"Қылмыстық қудалау органдары арқылы қылмыстар жөніндегі өтініштер мен хабарларды қарастыру туралы" N2-ЗС нысанды статистикалық есепті және олардың құрылуы бойынша Нұсқаулықты бекіту және іске қосу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 11 тамыздағы N 48 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2005 жылғы 5 шілдедегі N 34 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 13 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 3726. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2010 жылғы 17 маусымдағы N 34 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2010.06.17 № 34 Бұйрығымен.
Қылмыс туралы тіркелген өтініштер мен хабарлардың статистикалық есептіліктерінің бұдан әрі жүзеге асырылуы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Қылмыcтық іс жүргізу  заңнамасымен сәйкес келуі мақсатында, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 11-бабы 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,  БҰЙЫРАМЫН :
1. "Қылмыстық қудалау органдары арқылы қылмыстар жөніндегі өтініштер мен хабарларды қарастыру туралы N2-ЗС нысанды статистикалық есептерді және олардың құрылуы бойынша Нұсқаулықты бекіту және іске қосу туралы (нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Реестрінде 2003 жылдың 13 тамызынан N 2441 тіркелген) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 11 тамыздағы N 48  бұйрығына келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес N 2 қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрықпен бекітілген "Қылмыстық қудалау органдары арқылы қылмыстар жөніндегі өтініштер мен хабарларды қарастыру туралы" N2-ЗС нысанды статистикалық есеп:
4-жолдағы "Ұрып-соғу (ҚР ҚК  106 бабы )" алып тасталсын;
11-баған "жәбірленушінің сезіктімен немесе айыпталушымен татуласуы үшін" алып тасталсын;
Осы бұйрықпен бекітілген "Қылмыстық қудалау органдары арқылы қылмыстар жөніндегі өтініштер мен хабарларды қарастыру туралы" N2-ЗС нысанды статистикалық есептің құрылуы бойынша Нұсқаулыққа:
16-тармақтың екінші абзацындағы "11-бағандағы (сонымен қатар 8-бағаннан) жәбірленушінің сезіктімен немесе айыпталушымен татуласу материалы Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің  67-бабы 1-бөлімімен қарастырылған жағдайда, Қазақстан Республикасы Қылмыстық-іс жүргізу Кодексінің  37-бабы 1-бөлімі 5-тармағы негізінде есептелінеді" сөйлемі алып тасталсын;
Келесі мазмұндағы 23-тармақпен толықтырылсын:
"23. N2 қосымшада "Қылмыстық іс қозғаудан бас тарту материалдары бойынша анықталған және өтелінген залал" қылмыстық қудалау органдарының қылмыстық іс қозғаудан бас тарту материалдары (бұдан әрі - бас тарту материалдары) бойынша залалды анықтау және өтеудегі Қазақстан Республикасы Қылмыстық  Кодексінің анықталған кезегіндегі (А кестесі) баптары және бөлімдеріне сәйкес көрсеткіштері мемлекеттік органға, заңды тұлғаларға және азаматтарға анықталған және өтелінген залалдың бөлінуімен (Б кестесі) бейнеленеді. Осы қосымша (ұлттық қауіпсіздік органдарын қоспағанда) қылмыстық қудалау органдары арқылы, ақпараттық есепке алу құжаттары негізінде, (NЗС-1 қылмыстық және NЗС-2 нысанды статистикалық кәртішкелер), қылмыстар туралы өтініштер мен хабарларды тіркеу кітабы негізінде жасалады. Сондай-ақ Құқықтық статистика органдарының автоматтандырылған деректер базасымен (АДБ) тоқсан сайындық салыстырулар өткізулері қажет.
Қылмыстық істі қозғаудан бас тарту материалы бойынша залал өтеу туралы мәліметтердің нақтылығына қылмыстық қудалау органының басшылары дербес жауап береді.".

О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 11 августа 2003 года N 48 "Об утверждении и введении в действие статистического отчета формы N 2-ЗС "О рассмотрении заявлений и сообщений о преступлениях органами уголовного преследования" и Инструкции по его составлению"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 5 июля 2005 года N 34. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 13 июля 2005 года N 3726. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 июня 2010 года N 34
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 17.06.2010 N 34 (вводится в действие с 22.07.2010).
В целях дальнейшего совершенствования статистической отчетности о зарегистрированных заявлениях и сообщениях о преступлении, а также приведения в соответствие с Уголовно-процессуальным законодательством Республики Казахстан, руководствуясь подпунктом 4-1)  статьи 11  Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Генерального Прокурора Республики Казахстан от 11 августа 2003 года N 48 "Об утверждении и введении в действие статистического отчета формы N 2-ЗС "О рассмотрении заявлений и сообщений о преступлениях органами уголовного преследования" и Инструкции по его составлению", (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 13 августа 2003 года за N 2441) следующие изменения и дополнения:
дополнить приложением N 2 согласно приложению к настоящему Приказу;
в статистический отчет формы N 2-ЗС "О рассмотрении заявлений и сообщений о преступлениях органами уголовного преследования", утвержденный указанным приказом:
строку 4 "Побои (ст.106 УК РК)" исключить;
графу 11 "за примирением потерпевшего с подозреваемым или обвиняемым" исключить;
в Инструкции по составлению статистического отчета формы N2-ЗС "О рассмотрении заявлений и сообщений о преступлениях органами уголовного преследования", утвержденный указанным приказом:
в абзаце втором пункта 16 предложение "В графе 11 (в том числе из графы 8) учитываются материалы за примирением потерпевшего с подозреваемым или обвиняемым в случаях, предусмотренных частью 1  статьи 67  Уголовного Кодекса Республики Казахстан, на основании пункта 5 части 1  статьи 37  Уголовно-процессуального Кодекса Республики Казахстан." исключить;
дополнить пунктом 23 следующего содержания:
"23. В приложении N 2 "Установленный и возмещенный ущерб по материалам, по которым вынесены постановления об отказе в возбуждении уголовного дела" отражаются показатели работы органов уголовного преследования по установлению и возмещению ущерба по материалам, по которым вынесены постановления об отказе в возбуждении уголовного дела, в соответствии со статьями и главами  Уголовного  кодекса Республики Казахстан в установленной последовательности (Таблица А), с разбивкой установленного и возмещенного ущерба государственным органам, юридическим лицам и гражданам (Таблица Б). Данное приложение составляется органами уголовного преследования (за исключением органов национальной безопасности), на основании информационных учетных документов (статистических карточек форм N ЗС-1 и N ЗС-2), Книги учета заявлений и сообщений о преступлениях. При этом необходимо производить ежеквартальные сверки с автоматизированной базы данных (АБД) органов правовой статистики.
За достоверность отражаемых сведений по возмещению ущерба по материалам об отказе в возбуждении уголовного дела несут персональную ответственность руководители органов уголовного преследования.".