Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрінің 2004 жылғы 22 желтоқсандағы N 883 "Негізгі (өмірлік маңызды) дәрілік құралдардың тізімін бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2005 жылғы 23 желтоқсандағы N 636 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 29 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 4003. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № 890 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2011.12.12 № 890 (қол қойған күнінен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
"Дәрілік заттар туралы" Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрінің 2004 жылғы 22 желтоқсандағы  N 883 "Негізгі (өмірлік маңызды) дәрілік құралдардың тізімін бекіту туралы" (Қазақстан Республикасының нормативті құқықтық кесімдерін мемлекеттік тіркеу реестрінде N 3331 тіркелген) келтірілген қосымшаға сәйкес мына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитеті (Пак Л.Ю.) осы бұйрықты бекітілген тәртіпте мемлекеттік тіркеуге Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне жіберсін.
3. Ұйымдастыру-құқықтық жұмыс департаменті (Акрачкова Д.В.) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін жаппай ақпарат құралдарында ресми түрде жарыққа шығуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр С.Диқанбаева жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2006 жылғы 1 қаңтарда күшіне енеді және ресми түрде баспада жарыққа шығарылады.
Министр
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау Министрінің
2005 жылғы 23 желтоқсандағы
N 636 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Министрінің 2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 883 "Негізгі (өмірлік маңызды) дәрілік заттардың
тізімін бекіту туралы" бұйрығына енгізілетін
өзгерістер мен толықтырулар
Жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Негізгі (өмірлік маңызды) дәрілік заттардың тізімінде:
1-бөлімде "Анестетиктер":
1.2-бөлімшеде "Жергілікті анестезияға арналған препараттар":
"Лидокаин" жолында:
"2мл, 10мл 1%, 2%, 10% (гидрохлорид) инъекцияға арналған ерітінді" сөздерінен кейін "; 10 % аэрозоль" сөздерімен толықтырылсын;
2-бөлімде "Анальгетиктер, антипиретиктер, қабынуға қарсы стероидтық емес дәрілік заттар (ҚҚСД), подаграда қолданатын дәрілік заттар мен ревматикалық ауруларды қолданылатын дәрілер":
"Парацетамол" жолында:
"сауытта 2,4 % сироп" сөздерінен кейін ", ішке арналған ерітінді, ұнтақ, суспензия" сөздерімен толықтырылсын;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года № 883 "Об утверждении Списка основных (жизненно важных) лекарственных средств"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 декабря 2005 года № 636. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2005 года № 4003. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 декабря 2011 года № 890
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 12.12.2011 № 890.
В целях реализации Закона Республики Казахстан "О лекарственных средствах",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года N 883 "Об утверждении Списка основных (жизненно важных) лекарственных средств" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 3331) изменения и дополнения согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Пак Л.Ю.) направить в установленном порядке настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту организационно-правовой работы (Акрачкова Д.В.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра С. Диканбаеву.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2006 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр
Приложение
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 29 декабря 2005 года N 4003
Изменения и дополнения, вносимые в приказ Министра
здравоохранения Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года N 883
"Об утверждении Списка основных (жизненно важных) лекарственных средств"
В Основном перечне Списка основных (жизненно важных) лекарственных средств, утвержденном вышеуказанным приказом:
в разделе 1. "Анестетики":
в подразделе 1.2. "Препараты для местной анестезии":
в строке "Лидокаин":
после слов "раствор для инъекций 1 %, 2 %, 10 % (гидрохлорид) по 2 мл, 10 мл" дополнить словами "; аэрозоль 10 %";
в разделе 2. "Анальгетики, антипиретики, нестероидные противовоспалительные лекарственные средства (НПВС), лекарственные средства, применяемые при подагре и средства, применяемые при ревматических заболеваниях":
в строке "Парацетамол":
после слов "сироп 2,4 % во флаконе" дополнить словами ", раствор, порошок для приема внутрь, суспензия";

2.2-бөлімшеде "Апиындық анальгетиктер":
"Тримепиридин гидрохлориді" жолында:
"1% 1 мл-ден" сөздері "1% және 2% 1мл-ден" сөздерімен ауыстырылсын;
