Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуді, акцияларды орналастыру және акциялар шығарылымын жою қорытындысы туралы есепті бекіту
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 30 шілдедегі N 268 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 12 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 3832. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 29 ақпандағы № 76 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 76 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Қаулының атауына өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 73 қаулысымен.
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуді, акцияларды орналастыру және акциялар шығарылымын жою қорытындысы туралы есепті бекіту тәртібін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы ұсынылып отырған Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуді, акцияларды орналастыру және акциялар шығарылымын жою қорытындысы туралы есепті бекіту жөніндегі ереже бекітілсін.
2. Алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 25.03.2006 N 73 қаулысымен.
3. Осы қаулы қолданысқа енген күннен бастап мыналар өзінің күшін жойды деп танылсын:
1) "Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акцияларды орналастыру және акциялар шығарылымын жою қорытындысы жөніндегі есепті бекіту ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 4 шілдедегі N  217 қаулысы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2443 тіркелген, 2003 жылы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Хабаршысы" басылымында жарияланған, 17);
2) "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 2443 тіркелген "Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акцияларды орналастыру және акциялар шығарылымын жою қорытындысы жөніндегі есепті бекіту ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 4 шілдедегі N 217 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141 қаулысы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2924 тіркелген, 2004 жылы "Қаржы Хабаршысы" журналында жарияланған, N 7(7)).

Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска объявленных акций, утверждения отчета об итогах размещения акций и аннулирования выпуска акций
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июля 2005 года № 268. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 12 сентября 2005 года № 3832. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 76
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 76 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. В название внесены изменения постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года N 73 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
В целях совершенствования порядка государственной регистрации выпуска объявленных акций, утверждения отчета об итогах размещения акций и аннулирования выпуска акций, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила государственной регистрации выпуска объявленных акций, утверждения отчета об итогах размещения акций и аннулирования выпуска акций.
2. (исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года N 73 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
3. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившими силу:
1) постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 4 июля 2003 года N 217 "Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска объявленных акций, утверждения отчета об итогах размещения акций и аннулирования выпуска акций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2443, опубликованное в 2003 году в издании Национального Банка Республики Казахстан "Вестник Национального Банка Республики Казахстан", 17);
2) постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года N 141 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 4 июля 2003 года N 217 "Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска объявленных акций, утверждения отчета об итогах размещения акций и аннулирования выпуска акций", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 2443" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2924, опубликованное в 2004 году в журнале "Финансовый вестник" N 7(7)).

4. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
5. Бағалы қағаздар рыногының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (Токобаев Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, қауымдастық нысанындағы "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" Заңды тұлғалар бірлестігіне, қауымдастық нысанындағы "Қазақстан тізілім ұстаушылар қауымдастығы" Заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
6. Агенттіктің Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулының Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2005 жылғы 30 шілдедегі
N 268 қаулысымен бекітілген
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу,
акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті
бекіту және акциялар шығарылымын жою ережесі
Осы Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тiркеу, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту және акциялар шығарылымын жою қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Акционерлік қоғамдар туралы» 2003 жылғы 13 мамырдағы (бұдан әрі – Заң), «Бағалы қағаздар рыногы туралы» 2003 жылғы 2 шілдедегі (бұдан әрі – Бағалы қағаздар нарығы туралы заң) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзiрленген және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі (бұдан әрi - уәкiлеттi орган) акционерлiк қоғамның (бұдан әрi - қоғам) жарияланған акциялары шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есептi бекiту және акциялары шығарылымын жою тәртiбiн айқындайды.
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулысымен.
1. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Қоғам жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тiркеу үшiн уәкiлеттi органға мынадай құжаттарды ұсынады:

4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Токобаев Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц в форме ассоциации "Ассоциация финансистов Казахстана", Объединения юридических лиц "Казахстанская Ассоциация Реестродержателей".
6. Отделу международных отношений и связей с общественностью Агентства (Пернебаев Т.Ш.) обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Утверждены
постановлением Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
от 30 июля 2005 года N 268
Правила
государственной регистрации выпуска
объявленных акций, утверждения отчета об итогах
размещения акций и аннулирования выпуска акций
Настоящие Правила государственной регистрации выпуска объявленных акций, утверждения отчета об итогах размещения акций и аннулирования выпуска акций (далее - Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 13 мая 2003 года «Об акционерных обществах» (далее - Закон), от 2 июля 2003 года «О рынке ценных бумаг» (далее - Закон о рынке ценных бумаг) и определяют порядок государственной регистрации выпуска объявленных акций, утверждения отчета об итогах размещения акций и аннулирования выпуска акций акционерного общества (далее - общество) Национальным Банком Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган).
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2).
1. Государственная регистрация выпуска объявленных акций
Сноска. Заголовок главы в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Для государственной регистрации выпуска объявленных акций общество представляет в уполномоченный орган следующие документы:

1) еркiн нысанда жасалған өтiнiштi;
2) қоғамның құрылтай жиналысының (бiр құрылтайшының шешiмi) немесе акционерлерiнiң жиналысының (дауыс беретiн барлық акцияларды иеленушi акционердiң шешiмi) жарияланған акциялар шығару туралы шешiммен бiрге хаттама көшiрмесiн;
3) Алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулысымен;
4) жарғының көшiрмесiн;
5) осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қағаз тасымалдауышта мемлекеттік және орыс тілдерінде екі данада берілген акциялар шығарылымының мыналар қоса тігілген проспектісі:
қоғам ұйымдастырылмаған нарықта акцияларды сатып алған кезде олардың құнын анықтау әдістемесін;
қоғамның таза кірісті бөлу тәртібі;
эмитенттің соңғы екі қаржы жылындағы, аудиторлық есептермен расталған жылдық қаржылық есептілігінің көшірмелері, сондай-ақ эмитенттің аудиторлық есептерінің және есеп саясатының көшірмелері. Еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда аудиторлық есеппен расталған шоғырландырылған қаржылық есептіліктің көшірмесі ұсынылады. Еншілес ұйымы (ұйымдары) болмаған жағдайда аудиторлық есеппен расталған жеке қаржылық есептіліктің көшірмесі ұсынылады. Осы абзацтың талаптары жаңадан құрылған эмитенттердің акциялар шығарылымына қолданылмайды;
акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттарды ұсыну алдындағы соңғы тоқсанның соңындағы жағдай бойынша эмитенттің қаржылық есептілігінің көшірмелері. Еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда шоғырландырылған қаржылық есептіліктің көшірмесі ұсынылады. Еншілес ұйымы (ұйымдары) болмаған жағдайда жеке қаржылық есептіліктің көшірмесі ұсынылады. Акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттар құжаттарды ұсыну алдындағы тоқсаннан кейінгі айдың 25-ші күніне дейін ұсынылған жағдайда акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттарды ұсыну алдындағы соңғы тоқсанның алдындағы тоқсанның соңындағы жағдай бойынша эмитенттің қаржылық есептілігінің көшірмесі (еншілес ұйымы (ұйымдары) болмаған жағдайда жеке қаржылық есептіліктің көшірмесі) ұсынылады;
акционерлік инвестициялық қордың құрылтайшыларының жалпы жиналысы не жалғыз құрылтайшысы бекіткен инвестициялық декларация (акционерлік инвестициялық қорлар үшін).
Осы тармақшада көрсетілген құжаттармен бірге тігілген акциялар шығарылымының проспектісі, оған енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар (мемлекеттік тілде және орыс тілінде) тігілген және нөмірленген парақтардың саны туралы жазба жасалатын қағаз пломбамен бекітіледі және қоғам мөрінің таңбасы қойылады.

1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) копию протокола учредительного собрания (решения единственного учредителя) или общего собрания акционеров общества (решения акционера, владеющего всеми голосующими акциями) с решением о выпуске объявленных акций;
3) исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2);
4) копию устава;
5) проспект выпуска акций, в двух экземплярах на бумажном носителе на государственном и русском языках по форме в соответствии с приложением 1 к настоящим Правилам, прошитый с:
методикой определения стоимости акций при их выкупе обществом на неорганизованном рынке;
порядком распределения чистого дохода общества;
копиями годовой финансовой отчетности эмитента за два последних финансовых года, подтвержденной аудиторскими отчетами, а также копиями аудиторских отчетов и учетной политики эмитента. В случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) представляется копия консолидированной финансовой отчетности, подтвержденной аудиторским отчетом. В случае отсутствия дочерней (дочерних) организации (организаций) представляется копия отдельной финансовой отчетности, подтвержденной аудиторским отчетом. Требования данного абзаца не распространяются проспект выпуска акций вновь созданных эмитентов;
копиями финансовой отчетности эмитента по состоянию на конец последнего квартала перед подачей документов на государственную регистрацию выпуска акций. В случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) представляется копия консолидированной финансовой отчетности. В случае отсутствия дочерней (дочерних) организации (организаций) представляется копия отдельной финансовой отчетности. В случае представления документов на государственную регистрацию выпуска акций до 25 числа месяца, следующего за последним кварталом перед подачей документов, представляется копия консолидированной финансовой отчетности (в случае отсутствия дочерней (дочерних) организации (организаций) отдельной финансовой отчетности) эмитента по состоянию на конец предпоследнего квартала перед подачей документов на государственную регистрацию выпуска акций;
инвестиционной декларацией, утвержденной общим собранием учредителей либо единственным учредителем акционерного инвестиционного фонда (для акционерных инвестиционных фондов).
Проспект выпуска акций (на государственном и русском языках), прошитый вместе с документами, указанными в настоящем подпункте, скрепляется бумажной пломбой, на которой делается запись о количестве прошитых и пронумерованных листов, и ставится оттиск печати общества.

Акциялар шығарылымының проспектісіндегі мәліметтер акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін ұсынылатын акциялар шығарылымы проспектісінің ажырамас бөлігі болып табылатын қаржылық есептілікке сәйкес көрсетілетін, қоғамның қаржылық жай-күйі туралы ақпаратты (осы Ереженің 1-қосымшасының 4 және 5-тарауларында көрсетілетін) қоспағанда, құжаттарды уәкілетті органға тапсыру күнінің алдындағы айдың соңғы күніне келтіріледі.
Ағымдағы жылғы 1 қаңтар – 1 маусым аралығындағы кезеңде аяқталған қаржы жылы үшін қаржылық есептіліктің аудиторлық есебі болмаған жағдайда қоғам уәкілетті органға соңғы аяқталған жылдың алдындағы екі жыл үшін аудит жасалған қаржылық есептілігін және көрсетілген кезең үшін қаржылық есептіліктің аудиторлық есебін ұсынады. Аяқталған қаржы жылы үшін аудиторлық есепті және қаржылық есептілікті қоғам «Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы» 2007 жылғы 28 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен жылдық қаржылық есептілік бекітілген күннен бастап бір айдың ішінде ұсынады.
6) қаржылық есептіліксіз Acrobat Reader форматында электрондық тасымалдаушта акциялар шығаралымының проспектiсi (мемлекеттік және орыс тiлдерiнде);
7) құрылтайшылардың акцияларды жарғылық капиталдың (акцияларды алғашқы рет шығарған жаңадан құрылған қоғамдар үшiн) ең аз мөлшеріне сәйкес келетін мөлшерде алдын ала төлегенін растайтын құжаттардың көшiрмелерi;
8) басқарушы компаниясымен (бар болған кезде), кастодианмен және тіркеушісімен (акционерлік инвестициялық қордың акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеген кезде) акционерлік инвестициялық қоры шарттарының жобалары.
Тұрақтандыру банкі жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуден өткізу үшін, осы тармақтың 2), 7) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоспағанда, осы тармақта көрсетілген құжаттарды ұсынады. Осы тармақтың 5) тармақшасында көрсетілген акциялар шығарылымының проспектiсi акциялардың құнын анықтау әдiстемесi, қаржылық есептiлiгi, есеп саясаты қосылмай берiледi.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 26.04.2013 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); 24.12.2014 № 244 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.

Сведения в проспекте выпуска акций приводятся на дату последнего дня месяца, предшествующего дате сдачи документов в уполномоченный орган, за исключением информации о финансовом состоянии общества (указываемой в главах 4 и 5 приложения 1 к настоящим Правилам), которая указывается в соответствии с финансовой отчетностью, являющейся неотъемлемой частью проспекта выпуска акций, предоставляемого для государственной регистрации выпуска акций.
В случае отсутствия аудиторского отчета финансовой отчетности за завершенный финансовый год в период с 1 января по 1 июня текущего года, общество представляет в уполномоченный орган аудированную финансовую отчетность за два года, предшествующих последнему завершенному году, и аудиторский отчет финансовой отчетности за указанный период. Аудиторский отчет и финансовая отчетность за завершенный финансовый год представляются обществом в течение месяца с даты утверждения годовой финансовой отчетности в порядке, установленном Законом Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности»;
6) проспект выпуска акций на электронном носителе в формате Аcrobat Reader (на государственном и русском языках) без финансовой отчетности;
7) копии документов, подтверждающих предварительную оплату акций учредителями в размере, соответствующем минимальному размеру уставного капитала (для вновь созданных обществ, осуществляющих выпуск акций впервые);
8) проекты договоров акционерного инвестиционного фонда с управляющей компанией (при ее наличии), кастодианом и регистратором (при государственной регистрации выпуска акций акционерного инвестиционного фонда).
Стабилизационный банк для государственной регистрации выпуска объявленных акций представляет документы, указанные в настоящем пункте, за исключением документов, указанных в подпунктах 2), 7) настоящего пункта. Проспект выпуска акций, указанный в подпункте 5) настоящего пункта, представляется без приложения методики определения стоимости акций, порядка распределения чистого дохода общества, финансовой отчетности, учетной политики.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными постановлениями Правления Национального Банка РК от 26.04.2013 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2); от 24.12.2014 № 244 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Қоғамды қайта ұйымдастыру жолымен құрған кезде осы Ереженің 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5) және 6) тармақшаларында санамаланған құжаттардан басқа қоғам мыналарды ұсынады:
1) біріктіру жолымен қайта ұйымдастырылған жағдайда – тиісті лицензияға ие бағалаушы дайындаған, қайта ұйымдастыру туралы шешім қабылданған күнге дейін кемінде бір жыл бұрын жасалған қайта ұйымдастырылатын қоғамдардың мүлкін (меншікті капитал мөлшерін көрсете отырып) бағалау туралы есептің, өткізу актісінің, біріктіру туралы шарттың көшірмелері;
2) қосу жолымен қайта ұйымдастырылған жағдайда – тиісті лицензияға ие бағалаушы дайындаған, қайта ұйымдастыру туралы шешім қабылданған күнге дейін кемінде бір жыл бұрын жасалған қосылатын қоғамның мүлкін (меншікті капитал мөлшерін көрсете отырып) бағалау туралы есептің, қосу жүзеге асырылатын қоғамның аудиторлық есеппен расталған қайта ұйымдастыру туралы шешім қабылдау алдындағы соңғы тоқсанның аяғындағы жағдай бойынша қаржылық есептілігінің, өткізу актісінің, қосу туралы шарттың көшірмелері;
3) бөлу және бөлініп шығу жолымен қайта ұйымдастырылған жағдайда – тиісті лицензияға ие бағалаушы дайындаған, қайта ұйымдастыру туралы шешім қабылданған күнге дейін кемінде бір жыл бұрын жасалған бөлу не бөлініп шығу нәтижесінде туындайтын қоғамдардың жарияланған акцияларын төлеуге берілетін мүлікті бағалау туралы есептің, бөлу балансының көшірмелері;
4) жауапкершілігі шектеулі серіктестігінен қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылған жағдайда – тиісті лицензияға ие бағалаушы дайындаған, қайта ұйымдастыру туралы шешім қабылданған күнге дейін кемінде бір жыл бұрын жасалған жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің мүлкіндегі қатысушының (қатысушылардың) үлесін (үлестерін) бағалау туралы есептің, шешім қабылдау күніндегі қаржылық есептіліктің, өткізу актісінің көшірмелері;
5) мемлекеттік кәсіпорыннан қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылған жағдайда – тиісті лицензияға ие бағалаушы дайындаған, қайта ұйымдастыру туралы шешім қабылданған күнге дейін кемінде бір жыл бұрын жасалған мемлекеттік кәсіпорынның мүлкін (меншікті капитал мөлшерін көрсете отырып) бағалау туралы есептің, шешім қабылдау күніндегі қаржылық есептіліктің және өткізу актісінің көшірмелері.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.11.2013 № 268 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Уәкілетті орган жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуге ұсынған құжаттарды олар алынған күннен бастап отыз күнтізбелік күн ішінде қарайды.

2. При создании общества путем реорганизации, помимо документов, перечисленных в подпунктах 1)2)3)4)5) и 6) пункта 1 настоящих Правил, общество представляет:
1) копии отчета об оценке имущества (с указанием размера собственного капитала) реорганизуемых обществ, подготовленного оценщиком, обладающим соответствующей лицензией, составленного не менее чем за год до даты принятия решения о реорганизации, передаточного акта, договора о слиянии - при реорганизации путем слияния;
2) копии отчета об оценке имущества (с указанием размера собственного капитала) присоединяемого общества, подготовленного оценщиком, обладающим соответствующей лицензией, составленного не менее чем за год до даты принятия решения о реорганизации, финансовой отчетности общества, к которому осуществляется присоединение, по состоянию на конец последнего квартала перед принятием решения о реорганизации, подтвержденной аудиторским отчетом, передаточного акта, договора о присоединении - при реорганизации путем присоединения;
3) копии отчета об оценке имущества, передаваемого в оплату объявленных акций обществ, возникающих в результате разделения либо выделения, подготовленного оценщиком, обладающим соответствующей лицензией, составленного не менее чем за год до даты принятия решения о реорганизации, разделительного баланса - при реорганизации путем разделения и выделения;
4) копии отчета об оценке доли (долей) участника (участников) в имуществе товарищества с ограниченной ответственностью, подготовленного оценщиком, обладающим соответствующей лицензией, составленного не менее чем за год до даты принятия решения о реорганизации, финансовой отчетности на дату принятия решения, передаточного акта - при реорганизации путем преобразования из товарищества с ограниченной ответственностью;
5) копии отчета об оценке имущества (с указанием размера собственного капитала) государственного предприятия, подготовленного оценщиком, обладающим соответствующей лицензией, составленного не менее чем за год до даты принятия решения о реорганизации, финансовой отчетности на дату принятия решения и передаточного акта - при реорганизации путем преобразования из государственного предприятия.»;
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 29.11.2013 № 268 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Уполномоченный орган рассматривает документы, представленные на государственную регистрацию выпуска объявленных акций, в течение тридцати календарных дней с даты их получения.

4. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуге ұсынған құжаттар Қазақстан Республикасы заңдарының және осы Ереженің талаптарына сәйкес келген жағдайда уәкілетті орган:
1) осы Ереженің 1-1-қосымшасына сай нысан бойынша қоғамға жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік береді;
2) акциялар шығарылымы проспектісінің уәкілетті органның тіркелгені туралы белгісі қойылған бір данасын қоғамға қайтарады.
Ескерту: 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 73 қаулысымен .
2. Акциялар шығарылымының проспектiсiне өзгерiстер мен толықтырулар енгізу
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
5. Қоғам уәкiлеттi органға «Бағалы қағаздар рыногы туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 4-1), 4-2), 8), 9), 10), 10-1), 11) және 11-1) тармақшаларында және 2-2-тармағының 1) тармақшасында және 2) тармақшасының төртінші абзацында көрсетілген мәліметтер өзгерген, олар пайда болған күннен бастап он бес күнтiзбелiк күн iшiнде (қоғамның тиiстi органдары шешiм қабылдаса) акциялар шығарылымының проспектiсiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтыруларды тiркеу үшiн ұсынады.
Қоғам акциялар шығарылымының проспектiсiнде көрсетiлген мәлiметтер өзгерген жағдайда уәкiлеттi органға акциялар шығарылымының проспектiсiне өзгерiстер мен толықтыруларды ұсына алады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
6. Акциялар шығарылымының проспектiсiне өзгерiстер мен толықтыруларды тіркеу үшін қоғам уәкiлеттi органға мыналарды ұсынады:
1) еркiн нысанда жасалған өтiнiш;
2) бiрiншi басшы, бас бухгалтер қол қойған және қоғамның мөр бедерімен расталған қазақ және орыс тiлдерiнде қағаз тасымалдауыштағы екi дана акциялар шығарылымының проспектiсiне өзгерістер мен толықтырулар. Екi дананың әрқайсысында акциялар шығарылымының проспектiсiне қазақ және орыс тiлдерiндегі өзгерiстер мен толықтырулар қамтылады;
3) қаржылық есептілік қоса берілмей-ақ, Acrobat Reader форматындағы электрондық тасымалдағышта енгiзiлетiн өзгерістер мен толықтырулар (қазақ және орыс тiлдерiнде) қамтылатын акциялар шығаралымының проспектiсi;

4. В случае соответствия документов, представленных для государственной регистрации выпуска объявленных акций, требованиям законодательства Республики Казахстан и настоящих Правил уполномоченный орган:
1) выдает обществу свидетельство о государственной регистрации выпуска объявленных акций по форме согласно приложению 1-1 к настоящим Правилам;
2) возвращает обществу один экземпляр проспекта выпуска акций с отметкой уполномоченного органа о его регистрации.
Сноска. В пункт 4 внесены изменения постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года N 73 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
2. Внесение изменений и дополнений в проспект выпуска акций
Сноска. Заголовок главы в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Общество представляет в уполномоченный орган изменения и дополнения в проспект выпуска акций в случае изменения сведений, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 4-1), 4-2), 8), 9), 10), 10-1), 11) и 11-1) пункта 1 и (или) документах, указанных в подпункте 1) и абзаце четвертом подпункта 2) пункта 2-2 статьи 9 Закона о рынке ценных бумаг, в течение пятнадцати календарных дней с даты их возникновения (принятия решения соответствующими органами общества) для их регистрации.
В случае изменения иных сведений, указанных в проспекте выпуска акций, допускается представление обществом в уполномоченный орган для государственной регистрации изменений и дополнений в проспект выпуска акций.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Для регистрации изменений и дополнений в проспект выпуска акций в уполномоченный орган обществом представляются:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) изменения и дополнения в проспект выпуска акций в двух экземплярах на казахском и русском языках на бумажном носителе, подписанные первым руководителем, главным бухгалтером и заверенные оттиском печати общества. Каждый из двух экземпляров содержит изменения и дополнения в проспект выпуска акций на казахском и русском языках;
3) проспект выпуска акций, содержащий вносимые в него изменения и дополнения (на казахском и русском языках) на электронном носителе в формате Acrobat Reader, без приложения финансовой отчетности;

4) қоғамның органының негізінде акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістер мен толықтырулар енгізілген шешімінің көшірмесі.
Қоғам акционерлерінің жалпы жиналысының негізінде акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген шешімінің үзінді-көшірмесін ұсынған жағдайда, осы үзінді-көшірмеде мынадай мәліметтер көрсетіледі:
қоғамның атқарушы органының толық атауы мен орналасқан жері;
акционерлердің жалпы жиналысын өткізу күні, уақыты және орны;
акционерлердің жалпы жиналысында ұсынылған қоғамның дауыс беретін акцияларының саны туралы мәліметтер;
акционерлердің жалпы жиналысының кворумы;
акционерлердің жалпы жиналысының күн тәртібі;
акционерлердің жалпы жиналысында негізінде акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілетін мәселе бойынша дауыс беру тәртібі;
акционерлердің жалпы жиналысы төрағасының (президиум мүшелерінің) және хатшысының тегі, аты, бар болса - әкесінің аты;
акционерлердің жалпы жиналысы күн тәртібінің дауыс беруге қойылған, негізінде акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілетін әрбір мәселе бойынша акционерлер дауыстарының жалпы саны;
негізінде акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілетін мәселе бойынша қоғам акционерлерінің жалпы жиналысы қабылдаған шешім;
акционерлердің жалпы жиналысы қабылдаған шешімдер.
Акционерлердің жалпы жиналысының шешімінен үзінді-көшірме жиналыс хатшысының (корпоративтік хатшының) қолымен және қоғам мөрінің бедерімен куәландырылады.
Жалпы жиналыста қоғамның директорлар кеңесін сайлау (директорлар кеңесінің жаңа мүшесін сайлау) туралы мәселе қаралған жағдайда, қоғам акционерлерінің жалпы жиналысының хаттамасынан үзінді көшірмеде директорлар кеңесінің сайланған мүшесі қай акционердің өкілі болып табылатыны және (немесе) директорлар кеңесінің сайланған мүшелерінің қайсысы тәуелсіз директор болып табылатыны көрсетіледі.
Егер қоғамның негізінде акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген шешімі қоғамның директорлар кеңесінің не атқарушы органының шешімінен үзінді-көшірме нысанында ұсынылған болса, осы үзінді-көшірмеде мынадай мәліметтер көрсетіледі:
қоғамның атқарушы органының толық атауы мен орналасқан жері;
отырысты өткізу күні, уақыты және орны (қатысу тәртібімен өткен отырыс болған жағдайда);
отырысқа қатысқан (сырттай дауыс беру жолымен шешім қабылдаған) тұлғалар туралы мәліметтер;
отырыс кворумы;
отырыс күн тәртібінің шешімдері акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге әкеп соққан мәселелері;
отырыс күн тәртібінің дауыс беруге қойылған, негізінде акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістер енгізілетін әрбір мәселесі бойынша дауыс беру нәтижелері;
мәселе бойынша қабылданған, негізінде акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілетін шешім.
Директорлар кеңесінің отырысы шешімінен үзінді-көшірме директорлар кеңесі хатшысының (корпоративтік хатшының) қолымен және қоғам мөрінің бедерімен расталады.
Атқарушы органның отырысы шешімінен үзінді-көшірме қоғамның бірінші басшысының (не оның орнындағы адамның) қолымен және қоғам мөрінің бедерімен расталады.

4) копия решения органа общества, на основании которого внесены изменения и дополнения в проспект выпуска акций.
В случае представления обществом выписки из решения общего собрания акционеров общества, на основании которого внесены изменения и (или) дополнения в проспект выпуска акций, в данной выписке указываются следующие сведения:
полное наименование и место нахождения исполнительного органа общества;
дата, время и место проведения общего собрания акционеров;
сведения о количестве голосующих акций общества, представленных на общем собрании акционеров;
кворум общего собрания акционеров;
повестка дня общего собрания акционеров;
порядок голосования на общем собрании акционеров по вопросу, на основании которого вносятся изменения и (или) дополнения в проспект выпуска акций;
фамилия, имя, при наличии - отчество председателя (членов президиума) и секретаря общего собрания акционеров;
общее количество голосов акционеров по каждому вопросу повестки дня общего собрания акционеров, поставленному на голосование, на основании которого вносятся изменения и дополнения в проспект выпуска акций;
решение, принятое общим собранием акционеров общества по вопросу, на основании которого вносятся изменения и (или) дополнения в проспект выпуска акций;
решения, принятые общим собранием акционеров.
Выписка из решения общего собрания акционеров заверяется подписью секретаря собрания (корпоративного секретаря) и оттиском печати общества.
В случае рассмотрения на общем собрании вопроса об избрании совета директоров общества (избрании нового члена совета директоров) в выписке из протокола общего собрания акционеров общества указывается, представителем какого акционера является выбранный член совета директоров и (или) кто из избранных членов совета директоров является независимым директором.
Если решение общества, на основании которого внесены изменения и (или) дополнения в проспект выпуска акций, представлено в форме выписки из решения совета директоров либо исполнительного органа общества, в данной выписке указываются следующие сведения:
полное наименование и место нахождения исполнительного органа общества;
дата, время и место проведения заседания (в случае очного заседания);
сведения о лицах, принимавших участие в заседании (принимавших решение путем заочного голосования);
кворум заседания;
вопросы повестки дня заседания, решения по которым привели к внесению изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций;
результаты голосования по каждому вопросу повестки дня заседания, поставленному на голосование, на основании которого вносятся изменения в проспект выпуска акций;
решение, принятое по вопросу, на основании которого вносятся изменения и (или) дополнения в проспект выпуска акций.
Выписка из решения заседания совета директоров заверяется подписью секретаря совета директоров (корпоративного секретаря) и оттиском печати общества.
Выписка из решения исполнительного органа заверяется подписью первого руководителя общества (либо лица, его замещающего) и оттиском печати общества;

5) әділет органның не уәкілетті органның (қоғамның атауы, орналасқан жері, қызметінің түрі және эмитент органдарының құрылымы өзгерген жағдайда) белгiсi қойылған барлық енгiзiлген өзгерiстермен және толықтырулармен бiрге жарғының көшірмесі (не жарғыға өзгерістер мен толықтырулар енгізілгенін растайтын құжаттың көшiрмесi);
6) жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлiктiң түпнұсқасы (қоғамның атауы, оның орналасқан жері, акциялардың саны және (немесе) түрі өзгерген жағдайда);
7) жарияланған акциялардың санын және (немесе) олардың түрiн өзгерту туралы шешiм қабылданған күнгі жағдай бойынша ірі акционерлер туралы тiркеушi берген анықтаманың көшiрмесi;
8) iрi акционерлер туралы мәлiметтердiң өзгеру күнiнен кейiнгі күнгі жағдай бойынша акционерлiк қоғамның iрi акционерлерi туралы тiркеушi берген анықтаманың көшiрмесi (iрi акционерлер туралы мәлiметтер өзгерген жағдайда);
9) қоғамның жарияланған акциялары болмаған жағдайда немесе мерзiмi өткен берешектi өтеуге олар жеткiлiксiз болғанда, оларды кейіннен орналастыра отырып, қоғамның жарияланған акцияларын мәжбүрлеп шығару арқылы қоғамның мерзiмi өткен салық берешегiн өтеу туралы сот шешiмiнiң көшiрмесi.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.11.2013 № 268 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); 24.12.2014 № 244 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
7. Уәкiлеттi орган акциялар шығарылымының проспектiсiне енгiзiлген өзгерiстер мен толықтыруларды оларды алған күнінен бастап он бес күнтiзбелiк күн iшiнде қарайды.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
7-1. Уәкілетті орган банктің жарияланған орналастырылмаған немесе сатып алынған акциялары болмаған не " Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 31 тамыздағы Заңы ның (бұдан әрі – Банктер туралы Заң) 17-2-бабында көзделген жағдайларда олардың саны жетпеген кезде, банктің жарияланған акцияларды сатып алу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде осы шешімді Қазақстан Республикасы Үкіметі қабылдаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде:
1) акциялар шығарылымы проспектісіндегі банктің жарияланған акциялар санының және олардың түрлерінің өсіру бөлігіне өзгерістер енгізеді (мемлекеттік және орыс тілдерінде 2 (екі) данада);

5) копия устава со всеми внесенными в него изменениями и дополнениями с отметкой органа юстиции (либо копия документа, подтверждающего внесение изменений и дополнений в устав) либо уполномоченного органа (в случае изменения наименования общества, его местонахождения, вида деятельности и структуры органов эмитента);
6) оригинал свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций (в случае изменения наименования общества, его места нахождения, количества и (или) вида акций);
7) копия справки, выданной регистратором, о крупных акционерах по состоянию на дату принятия решения об изменении количества объявленных акций и (или) их вида;»;
8) копия справки, выданной регистратором, о крупных акционерах акционерного общества по состоянию на дату, следующую за датой изменения сведений о крупных акционерах (в случае изменения сведений о крупных акционерах);
9) копия решения суда о погашении просроченной налоговой задолженности общества посредством принудительного выпуска объявленных акций общества с последующим их размещением, в случае отсутствия объявленных акций общества или их недостаточности, для погашения просроченной задолженности.
Сноска. Пункт 6 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 29.11.2013 № 268 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными постановлениями Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2); от 24.12.2014 № 244 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Уполномоченный орган рассматривает изменения и дополнения в проспект выпуска акций в течение пятнадцати календарных дней с даты их получения.
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7-1. Уполномоченный орган при отсутствии объявленных неразмещенных или выкупленных акций банка либо при недостаточности их количества в случаях, предусмотренных статьей 17-2 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года «О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан» (далее – Закон о банках), на основании решения Правительства Республики Казахстан о приобретении объявленных акций банка в течение 3 (трех) рабочих дней с даты принятия данного решения Правительством Республики Казахстан:
1) вносит изменения в проспект выпуска акций в части увеличения количества объявленных акций банка и их вида (в 2 (двух) экземплярах на государственном и на русском языках);

2) акциялар шығарылымы проспектісіне енгізілген өзгерістер мен толықтырулардың бір данасын және акциялар санын, түрлерін (мемлекеттік және орыс тілдерінде) көрсете отырып, оларды мемлекеттік тіркеу куәлігінің бір данасын банкке береді;
3) акцияларды мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесін
қоса беріп, жарияланған акциялар санын өсіру туралы тіркеушіні және орталық депозитарийді хабардар етеді.
Банк акцияларды мемлекеттік тіркеу туралы куәлігін алған күннен бастап 5 (бес) күнтізбелік күн ішінде уәкілетті органға акцияларды мемлекеттік тіркеу туралы осының алдында берілген куәліктің
түпнұсқасын қайтарады және қоғамның қаржы есебінсіз Acrobat Reader форматындағы электрондық тасымалдағыштағы оған енгізілген өзгерістері мен толықтырулары бар акциялар шығарылымы проспектісін (мемлекеттік және орыс тілдерінде) береді.
Ескерту. 7-1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2008.10.29. N 161 қаулысымен.
8. Акциялар шығарылымының проспектісіне енгізілген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасы заңдарының және осы Ереженің талаптарына сәйкес келген жағдайда уәкілетті орган қоғамға акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістер мен толықтырулардың оларды тіркеу туралы белгі қойылған бір данасын береді.
Заңды тұлға атауының, оның орналасқан жерінің, акциялар саны мен түрінің өзгеруі негіздері бойынша акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістер мен толықтырулар енгізілген жағдайда уәкілетті орган акциялар шығарылымының проспектісіне өзгеріс пен толықтырулар данасынан басқа ауыстыру себептерін көрсете отырып бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ауыстырады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 73 қаулысымен .
9. Алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 25.03.2006 N 73 қаулысымен.
10. Жарғылық капиталы акциялар шығарылымы мемлекеттік тіркелімсіз жасалған, кемінде елу мың еселенген ең төменгі есептік көрсеткіш мөлшерінде төленген жарғылық капиталы бар қоғам жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлігін ұлттық бірегейлендіру нөмірін беру туралы куәлігімен ауыстыру үшін уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:

2) выдает банку один экземпляр изменений и дополнений в проспект выпуска акций и свидетельство о государственной регистрации акций с указанием количества, вида акций (на государственном и на русском языках);
3) уведомляет регистратора и центральный депозитарий об увеличении количества объявленных акций с приложением копии свидетельства о государственной регистрации акций.
Банк в течение 5 (пяти) календарных дней с даты получения свидетельства о государственной регистрации акций возвращает уполномоченному органу оригинал выданного ранее свидетельства о государственной регистрации акций и представляет на электронном носителе в формате Acrobat Reader без финансовой отчетности проспект выпуска акций, содержащий внесенные изменения и дополнения (на государственном и русском языках).
Сноска. Правила дополнены пунктом 7-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.10.2008 N 161 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
8. В случае соответствия изменений и дополнений, вносимых в проспект выпуска акций, требованиям законодательства Республики Казахстан и настоящих Правил уполномоченный орган выдает обществу один экземпляр изменений и дополнений в проспект выпуска акций с отметкой об их регистрации.
В случае внесения изменений и дополнений в проспект выпуска акций по основаниям изменения наименования юридического лица, его места нахождения, количества и вида акций уполномоченный орган помимо экземпляра изменений и дополнений в проспект выпуска акций осуществляет замену свидетельства о государственной регистрации выпуска ценных бумаг с указанием причин замены.
Сноска. В пункт 8 внесены изменения постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года N 73 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
9. (исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года N 73 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
10. Общества с уставным капиталом, оплаченным в размере не менее пятидесятитысячикратного минимального расчетного показателя, выпуск акций которых был произведен без государственной регистрации, для замены свидетельства о присвоении национального идентификационного номера на свидетельство о государственной регистрации выпуска объявленных акций представляют в уполномоченный орган следующие документы:

1) еркін нысанда жасалған өтінішті;
2) акционерлік қоғам акцияларды сатып алған кезде олардың құнын анықтау әдістемесімен, сондай-ақ соңғы екі қаржы жылындағы аудиторлық есептермен расталған қаржылық есеп берумен, жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуге құжаттар ұсыну алдындағы соңғы тоқсанның аяғындағы жағдай бойынша есептілік саясаты мен қаржылық есеп беру туралы ақпарат бірге тігілген осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қағаз тасымалдағышта мемлекеттік және орыс тілдерінде екі данада берілген акциялар шығарылымының проспектісі. Бұл ретте екі дананың әр қайсысында акционерлік қоғам сатып алған кездегі мемлекеттік және орыс тілдеріндегі акциялар шығарылымы проспектісі және акциялар құнын анықтау әдістемесі бар;
3) қоғамның қаржы есебінсіз Acrobat Reader форматында электрондық тасымалдаушыда оған енгізілетін өзгерістермен және толықтырулармен бірге акциялар шығаралымының проспектісін (мемлекеттік және орыс тілдерінде);
4) ұлттық бірегейлендіру нөмірін (бұдан әрі - ҰБН) беру туралы куәліктің (куәліктердің) түпнұсқасын (түпнұсқаларын);
5) акциялар шығарылымы проспектісіне соның негізінде өзгерістер мен толықтырулар енгізілген қоғам органы шешімінің көшірмесін;
6) әділет органының белгiсi қойылған барлық енгiзiлген өзгерiстермен және толықтырулармен бiрге жарғының көшірмесі.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 109 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі), 2008.11.28 N 181, ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 26.04.2013 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулыларымен.
11-12. Алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 25.03.2006 N 73 қаулысымен.
3. Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
13. Қоғам акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 24-бабының 2-тармағында белгіленген мерзімде ұсынады.
Орналастырудың есепті кезеңі алты ай болады.
Акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу күні орналастырудың бірінші есепті кезеңінің басталу күні болып табылады.
Алдыңғы есепті кезеңнің аяқталу күнінен кейінгі күн келесі есепті кезеңнің басталу күні болып табылады.
Акцияларды түпкілікті орналастыру күні жарияланған бағалы қағаздарды есепке алу үшін қоғамның жеке шотынан қоғамның акцияларын ұстаушылардың тізілімі жүйесінде тіркелген тұлғалардың жеке шоттарына немесе номиналдық ұстау есеп жүйесіне барлық жарияланған акцияларды есептен шығару бойынша соңғы операцияны жүргізу күні болып табылады.
Қоғам акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті орналастырудың есепті кезеңі аяқталғаннан кейін бір ай ішінде, сондай-ақ акциялар толық орналастырылғаннан кейінгі ай ішінде ұсынады.
Бір мезгілде тіркеушіге уәкілетті органға есептің ұсынылғаны туралы хабарлама жіберіледі.

1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) проспект выпуска акций в двух экземплярах (на государственном и русском языках) на бумажном носителе по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, прошитый с методикой определения стоимости акций при их выкупе акционерным обществом, а также финансовой отчетностью за последние два финансовых года, подтвержденной аудиторскими отчетами, информацией об учетной политике и финансовой отчетностью по состоянию на конец последнего квартала перед подачей документов для получения свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций. При этом каждый из двух экземпляров содержит проспект выпуска акций и методику определения стоимости акций при их выкупе акционерным обществом, на государственном и русском языках;
3) проспект выпуска акций (на государственном и русском языках) на электронном носителе в формате Acrobat Reader без финансовой отчетности общества;
4) оригинал (оригиналы) свидетельства (свидетельств) о присвоении национального идентификационного номера (далее - НИН);
5) копию решения органа общества, на основании которого внесены изменения и дополнения в проспект выпуска акций;
6) копию устава со всеми внесенными в него изменениями и дополнениями с отметкой органа юстиции.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30.04.2007 N 109 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации); от 28.11.2008 N 181 (порядок введения в действие см. п. 2); Национального Банка РК от 26.04.2013 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2).
11. (исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года N 73 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
12. (исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года N 73 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
3. Утверждение отчета об итогах размещения акций
Сноска. Заголовок главы в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Отчет об итогах размещения акций представляется обществом в сроки, установленные пунктом 2 статьи 24 Закона о рынке ценных бумаг.
Отчетным периодом размещения являются шесть месяцев.
Датой начала первого отчетного периода размещения является дата государственной регистрации выпуска акций.
Датой начала следующего отчетного периода является дата, следующая за датой окончания предыдущего отчетного периода.
Датой окончательного размещения акций является дата проведения последней операции по списанию всех объявленных акций с лицевого счета общества для учета объявленных ценных бумаг на лицевые счета зарегистрированных лиц в системе реестра держателей акций общества или системе учета номинального держания.
Отчет об итогах размещения акций представляется обществом в течение одного месяца по окончании отчетного периода размещения, а также в течение месяца после полного размещения акций.
Одновременно регистратору направляется уведомление о предоставлении отчета уполномоченному органу.

Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 250 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
13-1. Тұрақтандыру банкі акцияларды орналастыру қорытындысы туралы есепті ұсынбайды.
Ескерту. 13-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2009.08.05. N 178 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
14. Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту үшін қоғам уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) еркін нысанда жасалған өтініш;
2) осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған, есепті кезеңді аяқтайтын айдың соңындағы жағдай бойынша не акцияларды орналастыру аяқталған күннен кейінгі күнгі қаржылық есептілікпен, есепті кезеңде акциялардың төленгенін растайтын құжаттың (құжаттардың) көшірмесімен (көшірмелерімен) және акцияларды орналастыру аяқталған күннен кейінгі күнгі ірі акционерлер туралы тiркеушi анықтамасының көшірмесімен бірге тігілген қағаз тасымалдағыштағы екі данада акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есеп. Бұл ретте екі дананың әрқайсысында акцияларды орналастыру қорытындылары туралы қазақ және орыс тілдеріндегі есеп қамтылады;
3) қоғамның қаржылық есептілігінсіз Acrobat Reader форматында электрондық тасымалдағыштағы акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есеп (қоғамды тарату және қайта құру жағдайларын қоспағанда).
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.11.2013 № 268 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
15. Қоғамның акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту үшін ұсынған құжаттары Қазақстан Республикасы заңнамасының және осы Ереженің талаптарына сәйкес келген жағдайда, уәкілетті орган:
1) есепті бекітеді және қоғамды есептің бекітілгені туралы жазбаша хабардар етеді;
2) есептің бекітілгендігі туралы уәкілетті органның белгісі қойылған есептің бір данасын қоғамға қайтарады.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.11.2013 № 268 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
16. Орналастырылған акциялар санының ұлғаюына (қоғам сатып алған акцияларды шегергенде), қоғамның бір түрдегі орналастырылған акцияларын осы қоғамның басқа түрдегі акцияларына айырбастауға байланысты акциялар шығарылымының проспектiсiне өзгерістер енгiзiлген жағдайда, эмитент уәкiлеттi орган бекіткен акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке енгiзiлген өзгерiстердi және акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептi бекiту туралы хабарламаның түпнұсқасын (бар болса) уәкiлеттi органға ұсынады.
Уәкілетті орган көрсетiлген өзгерiстерді назарға алады және қоғамды бұл туралы жазбаша хабардар етеді.
Қоғам уәкілетті органға қоғамның орналастырылған акциялардың санын өсірген (қоғам сатып алған акцияларды шегеріп тастағанда), қоғамның орналастырылған акцияларын бір түрінен осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбастаған жағдайда акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістер мен толықтыруларды орналастырылған акциялардың санын өсіру (қоғам сатып алған акцияларды шегеріп тастағанда) қоғамның орналастырылған акцияларын бір түрінен осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау рәсімін аяқтағаннан кейін бір ай ішінде ұсынады.

Сноска. Пункт 13 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13-1. Стабилизационный банк не представляет отчет об итогах размещения акций.
Сноска. Правила дополнены пунктом 13-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 05.08.2009 N 178 (порядок введения в действие см. п. 3).
14. Для утверждения отчета об итогах размещения акций общество представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) отчет об итогах размещения акций в двух экземплярах на бумажном носителе, составленный по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, прошитый с финансовой отчетностью по состоянию на конец месяца, завершающего отчетный период, либо на дату, следующую за датой окончания размещения акций, копией (копиями) документа (документов), подтверждающего (подтверждающих) оплату акций в отчетном периоде, и копией справки регистратора о крупных акционерах на дату, следующую за датой окончания размещения акций. При этом каждый из двух экземпляров содержит отчет об итогах размещения акций на казахском и русском языках;
3) отчет об итогах размещения акций на электронном носителе в формате Acrobat Reader без финансовой отчетности общества (за исключением случаев ликвидации и преобразования общества).
Сноска. Пункт 14 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 29.11.2013 № 268 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. В случае соответствия документов общества, представленных для утверждения отчета об итогах размещения акций, требованиям законодательства Республики Казахстан и настоящих Правил уполномоченный орган:
1) утверждает отчет и письменно информирует общество об утверждении отчета;
2) возвращает обществу один экземпляр отчета с отметкой уполномоченного органа о его утверждении.
Сноска. Пункт 15 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 29.11.2013 № 268 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. В случае внесения изменений в проспект выпуска акций, в связи с увеличением количества размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом), обменом размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида, эмитент представляет в уполномоченный орган изменения в отчет об итогах размещения акций, утвержденный уполномоченным органом, и оригинал уведомления об утверждении отчета об итогах размещения акций (при его наличии).
Указанные изменения уполномоченный орган принимает к сведению и письменно информирует общество об этом.
Общество представляет в уполномоченный орган изменения и дополнения в отчет об итогах размещения акций в случае увеличения количества размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом), обмена размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида в течение одного месяца после завершения процедуры увеличения количества размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом), обмена акций.

Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.11.2013 № 268 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
16-1. Орналастырылған акциялар саны ұлғайған (қоғам сатып алған акцияларды шегергенде), қоғамның орналастырылған акциялары бір түрінен осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбасталған жағдайда қоғам уәкілетті орган бекіткен акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістерді назарда ұстау үшін уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) еркін нысанда жасалған өтініш;
2) орналастырылған акциялар санын ұлғайту (қоғам сатып алған акцияларды шегергенде) және қоғамның орналастырылған акцияларын бір түрінен осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау аяқталған күндегі ірі акционерлер туралы тіркеуші анықтамасының көшiрмесiмен бірге тiгiлген, осы Ереженің 2-3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған қағаз тасымалдағыштағы екі данадағы акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістер (орналастырылған акциялар саны ұлғайған (қоғам сатып алған акцияларды шегергенде), қоғамның орналастырылған акциялары бір түрінен осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбасталған жағдайда ұсынылады). Екі дананың әрқайсысында акцияларды орналастыру қорытындылары туралы қазақ және орыс тiлдерiндегi есеп қамтылады;
3) акцияларды орналастыру қорытындылары туралы Acrobat Reader форматындағы электрондық тасымалдағыштағы есепке өзгерістер.
Уәкілетті орган соңғы есепті кезеңдегі акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіткен жағдайда, қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрінен осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбасталуына байланысты қоғам соңғы есепті кезеңдегі акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістер мен толықтырулар енгізеді.
Қоғамның орналастырылған акцияларын бір түрінен осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбастаған кезде қоғамның жай акцияларын сатып алатын тұлғалар Банктер туралы заңның 17-бабының 5-тармағында, «Сақтандыру қызметі туралы» 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 21-бабының 4-тармағында, Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 47-бабының 2-тармағында көзделген талаптарға сәйкес келеді.
Ескерту. 16-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.11.2013 № 268 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.

Сноска. Пункт 16 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 29.11.2013 № 268 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16-1. В случае увеличения количества размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом), обмена размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида общество для принятия к сведению изменений в утвержденный уполномоченным органом отчет об итогах размещения акций представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) изменения в отчет об итогах размещения акций (представляются в случае увеличения количества размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом), обмена размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида) в двух экземплярах на бумажном носителе, составленные по форме в соответствии с приложением 2-3 к настоящим Правилам, прошитые с копией справки регистратора о крупных акционерах на дату завершения увеличения количества размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом) и обмена размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида. Каждый из двух экземпляров содержит отчет об итогах размещения акций на казахском и русском языках;
3) изменения в отчет об итогах размещения акций на электронном носителе в формате Acrobat Reader.
Общество вносит изменения и дополнения в отчет об итогах размещения акций за последний отчетный период в связи с обменом размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида, в случае утверждения уполномоченным органом отчета об итогах размещения акций за последний отчетный период.
Лица, приобретающие простые акции общества при обмене размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого лица, соответствуют требованиям, предусмотренным пунктом 5 статьи 17 Закона о банках, пунктом 4 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года «О страховой деятельности», пунктом 2 статьи 47 Закона о рынке ценных бумаг.
Сноска. Правила дополнены пунктом 16-1 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 29.11.2013 № 268 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

17. Алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.11.2013 № 268 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
17-1. Алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.11.2013 № 268 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
18. Алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.11.2013 № 268 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Акциялар шығарылымын жою
19. Акциялар шығарылымының күші Қазақстан Республикасының  заңнамалық актілерінде көзделген жағдайларда жойылады.
20. Акциялар шығарылымын жою үшін қоғам уәкiлеттi органға:
1) жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тiркеудi жарамсыз деп тану немесе мәжбүрлеп тарату (эмитентті қайта ұйымдастыру) туралы сот шешiмiнің көшірмесін немесе қоғамды қайта ұйымдастыруға немесе таратуға байланысты жарияланған акциялар шығарылымын жою туралы қоғам акционерлерінің жалпы жиналысы хаттамасының (барлық дауыс беретін акцияларға ие акционер шешімінің) көшірмесін;
2) жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлiгін, жарияланған акциялар шығарылымының проспектісін, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептерді және уәкілетті органның акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептерді бекiту туралы хабарламаларын (хаттарын);
3) таратылатын қоғамның тарату балансын бекіту туралы шешімінің көшірмесін ұсынады.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.11.2013 № 268 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
21. Сот не атқарушы өндiрiс органдары соттың жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тiркеудi жарамсыз деп тану немесе заңды күшiне енген қоғамды мәжбүрлеп тарату туралы шешiмiн таныған жағдайда акциялар шығарылымының күші осы шешiмнiң негiзiнде жойылады.
Бағалы қағаздар рыногы туралы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін қоғам акцияларының эмиссиясы болмай қалды деп танылған жағдайда осы эмиссия қоғам акцияларының эмиссиясы болмай қалды деп тану туралы шешiмнiң негiзiнде жойылады.
Көрсетілген жағдайларда қоғам жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлiктiң (куәлiктердiң) және (немесе) ҰСН беру туралы куәлiктiң (куәлiктердiң), акциялар шығарылымының проспектiсiнiң түпнұсқаларын (егер осының алдында уәкiлеттi органға берiлген акциялар шығарылымы проспектiсi көзделмеген болса, онда бұл құжат ұсынылмайды) акция шығарылымының жойылғаны туралы хабарлама алған күннен бастап он күн iшiнде ұсынады.

17. Исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 29.11.2013 № 268 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17-1. Исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 29.11.2013 № 268 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 29.11.2013 № 268 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Аннулирование выпуска акций
19. Аннулирование выпуска акций производится в случаях, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан.
20. Для аннулирования выпуска акций общество представляет в уполномоченный орган:
1) копию решения суда о признании недействительной государственной регистрации выпуска объявленных акций или принудительной ликвидации (реорганизации эмитента) или копию протокола общего собрания акционеров (решения акционера, владеющего всеми голосующими акциями) общества об аннулировании выпуска объявленных акций в связи с реорганизацией или ликвидацией общества;
2) свидетельство о государственной регистрации выпуска объявленных акций, проспект выпуска объявленных акций, отчеты об итогах размещения акций и уведомления (письма) уполномоченного органа об утверждении отчетов об итогах размещения акций;
3) копию решения об утверждении ликвидационного баланса ликвидируемого общества.
Сноска. Пункт 20 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 29.11.2013 № 268 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. В случае представления судом либо органами исполнительного производства решения суда о признании недействительной государственной регистрации выпуска объявленных акций или принудительной ликвидации, вступившего в законную силу, аннулирование выпуска акций осуществляется на основании данного решения.
В случае признания эмиссии акций общества несостоявшейся до введения в действие Закона о рынке ценных бумаг данная эмиссия подлежит аннулированию на основании решения о признании эмиссии акций общества несостоявшейся.
В указанном случае общество представляет оригиналы свидетельства (свидетельств) о государственной регистрации выпуска объявленных акций и (или) свидетельства (свидетельств) о присвоении НИН, проспекта выпуска акций (в случае, если ранее представление в уполномоченный орган проспекта выпуска акций не предусматривалось, то данный документ не представляется) в течение десяти дней с даты получения уведомления об аннулировании выпуска акций.

Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
22. Осы Ереженің 20-тармағында аталған құжаттар жоғалған жағдайда қоғам уәкiлеттi органға бұқаралық ақпарат құралдарында жоғалған құжаттардың жарамсыздығы туралы жарияланған ақпараттың көшiрмесiн ұсынады.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
23. Акциялар шығарылымын жою үшін уәкілетті органға қоғам ұсынған құжаттар олар алынған күннен бастап он төрт күнтізбелік күн ішінде қаралады.
24. Акциялар шығарылымын жою үшін ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасы заңдарының және осы Ереженің талаптарына сәйкес келген жағдайда уәкілетті орган акциялар шығарылымын жояды және қоғамға осы Ереженің 2-2-қосымшасына сай нысан бойынша акциялар шығарылымы жойылғандығы туралы хабарлама жібереді.
Акциялар шығарылымы акциялар шығарылымының жойылғаны туралы куәлікте көрсетілген күннен бастап, бірақ уәкілетті органның акциялар шығарылымын жою туралы шешім қабылдаған күнінен бастап он күннен аспайтын мерзімде жойылады.
Ескерту. 24-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 73 қаулысымен , 2007.04.30. N 109 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
24-1. Уәкілетті орган тұрақтандыру банкінің акциялары шығарылымының күшін жою туралы шешімді уәкілетті органның тұрақтандыру банкінің қызметін тоқтату туралы шешімінің негізінде қабылдайды.
Ескерту. 24-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2009.08.05. N 178 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
24-2. Таратылуы немесе қайта ұйымдастырылуы туралы мәліметтер бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімінде қамтылатын акционерлік қоғамдар акцияларының шығарылымдары акцияларды жою үшін қажет құжаттар ұсынылмай-ақ жойылады.
Акциялар шығарылымының жойылуы туралы мәліметтер Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізіліміне Қазақстан Республикасының әділет органдарынан алынған ақпарат негізінде көрсетілген ақпарат алынған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде енгізіледі. Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізіліміне деректер енгізілген күннен бастап шығарылым жойылған болып есептеледі.
Осы тармақтың ережелері осы акционерлік қоғамға басқа заңды тұлғаны қосу немесе осы акционерлік қоғамнан жаңа акционерлік қоғамның бөлініп шығу жолымен қайта ұйымдастыру жағдайларына қолданылмайды.

Сноска. Пункт 21 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. В случае утраты документов, перечисленных в пункте 20 настоящих Правил, общество представляет в уполномоченный орган копию опубликованного в средствах массовой информации сообщения о недействительности утраченных документов.
Сноска. Пункт 22 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. Документы, представленные обществом в уполномоченный орган на аннулирование выпуска акций, рассматриваются в течение четырнадцати календарных дней с даты их получения.
24. В случае соответствия документов, представленных обществом на аннулирование выпуска акций, требованиям законодательства Республики Казахстан и настоящих Правил уполномоченный орган аннулирует выпуск акций и направляет обществу уведомление об аннулировании выпуска акций по форме свидетельства об аннулировании выпуска акций согласно Приложению 2-2 к настоящим Правилам.
Выпуск акций аннулируется с даты, указанной в свидетельстве об аннулировании выпуска акций, но не позднее десяти дней с даты принятия уполномоченным органом решения об аннулировании выпуска акций.
Сноска. Пункт 24 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года N 73 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); от 30 апреля 2007 г. N 109 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
24-1. Уполномоченный орган принимает решение об аннулировании выпуска акций стабилизационного банка на основании решения уполномоченного органа о прекращении деятельности стабилизационного банка.
Сноска. Правила дополнены пунктом 24-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 05.08.2009 N 178 (порядок введения в действие см. п. 3).
24-2. Выпуски акций акционерных обществ, сведения о ликвидации или реорганизации которых содержатся в Национальном реестре бизнес-идентификационных номеров, аннулируются без представления документов, необходимых для аннулирования акций.
Сведения об аннулировании выпуска акций вносятся в Государственный реестр эмиссионных ценных бумаг на основании информации, полученной от органов юстиции Республики Казахстан, в течение пяти рабочих дней с даты получения указанной информации. Выпуск считается аннулированным с даты внесения данных в Государственный реестр эмиссионных ценных бумаг.
Положения настоящего пункта не распространяются на случаи реорганизации путем присоединения к данному акционерному обществу другого юридического лица или выделения из данного акционерного общества нового акционерного общества.

Ескерту. Ереже 24-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.11.2013 № 268 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік
тіркеуден, акциялар шығарылымы проспектісіне жасалған
өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу, акцияларды
орналастыру қорытындылары туралы есепті бекітуден және
акциялар шығарылымын жоюдан бас тарту
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
25. Уәкілетті орган бас тарту себептерін көрсете отырып, Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар туралы заңдарында белгіленген жағдайларда жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуден, акциялар шығарылымы проспектісіне жасалған өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекітуден және акциялар шығарылымын жоюдан бас тартады.
26. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуден, акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістер мен толықтыруларды тіркеуден, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекітуден және акциялар шығарылымын жоюдан бас тартылған жағдайда қоғам уәкілетті органның ескертулерін жояды және бас тарту алған күннен бастап екі ай ішінде уәкілетті органға екінші рет пысықталған құжаттарды тапсырады.
Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекітуден бас тартқан жағдайда эмитент уәкілетті органға пысықталған есепті бас тартуды алған күннен бастап отыз күнтізбелік күн ішінде қайтадан ұсынады.
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту және акциялар шығарылымын жою үшін құжаттарды қайтадан ұсынған кезде қарау мерзімі қайтадан есептеледі.
6. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акциялар шығарылымының проспектiсiне өзгерiстер мен толықтыруларды тiркеу, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептi бекiту және акциялар шығарылымын жою үшін ұсынылған құжаттардың мазмұны және ресiмдеу
Ескерту. 6-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
27. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акциялар шығарылымының проспектісіне (жарияланған акциялардың саны көбейген не түрі өзгерген жағдайда) өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту және акциялар шығарылымын жою үшін уәкілетті органға қоғам ұсынған (тұрақтандыру банкін қоспағанда) өтініш және құжаттар өтініште (ілеспе хат) осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің тізілімін ұстаушының мемлекетте осы қоғам акцияларының бар (жоқ) екені туралы мөртабанының таңбасы болса, қарау үшін қабылданады.
Ескерту. 27-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2007.04.30. N 109 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі), 2009.08.05. N 178 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулыларымен.

Сноска. Правила дополнены пунктом 24-2 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 29.11.2013 № 268 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Отказ в государственной регистрации выпуска объявленных акций,
регистрации изменений и дополнений в проспект выпуска акций,
утверждении отчета об итогах размещения акций
и аннулировании выпуска акций
Сноска. Заголовок главы в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. Уполномоченный орган отказывает в государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и дополнений в проспект выпуска акций, утверждении отчета об итогах размещения акций и аннулировании выпуска акций с указанием причин отказа в случаях, установленных законодательством Республики Казахстан о рынке ценных бумаг.
26. В случае отказа в государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и дополнений в проспект выпуска и аннулировании выпуска акций общество устраняет замечания уполномоченного органа и повторно представляет доработанные документы в уполномоченный орган в течение двух месяцев со дня получения отказа.
В случае отказа в утверждении отчета об итогах размещения акций эмитент повторно представляет в уполномоченный орган доработанный отчет в течение тридцати календарных дней со дня получения отказа.
При повторном представлении документов на регистрацию выпуска объявленных акций, регистрацию изменений и дополнений в проспект выпуска акций, утверждение отчета об итогах размещения акций и аннулирования выпуска акций исчисление срока рассмотрения начинается заново.
6. Содержание и оформление документов, представляемых для
государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и дополнений в проспект
выпуска акций, утверждения отчета об итогах
размещения акций и аннулирования выпуска акций
Сноска. Заголовок главы в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. Заявление (сопроводительное письмо) и документы, представляемые обществом (за исключением стабилизационного банка) в уполномоченный орган для государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и дополнений в проспект выпуска акций (в случае увеличения количества либо изменения вида объявленных акций), утверждения отчета об итогах размещения акций и аннулирования выпуска акций, принимаются на рассмотрение при наличии на заявлении (сопроводительном письме) оттиска штампа держателя Реестра государственных предприятий и учреждений о наличии (отсутствии) у государства акций данного общества по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 27 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30.04.2007 N 109 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации); от 05.08.2009 N 178 (порядок введения в действие см. п. 3).

27-1. Қоғам жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін Қағидалардың 1-тармағында көрсетілген өтініш пен құжаттарды қағаз түрінде не электрондық түрде «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы ұсынады.
Құжаттарды «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы беру кезінде құжаттар Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарына сәйкес өтініштің электрондық нысанына тіркеледі.
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы ұсынылған құжаттар сәйкес келген жағдайда уәкілетті орган акциялар шығарылымының проспектісін тіркеу туралы белгі қоймайды.
Ескерту. 27-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 250 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
28. Алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
29. Қаржы ұйымдарын қоса алғанда, қоғамдар бухгалтерлiк баланстан, кiрiстер мен шығыстар туралы есептен, ақша қозғалысы туралы есептен және меншiк капиталындағы өзгерiстер туралы есептен тұратын қаржылық есептiлікті ұсынады. Қаржылық есептілікке түсiндiрме жазба қоса беріледі.
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
30. Қосымша (түзетілген) құжаттар уәкілетті органға ілеспе хатпен ұсынылады. Ілеспе хатта уәкілетті органның жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуден, акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістер мен толықтыруларды тіркеуден, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекітуден және акциялар шығарылымын жоюдан бас тарту туралы хаттың шығыс нөмірі мен күні, сондай-ақ ұсынылған құжаттардың тізбесі көрсетіледі.
31. Егер осы Ережеде көшірмелер бірінші басшының, бас бухгалтердің қолымен және қоғам мөрінің таңбасымен бекітілген ұсыну белгіленбесе, қоғам құжаттардың көшірмелерін ұсынады. Бұл ретте жарғы көшірмесі нотариалды түрде куәландырылған болуы тиіс.
Ескерту. 31-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2008.11.28 N 181 Қаулыcымен.

