Жинақтаушы зейнетақы қорларына арналған пруденциалдық нормативтердiң нормативтiк маңызы, олардың есебiнiң әдiстемесi туралы нұсқаулықты бекiту және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгi Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарғын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 27 қазандағы N 222 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 8 желтоқсанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4479 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 22 тамыздағы N 117 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Агенттігі Басқармасының 2008.08.22 N 117 Қаулысымен.
_____________________Бұйрықтан үзінді______________________
" Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңының  41-бабының 4-тармағына, "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңының 5-бабына және 9-бабының 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. ...
2. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы 2008 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі.
4. ...:
1) ...;
2) ...
5. ...
6. ...
7. ...
Төрайым                                           Е. Бахмутова
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттiгi
Басқармасының
2008 жылғы 22 тамыздағы
N 117 қаулысына қосымша
Күші жойылды деп танылатын нормативтік құқықтық
актілердің тізбесі
1. Агенттік Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларына арналған пруденциалдық нормативтердiң нормативтiк маңызы, олардың есебiнiң әдiстемесi туралы нұсқаулықты бекiту және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгi Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" 2006 жылғы 27 қазандағы N 222 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4479 тіркелген).
2. ...
3. ...
_____________________________________________________
Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметiн пруденциалдық реттеу мәселелерi жөнiндегi нормативтiк құқықтық кесiмдердi жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгiнiң (бұдан әрi - Агенттiк) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес Жинақтаушы зейнетақы қорларына арналған пруденциалдық нормативтердiң нормативтiк маңызы, олардың есебiнiң әдiстемесi туралы нұсқаулық бекiтiлсiн.
2. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес нормативтiк құқықтық кесiмдер күшiн жойды деп танылсын.
3. Осы қаулы 2006 жылғы 15 желтоқсаннан бастап қолданысқа енгiзiледi.
4. Агенттiк Басқармасының "Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтер туралы ереженi бекiту туралы" 2005 жылғы 26 қарашадағы N 412 қаулысымен (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 3995 тiркелген), Агенттiк Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногында кәсiби қызмет түрлерiн қоса атқаратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтердi есептеу ережесiн бекiту туралы және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгi Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы N 132 қаулысымен (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 4299 тiркелген) енгiзiлген өзгерiстерi мен толықтырулары бар Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгi Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 3868 тiркелген) мынадай өзгерiс енгiзiлсiн:
қосымшадағы:
5-тармақ алып тасталсын.
5. Бағалы қағаздар нарығының субъектiлерiн және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаментi (Тоқобаев Н.Т.):

Об утверждении Инструкции о нормативных значениях пруденциальных нормативов, методике их расчетов для накопительных пенсионных фондов и внесении изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2005 года N 310 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 октября 2006 года N 222. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 декабря 2006 года N 4479. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22 августа 2008 года N 117
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22.08.2008 N 117 (вводится в действие с 01.10.2008).
В целях совершенствования нормативных правовых актов по вопросам пруденциального регулирования деятельности накопительных пенсионных фондов, Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Инструкцию о нормативных значениях пруденциальных нормативов, методике их расчетов для накопительных пенсионных фондов согласно Приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу нормативные правовые акты согласно Приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие с 15 декабря 2006 года.
4. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2005 года N 310 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан  по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3868), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правления Агентства от 26 ноября 2005 года N 412 "Об утверждении Правил о пруденциальных нормативах для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3995), постановлением правления Агентства от 17 июня 2006 года N 132 "Об утверждении Правил расчета пруденциальных нормативов для организаций, совмещающих виды профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг и внесении изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и  финансовых организаций от 27 августа 2005 года N 310 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4299), следующее изменение:
в приложении:
пункт 5 исключить.
5. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Токобаев Н.Т.):

1) Заң департаментiмен (Байсынов М.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап он күндiк мерзiмде оны Агенттiктiң мүдделi бөлiмшелерiне, "Қазақстан қаржыгерлерiнiң қауымдастығы" қауымдастық нысанындағы заңды тұлғалар бiрлестiгiне, "Активтердi басқарушылар қауымдастығы" қауымдастық нысанындағы заңды тұлғалар бiрлестiгiне, зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару бойынша қызметтер көрсететiн бағалы қағаздар рыногының кәсiби қатысушыларына жiберсiн.
6. Агенттiктiң Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлiмi (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттiк Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсiн.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттiгi
Басқармасының
2006 жылғы 27 қазандағы
N 222 қаулысына 1-қосымша
Жинақтаушы зейнетақы қорларына арналған
пруденциалдық нормативтердiң нормативтiк мәнi,
олардың есебiнiң әдiстемесi туралы нұсқаулық
Осы Нұсқаулық "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрi - Заң) 41-бабының 4-тармағына, "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттiк реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 9-бабының 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес әзiрлендi және жинақтаушы зейнетақы қорлары (бұдан әрi - Қор) сақтауы мiндеттi пруденциалдық нормативтердiң нормативтiк мәнi мен есеп айырысу әдiстемесiн белгiлейдi.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулықта мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) ақшалай эквиваленттер - алдын-ала белгілі ақша сомасына жеңіл айналатын және олардың құнының елеусіз ғана өзгеріс тәуекеліне душар болатын қысқа мерзімді жоғары өтімді салымдар. Ақшалай эквиваленттер қатарына екінші деңгейдегі банктердегі салымдарға инвестициялар және қысқа мерзімді өтеу мерзімі бар басқа инвестициялар (сатып алғаннан бастап үш айдан артық емес) жатады. Ақшалай эквиваленттер түріндегі инвестицияларды жіктеу "Ақша қаражаты қозғалысы туралы есептер" халықаралық қаржылық есеп берудің 7-ші стандартына сәйкес жасалады;
2) валюталық тәуекел - зейнетақы активтерін басқару қызметін жүзеге асыруға лицензиясы бар қор немесе зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйым (бұдан әрі - ұйым) өз қызметінде шетел валюталарының өзгеруіне байланысты шығыстардың (зиянның) пайда болу тәуекелі. Шығыстардың (зиянның) пайда болу қаупі валютаның құнын көрсету бойынша позицияларды қайта бағалаудан туындайды;