2.3-бөлімшеде "Подаграда, амилоидозда қолданылатын дәрілік заттар":
"Колхицин 0,5мг драже" жолы алынып тасталсын;
3-бөлімде "Аллергияға қарсы дәрілік заттар және анафилаксия кезінде қолданылатын дәрілік заттар":
"Дексаметазон" жолында:
"8мг/мл" сөздері "8 мг/2 мл" сөздерімен ауыстырылсын;
5-бөлімде "Қарысуға және эпилепсияға қарсы дәрілік заттар":
"Вальпрой қышқылы" жолында:
"таблетка" сөздерінен кейін ", капсуласы" сөзімен толықтырылсын;
"Диазепам" жолында:
"5мг/мл 2 мл ампуладағы (ішке немесе ректальді қолдануға арналған) инъекцияға арналған ерітінді" сөздері мына сөздермен ауыстырылсын "5мг/мл ампуладағы 2мл ден инъекцияға арналған ерітінді; 2 мг, 5 мг таблеткасы";
6-бөлімде "Микробқа және паразитке қарсы дәрілік заттар":
6.2.1-бөлімшеде "b - лактамды дәрілік заттар":
"Амоксициллин + клавулан қышқылы" жолында:
"625 мг таблеткасы; 600 мг флакондағы инъекцияға арналған ерітінді" сөздері "625мг, 375 мг таблеткасы, 600мг инъекциялық ерітінді дайындауға арналған ұнтақ, 156,25 мг/5 мл, 312 мг/5 мл, 457мг/5 мл оральді суспензия дайындауға арналған ұнтақ" сөздерімен ауыстырылсын;
"Бензатин бензилпенициллин" жолында:
"ұнтақ" сөзінен кейін "ерітінді дайындауға арналған" сөздерімен толықтырылсын;
"Цефалексин" жолында:
"125 мг, 250/5 мг суспензия және сироп" сөздері "125 мг, 250 мг суспензия дайындауға арналған гранулалар" сөздерімен ауыстырылсын;
"500 мг, 1 000 мг, 2 000 мг Цефтазидим инъекцияға арналған ұнтақ" жолымен толықтырылсын;
6.2.2-бөлімшеде "Басқа бактерияға қарсы заттар":
"Азитромицин" жолында:
"200мг/100мл флакондағы инфузияға арналған ерітінді" сөздері "500 мг флакондағы көк тамырға енгізуге арналған инфузияны дайындауға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизделген ұнтақ" сөздерімен ауыстырылсын;
"Метронидазол" жолында:
"250 мг қабықшамен қапталған таблетка, 0,5% 100 мл флакондағы инфузияға арналған ерітінді" сөздерінен кейін ", 500 мг вагинальді ембалауызы" сөздерімен толықтырылсын;
"Ципрофлоксацин" жолында:
"200 мг/100мл флакондағы инфузияға арналған ерітінді" сөздерінен кейін ", 100 мг/10мл инфузияға арналған концентрат ерітіндісі" сөздерімен толықтырылсын;
6.3-бөлімшеде "Грибокқа қарсы дәрілік заттар":
"Флуконазол" жолында:
"100мл" сөзі "2мг/мл; сироп 5мг/мл" сөздерімен ауыстырылсын;
7-бөлімде "Бас сақинасы ауруында қолданылатын дәрілік заттар":
7.1-бөлімшеде "Жедел ұстама ауруын емдеуге арналған":
"Парацетамол" жолында:
"300-500мг таблеткасы" сөздері "200-500мг таблеткасы" сөздерімен ауыстырылсын;
10-бөлімде "Қанға әсер ететін дәрілік заттар":

в подразделе 2.2. "Опиоидные анальгетики":
в строке "Тримепиридина гидрохлорид":
слова "1 % по 1 мл" заменить словами "1 % и 2 % по 1 мл";
в подразделе 2.3. "Лекарственные средства, применяемые при подагре, амилоидозе":
исключить строку "Колхицин";
в разделе 3. "Противоаллергические лекарственные средства и лекарственные средства, употребляемые при анафилаксии":
в строке "Дексаметазон":
слова "8 мг/мл" заменить словами "8 мг/2 мл";
в разделе 5. "Противосудорожные и противоэпилептические лекарственные средства":
в строке "Вальпроевая кислота":
после слова "таблетка" дополнить словом ", капсула";
в строке "Диазепам":
слова "раствор для инъекций 5 мг/мл ампуле 2 мл (для внутривенного или ректального применения)" заменить словами "раствор для инъекций 5 мг/мл в ампуле 2 мл, таблетка 2 мг, 5 мг";
в разделе 6. "Противомикробные и противопаразитарные лекарственные средства":
в подразделе 6. 2. 1 "В - лактамные лекарственные средства":
в строке "Амоксициллин + клавулановая кислота":
слова "таблетка 625 мг; раствор для инъекций 600 мг во флаконе" заменить словами "таблетка 625 мг, 375 мг; порошок для приготовления инъекционного раствора 600 мг; порошок для приготовления оральной суспензии 156,25 мг/5 мл, 312 мг/5 мл, 457 мг/5 мл";
в строке "Бензатин бензилпенициллин":
после слова "порошок" дополнить словами "для приготовления раствора";
в строке "Цефалексин":
слова "суспензия и сироп 125 мг, 250 мг/ 5 мл" заменить словами "гранулы для приготовления оральной суспензии 125 мг, 250 мг/ 5 мл";
дополнить строкой следующего содержания:
"Цефтазидим порошок для приготовления инъекционного раствора 500мг, 1 000мг, 2 000 мг";
в подразделе 6.2.2. "Прочие антибактериальные средства":
в строке "Азитромицин":
слова "раствор для инфузий во флаконе 200мг/100мл" заменить словами "порошок лиофилизированный для приготовления инфузионного раствора во флаконах 500 мг";
в строке "Метронидазол":
после слов "таблетка, покрытая оболочкой 250 мг, раствор для инфузий 0,5 % во флаконе 100 мл" дополнить словами ", вагинальные суппозитории 500 мг";
в строке "Ципрофлоксацин":
после слов "раствор для инфузий во флаконе 200 мг/100 мл" дополнить словами ", концентрат для приготовления инфузионного раствора 100 мг/10 мл";