27-1. Заявление и документы, указанные в пункте 1 Правил, для государственной регистрации выпуска объявленных акций представляются обществом в бумажном виде либо в электронном виде через веб-портал «электронного правительства».
При подаче документов через веб-портал «электронного правительства» документы прикрепляются к электронной форме заявления в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 «Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан», зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534.
В случае соответствия документов, представленных через веб-портал «электронного правительства» для государственной регистрации выпуска объявленных акций, отметка о регистрации проспекта выпуска акций уполномоченным органом не проставляется.
Сноска. Глава 6 дополнена пунктом 27-1 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2); с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. Исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29. Общества, включая финансовые организации, представляют финансовую отчетность, состоящую из бухгалтерского баланса, отчета о прибылях и убытках, отчета о движении денег и отчета об изменениях в собственном капитале. К финансовой отчетности прилагается пояснительная записка.
Сноска. Пункт 29 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
30. Дополнительные (исправленные) документы представляются в уполномоченный орган с сопроводительным письмом. В сопроводительном письме указывается исходящий номер и дата письма уполномоченного органа об отказе в регистрации выпуска акций, регистрации изменений и дополнений в проспект выпуска акций, утверждении отчета об итогах размещения акций и аннулировании выпуска акций, а также перечень представляемых документов.
31. Общество представляет копии документов, если настоящими Правилами не установлено представление оригиналов документов, копии заверяются подписями первого руководителя, главного бухгалтера и оттиском печати общества. При этом копия устава должна быть нотариально заверенной.
Сноска. Пункт 31 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 28.11.2008 N 181 (порядок введения в действие см. п. 2 ).

32. Құжаттарда парақтар көп болған кезде әрбір парақ расталады не құжат тігіледі және тігістің түйініне және параққа жартылай желімделген қағаз пломбамен бекітіледі. Бірінші басшының, бас бухгалтердің қолдары және мөр таңбасы қағаз пломбаға жартылай, құжаттың парағына жартылай қойылуы тиіс.
33. Құжаттарда түсініксіз түзетулер, сызып тастаулар, тазалаулар, түзетілген жерлер, қосымша жазулар (қосымша басулар) жасауға жол берілмейді. Түзету жасалған кезде сызып тасталған сөз анық оқылуы тиіс. Әрбір түзету (толықтыру) түсіндірілуі тиіс, мысалы: "түзетілген ... дұрыс", "қосымша жазылған...дұрыс", "сызып тасталған ...оқылмасын" деп берілуі тиіс, құжатқа қол қойған тұлғалар растауы және қоғамның мөрінің таңбасымен расталуы тиіс.
7. Қорытынды ережелер
Ескерту. 7-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
34. Уәкілетті орган бес жұмыс күні ішінде Мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің, қоғамның жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы бар заңды тұлғалардың тізілімін ұстаушыға осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша:
1) жарияланған акциялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу;
2) акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу;
3) акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту;
4) акциялар шығарылымын жою туралы хабарлама жібереді.
35. Уәкілетті орган акциялар шығарылымының проспектілері, сондай-ақ өзінің ресми интернет-ресурсында оларды орналастыру қорытындылары туралы есептер шеңберінде не мүдделі тұлғалардың сұратуы бойынша ұсынылған ақпаратты ашып көрсетеді. Осы Ережеге сәйкес қоғам уәкілетті органға электрондық және қағаз тасымалдағыштарда ұсынған құжаттардың мазмұны бірдей болуы тиіс.
Ескерту. 35-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 250 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
36. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту және акциялар шығарылымын жою кезінде уәкілетті орган берген құжаттардың түпнұсқалары жоғалған жағдайда қоғам баспасөз басылымдарында жоғалған құжаттардың жарамсыздығы туралы ақпарат жариялау шартымен дубликат беру үшін өтініш жасауға құқылы.
36-1. Акциялар шығарылымы проспектісінің, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістер мен толықтырулардың, акцияларды орналастыру қорытындысы бойынша есептің түпнұсқалары жоғалған жағдайда қоғам аталған құжаттардың көшірмелерін беру туралы уәкілетті органға өтініш жасайды.
Ескерту. 36-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2007.04.30. N 109 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

32. При множественности листов в документе заверяется каждый лист либо документ прошивается и скрепляется бумажной пломбой, наклеенной на узел прошивки и частично на лист. Подписи первого руководителя, главного бухгалтера и оттиск печати должны быть нанесены частично на бумажную пломбу, частично на лист документа.
33. В документах не допускаются неоговоренные исправления, зачеркивания, подчистки, помарки, дописки (допечатки). При исправлении зачеркнутое слово должно ясно читаться. Каждое исправление (дополнение) должно быть оговорено, например: "исправленному ... верить", "дописанному .. верить", "зачеркнутое ... не читать", заверено лицами, подписавшими документ, и заверено оттиском печати общества.
7. Заключительные положения
Сноска. Заголовок главы в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
34. Уполномоченный орган в течение пяти рабочих дней направляет уведомление держателю Реестра государственных предприятий и учреждений, юридических лиц с участием государства в уставном капитале общества с участием государства в уставном капитале, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам о (об):
1) государственной регистрации выпуска объявленных акций;
2) регистрации изменений и дополнений в проспект выпуска акций;
3) утверждении отчета об итогах размещения акций;
4) аннулировании выпуска акций.
35. Уполномоченный орган раскрывает информацию, представленную в рамках проспектов выпуска акций, а также отчетов об итогах их размещения на своем официальном интернет-ресурсе либо по запросу заинтересованных лиц. Содержание документов, представленных обществом в соответствии с Правилами в уполномоченный орган на электронном и бумажном носителях, должно быть идентично.
Сноска. Пункт 35 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
36. В случае утраты оригиналов документов, выданных уполномоченным органом при государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и дополнений в проспект выпуска акций, утверждении отчетов об итогах размещения акций и аннулирования выпуска акций, общество вправе обратиться за выдачей дубликата при условии опубликования информации о недействительности утраченных документов в средствах массовой информации.
36-1. В случае утраты оригиналов проспекта выпуска акций, изменений и дополнений в проспект выпуска акций, отчета об итогах размещения акций, общество обращается в уполномоченный орган за выдачей копий указанных документов.
Сноска. Глава 7 дополнена пунктом 36-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 109 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).

37. Осы Ережемен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен шешіледі.
Жарияланған акциялар шығарылымын
мемлекеттік тіркеу, акцияларды
орналастыру қорытындылары туралы
есепті бекіту және акциялар
шығарылымын жою ережесіне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерістер енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Акциялар шығарылымының проспектісі
Акциялар шығарылымының проспектісінің мәтіні акционерлік қоғамның қаржы жағдайы мен қызметі туралы ақпараттан тұрады.
1. Акциялар шығарылымының проспектісінің бірінші бетінің парағында:
1) құжаттың атауы: "Акциялар шығарылымының проспектісі";
2) қоғамның толық және қысқартылған атауы;
3) Онда: "Уәкілетті органның жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу проспектісінде жазылған акцияларды сатып алуға қатысты инвесторларға қандай да бір ұсынымдар ұсынуды білдіреді. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын уәкілетті орган осы құжаттағы ақпараттың шынайылығына жауап бермейді. Акциялар шығарылымының проспектісі Қазақстан Республикасы заңдарының талаптарына сәйкес келуі үшін ғана қаралды. Акционерлік қоғамның лауазымды тұлғасы осы проспектідегі ақпараттың шынайылығына жауап береді және онда ұсынылған барлық ақпараттың дұрыстығын және қоғамға және оның орналастыратын акцияларына қатысты инвесторларды шатастырмайтындығын растайды" деген жазба болады.
Акциялар шығарылымы проспектісінің мәтіні:
1. Акционерлік қоғам туралы жалпы мәліметтер
2. Акционерлік қоғамның атауы.
Осы тармақта акционерлік қоғамның толық және қысқартылған атауы көрсетілуі қажет.
Егер акционерлік қоғамның жарғысында оның шет тілінде толық және қысқарған атауы көзделген болса, онда осындай атауды қосымша көрсету керек.
Акционерлік қоғамның атауы өзгерген жағдайда оның бұрынғы толық және қысқарған атаулары, сондай-ақ оның өзгерген күні көрсетіледі.
Егер акционерлік қоғам заңды тұлғаның (заңды тұлғалардың) қайта ұйымдасуы нәтижесінде құрылған болса, онда қайта ұйымдасқан заңды тұлға және акционерлік қоғамға қатысты құқықтық иеленушілік туралы мәлімет көрсетілуге тиіс.

37. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, подлежат разрешению в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам государственной
регистрации выпуска объявленных
акций, утверждения отчета об
итогах размещения акций и
аннулирования выпуска акций
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.05.2007 N 155 (вводится в действие с 01.01.2012); от 25.06.2010 № 87 (порядок введения в действие см. п. 3); постановлением Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Проспект выпуска акций
Текст проспекта выпуска акций содержит информацию о финансовом состоянии и деятельности акционерного общества.
1. Титульный лист проспекта выпуска акций содержит:
1) наименование документа: "Проспект выпуска акций";
2) полное и сокращенное наименование общества;
3) запись: "Государственная регистрация выпуска объявленных акций уполномоченным органом не означает предоставление каких-либо рекомендаций инвесторам относительно приобретения акций, описанных в проспекте. Уполномоченный орган, осуществивший государственную регистрацию выпуска объявленных акций, не несет ответственность за достоверность информации, содержащейся в данном документе. Проспект выпуска акций рассматривался только на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан. Должностные лица акционерного общества несут ответственность за достоверность информации, содержащейся в настоящем проспекте, и подтверждают, что вся информация, представленная в нем, является достоверной и не вводящей в заблуждение инвесторов относительно общества и его размещаемых акций".
Текст проспекта выпуска акций содержит:
1. Общие сведения об акционерном обществе:
2. Наименование акционерного общества.
В данном пункте необходимо указать полное и сокращенное наименование акционерного общества.
Если в уставе акционерного общества предусмотрено его полное и сокращенное наименование на иностранном языке, то необходимо дополнительно указать такое наименование.
В случае изменения наименования акционерного общества указать все его предшествующие полные и сокращенные наименования, а также даты, когда они были изменены.
Если акционерное общество было создано в результате реорганизации юридического лица (юридических лиц), необходимо указать сведения о правопреемстве в отношении реорганизованных юридических лиц и акционерного общества.

3. Акционерлік қоғамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтер.
Осы тармақта акционерлік қоғамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың немесе куәлiктiң күні және нөмірі, сондай-ақ мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді) жүзеге асырған органның атауы көрсетілуі қажет.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 26.04.2013 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
4. Алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2007.05.28 N 155 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
5. Акционерлік қоғамның орналасқан жері, байланыс телефоны мен факстың нөмірі, электронды почтаның мекен-жайы туралы ақпарат.
6. Акционерлік қоғамның банктік деректемелері.
7. Акционерлік қоғам қызметінің түрлері.
8. Акционерлік қоғамға немесе олар шығарған бағалы қағаздарға халықаралық рейтинг агенттіктері және (немесе) Қазақстан Республикасының рейтинг агенттіктері берген рейтингтердің болуы туралы мәлімет. Қаржылық агенттің мәртебесі берілгендігі туралы мәлімет.
9. Акционерлік қоғамның барлық филиалдары мен өкілеттіктерінің атауы, тіркелген күні, орналасқан жері және почталық мекен-жайлары.
10. Акционерлік қоғамның соңғы аяқталған үш қаржы жылдың қаржылық есебіне аудитті жүзеге асыратын (жүзеге асырған) аудиторлық ұйымдардың, олардың тиісті коллегияларға (қауымдастықтарға, палаталарға) тиістілігін көрсете отырып, толық ресми атауын көрсету (аудитордың аты-жөні, бар болса - әкесінің аты).
Тиісті коллегияларға (қауымдастықтарға, палаталарға) тиістілігін көрсете отырып, соңғы аяқталған үш қаржы жыл ішінде тиісті қызмет көрсету шарттары жасалған заң және қаржы мәселелері жөніндегі консультанттардың толық ресми атауы.
Егер жоғарыда аталған тұлғалармен шарттардың бұзылуы орын алған жағдайда, тараптардың қайсысы бастамашы болғаны жөніндегі ақпаратты көрсете отырып, шарттың бұзылу себептері туралы ақпаратты ұсыну қажет.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2007.04.30. N 109 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
11. Қоғам корпоративтік басқару кодексін қабылдаған күні (егер оның қабылдануы қоғам жарғысында көзделген жағдайда).
11-1. Акцияларды қоғам сатып алған кезде акциялар құнын анықтау әдістемесін акционерлердің жалпы жиналысы немесе құрылтай жиналысы бекіткен күн.
Ескерту. 11-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2008.11.28 N 181 Қаулыcымен.

3. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) акционерного общества.
В данном пункте необходимо указать дату и номер справки или свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) акционерного общества, а также наименование органа, осуществившего его государственную регистрацию (перерегистрацию).
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.04.2013 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.05.2007 N 155 (вводится в действие с 01.01.2012).
5. Информация о месте нахождения акционерного общества, номера контактных телефонов и факса, адрес электронной почты.
6. Банковские реквизиты акционерного общества.
7. Виды деятельности акционерного общества.
8. Сведения о наличии рейтингов, присвоенных акционерному обществу или выпущенным им ценным бумагам международными рейтинговыми агентствами и (или) рейтинговыми агентствами Республики Казахстан. Сведения о присвоении статуса финансового агентства.
9. Наименования, даты регистрации, места нахождения и почтовые адреса всех филиалов и представительств акционерного общества.
10. Полное официальное наименование аудиторских организаций (фамилия, имя, при наличии - отчество аудитора), осуществлявших (осуществляющих) аудит финансовой отчетности акционерного общества за последние три завершенных финансовых года с указанием их принадлежности к соответствующим коллегиям (ассоциациям, палатам).
Полное официальное наименование консультантов по юридическим и финансовым вопросам, с которыми заключались договоры на оказание соответствующих услуг за последние три завершенных финансовых года с указанием их принадлежности к соответствующим коллегиям (ассоциациям, палатам).
В случае, если имело место расторжение договора с вышеуказанными лицами, необходимо представить информацию о причине расторжения договора с указанием информации кем из сторон оно было инициировано.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 109 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
11. Дата принятия обществом кодекса корпоративного управления (в случае, если его принятие предусмотрено уставом общества).
11-1. Дата утверждения общим собранием акционеров или учредительным собранием методики определения стоимости акций при их выкупе обществом.
Сноска. Приложение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 28.11.2008 N 181 (порядок введения в действие см. п. 2 ).

2. Қоғамның органдары және құрылтайшылары (акционерлері)
12. Акционерлік қоғамның директорлар кеңесі.
Осы тармақта:
1) қоғамның директорлар кеңесі төрағасының және мүшелерінің аты-жөні, бар болса - әкесінің аты, туған жылы (тәуелсіз директорды (-ларды) көрсете отырып);
2) осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген тұлғалардың хронологиялық тәртіппен берілген соңғы үш жылда және қазіргі уақытта атқаратын лауазымы, оның ішінде қоса атқаратын қызметі және олардың қызметтеріне кірісу күні;
3) директорлар кеңесі мүшелеріне тиесілі дауыс беретін акцияларының қоғамның дауыс беретін акцияларының жалпы санына пайыздық ара қатынасы;
4) еншілес және тәуелді ұйымдардың директорлар кеңесі мүшелеріне тиесілі акциялардың (жарғылық капиталдағы үлесінің) осы ұйымдардың орналастырылған акцияларының (жарғылық капиталдағы үлесінің) жалпы санымен проценттік ара қатынасы;
5) соңғы екі жыл ішіндегі директорлар кеңесі құрамының өзгеруі және көрсетілген өзгерістердің себептері.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2007.04.30. N 109 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі), 2010.06.25 N 87 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулыларымен.
12-1. Қоғамның директорлар кеңесінің комитеттері (болған жағдайда).
Осы тармақта қоғамның директорлар кеңесі комитетінің (комитеттерінің) атауы (атаулары), оның (олардың) құзыреті көрсетілуі тиіс.
Ескерту. 12-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2007.04.30. N 109 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12-2. Тұрақтандыру банкі банкті басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын уәкілетті тұлғаны (уәкілетті тұлғаларды) көрсетеді.
Ескерту. 12-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2009.08.05. N 178 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
12-3. Ішкі аудит қызметі (егер ол бар болса).
Осы тармақта:
1) акционерлік қоғамының ішкі аудит қызметі басшысының аты-жөні, бар болса - әкесінің аты, туған жылы не ішкі аудит қызметі әр қызметкерлерінің аты-жөні, бар болса - әкесінің аты, туған жылы;
2) осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген тұлғалардың өкілеттіктерін көрсете отырып хронологиялық тәртіппен соңғы үш жылда және қазіргі уақытта атқаратын лауазымы, оның ішінде қоса атқаратын қызметі және олардың қызметтеріне кірісу күні көрсетілу тиіс.
Ескерту. 12-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2010.06.25 N 87 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.

2. Органы общества и учредители (акционеры)
12. Совет директоров акционерного общества.
В данном пункте необходимо указать:
1) фамилию, имя, при наличии - отчество, год рождения председателя и членов совета директоров общества (с указанием независимого (независимых) директора (директоров);
2) должности, занимаемые лицами, указанными в подпункте 1) настоящего пункта за последние три года и в настоящее время, в хронологическом порядке, в том числе - по совместительству, и дату вступления их в должности;
3) процентное соотношение голосующих акций, принадлежащих членам совета директоров, к общему количеству голосующих акций общества;
4) процентное соотношение акций (долей в уставном капитале), принадлежащих членам совета директоров в дочерних и зависимых организациях, к общему количеству размещенных акций (долей в уставном капитале) данных организаций;
5) изменение в составе совета директоров в течение предыдущих двух лет и причины указанных изменений.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30.04.2007 N 109 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации); от 25.06.2010 № 87 (порядок введения в действие см. п. 3).
12-1. Комитеты совета директоров общества (при наличии).
В данном пункте необходимо указать наименование (наименования) комитета (комитетов) совета директоров общества, его (их) компетенцию.
Сноска. Раздел 2 дополнен пунктом 12-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 109 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
12-2. Стабилизационный банк указывает уполномоченное лицо (уполномоченные лица), осуществляющее (осуществляющие) деятельность по управлению банком.
Сноска. Раздел 2 дополнен пунктом 12-2 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 05.08.2009 N 178 (порядок введения в действие см. п. 3).
12-3. Служба внутреннего аудита (при ее наличии).
В данном пункте необходимо указать:
1) фамилию, имя, при наличии - отчество, год рождения руководителя службы внутреннего аудита либо фамилию, имя, при наличии - отчество и год рождения каждого из сотрудников службы внутреннего аудита общества;
2) должности, занимаемые лицами, указанными в подпункте 1) настоящего пункта, за последние три года и в настоящее время, в хронологическом порядке, в том числе - по совместительству, с указанием полномочий и даты вступления их в должности.
Сноска. Приложение 1 дополнено пунктом 12-3 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25.06.2010 № 87 (порядок введения в действие см. п. 3).

13. Акционерлік қоғамның алқалы (жеке дара) атқарушы органы.
Осы тармақта:
1) акционерлік қоғамның жеке дара атқарушы органының функцияларын жүзеге асыратын тұлғаның аты-жөні, бар болса - әкесінің аты не акционерлік қоғамның алқалы атқару органының әрбір мүшесінің, оның ішінде басқарма төрағасының аты-жөні, бар болса - әкесінің аты;
2) осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген тұлғалардың өкілеттіктерін көрсете отырып хронологиялық тәртіппен соңғы үш жылда және қазіргі уақытта атқаратын лауазымы, оның ішінде қоса атқаратын қызметі және олардың қызметтеріне кірісу күні;
3) осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген тұлғаларға тиесілі дауыс беретін акциялардың қоғамның дауыс беретін акциялардың жалпы санына пайыздық ара қатынасы.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2007.04.30. N 109 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі), 2010.06.25 N 87 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулыларымен.
14. Қоғамның осы проспектісінің 12 және 13-тармақтарында көрсетілген тұлғаларға соңғы қаржы жылында берілген және төленген сыйақы мен жалақының, сондай-ақ жеңілдіктердің жалпы сомасы.
Егер, акционерлік қоғам акциялар шығару туралы шешім қабылданған күнге дейін үш және одан да көп айда құрылған жағдайда, сыйақының (ақшалай, бағалы қағаздармен немесе қандай да бір басқа нысанда) және соңғы үш айда осы Қосымшаның 12 және 13-тармақтарында көрсетілген тұлғалардың (тұлғалардың тобы ретінде) акционерлік қоғамнан алған жалақысының жалпы мөлшерін көрсету қажет.
15. Акционерлік қоғамның ұйымдық құрылымы.
Осы тармақта:
1) акционерлік қоғамның құрылымдық бөлімшелері;
2) акционерлік қоғам қызметкерлерінің, оның ішінде акционерлік қоғам филиалдары мен өкілеттіктері қызметкерлерінің жалпы саны;
3) акционерлік қоғамның акцияларын иеленетін акционерлік қоғамның қызметкерлерінің жалпы саны және олардың процентпен орналастырылған акциялардың жалпы санындағы жиынтық үлесі;
4) акционерлік қоғам бөлімшелерінің басшылары туралы мәлімет (аты-жөні, бар болса - әкесінің аты, туған жылы);
5) филиалдар мен өкілдіктердің басшылары туралы мәлімет (аты-жөні, бар болса - әкесінің аты, туған жылы).
16. Акционерлік қоғамның құрылтайшылары (акционерлері).
Осы тармақта құрылтайшы (құрылтайшылар) алдын ала төлеген акциялар саны және түрi (түрлерi) немесе қоғамның орналастырылған акцияларының он және одан да көп пайызын иеленетiн акционерлерге тиесiлi дауыс беретiн акциялардың пайыздық ара қатынасы көрсетіледі. Егер акционер заңды тұлға болып табылған жағдайда, осы заңды тұлғаның жарғылық капиталында қатысу үлестерінің он және одан да көп пайызын иеленетін ірі акционерлері не қатысушылары туралы мәліметтер көрсетіледі.
Мәліметтерде жеке тұлға - акционердің немесе құрылтайшының тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты, туған жылы және заңды тұлға - акционердің немесе құрылтайшының толық атауы, орналасқан жері, қоғамның орналастырылған акцияларының он және одан да көп пайызын иелену басталған күні болуы тиіс.

