Темір жол көлігімен тасымалдаған кезде әскерилендірілген күзетпен алып жүруге жататын жүктердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2005 жылғы 10 қарашадағы N 344-І Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 15 қарашада тіркелді. Тіркеу N 3931.
"Темір жол көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 2-тармағының 9) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Темір жол көлігімен тасымалдаған кезде әскерилендірілген күзетпен алып жүруге жататын жүктердің тізбесі бекітілсін.
2. "Темір жол көлігімен тасымалдаған кезде әскерилендірілген күзетпен алып жүруге жататын жүктердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің 2004 жылғы 23 шілдедегі N 285-І бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2970 нөмірмен тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Қатынас жолдары комитеті (Н.Т.Байдәулетов) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении Перечня грузов, подлежащих сопровождению военизированной охраной при перевозке железнодорожным транспортом
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 10 ноября 2005 года N 344-I. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 ноября 2005 года N 3931.
В соответствии с подпунктом 9) пункта 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан "О железнодорожном транспорте", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень грузов, подлежащих сопровождению военизированной охраной при перевозке железнодорожным транспортом.
2. Признать утратившим силу приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 июля 2004 года N 285-I "Об утверждении Перечня грузов, подлежащих сопровождению военизированной охраной при перевозке железнодорожным транспортом" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2970).
3. Комитету путей сообщения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Байдаулетов Н.Т.) обеспечить представление настоящего приказа для государственной регистрации в Министерство юстиции Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2005 жылғы 10 қарашадағы
N 344-І бұйрығымен
бекітілген
Темір жол көлігімен тасымалдаған кезде әскерилендірілген күзетпен алып жүруге жататын жүктердің тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Көлік және Коммуникация министрінің 2009.07.07 N 309 бұйрығымен; өзгерту енгізілді - 2010.24.09 N 431 бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - 01.07.2013 № 508 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 12.12.2022 № 709 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
N р/с
Жүктің атауы
ҮЖН бойынша жүктің коды
Ескерту
1
2
3
4
1.
Ет және тағамдық қосымша тамақ өнімдері
02010000-ден 02100000 қоса алғанда
Барлық атаулар
2.
Сүт өнімдері; құс жұмыртқалары; табиғи бал; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген жануар тектестерден алынған тағамдық азық-түліктер
04050000, 04060000
Барлық атаулар
3.
Көкөністер және кейбір жеуге жарайтын тамыр тұқымдар мен түйнек тұқымдар
07010000-ден 07140000 қоса алғанда
Барлық атаулар
4.
Жеміс-жидектер мен жеуге жарайтын жаңғақтар; цитрустық жемістердің немесе қауындардың қабықтары
08010000-ден 08140000 қоса алғанда
Барлық атаулар
5.
Кофе, шай, мате немесе парагвай шайы және дәмдеуіштер
09010000-ден 09100000 қоса алғанда
Барлық атаулар
6.
Бидай және меслин

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр
Утвержден
приказом Министра транспорта
и коммуникаций Республики Казахстан
от 10 ноября 2005 года N 344-I
Перечень грузов,
подлежащих сопровождению военизированной охранной
при перевозке железнодорожным транспортом
Сноска. Перечень в редакции приказа Министра транспорта и коммуникаций РК от 07.07.2009 № 309 (порядок введения в действие см. п. 4 ); с изменениями, внесенными приказами и.о. Министра транспорта и коммуникаций РК от 24.09.2010 № 431 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после его первого официального опубликования); от 01.07.2013 № 508 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 12.12.2022 № 709 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ пп.
Наименование груза
Код груза
по ГНГ
Примечание
1
2
3
4
1.
Мясо и пищевые субпродукты
С 02010000
по 02100000
Все
наименования
2.
Продукция молочная; яйца птиц;
мед натуральный; продукты пищевые
животного происхождения, в другом
месте не поименованные или не
включенные
04050000,
04060000
Все
наименования
3.
Овощи и некоторые съедобные
корнеплоды и клубнеплоды
С 07010000
по 07140000
Все
наименования
4.
Фрукты и орехи съедобные;
кожура и корки цитрусовых или дынь
С 08010000
по 08140000
Все
наименования
5.
Кофе, чай, мате или парагвайский
чай и пряности
С 09010000
по 09100000
Все
наименования
6.
Пшеница и меслин

