Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының банктерінде клиенттердің банктік есепшоттарын ашу, жүргізу және жабу тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2000 жылғы 2 маусымдағы N 266 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2006 жылғы 24 қаңтардағы N 2 Қаулысы. Қазақстан Республкасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 17 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 4094. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 207 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 31.08.2016 № 207 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының банктерінде клиенттердің банктік шоттарын ашу және жүргізу тәртібін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының банктерінде клиенттердің банктік есепшоттарын ашу, жүргізу және жабу тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2000 жылғы 2 маусымдағы N 266   қаулысына (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1199 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" ресми басылымдарында 2000 жылғы 17-30 шілдеде жарияланған; Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2001 жылғы 8 қазандағы  N 382 , нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1675 тіркелген, 2003 жылғы 21 наурыздағы  N 90 , нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2244 тіркелген, 2003 жылғы 21 сәуірдегі  N 140 , нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2343 тіркелген) қаулыларымен енгізілген өзгерістерімен және толықтыруларымен қоса мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
атауындағы "тәртібі туралы нұсқаулықты" деген сөздер "ережесін" деген сөзбен ауыстырылсын;
1-тармақтағы "нұсқаулықтың" деген сөз "ереженің" деген сөзбен ауыстырылсын;
2-тармақта:
бірінші абзацтағы "және Қазақстан Республикасындағы банктерде клиенттердің банктік есепшоттарын ашу, жүргізу және жабу тәртібі туралы нұсқаулықтың жаңа редакциясы" деген сөздер алынып тасталсын;
1) тармақшадағы "және осы қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы банктерде клиенттердің банктік есепшоттарын ашу, жүргізу және жабу тәртібі туралы нұсқаулықтың" деген сөздер алынып тасталсын;
2) тармақшадағы "және осы қаулымен бекітілген Екінші деңгейдегі банктерде клиенттердің банктік есепшоттарын ашу, жүргізу және жабу тәртібі туралы нұсқаулықтың өзгерістері мен толықтыруларының" деген сөздер алынып тасталсын;
3-тармақта:
1) тармақшадағы "және осы қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы банктерде клиенттердің банктік есепшоттарын ашу, жүргізу және жабу тәртібі туралы нұсқаулықтың жаңа редакциясын" деген сөздер алынып тасталсын;
2) тармақшадағы "және осы қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы банктерде клиенттердің банктік есепшоттарын ашу, жүргізу және жабу тәртібі туралы нұсқаулықтың жаңа редакциясын" деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының банктерінде клиенттердің банктік есепшоттарын ашу, жүргізу және жабу тәртібі туралы нұсқаулықта:
"бекітілген" деген сөз мемлекеттік тілдегі мәтінде өзгеріссіз қалады;
атауындағы "тәртібі туралы нұсқаулық" деген сөздер "ережесі" деген сөзбен ауыстырылсын;
1-тармақтағы "Осы Нұсқаулық" деген сөздер "Осы Ереже" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтағы "Осы Нұсқаулықта" деген сөздер "Осы Ережеде" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақ алынып тасталсын;
4-тармақта:
бірінші абзацтағы "жинақ" деген сөзден кейін "шоттары, карт-шоттары" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші абзацтағы "Ағымдағы және жинақ есепшоттары" деген сөздер "Ағымдағы, жинақ шоттары және карт-шоттары" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақ алынып тасталсын;
2-тараудың атауындағы "банктік есепшоттар" деген сөздер "ағымдағы шоттар және карт-шоттар" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақтағы "корреспонденттік есепшот" деген сөздер "карт-шот" деген сөздермен ауыстырылсын;
11-тармақта:
1) тармақшада:
үшінші абзацта және бұдан әрі мәтін бойынша "салық есебiне" деген сөздер "тіркеу есебіне" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы сегізінші абзацпен толықтырылсын:
"клиенттің банктік шотын жүргізуге (банктік шоттағы ақшаны жұмсауға) байланысты операциялар жасау кезінде төлем құжаттарына қол қою үлгілері және мөр таңбасы бар құжаттарға сәйкес төлем құжаттарына қол қоюға уәкілетті тұлғаның (тұлғалардың) жеке басын куәландыратын құжаттың (құжаттардың) көшірмесі;";
2) тармақшаның төртінші абзацындағы "заңды тұлға құрмай-ақ кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғалар үшін" деген сөздер "жеке кәсіпкерлер үшін" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақшаның бесінші абзацында:
"үзінді-көшірме" деген сөз "үзінді-көшірменің түпнұсқасы немесе нотариат куәландырған көшірмесі" деген сөздермен ауыстырылсын;
"расталған" деген сөз мемлекеттік тілде өзгеріссіз қалады;
"(құрылу үшін арнаулы тіркеу талап етілмейтін ұйымдарды қоспағанда)" деген сөздер алынып тасталсын;
"жария етілген" деген сөздер "жария етілген не апостиль қойылған" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) тармақшада:
үшінші абзацтағы "заңды тұлға құрмай-ақ кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғалар үшін" деген сөздер "жеке кәсіпкерлер үшін" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
"салық қызметінің органы берген, клиенттің тіркеу есебіне қойылу фактісін растайтын құжаттың көшірмесі;";
7) тармақшада мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"салық қызметінің органы берген, клиенттің тіркеу есебіне қойылу фактісін растайтын құжаттың көшірмесі;";
3-тараудың атауындағы "Банктік" деген сөз "Жинақ" деген сөзбен ауыстырылсын;
17-тармақта:
1) тармақшада мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"клиенттің жинақ шотын жүргізуге (жинақ шоттағы ақшаны жұмсауға) байланысты операциялар жасау кезінде төлем құжаттарына қол қою үлгілері және мөр таңбасы бар құжаттарға сәйкес төлем құжаттарына қол қоюға уәкілетті тұлғаның (тұлғалардың) жеке басын куәландыратын құжаттың (құжаттардың) көшірмесі;";
2) тармақшаның төртінші абзацындағы "заңды тұлға құрмай-ақ кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғалар үшін" деген сөздер "жеке кәсіпкерлер үшін" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақшада:
үшінші абзацта:
"үзінді-көшірме" деген сөз "үзінді-көшірменің түпнұсқасы немесе нотариат куәландырған көшірмесі" деген сөздермен ауыстырылсын;
"расталған" деген сөз мемлекеттік тілде өзгеріссіз қалады;
"(құрылу үшін арнаулы тіркеу талап етілмейтін ұйымдарды қоспағанда)" деген сөздер алынып тасталсын;
"жария етілген" деген сөз "жария етілген не апостиль қойылған" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) тармақшаның төртінші абзацындағы "заңды тұлға құрмай-ақ кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғалар үшін" деген сөздер "жеке кәсіпкерлер үшін" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 июня 2000 года N 266 "Об утверждении Инструкции о порядке открытия, ведения и закрытия банковских счетов клиентов в банках Республики Казахстан"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 января 2006 года N 2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 февраля 2006 года N 4094. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 207
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 31.08.2016 № 207 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования порядка открытия и ведения банковских счетов клиентов в банках Республики Казахстан, Правление Национального Банка Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 июня 2000 года N 266 "Об утверждении Инструкции о порядке открытия, ведения и закрытия банковских счетов клиентов в банках Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1199, опубликованное 17-30 июля 2000 года в официальных изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Қазақстан Ұлттық Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана"; с изменениями и дополнениями, утвержденными постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 октября 2001 года  N 382 , зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1675, от 21 марта 2003 года  N 90 , зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2244, от 21 апреля 2003 года  N 140 , зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2343) внести следующие изменения и дополнения:
в заголовке слова "Инструкции о порядке" заменить словом "Правил";
в пункте 1 слова "прилагаемую Инструкцию о порядке" заменить словами "прилагаемые Правила";
в пункте 2:
в абзаце первом слова "и Инструкции о порядке открытия, ведения и закрытия банковских счетов клиентов в банках Республики Казахстан в новой редакции" исключить;
в подпункте 1) слова "и Инструкцию о порядке открытия, ведения и закрытия банковских счетов клиентов в банках Республики Казахстан, утвержденную указанным постановлением" исключить;
в подпункте 2) слова "и изменения и дополнения в Инструкцию о порядке открытия, ведения и закрытия банковских счетов клиентов в банках второго уровня, утвержденные указанным постановлением" исключить;
в пункте 3:
в подпункте 1) слова "и Инструкции о порядке открытия, ведения и закрытия банковских счетов клиентов в банках Республики Казахстан" исключить;