13. Коллегиальный (единоличный) исполнительный орган акционерного общества.
В данном пункте необходимо указать:
1) фамилию, имя, при наличии - отчество, год рождения лица, осуществляющего функции единоличного исполнительного органа акционерного общества, либо фамилию, имя, при наличии - отчество и год рождения каждого из членов коллегиального исполнительного органа акционерного общества, в том числе председателя правления;
2) должности, занимаемые лицами, указанными в подпункте 1) настоящего пункта, за последние три года и в настоящее время, в хронологическом порядке, в том числе - по совместительству, с указанием полномочий и даты вступления их в должности;
3) процентное соотношение голосующих акций, принадлежащих лицам, указанным в подпункте 1) настоящего пункта, к общему количеству голосующих акций общества.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30.04.2007 N 109 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации); от 25.06.2010 № 87 (порядок введения в действие см. п. 3).
14. Общая сумма вознаграждения и заработной платы, а также льготы, выплаченные и предоставленные лицам, указанным в пунктах 12 и 13 настоящего проспекта общества за последний финансовый год.
В случае, если акционерное общество создано три и более месяцев до даты принятия решения о выпуске акций, необходимо указать общий размер вознаграждения (деньгами, ценными бумагами или в какой-либо другой форме) и заработной платы, полученных от акционерного общества лицами (как группой лиц), указанными в пунктах 12 и 13 настоящего Приложения, за последние три месяца.
15. Организационная структура акционерного общества.
В данном пункте необходимо указать:
1) структурные подразделения акционерного общества;
2) общее количество сотрудников акционерного общества, в том числе работников филиалов и представительств акционерного общества;
3) общее количество сотрудников акционерного общества, владеющих акциями акционерного общества, и их суммарная доля от общего количества размещенных акций в процентах;
4) сведения о руководителях подразделений акционерного общества (фамилия, имя при наличии - отчество, год рождения);
5) сведения о руководителях филиалов и представительств (фамилия, имя, при наличии - отчество, год рождения).
16. Учредители (акционеры) акционерного общества.
В данном пункте указывается количество и вид (виды) акций, предварительно оплаченных учредителем (учредителями), или процентное соотношение голосующих акций, принадлежащих акционерам, которые владеют десятью и более процентами размещенных акций общества. В случае если акционером является юридическое лицо, указываются сведения о крупных акционерах либо участниках, которые владеют десятью и более процентами долей участия в уставном капитале данного юридического лица.
Сведения содержат фамилию, имя, при наличии - отчество, год рождения учредителя или акционера - физического лица, полное наименование, место нахождения учредителя или акционера - юридического лица, дату, с которой акционер стал владеть десятью и более процентами размещенных акций общества.

Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
17. Қоғам ірі акционері болып табылатын не ұйымның жарғылық капиталында он және одан да көп пайызымен үлесі бар ұйымдар туралы мәліметтер.
Мәліметтерде заңды тұлғаның толық атауы, орналасқан жері, қоғамға, ұйымның орналастырылған акцияларының жалпы санына акциялардың (жарғылық капиталдағы үлесі) пайыздық ара қатынасы, қызмет түрі, қоғамның ірі акционер бола бастаған не ұйымның жарғылық капиталында он және одан да көп пайызы үлесімен иелене бастаған күні және бірінші басшысы туралы ақпарат болуға тиіс.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2010.06.25 N 87 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
18. Қоғам қатынасатын өнеркәсіптік, банктік, қаржылық топтар, холдингтер, концерндер, қауымдастықтар, консорциумдар туралы ақпарат.
Осы тармақта көрсетілген ұйымдардың толық және қысқартылған атауы, орналасқан жері көрсетілуі тиіс.
19. Акционерлік қоғамның басқа аффилиирленген тұлғалары туралы мәлімет.
Осы тармақта осы Қосымшаның 12-18-тармақтарында көрсетілмеген, бірақ Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес акционерлік қоғамның аффилиирленген тұлғалары болып табылатын барлық тұлғалар туралы мәліметтерді оларды аффилиирленген тұлғаларға жатқызу үшін негіздерді көрсете отырып аффилиирленгендігі туындай бастаған күнін көрсету қажет.
Ескерту. 19-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2006.03.25 N 73, 2010.06.25 N 87 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулыларымен.
20. Қоғамның аффилиирленген тұлғаларымен жасалатын мәмілелер.
Осы тармақта осы шешімді қабылдаған қоғамның органын көрсете отырып қоғамның аффилиирленген тұлғаларымен жасалған мәмілелер туралы ақпаратты; мәміленің жасалған күні; мәміленің тараптары болып табылатын заңды тұлғаның атауын және/немесе жеке тұлғаның аты-жөнін, бар болса - әкесінің атын; мәміле сомасын және мәнін көрсету қажет.
3. Акционерлік қоғам қызметінің сипаты
21. Акционерлік қоғам қызметінің негізгі түрлерінің қысқаша сипаты, акционерлік қоғамдарға бәсекелес болып табылатын ұйымдар туралы мәліметтер.
22. Акционерлік қоғам қызметінің негізгі түрлері бойынша сату (жұмыс, қызмет көрсету) кірістілігіне оң және теріс әсер ететін факторлар.
23. Қоғамның қолындағы лицензиялар (патенттер) және олардың қолдану кезеңі, зерттеулер мен әзірлеуге, оның ішінде қоғам демейтін зерттеу әзірлеулеріне шығатын шығындар туралы ақпарат.

Сноска. Пункт 16 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Сведения об организациях, в которых общество является крупным акционером либо владеет десятью и более процентами долей в уставном капитале организации.
Сведения должны содержать полное наименование юридического лица, место нахождения, процентное соотношение акций (долей участия в уставном капитале), принадлежащих обществу, к общему количеству размещенных акций организации, виде деятельности, дату, с которой общество стало крупным акционером либо стало владеть десятью и более процентами долей в уставном капитале организации, и информацию о первом руководителе.
Сноска. Пункт 17 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25.06.2010 № 87 (порядок введения в действие см. п. 3).
18. Информация о промышленных, банковских, финансовых группах, холдингах, концернах, ассоциациях, консорциумах, в которых участвует общество.
В данном пункте необходимо указать полное и сокращенное наименование, место нахождения указанных организаций.
19. Сведения о других аффилиированных лицах акционерного общества.
В данном пункте необходимо указать сведения обо всех лицах, не указанных в пунктах 12-18 настоящего Приложения, но являющихся в соответствии с законодательством Республики Казахстан аффилиированными лицами акционерного общества с указанием основания для отнесения их к аффилированным лицам и даты, с которой появилась аффилиированность.
Сноска. Пункт 19 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года N 73 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); от 25.06.2010 № 87 (порядок введения в действие см. п. 3).
20. Сделки с аффилиированными лицами общества.
В данном пункте необходимо отразить информацию о заключенных сделках с аффилиированными лицами общества с указанием органа общества, принявшего данное решение; даты заключения сделки; наименования юридического лица и/или фамилии, имени, при наличии отчества физического лица, являющихся стороной сделки; суммы и предмета сделки.
3. Описание деятельности акционерного общества
21. Краткое описание основных видов деятельности акционерного общества, сведения об организациях, являющихся конкурентами акционерного общества.
22. Факторы, позитивно и негативно влияющие на доходность продаж (работ, услуг) по основным видам деятельности акционерного общества.
23 Информация о лицензиях (патентах), имеющихся у общества и периоде их действия, затратах на исследования и разработки, в том числе исследовательские разработки, спонсируемые обществом.

24. Соңғы екі жыл немесе акционерлік қоғам нақты жұмыс істейтін кезең ішінде сатылған өнімдердің (орындалған жұмыстың, қызмет көрсетудің) көлемі.
Соңғы екі жыл ішіндегі немесе акционерлік қоғамның нақты жұмыс істеп отырған кезеңі ішіндегі шығарылған өнімдерінің (орындалған жұмыс, қызмет) көлемінің өзгеруін талдау (Мысалы, соңғы екі жыл ішінде өнімдерді шығару 1 %-ке өсті, ол - 30 миллион теңге).
25. Өз өнімдерін (жұмыстар, қызмет) сатуды ұйымдастырудағы қоғамның қызметі.
Осы тармақта қоғамның тауарларын (жұмыстың, қызмет көрсетудің) жеткізушілері мен тұтынушылары туралы мәліметтерді, олар шығаратын немесе тұтынатын тауарлардың (жұмыстың, қызмет көрсетудің) жалпы құнының бес және одан астам процентін құрайтын көлемде көрсету қажет.
26. Акционерлік қоғамның қызметіне әсер ететін факторлар:
1) қызметтің маусымдық сипаты бар түрлері, олардың акционерлік қоғамның жалпы кірісіндегі үлесі;
2) акционерлік қоғамға жеткізілетін (көрсетілетін) шикізаттағы (жұмыстардағы, қызмет көрсетулердегі) импорттың үлесі және сатылатын өнімнің жалпы көлеміндегі экспорттағы акционерлік қоғам сататын өнімнің (жұмыстың, қызмет көрсетудің) үлесі;
3) сот процестеріндегі акционерлік қоғамның қатысуы туралы мәлімет. Оның қатысуымен сот процестері мәнінің сипаттамасын ұсыну қажет, оның нәтижелері бойынша акционерлік қоғамның қызметі тоқтатылуы немесе өзгеруі, одан ақшалай және өзге міндеттемелер өндіріліп алынуы мүмкін;
4) акционерлік қоғамға және оның лауазымды тұлғаларына соңғы жыл ішінде уәкілетті мемлекеттік органдар және (немесе) сот салған барлық әкімшілік жазалар туралы мәліметтер;
5) тәуекел факторлары.
Тәуекелдердің мынадай толық талдауын ұсыну қажет:
бағалы қағаздардың ұйымдасқан рыногында немесе биржадан тыс рынокта акциялардың бағасына, сондай-ақ рынокта өнім құнының өзгеруіне, қоғамның акцияларының құнына әсер ететін;
инфляцияға, құнсыздануға және банктік проценттердің ставкасына байланысты;
шығарылатын өнімнің бәсекелік қабілетіне байланысты;
елдегі саяси ахуалдың өзгеруіне және заңдардың өзгеруіне байланысты;
әлеуметтік факторларға байланысты.
4. Қоғамның қаржылық жай-күйі
27. Инвестициялар.
Басқа ұйымдардың капиталына ұзақ мерзімді инвестициялар, сатып алынған күнін көрсете отырып, бағалы қағаздар портфелінің құрылымы туралы мәліметтер, басқа инвестициялар ашылып көрсетіледі.
Қоғамның инвестициялық портфельді басқару, басқа ұйымдардың атауы мен орналасқан жерін көрсете отырып, олардың капиталына қатысуы жөніндегі стратегияның қысқаша сипаттамасын келтіру қажет.
28. Дебиторлық берешек.
Осы тармақта:

24. Объемы реализованной продукции (выполненных работ, услуг) за два последних года или за период фактического существования акционерного общества.
Анализ изменений в объемах реализованной продукции (выполненных работ, услуг) акционерного общества за последние два года или за период фактического существования акционерного общества. (Например, за последние два года реализация продукции увеличилась на 1%, что составляет - 30 миллионов тенге).
25. Деятельность общества по организации продаж своей продукции (работ, услуг).
В данном пункте необходимо указать сведения о потребителях и поставщиках товаров (работ, услуг) общества, в объеме, составляющем пять и более процентов от общей стоимости производимых или потребляемых им товаров (работ, услуг).
26. Факторы, влияющие на деятельность акционерного общества:
1) виды деятельности, которые носят сезонный характер, их доля в общем доходе акционерного общества;
2) доля импорта в сырье (работах, услугах) поставляемого (оказываемого) акционерному обществу и доля продукции (работ, услуг), реализуемой акционерным обществом на экспорт, в общем объеме реализуемой продукции;
3) сведения об участии акционерного общества в судебных процессах. Необходимо представить описание сути судебных процессов с его участием, по результатам которых может произойти прекращение или изменение деятельности акционерного общества, взыскания с него денежных и иных обязательств;
4) сведения обо всех административных взысканиях, налагавшихся на акционерное общество и его должностных лиц уполномоченными государственными органами и (или) судом в течение последнего года;
6) факторы риска.
Необходимо представить подробный анализ рисков, в том числе:
оказывающих влияние на цену акций на организованном рынке ценных бумаг или внебиржевом рынке, а также на изменение стоимости продукции на рынке, влияющей на стоимость акций общества;
обусловленных инфляцией, девальвацией и ставками банковского процента;
связанных с конкурентной способностью выпускаемой продукции;
связанных с изменением политической ситуации в стране и изменением законодательства;
связанных с социальными факторами.
4. Финансовое состояние общества
27. Инвестиции.
Раскрываются сведения о долгосрочных инвестициях в капитал других организаций, структуре портфеля ценных бумаг с указанием даты приобретения, прочие инвестиции.
Необходимо привести краткое описание стратегии общества по управлению инвестиционным портфелем, участию в капитале других организаций, с указанием их наименования и места нахождения.
28. Дебиторская задолженность.
В данном пункте раскрываются:

1) акционерлік қоғамның алдында ұзақ мерзімді және қысқа мерзімді қоғам активтерінің баланстық құнының бес және одан астам проценті мөлшерінде дебиторлық берешегі бар ұйымдардың атауы және олардың орналасқан жері;
2) дебиторлық берешекті өтеу мерзімдері жөніндегі ақпарат;
3) жақын арадағы он екі ай ішінде өтелетін сомалар тоқсанға бөлінеді, қалған сомалар жылдарға бөлініп көрсетіледі.
29. Активтер.
Осы тармақта құны қоғам активтерінің баланстық құнының бес және одан астам пайызын құрайтын қоғам мүлкінің сипатын көрсету қажет. Сондай-ақ эмитент міндеттемелерінің қамтамасыз етуі болып табылатын және де әр активтің құны және тиісті шарттардың қолданысы аяқталған күні көрсетілген сенімгерлікпен басқаруға берілген эмитент активтері туралы мәліметтер көрсетілу тиіс.
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2010.06.25 N 87 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
30. Қоғамның жарғылық және меншікті капиталы туралы мәліметтер.
31. Заемдар.
Осы тармақта қолданыстағы облигацияларды, банктік заемдарды және кредиттік желілерді шығару туралы ақпарат ашылады. Заемдар туралы ақпарат міндеттемелердің валюта бөлігінде және оларды орындау мерзімдері бойынша баяндалады. Валюта түрлері бойынша жылдық өлшемде орташа проценттік ставка, жақын арадағы он екі ай ішінде өтелетін сомалар тоқсанға бөлінеді, қалған сомалар жылдарға бөлініп көрсетіледі.
32. Қоғамның негізгі қызметін жүзеге асыруға байланысты кредиторлық берешекте (жеткізушілер алдындағы берешек, алынған аванстар):
1) қоғамның алдында қоғамның баланс активтері құнының бес және одан астам проценті мөлшерінде берешегі бар ұйымдардың атауы және орналасқан жері және берешек сомасы көрсетіледі;
2) кредиторлық берешектерді өтеу мерзімдері бойынша; жақын арадағы он екі ай ішінде өтелетін сомалар тоқсанға бөлінеді, қалған сомалар жылдарға бөлініп көрсетіледі.
5. Қаржылық ұйымдардың қаржылық жағдайы
33. Банкаралық заемдар (банктер толтырады).
Осы тармақта банкаралық заемдар рыногындағы акционерлік қоғамдар позицияларының сипатын көрсету қажет.
34. Салымдар (банктер толтырады).
Осы тармақта депозиттік базаны сипаттау қажет, оның ішінде:
1) заңды және жеке тұлғалардың салымдары бөлігінде және мерзімді салымдар мен талап ету бойынша салымдар бөлігіндегі салымдардың өсу динамикасы;
2) тартылған салымдардың валюта бөлігіндегі салымдар бойынша орташа сыйақылар;

1) наименования организаций и их место нахождения, имеющих перед акционерным обществом долгосрочную и краткосрочную дебиторскую задолженность в размере пяти и более процентов от балансовой стоимости активов общества;
2) информация по срокам погашения дебиторской задолженности;
3) суммы к погашению в течение ближайших двенадцати месяцев делятся поквартально, остальные суммы указываются с разбивкой по годам.
29. Активы.
В данном пункте следует представить описание имущества общества, стоимость которого составляет пять и более процентов от балансовой стоимости его активов. Также следует указать сведения об активах эмитента, которые являются обеспечением обязательств эмитента, а также переданных в доверительное управление с указанием стоимости каждого актива и даты завершения действия соответствующих договоров.
Сноска. Пункт 29 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25.06.2010 № 87 (порядок введения в действие см. п. 3).
30. Сведения об уставном и собственном капитале общества.
31. Займы.
В данном пункте раскрывается информация о выпусках облигаций, банковских займах и кредитных линиях. Информация о займах излагается в разрезе валюты обязательств и по срокам их исполнения. По видам валют указывается средняя процентная ставка в годовом измерении, суммы к погашению в течение ближайших двенадцати месяцев разделяются поквартально, остальные суммы представляются с разбивкой по годам.
32. Кредиторская задолженность, связанная с осуществлением обществом основной деятельности (задолженность перед поставщиками, полученные авансы):
1) указываются суммы задолженности и наименования организаций и их место нахождения, перед которыми общество имеет задолженность в размере пяти и более процентов от балансовой стоимости активов общества;
2) по срокам погашения кредиторской задолженности; суммы к погашению в течение ближайших двенадцати месяцев делятся поквартально, остальные суммы представляются с разбивкой по годам.
5. Финансовое состояние финансовых организаций
33. Межбанковские займы (заполняется банками).
В данном пункте необходимо представить описание позиции акционерного общества на рынке межбанковских займов.
34. Вклады (заполняется банками).
В данном пункте необходимо представить описание депозитной базы, в том числе:
1) динамику роста вкладов в разрезе вкладов юридических и физических лиц и в разрезе срочных вкладов и вкладов до востребования;
2) средние вознаграждения по вкладам в разрезе валюты привлеченных вкладов;

3) заңды және жеке тұлғалардың салымдары бойынша бөлек салымдардың уақытша құрылымы (кредиторлық берешектерді өтеу мерзімдері жақын арадағы он екі ай ішінде өтелетін сомалар тоқсанға, қалған сомалар жылдарға бөлініп көрсетіледі);
4) соңғы үш жыл ішіндегі валюта түрлері бойынша салымдар бойынша бөлек дебет және кредит айналымдары.
35. Шет мемлекет заңдарына сәйкес облигациялардың қолданылып жүрген шығарылым құрылымының сипаттамасы (орналастырылған, өтелген және сатып алынған облигациялар саны, есептелген купондар, сондай-ақ соңғы үш жылдағы (мерзімінен бұрын өтелген) облигациялар туралы мәліметтер).
36. Акционерлік қоғам активтерінің бес процентінен асатын қолданылып жүрген халықаралық заемдарының (сомасы, өтеу кестесі, сыйақы мөлшері) шарттары туралы және соңғы үш жылдағы оның активтерінің бес процентінен асатын тартылған және орындалған халықаралық заемдар туралы мәлімет.
37. Акционерлік қоғамдағы басқа ұйымдардан алынған, олардың атауы, мекен-жайы, кредит сомасы, сыйақы сомасы, өтелуі және мақсатты пайдаланылуы көрсетілген ашық кредиттік желілер туралы мәлімет.
38. Қаржы нәтижелерін талдау.
Осы тармақта соңғы екі жылдағы аса маңызды қаржы көрсеткіштеріне талдау келтіріледі: сатылған өнімдердің (көрсетілген жұмыстар, қызметтер) көлемі, таза кіріс, проценттік және процентсіз кірістер мен шығыстар. Аталған көрсеткіштердің таяудағы жылдағы орындалуы туралы болжам ұсынылады.
39. Соңғы екі жылдағы кірістер мен шығыстардың құрылымы.
40. Акционерлік қоғамның пікірі бойынша аса маңызды болып табылатын және қоғам қызметін сипаттайтын қаржы коэффициенттерінің есебі.
41. Акциялар шығарылымының проспектісінің күніне Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген пруденциалдық нормативтер мен орындалуы міндетті басқа нормалар мен лимиттердің маңызы.
42. Қоғамның акция шығару туралы шешімі қабылданғанға дейінгі соңғы алты ай ішінде берілген кепілдіктердің көлемі мен саны.
43. Бұрын берілген кепілдіктер, сот талаптары нәтижесінде пайда болуы мүмкін акционерлік қоғамның ықтимал міндеттемелеріне қатысты өзге де ақпарат.
6. Бағалы қағаздардың шығарылымдары туралы мәліметтер
(акциялар шығарылымы "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 2 шілдедегі Заңы қабылданғанға дейін тіркелген қоғамдар үшін)
Ескерту. 6-тараудың атауына өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2006.03.25 N 73 қаулысымен .