36050000
Барлық атаулар
43.
Пластмассалар және олардан жасалған бұйымдар
39010000-ден 39260000 қоса алғанда
Барлық атаулар
44.
Каучук, резеңке және олардан жасалған бұйымдар
40010000-ден 40170000 қоса алғанда
Барлық атаулар
45.
Өңделмеген терілер (табиғи теріден басқа) және иленген тері
41010000-ден 41150000 қоса алғанда, 43010000, 43020000
Барлық атаулар
46.
Табиғи және жасанды тері; олардан жасалған бұйымдар
43010000-ден 43040000 қоса алғанда
Барлық атаулар
47.
Былғарыдан жасалған бұйымдар; қайыс-ершік бұйымдары және жегу әбзелдері; жолдық керек-жарақтар, әйел сөмкелері және соларға ұқсас тауарлар; мал ішектерінен жасалған бұйымдар (жібектің фибрионынан жасалған талшықтан басқа)
42010000-ден 42050000 қоса алғанда
Барлық атаулар
48.
Сүрек және одан жасалған бұйымдар; ағаш көмір
44010000-ден 44210000 қоса алғанда
Барлық атаулар
49.
Қағаз және картон; қағаз массасынан, қағаздан немесе картоннан жасалған бұйымдар
48010000-ден 48230000 қоса алғанда
Барлық атаулар
50.
Жібек; жүн, жануарлардың жіңішке және қалың қылдары; ат қылынан жасалған иірімжіп және мата
50070000, 51060000-ден 51130000 қоса алғанда, 52050000-ден 52080000 қоса алғанда, 52120000, 53060000-ден 53110000 қоса алғанда, 54070000, 54080000, 55090000-ден 55160000 қоса алғанда, 58010000, 58020000, 58030000, 58060000, 58090000, 59010000-ден 59110000 қоса алғанда
Барлық атаулар
51.
Мақта
52010000, 52020000, 52030000
Барлық атаулар
52.
Кілемдер және басқа едендік тоқыма жабындар
57010000-ден 57050000 қоса алғанда
Барлық атаулар
53.
Машинамен немесе қолмен тоқылған тоқыма бұйымдары
60010000-ден 60060000 қоса алғанда
Барлық атаулар
54.
Киім заттары және машинамен немесе қолмен тоқылған тоқыма киіміне бұйымдар
61010000-ден 61170000 қоса алғанда
Барлық атаулар
55.
Киім заттары және машинамен немесе қолмен тоқылған тоқымадан басқа киім бұйымдары
62010000-ден 62170000 қоса алғанда, 63020000, 65010000-ден 65050000 қоса алғанда
Барлық атаулар
56.
Басқа дайын тоқыма бұйымдары; жиынтықтар; қолданыста болған киім мен тоқыма бұйымдары; ескі-құсқы
63010000, 63050000-ден 63070000 қоса алғанда,

36050000
43.
Пластмассы и изделия из них
С 39010000
по 39260000
Все
наименования
44.
Каучук, резина и изделия из них
С 40010000
по 40170000
Все
наименования
45.
Шкуры необработанные (кроме натурального меха) и кожа выделанная
С 41010000
по 41150000,
43010000,
43020000
Все
наименования
46.
Мех натуральный и искусственный; изделия из него
С 43010000
по 43040000
Все
наименования
47.
Изделия из кожи; шорно-
седельные изделия и упряжь; дорожные принадлежности, дамские сумки и аналогичные им товары; изделия из кишок животных (кроме волокна из фибриона шелкопряда)
С 42010000
по 42050000
Все
наименования
48.
Древесина и изделия из нее;
древесный уголь
С 44010000
по 44210000
Все
наименования
49.
Бумага и картон; изделия из
бумажной массы, бумаги или картона
С 48010000
по 48230000
50.
Шелк; шерсть, тонкий и грубый
волос животных; пряжа и ткань
из конского волоса
50070000,
с 51060000
по 51130000,
с 52050000
по 52080000,
52120000,
с 53060000
по 53110000,
54070000,
54080000,
с 55090000
по 55160000,
58010000,
58020000,
58030000,
58060000,
58090000,
с 59010000
по 59110000
Все
наименования
51.
Хлопок
52010000,
52020000,
52030000
Все
наименования
52.
Ковры и прочие текстильные
напольные покрытия
С 57010000
по 57050000
Все
наименования
53.
Трикотажные изделия машинного
или ручного вязания
С 60010000
по 60060000
Все
наименования
54.
Предметы одежды и принадлежности к одежде трикотажные машинного или ручного вязания
С 61010000
по 61170000
Все
наименования
55.
Предметы одежды и принадлежности к одежде, кроме трикотажных машинного или ручного вязания
С 62010000
по 62170000,
63020000,
с 65010000
по 65050000
Все
наименования
56.
Прочие готовые текстильные
изделия; наборы; одежда и
текстильные изделия, бывшие
в употреблении; тряпье
63010000,
с 63050000
по 63070000,

