Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі банк шоттарындағы қалдықтары туралы есепті екінші деңгейдегі банктердің ұсыну нысаны мен мерзімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 28 мамырдағы N 162 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 8 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 3722. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 3 қыркүйектегі № 131 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 № 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап 14 күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
"Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 9-бабына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 54-бабының 1-1-тармағына сәйкес және нормативтік құқықтық актілерді Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес келтіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сай Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі (бұдан әрі - банктер) банк шоттарындағы қалдықтары туралы есептің нысаны бекітілсін.
2. Банктер ай сайын қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға электрондық тасымалдаушысында есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен, Астана қаласының уақытымен сағат 18.00-ден кешіктірмей, осы қаулының қосымшасына сай нысан бойынша есепті ұсынады.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310   қаулысымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз ).
2-1. Ай сайын жасалатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерiндегi банк шоттарындағы қалдықтары туралы есепке бiрiншi басшы немесе оның орнындағы адам, бас бухгалтер қол қойып, мөрмен куәландырылады және Банктерде қағаз тасымалдаушысында сақталады. Банктер қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi органның талап етуi бойынша сұратуды алған күннен бастап екi жұмыс күнiнен кешiктiрмей есептi қағаз тасымалдаушысында ұсынады.
Ескерту: 2-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310   қаулысымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз ).

Об утверждении формы и срока представления банками второго уровня отчета об остатках на банковских счетах страховых (перестраховочных) организаций в банках второго уровня Республики Казахстан
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2005 года N 162. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июля 2005 года N 3722. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 3 сентября 2010 года N 131
Сноска. Утратило силу постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 N 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
В соответствии со  статьей 9 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", пунктом 1-1  статьи 54 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и в целях приведения нормативных правовых актов в соответствие с законодательством Республики Казахстан Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить форму отчета об остатках на банковских счетах страховых (перестраховочных) организаций в банках второго уровня Республики Казахстан (далее - банки) согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Банки ежемесячно представляют в уполномоченный орган по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций отчет по форме, согласно приложению к настоящему постановлению, не позднее 18.00 часов времени Астаны пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным, на электронном носителе.  <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N  310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N  310 ).
2-1. Отчет об остатках на банковских счетах страховых (перестраховочных) организаций в банках второго уровня Республики Казахстан, составляемый ежемесячно, подписывается первым руководителем или лицом, его замещающим, главным бухгалтером, заверяется печатью и хранится на бумажном носителе у банков. По требованию уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций банки не позднее двух рабочих дней со дня получения запроса представляют отчет на бумажном носителе.  <*>
Сноска. Глава дополнена пунктом 2-1 - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N  310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N  310 ).

2-2. Электрондық тасымалдаушысындағы есеп ұсынылатын деректердiң құпиялылығын және түзетiлмейтiндiгiн қамтамасыз ететiн криптографиялық қорғау құралдарымен ақпаратты кепiлдiк бере отырып жеткiзу көлiк жүйесiн пайдалануымен ұсынылады.
Ескерту: 2-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310   қаулысымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз ).
2-3. Электрондық тасымалдаушысында ұсынылатын деректердiң қағаз жазбадағы деректермен сәйкестiгiн Банктiң бiрiншi басшысы және оның орнындағы адамы қамтамасыз етедi.
Ескерту: 2-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310   қаулысымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз ).
3. Осы қаулы қолданысқа енген күннен бастап Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 31 мамырдағы және Агенттік Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі банк шоттарындағы қалдықтары жөніндегі есептің нысанын мен мерзімін бекіту туралы" 2004 жылғы 31 мамырдағы N 151  бірлескен қаулысының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 2937 тіркелген, 2004 жылы "Қаржы хабаршысы" N 7 (7) журналында жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
5. Стратегия және талдау департаменті (Еденбаев Е.С.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы бірлескен қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" Заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
6. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Қ.М.Досмұқаметовке жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және
қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының 2005 жылғы 28 мамырдағы
N 162 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының
банк шоттарындағы қалдықтары туралы есеп
_________________________________
банк атауы
______________________жағдай бойынша
мың теңгемен
Рет нө-
мірі
Сақ-
тан-
дыру
(қайта сақ-
тан-
дыру) ұйымы-
ның/
сақ-
тан-
дыру
бро-
кері-
нің
атауы
Ағымдағы және карт шоттары
Бар-
лығы
шоттардағы ақша
сомасы
есептелген сыйақы
сомасы
қалдық
жиын-
тығы
қалдық
жиын-
тығы
тең-
ге-
мен
теңге
ге есеп-
телген шетел
валю-
тасын-
дағы
ақша
қал-
дығы
тең-
гемен
теңге-
ге
есеп-
телген
шетел
валю-
тасын-
дағы
ақша
қал-
дығы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
таблицаның жалғасы:
Талап еткенге дейінгі салымдар
Бар-
лығы
шоттардағы ақша сомасы
есептелген сыйақы сомасы
қалдық
жиын-
тығы
қалдық
жиын-
тығы
тең-
гемен
теңгеге
есептелген
шетел
валюта-
сындағы
ақша
қалдығы
теңге-
мен
тең-
геге есеп-
тел-
ген шетел валю-
тасын-
дағы
ақша
қалдығы
10
11
12
13
14
15
16
таблицаның жалғасы:
Мерзімді салымдар
Бар-
лығы
шоттардағы ақша сомасы
есептелген сыйақы сомасы
қалдық
жиын-
тығы
қалдық
жиынтығы
тең-
ге-
мен
теңге-
ге
есеп-
телген
шетел
валю-
тасын-
дағы
ақша
қал-
дығы
теңгемен
теңгеге есептел-
ген
шетел
валюта-
сындағы
ақша
қалдығы
17
18
19
20
21
22
23
таблицаның жалғасы:
Шартты салымдар
Бар-
лығы
шоттардағы ақша сомасы
есептелген сыйақы
сомасы
қалдық
жиынтығы
қалдық
жиынтығы
теңге-
мен
теңгеге
есептел-
ген шетел
валюта-
сындағы
ақша
қалдығы
тең-
ге-
мен
теңге-
ге есеп-
телген
шетел
валю-
тасын-
дағы
ақша
қал-
дығы
24
25
26
27
28
29
30