3) временную структуру вкладов раздельно по вкладам юридических и физических лиц (суммы к погашению в течение ближайших двенадцати месяцев делятся поквартально, остальные суммы представляются с разбивкой по годам);
4) дебетовые и кредитовые обороты по вкладам раздельно по видам валют за последние три года.
35. Описание структуры каждого действующего выпуска облигаций, зарегистрированных в соответствии с законодательством иностранного государства (сведения о размещенном, погашенном и выкупленном количестве облигаций, начисленных купонах, а также о погашенных (досрочно погашенных) выпусках облигаций за последние три года).
36. Сведения об условиях действующих международных займов (сумма, график погашения, размер вознаграждения), превышающих пять процентов от балансовой стоимости активов акционерного общества, и о привлеченных и исполненных международных займах в размере, превышающем пять процентов от балансовой стоимости его активов, за последние три года.
37. Сведения об имеющихся у акционерного общества открытых кредитных линиях, полученных от других организаций, с указанием их наименования, адреса, суммы кредита, ставки вознаграждения, даты погашения и целевого использования.
38. Анализ финансовых результатов.
В данном пункте приводится анализ в динамике за последние два года наиболее важных финансовых показателей: объем реализованной продукции (оказанных работ, услуг), чистый доход, процентные и непроцентные доходы и расходы. Представляется прогноз исполнения названных показателей на ближайший год.
39. Структура доходов и расходов за последние два года.
40. Расчеты финансовых коэффициентов, которые, по мнению акционерного общества, являются наиболее важными и характеризуют деятельность общества.
41. Значения пруденциальных нормативов и других обязательных к исполнению норм и лимитов, установленных законодательством Республики Казахстан на дату проспекта выпуска акций.
42. Объем и количество выданных гарантий за шесть последних месяцев до принятия обществом решения о выпуске акций.
43. Иная информация, касающаяся возможных обязательств акционерного общества, которые могут возникнуть в результате выданных им ранее гарантий, судебных исков.
6. Сведения о выпусках ценных бумаг (для обществ, выпуск акций,
которых зарегистрирован до принятия Закона Республики Казахстан
"О рынке ценных бумаг" от 2 июля 2003 года)
Сноска. В название главы 6 внесены изменения постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года N 73 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).

44. Барлық тіркелген бағалы қағаздар шығарылымдарына қатысты:
1) бағалы қағаздардың әрбір шығарылымының жалпы саны, түрі  және әрбір шығарылымдағы бағалы қағаздың номиналдық құны, шығарылым нысаны, сондай-ақ бағалы қағаздардың шығарылымын мемлекеттік тіркеуді жүзеге асырған орган, бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттік тіркеу нөмірі және бағалы қағаздарды тіркеу күні. Акциялар шығарылымы жойылған жағдайда - жойылған күні және осы шешімді қабылдаудың себебі;
2) алынып тасталды ;
3) бағалы қағаздарды орналастыру күнінің басталуы және аяқталуы;
4) Аукциондар немесе жазылымдар өткізу шарттары мен тәртібі туралы ішкі құжаттарды қабылдау күні;
5) қоғамның бағалы қағаздар ұстаушыларының алдында өз міндеттемелерін орындамауы, облигациялар бойынша сыйақыларды төлемеуі (төлемді кешіктіруі), жай және артықшылықты акциялар бойынша төлемеуі (төлемді кешіктіруі), орындалмаған міндеттемелердің мөлшері және оларды орындаудың мерзімі өткен күні туралы ақпаратты әрбір жыл және акциялар түрі бөлігінде орындауды көрсетуді қоса алғандағы фактілер туралы мәліметтер. Дивидендтерді есептеу және төлеу бойынша берешектер болған жағдайда қоғамның аталған берешекті өтеу үшін қабылдаған шараларын көрсету;
6) бағалы қағаздарды орналастыру немесе айналысқа жіберу уақытша тоқтатылған немесе бағалы қағаздар шығарылымы жарамсыз деп танылған жағдайларда осы шешімді қабылдаған мемлекеттік орган шешім қабылданған күнді және оның негіздемесін көрсетуі тиіс;
7) облигациялар бойынша төлемдердің өтеу күні және жалпы мөлшері облигацияларды орналастыру нәтижесінде тартылған ақша сомасын көрсете отырып көрсетіледі;
8) бір акцияға (жай, артықшылықты) есептелген және төленген дивидендтің сомасы және соңғы екі қаржы жылының ішіндегі әрбір жыл үшін әрбір акция түрі үшін дивидендтің жалпы сомасы;
9) сауда-саттық ұйымдастырушыларының атауын қоса алғанда, қоғамның бағалы қағаздарымен сауданы ұйымдастыратын және ұйымдастырмайтын рыноктарында орналасқан бағалы қағаздар санын көрсеткендегі бағалы қағаздармен сауда жасалатын негізгі рыноктар.
Ескерту: 44-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 73 , 2008.11.28 N 181 Қаулыларымен.
44-1. Егер қоғамның акциялары ұйымдастырылған бағалы қағаздар рыногында айналыста болған жағдайда, жылдар бойынша бөле отырып соңғы аяқталған үш жыл үшін, тоқсан бойынша бөле отырып соңғы аяқталған екі жыл үшін, акциялар шығарылымының проспектісі шыққан күннен бастап соңғы алты ай үшін акциялардың ең жоғары және ең төмен нарықтық бағасы туралы мәліметтерді көрсету қажет.
Акциялардың баланстық құнының тарихы туралы ақпаратта жылдар бойынша бөле отырып соңғы аяқталған үш жыл үшін, тоқсан бойынша бөле отырып соңғы аяқталған екі жыл үшін, акцияларды орналастыру аяқталған күнге дейін соңғы алты ай үшін (айдың 1-ші күніне) акциялардың баланстық құны туралы мәліметтер болуы тиіс.
Ескерту. 44-1-тармақпен толықтырылды, өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2006.03.25 N 73 , 2008.11.28 N 181 Қаулыларымен.

44. В отношении всех зарегистрированных выпусков ценных бумаг указывается:
1) общее количество, вид, и номинальная стоимость ценных бумаг каждого выпуска, форма выпуска, а также орган, осуществивший государственную регистрацию выпуска ценных бумаг, государственный регистрационный номер, дата государственной регистрации выпуска ценных бумаг. В случае аннулирования выпуска акций - дата аннулирования и причина принятия такого решения;
2) (исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года N 73 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации);
3) даты начала и окончания периода размещения ценных бумаг;
4) дата принятия внутренних документов об условиях и порядке проведения аукционов или подписки;
5) сведения о фактах неисполнения обществом своих обязательств перед держателями ценных бумаг, невыплате (задержке в выплате) вознаграждения по облигациям, невыплате (задержке в выплате) дивидендов по простым и привилегированным акциям, включая информацию о размерах неисполненных обязательств и дате просрочки их исполнения в разрезе каждого года и вида акций. В случае наличия задолженности по начислению и выплате дивидендов необходимо указать причины и меры принятые обществом для погашения указанной задолженности;
6) в случае если размещение или обращение ценных бумаг было приостановлено или выпуск ценных бумаг был признан несостоявшимся, необходимо указать государственный орган, принявший данное решение, дату и основание принятия решения;
7) даты погашения и общий размер выплат по облигациям с указанием суммы денег, привлеченных в результате размещения облигаций;
8) сумма начисленных и выплаченных дивидендов на одну акцию (простую, привилегированную) и общая сумма дивидендов на каждый вид акций за каждый год из двух последних финансовых лет;
9) основные рынки, на которых осуществляется торговля ценными бумагами общества, включая наименования организаторов торгов с указанием количества ценных бумаг, размещенных на организованном и неорганизованном рынке.
Сноска. Пункт 44 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25.03.2006 N 73 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); от 28.11.2008 N 181 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
44-1. В случае, если акции общества обращаются на организованном рынке ценных бумаг, необходимо указать сведения о наивысшей и наименьшей рыночной цене акций за последние три завершенных года с разбивкой по годам, за последние два завершенных года с разбивкой по кварталам, за последние шесть месяцев с даты проспекта выпуска акций.
Информация об истории балансовой стоимости акций должна содержать сведения о балансовой стоимости акций за последние три завершенных года с разбивкой по годам, за последние два завершенных года с разбивкой по кварталам, за последние шесть месяцев до даты окончания размещения акций (на 1 число месяца).
Сноска. Глава 6 дополнена пунктом 44-1 постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25.03.2006 N 73 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 181 (порядок введения в действие см. п. 2 ).

7. Жарияланған акцияларды шығару туралы мәлімет
45. Акциялар туралы мәлімет:
1) жарияланған акциялардың саны, түрлері;
2) құрылтайшылар арасында орналастырылған (орналастырылатын) акциялардың саны, түрлері;
3) құрылтайшылар төлейтін бір акцияның нақты құны;
4) артықшылықты акциялар бойынша дивидендтің кепілдік берілген мөлшері.
Ескерту. 45-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2007.04.30. N 109 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі), 2010.06.25 N 87 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулыларымен.
45-1. Тұрақтандыру банкінің жарияланған акцияларының саны, түрлері, номиналдық құны туралы мәліметтер (тұрақтандыру банкі толтырады).
Ескерту. 45-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2009.08.05. N 178 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
46. Қоғамның айырбасталатын бағалы қағаздары.
Айырбасталатын акциялар шығарған жағдайда осындай айырбастың тәртібі мен шарты көрсетіледі.
46-1. Орналастырылған акциялардың санын өсіру (қоғам сатып алған акцияларды шегергенде) қоғамның орналастырылған акцияларын бір түрінен осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау.
Орналастырылған акциялардың санын өсірген (қоғам сатып алған акцияларды шегергенде) қоғамның орналастырылған акцияларын бір түрінен осы қоғам акцияларының басқа түріне айырбастаған жағдайда, орналастырылған акциялардың санын өсіру (қоғам сатып алған акцияларды шегергенде) қоғамның орналастырылған акцияларын айырбастау тәртібі мен шарттары көрсетіледі.
Ескерту. 46-1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
47. Төлем жасаушы агент туралы мәлімет.
Төлем жасаушы агенттің атауын толық және қысқарған түрде беру, оның орналасқан жерін, байланыс телефонын, төлем жасаушы агентпен жасалған шарттың күні және нөмірін беру.
48. Акционерлік қоғамның тіркеушісі туралы мәлімет.
Тіркеушінің толық және қысқартылған атауы, оның орналасқан жері, байланыс телефоны, сондай-ақ бағалы қағаздар ұстаушысының тізілімін жүргізу бойынша қызметті жүзеге асыруға берілген лицензиясы (нөмірі, берілген күні, лицензияны берген орган) туралы деректерді көрсетеді.
48-1. Акционерлік инвестициялық қор мыналарға:
1) акционерлік инвестициялық қордың акцияларын сатып алуға өтінімді беру және орындау шарттары мен тәртібін;

7. Сведения о выпуске объявленных акций
45. Сведения об акциях:
1) количество, виды объявленных акций;
2) количество, виды акций, размещаемых (размещенных) среди учредителей;
3) номинальная стоимость одной акции, оплачиваемой учредителями;
4) гарантированный размер дивиденда по привилегированным акциям.
Сноска. Пункт 45 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30.04.2007 N 109 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации); от 25.06.2010 № 87 (порядок введения в действие см. п. 3).
45-1. Сведения о количестве, видах, номинальной стоимости объявленных акций стабилизационного банка (заполняется стабилизационным банком).
Сноска. Раздел 7 дополнен пунктом 45-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 05.08.2009 N 178 (порядок введения в действие см. п. 3).
46. Конвертируемые ценные бумаги общества.
В случае выпуска конвертируемых акций указывается порядок и условия такого конвертирования.
46-1. Увеличение количества размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом), обмен размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида.
В случае увеличения количества размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом), обмена размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида указывается порядок и условия увеличения количества размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом), обмена размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида.
Сноска. Правила дополнены пунктом 46-1 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
47. Сведения о платежном агенте.
Указать полное и сокращенное наименование платежного агента, его место нахождения, контактные телефоны, дату и номер договора с платежным агентом.
48. Сведения о регистраторе акционерного общества.
Указать полное и сокращенное наименование регистратора, его место нахождения, контактные телефоны, а также данные о лицензии (номер, дата выдачи, орган, выдавший лицензию) на осуществление деятельности по ведению реестра держателей ценных бумаг.
Дата и номер договора с регистратором.
48-1. Акционерный инвестиционный фонд указывает:
1) условия и порядок подачи и исполнения заявок на выкуп акций акционерного инвестиционного фонда;

2) акционерлік инвестициялық қордың олардың мекен жайын және байланыс телефондарын (ол болған жағдайда) көрсете отырып акцияларды орналастыру және (немесе) сатып алу бойынша делдалдар тізбесін көрсетеді.
Ескерту. 48-1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
8. Қосымша ережелер
49. <*>
Ескерту. 49-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2008.11.28 N 181 Қаулысымен.
50. Инвесторларға арналған ақпарат.
Инвесторлардың қоғам жарғысының және акция шығару проспектісінің көшірмесімен, осы құжаттарға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар, сондай-ақ қоғам қызметі туралы ақпаратты жариялау үшін пайдаланылатын бұқаралық ақпарат құралдарының атауы туралы мәліметтермен танысуға болатын орын туралы ақпарат қоғам жарғысына сәйкес көрсетіледі.
Ескерту. 50-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2008.11.28 N 181, 2009.08.05. N 178 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулыларымен.
51. Акцияларды шығару проспектісіне бірінші басшы, бас бухгалтер, қол қояды және қоғамның мөрімен куәландырылады.
Тұрақтандыру банкінің акциялар шығарылымының  проспектісіне уәкілетті органның шешіміне сәйкес тұрақтандыру банкін басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға өкілеттік берілген тұлға қол қояды және қоғамның мөрімен расталады.
Уәкілетті органның банктің акциялар шығарылымы проспектісіне Банктер туралы Заңның 17-2-бабы негізінде жарияланған акциялардың саны өскен жағдайларындағы енгізген өзгерістері мен толықтыруларына
уәкілетті органның бірінші басшысы не оның орынбасары қол қояды және ол мөрмен расталады.
Ескерту. 51-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2008.10.29 N 161, 2011.02.28 № 17 (ҚР ӘМ мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
52. Тұрақтандыру банкі акциялар шығарылымы проспектісінің 8, 9, 10, 11-1, 12, 12-1, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 24, 25, 26, 27, 30, 38, 39, 40, 41, 42, 44, 44-1, 45, 46, 47-тармақтарын толтырмайды.
Ескерту. 52-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агеттігі Басқармасының 2009.08.05. N 178 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
Жарияланған акциялар шығарылымын
мемлекеттік тіркеу, акцияларды
орналастыру қорытындылары туралы
есепті бекіту және акциялар
шығарылымын жою ережесіне

2) перечень посредников по размещению и (или) выкупу акций акционерного инвестиционного фонда (при их наличии) с указанием их местонахождения и номеров контактных телефонов.
Сноска. Правила дополнены пунктом 48-1 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Дополнительные положения
49. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 181 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
50. Информация для инвесторов.
Указывается информация о местах, где инвесторы могут ознакомиться с копией устава общества, проспектом выпуска акций, с изменениями и дополнениями в эти документы, с отчетами об итогах размещения акций, а также сведения о наименовании средств массовой информации, используемых для публикации информации о деятельности общества в соответствии с уставом общества.
Сноска. Пункт 50 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 181 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
51. Проспект выпуска акций подписывается первым руководителем, главным бухгалтером, или лицами их замещающими, и заверяется оттиском печати общества.
Проспект выпуска акций стабилизационного банка подписывается лицом, уполномоченным в соответствии с решением уполномоченного органа осуществлять деятельность по управлению стабилизационным банком и заверяется печатью общества.
Изменения и дополнения, внесенные уполномоченным органом в проспект выпуска акции банка в случае увеличения количества объявленных акций на основании статьи 17-2 Закона о банках, подписываются первым руководителем уполномоченного органа либо его заместителем и заверяются печатью.
Сноска. Пункт 51 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.10.2008 N 161 (порядок введения в действие см. п. 3 ); от 05.08.2009 N 178 (порядок введения в действие см. п. 3); от 28.02.2011 № 17 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
52. Стабилизационным банком не заполняются пункты 8, 9, 10, 11-1, 12, 12-1, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 24, 25, 26, 27, 30, 38, 39, 40, 41, 42, 44, 44-1, 45, 46, 47 проспекта выпуска акций.
Сноска. Раздел 8 дополнен пунктом 52 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 05.08.2009 N 178 (порядок введения в действие см. п. 3).

1-1-қосымша
Нысан
Бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
Ескерту. 1-1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулысымен.
Алматы қаласы 20 __ жыл «____» __________ № _____
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
____________________________________________________________тіркелген
(тіркеу органының атауы, тіркеу күні және нөмірі)
___________________________________________________________ акционерлік қоғамының
қоғамның атауы және мекенжайы
_____________________________________________________________________
жарияланған акцияларының шығарыламын мемлекеттік тіркеуге алды.
Шығарылым ________________________________________акцияларға бөлiнген
(акциялардың саны цифрмен және жазбаша, акциялар түрi)
_____________________________________________________________________
әрi оларға______________________________________ ұлттық сәйкестендіру нөмiрi берiлген.
Шығарылым ________________ нөмірмен Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тiзiлiмiне енгiзiлдi.
Шығарылым туралы қосымша ақпарат:
_____________________________________________________________________
Куәлiкке қол қойған адамның тегі, аты, (бар болса) әкесiнiң аты және лауазымы, қолы, мөрi
Жарияланған акциялар шығарылымын
мемлекеттік тіркеу, акцияларды
орналастыру қорытындылары туралы
есепті бекіту және акциялар
шығарылымын жою ережесіне
2-қосымша
_______ бастап ________ дейінгі кезеңде
акцияларды орналастыру қорытындылары туралы
ЕСЕП
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.11.2013 № 268 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Қоғамның атауы және оның орналасқан жері.
2. Қоғамның мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы мәліметтер.
Осы тармақта қоғамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың немесе куәлiктiң күні және нөмірі, сондай-ақ мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді) жүзеге асырған органның атауы көрсетілуі қажет.
3. Жарияланған акциялар шығарылымының мемлекеттік тіркелген (жарияланған акциялар санының ұлғаюына байланысты жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің ауыстырылған) күні және шығарылымды мемлекеттік тіркеу нөмірі.

Приложение 1-1
к Правилам государственной
регистрации выпуска объявленных
акций, утверждения отчета об
итогах размещения акций и
аннулирования выпуска акций
Форма
Свидетельство
о государственной регистрации выпуска ценных бумаг
Сноска. Приложение 1-1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2).
«___» _____________ 20 __ года                                    город Алматы № _____
Национальный Банк Республики Казахстан произвел государственную регистрацию
выпуска объявленных акций акционерного общества __________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование и адрес общества)
зарегистрированного _____________________________________________________________
(наименование регистрирующего органа, номер и дата регистрации)
________________________________________________________________________________
Выпуск разделен на __________________________________________________ акций,
________________________________________________________________________________
(количество акций цифрами и прописью, вид акций)
которым присвоен национальный идентификационный номер.
________________________________________________________________________________
Выпуск внесен в Государственный реестр эмиссионных ценных бумаг за номером
________________________________________________________________________________
Дополнительная информация о выпуске _______________________________________
________________________________________________________________________________
Фамилия, имя, при наличии - отчество и занимаемая должность лица, подписавшего
свидетельство, подпись, печать
Приложение 2
к Правилам государственной
регистрации выпуска объявленных
акций, утверждения отчета об
итогах размещения акций и
аннулирования выпуска акций
ОТЧЕТ
об итогах размещения акций
за период с _______ по ________
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 29.11.2013 № 268 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Наименование общества и его место нахождения.
2. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) общества.
В данном пункте необходимо указать дату и номер справки или свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) общества, а также наименование органа, осуществившего его государственную регистрацию (перерегистрацию).
3. Дата государственной регистрации выпуска объявленных акций (замены свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций в связи с увеличением количества объявленных акций) и номер государственной регистрации выпуска.

