Атырау облысының 1989 жылы туған азаматтарын 2006 жылы шақыру учаскелеріне тіркеуді өткізу туралы
Атырау облысы әкімінің 2005 жылғы 23 желтоқсандағы N 42 шешімі Атырау облыстық әділет Департаментінде 2006 жылғы 25 қаңтарда N 2458 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі N 74-ІІІ "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Заңының 16, 17 және 44-баптарына сәйкес және Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1993 жылғы 28 қазандағы N 1072 "Қазақстан Республикасының аумағында азаматтарды шақыру учаскелеріне тіркеуді өткізу туралы" қаулысын орындау мақсатында шешемін:
1. Атырау облысы Қорғаныс істері жөніндегі департаменті (бұдан әрі - Қорғаныс істері жөніндегі Департамент) (келісім бойынша):
1) 2006 жылғы қаңтар-наурыз айлары бойына, Атырау облысының 1989 жылы туған азаматтарын, сондай-ақ бұрын тіркеуден өтпеген жасы үлкендерді облыстық Атырау қаласы мен аудандарының шақыру учаскелеріне тіркеуді ұйымдастырып, жүргізсін.
2) Азаматтарды шақыру учаскелеріне тіркеуден өткізген уақытта Атырау қаласы мен облыс аудандарында орындалатын жұмыстарға тексеру жүргізсін, жергілікті жерлерде анықталған кемшіліктерді жоюға жәрдемдессін және практикалық көмек көрсетсін.
2. Атырау қаласы мен аудандар әкімияттары:
1) азаматтарды шақыру учаскелеріне тіркеуді өткізу үшін ер азаматтарды тіркеу жөніндегі комиссиялар құрсын.
2) комиссия мүшелерін тіркеу кезінде қызметтік міндеттерін орындаудан босатсын;
3) Атырау қаласының Қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген басқармасының (бұдан әрі - Қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген басқарма) және Атырау облысының Қорғаныс істері жөніндегі аудандық бөлімдерінің (бұдан әрі - Қорғаныс істері жөніндегі аудандық бөлімдер) жоспарларына сәйкес азаматтарды шақыру учаскелеріне тіркеуді өткізу жөніндегі іс-шаралардың орындалуын қамтамасыз етсін;
4) Департаменттің, Біріктірілген басқарманың және Қорғаныс істері жөніндегі аудандық бөлімдердің өтінімдері бойынша шақыру учаскелері үшін орын-жай, мүкәммал мен жабдықтар, сондай-ақ медициналық және техникалық қызметкерлердің, көлік құралдарының қажетті мөлшерін бөлсін.
Шақыру учаскелеріне азаматтарды тіркеуді өткізу жөніндегі іс-шараларды орындаумен байланысты шығындарды, медициналық және техникалық қызметкерлердің еңбегіне, автокөлікке ақы төлеуді жергілікті бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырсын;
5) 1989 жылғы туған жасөспірімдерді шақыру учаскелеріне тіркеу қорытындыларын 2006 жылғы 5 сәуірге дейін Атырау қаласы мен аудандар әкімияттарының мәжілістерінде қарасын.
6) Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері қатарына алдын-ала белгілеу, сондай-ақ үміткерлерді әскери-техникалық мамандықтар бойынша даярлау және әскери оқу орындарына түсу үшін іріктеу жөнінде іс-шаралар әзірлеп, жүзеге асырсын.

