Есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды келесі күнтізбелік жылға арналған нормативтерін есептеу және қамтамасыз ету ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Есірткі бизнесіне қарсы күрес және есірткі айналымын бақылау жөніндегі Комитеті төрағасының 2006 жылғы 1 тамыздағы N 135 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 14 тамызда тіркелді. Тіркеу N 4338. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 114 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2010.03.19 № 114 Бұйрығымен
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 10 қарашадағы N 1693 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру ережелері 4-тармағының 2)-тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды келесі күнтізбелік жылға арналған нормативтерін есептеу және қамтамасыз ету ережелері бекітілсін.
2. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
Есірткі бизнесіне қарсы
күрес және есірткі айналымын
бақылау жөніндегі комитеті
төрағасының
2006 жылғы 1 тамыздағы
N 135 бұйрығымен бекітілген
Есірткі құралдарын, психотроптық заттармен прекурсорларды
келесі күнтізбелік жылға арналған нормативтерін есептеу және
қамтамасыз ету ережелері 1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық "Есірткі құралдары туралы" 1961 жылғы, "Психотроптық заттар туралы" 1971 жылғы, "Есірткі құралдары мен психотроптық заттардың заңсыз айналымына қарсы күрес туралы" 1988 жылғы Біріккен Ұлттар Ұйымының Конвенциясына, "Есірткі, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен теріс пайдаланылуына қарсы іс-қимыл шаралары туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 10 шілдедегі N 279 Заңына сәйкес және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 10 қарашадағы N 1693 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру ережесін орындау үшін әзірленді.
2. Осы Нұсқаулық есірткі құралдары мен психотроптық заттарды прекурсорларды келесі күнтізбелік жылға арналған нормативтерін есептеу және қамтамасыз ету ережелерінің тәртібін бекіту мен ресімдеуді қоса алғанда, Қазақстан Республикасында есірткі құралдары мен психотроптық заттарды бөлуді жүзеге асыруды ретке келтіру мақсатында дайындалды. P070000735

Об утверждении Правил расчета и утверждения нормативов обеспечения наркотических средств и психотропных веществ на следующий календарный год
Приказ Председателя Комитета по борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики Казахстан от 1 августа 2006 года № 135. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 августа 2006 года № 4338. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 114
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 19.03.2010 № 114 (порядок введения в действие см. п. 5).
В целях реализации подпункта 2) пункта 4 Правил осуществления государственного контроля над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в Республике Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2000 года N 1693, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила расчета и утверждения нормативов обеспечения наркотических средств и психотропных веществ на следующий календарный год.
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель
Утверждены
приказом Председателя
Комитета по борьбе
с наркобизнесом и контролю
за оборотом наркотиков
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
от 1 августа 2006 года
N 135
Правила расчета и утверждения нормативов
обеспечения наркотических средств и
психотропных веществ на следующий календарный год  1. Общие положения
1. Настоящие Правила расчета и утверждения нормативов обеспечения наркотических средств и психотропных веществ на следующий календарный год (далее - Правила) разработаны в соответствии с Конвенциями Организаций Объединенных Наций "О наркотических средствах" 1961 года, "О психотропных веществах" 1971 года, "О борьбе против незаконного оборота наркотических средств и психотропных веществ" 1988 года, Законом Республики Казахстан "О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими" от 10 июля 1998 года N 279 и во исполнение Правил осуществления государственного контроля над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в Республике Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2000 года N 1693.
2. Настоящие Правила определяют порядок расчета и утверждения нормативов обеспечения наркотических средств и психотропных веществ на следующий календарный год юридических лиц, имеющих лицензию на деятельность по производству наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и их оптовую реализацию в Республике Казахстан.