1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц в форме ассоциации "Ассоциация финансистов Казахстана", Объединения юридических лиц в форме ассоциации "Ассоциация управляющих активами", профессиональных участников рынка ценных бумаг, оказывающих услуги по инвестиционному управлению пенсионными активами.
6. Отделу международных отношений и связей с общественностью Агентства (Пернебаев Т.Ш.) обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Приложение 1
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 октября 2006 года N 222
Инструкция о нормативных значениях
пруденциальных нормативов, методике их расчетов
для накопительных пенсионных фондов
Настоящая Инструкция разработана в соответствии с пунктом 4 статьи 41 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", статьей 5 и подпунктом 5) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и устанавливает нормативные значения и методику расчетов пруденциальных нормативов, обязательных к соблюдению накопительными пенсионными фондами (далее - Фонд).
Глава 1. Общие положения
1. В настоящей Инструкции используются следующие понятия:
1) денежные эквиваленты - это краткосрочные, высоколиквидные вложения, легко обратимые в заранее известную сумму денег, и подвергающиеся незначительному риску изменения их стоимости. К денежным эквивалентам также относятся инвестиции во вклады в банки второго уровня и другие инвестиции, которые имеют краткосрочный срок погашения (не более трех месяцев с даты приобретения). Квалификация инвестиций в качестве денежных эквивалентов производится в соответствии с международным стандартом финансовой отчетности 7 "Отчеты о движении денежных средств";
2) валютный риск - риск возникновения расходов (убытков), связанный с изменением курсов иностранных валют при осуществлении организацией, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами, своей деятельности. Опасность расходов (убытков) возникает из-за переоценки позиций по валютам в стоимостном выражении;

3) кредиттік тәуекел - заемшының (эмитенттің} бағалы қағаздар шығарылымының (облигациялар, мемлекеттік міндеттемелер және басқалар) талаптарында белгіленген мерзімде кредиторға (инвесторға) тиесілі негізгі борышты және (немесе) сыйақыны төлемеу негізінде пайда болған шығыстардың (зияндардың) пайда болу тәуекелі. Кредиттік тәуекелге сондай-ақ әріптестің своптар, опциондар және бағалы қағаздар бойынша есеп айырысуды реттеу кезеңіндегі міндеттемелерді орындамауына байланысты пайда болған жоғалтулар тәуекелі кіреді;
4) қордың тәуекелі - акциялардың рыноктық құнына ықпал ететін қаржы рыноктарының талаптары өзгерген жағдайда пайда болатын акциялар құнындағы өзгерістер негізінде пайда болатын тәуекел;
5) меншікті капиталдың жеткіліктілігінің жиынтық коэффициенті - осы Нұсқаулыққа сәйкес есептелген Қордың меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенттерінің жиынтығы және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтер туралы ережені бекіту туралы" 2006 жылғы 27-қазандағы N 223 қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4480 тіркелген) сәйкес есептелген Қордың меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенттерінің жиынтығы;
6) пайыздық тәуекел - мыналарды қосқандағы сыйақы мөлшерлемесінің тиімсіз өзгеруі салдарынан шығыстардың (зияндардың) пайда болу тәуекелі:
орналастырылған активтердің (белгіленген сыйақы мөлшерлемесі кезінде) өтеу мерзімдерін сақтамауға байланысты жалпы пайыздық тәуекел;
басқа тең талап жағдайында ұқсас бағалау сипаты бар бірқатар құралдар арқылы сыйақы алынатын және төленетін есептеу мен түзетудің әртүрлі әдістемелерін қолдануға байланысты ерекше пайыздық тәуекел;
7) рыноктық тәуекел - қаржы рыноктарының тиімсіз қозғалысына байланысты шығыстардың (зияндардың) пайда болу тәуекелі. Рыноктық тәуекелдің макроэкономикалық тәуекелі бар, рыноктық тәуекелдердің негізгі көзі қаржы жүйесінің макроэкономикалық көрсеткіштері болып табылады. Рыноктық тәуекел пайыздық, валюталық және қор тәуекелдерінің жиынтығын береді;
8) уәкілетті орган - қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік орган.
Ескерту: 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Басқармасының 2007 жылғы 23 ақпандағы N 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен .
2. Осы Нұсқаулықтың мақсаты үшiн уәкiлеттi орган Standard & Poor's агенттiгiнiң рейтинг бағасынан басқа сондай-ақ Moody's Investors Service және Fitch рейтинг агенттiгiнiң бағасын және басқа еншiлес рейтинг ұйымдарының рейтинг бағасын таниды.

3) кредитный риск - риск возникновения расходов (убытков) вследствие неуплаты заемщиком (эмитентом) основного долга и (или) вознаграждения, причитающихся кредитору (инвестору), в установленный условиями выпуска ценной бумаги срок (облигации, государственные обязательства и другие). Кредитный риск также включает риск потерь, возникающих в связи с невыполнением партнером обязательств по свопам, опционам и в период урегулирования расчетов по ценным бумагам;
4) фондовый риск - риск возникновения расходов (убытков) вследствие изменения стоимости акций, возникающий в случае изменения условий финансовых рынков, влияющих на рыночную стоимость акций;
5) суммарный коэффициент достаточности собственного капитала - сумма коэффициентов достаточности собственного капитала Фонда, рассчитанного в соответствии с настоящей Инструкцией, и коэффициента достаточности собственного капитала Организации, рассчитанного в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 октября 2006 года N 223 "Об утверждении Инструкции о нормативных значениях пруденциальных нормативов, методике их расчетов для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4480);
6) процентный риск - риск возникновения расходов (убытков) вследствие неблагоприятного изменения ставок вознаграждения, включающий:
общий процентный риск, связанный с несоблюдением сроков погашения размещенных активов (при фиксированных ставках вознаграждения);
специфический процентный риск, связанный с применением различных методов начисления и корректировки получаемого и уплачиваемого вознаграждения по ряду инструментов, которые при прочих равных условиях имеют сходные ценовые характеристики;
7) рыночный риск - риск возникновения расходов (убытков), связанных с неблагоприятными движениями финансовых рынков. Рыночный риск имеет макроэкономическую природу, то есть источниками рыночных рисков являются макроэкономические показатели финансовой системы. Рыночный риск представляет сумму процентного, валютного и фондового риска;
8) уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий регулирование и надзор финансового рынка и финансовых организаций.
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 23.02.2007 N 40 (порядок введения в действие см. п.2 ).
2. Для целей настоящей Инструкции, помимо рейтинговых оценок агентства Standard & Poor's уполномоченным органом также признаются рейтинговые оценки агентств Moody's Investors Service и Fitch, и их дочерних рейтинговых организаций.