в подразделе 6.3. "Противогрибковые лекарственные средства":
в строке "Флуконазол":
слова "100 мл" заменить словами "2 мг/мл; сироп 5 мг/мл";
в разделе 7. "Лекарственные средства, применяемые при мигрени":
в подразделе 7.1. "Для лечения острых приступов":
в строке "Парацетамол":
слова "таблетка 300 - 500 мг" заменить словами "таблетка 200 мг -500 мг";
в разделе 10. "Лекарственные средства, влияющие на кровь":

10.1-бөлімшеде "Анемияға қарсы дәрілік заттар":
"біркомпонентті темір еківалентті тұздарының препараттары және аскорбин мен фоль қышқылы үйлесімінен тұратын" сөздері мына редакцияда жазылсын:
"темір тұздары, біркомпонентті және комбинирленген препараттар, 30мг-нан аз емес темір тұздары бар таблетка, капсула, драже, 20мг/5 мл-нан көп темір тұздары бар оральді ерітінділер";
13-бөлімде "Дерматологиялық дәрілік заттар (жергілікті қолдануға арналған)":
13.2. "Грибокқа қарсы дәрілік заттар":
"Клотримазол" жолында:
"жақпа май, крем 1%; сауытта 1% ерітінді" сөздерінен кейін "вагинальды таблетка" сөздерімен толықтырылсын;
"Тербинафин" жолында:
"крем 1%" сөздерінен кейін ", 125 мг, 250 мг таблетка" сөздерімен толықтырылсын;
14-бөлімде "Диагностикалық заттар":
14.2-бөлімшеде "Рентгеноконтрасты заттар":
"Йогексол" жолында:
"10мл, 50мл, 100мл флакондағы ерітінді" сөздері "300мг/мл, 350мг/мл флакондағы ерітінді сауыттағы 10мл, 20мл, 50мл, 100мл" сөздерімен ауыстырылсын;
18-бөлімде "Гормондар, басқа эндокринді дәрілік заттар және контрацептивтер":
18.8-бөлімшеде "Тиреоидты гормондар және антитиреоидты дәрілік заттар":
"Калий йодиді" жолында:
"100мг, 200мг" сөздері "100мкг, 200мкг" сөздерімен ауыстырылсын;
19-бөлімде "Иммунологиялық дәрілер":
19.3. "Вакциналар" бөлімшеде:
"19.3.1. Жаппай иммунизациялауға арналған вакциналар", "19.3.2. Адамдардың жекелеген топтарын иммунизациялауға арналған вакциналар" жолдары алынып тасталсын;
20-бөлімде "Миелорелаксанттар (шеткі әсер ету механизмі) мен холинэстераза тежегіші" атауы мына редакцияда жазылсын:
"Миорелаксанттар мен холинэстераза тежегіші";
24-бөлімде "Психотерапевтикалық дәрілік заттар":
24.1-бөлімшеде "Антипсихотикалық дәрілік заттар":
"Хлорпромазин" жолында:
"таблетка" сөзі "драже" сөзімен ауыстырылсын;
24.2-бөлімшеде "көңіл-күй бұзылыстарында қолданылатын дәрілік заттар":
24.2.2-бөлімшеде "биополюсті бұзылыстарда қолданылатын дәрілік заттар":
"Карбамазепин" жолында:
"100мг, 200мг" сөздері "200мг, 400мг" сөздерімен ауыстырылсын;
25-бөлімде "Тыныс мүшелері аурулары кезінде қолданылатын дәрілік заттар":
25.1-бөлімшеде "Бронхтық демікпе мен өкпенің созылмалы тарылу ауруларында қолдануға арналған дәрілік заттар":
"Беклометазон" жолында:
"200 мөлшер аэрозоль" сөздері "50мкг/доза, 100мкг/доза, 250мкг/дозалы аэрозоль" сөздерімен ауыстырылсын;
"Ипратропий бромиді" жолында:
"100 мл" сөздері "20мкг/доза, 40мкг/доза, 250 мг/мл ингаляцияға арналған ерітінді," сөздерімен ауыстырылсын;
"Фенотерол" жолында:

в разделе 10.1. "Антианемические лекарственные средства":
строку "железа двухвалентного соли однокомпонентные препараты и в комбинации с аскорбиновой и фолиевой кислотой" изложить в следующей редакции:
"соли железа, однокомпонентные и комбинированные препараты таблетка, капсула, драже, содержащие не менее 30 мг железа; оральные растворы, содержащие не менее 20 мг/5 мл железа";
в разделе 13. "Дерматологические лекарственные средства (для местного применения)":
в подразделе 13.2. "Противогрибковые лекарственные средства":
в строке "Клотримазол":
после слов "мазь, крем 1 %; раствор 1 % во флаконе" дополнить словами ", вагинальные таблетки";
в строке "Тербинафин":
после слов "крем 1 %" дополнить словами ", таблетка 125 мг, 250 мг";
в разделе 14. "Диагностические средства":
в подразделе 14.2. "Рентгеноконтрастные средства":
в строке "Йогексол":
слова "во флаконе 10 мл, 50 мл, 100 мл" заменить словами "300 мг/мл, 350 мг/мл во флаконе по 10 мл, 20 мл, 50 мл, 100 мл";
в разделе 18. "Гормоны, другие эндокринные лекарственные средства и контрацептивы":
в подразделе 18.8. "Тиреоидные гормоны и антитиреоидные лекарственные средства":
в строке "Калия йодид":
слова "100 мг, 200 мг" заменить словами "100 мкг, 200 мкг";
в разделе 19. "Иммунологические средства":
в подразделе 19.3. "Вакцины":
исключить строки "19.3.1. Вакцины для массовой иммунизации", "19.3.2. Вакцина для иммунизации отдельных групп людей";
в строке "Вакцина против полиомиелита (живая атенуированная)" исключить слова "(живая атенуированная)";
разделе 20. "Миелорелаксанты (с периферическим механизмом действия) и ингибиторы холинэстеразы":
наименование изложить в следующей редакции:
"Миорелаксанты и ингибиторы холинэстеразы";
