Азаматтарды Астана қаласы "Алматы" және "Сарыарқа" аудандарының шақыру учаскелеріне тіркеуді өткізу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 21 желтоқсандағы N 33-10-1097қ Қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2006 жылғы 18 қаңтарда N 427 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 3 қаңтардағы N 33-1қ қаулысымен
Ескерту: Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 3 қаңтардағы  N 33-1қ  қаулысымен
"Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының  Заңын  (бұдан әрі - Заң), Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1993 жылғы 28 қазандағы N 1072 "Қазақстан Республикасының аумағында азаматтарды шақыру учаскелеріне тіркеуді өткізу туралы"  қаулысын  орындау барысында, тіркелетін жылы он жеті жасқа толатын еркек жынысты азаматтарды және жасы асқан азаматтарды, олардың санын, әскери қызметке жарамдылығын және денсаулық жағдайын анықтау, жалпы білім деңгейін және мамандығын белгілеу, дене даярлығы деңгейін анықтау, әскерге шақырылушыларды алдын ала белгілеу, әскери-техникалық мамандықтар бойынша даярлау және әскери оқу орындарына түсу үшін кандидаттарды іріктеу мақсатында Астана қаласының әкімдігі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2006 жылдың қаңтар-наурыз айларында, тіркелетін жылы он жеті жасқа толатын еркек жынысты азаматтарды, сондай-ақ бұрын тіркеуден өтпеген, жасы асқан азаматтарды емдеу мекемелерінде Астана қаласы "Алматы" және "Сарыарқа" аудандарының шақыру учаскелеріне тіркеуден өткізу үшін Заңның  17-бабына  сәйкес "Алматы" және "Сарыарқа" аудандарының әкімдері тіркеу бойынша комиссиялар құрсын.
2. "Астана қаласының Денсаулық сақтау департаменті" мемлекеттік мекемесіне:
1) медициналық комиссияларды қызметкерлермен қамтамасыз етсін;
2) медициналық комиссияларды тиісті мүлікпен, құрал-саймандармен және жабдықтармен қамтамасыз етсiн;
3) тексеру актісін жасай отырып, комиссия белгілеген мерзімде тіркеуге жататын азаматтарды емдеу мекемелерінде тексеруді және емдеуді ұйымдастырсын;
4) қаланың емдеу-сауықтыру мекемелерінде флюорографиядан өту, қан, несіп қорытындыларын тапсыру, электрокардиограммаға түсіру, сондай-ақ тісін емдетуді қажет ететін азаматтардың ауыз қуыстарын емдеу жұмыстарын ұйымдастырсын;
5) комиссияның жұмысы "Алматы" және "Сарыарқа" аудандарының әкімдері бекіткен кестеге сәйкес ұйымдастырылсын.
3. "Астана қаласының Білім департаменті" мемлекеттік мекемесі қамтамасыз етсін:
1) тіркеуге жататын азаматтар шақыру қосынына келіп, әскер жасына дейінгі азаматтардың әскери міндетін орындау үшін қажетті әскери есепке тұруына байланысты оқудан уақытша босатсын;

О проведении приписки граждан к призывным участкам районов "Алматы" и "Сарыарка" города Астаны
Постановление Акимата города Астаны от 21 декабря 2005 года N 33-10-1097п. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Астаны 18 января 2006 года за N 427. Утратило силу - постановлением Акимата города Астаны от 3 января 2007 года N 33-1п
Утратило силу - постановлением Акимата города Астаны от 3 января 2007 года  N 33-1п .
Во исполнение  Закона  Республики Казахстан "О воинской обязанности и воинской службе" (далее - Закон),  постановления  Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 октября 1993 года № 1072 «О проведении приписки граждан к призывным участкам на территории Республики Казахстан» в целях принятия граждан мужского пола, которым в год приписки исполняется семнадцать лет, и граждан старших возрастов, не прошедших ранее приписку на воинский учет, определения их количества, годности к воинской службе и состояния здоровья, установления общеобразовательного уровня и специальности, уровня физической подготовленности, предварительного предназначения призывников, отбора кандидатов для подготовки по военно-техническим специальностям и поступления в военные учебные заведения акимат города Астаны  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Провести в январе-марте 2006 года приписку граждан мужского пола, которым в год приписки исполняется семнадцать лет, к призывным участкам районов «Алматы» и «Сарыарка» города Астаны, а также граждан старших возрастов, не прошедших раннее приписку, для чего в соответствии со  статьей 17  Закона акимам районов «Алматы» и «Сарыарка» создать и обеспечить работу комиссий по приписке.
2. Государственному учреждению «Департамент здравоохранения города Астаны»:
1) обеспечить персоналом медицинские комиссии;
2) обеспечить медицинские комиссии соответствующим имуществом, инструментами, оборудованием и инвентарем;
3) организовать обследование и лечение граждан, подлежащих приписке, в лечебных учреждениях в сроки, установленные комиссией, с составлением акта обследования;
4) организовать в лечебно-профилактических учреждениях города проведение флюорографии, сдачу анализов крови, мочи, снятие электрокардиограмм, а также санирование полости рта граждан, нуждающихся в лечении зубов;
5) работу комиссий организовать согласно графикам, утвержденным акимами районов «Алматы» и «Сарыарка».
3. Государственному учреждению «Департамент образования города Астаны» обеспечить:
1) явку на призывной пункт граждан, подлежащих приписке, освободить их от учебы на время, необходимое для выполнения обязанностей, связанных с постановкой допризывников на воинский учет;