2-тарау. Меншiктi капиталдың жеткiлiктiлiк
жиынтық коэффициентi
3. Осы Нұсқаулықтың 1-тармағының 6) тармақшасында көрсетiлген меншiктi капиталдың жеткiлiктiлiк коэффициентiнiң мәнi күн сайын мынадай болу тиiс:
1) 2007 жылдың 1-қаңтарынан бастап - 0,01 кем емес;
2) 2008 жылдың 1-қаңтарынан бастап - 0,04 кем емес;
3) 2009 жылдың 1-қаңтарынан бастап - 0,06 кем емес.
4. Осы Нұсқаулықтың 3-тармағының талаптарын орындау мақсатында активтерi аталған ұйымдағы инвестициялық басқаруда болған Ұйым мен Қордың арасында меншiктi капиталдың жеткiлiктiлiгiнiң жиынтық коэффициентiн сақтау туралы шарт жасалуы мүмкiн. Шарт жазбаша нысанда жасалады және оның құрамында мынадай мәлiметтер болуы тиiс:
ұйымның К 1 коэффициентiнiң мәнiнiң меншiктi капиталдың жеткiлiктiлiк жиынтық коэффициентiне ара-қатынасы;
Активтерi аталған ұйымның инвестициялық басқаруында тұрған ұйымның К 1 коэффициентiнiң мәнiнiң меншiктi капиталдың жеткiлiктiлiк жиынтық коэффициентiне ара-қатынасы;
Активтерi аталған ұйымның инвестициялық басқаруында тұрған ұйымның және Қордың К 1 коэффициенттерiнiң мәнiнiң меншiктi капиталдың жеткiлiктiлiк жиынтық коэффициентiне ара-қатынасын анықтау бөлiгiнде Шартқа өзгерiстер енгiзу, осындай өзгерiстердi қолданысқа енгiзу күнiн көрсету, оның кезеңдiлiгi.
Қор уәкiлеттi органға осы Шарт жасалған күннен бастап бiр күн iшiнде осы Шарттың көшiрмесiн жiбередi.
Ұйым мен Қордың арасында меншiктi капиталдың жеткiлiктiлiгiнiң жиынтық коэффициентiн сақтау туралы шарт жасалмаған жағдайда Қордың К 1 коэффициентiнiң мәнi меншiктi капиталдың жеткiлiктiлiгiнiң жиынтық коэффициентiнiң жетпiс пайызынан кем болмауы тиiс.
К 1 коэффициентiнiң мәнiн Қор күн сайын жұмыс күнiнiң аяғында анықтап отырады.
Ескерту: 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Басқармасының 2007 жылғы 23 ақпандағы N 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен .
2-тарау. "Меншiктi капиталдың жеткiлiктiлiк"
1 пруденциалдық нормативi
5. Қордың меншiктi капиталының жеткiлiктiлiгi К 1 коэффициентiмен сипатталады.
К 1 коэффициентi мына формула бойынша есептеледi:
К 1 = (ӨА-М)/ MЗA, мұнда
ӨА - осы Нұсқаулықтың 6 және 7-тармақтарында көрсетiлген өтiмдi және басқа активтер;
M - міндеттемелер ("репо" операциясын ашық сауда әдісімен өткізгенде, міндеттемелерге тек "репо" ашу сәтіне қор биржасының ішкі ережелеріне сәйкес анықталған "репо" объектісінің нарықтық құнының дисконт сомасы кіреді);
МЗА - мына формула бойынша есептелетiн тәуекел дәрежесi бойынша мөлшерленген Қордың инвестициялық портфелiндегi қаржы құралдарының құны:
MЗA = Е(К * Кт)+((Жпт+Епт)+Е Ак * 0,08 + Вт)) + IIБ, мұнда Е(К * Кт) - кредиттiк тәуекел, мұнда
К - қаржылық есеп берудiң халықаралық стандарттарына сәйкес өтелгенге дейiн ұсталатын санатқа енгiзiлген борыштық бағалы қағаздардың, сондай-ақ үш жылдан астам портфельде болатын борыштық бағалы қағаздардың, депозиттердiң, тазартылған қымбат металдардың ағымдағы құны;
Кт - осы Нұсқаулықтың 1-қосымшасына сәйкес кредиттiк тәуекел дәрежесi бойынша мөлшерленген қаржы құралдарының тәуекел деңгейi;
(Жпт+Епт)+ЕАк*0,08+Вт - рыноктық тәуекел, мұнда

Глава 2. Суммарный коэффициент достаточности
собственного капитала
3. Значение суммарного коэффициента достаточности собственного капитала, указанного в подпункте 6) пункта 1 настоящей Инструкции, должно составлять:
1) с 1 января 2007 года - не менее 0,01;
2) с 1 января 2008 года - не менее 0,04;
3) с 1 января 2009 года - не менее 0,06.
4. В целях выполнения требований пункта 3 настоящей Инструкции, между Организацией и Фондом, активы которого находятся в инвестиционном управлении у данной организации, может быть заключен договор о соблюдении суммарного коэффициента достаточности собственного капитала. Договор заключается в письменной форме и должен содержать следующие сведения:
соотношение значений коэффициента K 1 организации к суммарному коэффициенту достаточности собственного капитала;
соотношение значений коэффициента К 1 фонда, активы которого находятся в инвестиционном управлении у данной организации, к суммарному коэффициенту достаточности собственного капитала;
периодичность внесения изменений в договор в части определения соотношения значений коэффициентов К 1 Организации и фонда, активы которого находятся в инвестиционном управлении у данной организации, к суммарному коэффициенту достаточности собственного капитала, с указанием даты введения в действие таких изменений.
Фонд направляет в уполномоченный орган копию данного договора в течение одного дня со дня его заключения.
В случае отсутствия договора о соблюдении суммарного коэффициента достаточности собственного капитала, заключенного между организацией и Фондом, значение коэффициента К 1 Фонда должно составлять не менее семидесяти процентов от суммарного коэффициента достаточности собственного капитала.
Значение коэффициента K 1 определяется фондом ежедневно на конец рабочего дня.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 23.02.2007 N 40 (порядок введения в действие см. п.2 ).
Глава 3. Пруденциальный норматив 1
"Достаточность собственного капитала"
5. Достаточность собственного капитала Фонда характеризуется коэффициентом К 1 .
Коэффициент K 1 рассчитывается по формуле:
К,= (ЛА-О)/ВПА, где
ЛА- ликвидные и прочие активы, установленные пунктами 6 и 7 настоящей Инструкции;
О - обязательства (при совершении операции "репо" методом открытых торгов в обязательства включается только сумма дисконтирования рыночной стоимости объекта "репо" на момент открытия "репо", определенная согласно внутренним правилам фондовой биржи);
ВПА - стоимость финансовых инструментов, находящихся в инвестиционном портфеле фонда, взвешенных по степени риска, которая рассчитывается по формуле:
ВПА = E(К * Кр)+((Опр + СПр)+ E Ак * 0,08 + Вр)) + УВД, где
E(К * Кр) - кредитный риск, где
К - текущая стоимость долговых ценных бумаг, отнесенных в категорию удерживаемых до погашения в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности, а также долговых ценных бумаг, которые находятся в портфеле более трех лет, депозитов, аффинированных драгоценных металлов,
Кр - степень риска финансового инструмента, взвешиваемого по кредитному риску, в соответствии с Приложением 1 к настоящей Инструкции;
(Опр + СПр) + E Ак * 0,08 + Вр - рыночный риск, где