в подпункте 2) "и Инструкцию о порядке открытия, ведения и закрытия банковских счетов клиентов в банках Республики Казахстан" исключить;
в Инструкции о порядке открытия, ведения и закрытия банковских счетов клиентов в банках Республики Казахстан, утвержденной указанным постановлением:
слово "УТВЕРЖДЕНА" заменить словом "Утверждены";
в заголовке слова "ИНСТРУКЦИЯ О порядке" заменить словом "Правила";
в пункте 1 слова "Настоящая Инструкция разработана" заменить словами "Настоящие Правила разработаны";
в пункте 2 слова "В настоящей  Инструкции" заменить словами "В настоящих Правилах";
пункт 3 исключить;
в пункте 4:
абзац первый после слова "сберегательные" дополнить словами "счета, карт-счета";
в абзаце втором слова "Текущие и сберегательные счета" заменить словами "Текущие, сберегательные счета и карт-счета";
пункт 7 исключить;
в заголовке главы 2 слова "банковских счетов" заменить словами "текущих счетов и карт-счетов";
в пункте 8 слова "корреспондентского счета" заменить словами "карт-счета";
в пункте 11:
в подпункте 1):
в абзаце третьем и далее по тексту слова "налоговый учет" заменить словами "регистрационный учет";
дополнить абзацем восьмым следующего содержания:
"копию документа (-ов), удостоверяющего (-их) личность лица (лиц), уполномоченного (-ых) подписывать платежные документы при совершении операций, связанных с ведением банковского счета клиента (распоряжением деньгами на банковском счете) в соответствии с документом с образцами подписей и оттиска печати;";
в абзаце четвертом подпункта 2) слова "для физических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность без образования юридического лица" заменить словами "для индивидуальных предпринимателей";
в абзаце пятом подпункта 3):
слово "выписку" заменить словами "оригинал или нотариально удостоверенную копию выписки";
слово "заверенный" заменить словом "заверенные";
слова "(за исключением организаций, создание которых не требует специальной регистрации)" исключить;
слово "легализованный" заменить словами "легализованные либо апостилированные";
в подпункте 4):
в абзаце третьем слова "для физических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность без образования юридического лица" заменить словами "для индивидуальных предпринимателей";
дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
"копию документа, выданного органом налоговой службы, подтверждающего факт постановки клиента на регистрационный учет;";
подпункт 7) дополнить абзацем следующего содержания:
"копию документа, выданного органом налоговой службы, подтверждающего факт постановки клиента на регистрационный учет;";
в заголовке главы 3 слово "банковских" заменить словом "сберегательных";
в пункте 17:
подпункт 1) дополнить абзацем следующего содержания:
"копию документа (-ов), удостоверяющего (-их) личность лица (лиц), уполномоченного (-ых) подписывать платежные документы при совершении операций, связанных с ведением сберегательного счета клиента (распоряжением деньгами на сберегательном счете) в соответствии с документом с образцами подписей и оттиска печати;";
в абзаце четвертом подпункта 2) слова "для физических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность без образования юридического лица" заменить словами "для индивидуальных предпринимателей";
в подпункте 3):
в абзаце третьем:
слово "выписку" заменить словами "оригинал или нотариально удостоверенную копию выписки";
слово "заверенный" заменить словом "заверенные";
слова "(за исключением организаций, создание которых не требует специальной регистрации)" исключить;
слово "легализованный" заменить словами "легализованные либо апостилированные";
в абзаце третьем подпункта 4) слова "для физических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность без образования юридического лица" заменить словами "для индивидуальных предпринимателей";

18-тармақтың 1) тармақшасы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"клиенттің жинақ шотын жүргізуге (жинақ шоттағы ақшаны жұмсауға) байланысты операциялар жасау кезінде төлем құжаттарына қол қою үлгілері және мөр таңбасы бар құжаттарға сәйкес төлем құжаттарына қол қоюға уәкілетті тұлғаның (тұлғалардың) жеке басын куәландыратын құжаттың (құжаттардың) көшірмесі;";
мынадай мазмұндағы 3-1-тараумен толықтырылсын:
"3-1-тарау. Банктік шот шарты бойынша
жеке нотариустың ағымдағы шотын
ашу және жүргізу ерекшеліктері
19-1. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жеке нотариус (бұдан әрі - нотариус) борышкерден кредиторға (бұдан әрі - депонент) өткізу үшін депозитке қабылдаған ақшаны сақтау үшін банк банктік шот шарты негізінде нотариуске ағымдағы шот (бұдан әрі - нотариустың депозиті) ашады.
