (3), толық емес орта (4), білімсіз (5).
20. Отбасы жағдайы: бойдақ (тұрмыста емес) (01), үйленген (тұрмыста) (02), асырауында кәмелетке толмаған балалары бар (03), бірлесіп өмір сүру (04), кәмелетке толмаған тәрбиеленеді: толық отбасында (05), толық емес отбасында (06), отбасыдан тыс (07), еңбекке жарамсыз асырауды қажет ететін адамды асыраушы (08).
21. Тұрғылықты жері бойынша: тұрғылықты өмір сүруші (01), басқа облыс тұрғыны (02), нақты тұрғылықты орны жоқ тұлға (03), жатақханада өмір сүрген тұлға (04), тәрбиелеу колониясында тәрбиеленетін тұлға (05), тергеу изоляторы (06), УҚҰО (07), ТЕМ ұсталынатын (08), тәрбиеленишулер: балар үйінің (09), жетім балалар үшін интернаттық білім беру ұйымдары (10), қараусыз жүргендер (қадағалаусыз) (11).
22. Мекен-жайы (есепке тұрған мекен-жайы)
_____________________________________________
23. Қандай ҚІД(Б,Б) шақыртылды ______________
шақыртылған күні «____»____________ 20 ж.
24. Әскери атағы __________________________________
11. /_/
12. /_/_/. /_/_/. /_/_/
саны. айы. жылы
13. /_/_/
15. /_/_/_/
16. /_/
16.1 /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
17. /_/
18./_/_/_/
19. /_/
20. /_/_/
21./_/_/
23. /_/_/. /_/_/. /_/_/
саны. айы. жылы
25. ҚР ҚК __________бабы_____бөлігі_____ (аса ауыр)25.1. Айыптау баптары ________________________
Айып тағылған күн «____» _____________ 20______ж.
26. Қылмыс: жалпы қылмыстық (1), экономикалық (2), басқа (4).
26.1 ҚР ҚК 10-бабы бойынша: онша ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), ерекше ауыр (4)
27. ҚР ҚК 24-бабы бойынша: дайындық (1), қастандық (2).

13. Возраст на момент совершения преступления: до 11 лет (01),
12-13 лет (02), 14-15 лет (03), 16-17 лет (04), 18-20 лет (05),
21-29 лет (06), 30-39 лет (07), 40-49 лет (08), 50-59 лет (09),
60 лет и старше (10).
14. Место рождения _____________________________________________
15. Национальность (по справочнику): ___________________________
16. Документ, удостоверяющий личность: паспорт (1),
удостоверение личности (2), военный билет (3), вид на жительство
(4), пенсионное удостоверение (5), водительское удостоверение (6),
свидетельство о рождении (7), иное (8), справка об освобождении
(9)
№ ________________ от "___" ___________ 19__ г. выдан _____________
16.1 Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) _________
17. Гражданство: гражданин Республики Казахстан (1), гражданин
СНГ (2), лицо без гражданства (3), иностранный гражданин (4),
оралман (5).
18. Гражданство иностранца (по справочнику) ___________________
19. Образование: высшее (1), среднее профессиональное (2),
среднее (3), неполное среднее (4), без образования (5).
20. Семейное положение: холост (не замужем) (01), женат
(замужем) (02), имеет на иждивении несовершеннолетних детей (03),
сожительство (04), несовершеннолетний воспитыв.: в полной семье
(05), в неполной семье (06), вне семьи (07), имеет
нетрудоспособного иждивенца (08), воспитанники: детских домов
(09), интернатных организаций образования для детей-сирот (10),
беспризорный (безнадзорный) (11).
21. По месту проживания: местный житель (01), житель другой
области (02), лицо без определенного места жительства (03),
проживал в общежитии (04), содержится в ВК (05), СИЗО (06), ИВС
(07), содержится в ИТУ (08).
22. Адрес проживания (прописки) ________________________________
23. Каким Д(У,О)ДО  призван ____ дата призыва "___" ____ 20  г.
24. Воинское звание ____________________________________________
11. /_/
12. /_/_/ /_/_/ /_/_/
чис.  мес.  год
13. /_/_/
15. /_/_/_/
16. /_/
16.1. /_/_/_/_/_/_/_/
17. /_/
18. /_/_/_/
19. /_/
20. /_/_/
21. /_/_/
23. /_/_/ /_/_/ /_/_/
чис.  мес.  год
25. Статья ______________________________ ч. _____ п. _____ УК РК
(наиболее тяжкая)
25.1. Статьи обвинения _________________________________________
Дата предъявления обвинения "___" __________________ 20___ г.
26. Преступление: общеуголовное (1), экономическое (2), другое
(4).
26.1. По ст. 10 УК РК: небольшой тяжести (1), средней тяжести
(2), тяжкие (3) , особо тяжкие (4).
26.2 В размере: крупном (1), особо крупном (2).
27. По ст. 24 УК РК: приготовление (1), покушение (2).

28. Қылмыс: қызметпен байланыспайтын сыбайлас жемқорлық (01), қызметпен байланысатын (02), лаңкестік бағытта (03), адамдарды саудаға салумен байланысты (04)
29. Есірткі заттардың заңсыз айналымымен байланысты (1), өткізу мақсатында немесе есірткі құралдарын өткізу (2).
25. бабы.
/_/_/_/
бөлімі.
/_/_/
тармағы
/_/_//_/
25.1. бабы.
/_/_/_/
/_/_/
тармағы.
/_/_/
бабы.
/_/_/_/
бөлімі.
/_/_/
тармағы.
/_/_/
26.1 бабы.
/_/_/_/
бөлімі.
/_/_/
тармағы.
/_/_/
/_/_/. /_/_/.
/_/_/
саны. айы. жылы
27. /_/ 28. /_/_/
29. /_/
ҚЫЛМЫС ЖАСАҒАН СӘТТЕГІ ТҰЛҒАНЫҢ АЙНАЛЫСАТЫН ІСІ
30. Айналысатын ісі: Президенттікке үміткер (01), депутаттыққа үміткер (02); мем.функцияларды орындайтын тұлға: депутат (03), саясат қызметшісі (05), соның ішінде әкім (04), сот (06); жауапты мемлекеттік лауазыммен айналысатын тұлға (07), мем.функцияларды орындайтын басқа да тұлғалар, сондай-ақ оларға теңестірілгендер (08); прокурор (11), сот орындаушысы (12), қызметкер: ІІМ (13), кедендік қызметтер (14), ЭСЖҚКА (15), салық комитеті (16), ҰҚК (17), әділет органдары (18), Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті (09), ТЖМ (19), ІІМ ішкі әскері (20), ІІМ әскери полиция (21), ҰҚК шекаралық қызметі (22), Республикалық Гвардия (23), әскери қызметші: келісім шарт бойынша қызмет (24), жедел қызмет (25), шетелдік әскери қызметші (26), батальон командирі (27), бөлім командирі (28), техникалық және күтуші персонал (29), басқа да әскери құрылымдар (30); ҚР ІІМ ӘТД (31), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Заңның 3-бабы 3-бөлігі 3), 4) тармақшаларына сәйкес субъектілер болып табылатын тұлғалар (32), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Заңның 3-бабы 4-бөлігі (33), мем.органдардағы лауазымды тұлға (34), өзін-өзі басқару органындағы лауазымды тұлға (35); мем.мекеме және кәсіпорындар қызметшілері (36), БМ қызметкері (37), ҚР Жоғары Сот жанындағы сот әкімшілігі жөніндегі комитетінің қызметкерлері (38), ҰҚК әскери полициясы (39); басқару функцияларын орындаушы тұлғалар: коммерциялық ұйымдарда (41), басқа да ұйымдарда (42), коммерциялық ұйым қызметкері (43), басқа да құрылымдар қызметкерлері (44), банктік жүйенің қызметкері (45);министрліктердің қызметкерлері: денсаулық сақтау (10), білім және ғылым (40), қаржы (46), ауыл шаруашылығы (47), сыртқы істер (48), энергетика және минералды ресурстар (49), индустрия және сауда (50), қоршаған ортаны қорғау (58), экономика және бюджетті жоспарлау (59), туризм және спорт (60), мәдениет және ақпарат (75), еңбек және халықты әлеуметтік қорғау (76), көлік және коммуникация (77); агенттіктердін: статистика жөніндегі (78), жер ресурстарын реттеу бойынша (79), табиғи монополияларды реттеу жөніндегі (80), қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын қадағалау және реттеу жөніндегі (86), мемлекеттік қызмет істері жөніндегі (87), ақпараттандыру және байланыс жөніндегі (88), Алматы қаласындағы өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу жөніндегі (89), ұлттық ғарыштық агенттігінің (90); Ұлттық банктің (96), Республикалық бюджеттің орындалуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің (97);
оқушылар: орта мектеп (51), техникум (52), гимназия (53), лицей (54), колледж (55), ЖОО студенті (56), КТМ оқушысы (57);
жеке кәсіпкер (61), жеке нотариус (62), кооператор (63), фермер (64), жұмысшы (65), жалданған жұмысшы (66), мем.емес мекемелер және кәсіпкерлер қызметшілері. (67), күзетші (68);
көлік жұмысшысы: машина жүргізуші (69), жүргізуші (70), темір жол жұмысшысы (71), мәдениет және өнер жұмысшысы (72), басқа табыну қызметшісі (73), адвокат (74);
асырауды қажет етуші (81), жұмыссыз, оқымайтын (82), жүкті (83), зейнеткер (84), 1 және 2 топ мүгедегі (85),сотталған (91), ТМ сотталған (92), бас бостандығынан айырусыз сотталған (93), тергеулік-тұтқындалған (94), криминалдық орта лидері, белсендісі (95),
тұлғалардың басқа да түрлері (99).

28. Преступление: коррупционное  несвязанное по службе (01),
связанное по службе (02),
экстремистской направленности (03), связанное с торговлей
людьми (04)
29. Связанное с незаконным  оборотом наркотиков (1), в целях сбыта
либо сбыт наркотических средств (2).
25. ст. /_/_/_/
ч. /_/_/ п. /_/_/
/_/
25.1. ст. /_/_/_/
ч. /_/_/ п. /_/_/
ст. /_/_/_/
ч. /_/_/ п. /_/_/
ст. /_/_/_/
ч. /_/_/ п. /_/_/
26.1 /_/
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис.  мес.  год
27. /_/
28. /_/_/
29. /_/
ЗАНЯТИЕ ЛИЦА НА МОМЕНТ СОВЕРШЕНИЯ ПРЕСТУПЛЕНИЯ
30. Род занятий: кандидат в Президенты (01), кандидат в депутаты
(02); лицо, выполняющее гос функции: депутат (03), политический
служащий (05), в т.ч. аким (04), судья (06); занимающее
ответственную государственную должность (07), др.лица, выполняющие
гос.функции, а также приравненные к ним (08); прокурор (11),
судебный исполнитель (12), сотрудник: МВД (13), таможен. служб
(14), АБЭКП (15), налогового комитета (16), КНБ (17), органов
юстиции (18), Комитета уголовно-исполнительной системы (09), МЧС
(19), внутренних войск МВД (20), военной полиции МВД (21),
погранслужбы КНБ (22), Республиканской Гвардии (23),
военнослужащий: контрактной службы (24), срочной службы (25),
военнослужащий иностранец (26), командир батальона (27), командир
части (28), технический и обслуживающий персонал в/с (29), других
воинских формирований (30); ВСД МВД РК (31), лица, явл-ся
субъектами в соотв. с п. п. 3,4 п. 3 ст. 3 Закона "О борьбе с
коррупцией" (32), п. 4 ст. 3 Закона "О борьбе с коррупцией" (33),
должностное лицо в гос. органах (34), должностное лицо в органах
местного самоуправления (35); служащие акиматов и их структурных
подразделении (98), служащий гос. учрежд. и предприятий (36),
сотрудник МО (37), др. сотрудники Комитета по судебному
администрированию при Верховном Суде РК (38); военной полиции КНБ
(39); лицо, выполняющее управленческие функции: в коммерческой
организации (41), иной организации (42), работник коммерческой
организации (43), работник иных структур (44), работник банковской
системы (45);
служащие министерств: здравоохранения (10), образования и науки
(40), финансов (46), сельского хозяйства (47), иностранных дел
(48), энергетики и минеральных ресурсов (49), индустрии и торговли
(50), охраны окружающей среды (58), экономики и бюджетного
планирования (59), туризма и спорта (60), культуры и информации
(75), труда и социальной защиты населения (76), транспорта и
коммуникаций (77); агентств: по статистике (78), по управлению
земельными ресурсами (79), по регулированию естественных монополий
(80), по надзору и регулированию финансовых рынков и финансовых
организаций (86), по делам государственной службы (87), по
информатизации и связи (88), по регулированию деятельности
регионального финансового центра города Алматы (89), Национального
космического агентства (90); Национального банка (96), Счетного
комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета (97);
учащийся: средней школы (51), техникума (52), гимназии (53), лицея
(54), колледжа (55), студент ВУЗа (56), учащийся ПТШ (57);
частный предприниматель (61), частный нотариус (62), кооператор
(63), фермер (64), рабочий (65), наемный рабочий (66), служащий
негос. учрежд. и предпр.(67), охранник (68), работник транспорта:
машинист (69), водитель (70), проводник ж/д (71), работник культуры
и искусства (72), служитель культа (73); адвокат (74);
иждивенец (81), безработный (82), беременная (83), пенсионер (84),
инвалид 1 и 2 гр. (85),
осужденный (91), осужденный ИУ (92), осужденный без лишения свободы
(93), следственно-арестованный (94), лидер, авторитет криминальной
среды (95);
другая категория лиц (99);