(Жпт+Епт) - осы Нұсқаулықтың 2-қосымшасына сәйкес есептелген ерекше пайыздық тәуекелдiң және осы Нұсқаулықтың 3-қосымшасына сәйкес есептелген жалпы пайыздық тәуекелдiң кредиттiк тәуекел есебiне қабылданбаған борыштық бағалы қағаздар бойынша сомасын көрсететiн пайыздық тәуекел.
ЕАк*0,08 - қор тәуекелi, мұнда
Ак - акциялардың, пайлардың ағымдағы құны,
Вт - В*0,08 ретiнде анықталатын валюталық тәуекел, мұнда, шетелдік қолма-қол валютасындағы
В - шығару шарты бағалы қағаздардың айналымының барлық кезеңіне ұлттық валютаның белгіленген бағамы бойынша осы қаржы құралы бойынша ақша ағындарын белгілеуді көздейтін қаржы құралдарын қоспағанда, шетел валютасында номинирленген қаржы құралдарының, сондай-ақ, олар бойынша шетел валюталарының бағамдары өзгеруіне индекстелген номинал және/немесе купондық сыйақы, және бағалы металдардың ағымдағы құны;
ОЖК - формула бойынша есептелетiн орташа алынған жалпы кiрiс:
Е соңғы үш қаржы жылында алынған жалпы кiрiс
ОЖК = ------------------------------------------------.
З
ОЖК мөлшерi қаржылық есеп беруге сәйкес есептi жылдың бiрiншi айының бiрiншi күнгi жағдай бойынша жыл сайын есептеледі және қажет болғанда жыл сайынғы аудиттен кейiн түзетiледi.
Ескерту: 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Басқармасының 2007 жылғы 23 ақпандағы N 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), 2007.12.24. N 271 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді) Қаулыларымен.
6. Қордың мынадай активтерi өтiмдi активтер ретiнде танылады:
1) ақша және ақша эквиваленттерi, оның iшiнде:
кассадағы ақша;
Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерiндегi ағымдағы шоттарындағы ақша;
Standard & Poor's агенттiгiнiң немесе осыған ұқсас деңгейдегi басқа рейтинг агенттiктерiнiң бiрiнiң халықаралық шәкiлi бойынша "ВВВ-"-дан төмен емес ұзақ мерзiмдi және/немесе қысқа мерзiмдi рейтингi бар резидент емес банктердiң ағымдағы шоттарындағы ақша;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiндегi салымдар;
3) акциялары листингтiң аса жоғары санаты бойынша қор биржасының ресми тiзiмiне енгiзiлген немесе резидент емес еншiлес банктер болып табылатын "Standard & Poor's" агенттiгiнiң халықаралық шәкiлi бойынша "ВВВ-"-дан кем емес ұзақ мерзiмдi және/немесе қысқа мерзiмдi, жеке рейтингi немесе басқа рейтинг агенттiктерiнiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi, немесе "Standard & Poor's" агенттiгiнiң "ВВ-" кем емес халықаралық шәкiл бойынша ұзақ мерзiмдi кредиттiк рейтингi, немесе "Standard & Poor's" ұлттық шәкiлi бойынша "kzBBB" кем емес рейтинг бағасы, немесе басқа рейтинг агенттiктерiнiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi (негiзгi борыш пен есептелген сыйақы сомасын ескерiп) бар, болуы мүмкiн жоғалтулар резервiн шегергендегi Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерiндегi салымдар;

(Опр + СПр) - процентный риск, представляющий собой сумму специфического процентного риска, рассчитанного в соответствии с Приложением 2 к настоящей Инструкции, и общего процентного риска, рассчитанного в соответствии с Приложением 3 к настоящей Инструкции, по долговым ценным бумагам, не принятых в расчет кредитного риска.
E Ак * 0,08 - фондовый риск, где
Ак - текущая стоимость акций, паев, наличной иностранной валюты;
Вр - валютный риск, определяемый как В * 0,08, где
В - текущая стоимость финансовых инструментов, номинированных в иностранной валюте, а также номинал и/или купонное вознаграждение по которым индексировано к изменению курсов иностранных валют, за исключением финансовых инструментов, условия выпуска которых предусматривают фиксацию денежных потоков по данному инструменту по установленному курсу в национальной валюте на весь период обращения данных ценных бумаг, и драгоценных металлов;
УВД - усредненный валовой доход, рассчитываемый по формуле:
E валового дохода, полученного за последние три финансовых года .
УВД =                            3
Величина УВД рассчитывается ежегодно по состоянию на первое число первого месяца отчетного года в соответствии с финансовой отчетностью и корректируется в случае необходимости после ежегодного аудита.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 23.02.2007 N 40 (порядок введения в действие см. п.2 ); от 24.12.2007 N 271 (порядок введения в действие см. п.2 ).
6. В качестве ликвидных активов признаются следующие активы Фонда:
1) деньги и денежные эквиваленты, в том числе:
деньги в кассе;
деньги на текущих счетах в банках второго уровня Республики Казахстан;
деньги на текущих счетах в банках-нерезидентах, которые имеют долгосрочный и/или краткосрочный, индивидуальный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства "Standard & Poor's" или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств;
2) вклады в Национальном Банке Республики Казахстан;
3) вклады в банках второго уровня Республики Казахстан, акции которых включены в официальный список фондовой биржи по наивысшей категории листинга, или являющихся дочерними банками-резидентами, родительские банки-нерезиденты которых имеют долгосрочный и/или краткосрочный, индивидуальный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства "Standard & Poor's" или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или имеющих долгосрочный кредитный рейтинг по международной шкале не ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's, или рейтинговую оценку не ниже "kzBBB" по национальной шкале "Standard & Poor's", или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;

4) "Standard & Poor's" агенттiгiнiң халықаралық шәкiлi бойынша "ВВВ-"-дан кем емес ұзақ мерзiмдi және/немесе қысқа мерзiмдi, жеке рейтингi бар немесе басқа рейтинг агенттiктерiнiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар (негiзгi борыш пен есептелген сыйақы сомасын ескерiп), болуы мүмкiн жоғалтулар резервiн шегергендегi резидент емес банктердегi салымдар;
5) болуы мүмкiн жоғалтулар резервiн шегергендегi Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бағалы қағаздары (басқа мемлекеттердiң заңнамасына сәйкес эмиссияланғандарын қосқанда) (негiзгi борыш пен есептелген сыйақы сомасын ескерiп);
6) болуы мүмкiн жоғалтулар резервiн шегергендегi (негiзгi борыш пен есептелген сыйақы сомасын ескерiп) листингтiң аса жоғары санаты бойынша қор биржасының ресми тiзiмiне енгiзiлген (Қор биржасының ресми тiзiмiне енгiзiлген ипотекалық облигациялардан және "Қазақстан Даму Банкi" АҚ облигацияларынан басқа), Қорға қатысты аффилиирленген тұлғалар болып табылмайтын, Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердiң заңнамаларына сәйкес шығарылған Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының мемлекеттiк емес эмиссиялық бағалы қағаздары;
7) болуы мүмкiн жоғалтулар резервiн шегергендегi қор биржасының ресми тiзiмiне енгiзiлген (негiзгi борыш пен есептелген сыйақы сомасын ескерiп) Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының ипотекалық облигациялары;
8) болуы мүмкiн жоғалтулар резервiн шегергендегi ұйымдасқан рыноктағы айналыстағы Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының инфрақұрылымдық облигациялары;
9) болуы мүмкiн жоғалтулар резервiн шегергендегi "Қазақстан Даму Банкi" АҚ облигациялары (негiзгi борыш пен есептелген сыйақы сомасын ескерiп);
10) болуы мүмкiн жоғалтулар резервiн шегергендегi (негiзгi борыш пен есептелген сыйақы сомасын ескерiп) "Standard & Poor's" агенттiгiнiң халықаралық шәкiлi бойынша "ВВВ-"-дан кем емес тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтинг агенттiктерiнiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердiң бағалы қағаздары;
11) болуы мүмкiн жоғалтулар резервiн шегергендегi (негiзгi борыш пен есептелген сыйақы сомасын ескерiп) "Standard & Poor's" агенттiгiнiң халықаралық шәкiлi бойынша "ВВВ-"-дан кем емес тәуелсiз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттiктерiнiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шетелдiк эмитенттердiң мемлекеттiк емес борыштық бағалы қағаздары;
12) болуы мүмкiн жоғалтулар резервiн шегергендегi "Standard & Poor's" агенттiгiнiң халықаралық шәкiлi бойынша "ВВВ-"-дан кем емес тәуелсiз рейтингi немесе басқа рейтинг агенттiктерiнiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шетелдiк эмитенттердiң акциялары;