19-2. Банктік шот шартында осы Ережеде және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген мәліметтер, сондай-ақ:
1) жеке тұлға депонентке қолма-қол ақша беру не нотариустың депозитінен заңды тұлға депоненттің банктік шотына ақша аудару көзделетін, нотариустың депозитінен ақша беру шарттары мен тәртібі;
2) банктің Ереженің осы тарауының талаптарын сақтаумен ғана нотариустың депозитінен депонентке ақша беру міндеті көзделетін, нотариустың депозитіндегі ақша жұмсау тәртібі;
3) борышкердің нотариустың депозиті ашылған банкке нотариустың депозитіне ақша енгізу кезінде сыйақы төлеу тәртібі болуы тиіс;
19-3. Нотариус депозит ашу үшін мыналарды ұсынуы қажет:
1) қол қою үлгілері және мөрдің таңбасы бар құжат/осы Ереженің 30-тармағында көзделген тәртіппен қол қою үлгісі бар құжат;
2) салық қызметінің органы берген, нотариустың салықтық есепке қойылу фактісін растайтын құжаттың көшірмесі;
3) нотариат қызметімен шұғылдану құқығына берілген лицензияның көшірмесі;
4) тиісті округтің нотариат палатасының нотариустың нотариат палатасына мүше болуын растайтын хаты;
5) нотариустың жеке басын куәландыратын құжат.
19-4. Банкке нотариустың депозитіне ақша енгізуді борышкер қолма-қол ақша жарнасы арқылы не нотариустың депозитке ақша енгізуге келісімі бар, нотариус қол қойған және нотариустың мөрімен расталған, банкке жолданған құжатты банкке ұсыну кезінде қолма-қол емес тәртіппен жүзеге асырады.
19-5. Нотариустың депозитінен ақша беру жеке тұлға депонентке қолма-қол ақшамен не нотариустың депозитінен заңды тұлға депоненттің банктік шотына осы Ережеде және банктік шот шартында көзделген тәртіппен ақша аудару арқылы жүзеге асырылады.

подпункт 1) пункта 18 дополнить абзацем следующего содержания:
"копию документа (-ов), удостоверяющего (-их) личность лица (лиц), уполномоченного (-ых) подписывать платежные документы при совершении операций, связанных с ведением сберегательного счета клиента (распоряжением деньгами на сберегательном счете) в соответствии с документом с образцами подписей и оттиска печати;";
дополнить главой 3-1 следующего содержания:
"Глава 3-1. Особенности открытия и ведения текущего счета
частного нотариуса по договору банковского счета
19-1. Для хранения денег, принимаемых частным нотариусом (далее - нотариус) в депозит в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, от должника для передачи кредитору (далее - депонент) банк открывает нотариусу текущий счет (далее - депозит нотариуса) на основании договора банковского счета.
19-2. Договор банковского счета должен содержать сведения, предусмотренные настоящими Правилами и законодательством Республики Казахстан, а также:
1) условия и порядок выдачи денег с депозита нотариуса, предусматривающие выдачу наличных денег депоненту-физическому лицу, либо путем перевода денег с депозита нотариуса на банковский счет депонента-юридического лица;
2) порядок распоряжения деньгами, находящимися на депозите нотариуса, предусматривающий обязанность банка выдавать деньги с депозита нотариуса депоненту только при соблюдении требований настоящей главы Правил;
3) порядок оплаты должником вознаграждения банку, в котором открыт депозит нотариуса при внесении денег на депозит нотариуса.