в разделе 24. "Психотерапевтические лекарственные средства":
в подразделе 24.1. "Антипсихотические лекарственные средства":
в строке "Хлорпромазин":
слово "таблетка" заменить словом "драже";
в подразделе 24.2. "Лекарственные средства, применяемые при нарушениях настроения":
в подразделе 24.2.2. "Лекарственные средства, применяемые при биополярных расстройствах":
в строке "Карбамазепин":
слова "100 мг, 200 мг" заменить словами "200 мг, 400 мг";
в разделе 25. "Лекарственные средства, применяемые при заболеваниях органов дыхания":
в подразделе 25.1. "Лекарственные средства, применяемые при бронхиальной астме и хронических обструктивных заболеваниях легких":
в строке "Беклометазон":
слова "200 доз" заменить словами "50 мкг/доза, 100 мкг/доза, 250 мкг/доза";
в строке "Ипратропия бромид":
слова "100 мл" заменить словами "20 мкг/доза, 40 мкг/доза, раствор для ингаляций 250 мг/мл";
в строке "Фенотерол":

"200 мөлшер" сөздері "100 мкг/доза" сөздерімен ауыстырылсын;
мынадай жолымен толықтырылсын:
"Фенотерол гидробромиді + ипратропий гидробромиді ингаляцияға арналған ерітінді, 500мкг + 250 мкг/мл, 50 мкг + 21мкг/дозалы аэрозоль";
"Сальбутамол" жолында:
"2 мг, 4 мг таблеткасы" сөздері "4 мг, 8 мг таблетка, капсула" сөздерімен ауыстырылсын;
"Теофиллин" жолында:
"таблеткасы" сөзінен кейін ", капсула" сөзімен толықтырылсын;
"Кромоглицин қышқылы" жолы алынып тасталсын;
25.2-бөлімінде "Муколитикалық дәрілік заттар":
"Амброксол" жолында:
"15мг/5мл, 30мг/5мл сироп" сөздерінен кейін ", 7,5мг/мл ерітінді" сөздерімен толықтырылсын;
Жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Негізгі (өмірлік маңызды) дәрілік заттардың қосымша тізімінде:
3-бөлімде "Аллергияға қарсы дәрілік заттар және анафилаксияда қолданылатын дәрілік заттар":
"Цетиризин" жолында:
"таблетка 10мг" сөздерінен кейін ", 1мг/мл сироп" сөздерімен толықтырылсын;
мына жолдармен толықтырылсын:
"Норэпинефрин 0,2% 1мл инъекцияға арналған ерітіндісі";
"Хифенадин гидрохлориді 25мг таблеткасы";
5-бөлімде "Қарысуға және эпилепсияға қарсы дәрілік заттар":
"Клоназепам" жолында:
"таблетка 25мг, 100мг" сөздері "0,5 мг, 0,25мг, 1мг, 2мг" сөздерімен ауыстырылсын;
"Ламотриджин" жолында:
"таблетка 25мг, 50мг" сөздерінен кейін ", 100мг" сөзімен толықтырылсын;
6-бөлімде "Микробқа қарсы және паразиттерге қарсы дәрілік заттар":
мына бөлімше қосылсын:
6.1. "Антигельминтті дәрілік заттар":
мазмұны былай толықтырылсын:
"Альбендазол 400 мг қабықпен қапталған таблеткасы, 400 мг/10мл суспензиясы";
6.2-бөлімшеде "Бактерияға қарсы заттар":
6.2.1-бөлімшеде "В - лактамды дәрілік заттар":
"Цефуроксим" жолында:
"таблетка 250мг, 500мг; 750мг флакондағы инъекциялық ерітіндіні дайындауға арналған ұнтақ;" сөздерінен кейін ", 125мг/5мл, 250мг/5мл суспензия дайындауға арналған гранулалар" сөздерімен толықтырылсын;
"Имепинем 500мг ампуладағы инъекцияға арналған ұнтақ" жолы мына редакцияда жазылсын:
"Имепинем + Циластатин 500мг инъекциялық ерітіндіні дайындауға арналған ұнтақ";
6.2.2-бөлімде "Басқа бактерияларға қарсы заттар":
"Налидикс қышқылы" жолы алынып тасталсын;
"Нетилмицин" жолында:
"50мг/2мг" сөздерінен кейін ", 200мг/2мл" сөздерімен толықтырылсын;
"Спирамицин" жолында:
"инфузияға арналған 1,5 млн ӘБ ұнтақ (негізінен токсоплазмозда, криптоспоридиоза немесе эритромицинге төзімділікте" сөздері мына редакцияда жазылсын "1,5 млн. ӘБ, 3 млн. ӘБ таблетка, инфузияға арналған 1,5 млн. ӘБ ұнтақ (негізінен токсоплазмозда, криптоспоридиоза немесе эритромицинге төзімділікте";

слова "200 доз" заменить словами "100 мкг/доза";
дополнить строкой следующего содержания:
"Фенотерола гидробромид + ипратропия гидробромид раствор для ингаляций 500 мкг + 250 мкг/ мл, аэрозоль, 50 мкг + 21 мкг/ доза";
в строке "Сальбутамол":
слова "таблетка 2 мг, 4 мг" заменить словами "таблетка, капсула 4 мг, 8 мг";
в строке "Теофиллин":
после слова "таблетка" дополнить словом ", капсула";
исключить строку "Кромоглициевая кислота";
в разделе 25. 2. "Муколитические лекарственные средства":
в строке "Амброксол":
после слов "сироп 15 мг/5 мл, 30 мг/5 мл" дополнить словами ", раствор 7,5 мг/1мл";
в Дополнительном перечне Списка основных (жизненно важных) лекарственных средств, утвержденном вышеуказанным приказом:
в разделе 3. "Противоаллергические лекарственные средства и лекарственные средства, употребляемые при анафилаксии":
в строке "Цетиризин":
после слов "таблетка 10 мг" дополнить словами ", сироп 1 мг/мл";
дополнить строками следующего содержания:
"Норэпинефрин раствор для инъекций 0,2 % в ампулах по 1 мл";
"Хифенадин гидрохлорид таблетка 25 мг";
в разделе 5. "Противосудорожные и противоэпилептические лекарственные средства":
в строке "Клоназепам":
слова "25 мг, 100 мг" заменить словами "0,5 мг, 0,25 мг, 1 мг, 2 мг";