4) вклады в банках-нерезидентах, которые имеют долгосрочный и/или краткосрочный, индивидуальный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства "Standard & Poor's" или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
5) государственные ценные бумаги Республики Казахстан (включая эмитированные в соответствии с законодательством других государств) (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
6) негосударственные эмиссионные ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, не являющихся аффилиированными лицами по отношению к Фонду, включенные в официальный список фондовой биржи по наивысшей категории листинга (за исключением ипотечных облигаций, включенных в официальный список фондовой биржи и облигаций АО "Банк Развития Казахстана") (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
7) ипотечные облигации юридических лиц Республики Казахстан, включенные в официальный список фондовой биржи (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
8) инфраструктурные облигации юридических лиц Республики Казахстан, обращающиеся на организованном рынке, (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
9) облигации АО "Банк Развития Казахстана" (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
10) ценные бумаги иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства "Standard & Poor's" или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
11) негосударственные долговые ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющие рейтинговую оценку не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства "Standard & Poor's" или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
12) акции иностранных эмитентов, имеющих рейтинговую оценку не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства "Standard & Poor's" или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, за вычетом резервов на возможные потери;

13) болуы мүмкiн жоғалтулар резервiн шегергендегi (негiзгi борыш пен есептелген сыйақы сомасын ескерiп) халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары;
14) "Standard & Poor's" агенттiгiнiң халықаралық шәкiлi бойынша "ВВ-"-дан кем емес рейтингi бар немесе басқа рейтинг агенттiктерiнiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi, немесе шет мемлекеттiң немесе Қазақстан Республикасының ұйымдасқан рыноктарында айналысқа түскен "Standard & Poor's" ұлттық шәкiлi бойынша немесе басқа рейтинг агенттiктерiнiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi "kzBBB" кем емес рейтинг бағасы бар Қорға қатысты аффилиирленген тұлғалар болып табылмайтын Қазақстан Республикасы ұйымдарының акциялары, және Қорға қатысты аффилиирленген тұлғалар болып табылмайтын, болуы мүмкiн жоғалтулар резервiн шегергендегi (негiзгi борыш пен есептелген сыйақы сомасын ескерiп) "Standard & Poor's" агенттiгiнiң халықаралық шәкiлi бойынша "ВВ-"-дан кем емес рейтинг бағасы бар немесе басқа рейтинг агенттiктерiнiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi, немесе шет мемлекеттiң немесе Қазақстан Республикасының ұйымдасқан рыноктарында айналысқа түскен "Standard & Poor's" ұлттық шәкiлi бойынша немесе басқа рейтинг агенттiктерiнiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi "kzBBB" кем емес рейтинг бағасы бар Қазақстан Республикасы ұйымдарының акциялары;
15) тазартылған қымбат металдар;
16) болуы мүмкiн жоғалтулар резервiн шегергендегi (негiзгi борыш пен есептелген сыйақы сомасын ескерiп) (қор биржасының ресми тiзiмiне енгiзiлген ипотекалық облигациялардан басқа) листингтiң аса жоғарыдан кейiнгi санаты бойынша қор биржасының ресми тiзiмiне енгiзiлген Қорға қатысты аффилиирленген тұлғалар болып табылмайтын (оның iшiнде басқа мемлекеттердiң заңнамаларына сәйкес шығарылған бағалы қағаздар) Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының мемлекеттiк емес эмиссиялық бағалы қағаздары;
17) болуы мүмкiн жоғалтулар резервiн шегергендегi (негiзгi борыш пен есептелген сыйақы сомасын ескерiп) Алматы қаласындағы Өңiрлiк Қаржы Орталығының арнайы сауда алаңында листинг рәсiмінен өткен борыштық бағалы қағаздар;
18) болуы мүмкiн жоғалтулар резервiн шегергендегi (елу пайызға кемiтiлген) ашық және/немесе аралық пай инвестициялық қорларының пайлары;
19) Қорға қатысты аффилиирленген тұлғалар болып табылмайтын, қызметкерлердiң және басқа тұлғалардың дебиторлық берешектерiн шегергендегi заңды тұлғалардың дебиторлық берешегi (болуы мүмкiн жоғалтулар резервiн шегерiп), оның iшiнде:
Қорға қатысты аффилиирленген тұлғалар болып табылмайтын, қызметкерлердiң және басқа тұлғалардың шарт талаптары бойынша үш күннен аспайтын мерзiмге ұзартылған дебиторлық берешектерiн шегергендегi заңды тұлғалардың дебиторлық берешегi (болуы мүмкiн жоғалтулар резервiн шегерiп);
Қорға қатысты аффилиирленген тұлғалар болып табылмайтын, қызметкерлердiң және басқа тұлғалардың шарт талаптары бойынша тоқсан күннен аспайтын мерзiмге ұзартылған дебиторлық берешектерiн шегергендегi заңды тұлғалардың дебиторлық берешегi (болуы мүмкiн жоғалтулар резервiн шегерiп).
Осы тармақта көрсетілген бағалы қағаздар мынадай жағдайларда өтімді активтер есебіне қосылмайды:
Қор оларды қайта сатып алу шартымен сатқан немесе кепілге берген, немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа жолмен ауыртпалық салған жағдайда;
Қор автоматтандырылған "репо" нарығында қайта сату шартымен бағалы қағаздарды сатып алған жағдайда.
Ескерту: 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Басқармасының 2007 жылғы 23 ақпандағы N 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), 2007.12.24. N 271 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді) Қаулыларымен.