О проведении приписки граждан Атырауской области 1989 года рождения к призывным участкам в 2006 году
Решение акима Атырауской области от 23 декабря 2005 года N 42. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 25 января 2006 года N 2458
В соответствии со статьями 16, 17 и 44 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года N 74-III "О воинской обязанности и воинской службе" и во исполнение постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 октября 1993 года N 1072 "О проведении приписки граждан к призывным участкам на территории Республики Казахстан" решил:
1. Департаменту по делам обороны Атырауской области (далее - Департамент по делам обороны) (по согласованию):
1) в течение января-марта месяцев 2006 года организовать и провести приписку к призывным участкам города Атырау и районов области граждан Атырауской области 1989 года рождения, а также старших возрастов, не прошедших приписку ранее;
2) во время проведения приписки граждан к призывным участкам провести проверку выполняемых работ в городе Атырау и районах области, содействовать устранению выявленных недостатков на местах и оказывать практическую помощь.
2. Акиматам города Атырау и районов:
1) для проведения приписки граждан к призывным участкам создать комиссии по приписке граждан мужского пола;
2) освободить членов комиссии от исполнения служебных обязанностей на период приписки;
3) обеспечить выполнение мероприятий по проведению приписки граждан к призывным участкам, согласно планов Объединенного управления по делам обороны города Атырау (далее - Объединенное управление по делам обороны) и районных отделов по делам обороны Атырауской области (далее - районные отделы по делам обороны);
4) выделить по заявкам Департамента, Объединенного управления и районных отделов по делам обороны помещения, инвентарь и оборудование для призывных участков, а также необходимое количество медицинских и технических работников, транспортных средств. Расходы, связанные с выполнением мероприятий по проведению приписки граждан к призывным участкам, оплату труда медицинских и технических работников и автотранспорта осуществить за счет средств местного бюджета;
5) итог приписки юношей 1989 года рождения к призывным участкам рассмотреть на заседаниях акиматов города Атырау и районов до 5 апреля 2006 года;
6) разработать и осуществить мероприятия по предварительному предназначению в ряды Вооруженных Сил Республики Казахстан, а также по отбору кандидатов для подготовки по военно-техническим специальностям и поступлению военно-учебные заведения.

3. Атырау облысты Ішкі істер департаменті (келісім бойынша) тіркеу кезінде шақыру учаскелерінде тәртіпті қамтамасыз етуді, белгіленген мерзімде шақыру учаскелеріне келмеген тұлғаларды шұғыл іздестіруді және Біріктірілген басқарма мен Қорғаныс істері жөніндегі аудандық бөлімдерге жеткізуді, азаматтардың тіркеуден жалтару әрекетінің жолын кесуді ұйымдастырсын.
4. Атырау облысы Денсаулық сақтау департаменті:
1) Қала мен аудандардың медициналық комиссияларын жергілікті емдеу мекемелерінің тиісті дайындығы бар және әскери дәрігерлік сараптама мәселелері бойынша тәжірибесі бар тәжірибелі дәрігерлермен жиынтықтауды бақылауға алсын;
2) Қорғаныс істері жөніндегі аудандық бөлімдердің өтінімдеріне сәйкес қажеттілігіне қарай, облыстық емдеу мекемелерінің дәрігер-мамандарын аудандарға жіберсін;
3) тіркеу барысында анықталған сырқат жасөспірімдермен емдеу-сауықтыру жұмыстарын жүргізуді ұйымдастырсын, емдеу мекемелерінде қажетті орын санын бөлсін, сондай-ақ сырқат шақырушыларды есепке алу және олармен сауықтыру шараларын жүргізу жөніндегі жасөспірімдер кабинеттерінің жұмысын жүргізсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыс әкімі аппаратының мемлекеттік-құқықтық жұмыс бөліміне жүктелсін.
Облыс әкімі

3. Департаменту внутренних дел Атырауской области (по согласованию) в период приписки организовать обеспечение порядка и дисциплины на призывных участках, оперативного розыска и доставки в Объединенное управление и районные отделы по делам обороны лиц, не явившихся на призывные участки в установленные сроки, по пресечению попыток уклонения граждан от приписки.
4. Департаменту здравоохранения Атырауской области:
1) взять на контроль комплектование медицинских комиссий города и районов опытными врачами из местных лечебных учреждений, имеющих соответствующую подготовку и имеющих опыт работы по вопросам военно-врачебной экспертизы;
2) направить врачей-специалистов областных лечебных учреждений в районы, по необходимости, согласно заявкам районных отделов по делам обороны;
3) организовать проведение лечебно-оздоровительной работы с больными юношами, выявленными в ходе приписки, выделить необходимое количество мест в лечебных учреждениях, а также провести работу по учету больных призывников и проведению с ними оздоровительных мероприятий в подростковых кабинетах лечебных учреждений.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на отдел государственно-правовой работы аппарата акима области.
Аким области