94040000
Барлық атаулар
57.
Аяқ киім, балтыршалар және ұқсас бұйымдар; олардың бөлшектері
64010000-ден 64060000 қоса алғанда
Барлық атаулар
58.
Тас, гипс, цемент, асбестен жасалған бұйымдар, слюдалар немесе осыған ұқсас материалдар
68010000-ден 68159990 қоса алғанда
Барлық атаулар
59.
Керамикалық бұйымдар
69010000-ден 69140000 қоса алғанда
Барлық атаулар
60.
Шыны және одан жасалған бұйымдар
70010000-ден 70200000 қоса алғанда
Барлық атаулар
61.
Табиғи немесе өсірілген інжу, бағалы немесе жартылай бағалы тастар, бағалы металдар, металдар, бағалы металдар жалатылған және олардан жасалған бұйымдар; әшекейлер, тиындар
71010000-ден 71180000 қоса алғанда
Барлық атаулар
62.
Қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; қайта балқытуға арналған қара металл құймалары (шихта құймалар)
72040000
Барлық атаулар
63.
Қара металдар
72010000-ден 72290000 қоса алғанда
Барлық атаулар
64.
Қара металдардан жасалған бұйымдар
73010000-ден 73260000 қоса алғанда
Барлық атаулар
65.
Мыс және одан жасалған бұйымдар
74010000-ден 74190000 қоса алғанда
Барлық атаулар
66.
Никель және одан жасалған бұйымдар
75010000-ден 75080000 қоса алғанда
Барлық атаулар
67.
Алюминий және одан жасалған бұйымдар
76010000-ден 76160000 қоса алғанда
Барлық атаулар
68.
Қорғасын және одан жасалған бұйымдар
78010000-ден 78060000 қоса алғанда
Барлық атаулар
69.
Мырыш және одан жасалған бұйымдар
79010000-ден 79070000 қоса алғанда
Барлық атаулар
70.
Қалайы және одан жасалған бұйымдар
80010000-ден 80070000 қоса алғанда
Барлық атаулар
71.
Басқа бағалы емес металдар; металл-керамика; олардан жасалған бұйымдар
81000000-ден 81120000 қоса алғанда
Барлық атаулар
72.
Ядролық реакторлар, қазандықтар, жабдық және механикалық құрылғылар; олардың бөлшектері
84010000-ден 84850000 қоса алғанда
Барлық атаулар
73.
Электр машиналары және жабдық, олардың бөлшектері; дыбыс жазушы және дыбыс жаңғыртушы аспаптар, теледидарлық бейнені және дыбыс жазу мен жаңғыртуға арналған аспаптар, олардың бөлшектері мен керек-жарақтары
85010000-ден 85480000 қоса алғанда
Барлық атаулар
74.
Теміржолдық немесе трамвайлық жылжымалы құрамнан басқа жерүсті көлік құралдары және олардың бөлшектері мен керек-жарақтары
87010000-ден 87019090 қоса алғанда, 87020000-ден 87090000 қоса алғанда, 8711000-ден 87160000 қоса алғанда
Барлық атаулар
75.
Ұшу аппараттары, ғарыштық аппараттар және олардың бөлшектері
88010000-ден 88030000 қоса алғанда
Барлық атаулар
76.
Кемелер, қайықтар және жүзбелі конструкциялар
89000000-ден 89080000 қоса алғанда
Барлық атаулар
77.
Оптикалық, фотографиялық, кинематографиялық, өлшеу, бақылау, прецизиондық, медициналық және хирургиялық құралдар мен аспаптар; сағаттың барлық түрлері; музыкалық құралдар; олардың бөлшектері мен керек-жарақтары
90010000-ден 91140000 қоса алғанда
Барлық атаулар
78.
Музыкалық құралдар; олардың бөлшектері мен керек-жарақтары
92010000-ден 92090000 қоса алғанда
Барлық атаулар
79.
Қару, оқ-дәрі; олардың бөлшектері мен керек-жарақтары
93010000-ден 93070000 қоса алғанда
Барлық атаулар
80.
Жиһаз, төсек-орын жабдықтары, матрастар, матрастық негіздер, диван жастықтары және жиһаздың соған ұқсас толтырылған бұйымдары; басқа жерде аталмаған және енгізілмеген шамдар және жарықтандыру жабдықтары; жарықты маңдайшалар, аты мен атауы немесе мекен-жайы бар жарықты кестешелер және соған ұқсас бұйымдар; құрастырмалы құрылыс конструкциялары
94010000-ден 94060000 қоса алғанда
Барлық атаулар
81.
Ойыншықтар, ойындар және спорттық мүкәммал, олардың бөлшектері мен керек-жарақтары
95010000-ден 95080000 қоса алғанда
Барлық атаулар
82.
Үй заттары