13) ценные бумаги международных финансовых организаций (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
14) акции организаций Республики Казахстан, не являющихся аффилированными лицами по отношению к Фонду, имеющих рейтинговую оценку не ниже "ВВ-" по международной шкале агентства "Standard & Poor's" или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку не ниже "kzBBB" по национальной шкале Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, обращающиеся на организованных рынках иностранных государств или Республики Казахстан, и долговые ценные бумаги организаций Республики Казахстан, не являющихся аффилированными лицами по отношению к Фонду, имеющие рейтинговую оценку не ниже "ВВ-" по международной шкале агентства "Standard & Poor's" или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку не ниже "kzBBB" по национальной шкале Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, обращающиеся на организованных рынках иностранных государств или Республики Казахстан (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
15) аффинированные драгоценные металлы;
16) негосударственные эмиссионные ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан (в том числе ценные бумаги, выпущенные в соответствии с законодательством других государств), не являющихся аффилированными лицами по отношению к Фонду, включенные в официальный список фондовой биржи по категории листинга, следующей за наивысшей (за исключением ипотечных облигаций, включенных в официальный список фондовой биржи) (с учетом суммы основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
17) долговые ценные бумаги, прошедшие процедуру листинга на специальной торговой площадке Регионального Финансового Центра города Алматы (с учетом суммы основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
18) паи открытого и/или интервального паевых инвестиционных фондов, за вычетом резервов на возможные потери (уменьшенные на пятьдесят процентов);
19) дебиторская задолженность (за вычетом резервов на возможные потери) юридических  лиц, не являющихся по отношению к Фонду аффилиированными лицами, за вычетом дебиторской задолженности работников и других лиц, в том числе:
дебиторская задолженность (за вычетом резервов на возможные потери) юридических лиц, не являющихся по отношению к Фонду аффилиированными лицами, за вычетом дебиторской задолженности работников и других лиц, просроченная по условиям договора на срок не более трех дней;
дебиторская задолженность (за вычетом резервов на возможные потери) юридических лиц, не являющихся по отношению к Фонду аффилиированными лицами, за вычетом дебиторской задолженности работников и других лиц, просроченная по условиям договора на срок не более девяносто дней.
Ценные бумаги, указанные в настоящем пункте, не включаются в расчет ликвидных активов в случаях:
продажи ценных бумаг Фондом на условиях их обратного выкупа или передачи в залог, или обременения иным образом в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
покупки ценных бумаг Фондом на рынке автоматического "репо" на условиях их обратной продажи.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 23.02.2007 N 40 (порядок введения в действие см. п.2 ); от 24.12.2007 N 271 (порядок введения в действие см. п.2 )

7. Қордың мынадай активтерi басқа активтер ретiнде танылады:
1) Қордың баланстық құн бойынша негiзгi қаражаты, оның iшiнде:
Меншiк иелiгiнде болған немесе тұрақты жер пайдалану құқығы бар жерлер;
Меншiк иелiгiнде болған үйлер мен ғимараттар;
Меншiк иелiгiнде болған машиналар және жабдықтар;
2) баланстық құн бойынша бағдарламалық қамтамасыз ету.
8. Күнтiзбелiк жыл қорытындысы бойынша Қор оның номиналдық кiрiстiк көрсеткiшi мен кiрiстiлiктiң барынша төмен мәнi арасындағы айырма есебiн зейнетақы активтерi бойынша барынша төмен деңгейден кем емес кiрiс алуды қамтамасыз ету мақсатында дербес жасайды.
9. Қордың номиналды кiрiстiлiк көрсеткiшi Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгi Басқармасының "Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтер туралы ереженi бекiту туралы" 2006 жылғы 27-қазандағы N 223 қаулысына сәйкес (бұдан әрi - N 223 қаулы) есептелген К 2 номиналды коэффициентiмен сипатталады.
10. Тиістi кезеңдегi барынша төмен кiрiстiлiктiң барынша төмен мәнi барлық жинақтаушы зейнетақы қорлары үшiн осы кезеңдегi орташа алынған номиналды кiрiстiң түзетiлген коэффициентiнен N 223 қаулының 18-тармағымен белгiленген кiрiстiлiктiң ауытқуының төменгi шегiне тең жалпы шектi көрсетедi.
11. Күнтiзбелiк жыл соңында Қорда оның номиналды құнының көрсеткiшi мен кiрiстiлiктiң барынша төмен мәнiнiң арасындағы терiс айырма бар болса, Қор осы айырманы кастодиан банктегi Қордың инвестициялық шотына тиiстi ақша сомасы түрiнде аударым жасау жолымен өтейдi.
12. Қор кiрiстiлiктiң барынша төмен мәнi мен К 2 коэффициентi арасындағы терiс айырманы алып тастау мақсатында кастодиан банктегi Қордың инвестициялық шотына аударым жасаған сомасы N 223 қаулының 19-тармағына сәйкес есептеледi.
Қор кiрiстiлiктiң барынша төмен мәнi мен К 2 коэффициентi арасындағы терiс айырманы алып тастау үшiн өтейтiн сомасын кастодиан банктегi инвестициялық шотына есеп айырысу жасалатын жылдан кейiнгi жылдың 1-ақпанына дейiнгi мерзiмде аударым жасауы тиiс.
13. Қор кiрiстiлiктiң барынша төмен мәнi мен К 2 коэффициентi арасындағы терiс айырманы алып тастайтын соманы өтегеннен кейiнгi күн iшiнде уәкiлеттi органға осы соманың аударым жасалғандығы жөнiндегi кастодиан банктiң растамасымен бiрге жiбередi.

7. В качестве прочих активов признаются следующие активы Фонда:
1) основные средства Фонда по балансовой стоимости, в том числе:
земля, находящаяся в собственности или на праве постоянного землепользования;
здания и сооружения, находящиеся в собственности;
машины и оборудование, находящиеся в собственности;
2) программное обеспечение - по балансовой стоимости.
8. По итогам календарного года Фондом самостоятельно производится расчет разницы между показателем номинальной доходности Фонда и минимальным значением доходности для целей обеспечения получения доходности по пенсионным активам не ниже минимального  уровня.
9. Показатель номинальной доходности Фонда характеризуется коэффициентом номинального дохода К 2 , рассчитанного в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций  от 27 октября 2006 года N 223 "Об утверждении Инструкции о нормативных значениях пруденциальных нормативов, методике их расчетов для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами" (далее - постановление N 223).
10. Минимальное значение доходности для соответствующего периода представляет собой общую для всех накопительных пенсионных фондов величину, равную нижнему пределу отклонения доходности, установленного пунктом 18 постановления N 223, от скорректированного коэффициента среднего номинального дохода за данный период.
11. В случае, когда на конец календарного года у Фонда существует отрицательная разница между показателем номинальной доходности Фонда и минимальным значением  доходности, Фонд возмещает данную разницу за счет собственного капитала путем зачисления соответствующей суммы денег на инвестиционный счет Фонда в банке-кастодиане.
12. Сумма, которую Фонд зачисляет на инвестиционный счет в банке-кастодиане для целей исключения отрицательной разницы между минимальным значением доходности и коэффициентом К 2 , рассчитывается в соответствии с пунктом 19 постановления N 223.
Сумма, которую Фонд возмещает для исключения отрицательной разницы между минимальным значением доходности и коэффициентом К 2 , должна быть зачислена на инвестиционный счет в банке-кастодиане в срок до 1 февраля года, следующего за годом произведения расчета.
13. Фонд в течение дня, следующего за днем произведения зачисления суммы возмещения отрицательной разницы между минимальным значением доходности и коэффициентом К 2 , направляет в уполномоченный орган информацию о зачислении данной суммы с подтверждением банка-кастодиана.