2. Есептеу нормасын және құжаттарды есептеу
үшін қамтамасыз ету тәртібін бекіту туралы
3. Қазақстан Республикасының Үкіметі мемлекеттік квоталарды бекіткеннен кейін есірткі, психотроптық заттарды өндіру мен әкелу бойынша қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалар келесі күнтізбелік жылға қамтамасыз ету нормативін бекітуге арналған құжаттар кестесін Есірткі бизнесіне қарсы күрес және есірткі айналымын бақылау жөніндегі Комитетіне (әрі қарай - Комитет) ағымдағы жылдың 1 қарашасына дейін ұсынады:
1) тиісті үлгідегі өтініш;
2) құрамында есірткі, психотроптық заттар бар өнімдермен қамтамасыз ету нормативінің көлемін көрсететін деректер;
3) құрамында есірткі, психотроптық заттар бар өнімдердің ұсыну бағасының деректері;
4) құжаттарды тапсырған күнге есірткінің, психотроптық заттардың нақты қалған есебі;
5) есірткіні, психотроптық заттарды өндіруге немесе әкелу, әкетуге байланысты қызметке лицензияның көшірмесі;
6) есірткіні, психотроптық заттарды көтерме сатумен байланысты қызметке лицензияның көшірмесі;
7) тиісті жылға арналған ерекшелікпен сыртқы экономикалық қызметке жасалған келісім-шарттың көшірмелері.
3. Қамтамасыз ету нормативін келесі күнтізбелік
жылға арналған бөлу тәртібі
4. Есірткі, психотроптық заттарды өндіруді және әкелуді жүзеге асыратын заңды тұлғалар арасында тұтыну нормативін үлескерлік бөлуді жүзеге асыру кезінде негізгі өлшемдер:
1) өндіруші - лицензиаттар үшін:
есірткі және психотроптық заттарды өндіруге байланысты қызметке, мемлекеттік лицензияның қосымшасында көрсетілген қамтамасыз ету нормативтеріне сәйкес өндірілген өнімді жүзеге асыру көлемінің заңды тұлғалармен шын мәнінде орындалғаны туралы алдыңғы жылғы деректер;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 қарашадағы N 1693 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында есірткі құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар айналымын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру ережесінің (бұдан әрі - Ереже) 5-тармағының талаптарын өтініш берген лицензиаттардың орындауы;
3) Ереженің 3-тармағына және өзге де нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес лицензиарлар, сондай-ақ есірткі, психотроптық заттардың айналымын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын басқа да органдар тарапынан өтініш берген лицензиаттар қызметін тексеру қорытындылары. Тиісті бұзушылық актілердің көшірмелері болған жағдайда бұйрыққа қоса тіркеледі;
4) отандық өндірістің және Республика шегінен әкелінетін дәрілік құралдар көлемінің нақты қалыптасқан қатынасын ескере отырып, оның өндірісі өнімнің импортына тәуелсіз құрамында есірткі және психотроптық заттары бар өнімдердің жеке түрлері бойынша отандық өндірушілердің нарық үлесін қамтамасыз ету;

2. Порядок представления документов
для расчета и утверждения нормативов обеспечения
3. Юридические лица, осуществляющие производство наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и их оптовую реализацию, представляют не позднее 1 ноября текущего года в Комитет по борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - Комитет), следующие документы для расчета и утверждения нормативов обеспечения наркотических средств и психотропных веществ:
1) заявление, содержащее перечень и количество наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, необходимых для осуществления деятельности в следующем календарном году, с приложением копий договоров с потребителями о государственных закупках;
2) норматив обеспечения наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами;
3) данные по ценовому предложению на продукцию, содержащую наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры;
4) отчет о фактическом остатке наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров на день подачи документов;
5) копию лицензии на деятельность, связанную с производством наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров;
6) копию лицензии на деятельность, связанную с оптовой реализацией наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров;
7) копии контрактов (договоров) на внешнеэкономическую деятельность со спецификацией на соответствующий год.
3. Порядок утверждения нормативов
обеспечения на следующий календарный год
4. Для лицензиатов-производителей основными критериями при утверждении нормативов обеспечения на следующий календарный год являются:
1) данные за предыдущий год о фактических объемах реализации произведенной продукции в соответствии с нормативами обеспечения, указанными в приложениях к государственным лицензиям на деятельность, связанную с производством наркотических средств и психотропных веществ и прекурсоров;
2) данные о выполнении лицензиатами требований пункта 5 Правил осуществления государственного контроля над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в Республике Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2000 года N 1693;
3) данные за предыдущий год о результатах проверок деятельности со стороны лицензиаров, а также других органов, осуществляющих государственный контроль над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров;
4) обеспечение рынка отечественным производителем по отдельным видам продукции, содержащей наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры производство, которой не зависит от импорта сырья;