в строке "Ламотриджин":
после слов "таблетка 25 мг, 50 мг" дополнить словами ", 100 мг";
в разделе 6. "Противомикробные и противопаразитарные лекарственные средства":
дополнить подразделом следующего содержания:
"6. 1. "Антигельминтные лекарственные средства":
дополнить строкой следующего содержания:
"Альбендазол таблетка, покрытая оболочкой 400 мг, оральная суспензия 400 мг/10мл";
в подразделе 6.2. "Антибактериальные средства":
в подразделе 6.2. 1. "В - лактамные лекарственные средства":
в строке "Цефуроксим":
после слов "таблетка 250 мг, 500 мг, порошок для приготовления инъекционного раствора во флаконе 750 мг" дополнить словами ", гранулы для приготовления оральной суспензии 125 мг/5мл, 250 мг/5мл";
строку "Имепинем порошок для инъекций 500 мг в ампуле" изложить в следующей редакции:
"Имепинем + Циластатин порошок для приготовления инъекционного раствора 500 мг";
в разделе 6.2.2. "Прочие антибактериальные средства":
исключить строку "Налидиксовая кислота";
в строке "Нетилмицин":
после слова "50 мг/2мл" дополнить словами ", 200 мг/2мл";
в строке "Спирамицин":
слова "порошок для инфузий 1,5 млн ЕД (преимущественно при токсоплазмозе, криптоспоридиозе или резистентности к эритромицину)" заменить словами "таблетка 1,5 млн. ЕД, 3 млн. ЕД, порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора 1,5 млн. ЕД (преимущественно при токсоплазмозе, криптоспоридиозе или резистентности к эритромицину)";

6.2.4-бөлімшеде "Туберкулезге қарсы дәрілік заттар":
"Офлоксацин"жолында:
"200мг таблеткасы" сөздерінен кейін ", 2мг/мл инфузияға арналған ерітінді" сөздерімен толықтырылсын;
6.4-бөлімде "Вирусқа қарсы дәрілік заттар":
6.4.2.1-бөлімшеде "Кері транскриптазаның нуклеозидті ингибиторлары":
"75мг Осельтамивир капсуласы, 30мг ішке қабылдауға арналған суспензия дайындауға арналған ұнтақ" жолымен толықтырылсын;
6.5-бөлімде "Протозойға қарсы дәрілік заттар":
"Орнидазол" жолында:
"250 мг, 500 мг таблеткалары" сөздерінен кейін ", 500 мг вагинальді таблеткасы" сөздерімен толықтырылсын;
8-бөлімде "Паллиативті емдеудегі науқастарды күтуге арналған антинеопластикалық және иммуносупрессивті дәрілік заттар":
8.2-бөлімшеде "Цитотаксикалық дәрілік заттар":
бөлімшенің атауы мына редакцияда жазылсын:
"Цитостатикалық дәрілік заттар";
"Диметиларглабин гидрохлориді" жолының атауы мына редакцияда жазылсын:
"Диметиламиноарглабин гидрохлориді";
"Имепинем + цисплатин" жолы алынып тасталсын;
"Кальций фолинаты" жолында:
"таблетка 15 мг, 3 мг/мл 10 мл ампуладағы инъекцияға арналған ерітінді; 25 мг, 10 мг лиофилизирленген ұнтақ" сөздері "таблетка, капсула 15 мг; 10 мг/мл инъекцияға арналған ерітінді; 10 мг, 25 мг лиофилизирленген ұнтақ" сөздерімен ауыстырылсын;
"Карбоплатин" жолында:
"150мг/15мл, 50мг/5мл инфузиялық ерітінді дайындауға арналған ұнтақ" сөздері "50мг/5мл, 150мг/15мл, 450мг/45мл инъекцияға арналған ерітінді немесе концентрат; 150мг/15мл, 50мг/5мл инъекциялық ерітіндіні дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ" сөздерімен ауыстырылсын;
"Метотрексат" жолында:
"50 мг, 500 мг инъекциялық ерітінді дайындауға арналған ұнтақ" сөздері "50 мг, 500 мг инъекциялық ерітіндіні немесе концентрат дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ, инъекцияға арналған ерітінді";
"Циклоспорин" жолында:
"таблетка" сөзі "капсула" сөзімен ауыстырылсын;
"Цисплатин" жолында:
"сауытта лиофилизирленген 10 мг, 25 мг, 50 мг ұнтақ" сөздері ", инъекцияға арналған ерітінді, 0,5 мг/мл инфузиялық ерітінді дайындауға арналған концентрат" сөздерімен толықтырылсын;
"Эпирубицин" жолында:
"10 мг, 50 мг флакондағы еріткіші бар инъекциялық ерітіндіні дайындауға арналған ұнтақ" сөздері ", 2 мг/мл инфузияға арналған концентрлі ерітінді" сөздерімен толықтырылсын;
"Этопозид" жолында:
"100 мг/5 мл инъекцияға арналған ерітінді" сөздері "ерітінді, 20 мг/мл инъекциялық ерітіндіні дайындауға арналған концентрат" сөздерімен ауыстырылсын;
мына мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Оксалиплатин флакондағы лиофилизирленген 50 мг ұнтақ";

в подразделе 6.2.4. "Противотуберкулезные лекарственные средства":
в строке "Офлоксацин":
после слов "таблетка 200 мг" дополнить словами ", раствор для инфузий 2 мг/мл";
в разделе 6.4. "Противовирусные лекарственные средства":
подраздел 6.4.2.1. "Нуклеозидные ингибиторы обратной транскриптазы":
дополнить строкой следующего содержания:
"Осельтамивир капсула 75 мг, порошок для приготовления оральной суспензии 30 мг";
в разделе 6.5. "Антипротозойные лекарственные средства":
в строке "Орнидазол":
после слов "таблетки 250 мг, 500 мг" дополнить словами ", вагинальная таблетка 500 мг";
в разделе 8. "Антинеопластические и иммуносупрессивные лекарственные средства, применяемые для ухода за больными при паллиативном лечении":