4-тарау. "Бiр эмитенттiң мемлекеттiк емес бағалы қағаздарға,
екiншi деңгейдегi бiр банктегi салымға, бiр заңды тұлғаның
жарғы капиталындағы қатысу үлесiне және кассадағы ақша
қалдығына инвестициялары" 2 пруденциалдық нормативi
14. Бiр эмитенттiң мемлекеттiк емес бағалы қағаздарға, екiншi деңгейдегi бiр банктегi салымға, сондай-ақ меншiктi активтердi инвестициялау кезiнде осы Нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылуы мүмкiн Қордың инвестициясының жиынтық мөлшерi мына мәндерден аспауы тиiс:
1) екiншi деңгейдегi бiр банк эмиссиялаған бағалы қағаздарға, сондай-ақ осы банктегi салымдарға - мынадай талаптарды сақтаған кезде Қордың меншiктi активтерiнiң он пайызы көлемiнде:
осы инвестициялардың мөлшерi банктiң меншiктi капиталының мөлшерiнiң отыз бес процентiнен аспауы тиiс (қаржы агенттiктерi мен ипотекалық облигацияларды қоспағанда) не осы банктiң меншiктi капиталының мөлшерiнiң елу процентiнен аспауы тиiс, егер осы банк "ВВ-"-дан кем емес ұзақ мерзiмдi инвестициялық рейтинг бағасы бар ("Standard & Poor's" рейтинг агенттiгiнiң жiктелiмi бойынша) немесе басқа рейтинг агенттiктерiнiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар болса;
екiншi деңгейдегi бiр банк бағалы қағаздарға эмиссиялаған инвестиция мөлшерi банктiң меншiктi капиталының мөлшерiнiң жиырма бес процентiнен аспауы керек (қаржы агенттiктерi мен ипотекалық облигацияларды қоспағанда);
екiншi деңгейдегi бiр банктегi салымдарға салынған инвестиция мөлшерi банктiң меншiктi капиталының мөлшерiнiң жиырма процентiнен аспауы керек;
Қордың банктiң дауыс берушi акцияларының зейнетақылық және меншiктi активтер есебiнен жасалған инвестициялары осы банктiң дауыс берушi акцияларының жалпы санының он пайызынан кем болмауы тиiс;
2) екiншi деңгейдегi банктiң бағалы қағаздарына және екiншi деңгейдегi банк болып табылмайтын банктiң аффилиирленген тұлғаларына, сондай-ақ осы банктегi салымдарға - осы тармақтың 4) тармақшасының екiншi абзацымен және 3) тармақшасының екiншi абзацымен, 1) тармақшасының екiншi абзацымен белгiленген шектеулердi сақтау шарты бойынша Қордың меншiктi активтерiнiң көлемiнiң он пайызынан;
3) екiншi деңгейдегi банк болып табылмайтын эмитенттiң облигациясына - Қордың меншiктi активтерi көлемiнiң он пайызынан;
бiрақ осы эмитенттiң меншiктi капиталы мөлшерiнiң жиырма пайызынан артық емес (қаржылық агенттiктерiнен, ипотекалық облигациялардан және мемлекеттiң немесе қаржы агенттiгiнiң кепiлдiгiмен шығарылған облигациялардан басқа) немесе осы эмитенттiң бiр эмиссиясының облигацияларының жалпы көлемiнiң (аталған шектердiң қайсысы мейлiнше кем болатындығына қатысты) жиырма бес пайызынан аспауы керек;

Глава 4. Пруденциальный норматив 2
"Инвестиции в негосударственные ценные бумаги
одного эмитента, во вклады в одном банке второго уровня,
в доли участия в уставном капитале одного юридического лица
и остаток денег в кассе"
14. Суммарный размер инвестиций Фонда в негосударственные ценные бумаги одного эмитента, во вклады в одном банке второго уровня, а также в доли участия в уставном капитале одного юридического лица, которые могут быть осуществлены в соответствии с настоящей Инструкцией при инвестировании собственных активов, не должен превышать следующих значений:
1) в ценные бумаги, эмитированные одним банком второго уровня, а также во вклады в данном банке - десяти процентов от объема собственных активов Фонда при соблюдении следующих условий:
размер данных инвестиций не должен превышать тридцати пяти процентов от размера собственного капитала банка (за исключением финансовых агентств и ипотечных облигаций) либо не более пятидесяти процентов от размера собственного капитала данного банка в случае, если данный банк имеет долгосрочную инвестиционную рейтинговую оценку не ниже "ВВ-" (по классификации рейтингового агентства "Standard & Poor's") или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств;
размер инвестиций в ценные бумаги, эмитированные одним банком второго уровня, не превышает двадцати пяти процентов от размера собственного капитала банка (за исключением финансовых агентств и ипотечных облигаций);
размер инвестиций во вклады в одном банке второго уровня не превышает двадцати процентов от размера собственного капитала банка;
инвестиции Фонда за счет пенсионных и собственных активов в голосующие акции банка должны составлять менее десяти процентов от общего количества голосующих акций данного банка;
2) в ценные бумаги банка второго уровня и аффилиированных лиц банка, не являющихся банками второго уровня, а также во вклады в данном банке, - десяти процентов от объема собственных активов Фонда, при условии соблюдения ограничений, установленных абзацем вторым подпункта 1), абзацем вторым подпункта 3) и абзацем вторым подпункта 4) настоящего пункта;
3) в облигации эмитента, не являющегося банком второго уровня - десяти процентов от объема собственных активов Фонда, но не более двадцати процентов от размера собственного капитала данного эмитента (за исключением финансовых агентств, ипотечных облигаций и облигаций, выпущенных под гарантии государства или финансового агентства) или не более двадцати пяти процентов от общего объема облигаций одной эмиссии данного эмитента (в зависимости от того, какая из указанных величин является наименьшей);