31. Жұмыс орнын, оқу орнын белгілеу (нақты белгілеу) __________________________________________________
__________________________________________________
__________________________________________________
30. /_/_/, /_/_/
ҚЫЛМЫС ТӨМЕНДЕГІДЕЙ ТҰЛҒАМЕН ЖАСАЛДЫ:
32. Жағдайда: алкогольдік ішімдік арқылы мас күйінде (11), есірткі пайдаланған мас күйінде (12), улы зат арқылы мас күйінде (13), басқа да жүйке жүйесінің ауруы жағдайы салдарынан (15),
33. ТОППЕН: ересектермен (1), тек кәмелетке толмағандармен (2), кәмелетке толмағандар қатысуымен аралас (3), әскери қызметшілермен (4).
34. құрамда: топпен (21), ұйымдасқан қылмыс тобымен (22), қылмыстық қауымдастықпен (23), анықталған байланыстармен: сыбайланған шоғырланған (24), аймақ аралықпен (25), халықаралық (26)
34.1. Қылмысқа қатысу түрі: орындаушы (01), ұйымдастырушы (02), қылмысқа арандатушы (03), көмектесуші (04)
32. /_/_/, /_/_/
33. /_/, /_/
34. /_/_/, /_/_/
34.1 /_/_/
БҰРЫН ҚЫЛМЫС ЖАСАҒАН ТҰЛҒА:
35. Кәмелетке толмағандармен (01), аса қауіпті рецидив қылмыс жасаған тұлға (02), үш және одан да артық (03), топпен (04), бір құрамда (05), басқа да құрамдарда (06), босатылғандар: рақымшылық бойынша (07), кешірімге байланысты (08).
36. ҚР ҚК баптарымен қаралған ___________________
37. Болған жағдайда: әкімшілік қадағалауда (01), шарт бойынша сотталған (02), түзелу жұмыстарында болған мезгілде (03), міндетті түрде еңбекке тартумен босатылғандар (04), үкім орындалуының ұзартылуы кезеңінде (05), тәртіптік бөлімде болуы кезеңінде (06), еңбекке тартумен шартты түрде босатылуы (07), әкімшілік қадағалауға ресми түрде түсетіндер (09).
38. Қылмыс жасалды: бұрын ТЕМ болған кезеңде (01), ТЕМ ден босатылғаннан кейінгі бір жыл мерзім өтуі бойынша (02), шартты-уақытынан бұрын босатылғаннан кейінгі өтемеген кезең негізінде: бас бостандығынан айыру (04), шарт бойынша соттау (05), бас бостандығынан айыруға жатпайтын жаза шарасына сотталған (09), мезгілде: үкімнің ұзартылуы (06), сынақ мерзімінің (07), басқа да жазаларды өтеу (08).
39. Сотталған және алынбаған, өшірілмеген соттылығы бар: бір (01), екі (02), үш және одан артық (03).
40. Алынбаған және өшірілмеген соттылық: қасақана кісі өлтіру (01), денсаулыққа қасақана ауыр дәрежелі зиян келтіру (02), зорлау (03), ұрлық, тонау, бөтен мүлікке шапқыншылық жасау (04), бұзақылық (05), басқа да қылмыстар (06).
41. Соттылығы алынбаған және өшірілмеген айыпталушы: жазаны толық өтеуі (01), жазадан шартты-уақытынан бұрын босатылу (02), рақымшылық және басқа негіздер бойынша (03).
35. /_/_/, /_/_/, /_/_/
36. бабы.
/_/_/_/
бөлімі
_/_/
тармағы
/_/_/
бабы.
/_/_/_/
бөлімі.
/_/_/
тармағы
/_/_/
бабы.
/_/_/_/
бөлімі.
/_/_/
тармағы
/_/_/

31. Место работы, учебы (указать точно) ________________________
___________________________________________________________________
30. /_/_/, /_/_/
ПРЕСТУПЛЕНИЕ СОВЕРШЕНО ЛИЦОМ
32. В состоянии: алкогольного опьянения (11), наркотического
(12), токсикоманического опьянения (13),  вследствие иного
болезненного состояния психики (15)
33. В группе: взрослых (1), только несовершеннолетних (2),
смешанной с участием  несовершеннолетних (3), военнослужащих (4)
34. В составе: группы (21), организованной группы (22),
преступного сообщества (23), с выявленными связями:
коррумпированными (24), межрегиональными (25), международными (26)
34.1. Вид соучастия в преступлении: исполнитель (01),
организатор (02), подстрекатель (03), пособник (04)
32. /_/_/, /_/_/
33. /_/, /_/
34. /_/_/, /_/_/
34.1./_/_/
ЛИЦО РАНЕЕ СОВЕРШИЛО ПРЕСТУПЛЕНИЕ:
35. Несовершеннолетним (01), лицо, совершившее особо опасный
рецидив преступлений (02), три и более раз (03), в группе (04),
однородного состава (05), иного состава (06), освободившийся: по
амнистии (07), в связи с помилованием (08).
36. Предусмотренное статьей УК РК ____________________________
37. Находившимся: под административным надзором (01), условно
осужден (02), в период отбывания исправительных работ (03), условно
освобожденным с обязательным привлечением к труду (04), в период
отсрочки исполнения приговора (05), при нахождении в дисциплинарной
части (06), условно осужденным с привлечением к труду (07),
формально подпадающих под административный надзор(09).
38. Преступление совершено: ранее содержавшимся в ИТУ (01), по
истечении одного года после освобождения из ИТУ (02), в период не
отбытой части наказания после усл.- доср. освобождения (03), не
отбыв меру наказания: лишение свободы (04), условное осуждение
(05), осужденные к мерам наказания, не связанных с лишением свободы
(09), в период: отсрочки приговора (06), испытательного срока (07),
отбытия иного наказания (08).
39. Осужден и имеет неснятую, непогашенную судимость: одну
(01), две (02), три и более (03).
40. Неснятая и непогашенная судимость за: умышленное убийство
(01), умышленное причинение тяжкого вреда здоровью (02),
изнасилование (03), кражу, грабеж, разбой чужого имущества (04),
хулиганство (05), прочие преступления (06).
41. Обвиняемый с неснятой и непогашенной судимостью: отбыл
наказание полностью (01), освобожден от наказания условно-
досрочно (02), по амнистии и др. основаниям (03).
35. /_/_/, /_/_/,
/_/_/
36. ст. /_/_/_/
ч. /_/_/ п. /_/_/
ст. /_/_/_/
ч. /_/_/ п. /_/_/
ст. /_/_/_/
ч. /_/_/ п. /_/_/

37. /_/_/, /_/_/, /_/_/
38. /_/_/, /_/_/, /_/_/
39. /_/_/
40. /_/_/, /_/_/, /_/_/
41. /_/_/, /_/_/
42. Соттылық: 18-жасқа дейін (1), алынды (2), өшірілді (3).
42. /_/, /_/, /_/
43. Аталған тұлғғаға шешім қабылданды: өндіріске қойылды (00);
прокурор арқылы сотқа жолданды: ҚР ҚІЖК 284-бабы бойынша (04), ҚІЖК 289-бабы бойынша (05), ҚР ҚІЖК 514-бабы 5-бөлігі 1-тармағы бойынша (06), ҚР ҚІЖК 190-4-б 1-бөлімі бойынша (09);
қысқартылды 37-б. 1-б. 1-т. бойынша (11), 37-б. 1-б. 2-т. бойынша (12), 37-б. 1-б. 3-т. бойынша (13), 37-б.1-б. 4-т. бойынша (14), 37-б. 1-б. 5-т. бойынша (15), 37-б. 1-б. 6-т. бойынша (16), 37-б. 1-б. 7-т. бойынша (17), 37-б. 1-б. 8-т. бойынша (18), 37-б. 1-б. 9-т. бойынша (19), 37-б. 1-б. 10-т. бойынша (20), 37-б. 1-б. 11-т. бойынша (21), ҚР ҚІЖК 37-б. 1-б.к 12-т. бойынша ҚР ҚК 65-б. бойынша (22), ҚР ҚІЖК 37-б. 1-б. 12-т. бойынша - ҚК 66-б. бойынша (23), ҚР ҚІЖК 37-б. 1-б. 12-т. бойынша - ҚК 67-б. 1-б. бойынша (24), ҚІЖК 37-б. 1-б. 12-т. бойынша - ҚК 68-б. бойынша (25), ҚІЖК 37-б. 2-б. бойынша (27), ҚІЖК 38-б. 1-б. - ҚК 67-б. 2-б. бойынша (26); ҚІЖК 496-б. 6 б., (27), ҚІЖК 514-б. 1-б. 1-т. (29), ҚІЖК 50-б. 1-б. 2-т. бойынша тоқтатылған (32), прокурормен қайта тергеуге қайтарылған (54), сотпен (56).
43.1. Жеке айыптау ісі бойынша: айып (1), қоғамдық жұмыстарға тарту (2), түзету жұмыстары (3), тұтқын (4), бас бостандығынан айыру (5), лауазымынан айыру. (6), басқару құқығынан айыру (7), тәрбиелеу шараларын қолдану (8), бас бостандығын шектеу (9).
43.2. Шешім қабылдау күні «____» __________ 20 ж.
43.3. Кіммен: прокурормен (1), қылмыстық қудалау органымен (2), сотпен (3), арнайы прокурор (4).
43. /_/_/
43.1. /_/
43.2. /_/_/. /_/_/. /_/_/
саны. айы. жылы
43.3. /_/
ҚЫЛМЫС ЖАСАҒАН ТҰЛҒАҒА ЫҚПАЛ ЕТУ ШАРАЛАРЫ:
44. Қылмыс жасаған тұлға есепке алынған: жедел ІІО (01), дактилоскопиялық (02), КЖТИ (03), профилактикалық қызметте (04), жүйке жүйесінің ауруына байланысты (05), алкоголизмге байланысты (06), нашақорлыққа байланысты (07), осы іс бойынша іздеуге хабарланды (08), АБД мәліметтердің болуы (09), СБОП (10), ІІО «нашақор» дәрежесі бойынша (11).
45. Алдыңғы уақытта әкімшілік жазалар шарасы қабылданған: ескерту (01), айып (02), затты ақылы алу бойынша, әкімшілік құқық бұзушы объектісінің жетелей немесе тікелей қаруы болып табылатын (03), затты кәмпескелеу (04), арнайы құқықтан айырылу (05); әкімшілік тұтқын (06), кәсіпкерлік қызметке қадағалауды анықтау (07), рұқсат қағазынан айырылу (патенттен) (08), түзету жұмыстары (09).
44. /_/_/, /_/_/, /_/_/
45. /_/_/, /_/_/, /_/_/
46. Басқа да белгілер ___________________________
Қылмыстық қудалауды жүзеге
асырушы тұлға (сот) _______________________ «__» ___________ 20 ж.
Қылмыстық қудалауды жүзеге
асырушы органның бастығы __________________ «__» ___________ 20 ж.
Прокурор __________________________________ «__» ___________ 20 ж.
(тегі және қолы)
Ескерту: Толтыру бойынша кәртішке ресми статистикалық құжат болып табылады. Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған мәліметтерді енгізгені үшін заң тәртібімен жауап береді.
Қылмыстар туралы өтініштер
мен хабарламаларды,
қылмыстық істерді, олардың
тергелуі және сотта
қарастырылу нәтижелерінің
бірыңғай кәртішкелік
есепке алу негізінде
жүргізу туралы (Бірыңғай
бірегейлік статистикалық жүйе)
Нұсқаулыққа 7-Қосымша
Ескерту: 7-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2010.01.20. N 3 Бұйрығымен.