2-2. Отчет на электронном носителе представляется с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.  <*>
Сноска. Глава дополнена пунктом 2-2 - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N  310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N  310 ).
2-3. Идентичность данных, представляемых на электронном носителе, данным на бумажном носителе, обеспечивается первым руководителем банка или лицом, его замещающим.  <*>
Сноска. Глава дополнена пунктом 2-3 - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N  310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N  310 ).
3. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившим силу совместное  постановление Правлений Национального Банка Республики Казахстан от 31 мая 2004 года N 79 и Агентства от 31 мая 2004 года N 151 "Об утверждении формы и срока представления банками второго уровня отчета об остатках на банковских счетах страховых (перестраховочных) организаций и страховых брокеров в банках второго уровня Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2937, опубликованное в 2004 году в журнале "Финансовый вестник" N 7 (7)).
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Департаменту стратегии и анализа (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, банков второго уровня Республики Казахстан, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
6. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Досмукаметова К.М.
Председатель
Приложение
к постановлению Правления Агентства Республики
Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
от 28 мая 2005 года N 162.
Отчет
об остатках на банковских счетах страховых
(перестраховочных) организаций
в банках второго уровня Республики Казахстан
_________________________________
наименование банка
по состоянию на ___________________________
Поряд-ковый номер
Наиме-
нование страхо-
вой (пере-
стра-
ховоч-
ной) органи-
зации
Текущие и карт счета
Все-
го
сумма денег на счетах
сумма начисленного вознаграждения
остаток
ито-
го
остаток
ито-
го
в
тен-
ге
в инос-
тран-
ной валюте, перес-
читанный в тенге
в
тен-
ге
в инос-
тран-
ной валюте, перес-
читанный в тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Продолжение таблицы
Вклады до востребования
Всего
сумма денег на счетах
сумма начисленного вознаграждения
остаток
ито-
го
остаток
ито-
го
в
тен-
ге
в инос-
тран-
ной валюте, перес-
читанный в тенге
в
тен-
ге
в инос-
тран-
ной валюте, перес-
читанный в тенге
10
11
12
13
14
15
16
Продолжение таблицы
Срочные вклады
Всего
сумма денег на счетах
сумма начисленного вознаграждения
остаток
ито-
го
остаток
ито-
го
в
тен-
ге
в инос-
тран-
ной валюте, перес-
читанный в тенге
в
тен-
ге
в инос-
тран-
ной валюте, перес-
читанный в тенге
17
18
19
20
21
22
23
Продолжение таблицы
Условные вклады
Всего
сумма денег на счетах
сумма начисленного вознаграждения
остаток
ито-
го
остаток
ито-
го
в
тен-
ге
в инос-
тран-
ной валюте, перес-
читанный в тенге
в
тен-
ге
в инос-
тран-
ной валюте, перес-
читанный в тенге
24
25
26
27
28
29
30
Первый руководитель______________   дата_________
Главный бухгалтер________________   дата_________
Исполнитель____________
Телефон________________
Место печати