2) тіркеуге жататын азаматтарға оларды Астана қаласының Қорғаныс істері жөніндегі басқармасына шақыру туралы хабарласын және осы бойынша уақытылы келсін.
4. "Астана қаласының Ішкі істері департаменті" мемлекеттік мекемесі:
1) жалпыға бірдей әскери міндеттілікті орындаудан жалтарған адамдарды іздестіріп, ұстауды жүргізсін;
2) комиссияның азаматтарды шақыру қосынына тіркеу жұмыстарының барысында шақыру қосынында қоғамдық тәртіптің сақталуын қамтамасыз ету үшін тіркеудің барлық кезеңіне (қаңтар-наурыз) қызметкер бөлсін.
5. "Астана қаласының Еңбек және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" мемлекеттік мекемесі "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  сәйкес Астана қаласының Қорғаныс істері жөніндегі департаментіне 2006 жылдың 1 қаңтары мен 31 наурызы аралығында тіркеуге жататын азаматтарға хабарлау, техникалық жұмыстарды орындау үшін бағыттау жолымен 30 адам мөлшеріндегі жұмыссыз азаматтардың жіберілуін қамтамасыз етсін.
6. "Астана қаласының Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Жалпыға бірдей әскери міндетті орындау шеңберіндегі шаралар" бюджеттік бағдарламасының әкімшілігі болсын.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары М.Е. Толыбаевқа жүктелсін.
Әкім
Әкімнің бірінші орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкім аппаратының басшысы
Құжаттамалық сараптама
бөлімінің меңгерушісі
КЕЛІСІЛГЕН
"Алматы" ауданының әкімі
"Сарыарқа" ауданының әкімі
"Астана қаласының Ішкі істер
департаменті" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
"Астана қаласының Денсаулық
сақтау департаменті" мемлекеттік
мекемесінің директоры
"Астана қаласының Еңбек
және әлеуметтік бағдарламалар
департаменті" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
"Астана қаласының Білім
департаменті" мемлекеттік
мекемесінің директоры
"Астана қаласы Жұмылдыру
дайындығы және төтенше
жағдайлар басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
"Астана қаласының Қорғаныс
істері жөніндегі департаменті"
мемлекеттік мекемесінің бастығы

2) оповещение граждан, подлежащих приписке, о вызове их в Управление по делам обороны и своевременное прибытие по этому вызову.
4. Государственному учреждению «Департамент внутренних дел города Астаны»:
1) проводить розыск, задержание лиц, уклоняющихся от выполнения всеобщей воинской обязанности;
2) в период работы комиссии по приписке граждан к призывному участку обеспечить охрану общественного порядка на призывном пункте с выделением сотрудника на весь период приписки (январь-март).
5. Государственному учреждению «Департамент труда и социальных программ города Астаны» организовать оплачиваемые общественные работы в соответствии с  Законом  Республики Казахстан «О занятости населения» путем направления безработных граждан в количестве 30 человек в Департамент по делам обороны города Астаны для оповещения граждан, подлежащих приписке, выполнения технических работ в период с 1 января по 31 марта 2006 года.
6. Государственному учреждению «Управление мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций города Астаны» выступить администратором бюджетной программы «Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности».
7. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Толибаева М.Е.
Аким                                                       У. ШУКЕЕВ
Первый заместитель акима                                   Есилов С.С.
Заместитель акима                                          Мамытбеков А.С.
Заместитель акима                                          Мустафина С.С.
Заместитель акима                                          Толибаев М.Е.
Заместитель акима                                          Фомичев С.В.
Руководитель аппарата акима                                Тамабаев К.Ж.
Заведующая отделом
документационной экспертизы                                Башимова Д.Р.
СОГЛАСОВАНО
Аким района «Алматы»                                       Еркетаев М.Д.
Аким района «Сарыарка»                                     Ахметов С.К.
Начальник Государственного
учреждения «Департамент
внутренних дел города Астаны»                              Досумов С.Т.
Директор Государственного
учреждения «Департамент
здравоохранения города Астаны»                             Дудник В.Ю.
Начальник Государственного
учреждения «Департамент
труда и социальных программ
города Астаны»                                             Демеува А.С.
Директор Государственного
учреждения «Департамент
образования города Астаны»                                 Рахимжанов А.М.
Начальник Государственного
учреждения «Управление
мобилизационной подготовки
и чрезвычайных ситуаций
города Астаны»                                             Балмагамбетов М.Х.
Начальник Государственного
учреждения «Департамент по
делам обороны города Астана»                               Мынжанов К.Т.