в подразделе 8.2. "Цитотаксические лекарственые средства":
наименование изложить в следующей редакции:
"Цитостатические лекарственные средства";
наименование строки "Диметиларглабина гидрохлорид" изложить в следующей редакции:
"Диметиламиноарглабина гидрохлорид";
строку "Имепинем + цисплатин" исключить;
в строке "Кальция фолинат":
слова "таблетка 15 мг, раствор для инъекций 3 мг/мл в 10 мл ампуле; порошок лиофилизированный 25 мг, 10 мг" заменить словами "таблетка, капсула 15 мг; раствор для инъекций 10 мг/мл; порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора во флаконах 10 мг, 25 мг";
в строке "Карбоплатин":
слова "порошок для приготовления инфузионного раствора 150 мг/15мл, 50 мг/5мл" заменить словами "раствор или концентрат для инъекций 50 мг/5мл, 150 мг/15мл, 450 мг/45мл; порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора во флаконах 150 мг/15мл, 50 мг/5мл";
в строке "Метотрексат":
слова "порошок для приготовления инъекционного раствора 50 мг, 500 мг" заменить словами "порошок лиофилизированный или концентрат для приготовления инъекционного раствора, раствор для инъекций 50 мг, 500 мг";
в строке "Циклоспорин":
слово "таблетка" заменить словом "капсула";
в строке "Цисплатин":
после слов "порошок лиофилизированный во флаконе 10 мг, 25 мг, 50 мг" дополнить словами "; раствор для инъекций, концентрат для приготовления инфузионного раствора 0,5 мг/мл";
в строке "Эпирубицин":
после слов "порошок для приготовления инъекционного раствора с растворителем во флаконе 10 мг, 50 мг" дополнить словами ", концентрированный раствор для инфузий 2 мг/мл";
в строке "Этопозид":
слова "раствор для инъекций 100 мг/5 мл" заменить словами "раствор, концентрат для приготовления инъекционного раствора 20 мг/мл";
дополнить строками следующего содержания:
"Оксалиплатин порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора во флаконах 50 мг";

"Хлорамбуцил 2 мкг, 5 мкг таблеткасы";
"Фотемустин инъекциялық ерітіндіні дайындауға арналған 208 мг ұнтақ";
"Бикалутамид 50 мг таблеткасы";
"Аримидекс қабықшамен қапталған 1 мг таблеткасы";
"Топотекан гидрохлориді 500 мг флакондағы инъекцияға арналған лиофилизирленген ұнтақ";
"Амифостин 500 мг инъекциялық ерітіндіні дайындауға арналған лиофилизат";
8.3-бөлімшеде "Гормональдық және антигормональдық дәрілік заттар":
"Кальцитонин" жолында:
"1 ХБ таблетка" сөзі "100 ХБ/мл ампуладағы инъекцияға арналған ерітінді; 200 МЕ/доза назальді спрей" сөздерімен ауыстырылсын;
"Трипторелин" жолында:
"3,5 мг" сөздері "3,75 мг" сөзімен ауыстырылсын;
мына жолдармен толықтырылсын:
"Гозерелин 3,6 мг, 10,8 мг шприц - ампулалары";
10-бөлімде "Қанға әсер ететін дәрілік заттар":
10.1-бөлімшеде "Анемияға қарсы дәрілік заттар":
"Этопоэтин" жолы мына редакцияда жазылсын:
"Эпоэтин";
10.2-бөлімше "Когуляцияға әсер ететін дәрілік заттар":
мына мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Апротинин (тамыр ішіндегі қоюландыруындағы диссеминиреленген синдромын емдеу үшін) инъекцияға арналған ерітінді, 10 000 БҰ/м инекцияға арналған ерітіндісін дайындауға лиофилизиреленген ұнтақ";
"500мл сұйық желатин көк тамырғылыққа егуге арналған
ерітінді";
"Жергілікті қолданылатын гемостатикалық губка" сөздері "Жергілікті қолданылатын гемостатикалық заттар" сөздерімен
толықтырылсын;
12-бөлімде "Жүрек-қан тамырлары ауруларында қолданылатын дәрілік заттар":
12.1-бөлімшеде "Антиаритмиялық дәрілік заттар":
"Пропранолол" жолында:
"0,1% 10мл ерітінді" сөздері "5мг/5мл инъекцияға арналған ерітінді" сөздерімен ауыстырылсын;
мына жолдармен толықтырылсын:
"Пропафенон гидрохлориді 150мг, 300мг қабықшамен қапталған таблеткасы";
12.3-бөлімде "Антигипертензивті дәрілік заттар":
"Периндоприл" жолында:
"4мг таблеткалары" сөздерінен кейін ", 8мг" сөзімен толықтырылсын;
мына жолдармен толықтырылсын:
"Моксонидин 0,2 мг, 0,3 мг, 0,4 мг қабықшамен қапталған таблеткасы";
"Фозиноприл 10мг, 20мг таблеткасы";
"Бисопролол фумараты 5мг, 10мг таблеткасы";
"Корведилол 6,25мг, 12,5, 25мг таблеткасы";
"Каптоприл 25мг таблеткасы";
12.4-бөлімше "Жүрек жетіспеушілігінде қолданылатын дәрілік заттар":
мына жолдармен толықтырылсын:
"Триметазидин 35мг қабықшамен қапталған таблеткасы";
"Добутамин 5 мг/мл инфузияға арналған ерітінді";
12.5-бөлімшеде "Тромбозға қарсы дәрілік заттар":
мына жолдармен толықтырылсын:
"Клопидогрель 75мг қабықшамен қапталған таблеткасы";

"Хлорамбуцил таблетка 2 мкг, 5 мкг";
"Фотемустин порошок для приготовления инъекционного раствора во флаконах 208 мг";
"Бикалутамид таблетка 50 мг";
"Аримидекс таблетка, покрытая оболочкой 1 мг";
"Топотекана гидрохлорид лиофилизированный порошок для приготовления инъекционного раствора во флаконах 500 мг";