19-3. Для открытия депозита нотариусу необходимо представить:
1) документ с образцами подписей и оттиска печати/документ с образцом подписи в порядке, предусмотренном пунктом 30 настоящих Правил;
2) копию документа, выданного органом налоговой службы, подтверждающего факт постановки нотариуса на регистрационный учет;
3) копию лицензии на право занятия нотариальной деятельностью;
4) письмо нотариальной палаты соответствующего округа, подтверждающее членство нотариуса в нотариальной палате;
5) документ, удостоверяющий личность нотариуса.
19-4. Внесение денег на депозит нотариуса в банк осуществляется должником путем взноса наличными деньгами либо в безналичном порядке при представлении в банк документа, адресованного банку, содержащего согласие нотариуса на внесение денег на депозит, подписанного нотариусом и заверенного печатью нотариуса.
19-5. Выдача денег с депозита нотариуса осуществляется наличными деньгами депоненту-физическому лицу либо путем перевода денег с депозита нотариуса на банковский счет депонента-юридического лица в порядке, предусмотренном настоящими Правилами и договором банковского счета.

19-6. Нотариустың депозитінен депонентке ақша беруді не аударуды банк нотариустың жеке тұлға депоненттің аты-жөні, туған жылы не заңды тұлға депоненттің атауы, депонентке төленуі тиісті ақша сомасы бар өтініші негізінде, мынадай құжаттар қоса беріле отырып жүзеге асырылады:
1) нотариус борышкерге берген, ақша жарнасы туралы түбіртектің көшірмесі;
2) депоненттің ақшасы сақталатын депозит ашқан нотариус куәландырған, депоненттің жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерін (егер депонент жеке тұлға болып табылса) көрсете отырып не мемлекеттік тіркеуден (қайта тіркеуден) өту фактісін растайтын құжаттың деректемелерін (егер депонент заңды тұлға болып табылса) көрсете отырып, сондай-ақ депоненттің нотариустың депозитінен ақша алу құқығын растайтын құжаттың атауын көрсете отырып, депоненттің ақша беру туралы өтініші;
3) жеке тұлға депоненттің жеке басын куәландыратын құжат (егер ақша алған тұлға (депонент) жеке тұлға болып табылса) не мемлекеттік тіркеуден (қайта тіркеуден) өту фактісін растайтын құжат (егер ақша алған тұлға (депонент) заңды тұлға болып табылса).
19-7. Нотариустың атына депозиттің шарттарымен ақша енгізген тұлғаға ақшаны қайтаруды банк сот актісі не нотариустың жеке тұлға борышкердің аты-жөні, туған жылы немесе заңды тұлға борышкердің атауы бар өтініші негізінде мыналарды қоса бере отырып жүзеге асырады:
1) нотариус борышкерге берген, ақша жарнасы туралы түбіртектің көшірмесі;
2) пайдасына ақша енгізілген тұлғаның (депоненттің) депозитке (борышкерге) ақша енгізген тұлғаға ақшаны қайтару туралы нотариат куәландырған келісімінің көшірмесі;
3) борышкердің оған ақшаны қайтару туралы нотариат куәландырған өтініші.";
20-тармақтағы "осы Нұсқаулыққа" деген сөздер "осы Ережеге" деген сөздермен ауыстырылсын;
22-тармақта:
"құжаттан" деген сөз "құжаттың түпнұсқасынан" деген сөздермен ауыстырылсын;
"шартпен" деген сөз "шарттың түпнұсқасымен және клиенттің жеке басын куәландыратын құжаттың (кәмелетке толмаған клиенттің тууы туралы куәліктің) көшірмесімен" деген сөздермен ауыстырылсын;
23-тармақтағы "Заңды тұлға құрмай-ақ кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғаға немесе жеке тұлғаға" деген сөздер "Заңды тұлғаға немесе жеке кәсіпкерге, резидент еместердің жинақ шоттарын және/немесе шетелдік корреспондент банктердің корреспонденттік шоттарын қоспағанда," деген сөздермен ауыстырылсын;
27-тармақтағы "негізінде" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда" деген сөздермен толықтырылсын;
30-тармақта:
бірінші абзацтағы "өкілдіктері" деген сөзден кейін ", мөрі бар жеке кәсіпкерлер, жеке нотариустар және адвокаттар" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші абзацтағы "және заңды тұлға құрмай-ақ кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғалар" деген сөздер ", мөрі жоқ жеке кәсіпкерлер, жеке нотариустар және адвокаттар" деген сөздермен ауыстырылсын;

19-6. Выдача либо перевод денег с депозита нотариуса осуществляется банком депоненту на основании заявления нотариуса, содержащего фамилию, имя, отчество, дату рождения депонента-физического лица либо наименование депонента-юридического лица, сумму денег, подлежащую выплате депоненту, с приложением следующих документов:
1) копии квитанции о взносе денег, выданной нотариусом должнику;
2) заявления депонента о выдаче денег, удостоверенного нотариусом, открывшим депозит, на котором хранятся деньги депонента, с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность депонента (если депонент является физическим лицом) либо наименования депонента с указанием реквизитов документа, подтверждающего факт прохождения государственной регистрации (перерегистрации) (если депонент является юридическим лицом), а также с указанием наименования документа, подтверждающего право депонента на получение денег с депозита нотариуса;
3) документа, удостоверяющего личность депонента-физического лица (если лицом, получающим деньги (депонентом) является физическое лицо) либо документа, подтверждающего факт прохождения государственной регистрации (перерегистрации) депонента-юридического лица (если лицом, получающим деньги (депонентом), является юридическое лицо).