37. /_/_/, /_/_/,
/_/_/
38. /_/_/, /_/_/,
/_/_/
39. /_/_/
40. /_/_/, /_/_/,
/_/_/
41. /_/_/, /_/_/
42. Судимость: до 18 лет (1), снята (2), погашена (3).
42. /_/, /_/, /_/
43. В отношении данного лица принято решение: поставлено в
производство (00);
направлено прокурором в суд: по ст. 284 УПК (04), по ст. 289
УПК (05), по ст. 514 ч. 5 п. 1 УПК (06), по ст. 190-4 ч. 1 УПК РК
(09)
прекращено по ст. 37 ч. 1 п. 1 (11), ст. 37 ч. 1 п. 2 (12), ст.
37 ч. 1 п. 3 (13), ст. 37 ч. 1 п. 4 (14), ст. 37 ч. 1 п. 5 (15),
ст. 37 ч. 1 п. 6 (16), ст. 37 ч. 1 п. 7 (17), ст. 37 ч. 1 п. 8
(18), ст. 37 ч. 1 п. 9 (19), ст. 37 ч. 1 п. 10 (20), ст. 37 ч. 1 п.
11 (21), ст. 37 ч. 1 п. 12 УПК РК - ст. 65 УК РК (22), ст. 37 ч. 1
п. 12 УПК - ст. 66 УК (23), ст. 37 ч. 1 п. 12 УПК - ст. 67 ч. 1 УК
(24), ст. 37 ч. 1 п. 12 УПК - ст. 68 УК (25), ст. 38 ч. 1 УПК РК –
ст. 67 ч. 2 УК РК (26), по ст. 496 ч. 6 УПК РК (27), по ст. 514 ч.
1 п. 1 УПК РК (29), приостановлено по ст. 50 ч. 1 п. 2 УПК (32),
возвращено на дополнительное расследование прокурором (54), судом
(56).
43.1. По делам частного обвинения: штраф (1), привл. к общ.
работам (2), исправ. работы (3), арест (4), лишение свободы (5),
лишение должн. (6), лишение права управления тр/ср. (7), принято
меры воспитательного характера (8), ограничение свободы (9).
43.2. Дата принятия решения "___" __________________ 20__ г.
43.3. Кем: прокурором (1), органом уголовного преследования (2),
судом (3), спец. прокурор (4).
43. /_/_/
43.1. /_/
43.2.
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис. мес.  год
43.3. /_/
МЕРЫ ВОЗДЕЙСТВИЯ К ЛИЦУ, СОВЕРШИВШЕМУ ПРЕСТУПЛЕНИЕ:
44. Лицо, совершившее преступление, состояло на учете: ОВД
оперативном (01), дактилоскопическом (02), в ИДН (03), в
профилактической службе (04), в ПНД: в связи с психическим
заболеванием (05), алкоголизмом (06), наркоманией (07), объявлялся
розыск по данному делу (08), наличие информации в АБД (09), СБОП
(10), в ОВД по категории "наркоман" (11).
45. Ранее применялись меры администр. взыскания:
предупреждение (01), штраф (02), возмездное изъятие предмета,
являющегося орудием соверш. или непосредств. объектом администр.
правонарушения (03), конфискация предмета (04), лишение спец. права
(05); административный арест (06), установление надзора за
предпринимательской деятельностью (07), лишение лицензии (патента)
(08), исправительные работы (09).
44. /_/_/, /_/_/,
/_/_/
45. /_/_/, /_/_/,
/_/_/
46. Прочие отметки _____________________________________________
__________________________________________ "___" __________ 20 г.
лицо, осуществляющее уголовное преследование
(судья – по делам частного обвинения)
Прокурор ____________________________________ "____" _________ 20 г.
(фамилия и подпись)
Примечание: по заполнении карточка является официальным статистическим документом. Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законом порядке.
Приложение 7 к Инструкции по ведению
единого карточного учета заявлений,
сообщений о преступлениях, уголовных дел,
результатов их расследования и судебного
рассмотрения (Единая унифицированная
статистическая система)
Сноска. Приложение 7 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3.

2.1 Нысаны
Айыпталушы, ұсталған немесе тұтқындалған тұлғаға арналған кәртішке
1. ______________________________________________                     органның аталуы
2. Қызмет: тергеуе (1), анықтау (2)
3. ҚІ нөмірі __________________________
7. Кәртішкенің ҚСжАЕКБ келіп түскен күні «___»__________________ 20 ж.
ҚСжАЕКБ қызметкері ______________________________
1. /_/_/_/_/_/_/
2. /_/
3. /_/_/_/_/_/_/_/_/_ _/_/_
7. /_/_/. /_/_/. /_/_/
күні. айы. жылы
8. ТЕГІ 8.1. АТЫ 8.2. ӘКЕСІНІҢ АТЫ
9. Жынысы: еркек (1), әйел (2).
10. Туған күні «___» ______________ 20____ ж.
11. Қылмыс жасаған кездегі жас шамасы: 11 жасқа дейін (01), 12-13 жаста (02), 14-15 жаста (03), 16-17 жаста (04), 18-20 жаста (05), 21-29 жаста (06), 30-39 жаста (07), 40-49 жаста (08), 50-59 жаста (09), 60 жаста және одан үлкен (10).
9. /_/
10. /_/_/. /_/_/. /_/_/
күні. айы. жылы
11. /_/
12. Айыпқа
ҚР ҚК _____т. ___б. ________ бабы бойынша тартылған
ҚР ҚК _____т. ___б. ________ бабы бойынша тартылған
ҚР ҚК _____т. ___б. ________ бабы бойынша тартылған
ҚР ҚК _____т. ___б. ________ бабы бойынша тартылған
ҚР ҚК _____т. ___б. ________ бабы бойынша тартылған
ҚР ҚК _____т. ___б. ________ бабы бойынша тартылған
ҚР ҚК _____т. ___б. ________ бабы бойынша тартылған
Есепке алынатын бабы ҚР ҚК _____т. ___б._____бабы
ҚР ҚК 10-бабы бойынша: онша ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), ерекше ауыр (4)
12.1. Айыпқа тарту мерзімі: 3 тәулікке дейін (1), 10 тәулікке дейін (2), 10 тәуліктен жоғары (3).
12.2. Кіммен: тергеушімен (1), анықтаушымен (2), шұғыл қызметкермен (3), анықтау органының басқа да қызметкерлерімен (4), прокурормен (5), арнайы прокурормен (8).
12.3. Айыпқа тарту күні «____» __________ 20 ж.
12. бб./_/_/_/ б./_/_/ т./_/_/
12.1. /_/
12.2 /_/
12.2. /_/_/. /_/_/. /_/_/
күні. айы. жылы
13. Ұстаудың негіздері мен уәждері: тұлғ-ң қылм. жас. кезде немесе оны тікел. жасап болғ.-н кей. ұсталуы (1), Соны көзбен көргендер осы тұлғаны қылм. жас. ретін. көрсеткен немесе ҚІЖК 133-б. қар. тәртіп. осы тұлға ұсталған (2), осы тұлғада немесе оның киім.-де, оның өзінде немесе үйінде қылм.-ң айқын іздері табылған (3), ЖІҚ-нің заңға сәйкес алынған материалдарында ол тұлғаға қатысты ол жасаған нем. дайындап жатқан ауыр нем. аса ауыр қылм. туралы анық деректер болған кезде (37-б.1-б.) (4), тұлғаның қылмыс жасағандығына сезіктенуге негіз беретін өзге де деректер болған кезде ол тұлға жасырынуға әрекет жасаған не оның тұрақты тұратын жері болмаған, немесе сезіктінің жеке басы анықталмаған жағдайларда (5).
13.1. Кіммен: тергеушімен (1), анықтаушымен (2), шұғыл қызметкермен (3), анықтау органының басқа да қызметкерлерімен (4), арнайы прокурормен (8).

Форма 2.1
Карточка на лицо подозреваемое, обвиняемое,
задержанное либо арестованное
1. _____________________________________________________________
наименование органа
2. Служба: следствие (1), дознание (2)
3. Номер УД __________________________
7. Дата поступления карточки в УКПСиСУ "___" ________ 20 г.
Сотрудник УКПСиСУ _______________________________________
1. /_/_/_/_/_/_/
2. /_/
3. /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
7. /_/_/ /_/_/ /_/_/
чис.  мес.  год
8.                    ФАМИЛИЯ
8.1.                 ИМЯ
8.2.               ОТЧЕСТВО
9. Пол: мужской (1), женский (2).
10. Дата рождения "__" ________ 20__ г.
11. Возраст на момент совершения преступления: до 11 лет
(01), 12-13 лет (02), 14-15 лет (03), 16-17 лет (04), 18-20 лет
(05), 21-29 лет (06), 30-39 лет (07), 40-49 лет (08), 50-59 лет
(09), 60 лет и старше (10).
9. /_/
10. /_/_/ /_/_/ /_/_/
чис.  мес.  год
11. /_/
12. Обвинение предъявлено по:
ст. _____________________________ ч. _____ п. _____ УК РК
ст. _____________________________ ч. _____ п. _____ УК РК
ст. _____________________________ ч. _____ п. _____ УК РК
ст. _____________________________ ч. _____ п. _____ УК РК
ст. _____________________________ ч. _____ п. _____ УК РК
ст. _____________________________ ч. _____ п. _____ УК РК
ст. _____________________________ ч. _____ п. _____ УК РК
Статья для  учета: ст. _____________ ч. _____ п. _____ УК РК
По ст. 10 УК РК: небольшой тяжести (1), средней тяжести (2),
тяжкие (3) , особо тяжкие (4)
12.1. Срок предъявления обвинения: до 3-х суток (1), до
10-ти суток (2), свыше 10-ти суток (3).
12.2. Кем: следователем (1), дознавателем (2), оперативным
работником (3), другими сотрудниками органа дознания (4),
прокурором (5), спец. прокурором (8).
12.3. Дата предъявления обвинения "__" __________ 20  г.
12. ст. /_/_/_/
ч. /_/_/ п. /_/_/
12.1. /_/
12.2 /_/
12.2. /_/_//_/_//_/_/
чис. мес.  год
13. Основания и мотивы задержания: лицо застигнуто при
соверш.прест. или непоср. после его соверш. (1), очевидцы в том
указали на данное лицо, как на соверш. прест. либо задерж. это
лицо в порядке, предусм. ст. 133 УПК (2), на этом лице или на
его одежде, при нем или в его жилище обнаруж. явные следы прест.
(3), в полученных, в соотв. с законом, матер. ОРД в отнош. лица
им. достов. ст. 37 ч. 1 данные о совершенном или готовящ. им
тяжком или особо тяжком прест. (4), иные данные дающие основания
подозревать лицо в совершении преступления, при которых лицо
пыталось скрыться либо оно не имеет постоянного места жительства
или не установлена его личность (5).
13.1. Кем: следователем (1), дознавателем (2), оперативным
работником (3), другими сотрудниками органа дознания (4), спец.
прокурором (8).