4. Қаржылық есептің деректеріне сай қоғамның жарғылық және меншікті капиталы туралы мәліметтер.
5. Қоғам акцияларды орналастыру инвесторлардың шектеусіз аясының ортасы туралы хабарламаларды орналастырған бұқаралық ақпарат құралдарының атауы және осы хабарламалар шыққан күні көрсетіледі.
6. Қоғам өзiнiң акционерлеріне олардың қоғам акцияларын артықшылықпен сатып алу құқығына сәйкес орналастырылатын акцияларды сатып алу ұсынысын қоғамның жарғысында көзделген мынадай тәсiлдердiң бiрiмен жеткiзгенi туралы ақпарат:
1) хабарламаны жіберу күнін және акционердің осы хабарламаны алған күнін көрсете отырып жеке жазбаша хабарлама жіберу арқылы;
2) көрсетілген ұсынысты бұқаралық ақпарат құралдарының атауын және жарияланған күнін көрсете отырып бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау арқылы.
7. Акциялар туралы мәліметтер:
1) жарияланған акциялардың жалпы саны, оның ішінде:
жай акциялар __________;
артықшылықты акциялар ______;
2) артықшылықты акциялар бойынша дивидендтің кепілдік берілген мөлшері;
3) егер акциялар айырбасталған болса, онда айырбастау тәртібін және айырбасталған акциялардың санын көрсету қажет.
8. Аукциондарды немесе жазылуды өткізу талаптары мен тәртібі туралы қоғамның ішкі құжатының қабылданған және бекітілген күні туралы мәліметтер.
9. Егер қоғамның акциялары қор биржасының ресми тізіміне енгізілген болса, онда олардың енгізілген күнін көрсету қажет.
10. Акцияларды орналастыру туралы мәліметтер:
1) есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша түрлері бойынша орналастырылған және орналастырылмаған акциялардың саны;
2) акцияларды орналастырудың осының алдындағы әрбір есепті кезең үшін орналастыру кезеңін, орналастырылған акциялар санын және оларды жеке төлеу сомасын, сондай-ақ акцияларды орналастырмау туралы ақпаратты назарға алу күнін көрсете отырып, осының алдындағы есепті (есептерді) бекіту күні;
3) қоғамның директорлар кеңесінің (Банктер туралы Заңның 17-2-бабы негізінде жарияланған акциялар санын ұлғайту жағдайын қоспағанда) есепті кезеңде орналастырылатын акциялардың санын және оларды орналастыру бағасын белгілеу туралы шешім қабылдаған күні;
4) Банктер туралы Заңның 17-2-бабы негізінде банктің жарияланған акцияларын сатып алу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі қабылданған күн;
5) түрлері бөлігінде есепті кезеңде орналастырылған акциялардың саны;
6) бір жай және артықшылықты акцияны сатып алу бағасын, акцияларды сатып алу туралы шешім қабылданған күнін, сондай-ақ қоғам орналастырылған акцияларды (сатып алудың әрбір түрі бойынша жеке) сатып алуға шеккен шығыстарын көрсете отырып, қоғамның бастамасы және (немесе) акционерлердің талап етуі бойынша есепті кезеңнің аяқталу күніне сатып алынған акциялардың саны.
Қоғам акцияларды сатып алған кезде олардың құнын айқындау әдістемесін акционерлердің жалпы жиналысы немесе құрылтай жиналысы бекіткен күні.

4. Сведения об уставном и собственном капитале общества согласно данным финансовой отчетности.
5. Наименования средств массовой информации, посредством которых обществом размещалось сообщение о размещении акций среди неограниченного круга инвесторов с указанием даты данного сообщения.
6. Информация о доведении обществом до сведения своих акционеров предложения приобрести размещаемые акции в соответствии с их правом преимущественной покупки акций общества одним из следующих способов, предусмотренных уставом общества:
1) посредством направления индивидуального письменного уведомления с указанием даты направления уведомления и даты получения данного уведомления акционером;
2) посредством публикации указанного предложения в средствах массовой информации с указанием наименования средств массовой информации и даты опубликования.
7. Сведения об акциях:
1) общее количество объявленных акций в том, числе:
простых акций __________;
привилегированных ______;
2) гарантированный размер дивиденда по привилегированным акциям;
3) если осуществлялось конвертирование акций, то необходимо указать порядок конвертирования и количество конвертируемых акций.
8. Сведения о дате принятия и утверждения внутреннего документа общества об условиях и порядке проведения аукционов или подписки.
9. Если акции общества были включены в официальный список фондовой биржи, то необходимо указать дату их включения.
10. Сведения о размещении акций:
1) количество размещенных и неразмещенных акций по видам по состоянию на конец отчетного периода;
2) дата утверждения предыдущего (предыдущих) отчета (отчетов) с указанием периода размещения, количества размещенных акций и суммы их оплаты отдельно за каждый предыдущий отчетный период, а также даты принятия к сведению информации о неразмещении акций;
3) дата принятия решения советом директоров общества (за исключением случая увеличения количества объявленных акций на основании статьи 17-2 Закона о банках) об установлении количества размещаемых в отчетном периоде акций и цены их размещения;
4) дата принятия решения Правительства Республики Казахстан о приобретении объявленных акций банка на основании статьи 17-2 Закона о банках;
5) количество размещенных за отчетный период акций в разрезе по видам;
6) количество выкупленных акций на дату окончания отчетного периода по инициативе общества и (или) по требованию акционеров с указанием цены выкупа одной простой и привилегированной акции, даты принятия решения о выкупе акций, а также расходов, понесенных обществом на выкуп размещенных акций (по каждому виду выкупа отдельно).
Дата утверждения общим собранием акционеров или учредительным собранием методики определения стоимости акций при их выкупе обществом.

11. Акцияларды орналастырудың есептi кезеңiнде акцияларды орналастыру (сату) тәсiлдерi:
1) акциялардың немесе қоғамның жай акцияларына айырбасталатын басқа бағалы қағаздардың түрін, санын, орналастыру бағасы мен ақы төлеу сомасын көрсете отырып, артықшылықпен сатып алу құқығы бойынша;
2) жазылу арқылы (ұйымдастырылған немесе ұйымдастырылмаған нарықтарда):
акциялардың түрін, санын, акциялардың номиналды құнын, ақы төлеу сомасын көрсете отырып, құрылтайшылар арасында (жаңадан құрылған қоғамдар үшін);
акциялардың түрін, санын, орналастыру бағасы мен ақы төлеу сомасын көрсете отырып, өзге инвесторлар арасында орналастыру арқылы;
3) аукцион арқылы:
акциялардың түрін, санын, жалпы ақы төлеу сомасын, алғашқы және соңғы сауда-саттықтарды өткізу күнін, есепті кезеңде бір акцияны сауда-саттықта орналастырудың ең аз және ең жоғары бағасын, есепті кезеңдегі бiр жай және артықшылықты акцияның нарықтық құнын (егер ол есептелген болса) көрсете отырып, ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында;
аукционды өткізу күнін, акциялардың түрін, санын және ақы төлеудiң жалпы сомасын көрсете отырып, ұйымдастырылмаған бағалы қағаздар нарығында;
4) айырбасталатын бағалы қағаздардың санын, бағалы қағаздарды не қоғамның өзге де ақшалай міндеттемелерін айырбастауды жүргізу күнін көрсете отырып, қоғамның акцияларына бағалы қағаздарды және (немесе) қоғамның ақшалай міндеттемелерін айырбастау арқылы не туынды бағалы қағаздарды шет мемлекеттің аумағында орналастыру арқылы (туынды бағалы қағаздардың атауын, туынды бағалы қағаздарды орналастыру арқылы орналастырылған акциялар санын, Қазақстан Республикасының, сондай-ақ заңнамасына сәйкес туынды бағалы қағаздарды орналастыру жүзеге асырылған мемлекеттің бағалы қағаздар нарығында сатып алуға ұсынылған акциялар санын көрсете отырып).
12. Акциялардың санын және ақы төлеу сомасын көрсете отырып, оларға ақы төлеу тәсiлi:
1) ақшалай (құрылтайшылардың (инвесторлардың) акцияларды төлеуiн растайтын төлем құжатының (төлем құжаттарының) деректемелерi, төлем сомасы және төлеушiнiң атауы көрсетiлуi тиiс);
2) бағалы қағаздармен (бағалы қағаздар эмитентiнiң атауын, оның мекен-жайын, бағалы қағаздардың ұлттық сәйкестендіру нөмiрiн және олардың санын, бағалаушының атауын, бағалау туралы есептің жасалу күнін, бағалау сомасын, мәміленің тіркелу күнін көрсету қажет);
3) зияткерлiк қызметтiң нәтижесiне құқығымен (бағалаушының атауын, бағалау туралы есептің жасалу күнін, бағалау сомасын, зияткерлiк меншiктi қабылдау-өткiзу актiсi туралы мәлiметтердi көрсету қажет);
4) қоғамның ақшалай міндеттемелерін қоғамның акцияларына айырбастау арқылы (берешекті акцияларды төлеу есебіне өтеу туралы шешімді кредитордың қандай органы қабылдағанын және осындай шешімнің қабылданған күнін, берешекті салыстырып тексеру актісінің деректемелерін, талап ету құқықтарын бағалау актісін кім дайындағанын, оның жасалу күнін, бағалау сомасын, егер қоғам дәрменсіз борышкер болса, банкті қайта құрылымдау жоспарын немесе оңалту жоспарын бекіту туралы сот шешімінің күнін немесе қоғамның акцияларына айырбасталатын бағалы қағаздар шығарылымы проспектісін тіркеу нөмірін көрсету қажет);

11. Способы размещения (реализации) акций в отчетном периоде размещения акций:
1) по праву преимущественной покупки с указанием вида, количества акций или других ценных бумаг, конвертируемых в простые акции общества, цены размещения и суммы оплаты;
2) посредством подписки (на организованном или неорганизованном рынках):
среди учредителей (для вновь созданных обществ) с указанием вида, количества акций, номинальной стоимости акций, суммы оплаты;
посредством размещения среди иных инвесторов с указанием вида, количества акций, цены размещения и суммы оплаты;
3) посредством аукциона:
на организованном рынке ценных бумаг с указанием вида, количества акций, общей суммы оплаты, даты проведения первых и последних торгов, наименьшей и наивысшей цены размещения одной акции на торгах за отчетный период, рыночной стоимости одной простой и привилегированной акции за отчетный период (в случае, если рассчитывалась);
на неорганизованном рынке ценных бумаг с указанием даты проведения аукциона, вида, количества акций и общей суммы оплаты;
4) посредством конвертирования ценных бумаг и (или) денежных обязательств общества в акции общества с указанием количества конвертируемых ценных бумаг, даты проведения конвертации ценных бумаг либо иных денежных обязательств общества либо посредством размещения производных ценных бумаг на территории иностранного государства (с указанием наименования производных ценных бумаг, количества акций, размещенных посредством размещения производных ценных бумаг, количества акций, предложенных к приобретению на рынке ценных бумаг Республики Казахстан, а также государства, в соответствии с законодательством которого осуществлено размещение производных ценных бумаг).
12. Способ оплаты акций с указанием их количества и суммы оплаты:
1) деньгами (указать реквизиты платежного документа (платежных документов), подтверждающего (подтверждающих) оплату акций учредителями (инвесторами), сумму платежа и наименование плательщика);
2) ценными бумагами (указать наименование эмитента ценных бумаг, его адрес, национальный идентификационный номер ценных бумаг и их количество, наименование оценщика, дату составления отчета об оценке, сумму оценки, дату регистрации сделки);
3) правом на результаты интеллектуальной собственности (указать наименование оценщика, дату составления отчета об оценке, сумму оценки, сведения об акте приема-передачи интеллектуальной собственности);
4) путем конвертации денежных обязательств общества в акции общества (указать каким органом кредитора принято решение о погашении задолженности в счет оплаты акций и дату принятия такого решения, реквизиты акта сверки задолженности, кем подготовлен акт оценки прав требования, дату его составления, сумму оценки, дату решения суда об утверждении плана реструктуризации банка или плана реабилитации, если общество является несостоятельным должником, или номер регистрации проспекта выпуска конвертируемых в акции общества ценных бумаг);

5) басқа да мүлiктiк құқықтармен (бағалаушының атауын, бағалау туралы есептің жасалу күнін, бағалау сомасын, мүлiктi қабылдау-өткiзу актiсiнің күнін көрсету қажет);
6) өзге де тәсілмен.
Қоғам қайта ұйымдастырылған жағдайда осы Ереженiң 2-тармағында көрсетілген құжаттардың деректемелері көрсетіледі.
Акцияларды төлеу үшiн мүлiктiк құқықтар және өзге де мүлiк енгiзілген жағдайда, тиiстi лицензиясы бар бағалаушының осы мүлiктi бағалау туралы есебіне осы мүлiк акцияларды төлеуге енгiзілген күнге дейiн алты айдан кеш емес күнi қойылады.
13. Қоғам акциялары шығарылымының андеррайтерлері (эмиссиялық консорциумдар) туралы ақпарат.
Осы тармақта:
1) бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушысының атауы, андеррайтердің қызметін көрсетуге қоғам жасаған шарттың күні және нөмірі туралы, сондай-ақ эмиссиялық консорциумның қатысушылары туралы;
2) андеррайтердің акцияларды орналастыру тәсілі туралы;
3) андеррайтерлерге немесе орналастырудың басқа қатысушыларына, өкілдерге орналастырудың жалпы көлемінен пайыздық көрсетілімде және орналастырылатын әрбір акцияға төленген (төленетін) комиссиялық сыйақылар туралы, сондай-ақ шығыстар туралы басқа да мәліметтер;
4) шығаруға, орналастыруға және листингке енгізуге шығатын шығасылардың негізгі санаттары туралы. Көрсетілген шығасыларды эмитенттің өзі төлемеген жағдайда, оларды төлейтін тұлғаны көрсету қажет;
5) андеррайтерлерді тартпастан және орналастырудың болашақ жоспарынсыз есепті кезеңде орналастырылған акциялардың саны туралы ақпаратты көрсеткен жөн.
14. Опциондарды орындау бағасы туралы мәліметтер.
15. Акциялардың нарықтық және баланстық құнының тарихы туралы ақпарат.
Егер қоғамның акциялары ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналыста болса, онда жылдар бойынша бөле отырып соңғы аяқталған үш жыл үшін, тоқсан бойынша бөле отырып соңғы аяқталған екі жыл үшін, акцияларды орналастырудың есепті кезеңі аяқталған күнге дейін соңғы алты ай үшін (айдың 1-ші күніне) акциялардың ең жоғары және ең төмен нарықтық бағасы туралы мәліметтерді көрсету қажет.
Акциялардың баланстық құнының тарихы туралы ақпаратта жылдар бойынша бөле отырып соңғы аяқталған үш жыл үшін, тоқсан бойынша бөле отырып соңғы аяқталған екі жыл үшін, акцияларды орналастырудың есепті кезеңі аяқталғанға дейін соңғы алты ай үшін (айдың 1-ші күніне) акциялардың баланстық құны туралы мәліметтер болуға тиіс.
Акциялардың баланстық құны мына формула бойынша есептеледі:
АБҚ= МК/А, мұнда
АБҚ – акциялардың баланстық құны;
МК – қоғамның меншікті капиталының мөлшері;
А – қоғамның орналастырылған акцияларының саны (қоғам сатып алған акцияларды шегергенде).

5) другими имущественными правами (указать наименование оценщика, дату составления отчета об оценке, сумму оценки, дату акта приема-передачи имущества);
6) иным способом.
При осуществлении реорганизации общества указываются реквизиты документов, указанных в пункте 2 настоящих Правил.
В случае внесения в оплату акций имущественных прав и иного имущества, отчет оценщика, обладающего соответствующей лицензией, об оценке данного имущества датируется не позднее шести месяцев до даты внесения данного имущества в оплату акций.
13. Информация об андеррайтерах (эмиссионных консорциумах) выпуска акций общества.
В данном пункте следует указать информацию:
1) о наименовании профессионального участника рынка ценных бумаг, дате и номере договора на оказание услуг андеррайтера, заключенных обществом, а также об участниках эмиссионного консорциума;
2) о способе размещения акций андеррайтером;
3) о комиссионных вознаграждениях, которые выплачены (подлежат выплате) андеррайтерам или другим участникам размещения, представителям в процентном выражении от общего объема размещения и на каждую размещаемую акцию, а также другие сведения о расходах;
4) об основных категориях издержек выпуска, размещения и включения в листинг. В случае, когда указанные издержки оплачивает не сам эмитент, необходимо указать лицо, их оплачивающее;
5) о количестве размещенных акций в отчетном периоде без привлечения андеррайтеров и дальнейших планах размещения.
14. Сведения о цене исполнения опционов.
15. Информация об истории рыночной и балансовой стоимости акций.
Если акции общества обращаются на организованном рынке ценных бумаг, то необходимо указать сведения о наивысшей и наименьшей рыночной цене акций за последние три завершенных года с разбивкой по годам, за последние два завершенных года с разбивкой по кварталам, за последние шесть месяцев до даты окончания отчетного периода размещения акций (на 1 число месяца).
Информация об истории балансовой стоимости акций должна содержать сведения о балансовой стоимости акций за последние три завершенных года с разбивкой по годам, за последние два завершенных года с разбивкой по кварталам, за последние шесть месяцев до даты окончания отчетного периода размещения акций (на 1 число месяца).
Балансовая стоимость акций рассчитывается по формуле:
БСА= СК/А, где
БСА - балансовая стоимость акций;
СК - размер собственного капитала общества;
А - количество размещенных акций общества (за вычетом выкупленных акций обществом).

16. Дивидендтерді төлеу туралы мәліметтер:
1) тиісті шешім қабылданған акционерлердің жалпы жиналысы хаттамасының деректемелеріне сілтеме жасай отырып, төлем жүзеге асырылған аяқталған қаржы жылының қорытындылары бойынша жай және артықшылықты акциялар бойынша есептелген және төленген дивидендтердің жалпы сомасын (есептелген және бюджетке төленген салық сомасын) көрсете отырып, дивидендтер төленген акционерлердің санын көрсете отырып дивидендтерді соңғы төлеу күні;
2) қоғамның хабарламаны жариялау күнін көрсете отырып, дивидендтерге төлем жасау туралы хабарламасын орналастырған бұқаралық ақпарат құралының атауы;
3) бір жай және артықшылықты акцияға есептелген және (немесе) төленген дивидендтердің мөлшері, сондай-ақ дивидендтер есептелген және (немесе) төленген қаржы жылының қорытындылары бойынша бір жай және артықшылықты акцияға келген таза кіріс мөлшері;
4) егер дивидендтерді уақтылы төлемеу бойынша берешек орын алған жағдайлар болса, оның пайда болу себептерін және акцияларды орналастыру кезеңінің аяқталу күніндегі берешек сомасын көрсету қажет, бұл ретте акционерлер алдында берешекті өтеу бойынша қоғам қандай шаралар қолданғанын көрсету қажет.
17. Қоғамның тіркеушісі туралы мәліметтер:
1) акцияларды ұстаушылардың тізілімі жүйесін жүргізуді жүзеге асыратын тіркеушінің атауы және орналасқан жері;
2) қоғам акцияларын ұстаушылар тізілімін жүргізу туралы шарттың күні және нөмірі.
18. Акцияларды орналастыру кезеңінің аяқталу күнінен кейінгі күндегі ірі акционерлер туралы мәліметтер. Осы мәліметтер тіркеуші осыған ұқсас күнге берген, есептің ажырамас бөлігі болып табылатын анықтама негізінде толтырылады:
Заңды тұлға – акционерлердің толық атауы немесе жеке тұлға – акционерлердің аты-жөні, болса әкесінің аты
Жеке тұлға - акционердің жеке басын куәландыратын құжаттың атауы мен деректемелері немесе заңды тұлға – акционерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) нөмірі мен күні және оның орналасқан жері
Акциялардың түрін көрсете отырып, акционерге тиесілі акциялардың жалпы саны
Ірі акционерге тиесілі акциялардың пайыздық арақатынасы
19. Егер орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде акцияларды орналастыру кезеңінің аяқталу күнінен кейінгі күні акциялары номиналды ұстаудағы ірі акционерлер туралы мәліметтер болмаса, номиналды ұстаушылардың атауы және олардың номиналды ұстауындағы қоғам акцияларының саны туралы мәліметтер.
20. Есепке бірінші басшы, бас бухгалтер не олардың орнындағы адамдар қол қояды және акционерлік қоғам мөрінің бедерімен куәландырылады. Есептің әрбір данасы қаржылық есептілікпен, осы қосымшаның 12-тармағына сәйкес акцияларды орналастырудың есепті кезеңінде акциялардың төленгенін растайтын құжаттардың көшірмелерімен және тіркеуші берген анықтаманың көшірмесімен бірге тігіледі және тігістің түйініне және жартылай параққа желімделген қағаз пломбамен бекітіледі (есепті кезеңде акциялар орналастырылмаған жағдайда акциялардың төленгенін растайтын құжаттарды қоспағанда). Мөрдің таңбасы жартылай қағаз пломбаға, жартылай құжаттың парағына қойылады және бірінші басшының қолымен куәландырылады.
Есепті кезеңде акциялар орналастырылмаған жағдайда осы қосымшаның 11, 12 және 13-тармақтары толтырылмайды.
Жарияланған акциялар шығарылымын
мемлекеттік тіркеу, акцияларды
орналастыру қорытындылары туралы
есепті бекіту және акциялар
шығарылымын жою қағидаларына

16. Сведения о выплате дивидендов:
1) дата последней выплаты дивидендов с указанием численности акционеров, которым была осуществлена выплата дивидендов, с указанием общей суммы начисленных и выплаченных дивидендов по простым и привилегированным акциям, (суммы налога начисленного и выплаченного в бюджет) по итогам завершенного финансового года, за который была осуществлена выплата, со ссылкой на реквизиты протокола общего собрания акционеров, на котором было принято соответствующее решение;
2) наименование средств массовой информации, посредством которых обществом размещалось сообщение о выплате дивидендов с указанием даты опубликования данного сообщения;
3) размер начисленных и (или) выплаченных дивидендов на одну простую и привилегированную акцию, а также размер чистого дохода на одну простую и привилегированную акцию по итогам финансового года, за который были начислены и (или) выплачены дивиденды;
4) если имеются случаи задолженности по несвоевременной выплате дивидендов, указать причины ее образования и сумму задолженности на дату окончания периода размещения акций, при этом указать, какие меры предпринимались обществом по погашению задолженности перед акционерами.
17. Сведения о регистраторе общества:
1) наименование и место нахождения регистратора, осуществляющего ведение системы реестра держателей акций;
2) дата и номер договора о ведении реестра держателей акций общества.
18. Сведения о крупных акционерах на день, следующий за днем окончания периода размещения акций. Данные сведения заполняются на основании справки, выданной регистратором на аналогичную дату, которая является неотъемлемой частью отчета:
Полное наименование акционеров - юридических лиц или фамилия, имя, при наличии отчество акционеров физических лиц
Наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность акционера - физического лица, или номер и дата государственной регистрации (перерегистрации) акционера - юридического лица и его место нахождения
Общее количество акций, принадлежащих акционеру, с указанием вида акций
Процентное соотношение акций, принадлежащих крупному акционеру
19. Сведения о наименовании номинальных держателей и количестве акций общества, находящихся в их номинальном держании, если в системе учета центрального депозитария отсутствуют сведения о крупных акционерах, акции которых находятся в номинальном держании, на день, следующий за днем окончания периода размещения акций.
20. Отчет подписывается первым руководителем, главным бухгалтером либо лицами, их замещающими и заверяется оттиском печати акционерного общества. Каждый экземпляр отчета прошивается с финансовой отчетностью, копиями документов, подтверждающих оплату акций в отчетном периоде размещения акций в соответствии с пунктом 12 настоящего приложения, и копией справки, выданной регистратором, и скрепляется бумажной пломбой, наклеенной на узел прошивки и частично на лист (за исключением документов, подтверждающих оплату акций, в случае неразмещения акций в отчетном периоде). Оттиск печати наносится частично на бумажную пломбу, частично на лист документа и удостоверяется подписью первого руководителя.
Пункты 1112 и 13 настоящего приложения не заполняются в случае неразмещения акций в отчетном периоде.