19-7. Возврат денег лицу, внесшему их на условиях депозита на имя нотариуса, осуществляется банком на основании решения суда либо заявления нотариуса, содержащего фамилию, имя отчество, дату рождения должника-физического лица или наименование должника-юридического лица с приложением:
1) копии квитанции о взносе денег, выданной нотариусом должнику;
2) нотариально удостоверенного согласия лица, в пользу которого внесены деньги (депонента), о возврате денег лицу, внесшему их в депозит (должнику);
3) нотариально удостоверенного заявления должника о возврате ему денег.";
в пункте 20 слова "настоящей Инструкцией" заменить словами "настоящими Правилами";
в пункте 22:
после слов "за исключением" дополнить словом "оригинала";
после слова "договора" дополнить словами "и ксерокопией документа, удостоверяющего личность клиента (свидетельства о рождении несовершенолетнего клиента)";
в пункте 23 слова "или физическому лицу, осуществляющему предпринимательскую деятельность без образования юридического лица" заменить словами "или индивидуальному предпринимателю, за исключением сберегательных счетов нерезидентов и/или корреспондентских счетов иностранных банков-корреспондентов";
пункт 27 после слов "операций на банковском счете" дополнить словами ", а также в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан";
в пункте 30:
абзац первый после слова "представительства" дополнить словами ", индивидуальные предприниматели, частные нотариусы и адвокаты, имеющие печать,";
в абзаце втором слова "и физические лица, осуществляющие предпринимательскую деятельность без образования юридического лица" заменить словами ", индивидуальные предприниматели, частные нотариусы и адвокаты, не имеющие печать";

мынадай мазмұндағы 31-1-тармақпен толықтырылсын:
"31-1. Қол қою үлгілері және мөрдің таңбасы бар құжаттың (қол қою үлгісі бар құжаттың) "Банктің белгісі" бағанына банктің уәкілетті тұлғасы бірінші не бірінші және екінші қол қоюға құқығы бар тұлғалардың жеке куәліктерінің деректерін және банктің ішкі ережесімен айқындалған өзге мәліметтерді көрсетеді.";
32-тармақтың екінші абзацындағы "осы Нұсқаулықтың" деген сөздер "осы Ереженің" деген сөздермен ауыстырылсын;
33-тармақтағы "осы Нұсқаулықтың" деген сөздер "осы Ереженің" деген сөздермен ауыстырылсын;
36-тармақтағы "осы Нұсқаулықта" деген сөздер "осы Ережеде" деген сөздермен ауыстырылсын;
39-тармақ мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"клиенттің жеке басын куәландыратын құжат;
уақытша жинақ шотын жүргізуге байланысты операциялар жасау кезінде төлем құжаттарына қол қою үлгілері бар құжатқа сәйкес төлем құжаттарына қол қоюға уәкілетті тұлғаның (тұлғалардың) жеке басын куәландыратын құжаттың (құжаттардың) көшірмесі.";
40-тармақтағы "осы Нұсқаулықта" деген сөздер "осы Ережеде" деген сөздермен ауыстырылсын;
41-тармақтағы "уақытша жинақ есепшотын жабады және осы тапсырмаларға сәйкес заңды тұлғаның құрылтайшыларына (жеке және/немесе заңды тұлғаларға) ақшаны қайтарады" деген сөздер "осы тапсырмаларға сәйкес заңды тұлғаның құрылтайшыларына (жеке және/немесе заңды тұлғаларға) ақшаны қайтарады және уақытша жинақ есепшотын жабады" деген сөздермен ауыстырылсын;
44-тармақтағы "заңды тұлға құрмай-ақ кәсіпкерлікпен айналысқан жеке тұлғаның" деген сөздер "жеке кәсіпкердің" деген сөздермен ауыстырылсын;
45-тармақтағы "Нұсқаулықтың" деген сөз "Ереженің" деген сөзбен ауыстырылсын;
47-тармақтағы "осы Нұсқаулықпен" деген сөздер "осы Ережемен" деген сөздермен ауыстырылсын;