13.2. Ұсталған күні «__» __________20__ ж.__сағ.___мин
13. /_/
13.1 /_/
13.2. /_/_/. /_/_/. /_/_/
күні. айы. жылы
_/_/ с. /_/_/ мин.
13.4 Қамауға алуды (1), үйде қамауда ұстауды (2) жүргізу туралы прокурорға өтініш жолданды
Негіздері: ҚР ҚІК 142 бабы тәртібінде(1), айыпталушының іздеуге байланысты (ҚР ҚІЖК 267 б.) (2), халықаралық іздеуге байланысты (ҚР ҚІЖК 267-1 б) (3), ҚІЖК 534-б. тәртібінде әдеттен тыс қамау (4).
Кіммен: тергеушімен (1), анықтаушымен (2), арнайы прокурормен.(8)
13.5 Нәтижесі: Бас тартылды (1), қабылданды (2)
Өтініш бойынша шешім қабылданған күн «__»______20__ ж.
13.6 Қамауға алуды (1), үйде қамауда ұстауды (2) жүргізу туралы прокурормен өтініш жолданды
Негіздері: ҚР ҚІЖК 142-бабы тәртібінде(1), айыпталушыны іздеуге байланысты (ҚР ҚІЖК 267 б.) (2), халықаралық іздеуге байланысты (ҚР ҚІЖК 267-1 б) (3), ҚІЖК 534-б. тәртібінде әдеттен тыс қамау (4).
Жолданған күні «__»____________20___ж.
13.7. Прокурормен күші жойылды: айыпталушы ретінде жауапқа тарту туралы қаулы (1)
Күші жойылған күні «__»__________20__ж.
13.4. /_/ /_/
13.5 /_/ /_/_/. /_/_/. /_/_/
13.6. /_/ /_/_/. /_/_/. /_/_/
14. Босату негіздері: қылмыс жасады деген сезік бойынша расталмаса (1), ҚІЖК 134-бабымен белгіленген ұстау тәртібін бұзумен байланысты (2), ұсталған тұлғаға қамауға алу түріндегі бұлтартпау шарасын қолдануға негіз болмаса (4), белгіленген ұстау мерзімі өтіп кетсе (5)
14.1. Кіммен: тергеушімен (1), анықтаушымен (2), шұғыл қызметкермен (3), анықтау органының басқа да қызметкерлерімен (4), прокурормен (5), сотпен (6), ұсталғандарды ұстау мекемесінің бастығымен (7), арнайы прокурормен (8).
14.2. Босату күні «___»____20 ж.___ сағ.___мин
14. /_/
14.1. /_/
14.2. /_/_/. /_/_/. /_/_/
күні. айы. жылы
15. Бұлтартпау шарасы: ешқайда кетпеу және өзін дұрыс ұстау туралы қол қойдыру (1), жеке кепілдік беру (2), әскери қызметшіні әскери бөлім командованиесінің бақылауына беру (3), кәмелетке толмағанды қарауға беру (4), кепіл болу (5).
15.1. Бұлтартпау шарасы ҚІЖК 142-бб. тәртібінде (1), айыпталушыны іздеумен байланысты (ҚР ҚІЖК 267-бб.) (2),халықаралық іздестірумен байланысты (ҚР ҚІЖК 267-1-бб.) (3).
15.2. Кіммен: тергеушімен (1), анықтаушымен (2), шұғыл қызметкермен (3), анықтау органының басқа да қызметкерлерімен (4), прокурормен (5), арнайы прокурормен (8).
15.3. Бұлтартпау шарасын таңдау күні «__» ______ 20 ж.
15. /_/
15.1. /_/
15.2. /_/
15.3. /_/_/. /_/_/. /_/_/
күні. айы. жылы
16.4. Қамауға алуға (1), үйде қамауда ұстауға (2) санкция беру туралы өтінішті қолдаудан бас тарту туралы қаулыға жоғары тұрған прокурорға шағымдану
Күні «___» __________________20 ж.

13.2. Дата и время задержания "__" ___ 20 г., __ час. __ мин.
13. /_/
13.1 /_/
13.2. /_/_//_/_//_/_/
чис.  мес. год
/_/_/ ч. /_/_/ мин.
13.4. Направлено ходатайство прокурору о производстве:
ареста (1), домашнего ареста (2)
Основания: в порядке ст. 142 УПК (1), в связи с розыском
обвиняемого (ст. 267 УПК РК) (2), в связи с международным розыском (ст. 267-1 УПК РК) (3), экстрадиционный арест в порядке
ст. 534 УПК РК (4).
Кем: следователем (1), дознавателем (2), спец. прокурором (8).
13.5. Результат: отказано (1), поддержано (2)
Дата принятия решения по ходатайству "___" _____ 20____ г.
13.6. Направлено прокурором ходатайство о производстве:
ареста (1), домашнего ареста(2)
Основания: в порядке ст. 142 УПК (1), в связи с розыском
обвиняемого (ст. 267 УПК РК) (2), в связи с международным
розыском (ст. 267-1 УПК РК) (3), экстрадиционный арест в порядке
ст. 534 УПК РК (4).
Дата направления "____" _____________________ 20__ г.
13.7. Отменено прокурором: постановление о привлечении в
качестве обвиняемого (1)
Дата отмены "_____" _____________________ 20____ г.
13.4. /_/
/_/
15.3 /_/
/_/_/. /_/_/. /_/_/
13.6. /_/
/_/_/. /_/_/. /_/_/
14. Основания освобождения: за неподтверждением подозрения в
совершении преступления (1), в связи с нарушением порядка
задержания, установленного ст. 134 УПК (2), по ст. 153 ч. 13 УПК
(3), за отсутствием основания применить меру пресечения в виде
ареста (4), за истечением установленного срока задержания (5)
14.1. Кем: следователем (1), дознавателем (2), оперативным
работником (3), другими сотрудниками органа дознания (4),
прокурором (5), начальником места содержания задержанных (7),
спец. прокурором (8).
14.2. Дата и время освобождения "_" __ 20 г., _ час. __ мин.
14. /_/
14.1. /_/
14.2. /_/_//_/_//_/_/
чис.  мес. год
/_/_/. /_/_/. /_/_/
/_/_/. /_/_/
час. мин.
15. Мера пресечения: подписка о невыезде и надлежащем
поведении (1), личное поручительство (2), передача в/с под
наблюдение командования воинской части (3), отдача
несовершеннолетнего под присмотр (4), залог (5).
15.1. Основания: в порядке ст. 142 УПК (1), в связи с розыском
обвиняемого (ст. 267 УПК РК) (2), в связи с международным розыском (ст. 267-1 УПК РК) (3).
15.2. Кем: следователем (1), дознавателем (2), оперативным
работником (3), другими сотрудниками органа дознания (4),
прокурором (5), специальным прокурором (8)
15.3. Дата избрания меры пресечения "____" _____________ 20 г.
15. /_/
15.1. /_/
15.2. /_/
15.3.
/_/_/. /_/_/. /_/_/
чис.  мес.   Год
16.4. Жалоба вышестоящему прокурору на постановление об
отказе в поддержании ходатайства о санкции на: арест (1),
домашний арест (2)
Дата "______" ____________________ 20____ г.

Нәтижесі: қанағаттандырылды (1), қанағаттандырусыз қалдырылды (2)
Күні «___» __________________20 ж.
16.4. /_/ /_/ /_/_/. /_/_/. /_/_/. /_/_/. /_/_/. /_/_/
күні. айы. жылы
17. ҚР ҚІЖК 154-бб. тәртібінде: бұлтартпау шарасы алынып тасталған (1) немесе өзгертілген (2).
Бұлтартпау шарасы: қамауға алу (1), үйде қамауда ұстау (2);
прокурордың қылмыстық істің тергелуін аяқтауға жіберуімен байланысты (3), соттың тергеуді аяқтауға жіберуімен байланысты (4), медициналық сипаттағы шараны қолдана отырып (8)
17.1. Кіммен: тергеушімен (1), анықтаушымен (2), шұғыл қызметкермен (3), анықтау органының басқа да қызметкерлерімен (4), прокурормен (5), сотпен (6), арнайы прокурормен (8).
17.2. Бұлтартпау шарасының (алынған) өзгертілген күні «___»___________20 ж. _____сағ.____мин
17. /_/
17.1. /_/
17.2. /_/_/. /_/_/. /_/_/
күні. айы. жылы
19. Басқа да белгілеулер ___________________
Қылмыстық қудалауды жүзеге
асырушы тұлға (сот) _______________________ «__» ___________ 20 ж.
Қылмыстық қудалауды жүзеге
асырушы органның бастығы __________________ «__» ___________ 20 ж.
Прокурор __________________________________ «__» ___________ 20 ж.
(тегі және қолы)
Ескерту: Толтыру бойынша кәртішке ресми статистикалық құжат болып табылады. Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған мәліметтерді енгізгені үшін заң тәртібімен жауап береді.
Қылмыстар туралы өтініштер
мен хабарламаларды,
қылмыстық істерді, олардың
тергелуі және сотта
қарастырылу нәтижелерінің
бірыңғай кәртішкелік
есепке алу негізінде
жүргізу туралы (Бірыңғай
бірегейлік статистикалық жүйе)
Нұсқаулыққа 8-Қосымша
Ескерту: 8-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2010.01.20. N 3 Бұйрығымен.
3.0 Нысаны
Қылмыстық іс бойынша прокурор шешімі туралы кәртішке
1._______________________________________________
ҚІ тергеп жатқан органның атауы
2. ҚІ тергеп жатқан қызмет: тергеу (1); анықтау (2); ҚР ҚІЖК 1-б. 288-бб. (3) тәртібінде, ҚР ҚІЖК 2-б. 288-бб. (4) тәртібінде, ҚР ҚІЖК 2-б. 289-бб. (5) тәртібінде анықтау істері бойынша тергеу, СДІЖ тергеу (6), СДІЖ анықтау (7).
3. ҚІ нөмірі ________ Қозғалу күні «__» __________20 ж.
4. Кәртішкенің ҚСжАЕКБ келіп түскен күні «__» _______________ 20 ж.
ҚСжАЕКБ қызметері _______________________________
1. /_/_/_/_/_/_/
2. /_/
3./_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/ /_/_/. /_/_/. /_/_/ күні. айы. жылы
4. /_/_/. /_/_/. /_/_/
күні. айы. жылы
5. Дәрежесі: ҚР ҚК ____т.______б. __________бабы
(ауырырағы)
Қылмыс: жалпықылмыстық (1), экономикалық (2), басқа да (4).
ҚР ҚК 10-бабы бойынша: онша ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), ерекше ауыр (4)
Сыбайлас жемқорлық қылмыс: қызметке қатыссыз (01), қызметке қатысты (02), экстремистік бағыттағы (03), адам саудасына байланысты (04).

