Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамсыздандыру туралы
Жамбыл облысы әкімиятының 2005 жылғы 28 шілдедегі N 223 қаулысы. Жамбыл облыстық әділет департаментінде 2005 жылғы 10 тамызда 1624 нөмірімен тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2016 жылғы 26 мамырдағы № 168 қаулысымен
Ескерту.Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 26.05.2016 № 168 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабын іске асыру мақсатында және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 1-тармағының 17) тармақшасына сәйкес облыс әкімияты ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мүгедектерді әлеуметтік қолдау" бағдарламасы бойынша облыстық бюджетте қарастырылған қаржылардан үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларға тоқсанына 6 айлық есептік көрсеткіштер мөлшерінде 18 жасқа толмаған әрбір мүгедек балаға материалдық қамсыздандыру берілсін.
2. Былай белгіленсін:
1) материалдық қамсыздандыру жанұя табысынан тәуелсіз ата-анасының біреуіне немесе оны алмастыратын тұлғаға туған, асырап алған, сондай-ақ қамқоршылыққа алған балаларына (толық мемлекеттік қамсыздандырудағы мүгедек балалардан басқа) беріледі;
2) материалдық қамсыздандыру облыс әкімиятының білім беру департаментінің Жамбыл облыстық ведомствоаралық психолого-медико-педагогикалық консультациясының қорытындысы бойынша құжаттарды берген айдан бастап беріледі;
3) материалдық қамсыздандыру 12 ай мерзімге тағайындалады;
4) материалдық қамсыздандыруды төлеу өткен тоқсанға қаржыландыру түсуіне қарай жүргізіледі. Материалдық қамсыздандыруды төлеуді тоқтатуға себеп болатын жағдайлар туындаған кезде (мүгедек баланың 18 жасқа толуы, мүгедек баланың өлімі, мүгедектіктің алынуы) төлеу тиісті жағдайлар туындаған айдан кейінгі айдан бастап тоқтатылады.
3. Материалдық қамсыздандыруды тағайындау туралы шешімді мынадай құжаттар тізбесі негізінде аудандар мен Тараз қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері қабылдайды:
мүгедек баланың тууы туралы куәлік;
мүгедектікті белгілеу туралы медициналық-әлеуметтік сараптау комиссиясының анықтамасы (белгіленген үлгідегі);
тұрғылықты жерінен анықтама;
облыс әкімияты білім департаментінің Жамбыл облыстық ведомствоаралық психолого-медико-педагогикалық консультациясының мүгедек баланы үйде тәрбиелеу және оқыту қажеттілігі туралы қорытындысы.

О материальном обеспечении детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
Постановление Акимата Жамбылской области от 28 июля 2005 года N 223. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 10 августа 2005 года N 1624. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 26 мая 2016 года № 168
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 26 05 2016 № 168.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В целях реализации статьи 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" и в соответствии с подпунктом 17 пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Предоставить из средств областного бюджета, предусмотренных по программе "Социальная поддержка инвалидов", материальное обеспечение детям-инвалидам, воспитывающимся и обучающимся на дому, в размере 6 месячных расчетных показателей на квартал, на каждого ребенка-инвалида, не достигшего 18 лет.
2. Установить, что:
1) материальное обеспечение предоставляется на рожденных, усыновленных, а также взятых под опеку детей (кроме детей-инвалидов, находящихся на полном государственном обеспечении) одному из родителей или лицу, его заменяющему, независимо от дохода семьи;
2) материальное обеспечение предоставляется по заключению Жамбылской областной межведомственной психолого-медико-педагогической консультации департамента образования акимата области с месяца подачи документов;
3) материальное обеспечение назначается сроком на 12 месяцев;
4) выплата материального обеспечения производится за истекший квартал по мере поступления финансирования. При наступлении обстоятельств, влекущих прекращение выплаты материального обеспечения (достижение ребенком-инвалидом возраста 18 лет, смерть ребенка-инвалида, снятие инвалидности), выплата прекращается с месяца, следующего за месяцем, в котором наступили соответствующие обстоятельства.
3. Решение о назначении материального обеспечения принимается районными и города Тараз отделами занятости и социальных программ на основании следующего перечня документов:
свидетельства о рождении ребенка-инвалида;
справки медико-социальной экспертной комиссии (установленного образца) об установлении инвалидности;
справки с места жительства;
заключения Жамбылской областной межведомственной психолого-медико-педагогической консультации департамента образования акимата области о необходимости воспитания и обучения ребенка-инвалида на дому.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс Әкімінің орынбасары М. Н. Байбековке жүктелсін.
5. Осы қаулы ресми жарияланған кезден бастап күшіне енеді және 2005 жылдың 1 сәуірінен бастап туындаған қатынастарға тарайды.
Облыс Әкімі Б. Жексембин

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возлагается на заместителя Акима области М. Н. Байбекова.
5. Настоящее постановление вводится в действие с момента официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 апреля 2005 года.
Аким области Б. Жексембин