"Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрінің "Консулдық заңдастыру Ережелерін бекіту туралы" 2000 жылғы 21 қарашадағы N 264 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2006 жылғы 7 қыркүйектегі N 08-1/262 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 12 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4418 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2017 жылғы 6 желтоқсандағы № 11-1-2/576 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Сыртқы істер министрінің м.а. 06.12.2017 № 11-1-2/576 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
БҰЙЫРАМЫН:
1 . Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің "Консулдық заңдастыру ережелерін бекіту туралы" 2000 жылғы 21 қарашадағы N 264 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде N 1350 тіркелген, 2001 жылғы N 2 "Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде" жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Консулдық заңдастыру ережелерінде:
барлық мәтін бойынша "консулдық мекемелер", "консулдық мекемелерде", "консулдық мекемелермен", "консулдық мекемеде", "шет елде" деген сөздер тиісінше "шет елдік мекемелер", "шет елдердегі мекемелерде", "шет елдердегі мекемелермен", "шетелдегі мекемелер", "шет елде" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақта:
бірінші абзацта "Консулдық заңдастыру" деген сөздерден кейін "(бұдан әрі - заңдастыру)" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші абзацта "Консулдық" деген сөз алып тасталсын;
2, 3 және 5-тармақтарда "консулдық заңдастыру" деген сөздер "заңдастыру" деген сөзбен ауыстырылсын;
4-тармақтың бірінші абзацындағы "консулдық заңдастыру" деген сөздер "заңдастыру" деген сөзбен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"7-1. Егер қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда, құжаттар мен актілер заңдастыруға жатпайды.";
9 бен 10-тармақтарда "заңдарына" деген сөз "заңнамасына" деген сөзбен ауыстырылсын;
11-тармақтағы "Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі" деген сөздер "Консулдық қызмет департаменті" деген сөздермен ауыстырылсын;
16 тармақтағы "өкілдіктерде" деген сөздерден кейін "және Қазақстан Республикасында тіркелген консулдық мекемелерде" деген сөздермен ауыстырылсын;
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 21 ноября 2000 года N 264 "Об утверждении Правил консульской легализации"
Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 7 сентября 2006 года N 08-1/262. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 октября 2006 года N 4418. Утратил силу приказом и.о. Министра иностранных дел Республики Казахстан от 6 декабря 2017 года № 11-1-2/576 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра иностранных дел РК от 06.12.2017 № 11-1-2/576 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 21 ноября 2000 года N 264 "Об утверждении Правил консульской легализации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1350, опубликованный в "Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан", 2001 г., N 2 ) следующие изменения и дополнения:
в Правилах консульской легализации, утвержденных указанным приказом:
по всему тексту слова "консульские учреждения", "консульских учреждениях", "консульскими учреждениями", "консульском учреждении", "за границей" заменить соответственно словом "загранучреждения", "загранучреждениях", "загранучреждениями", "загранучреждении", "за рубежом";
в пункте 1:
абзац первый после слов "Консульская легализация" дополнить словами "(далее - легализация)";
в абзаце втором слово "Консульская" исключить;
в пунктах 2, 3 и 5 слова "консульской легализации" заменить словом "легализации";
в абзаце первом пункта 4 слова "консульская легализация" заменить словом "легализация";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Легализации не подлежат документы и акты в случаях, предусмотренных международными договорами Республики Казахстан и законодательными актами Республики Казахстан.";
в пунктах 9 и 10 слово "законам" заменить словом "законодательству";
в пункте 11 слова "Министерство иностранных дел Республики Казахстан" заменить словами "Департамент консульской службы";
пункт 16 после слова "представительствах" дополнить словами "и консульских учреждениях, аккредитованных в Республике Казахстан";
пункт 22 изложить в следующей редакции:

"22. Консулдың құжаттың немесе актінің аудармасын нотариалдық куәландыруы оның заңдастырылуына теңестірілмейді.";
25-тармақта "осы Нұсқаудың" деген сөздер "осы Ережелердің" деген сөздермен ауыстырылсын;
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Консулдық қызмет департаменті және шет елдердегі мекемелері заңдастырудан өткен құжаттарды есепке алу бойынша реестрлерді жүргізеді (3-Қосымша)."