Результат: удовлетворена (1), оставлена без удовлетворения (2)
Дата "______" _____________________ 20___ г.
16.4. /_/
/_/
16.1. /_/_//_/_//_/_/
чис. мес.  Год
17. В порядке ст.154 УПК РК: мера пресечения отменена (1),
изменена (2),
Мера пресечения: арест(1), домашний арест (2)
В связи: с прекращением по реабилитирующим основаниям (1), по
нереабилитирующим основаниям (2), в связи с направлением у/д на
д/с прокурором (3), на д/с судом (4), с применением мер
медицинского характера (5);
17.1. Кем: следователем (1), дознавателем (2), оперативным
работником (3), другими сотрудниками органа дознания (4),
прокурором (5), судом (6), спец. прокурором (8).
17.2. Дата и время изменения (отмены) меры пресечения
"__"_____________ 20____ г. ____ час. ___ мин.
17. /_/
17.1. /_/
17.2. /_/_//_/_//_/_/
чис. мес.  Год
/_/_/. /_/_/
час.  мин.
19. Прочие отметки _____________________________________
___________________________________________ "___" ____________ 20 г.
лицо, проводившее задержание, освобождение
Прокурор  _________________________________ "___" ____________ 20 г.
Примечание: 1. По заполнении карточка является официальным статистическим документом. Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законом порядке.
Приложение 8 к Инструкции по ведению
единого карточного учета заявлений,
сообщений о преступлениях, уголовных дел,
результатов их расследования и судебного
рассмотрения (Единая унифицированная
статистическая система)
Сноска. Приложение 8 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.01.2010 № 3.
Форма 3.0
Карточка о решении прокурора по уголовному делу
1. ______________________________________________________________
наименование органа, расследующего УД
2. Служба, расследующая УД: следствие (1); дознание (2);
следствие по делам дознания в порядке: ст. 288 ч. 1 УПК РК (3), в
порядке ст. 288 ч. 2 УПК РК (4), в порядке ст. 289 п. 2 УПК РК
(5), УДП следствие (6), УДП дознание (7)
3. Номер УД ______  Дата возбуждения «__» ___________ 20  г.
4. Дата поступления карточки в УКПСиСУ «__» ______ 20  г.
Сотрудник УКПСиСУ ____________________________________________
1. /_/_/_/_/_/_/
2. /_/
3. /_/_/_/_/_/_/_/_/
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис.  мес.  год
4. /_/_/ /_/_/ /_/_/
чис.  мес.  год
5. Квалификация: статья ___ ч. __ п. __ УК РК (наиболее тяжкое)
Преступление: общеуголовное (1), экономическое (2), другое (3).
По ст. 10 УК РК: небольшой тяжести (1), средней тяжести (2),
тяжкие (3) , особо тяжкие (4)
Преступление коррупционное: не связанное по службе (01),
связанное по службе (02), экстремистской направленности (03),
связанное с торговлей людьми (04)

5.1. Қайта дәрежеленген ҚК__т.___б.___бабымен, «__»____________________ 20 ж.
5. бб./_/_/_/ б./_/_/ т./_/_/ /_/ /_/
5.1. бб./_/_/_/ б./_/_/ т./_/_/ /_/_/. /_/_/. /_/_/
күні. айы. жылы
6. Шешім:
прокурормен сотқа жіберілген: ҚІЖК 284-бб. (04), ҚІЖК 289-бб. (05), ҚІЖК 1-т. 514-бб. 5-б. бойынша (06), ҚР ҚІЖК 190-4-бабы 1-бөлімі (09);
прокурормен жаңа айыптау қорытындысы дайындалған (07);
прокурормен қосымша тергеуге қайтарылған (54), тергеуге алығандығы өзгертілгені арқылы (55), сотпен (56);
жіберілген: ҚР ҚІЖК 289-б 2-т. тәртібімен (67), ҚР ҚӘЖК 190-4-бабы 2-бөлімі тәртібімен (58), ҚР ҚІЖК 303-1-бабы тәртібінде сотпен (60) тергеу жүргізу үшін прокурормен жаңа айыптау қорытындысын дайындау үшін жіберілген (57);
ҚР ҚІЖК 37-бб. 1б. 1-т.(11), 37-бб.1-б.2-т.(12), 37-бб.1-б. 3-т. (13), 37-бб. 1-б. 4-т. (14), 37-бб. 1-б. 5-т. (15), 37-бб. 1-б. 6-т. (16), 37-бб. 1-б. 7-т. (17), 37-бб. 1-б. 8-т. (18), 37-бб. 1-б. 9-т. (19), 37-бб. 1-б. 10-т. (20), 37-бб. 1-б. 11-т. (21), 37-бб. 1-б. 12-т., ҚР ҚК 65-бб. (22), ҚІЖК 37-бб. 1-б. 12-т.- ҚК 66-бб. (23), ҚІЖК 37-бб. 1-б. 12-т. – ҚК67-бб 1-б (24), ҚІЖК 37-бб. 1-б. 12-т.-ҚК 68-бб. (25), 38-бб. 1-б ҚК 67-бб 2-б (26), ҚІЖК 496-б. 6б. (27), 190-б. б. 3-б.-нің тәртібінде ҚІ қысқарту арқылы ҚІ қозғау туралы қаулы алынып тасталған (28); ҚІЖК 514-б.1б.1-т. (29), ҚІЖК 190-4-б 3(тармақшасы бойынша (30) бойынша қысқартылған;
тергеуге алынғандығы прокурормен ҚІЖК 197-бб. 12-т. сәйкес өзгертілген (66).
304-бб. 3-т. тәртібінде сотпен прокурорға қайтарылған (38), ҚІЖК 301-бб. 5-б. прокурормен ҚІЖК 5-б. 37-бб. тәртібінде талап етілген (74).
қысқарту туралы қаулы прокурормен алынып тасталған (89), тоқтату туралы қаулы (90), 190-бб. 1-б. тәртібінде ҚІ қозғаудан бас тарту арқылы ҚІ қозғау туралы қаулы (91), қосымша тексеруге жібері арқылы (92), 376-бб. 4-б. тәртібінде тергеу органына қайтарылған (68);
прокурормен төмен тұрған прокурордың шешімінің күші жойылды: ҚІ қозғаудан бас тарту (97)
қылмыстық істі қозғау туралы сот қаулысының күші жойылған (69)
6.1. Шешім қабылдау күні «____»___________ 20 ж.
6.2. Органның өзінің өтініш хаты бойынша шешім қабылданған (1)
7. Жазбаша нұсқаулар берілген: _______ саны
6. /_/_/
6.1. /_/_/. /_/_/. /_/_/
күні. айы. жылы
8. Санкцияланған: мәжбүрлеп тексеру (ҚР ҚІЖК 222-бб.) (01), тінту (ҚР ҚІЖК 232-бб.) (02), алу (ҚР ҚІЖК 232-бб.) (03), сот-медициналық сараптама жүргізу үшін медициналық мекемеге қамаудағы тұлғаны мәжбүрлеп орналастыру (ҚР ҚІЖК 247-бб.) (04), кәмелетке толмағанды арнаулы балалар мекемесіне орналастыру (ҚР ҚІЖК 490-бб.) (05), қамауға алу (ҚР ҚІЖК 150-бб.) (06), мүлікке тыйым салу (ҚР ҚІЖК 161-бб.) (07), банктардағы ақшаға және басқа да мүліктерге тыйым салу (ҚР ҚІЖК 13-б. 161-бб.) (08), пошта-телеграф жөнелтілімдерін тұтқындау (ҚР ҚІЖК 235-бб.) (09), бұлтартпау шарасы ретінде қамауға алу қолданылған сезіктілер мен айыпталушыларды, ұсталғандарды ұстау орындарында ұстау (ҚР ҚІЖК 152-бб.) (10), жәбірленушіні, куәні мәжбүрлеп куәландыру (ҚР ҚІЖК 226-бб.) (11), хабарды жол-жөнекей ұстау және ақпаратты компьютерлік жүйеден шығарып алу (ҚР ҚІЖК 236-бб.1-б.) (12), сөйлесулерді тыңдау мен жазу (ҚР ҚІЖК 237-бб.) (13).
9. Заңсыз деп танылған: мәжбүрлеп тексеру (01), тінту (02), алу (03), сот-медициналық сараптама жүргізу үшін медициналық мекемеге қамаудағы тұлғаны мәжбүрлеп орналастыру (04), айып тағу туралы қаулы (05).
Прокурор __________________________________________
(тегі, лауазымы, сыныптық шені)
(прокуратураның атауы)
Күні «____» __________________________ 20 ж.

5.1. Переквалифицировано со ст ______ ч. ______ п. _____УК,
«___» ________________ 20  г.
5. ст. /_/_/_/
ч. /_/_/ п. /_/_/
/_/
5.1. ст. /_/_/_/
ч. /_/_/ п. /_/_/
/_/
/_/_/ /_/_/ /_/_/
чис.  мес.  год
6. Решение:
направлено прокурором в суд: по ст. 284 УПК (04), по ст. 289
УПК (05),  по ст. 514 ч. 5 п. 1 УПК (06), по ст. 190-4 ч. 1 УПК
РК (09).
прокурором составлено новое обвинительное заключение (07);
возвращено на доп. расследование прокурором (54), с
изменением подследственности (55), судом (56);
направлено для: производства следствия в порядке п. 2 ст. 289
УПК (67),  в порядке ч. 2 ст. 190-4 УПК (58), судом в порядке
ст. 303-1 УПК РК (60)
направлено прокурором для составления нового обвинительного
заключения (57);
прекращено по ст. 37 ч. 1 п. 1 (11), ст. 37 ч. 1 п. 2 (12), ст.
37 ч. 1 п. 3 (13), ст. 37 ч. 1 п. 4 (14), ст. 37 ч. 1 п. 5 (15),
ст. 37 ч. 1 п .6 (16), ст. 37 ч. 1 п. 7 (17), ст. 37 ч. 1 п. 8
(18), ст. 37 ч. 1 п. 9 (19), ст. 37 ч. 1 п. 10 (20), ст. 37 ч. 1
п. 11 (21), ст. 37 ч. 1 п. 12 УПК РК ст. 65 УК РК (22), ст. 37 ч.
1 п. 12 УПК - ст. 66 УК (23), ст. 37 ч. 1 п. 12 УПК - ст. 67 ч. 1
УК (24), ст. 37 ч. 1 п. 12 УПК - ст. 68 УК (25), по ст. 38 ч. 1
УПК – ст. 67 ч. 2 УК РК (26), по ст. 496 ч. 6 УПК РК (27),
отменено постановление о возбуждении УД с прекращением УД в
порядке ст. 190 ч. 3 (28), по ст. 514 ч. 1 (29), по подпункту 3)
ст. 190-4 УПК (30);
подследственность изменена прокурором в соответствии с п. 12
ст. 197 УПК (66)
возвращено прокурору судом в порядке ч. 3 ст. 304 (38),
истребовано прокурором в порядке ч. 5 ст. 37 УПК (74).
отменено прокурором: постановление о прекращении (89),
постановление о приостановлении (90), постановление о возбуждении
УД с отказом в возбуждении УД (91), с направлением на доп.
проверку (92)
возвращено органу расследования в порядке ст. 376 ч. 4 (68)
отменено прокурором решение нижестоящего прокурора: об
отмене постановления о возбуждении УД (97),
отменено судом постановление о возбуждении уголовного дела
(69)
6.1. Дата принятия решения «__» ________________ 20  г.
6.2. Решение принято по ходатайству самого органа (1)
7. Давались письменные указания: ____________ количество
8. Санкционировалось: принудительный осмотр (ст. 222 УПК РК)
(01), обыск (ст. 232 УПК РК) (02), выемка (ст. 232 УПК РК) (03),
принуд. помещение не содерж-ся под стражей лица в мед.учреждение
для производства судебно-медицинской экспертизы (ст. 247 УПК РК)
(04), помещение н/летнего в спец. детское учреждение (ст. 490
УПК РК) (05), заключение под стражу (ст. 150 УПК РК) (06), арест
имущества (ст. 161 УПК РК) (07), арест денег и др.имущества в
банках (ч. 13 ст. 161 УПК РК) (08), наложение ареста на
почтово-телег. отправл-я (ст. 235 УПК РК) (09),  содержание
подозр-х и обвиняемых, к кот. в качестве меры пресечения применен
арест, в местах содерж. задерж-х (ст. 152 УПК РК) (10),
принудительное освид-е потерпевшего, свидетеля (ст. 226 УПК РК)
(11), перехват сообщений и снятие с комп.систем инф. (ч. 1 ст.
236 УПК РК) (12), просл-е и запись перег-в (ст. 237 УПК РК)
(13).
9.Признано незаконным: принудительный осмотр (01), обыск (02),
выемка (03), принуд. помещение не содерж-ся под стражей лица в
мед.учреждение для производства судебно-медицинской экспертизы
(04); постановление о предъявлении обвинения (05)
Прокурор ______________________________________________________
(фамилия, должность, классный чин)
_________________________________________________________________
(наименование прокуратуры)
Дата «___» ______________________________ 20  г.
6. /_/_/
6.1. /_/_/ /_/_//_/_/
чис.  мес. год
6.2. /_/_/
6.3. /_/_/