94040000
Все
наименования
57.
Обувь, гетры и аналогичные
изделия; их части
С 64010000
по 64060000
Все
наименования
58.
Изделия из камня, гипса, цемента, асбеста, слюды или аналогичных материалов
С 68010000
по 68159990
Все
наименования
59.
Изделия керамические
С 69010000
по 69140000
Все
наименования
60.
Стекло и изделия из него
С 70010000
по 70200000
Все
наименования
61.
Жемчуг природный или
культивированный, драгоценные или полудрагоценные камни, драгоценные металлы, металлы, плакированные драгоценными металлами, и изделия из них; бижутерия; монеты
С 71010000
по 71180000
Все
наименования
62.
Отходы и лом черных металлов;
слитки черных металлов для
переплавки (шихтовые слитки)
72040000
Все
наименования
63.
Черные металлы
С 72010000
по 72290000
Все
наименования
64.
Изделия из черных металлов
С 73010000
по 73260000
Все
наименования
65.
Медь и изделия из нее
С 74010000
по 74190000
Все
наименования
66.
Никель и изделия из него
С 75010000
по 75080000
Все
наименования
67.
Алюминий и изделия из него
С 76010000
по 76160000
Все
наименования
68.
Свинец и изделия из него
С 78010000
по 78060000
Все
наименования
69.
Цинк и изделия из него
С 79010000
по 79070000
Все
наименования
70.
Олово и изделия из него
С 80010000
по 80070000
Все
наименования
71.
Прочие недрагоценные металлы;
металлокерамика; изделия из них
С 81000000
по 81120000
Все
наименования
72.
Реакторы ядерные, котлы,
оборудование и механические
устройства; их части
С 84010000
по 84850000
Все
наименования
73.
Электрические машины и
оборудование, их части;
звукозаписывающая и
звуковоспроизводящая аппаратура, аппаратура для записи и воспроизведения телевизионного изображения и звука, их части и принадлежности
С 85010000
по 85480000
Все
наименования
74.
Средства наземного транспорта,
кроме железнодорожного или
трамвайного подвижного состава,
и их части и принадлежности
С 87010000
по 87019090,
с 87020000
по 87090000,
с 8711000
по 87160000
Все
наименования
75.
Летательные аппараты, космические аппараты, и их части
С 88010000
по 88030000
Все
наименования
76.
Суда, лодки и плавучие конструкции
С 89000000
по 89080000
Все
наименования
77.
Инструменты и аппараты оптические, фотографические, кинематографические, измерительные, контрольные,
прецизионные, медицинские или
хирургические; часы всех видов;
музыкальные инструменты; их части и принадлежности
С 90010000
по 91140000
Все
наименования
78.
Инструменты музыкальные;
их части и принадлежности
С 92010000
по 92090000
Все
наименования
79.
Оружие, боеприпасы;
их части и принадлежности
С 93010000
по 93070000
Все
наименования
80.
Мебель, постельные принадлежности, матрацы, основы матрацные, диванные подушки и аналогичные набивные принадлежности мебели;
лампы и осветительные
оборудование, в другом месте не
поименованные или не включенные; световые вывески, световые таблички с именем или названием, или адресом и аналогичные изделия;
сборные строительные конструкции
С 94010000
по 94060000
Все
наименования
81.
Игрушки, игры и спортивный
инвентарь; их части и принадлежности
С 95010000
по 95080000
Все
наименования
82.
Вещи домашние

99010000
Барлық атаулар
83.
Гуманитарлық көмек жүктері
Осы тізбеде көрсетілген жүктердің барлық атауы
84.
Шетелдік мемлекеттердің елшіліктері мен тұрақты өкілдіктерінің атына жіберілген және олар жөнелткен жүктер
Осы тізбеде көрсетілген жүктердің барлық атауы

99010000
Все
наименования
83.
Грузы гуманитарной помощи
Все
наименования
грузов, указан-
ные в настоящем
Перечне
84.
Грузы, следующие в адреса
посольств и постоянных
представительств иностранных
государств, и отправленные ими
Все
наименования
грузов, указан-
ные в настоящем
Перечне