27-тармақта "Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң келiсуiмен бекiткен Қазақстан Республикасының Консулдық алымдар тарифiмен белгiленген" деген сөздер "Қазақстан Республикасының "Салықтар және басқа да бюджетке міндетті төлемдер туралы" Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын;
28-тармақтағы "7-тармақта" деген сөздер "7 және 7-1 тармақтарда" деген сөздермен ауыстырылсын;
Осы Ережеге 1, 2-Қосымшалары осы бұйрықтың 1, 2-қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын.
3-Қосымшада:
"3-Қосымша" деген сөздерден кейін "Консулдық заңдастыру Ережелеріне" деген сөздермен толықтырылсын;
тақырыбы келесі редакцияда жазылсын: "Заңдастырудан өткен құжаттарды есепке алу жөніндегі реестр".
2. Консулдық қызмет департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жолдасын және мемлекеттік тіркеуден кейін оның ресми жариялауын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
2006 жылғы 7 қыркүйектегі
N 08-1/262 бұйрығына
1-Қосымша
Консулдық заңдастыру
ережелеріне
1-Қосымша
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
Консулдық қызмет департаментiнің
заңдастыру жазуының үлгісі
Осы құжат Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Консулдық қызмет департаментiнде заңдастырылды.
This document is legalized in Department of Consular Service of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Kazakhstan.
Бөлiм бастығы
Head of the section_____________________
қолы/signature
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
2006 жылғы 7 қыркүйектегі
N 08-1/262 бұйрығына
2-Қосымша
Консулдық заңдастыру
ережелеріне
2-Қосымша
Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелерінің
заңдастыру жазуының үлгісі
Осы құжат/document is
_______________________________заңдастырылды/legalized
Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемесінің атауы/
the name of the embassy of the Republic of Kazakhstan.
Консул/consul_____________________________________________
қызметтік тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты/
_____________________________________________
the of duties person
_____________________
қолы/signature

"22. Нотариальное засвидетельствование перевода документа или акта консулом не приравнивается к его легализации.";
в пункте 25 слова "настоящей Инструкции" заменить словами "настоящих Правил";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Департамент консульской службы и загранучреждения ведут реестры по учету документов, прошедших легализацию (Приложение 3).";
в пункте 27 слова ", установленный Тарифом консульских сборов РК, утвержденным Министерством иностранных дел Республики Казахстан по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан" заменить словами "в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)";
пункт 28 слова "пункте 7" заменить словами "пунктах 7 и 7-1";
приложения 1, 2 к указанным Правилам изложить в редакции, согласно приложениям 1, 2 к настоящему приказу.
в Приложении 3:
после слов "Приложение 3" дополнить словами "к Правилам консульской легализации";
заголовок изложить в следующей редакции: "Реестр по учету документов, прошедших легализацию".
2. Департаменту консульской службы направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан и обеспечить его официальное опубликование после государственной регистрации.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Приложение 1
к приказу Министра
иностранных дел
Республики Казахстан
от 7 сентября 2006 года
N 08-1/262
Приложение 1 к Правилам
консульской легализации
Образец легализационной надписи Департамента
консульской службы Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
Осы қужат Қазақстан Республикасы Сыртқы icтep министрлігінің Консулдық қызмет департаментінде заңдастырылды.
This document is legalized in Department of Consular Service of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Kazakhstan.
20___ ж. "___" ___________
N _____________
Бөлім бастығы
Head of the section __________________
қолы/signature"
Приложение 2
к приказу Министра
иностранных дел
Республики Казахстан
от 7 сентября 2006 года
N 08-1/262
Приложение 2 к Правилам
консульской легализации
Образец легализационной надписи загранучреждений
Республики Казахстан
Осы кужат/document is
___________________________________ заңдастырылды/legalized.
ҚР шетелдегі мекемесінің аты/
tbe name of the embassy of the Republic of Kazakhstan
20____ ж. "__" ______________
Консул/consul ______________________________________________
қызметтік тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты/
the of duties person қолы/signature"