8. /_/_/, /_/_/, /_/_/, /_/_/
9./_/_/, /_/_/
Ескерту: толтырылғаннан кейін кәртішке ресми статистикалық құжат болып табылады. Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған деректер енгізгені үшін заңмен белгіленген тәртіпте жауап береді.
Қылмыстар туралы өтініштер
мен хабарларды, қылмыстық
істерді, олардың тергелуі
және сотта қарастырылу
нәтижелерін бірыңғай
кәртішкелік есепке алу
негізінде жүргізу туралы
(Бірыңғай бірегейлік
статистикалық жүйе)
Нұсқаулыққа N 9 Қосымша
ӘЛЕМ МЕМЛЕКЕТТЕРІНІҢ СӨЗДІГІ
Австралия         021  Иордания     285  Панама               557
Австрия           025  Ирак         289  Папуа Жаңа Гвинея    561
Әзірбайжан        029  Иран         293  Парагвай             565
Албания           033  Ирландия     297  Перу                 569
Алжир             037  Исландия     301  Польша               573
Ангола            041  Испания      305  Португалия           577
Андорра           045  Италия       309  Пуэрто Рико          581
Антигуа и Барбуда 049  Йемен        313  Реюньон              585
Антиль аралдары   053  Кабо - Верде 317  Ресей                589
Аомынь (Макао)    057  Қазақстан    321  Руанда               593
Аргентина         065  Камбоджа     325  Румыния              597
Армения           061  Камерун      329  С. Винсент и         629
Гренадин
Ауғанстан         069  Камор
аралдары     369  С. Кристофер и Невис 633
Багам аралдары    073  Канада       333  Сальвадор            601
Бангладеш         077  Катар        337  Сан Марино           605
Барбадос          081  Кения        341  Сан Томе и
Принсисипи           609
Бахрейн           085  Кипр         345  Сауд Арабиясы        613
Беларусь          089  Кирибати     353  Свазиленд            617
Белиз             093  Қытай        349  Сейшель аралдары     621
Бельгия           097  КХДР         361  Сенегал              625
Бенин             101  Колумбия     365  Сент Люсия           637
Болгария          105  Конго        373  Сербия               641
Боливия           109  Корея        377  Сингапур             645
Босния мен
Герцеговина       113  Коста Рика   381  Сирия                649
Ботсвана          117  Кот Д.Ивуар  385  Словения             653
Бразилия          121  Куба         389  Соломон аралдары     661
Бруней            125  Кувейт       393  Сомали               665
Буркина  Фасо     129  Кыргызстан   357  Судан                669
Бурунди           133  Лаос         397  Суринам              673
Бутан             137  Латвия       401  АҚШ                  657
Вануату           141  Лесото       405  Сьерра Леоне         677
Ватикан           145  Либерия      409  Сянган (Гонконг)     681
Ұлыбритания       149  Ливан        413  Тәжікстан            685
Венгрия           153  Ливия        417  Таиланд              689
Венесуэла         157  Литва        421  Тайвань              693
Шығыс Тимор       161  Лихтенштейн  425  Танзания             697
Вьетнам           165  Люксембург   429  Того                 701
Габон             169  Маврикий     433  Тонга                705
Гаити             173  Мавритания   437  Тринидад и Тобаго    709
Гайана            177  Мадагаскар   441  Тувалу               713
Гамбия            181  Македония    445  Тунис                717
Гана              185  Малави       449  Түрікменстан         721
Гваделупа         189  Малайзия     453  Түркия               725
Гватемала         193  Мали         457  Уганда               729
Гвиана            197  Мальдив      461  Өзбекстан            733
Республикасы
Гвинея            201  Мальта       465  Украина              737
Гвинея - Бисау    205  Марокко      469  Уругвай              741
Германия          209  Мартиника    473  Фиджи                745
Гибралтар         213  Мексика      477  Филиппины            749
Гондурас          217  Мозамбик     481  Финляндия            753
Гренада           221  Молдова      485  Франция              757
Греция            225  Монако       489  Хорватия             761
Грузия            229  Моңғолия     493  Орталық Африка респ. 765
Дания             233  Мьянма       497  Чад                  769
Джибути           237  Намибия      501  Черногория           773
Доминика          241  Науру        505  Чили                 781
Доминикан респ-сы 245  Непал        509  Чех республикасы     777
Другие            829  Нигер        513  Швейцария            785
Египет            249  Нигерия      517  Швеция               789
Заир              253  Нидерланды   521  Шри Ланка            793
Замбия            257  Никарагуа    525  Эквадор              797
Батыс Сахара      261  Жаңа              Экваториальдық       801
Зеландия     529
Батыс Саноа       265  Норвегия     537  Эстония              805
Зимбабве          269  БАӘ          541  Эфиопия              809
Израиль           273  Оман         545  ОАР                  817
Индия             277  Пәкістан     549  Югославия            813
Индонезия         281  Палестина    553  Ямайка               821
Жапония              825
Қылмыстар туралы өтініштер
мен хабарларды, қылмыстық
істерді, олардың тергелуі
және сотта қарастырылу
нәтижелерін бірыңғай
кәртішкелік есепке алу
негізінде жүргізу туралы
(Бірыңғай бірегейлік
статистикалық жүйе)
Нұсқаулыққа N 10 Қосымша
ҰЛТТАР СӨЗДІГІ
Орыс         01       Күрд          32
Қазақ        02       Түрік         33
Еврей        03       Балқарлық     34
Сыған        04       Башқұрт       35
Татар        05       Дүнген        36
Украин       06       Грек          37
Чуваш        07       Ассириялық    38
Неміс        08       Ингуш         39
Белорус      09       Лезгин        40
Тәжік        10       Қалмақ        41
Болгар       12       Чеченец       42
Марийлық     13       Авар          43
Мордвин      14       Қарақалпақ    44
Армян        15       Ауғандық      45
Грузин       16       Индус         46
Латыш        17       Берберлік     47
Литван       18       Пүштүн        48
Эстон        19       Белудж        49
Осетин       20       Перулік       50
Финн         21       Вьетнамдық    51
Поляк        22       Кубалық       52
Әзірбайжан   23       Сириялық      53
Молдован     24       Араб          54
Басқа ұлттар 25       Француз       55
Өзбек        26       Серб          56
Қырғыз       27       Моңғол        57
Түрікмен     28       Анголалық     58
Ұйғыр        29       Гвинеялық     59
Қытай        30       Ливандық      60
Корейлік     31
Қылмыстар туралы өтініштер
мен хабарларды, қылмыстық
істерді, олардың тергелуі
және сотта қарастырылу
нәтижелерін бірыңғай
кәртішкелік есепке алу
негізінде жүргізу туралы
(Бірыңғай бірегейлік
статистикалық жүйе)
Нұсқаулыққа N 11 Қосымша
_______________________________________________________________
(қылмыстық қудалау органының аты)
_______________________________________________________________
Қылмыстық істер, қылмыстар және оларды
жасаған тұлғаларды есепке алудың бірыңғай
Журналы
N _____________________
Басталды ______________ 200 __ ж.   N ____________
Аяқталды ______________ 200 __ ж.   N ____________
Түгендеу  N _______
Қылмыстық істерді, қылмыстарды және
оларды жасаған тұлғаларды есепке алудың бірыңғай
Журналы
Қыл-
мыстық істің
номе-
рі,
қоз-
ғалған
күні
Іс қоз-
ғау-
дан
бас
тар-
тыл-
ған
мате-
риал
бой-
ынша
про-
курор-
мен
қоз-
ға-
лынды.
Қоз-
ғалған
күні
Сот жі-
бер-
ген
жеке айып ісі бой-
ынша қоз-
ға-
лын-
ған.
Ше-
шім
шық-
қан
күні
Ста-
тисти-
калық
кәр-
тішке-
лерді, олар-
дың
нысан-
дарын
жібер-
ген
тұлға-
ның
тегі,
аты
және
әкесі-
нің
аты.
Жібе-
рілген
күні.
ҚЫЛ-
МЫС-
ТЫҢ
СИПАТ-
ТАМАСЫ
Жаса-
лынған қыл-
мыстың
уақыты,
әдісі
және
мән-
жәйі.
Жәбір-
лену-
шілер
саны.
Мате-
риалдық шығын-
ның
сомасы.
Тір-
кеу
ке-
зін-
дегі
қыл-
мыс-
тың
дә-
ре-
же-
ле-
нуі
Қылмыс-тық
істің
аяқталу кезін-
дегі
қыл-
мыстың
дәре-
желенуі
НПП-
ның атауы және сал-
мағы, алын-
ған,
жой-
ылған және
беріл-
ген
күні
1
2
3
4
5
6
7
8
Қылмыс
жасаған
тұлғалар
туралы
мәліметтер
Тегі, Аты,
Әкесінің аты,
туған күні,
айы, жылы.
Лауазымы,
жұмыс орны,
азаматтығы.
Бұлтар-
тпау шарасы. Қамау-
да ұстау-
дың мер-
зімін ұзарту
туралы
мәлі-
меттер
Сотқа
дейінгі
жұмыс-
тың
нәти-
жесі Қылмыс-
тық іс
жібе-
рілді:
тергеу-
лігі
бойынша
N ___
шығ.,
айыптау
қортын-
дысымен
проку-
рорға,
проку-
рор
сотқа,
тоқта-
тылды,
жандан-
дырылды, қысқар-
тылды,
қайыра
тергеу-
ге қайта-
рылды,
қылмыс-
тық
іспен
қосылды,
қылмыс-
тық
істен
бөлінді.(Қыл-
мыстық
іс
бойынша шешім
қабыл-
данған
күн,
процес-
суаль-
дық
негіз-
дері,
орын-
даушы-
ның
тегі,
аты,
әкесі-
нің
аты)
Тер-
геу
мен
анық-
тау-
дың
мер-
зі-
мін
ұзар-
ту
тура-
лы
мәлі-
мет-
тер
Істің
сотта
қаралу-
ының
нәтиже-
сі.
Көп
эпизодты
қылмыс-
тық іс
бойынша
әр
қылмыс
жөнін-
дегі
жаза
туралы
шешімді
көрсету
керек.
Қосымша
бел-
гілер
9
10
11
12
13
14
Қылмыстар туралы өтініштер
мен хабарларды, қылмыстық
істерді, олардың тергелуі
және сотта қарастырылу
нәтижелерін бірыңғай
кәртішкелік есепке алу
негізінде жүргізу туралы
(Бірыңғай бірегейлік
статистикалық жүйе)
Нұсқаулыққа N 12 Қосымша
_______________________________________________________________
(қылмыстық қудалау органының аты)
_______________________________________________________________
ҚОР N _________________
ТІЗІМ N _______________
Қысқартылған қылмыстық істерді сақтауға қабылдау
ЖУРНАЛЫ  N _____________
Басталды "___"________200 ж.
Аяқталды "___"________200 ж.
Түгендеу N __________
рет-
тік
N
Істің
мұрағат-
тық
номері
Істің
тіркеу
/есепке
алу
номері
Томның
номері
Істегі
парақтар
саны
Айыпкерлердің
тегі, аты,
әкесінің
аты немесе
оқиғаның
қысқаша
сипаттамасы
1
2
3
4
5
6
таблицаның жалғасы
ҚР
ҚК-нің
баптары
Қылмыстық істің
қысқар-
тылуының
күні, айы,
жылы
ҚР ҚК-нің
қай бабы
бойынша
қылмыстық
іс қысқартылды
Істің
сақталу
мерзімі
Тізімнің
бабы
Ескертпе
7
8
9
10
11
12
N 2 Нысан
Ескерту: 2-нысан жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 15 қыркүйектегі N 51 бұйрығымен .
1.0 Нысаны
Қысқартылған қылмыстық іске арналған кәртішке