"Амифостин лиофилизированный порошок для приготовления инъекционного раствора во флаконах 500 мг";
в подразделе 8.3. "Гормональные и антигормональные лекарственные средства":
в строке "Кальцитонин":
слово "таблетка 1 МЕ" заменить словами "раствор для инъекций в ампулах 100 МЕ/мл; спрей назальный 200 МЕ/доза";
в строке "Трипторелин":
слова "3,5 мг" заменить словами "3,75 мг";
дополнить строкой следующего содержания:
"Гозерелин шприц - ампула 3,6 мг, 10,8 мг";
в разделе 10. "Лекарственные средства, влияющие на кровь":
в подразделе 10.1. "Антианемические лекарственные средства":
наименование строки "Этопоэтин" изложить в следующей редакции:
"Эпоэтин";
подраздел 10.2. "Лекарственные средства, влияющие на коагуляцию":
дополнить строками следующего содержания:
"Апротинин (для лечения синдрома диссеминированного, внутрисосудистого свертывания) раствор для инъекций, порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора 10 000 ЕД/мл";
"Раствор жидкого желатина раствор для внутривенного введения 500 мл";
слова "Гемостатическая губка для местного применения" заменить словами "Местные гемостатические средства";
в разделе 12. "Сердечно-сосудистые лекарственные средства":
в подразделе 12.1. "Антиаритмические лекарственные средства":
в строке "Пропранолол":
слова "раствор 0,1 % 10 мл" заменить словами "раствор для инъекций 5 мг/5мл";
дополнить строкой следующего содержания:
"Пропафенон гидрохлорид таблетка, покрытая оболочкой 150 мг, 300 мг";
в разделе 12.3. "Антигипертензивные лекарственные средства":
в строке "Периндоприл":
после слов "таблетки 4 мг" дополнить словом ", 8 мг";
дополнить строками следующего содержания:
"Моксонидин таблетка, покрытая оболочкой 0,2 мг, 0,3 мг, 0,4 мг";
"Фозиноприл таблетка 10 мг, 20 мг";
"Бисопролола фумарат таблетка 5 мг, 10 мг";
"Корведилол таблетка 6,25 мг, 12,5 мг, 25 мг";
"Каптоприл таблетка 25 мг";
подраздел 12.4. "Лекарственные средства, применяемые при сердечной недостаточности":
дополнить строками следующего содержания:
"Триметазидин таблетка, покрытая оболочкой 35 мг";
"Добутамин раствор для инфузий 5 мг/мл";
подраздел 12.5. "Антитромботические лекарственные средства":
дополнить строкой следующего содержания:
"Клопидогрель таблетка, покрытая оболочкой 75 мг";

12.6-бөлімшеде "Облитерирлеуші ауруларында қолданылатын дәрілік заттар":
"Алпростадил" жолында:
"20 мкг инфузияға арналған ерітіндісі; 10 мкг, 20 мкг  иньекцияға арналған ұнтақ (ишемия ахуалындағы қысылған жағдайда)" сөздері "инфузиондық ерітінді дайындау үшін 20мкг лиофилизиреленген ұнтақ (ишемия ахуалындағы қысылған жағдайда)" сөздерімен ауыстырылсын;
12.7-бөлімшеде "Антихолестринеминды препараттар";
"Ловастатин" сөзі "Симвастатин" сөзімен ауыстырылсын;
17-бөлімде "Ас қорыту ағзасындағы ауруларға қолданылатын дәрілік заттар":
17.1-бөлімде "Антацидті және жараға қарсы дәрілік заттар";
"Рабепрозол" жолында:
"20мг, 40мг таблетка" сөздері "10мг, 20мг таблетка;"  сөздерімен ауыстырылсын;
17.9-бөлімшеде "Гепатопротекторлы әрекетіндегі дәрілік заттар":
"Урсодезоксихольды қышқылы" жолында:
"таблетка" сөзі "капсула" сөзімен ауыстырылсын;
18-бөлімде "Гормондар және эндокринді дәрілік заттар мен контрацептивтер";
18.1-бөлімшеде "Кортикостероидтар және синтетикалық аналогтары":
"Метилпреднизолон" жолында:
"40мг/мл, 80мг/мл" сөздері мынандай редакцияда жазылсын:
"40 мг/мл, 125 мг/2мл, 250мг/4мл" сөздерімен ауыстырылсын;
19-бөлімде "Иммунологиялық заттар":
19.2-бөлімшеде "Сывороткалар, иммуноглобулиндер, анатоксиндер":
мына жолдармен толықтырылсын:
"Гемагглютинин - А түрлі ботулинді токсин комплексы (балалардың церебральды параличын емдеу үшін) 100 000 КИЕ/10мл, 500 000КИЕ, 20 000МЕ/2мл иньекция дайындау үшін ұнтақ";
19.3-бөлімшеде "Иммуномодуляторлар. Цитокиндер":
"Интерферон - бета 1" мына редакцияда жазылсын;
"Интерферон - бета 1в, 1а 6 млн. БҰ, 12 млн. БҰ иньекцияға арналған ерітінді; 9,6 млн. БҰ иньекцияға арналған лиофилизирленген ұнтақ";
мына жолдармен толықтырылсын:
"Интерлейкин - 2 иньекция дайындауға арналған 0,25мг, 1мг лиофилизирленген ұнтақ";
21-бөлімде "Офтальмологиялық дәрілер":
мына жолдармен толықтырылсын:
"Көздік дәрілік заттар (тамшылар, майлар, ерітінділер) құрамында антибактериальды заттар, кортикостероидтар, витаминдер";
22-бөлімде "Миометрия жиырылғыш белсенділігін төмендететін немесе жоғарылататын заттар":
22.2-бөлімшеде "Миометрия жиырылғыш белсенділігін төмендететін заттар":
"Гексопреналин" жолында:
"500 мг" сөзі "500 мкг" сөзімен ауыстырылсын;
24-бөлімде "Психотерапевтикалық дәрілік заттар":
24.1-бөлімшеде "Антипсихотикалық дәрілік заттар";
"Оланзапин" жолында:
"5мг, 10мг таблеткасы" сөздерінен кейін "5мг, 10мг таблеткасы, 10мг инъекциялық ерітінді дайындауға арналған ұнтақ;" сөздерімен толықтырылсын;
мына жолдармен толықтырылсын:
"Метилгидроксипиридин сукцинат 0,125мг таблеткасы, 50мг/мл инъекцияға арналған ерітінді";

в подразделе 12.6. "Лекарственные средства, применяемые при облитерирующих заболеваниях артерий":
в строке "Алпростадил":
слова "раствор для инфузий 20 мкг; порошок для инъекций 10 мкг, 20 мкг (в случаях критических ишемических состояний)" заменить словами "порошок лиофилизированный для приготовления инфузионного раствора 20 мкг (в случаях критических ишемических состояний)";
в подразделе 12.7. "Антихолистеринемические препараты":
слово "Ловастатин" заменить словом "Симвастатин";
в разделе 17. "Лекарственные средства, применяемые при заболеваниях органов пищеварения":
в разделе 17.1. "Антацидные и другие противоязвенные лекарственные средства":
в строке "Рабепрозол":
слова "таблетки 20 мг, 40 мг" заменить словами "таблетка 10 мг, 20 мг";
в подразделе 17.9. "Лекарственные средства с гепатопротекторным действием":
в строке "Урсодезоксихолевая кислота":
слово "таблетка" заменить словом "капсула";
в разделе 18. "Гормоны, другие эндокринные лекарственные средства и контрацептивы":
в подразделе 18.1. "Кортикостероиды и синтетические аналоги":
в строке "Метилпреднизолон":
слова "40 мг/мл, 80 мг/мл" заменить словами "40 мг/мл, 125 мг/2мл, 250 мг/4мл";
в разделе 19. "Иммунологические средства":
в подразделе 19.2. "Сыворотки, иммуноглобулины, анатоксины":
дополнить строкой следующего содержания:
"Гемагглютинин - комплекс, ботулинического токсина типа А (для лечения детского церебрального паралича) порошок для приготовления инъекционного раствора 100 000 КИЕ, 500 000 КИЕ, 20 000 КИЕ";
в подразделе 19.3 "Иммуномодуляторы. Цитокины":
строку "Интерферон - бета 1" изложить в следующей редакции:
"Интерферон - бета 1 а, 1 в раствор для инъекций 6 млн. МЕ, 12 млн. МЕ; порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора 9,6 млн. МЕ";
дополнить строкой следующего содержания:
"Интерлейкин - 2 порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора 0,25 мг, 1 мг";
в разделе 21. "Офтальмологические средства":
дополнить строкой следующего содержания:
"Глазные лекарственные формы (капли, мази, растворы), содержащие антибактериальные средства, кортикостероиды, витамины";
в разделе 22. "Средства, повышающие или угнетающие сократительную активность миометрия":
в подразделе 22.2. "Средства, угнетающие сократительную активность миометрия":
в строке "Гексопреналин":
слова "500 мг" заменить словами "500 мкг";
в разделе 24. "Психотерапевтические лекарственные средства":
в подразделе 24.1. "Антипсихотические лекарственные средства":
в строке "Оланзапин":
после слов "таблетка 5 мг, 10 мг" дополнить словами ", порошок для приготовления инъекционного раствора 10 мг";
дополнить строкой следующего содержания:
"Метилгидроксипиридин сукцинат таблетка 125 мг, раствор для инъекций 50 мг/мл";

24.2-бөлімшеде "Көңіл-күй бұзылыстарында қолданылатын дәрілік заттар. Антидепрессанттар":
"Имипрамин" жолында:
"250мг/2мл" сөзі "25мг/2мл" сөзімен ауыстырылсын;
мына жолдармен толықтырылсын:
"Тианептин 12,5мг қабықшамен қапталған таблеткасы";
"Дисульфирам 0,15г таблеткасы";
"Налтрексон гидрохлориді 50мг таблеткасы, капсуласы";
24.3-бөлімше "Анксиолитиктер және ұйықтататын дәрілік заттар":
мына жолдармен толықтырылсын:
"Мидазолам 15мг таблеткасы, 5мг/мл инъекцияға арналған ерітінді";
25-бөлімде "Тыныс мүшелері аурулары кезінде қолданылатын дәрілік заттар":
25.1-бөлімшеде "Бронхтық демікпе мен өкпенің созылмалы тарылу ауруларында қолдануға арналған дәрілік заттар":
"Флютиказон" жолында:
"Флютиказон 60 мөлшер, 120 мөлшер" сөздері "50 мкг/доза, 125 мкг/доза, 250 мкг/доза" сөздермен ауыстырылсын;
мына мазмұндағы жолымен толықтырылсын:
"25/50мкг, 25/125 мкг, 25/250мкг Сальметерол + Флютиказон аэрозолі".

в подразделе 24.2. "Лекарственные средства, применяемые при нарушениях настроения, Антидепрессанты":
в строке "Имипрамин":
слова "250 мг/2мл" заменить словами "25 мг/2мл";
дополнить строками следующего содержания:
"Тианептин таблетка, покрытая оболочкой 12,5 мг";
"Дисульфирам таблетка 0,15 г";
"Налтрексона гидрохлорид таблетка, капсула 50 мг";
подраздел 24.3. Анксиолитики и снотворные лекарственные средства":
дополнить строкой следующего содержания:
"Мидазолам таблетка 15 мг, раствор для инъекций 5 мг/мл";
в разделе 25. "Лекарственные средства, применяемые при заболеваниях органов дыхания":
в подразделе 25.1. "Лекарственные средства, применяемые при бронхиальной астме и хронических обструктивных заболеваниях легких":
в строке "Флютиказон":
слова "60 доз, 120 доз" заменить словами "50 мкг/доза, 125 мкг/доза, 250 мкг/доза";
дополнить строкой следующего содержания:
"Сальметерол + Флутиказон аэрозоль 25/50 мкг, 25/125 мкг, 25/250 мкг".