5) өндіруші-лицензиаттарда бар, республиканың жылдық қажеттілігін ескере отырып, өтініш берілген өнімдердің қоймалық қорларының болуы;
6) алдыңғы жылдардағы шындығында қалыптасқан нарық конъюнктурасы туралы деректер.
5. Есірткі бизнесіне қарсы күрес және есірткі айналымын бақылау жөніндегі Комитет берілген мәлімдемелер негізінде (қамтамасыз ету нормативтерін бекітуге ұсынылған құжаттар пакеті) көрсетілген өтінімдерді берген заңды тұлғалар арасында қамтамасыз ету нормативін үлескерлік бөлуді жүзеге асырады және Комитет төрағасының бұйрығымен ресімделетін тиісті шешім қабылдайды.
6. Отандық өндiрушi кәсiпорындар өндiретiн және Қазақстан Республикасының аумағына келесi күнтiзбелiк жылғы әкелiнетiн Тiзiмнiң кестелерiндегi есiрткi құралдарының, психотроптық заттардың, прекурсорлардың тiзбесi мен мөлшерi көрсетiлген жазба қызметi есiрткi құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың айналымымен байланысты болатын көрсетiлген ұйымдар лицензиясының қосымшасына ағымдағы жылдың 1 желтоқсанына дейiн енгiзiледi.
7. Егер тиісті қамтамасыз ету нормативін орындау талабын есірткі, психотроптық заттарды әкелуді және өндіруді жүзеге асыратын заңды тұлғалар бұзған немесе орындамаған жағдайда, Комитет төрағасының бұйрығы негізінде Комитет қатысушылар арасында есірткіні, психотроптық заттарды тұтынуды қамтамасыз етуде белгіленген үлесте қайта бөледі.
8. Есірткі, психотроптық заттармен қамтамасыз ету нормативін орындау бойынша талаптарды орындамау немесе бұзу болып мыналар:
1) есірткі, психотроптық заттар айналымын реттейтін қолданыстағы заңды бұзу;
2) құрамында есірткі, психотроптық заттар бар өнімдерді жеткізу мерзімін бұзу, осы өнімдерді тұтынатын заңды тұлғаларды кем қамтамасыз етуге душар етуі мүмкін.

5) наличие складских запасов заявляемой продукции, имеющейся у лицензиатов-производителей, с учетом годовой потребности в ней республики;
6) данные о фактической конъюнктуре рынка за предыдущий год.
5. Комитет на основании поданных заявок осуществляет распределение нормативов обеспечения между юридическими лицами, подавшими заявки, и принимает решение, оформляемое приказом Председателя Комитета.
6. Запись с указанием перечня и количества наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, которые будут произведены на отечественных предприятиях - производителях Республики Казахстан на следующий календарный год, вносится в приложение к лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, до 1 декабря текущего года.
7. В случае нарушения или невыполнения юридическим лицом, осуществляющим производство наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, требований по исполнению нормативов обеспечения, Комитет перераспределяет установленные доли обеспечения потребности в наркотических средствах, психотропных веществах и прекурсорах между другими юридическими лицами, на основании приказа Председателя Комитета.
8. Нарушением или невыполнением требований по исполнению нормативов обеспечения считаются:
1) нарушение действующего законодательства, регулирующего оборот наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров;
2) нарушение сроков поставки продукции, содержащей наркотические средства, психотропные вещества, которое может повлечь за собой дефицит обеспечения юридических лиц-потребителей продукции.