8. /_/_/, /_/_/,
/_/_/, /_/_/
9. /_/_/, /_/_/
Примечание: по заполнении карточка является официальным статистическим документом. Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законом порядке.
Приложение N 9
к Инструкции по ведению единого
карточного учета заявлений, сообщений
о преступлениях, уголовных дел, результатов
их расследования и судебного рассмотрения
(Единая унифицированная статистическая система)
СЛОВАРЬ ГОСУДАРСТВ МИРА
Австралия
021
Иордания
285
Панама
557
Австрия
025
Ирак
289
Папуа Новая Гвинея
561
Азербайджан
029
Иран
293
Парагвай
565
Албания
033
Ирландия
297
Перу
569
Алжир
037
Исландия
301
Польша
573
Ангола
041
Испания
305
Португалия
577
Андорра
045
Италия
309
Пуэрто-Рико
581
Антигуа и Барбуда
049
Йемен
313
Реюньон
585
Антильские острова
053
Кабо - Верде
317
Россия
589
Аомынь (Макао)
057
Казахстан
321
Руанда
593
Аргентина
065
Камбоджа
325
Румыния
597
Армения
061
Камерун
329
С. Винсент и Гренадин
629
Афганистан
069
Каморские острова
369
С. Кристофер и Невис
633
Багамские острова
073
Канада
333
Сальвадор
601
Бангладеш
077
Катар
337
Сан Марино
605
Барбадос
081
Кения
341
Сан Томе и Приосипи
609
Бахрейн
085
Кипр
345
Саудовская Аравия
613
Беларусь
089
Кирибати
353
Свазиленд
617
Белиз
093
Китай
349
Сейшельские острова
621
Бельгия
097
КНДР
361
Сенегал
625
Бенин
101
Колумбия
365
Сент Люсия
637
Болгария
105
Конго
373
Сербия
641
Боливия
109
Корея
377
Сингапур
645
Босния и Герцеговина
113
Коста-Рика
381
Сирия
649
Ботсвана
117
Кот-д-Ивур
385
Словения
653
Бразилия
121
Куба
389
Соломоновы острова
661
Бруней
125
Кувейт
393
Сомали
665
Буркина - Фасо
129
Кыргызстан
357
Судан
669
Бурунди
133
Лаос
397
Суринам
673
Бутан
137
Латвия
401
США
657
Вануату
141
Лесото
405
Сьерра Леоне
677
Ватикан
145
Либерия
409
Сянган (Гонконг)
681
Великобритания
149
Ливан
413
Таджикистан
685
Венгрия
153
Ливия
417
Таиланд
689
Венесуэла
157
Литва
421
Тайвань
693
Восточный Тимор
161
Лихтенштейн
425
Танзания
697
Вьетнам
165
Люксембург
429
Того
701
Габон
169
Маврикий
433
Тонга
705
Гаити
173
Мавритания
437
Тринидад и Тобаго
709
Гайана
177
Мадагаскар
441
Тувалу
713
Гамбия
181
Македония
445
Тунис
717
Гана
185
Малави
449
Туркменистан
721
Гваделупа
189
Малайзия
453
Турция
725
Гватемала
193
Мали
457
Уганда
729
Гвиана
197
Мальдивская
респуб.
461
Узбекистан
733
Гвинея
201
Мальта
465
Украина
737
Гвинея - Бисау
205
Марокко
469
Уругвай
741
Германия
209
Мартиника
473
Фиджи
745
Гибралтар
213
Мексика
477
Филипины
749
Гондурас
217
Мозамбик
481
Финляндия
753
Гренада
221
Молдова
485
Франция
757
Греция
225
Монако
489
Хорватия
761
Грузия
229
Монголия
493
Централ. Африк респ.
765
Дания
233
Мьянма
497
Чад
769
Джибути
237
Намибия
501
Черногория
773
Доминика
241
Науру
505
Чили
781
Доминиканская респ.
245
Непал
509
Чехия
777
Другие
829
Нигер
513
Швейцария
785
Египет
249
Нигерия
517
Швеция
789
Заир
253
Нидерланды
521
Шри Ланка
793
Замбия
257
Никарагуа
525
Эквадор
797
Западная Сахара
261
Новая Зеландия
529
Экваториальная Гвинея
801
Западное Самоа
265
Норвегия
537
Эстония
805
Зимбабве
269
ОАЭ
541
Эфиопия
809
Израиль
273
Оман
545
ЮАР
817
Индия
277
Пакистан
549
Югославия
813
Индонезия
281
Палестина
553
Ямайка
821
Япония
825
Приложение N 10
к Инструкции по ведению единого
карточного учета заявлений, сообщений
о преступлениях, уголовных дел, результатов
их расследования и судебного рассмотрения
(Единая унифицированная статистическая система)
СЛОВАРЬ НАЦИОНАЛЬНОСТЕЙ
Русский
01
Курд
32
Казах
02
Турок
33
Еврей
03
Балкарец
34
Цыган
04
Башкир
35
Татарин
05
Дунган
36
Украинец
06
Грек
37
Чуваш
07
Ассириец
38
Немец
08
Ингуш
39
Белорус
09
Лезгин
40
Таджик
10
Калмык
41
Болгарин
12
Чеченец
42
Мариец
13
Аварец
43
Мордвин
14
Каракалпак
44
Армянин
15
Афганец
45
Грузин
16
Индус
46
Латыш
17
Берберец
47
Литовец
18
Пуштун
48
Эстонец
19
Белудж
49
Осетин
20
Перуанец
50
Финн
21
Вьетнамец
51
Поляк
22
Кубинец
52
Азербайджанец
23
Сириец
53
Молдаванин
24
Араб
54
другие национальности
25
Француз
55
Узбек
26
Серб
56
Киргиз
27
Монгол
57
Туркмен
28
Анголец
58
Уйгур
29
Гвинеец
59
Китаец
30
Ливанец
60
Кореец
31
Приложение N 11
к Инструкции по ведению единого
карточного учета заявлений, сообщений
о преступлениях, уголовных дел, результатов
их расследования и судебного рассмотрения
(Единая унифицированная статистическая система)
________________________________________________________________
(наименование органа уголовного преследования)
________________________________________________________________
Единый журнал
учета уголовных дел, преступлений и лиц, их совершивших
N _____________________
Начато _________________200 __ г. N ____________
Окончено ______________ 200 __ г. N ____________
Инвертарный N_______
Единый журнал учета уголовных дел, преступлений и лиц, их совершивших
N заяв-
ления,
сооб-
щения
по
КУЗ
Номер
уголов-
ного
дела,
дата
возбуж-
дения
Возбуж-
дено проку-
рором по
отказному материалу.
Дата возбуж-
дения
Возбуж-
дено по
делу частного обвинения, направ-
ленного судом.
Дата решения
Ф.И.О.
лица,
выставив-
шего ста-
тистические
карточки,
их формы.
Дата выс-
тавления.
1
2
3
4
5
Продолжение таблицы
ОПИСАНИЕ
ПРЕСТУПЛЕНИЯ
Время, способ и
обстоятельства
совершения
преступления.
Число потер-
певших.
Сумма мате-
риального ущерба.
Квали-
фикация преступ-
ления в
момент
регист-
рации
Квали-
фикация преступ-
ления по окончании
уголовного
дела
Наимено-
вание и
вес НПП,
дата изъятия,
уничтожения
и передачи
6
7
8
9
Продолжение таблицы
Сведения о лицах, совершивших преступления Фамилия, Имя, Отчество, число, месяц, год рождения. Должность, место работы, гражданство.
Мера пресечения. Сведения о продлении срока содержания под стражей
Результат досудебной деятельности Уголовное дело направлено: по последственности N ___ исх., прокурору с обвинительным заключением, прокурором в суд, приостановлено, возобновлено, прекращено производством, возвращено на доследование, соединено с уголовным делом, выделено из уголовного дела.     (Дата принятого решения по уголовному делу, процессуальные основания, ФИО исполнителя)
10
11
12
Продолжение таблицы
Сведения о продлении срока следствия и дознания
Результаты судебного
рассмотрения дела. По многоэпизодному уголовному делу указать решение о наказании по каждому преступлению.
Дополни-
тельные
отметки
13
14
15
Приложение N 12
к Инструкции по ведению единого
карточного учета заявлений, сообщений
о преступлениях, уголовных дел, результатов
их расследования и судебного рассмотрения
(Единая унифицированная статистическая система)
Сноска. В приложение 12 внесены изменения приказом Генерального Прокурора РК от 15 сентября 2006 года N 51 .
________________________________________________________________
(наименование органа уголовного преследования)
________________________________________________________________
ФОНД N _________________
ОПИСЬ N ________________
ЖУРНАЛ N _____________
приема на хранение прекращенных уголовных дел
Начато ____________200 __ г. N ______
Окончено ___________ 200 __ г. N ______
Инвертарный N_______
N
п/п
Архивный номер дела
Регистра-
ционный (учетный) номер дела
Номер тома
Коли-
чество листов в деле
ФИО (обвиняемых) или краткое описание события.
1
2
3
4
5
6
Продолжение таблицы
Статьи  УК РК.
Дата прекра-
щения уголов-ного
дела
Статья УК РК, по которой прекращено уголовное дело
Срок хранения дела
Статья перечня
Приме-
чание
7
8
9
10
11
12
Форма N 2
Карточка к прекращенному уголовному делу

1. Қылмыстық істің нөмірі __________________
2. ҚСжАЕК келіп түскен күні "___"_____________200__ ж.
ҚСжАЕК қызметкері______________________________________________
3. Қысқартылу негізі: ҚР ҚІЖК 37-бабының 1-бөлігі 1-тармағы (11),
37-бб 1-б 2-т (12), 37-бб 1-б 3-т (13), 37-бб 1-б 4-т  (14),
37-бб 1-б  5-т (15), 37-бб 1-б 6-т (16), 37-бб 1-б 7-т (17),
37-бб 1-б 8-т (18), 37-бб 1-б 9-т (19), 37-бб 1-б 10-т (20),
37-бб 1-б 11-т (21), 37-бб  1-б 12-т - ҚР ҚК 65-бабы (22),
ҚІЖК 37-бабы 1-б 12-т - ҚК 66-бабы (23), ҚІЖК 37-бб 1-б 12-т
- ҚК 67-бабы (24), ҚІЖК 37-бб 1-б 12-т - ҚК 68-бб (25).
38-бб 1-б (26), ҚІ 190 баптың 3-бөлігі тәртібінде қысқартылумен
ҚІ қозғалуы туралы қаулы алынды (28);
қысқартылған күн "___"_____________200__ ж.
4.№N  ________________________қор
5.№N ________________________тізбе
6. мұрағат N___________"___"_____200__ж .
7. том саны ____________________
8. Істің алып қойылуы, қайтарылуы және жойылуы туралы белгілер:
Қылмыстық іс: алып қойылды (1), қайтарылды (2), жойылды (3),
қысқарту туралы қаулыны алумен байланысты мұрағат есебінен
алынды (4)
"___"__________200__ж. N___
(шығыс/кіріс құжаттар нөмірлері немесе жою актісінің нөмірі)
Берілді (кімге)__________________________________
(лауазымы, тегі)
9. ҚІ бойынша өтуші тұлғалар
Тегі
Аты
Әкесінің аты
Туған күні
11. Ескерту:____________________________________
________________________________________________
________________________________________________
________________________________________________
________________________________________________
Қылмыстар туралы өтініштер
мен хабарларды, қылмыстық
істерді, олардың тергелуі
және сотта қарастырылу
нәтижелерін бірыңғай
кәртішкелік есепке алу
негізінде жүргізу туралы
(Бірыңғай бірегейлік
статистикалық жүйе)
Нұсқаулыққа N 13 Қосымша
______________________________________________________________
(органның атауы)
______________________________________________________________
Есірткі құралдарын, жүйкеге әсер ететін және улы
заттарды, прекурсорларды алу мен жою және құрамында
есірткілік заттар бар өсімдіктер өсетін алқаптарды жою
деректері туралы әкімшілік істер мен іс қозғаудан бас
тартылған материалдар бойынша ақпараттық есептік
құжаттарды есепке алу
ЖУРНАЛЫ
N ___
Басталды "___"________200 ж. N ___
Аяқталды "___"________200 ж. N ___
Түгендеу N __________
Алып қойылған және жойылған ЕЖП және
құрамында есірткілік заттар бар
өсімдіктер өсетін алқаптарды есепке алу
Журналы
Әкім-
шілік
өнді-
рістің немесе басқа
акті-
нің
нөмірі, жаса-
лынған
күні
Айғақ зат-
тарды
есепке
алу
кітабы
бойынша тіркеу
номірі
мен
тіркеу
күні
ЕЖП-ның атауы
мен
салмағы,
құра-
мында
есірт-
кілік
заттар
бар
өсім-
діктер
өсетін
алқап-
тар,
ЕЖП-ның алынған,
жойылған,
берілген
күні,
алқап-
тардың
анық-
талған
және
жойылған
күні
Құқық
бұзу-
шылықтың дәре-
желенуі (Әкім-
шілік құқық
бұзу-
шылық
туралы Кодекс-
тің
бабы)
Ұста-
лынған
тұлға-
лар
туралы ақпарат:
тегі, аты, әкесінің
аты, туған күні, ұлты және азаматтығы
N1-Н
нысанды
статис-
тикалық
кәртіш-
кені
жіберген
тұлғаның
тегі,
аты,
әкесінің
аты.
Жіберген
күні
Қосымша
белгі-
лер
1
2
3
4
5
6
7
Қылмыстар туралы өтініштер мен
хабарламаларды, қылмыстық
істерді, олардың тергелу және
сотта қаралу нәтижелерін
бірыңғай карточкалық есепке
алу негізінде жүргізу жөніндегі
Нұсқаулыққа (ББСЖ) 14-қосымша
Ескерту: 14-қосымшамен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 2007.07.30. N 32 Бұйрығымен.
Жұмыс желілеріне жатқызылған Қазақстан Республикасы
Қылмыстық кодексі баптарының
ТІЗБЕСІ
ҚЫЛМЫСТАРДЫҢ ЖАЛПЫҚЫЛМЫСТЫҚ ЖЕЛІСІ:
ҚР ҚК 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 108, 109, 110, 112, 113, 114, 114-1, 116, 117, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 131, 132, 133, 134, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 182, 183, 185, 234, 235, 237, 247, 250, 251, 252, 255, 257-265, 270, 271-274, 296-б. 2 және 3 бөліктері, 317, 318-322, 324, 325, 340, 361-баптары.
ҚЫЛМЫСТАРДЫҢ ЭКОНОМИКАЛЫҚ ЖЕЛІСІ:
ҚР ҚК 176, 177, 180, 182, 184, 184-1, 189-229, 231, 284, 287, 291, 307-316, 316, 357, 380-баптары.
ЖҰМЫСТЫҢ БАСҚА ДА ЖЕЛІЛЕРІ БОЙЫНША ҚЫЛМЫСТАР:

1. Номер уголовного дела __________________
2. Дата поступления в УКПСиСУ "__" ___________200_г.
Сотрудник УКПСиСУ ______________________________________
3. Основание прекращения: пост.37 ч.1 п1 (11), ст.37 ч.1 п.2 (12),
ст.37 ч.1 п.3 (13), ст.37 ч.1 п.4 (14), ст.37 ч.1 п.5 (15), ст.37
ч.1 п.6 (16), ст.37 ч.1 п.7 (17), ст.37 ч.1 п.8 (18), ст.37 ч.1
п.9 (19), ст.37 ч.1 п.10 (20), ст.37 ч.1 п.11 (21), ст.37 ч.1
п.12 УПК РК ст.65 УК РК (22), ст.37 ч.1 п.12 УПК-ст.66 УК (23),
ст.37 ч.1 п.12 УПК-ст.67 УК (24), ст.37 ч.1 п.12 УПК-ст.38 УК (25)
по ст.38 ч.1 (26), отменено постановление о возбуждении УД с
прекращением УД в порядке ст.190 ч.3-(28);
дата прекращения "___" ____________ 200_г.
4. Фонд N ________
5. Опись N __________
6. Архив N _________ от "___" _________ 200_г.
7. Кол-во томов ________________________
8. Отметки об изъятии, возвращении и уничтожении дела:
Уголовное дело: изъято (1), возвращено (2), уничтожено (3),
снято с архивного учета в связи с отменой постановления
о прекращении (4)
N ________________ от "___"_____________ 200 г.
(Номер исход./вход. документа или акта об уничтожении)
Выдано (кому) ________________________________________
(должность, фамилия)
9. Лица, проходящие по УД
Фамилия
Имя
Отчество
Дата рождения
11. Примечание
_________________________________________________________
_________________________________________________________
_________________________________________________________
Формат А6 (105*148)
Приложение N 13
к Инструкции по ведению единого
карточного учета заявлений, сообщений
о преступлениях, уголовных дел, результатов
их расследования и судебного рассмотрения
(Единая унифицированная статистическая система)
________________________________________________________________
(наименование органа)
________________________________________________________________
ЖУРНАЛ
учета информационных учетных документов по
административным делам и отказным материалам по фактам
изъятия и уничтожения наркотических средств,
психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров
и площадей произрастания растений,
содержащих наркотические вещества N _____________________
Начато ____________200 __ г. N ______
Окончено ___________ 200 __ г. N ______
Инвертарный N_______
Журнал учета изъятых и уничтоженных НПП и площадей
произрастания растений, содержащих наркотические вещества
Номер дела админист-
ративного производства или иного акта,
дата составления
Регистра-
ционный номер по книге
учета
вещ.дока-
зательств и дата регист-
рации
Наименование и
вес НПП,
площадь произ-
растания растений, содержащих нар-
котические ве-
щества, дата
изъятия, унич-
тожения, передачи
НПП, выявление и
уничтожение
посевов и
площадей
Квали-
фикация правона-
рушения (статья
КоАП)
1
2
3
4
Продолжение таблицы
Информация о задержанных лицах: фамилия, имя, отчество, дата рождения, национальность и гражданство
Ф.И.О. лица,
выставившего
статистическую
карточку
формы N1-Н.
Дата выставления
Допол-
нительные
отметки
5
6
7
Приложение 14
к Инструкции по ведению единого
карточного учета заявлений и
сообщений о преступлениях, уголовных
дел, результатов их расследования и
судебного рассмотрения (Единая
унифицированная статистическая система)
Сноска. Инструкция дополнена приложением 14 соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 30 июля 2007 г. N 32 .
ПЕРЕЧЕНЬ
статей Уголовного кодекса Республики Казахстан,
отнесенных к линиям работ ОБЩЕУГОЛОВНАЯ ЛИНИЯ ПРЕСТУПЛЕНИЙ:
Ст.ст. 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 108, 109, 110, 112, 113, 114, 114-1, 116, 117, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 131, 132, 133, 134, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 185, 234, 235, 237, 247, 248, 250, 251, 252, 255, 257 - 265, 270, 271 - 274, 296 ч. 2 и 3, 317, 318 - 322, 324, 325, 340, 361 УК РК.
ЭКОНОМИЧЕСКАЯ ЛИНИЯ ПРЕСТУПЛЕНИЙ:
Ст.ст. 176, 177, 180, 182, 184, 184-1, 189 - 229, 231, 284, 287, 291, 307 - 316, 357, 380 УК РК
ПРЕСТУПЛЕНИЯ ПО ДРУГИМ ЛИНИЯМ РАБОТ:

ҚР ҚК 105, 107, 111, 115, 118, 129, 130, 135-174, 184, 184-1, 186, 187, 188, 230, 233, 233-1, 233-2, 233-3, 236, 238-246, 249, 253, 254, 256, 266-268, 269, 275-295, 296-б. 1-бөлігі, 297-306, 307-310, 312-316, 323, 326-339, 341-356, 358-360, 362-365, 367-393-баптары.
АШЫЛУ ПАЙЫЗЫН ЕСЕПТЕУ ФОРМУЛАСЫ
ҚОЛДАНЫЛАТЫН ҚЫЛМЫСТАР
ҚР ҚК 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 109, 110, 113, 116, 117, 119, 120, 121, 122, 124, 125, 126, 131, 132, 133, 134, 175, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 184-1, 185, 187, 233, 233-1, 233-2, 233-3, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 248, 250, 255, 257, 258, 259-б. 2-4-бөліктері, 260, 261, 264, 291, 292, 296-б. 2 және 3 бөліктері, 324, 325-баптары.
Ескерту:
Баламалы баптар - қылмыстың бірнеше санаттарына қатысты белгіленген белгілердің жиынтығы бар Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің баптары.
Мемлекеттің экономикалық, қаржылық қызметі барысында және осы қызметті жамыла отырып жасалған сыбайлас жемқорлық қылмыстар экономикалық қылмыстарға жатады.
ҚР ҚК 7-тарауында көрсетілгендерді қоспағанда, төмендегі критерийлердің біреуіне сәйкес келсе, өзге қылмыстарды да экономикалық қылмыстарға жатқызуға болады:
1) тек қана мемлекеттің мүдделеріне залал келтірген заңды экономикалық, соның ішінде кәсіпкерлік қызмет барысында және осы қызметті жамыла отырып жасалған қылмыстар;
2) мемлекеттің және жергілікті өзін-өзі басқарудың қаржылық қызметі барысында және осы қызметті жамыла отырып жасалған қылмыстар;
3) Компьютерлік ақпарат саласында немесе кәсіби, экономикалық қызмет субъектілеріне қол сұғу арқылы, мемлекеттің қаржылық қызметін жамыла отырып жасалған қылмыстар.
ҚР ҚК 176, 177, 180, 182, 184-баптары қылмыстық қол сұғушылық объектісіне байланысты экономикалық желіге жатқызылуы мүмкін.
ҚР ҚК 227, 228, 229, 231, 284, 287, 291, 357-баптары өмір сүрудің және экономиканы дамытудың қалыпты жағдайы бұзылған болса, экономикалық желіге жатқызылуы мүмкін.
ҚР ҚК 307, 308, 309, 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316-баптары мемлекеттің және жергілікті өзін-өзі басқарудың қаржылық қызметі барысында және осы қызметті жамыла отырып жасалған жағдайда экономикалық қылмыстар желісіне жатқызылуы мүмкін.
ҚР ҚК 380-бабы әскери қызметте қаржылық-шаруашылық қызметті жүзеге асыру барысында жасалған жағдайда экономикалық қылмыстар желісіне жатқызылуы мүмкін.

Ст.ст. 105, 107, 111, 115, 118, 129 - 130, 135-174, 184, 184-1, 186, 187, 188, 230, 233, 233-1, 233-2, 233-3, 236, 238 - 246, 249, 253, 254, 256,  266 - 268, 269, 275 - 295, 296 ч. 1, 297 - 306, 307 - 310, 312 - 316, 323, 326 - 339, 341 - 356, 358 - 360, 362 - 365, 367 - 393 УК РК
ПРЕСТУПЛЕНИЯ,
ДЛЯ КОТОРЫХ ПРИМЕНИМА ФОРМУЛА ИСЧИСЛЕНИЯ ПРОЦЕНТА РАСКРЫВАЕМОСТИ:
Ст.ст. 96, 97, 98, 99, 100, 101, 103, 104, 109, 110, 113, 116, 117, 119, 120, 121, 122, 124, 125, 126, 131, 132, 133, 134, 175, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 184-1, 185, 187, 233, 233-1, 233-2, 233-3, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 248, 250, 255, 257, 258, 259 ч. 2-4, 260, 261, 264, 291, 292, 296 ч. 2 и 3, 324, 325 УК РК
Примечание:
Альтернативные статьи - статьи Уголовного кодекса Республики Казахстан, имеющие совокупность установленных признаков, отвечающих нескольким категориям преступлений.
Коррупционные преступления, совершенные в процессе и под прикрытием экономической, финансовой деятельности государства относятся к экономическим преступлениям.
К экономическим преступлениям, кроме указанных в главе 7 УК РК, можно отнести и другие преступления, если они отвечают одному из следующих критериев:
1) совершаются в процессе и под прикрытием законной экономической деятельности, в том числе предпринимательской, причинившие ущерб исключительно интересам государства;
2) совершаются в процессе и под прикрытием финансовой деятельности государства и местного самоуправления;
3) совершаются в сфере компьютерной информации, под прикрытием или посягательстве на субъекты профессиональной, экономической деятельности, финансовой деятельности государства.
Статьи 176, 177, 180, 182, 184, 184-1 УК РК могут относиться к экономической линии, в зависимости от объекта преступного посягательства.
Статьи 227, 228, 229, 231, 284, 287, 291, 357 УК РК могут относиться к экономическим, при наличии нарушения нормальных условий существования и развития экономики.
Статьи 307, 308, 309, 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316 УК РК могут относиться к линии экономических преступлений при условии совершения в процессе и под прикрытием финансовой деятельности государства и местного самоуправления.
Статья 380 УК РК может относиться к линии экономических преступлений при условии совершения в процессе осуществления финансово-хозяйственной деятельности на военной службе.