2-1-қосымша
Нысан
Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту жөніндегі хабарлама
Ескерту. 2-1-қосымша жаңа редакцияда -  ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 250 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
20 __ жылғы «___» _____________
Алматы қаласы № _____
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі «Бағалы қағаздар рыногы
туралы» 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының
24-бабына сәйкес
____________________________________________________________________
тіркеген
(заңды тұлғаны мемлекеттік тiркеу (қайта тiркеу) туралы анықтаманы
немесе куәлiктi берген органның атауы,
____________________________________________________________________
берiлген күнi, айы, жылы және нөмiрi)
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаға
немесе
____________________________________________________________________
куәлікке сәйкес қоғамның атауы мен мекенжайы)
акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті бекітті.
Шығарылым ______________ нөмірмен Эмиссиялық бағалы қағаздардың
мемлекеттік тізіліміне енгізілді.
Шығарылым ________________________________ акцияларға бөлінген
(акциялардың саны цифрмен және жазумен, акциялар түрі)
_______________________________________________ жағдай бойынша
(акцияларды орналастыруды аяқтау күні, айы, жылы)
орналастырылған акциялар__________________________________
орналастырылмаған акциялар________________________________
Жарғылық капитал ___________________________________ теңге мөлшерінде
қалыптастырылды. (сомасы цифрмен және жазумен)
Хабарламаға қол қойған адамның тегі, аты, әкесiнiң аты (бар
болса) және лауазымы, қолы, мөрi.
Жарияланған акциялар шығарылымын
мемлекеттік тіркеу, акцияларды
орналастыру қорытындылары туралы
есепті бекіту және акциялар
шығарылымын жою ережесіне
2-2-қосымша
Нысан
Акциялар шығарылымын жою туралы куәлік
Ескерту. 2-2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулысымен.
Алматы қаласы 20 __ жылғы «___» ________
№ _____
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________тіркеген
(тіркеуші органның атауы, тіркеу нөмірі мен күні)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қоғамның атауы мен мекенжайы)
акциялар шығарылымын жойды.
Шығарылым ___________________ нөмірмен Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізіліміне енгізілді.
Шығарылым ______________________________________________________________
(акциялардың саны цифрмен және жазбаша, акциялар түрі)
акцияларға бөлінген.
Шығарылым _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жою себебі)
байланысты жойылды.
Акциялар шығарылымы ________________________ бастап жойылды деп есептелсін.
күні (күні,айы,жылы)
Куәлікке қол қойған адамның тегі, аты, бар болса - әкесінің аты және атқарып отырған қызметі, қолы, мөрі
Жарияланған акциялар шығарылымын
мемлекеттік тіркеу, акцияларды
орналастыру қорытындылары туралы
есепті бекіту және акциялар
шығарылымын жою ережесіне

Приложение 2-1
к Правилам государственной
регистрации выпуска объявленных
акций, утверждения отчета об
итогах размещения акций и
аннулирования выпуска акций
Форма
Уведомление
об утверждении отчета об итогах размещения акций
Сноска. Приложение 2-1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
«___» _____________ 20 __ года
город Алматы № _____
Национальный Банк Республики Казахстан в соответствии со
статьей 24 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года «О рынке
ценных бумаг» утвердил отчет об итогах размещения акций
____________________________________________________________________
(наименование и адрес общества согласно справке или свидетельству о
государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица)
зарегистрированного
_____________________________________________________________________
(наименование органа, выдавшего справку или свидетельство о
государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица,
дата, месяц, год и номер выдачи)
Выпуск внесен в Государственный реестр эмиссионных ценных бумаг
за номером __________________________________________________________
Выпуск разделен на _____________________________________ акций.
(количество акций цифрами и прописью, вид акций)
По состоянию на _______________________________________________
(дата, месяц, год окончания размещения акций)
размещенных акций __________________
неразмещенных акций ________________
Уставный капитал сформирован в размере _________________ тенге.
(сумма цифрами и прописью)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и занимаемая должность
лица, подписавшего уведомление, подпись, печать.
Приложение 2-2
к Правилам государственной
регистрации выпуска объявленных
акций, утверждения отчета об
итогах размещения акций и
аннулирования выпуска акций
Форма
Свидетельство об аннулировании выпуска акций
Сноска. Приложение 2-2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2).
«___» _____________ 20 __ года                                    город Алматы № ______
Национальный Банк Республики Казахстан аннулировал выпуск акций _____________
________________________________________________________________________________
(наименование и адрес общества)
зарегистрированного _____________________________________________________________
(наименование регистрирующего органа, номер и дата регистрации)
Выпуск внесен в Государственный реестр эмиссионных ценных бумаг за номером
________________________________________________________________________________
Выпуск разделен на ________________________________________________________
__________________________________________________________________________ акций
(количество акций цифрами и прописью, вид акций)
Выпуск аннулирован в связи с _______________________________________________
_______________________________________________________________________________
(причина аннулирования)
Выпуск акций считать аннулированным с _____________________________________
_______________________________________________________________________________
дата (дата, месяц, год)
Фамилия, имя, при наличии - отчество и занимая должность лица, подписавшего
свидетельство, подпись, печать

2-3-қосымша
Ескерту. 2-3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Нысан
Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістер
(акцияларды бөлшектеген, бір түрдегі қоғамның орналастырылған
акцияларын осы қоғамның екінші түрдегі акцияларына айырбастаған
жағдайда ұсынылады)
1. Қоғамның атауы және оның орналасқан жері.
2. Қоғамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтер.
Осы тармақта қоғамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың немесе куәлiктiң күні және нөмірі, сондай-ақ мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді) жүзеге асырған органның атауы көрсетілуі қажет.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 26.04.2013 № 110 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу күні (жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ауыстыру күні және шығарылымды мемлекеттік тіркеу күні).
4. Акционерлердің жалпы жиналысында айырбастау талаптарын, акциялардың бөлшектеуі, бір түрдегі қоғамның орналастырылған акцияларын осы қоғамның екінші түрдегі акцияларына айырбастауы жүзеге асырылатын мерзімін көрсете отырып, акцияларды бөлшектеу, бір түрдегі қоғамның орналастырылған акцияларын осы қоғамның екінші түрдегі акцияларына айырбастау туралы шешім қабылданған күні.
5. Акциялар туралы мәлімет:
1) жарияланған акциялардың жалпы саны, оның ішінде:
жай акциялар _____________;
артықшылықты _____________;
2) бөлшектеуге жатқызылған акциялар саны, акцияларды бөлшектеу тәртібі;
3) айырбастауға жатқызылған акциялар саны және айырбастауға жатқызылмаған акциялар саны, орналастырылған акцияларды айырбастау тәртібі;
6. Есепке енгізілген өзгерістерге бірінші басшы, бас бухгалтер не олардың орнындағы тұлғалар қол қояды және акционерлік қоғамының мөр бедерлемесімен расталады. Есепке енгізілген өзгерістердің бір данасы тіркеуші берген анықтаманың көшірмесімен тігіледі және тігістің түйініне және жартылай параққа желімделген қағаз пломбамен бекітіледі. Мөр бедерлемесі жартылай қағаз пломбаға, жартылай құжаттың парағына түсуі және бірінші басшының қойылған қолымен куәландырылуы тиіс.
Жарияланған акциялар шығарылымын
мемлекеттік тіркеу, акцияларды
орналастыру қорытындылары туралы
есепті бекіту және акциялар
шығарылымын жою ережесіне
3-қосымша
Мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің, жарғылық
капиталына мемлекеттің қатысуы бар заңды тұлғалардың
тізілімін ұстаушының мөртабандары таңбаларының
үлгілері
МЕМЛЕКЕТТІҢ ҚАТЫСУЫМЕН
Республикалық бөлімше
20__ жылғы "____" _______________
N ____________________
Оператор: __________________
МЕМЛЕКЕТТІҢ ҚАТЫСУЫМЕН
ХХ филиалы
20__ жылғы "____" _______________
N ____________________
Оператор: __________________
МЕМЛЕКЕТТІҢ ҚАТЫСУЫНСЫЗ
Республикалық бөлімше
20__ жылғы "____" _______________
N ____________________
Оператор: ___________________
МЕМЛЕКЕТТІҢ ҚАТЫСУЫНСЫЗ
ХХ филиалы
20__ жылғы "____" _______________
N ____________________
Оператор: __________________
Жарияланған акциялар шығарылымын
мемлекеттік тіркеу, акцияларды
орналастыру қорытындылары туралы
есепті бекіту және акциялар
шығарылымын жою ережесіне
4-қосымша
Мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің, жарғылық капиталына
Мемлекеттің қатысуы бар заңды тұлғалардың тізілімін ұстаушыға
Хабарлама

Приложение 2-3
к Правилам государственной
регистрации выпуска объявленных
акций, утверждения отчета об
итогах размещения акций и
аннулирования выпуска акций
Форма
Сноска. Правила дополнены приложением 2-3 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Изменения в отчет об итогах размещения акций
(представляются в случае увеличения количества размещенных
акций (за вычетом акций, выкупленных обществом), обмена
размещенных акций общества одного вида на акции данного
общества другого вида)
1. Наименование общества и его место нахождения.
2. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) общества.
В данном пункте необходимо указать дату и номер справки или свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) общества, а также наименование органа, осуществившего его государственную регистрацию (перерегистрацию).
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.04.2013 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Дата государственной регистрации выпуска объявленных акций (замены свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций) и номер государственной регистрации выпуска.
4. Дата принятия решения общим собранием акционеров об увеличении количества размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом), обмене размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида с указанием условий обмена, срока, в течении которого будет осуществлено увеличение количества размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом), обмен размещенных акций общества одного вида на акции данного общества другого вида.
5. Сведения об акциях:
1) общее количество объявленных акций, в том числе:
простых акций _____________;
привилегированных ______________;
2) количество размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом), которые подлежали увеличению, порядок увеличения их количества;
3) количество акций, которые подлежали обмену и количество акций, не подлежавших обмену акций, порядок обмена размещенных акций.
6. Изменения в отчет подписывается первым руководителем, главным бухгалтером либо лицами, их замещающими и заверяется оттиском печати акционерного общества. Каждый экземпляр изменений в отчет прошивается с копией справки, выданной регистратором, и скрепляется бумажной пломбой, наклеенной на узел прошивки и частично на лист. Оттиск печати должен быть нанесен частично на бумажную пломбу, частично на лист документа и удостоверен подписью первого руководителя.
Приложение 3
к Правилам государственной
регистрации выпуска объявленных
акций, утверждения отчета об
итогах размещения акций и
аннулирования выпуска акций
Образцы
оттисков штампов держателя Реестра государственных
предприятий и учреждений, юридических лиц с
участием государства в уставном капитале
_________________________         _________________________
| С УЧАСТИЕМ ГОСУДАРСТВА  |       | С УЧАСТИЕМ ГОСУДАРСТВА  |
|    Республиканское      |       |       Филиал ХХ         |
|       отделение         |       |                         |
|  "___"_________200__г.  |       |  "___"_________200__г.  |
|         N_______        |       |        N________        |
| Оператор______________  |       | Оператор______________  |
|_________________________|       |_________________________|
_________________________         _________________________
|БЕЗ УЧАСТИЕМ ГОСУДАРСТВА |       |БЕЗ УЧАСТИЕМ ГОСУДАРСТВА |
|    Республиканское      |       |       Филиал ХХ         |
|       отделение         |       |                         |
|  "___"_________200__г.  |       |  "___"_________200__г.  |
|         N_______        |       |        N________        |
| Оператор _____________  |       | Оператор _____________  |
|_________________________|       |_________________________|
Приложение 4
к Правилам государственной
регистрации выпуска объявленных
акций, утверждения отчета об
итогах размещения акций и
аннулирования выпуска акций
Форма

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулысымен.
Уәкілетті орган_____________________________________________________________
(уәкілетті органның атауы)
мыналар туралы (жөнінде) хабарлайды (қажеттісінің астын сызу керек):
жарияланған акциялар шығарылымын (акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістер) мемлекеттік тіркеу;
жарияланған акциялар шығарылымын (жарияланған акциялар санының көбеюіне не түрінің өзгеруіне байланысты акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістер) мемлекеттік тіркеуден бас тарту;
акциялар шығарылымын жою;
акциялар шығарылымын жоюдан бас тарту;
акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту;
акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекітуден бас тарту;
қоғамның _____ жылғы «____» _______________ № _____ (өтініштің Мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің, жарғылық капиталға мемлекеттің қатысуымен заңды тұлғалардың тізілімін ұстаушының мөртабанына сәйкес реттік нөмірі) өтініші негізінде:
Атауы:
Мемлекеттік тіркеудің (қайта тіркеудің) негізгі деректері:
Күні (күні,айы,жылы)_______
Мемлекеттік тіркеудің (қайта тіркеудің) басқа да деректері
Орналасқан жері:
Алғашқы мемлекеттік тіркелген күні (күні,айы,жылы)
Акцияларды орналастыру туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(оның ішінде акциялар шығарылымын жою кезінде)
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (мемлекеттік тіркеуден бас тарту туралы хат)
Күні (күні,айы,жылы) нөмірі_________
Жай акциялар туралы деректер____________________________________________________
(жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу _______________________________________________________________________________
туралы куәлікке, өтінішке сәйкес)
ҰСН саны сомасы (теңге)
Артықшылықты акциялар туралы деректер__________________________________________
(жарияланған акциялар шығарылымын
_______________________________________________________________________________
мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке, өтінішке сәйкес)
ҰСН саны сомасы (теңге)
Шығарылымның Бағалы қағаздардың мемлекеттік тізіліміндегі нөмірі
Акциялар шығарылымын жою туралы мәліметтер
Акциялар шығарылымын жою туралы (акциялар шығарылымын жоюдан бас тарту туралы) хат__________________________________
Күні (күні,айы,жылы) нөмірі_________
Жою негізі:
қоғамды тарату
қоғамды қайта ұйымдастыру
басқасы (көрсету керек)
Жай акциялар туралы деректер ____________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке, өтінішке сәйкес)__________________________
ҰСН саны сомасы
Артықшылықты акциялар туралы деректер__________________________________________
_______________________________________________________________________________
(жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке, өтінішке сәйкес)_________________________
ҰСН саны сомасы
Шығарылымның Бағалы қағаздардың мемлекеттік тізіліміндегі нөмірі
Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есеп (бекітілген немесе бекітуден бас тартылған) жөніндегі мәліметтер
Есептің бекітілгендігі туралы (есепті бекітуден бас тарту туралы) хат
Күні (күні,айы,жылы) нөмірі
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы деректер
_______________________________________________________________________________
(жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке, өтінішке сәйкес)
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің күні (жарияланған акциялар санының көбеюіне және (немесе) түрінің өзгеруіне байланысты акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістер)______________________________
Шығарылымның Бағалы қағаздардың мемлекеттік тізіліміндегі нөмірі
Акцияларды орналастыру туралы деректер __________________________________________
_______________________________________________________________________________
(акциялар шығару және орналастыру қорытындылары туралы есепке сәйкес)
Акцияларды орналастыру басталған күн (күні,айы,жылы)______________________________
_______________________________________________________________________________
Акцияларды орналастыру кезеңінің аяқталған кезеңі (күні,айы,жылы)___________________
_______________________________________________________________________________
Орналастырылған акциялардың жалпы сомасы ______________________________________
Бір акцияны орналастыру бағасы __________________________________________________
Орналастырылған акциялардың саны ______________________________________________

Сноска. Приложение 4 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2).
Держателю Реестра государственных предприятий и учреждений,
юридических лиц с участием государства в уставном капитале
Уведомление
Уполномоченный орган _____________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
уведомляет о (об) (нужное подчеркнуть):
государственной регистрации выпуска объявленных акций (изменений в проспект
выпуска акций);
отказе в государственной регистрации выпуска объявленных акций (изменений в
проспект выпуска акций в связи с увеличением количества либо изменением вида
объявленных акций);
аннулировании выпуска акций;
отказе в аннулировании выпуска акций;
утверждении отчета об итогах размещения акций;
отказе в утверждении отчета об итогах размещения акций;
на основании заявления от «_____» ____________________ ______ года № _________
(порядковый номер заявления согласно штампу держателя Реестра государственных
предприятий и учреждений, юридических лиц с участием государства в уставном капитале)
общества:
Наименование:
Основные данные государственной регистрации (перерегистрации):
Дата (дата, месяц, год) номер____________________
Прочие данные государственной регистрации (перерегистрации)
Место нахождения:
Дата первичной государственной регистрации
(дата, месяц, год)
Сведения о размещении акций _______________________________________________
_ ______________________________________________________________________________
(в том числе при аннулировании выпуска акций)
Свидетельство о государственной регистрации выпуска объявленных акций (письмо об отказе в государственной регистрации)
Дата (дата, месяц, год) ___________________________________ номер __________________
Данные по простым акциям ______________________________________________________
______________________________________________________________________________
(в соответствии со свидетельством о государственной регистрации выпуска объявленных акций, заявлением)
НИН количество сумма (тенге)
Данные по привилегированным акциям ____________________________________________
______________________________________________________________________________
(в соответствии со свидетельством о государственной регистрации выпуска объявленных акций, заявлением)
НИН количество сумма (тенге)
Номер выпуска в Государственном реестре ценных бумаг
Сведения об аннулировании выпуска акций
Письмо об аннулировании выпуска акций (об отказе в аннулировании выпуска акций)
_______________________________________________________________________________
Дата (дата, месяц, год) __________________________ номер ___________________________
Основание аннулирования
ликвидация общества
реорганизация общества
прочее (указать)
Данные по простым акциям ______________________________________________________
______________________________________________________________________________
(в соответствии со свидетельством о государственной регистрации выпуска объявленных акций, заявлением) ____________________________________________________________
НИН         количество         сумма
Данные по привилегированным акциям ____________________________________________
_______________________________________________________________________________
(в соответствии со свидетельством о государственной регистрации выпуска объявленных акций, заявлением) ____________________________________________________________
НИН         количество         сумма
Номер выпуска в Государственном реестре ценных бумаг
Сведения об отчете об итогах размещения акций (утвержденном или в утверждении
которого было отказано)
Письмо об утверждении отчета (об отказе в утверждении отчета)
______________________________________________________________________________
Дата (дата, месяц, год), номер
Данные о государственной регистрации выпуска объявленных акций
______________________________________________________________________________
(в соответствии со свидетельством о государственной регистрации выпуска объявленных акций, заявлением)
Дата свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций (изменений в проспект выпуска акций в связи с изменением количества и (или) вида объявленных акций) ____________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Номер выпуска в Государственном реестре ценных бумаг_____________________________
Данные о размещении акций _____________________________________________________
______________________________________________________________________________
(в соответствии с отчетом об итогах выпуска и размещения акций)
Начало размещения акций (дата, месяц, год) ________________________________________
______________________________________________________________________________
Окончания периода размещения акций (дата, месяц, год) _____________________________
______________________________________________________________________________
Общая сумма размещенных акций ________________________________________________
Цена размещения одной акции ___________________________________________________
Количество неразмещенных акций ________________________________________________