N 1 қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының банктерінде клиенттердің банктік есепшоттарын ашу, жүргізу және жабу ережесіне 1-қосымша";
"(ағымдағы, жинақ, корреспонденттік)" және "(текущий, сберегательный, корреспондентский)" деген сөздер алынып тасталсын;
N 2 қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының банктерінде клиенттердің банктік есепшоттарын ашу, жүргізу және жабу ережесіне 2-қосымша";
"(ағымдағы, жинақ, корреспонденттік)" және "(текущий, сберегательный, корреспондентский)" деген сөздер алынып тасталсын.
2. Осы қаулы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енеді.
3. Заң департаменті (Шәріпов С.Б.):
1) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;

дополнить пунктом 31-1 следующего содержания:
"31-1. В графе "Отметки банка" документа с образцами подписей и оттиска печати (документа с образцом подписи) уполномоченное лицо банка указывает данные удостоверений личности  лиц, имеющих право первой либо первой и второй подписи и иные сведения, определенные внутренними правилами банка.";
в абзаце втором пункта 32 слова "настоящей Инструкции" заменить словами "настоящих Правил";
в пункте 33 слово "Инструкции" заменить словом "Правил";
в пункте 36 слова "в настоящей Инструкции" заменить словами "в настоящих Правилах";
пункт 39 дополнить абзацами следующего содержания:
"документ, удостоверяющий личность клиента;
копию документа(-ов), удостоверяющего(-их) личность лица (лиц), уполномоченного (-ых) подписывать платежные документы при совершении операций, связанных с ведением временного сберегательного счета в соответствии с документом с образцом подписи.";
в пункте 40 слова "настоящей Инструкцией" заменить словами "настоящими Правилами";
в пункте 41 слова "закрывает временный сберегательный счет и производит возврат денег учредителям юридического лица (физическим и/или юридическим лицам) в соответствии с данными поручениями" заменить словами "производит возврат денег учредителям юридического лица (физическим и/или юридическим лицам) в соответствии с данными поручениями и закрывает временный сберегательный счет";
в пункте 44 слова "физическому лицу, осуществляющему предпринимательскую деятельность без образования юридического лица," заменить словами "индивидуальному предпринимателю";
в пункте 45 слово "Инструкции" заменить словом "Правил";
в пункте 47 слова "настоящей Инструкцией" заменить словами "настоящими Правилами";
в приложении N 1:
текст в правом верхнем углу изложить в следующей редакции:
"Приложение 1
к Правилам открытия, ведения
и закрытия банковских счетов клиентов
в банках Республики Казахстан";
слова "(ағымдағы, жинақ, корреспонденттiк)" и "(текущий, сберегательный, корреспондентский)" исключить;
в приложении N 2:
текст в правом верхнем углу изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к Правилам открытия, ведения
и закрытия банковских счетов клиентов
в банках Республики Казахстан";
слова "(ағымдағы, жинақ)" и "(текущий, сберегательный)" исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня официального опубликования в печати.
3. Юридическому департаменту (Шарипов С.Б.):
1) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;

2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі  бөлімшелеріне, аумақтық филиалдарына және екінші деңгейдегі банктерге жіберсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы

2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня.
4. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
Председатель
Национального Банка