Мемлекеттік стандарттар мен техникалық-экономикалық ақпарат жіктеуіштерін әзірлеу, келісу, есепке алу, бекіту, сараптау, өзгерту, жою және қолданысқа енгізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2005 жылғы 4 сәуірдегі N 98 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Техникалық реттеу және метрология жөніндегі комитетінің 2005 жылғы 23 маусымдағы N 171 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 27 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 3754. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2010 жылғы 14 желтоқсандағы N 432 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2010.12.14 N 432 Бұйрығымен.
Мемлекеттік стандарттар мен техникалық-экономикалық ақпарат жіктеуіштерін әзірлеу, келісу, есепке алу, бекіту, сараптау, өзгерту, жою және қолданысқа енгізу тәртібін жетілдіру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік стандарттар мен техникалық-экономикалық ақпарат жіктеуіштерін әзірлеу, келісу, есепке алу, бекіту, сараптау, өзгерту, жою және қолданысқа енгізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2005 жылғы 4 сәуірдегі N 98 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3587 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік стандарттар мен техникалық-экономикалық ақпарат жіктеуіштерін әзірлеу, келісу, есепке алу, бекіту, сараптау, өзгерту, жою және қолданысқа енгізу ережесінде (бұдан әрі - Ереже):
3-тармақта "техникалық реттеу және метрология комитеті (бұдан әрі - уәкілетті орган)" деген сөздер "Техникалық реттеу және метрология комитетінің (бұдан әрі - уәкілетті орган) кәсіпорындары" деген сөздермен ауыстырылсын.
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік стандарттар мен ТЭА жіктеуіштерін стандарттау жөніндегі техникалық комитеттер мен өзге де мүдделі тұлғалар әзірлейді";
8-тармақ мынадай мазмұндағы 5) және 6)-тармақшалармен толықтырылсын:
"5) дайындаушылар және тұтынушыларға;
6) ғылыми-зерттеу институттарына (қажет жағдайда).";
11-тармақ мынадай мазмұндағы 7)-тармақшамен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 4 апреля 2005 года N 98 "Об утверждении Правил разработки, согласования, учета, утверждения, экспертизы, изменения, отмены и введения в действие государственных стандартов и классификаторов технико-экономической информации"
Приказ и.о. Председателя Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 23 июня 2005 года N 171. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 27 июля 2005 года N 3754. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 14 декабря 2010 года № 432
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра индустрии и новых технологий РК от 14.12.2010 № 432
В целях совершенствования порядка разработки, согласования, учета, утверждения, экспертизы, изменения, отмены и введения в действие государственных стандартов и классификаторов технико-экономической информации  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ Председателя Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 4 апреля 2005 года N 98 "Об утверждении Правил разработки, согласования, учета, утверждения, экспертизы, изменения, отмены и введения в действие государственных стандартов и классификаторов технико-экономической информации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3587) следующие изменения и дополнения:
В Правилах разработки, согласования, учета, утверждения, экспертизы, изменения, отмены и введения в действие государственных стандартов и классификаторов технико-экономической информации (далее - Правила), утвержденных указанным приказом:
В пункте 3 слова "комитетом по техническому регулированию и метрологии (далее - уполномоченный орган)" заменить словами "предприятиями Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"Государственные стандарты и классификаторы ТЭИ разрабатываются техническими комитетами по стандартизации и другими заинтересованными лицами";
пункт 8 дополнить подпунктами 5) и 6) следующего содержания:
"5) изготовителям и потребителям;
6) научно-исследовательским институтам (при необходимости).";
пункт 11 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:

"7) халықаралық нормалар мен стандарттар талаптарына сәйкестікті белгілеу";
13-тармақта "стандарттау жөніндегі сарапшы-аудиторлар" деген сөздер "уәкілетті органның стандарттау жөніндегі ұйымдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
15-тармақта "стандарттау жөніндегі сарапшы-аудиторлар" деген сөздер "уәкілетті органның стандарттау жөніндегі ұйымдары" деген сөздермен алмастырылсын;
28-тармақ мынадай редакцияда берілсін:
"28. Мемлекеттік стандарттар мен ТЭА жіктеуіштерін, сондай-ақ оларға өзгерістерді қолданысқа енгізу мерзімі стандарттар мен ТЭА жіктеуіштерін, сондай-ақ оларға өзгерістерді ендірумен қамтамасыз ететін қажетті іс-шараларды өткізу есебімен, олар бекітілген уақыттан бастап алты айдан кем емес мерзімде белгіленеді.";
29-тармақта "ТЭА жіктеуіштері" деген сөздерден кейін "және оларға өзгерістер" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Осы бұйрық оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күннен кейін күшіне енеді.
Төрағаның м.а.

"7) установление соответствия требованиям международных норм и стандартов";
в пункте 13 слова "эксперты-аудиторы по стандартизации" заменить словами "организации по стандартизации уполномоченного органа";
в пункте 15 слова "экспертов-аудиторов по стандартизации" заменить словами "организаций по стандартизации уполномоченного органа";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Дата введения государственных стандартов и классификаторов ТЭИ, а также изменений к ним, устанавливается с учетом реализации необходимых мероприятий, обеспечивающих внедрение государственных стандартов и классификаторов ТЭИ, а также изменений к ним, не ранее, чем через шесть месяцев с момента их утверждения.";
пункт 29 после слов "классификатор ТЭИ" дополнить словами "и изменения к ним".
2. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней с момента его первого официального опубликования.
И.о.Председателя