4) екiншi деңгейдегi банк болып табылмайтын эмитент акциясында - Қордың меншiктi активтерiнiң көлемiнiң он бес процентiнен, бiрақ осы эмитенттiң дауыс берушi акцияларының жалпы санының он процентiнен кем емес;
5) бiр заңды тұлғаның жарғы капиталындағы қатысу үлесi Қордың меншiктi активтерiнiң он бес процентiнен аспайтын мөлшерде;
6) Қордың Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын және Алматы қаласының Өңiрлiк Қаржы Орталығының арнайы сауда алаңының ресми тізімін қоспағандағы және Қордың меншiктi активтері көлемiнiң он пайызы мөлшерінде сауда-саттықты ұйымдастырушының ресми тізіміне енгізілген, бірақ осы басқарушы компанияның аралық пай инвестициялық қорының пай активтерінің он пайызынан аспауы тиіс;
7) "Standard & Poor' sprincipal stability fundrаtings" ВВВm"-дан кем емес не "Standard & Poor's Fundcredit quality ratings"
ВВВf-"-дан кем емес халықаралық рейтинг бағасы бар инвестициялық қорының пайларына, қордың меншiктi активтерiнiң көлемiнiң он бес процентiнен артық емес, бірақ осы инвестициялық қоры активтерінің он пайызынан аспайтын.
Ескерту: 14-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Басқармасының 2007.12.24. N 271 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді) Қаулысымен.
15. Қордың инвестицияларының жиынтық мөлшерiн бiр эмитенттiң мемлекеттiк емес бағалы қағаздарымен екiншi деңгейдегi бiр банктегi салымдарына салып, есептесу кезiнде:
1) Қазақстан Республикасының резидент банкiнiң (эмитенттiң) меншiктi капиталы оның Қазақстан Республикасының банк қызметiн реттейтiн заңнамасына сәйкес баспасөз басылымында жарияланған соңғы тоқсандық балансы негiзiнде немесе Қазақстан Республикасының акционерлiк қоғамдар туралы заңнамасымен не листингтiк рәсiмдерге сәйкес бағалы қағаздардың сауда-саттығын ұйымдастырушы берген заңнамаға сәйкес анықталады.
2) шетелдiк эмитенттiң меншiктi капиталы Reuters немесе Bloomberg V.L.Р ақпаратты талдама жүйесiнде немесе сауда жүйесiнде осы бағалы қағаздар бағасы белгiленетiн бағалы қағаздардың сауда-саттығын ұйымдастырушының интернет желiсiндегi сайтында немесе осы бағалы қағаздар эмитентiнiң сайтында орналасқан оның соңғы тоқсандық балансы негiзiнде анықталады;
3) бiр-бiрiне қатысты аффилиирленген банктер бiр банк болып танылады, сонымен қатар осы Нұсқаулықтың 14-тармағының 1) тармақшасының екiншi абзацымен белгiленген шектеу осындай банктердiң әр қайсысына қатысты қолданылады;

4) в акции эмитента, не являющегося банком второго уровня - пятнадцати процентов от объема собственных активов Фонда,
но менее десяти процентов от общего количества голосующих акций данного эмитента;
5) в доли участия в уставном капитале одного юридического лица в размере не более пятнадцати процентов от собственных активов Фонда;
6) в паи интервального паевого инвестиционного фонда, управляющая компания которого является резидентом Республики Казахстан, и которые включены в официальный список организатора торгов, за исключением официального списка специальной торговой площадки Регионального Финансового Центра города Алматы, в размере десяти процентов от объема собственных активов Фонда, но менее десяти процентов от активов данного интервального паевого инвестиционного фонда;
7) в паи инвестиционного фонда, имеющего международную рейтинговую оценку "Standard & Poor's principal stability fund ratings" не ниже "BBBm-" либо "Standard & Poor's Fund credit quality ratings" не ниже "BBBf-", не более пятнадцати процентов от объема собственных активов Фонда, но менее десяти процентов от активов данного инвестиционного фонда.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 24.12.2007 N 271 (порядок введения в действие см. п.2 ).
15. При расчете суммарного размера инвестиций Фонда в негосударственные ценные бумаги одного эмитента, во вклады в одном банке второго уровня:
1) собственный капитал банка (эмитента) - резидента Республики Казахстан определяется на основании его последнего квартального баланса, опубликованного в печатном издании в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим банковскую деятельность, или законодательством Республики Казахстан об акционерных обществах, либо предоставленного организатором торгов ценными бумагами в соответствии с листинговыми процедурами;
2) собственный капитал иностранного эмитента определяется на основании его последнего квартального баланса, размещенного в информационных аналитических системах Reuters или Bloomberg V.L.Р. или в сети интернет на сайте организатора торгов ценными бумагами, в торговой системе которого котируются данные ценные бумаги, или на сайте эмитента данных ценных бумаг;
3) аффилиированные по отношению друг к другу банки признаются в качестве одного банка, при этом ограничение, установленное абзацем вторым подпункта 1) пункта 14 настоящей Инструкции, применяется по отношению к каждому из таких банков;

4) бiр-бiрiне қатысты аффилиирленген, екiншi деңгейдегi банктер болып табылмайтын эмитенттер бiр эмитент ретiнде танылады, сонымен қатар осы Нұсқаулықтың 14-тармағының 4) тармақшасының екiншi абзацымен және 3) тармақшасының екiншi абзацымен белгiленген шектеулер осы эмитенттердiң әр қайсысына жеке қолданылады. Осы тармақшаның күшi кредиттiк бюро қатысушылары болып табылатын заңды тұлғаларға, сондай-ақ мемлекеттiк акциялар пакетi (қатысу үлесi) "Қазақстандық "Самрұқ" мемлекеттiк активтердi басқару холдингi" акционерлiк қоғамына берiлген заңды тұлғаларға, мемлекеттiк акциялар пакетiн (қатысу үлесiн) иелену және пайдалану құқығы "Қазына" тұрақты даму қоры" акционерлiк қоғамына берiлген заңды тұлғаларға қолданылмайды.
16. Күннiң соңындағы Қордың кассасындағы қалдық ақша мөлшерi Қордың меншiктi активтерiнiң он пайызынан аспауы тиiс.
Екінші деңгейдегі бір банктегі (өз араларында аффилиирленген тұлғалар болып табылатын екі және одан көп екінші деңгейдегі банктердегі) Қордың ағымдағы шоттарындағы ақшаның барынша жоғары ақша қалдығы Қордың меншікті активтері мөлшерінің он процентінен аспауы тиіс.
Ескерту: 16-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Басқармасының 2007 жылғы 23 ақпандағы N 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен .
17. Осы Нұсқаулықтың 14 және 15-тармақтарымен белгiленген нормалар уәкiлеттi орган белгiлеген зейнетақы активтерiн инвестициялау тәртiбiне сәйкес Қордың сатып алуы мүмкiн халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздарына қолданылмайды.
Қордың инвестицияларының жиынтық мөлшерiн екiншi деңгейдегi банк болып табылмайтын эмитент облигацияларымен есеп айырысу кезiнде облигациялардың номиналды құны пайдаланылады.
5-тарау. Пруденциалдық нормативтердiң сақталуын бақылау
18. Қор осының алдындағы жұмыс күнiнiң соңындағы, сондай-ақ ағымдағы тiкелей жұмыс күнiнiң алдындағы әр демалыс күнiнiң соңындағы жағдай бойынша әр жұмыс күнi үшiн есеп жасайды:
1) К 1 коэффициентiнiң мәнiне;
2) жасалған инвестициялардың 2-пруденциалдық нормативiне сәйкестiгiне.
19. К 1 коэффициентi мәнiнiң есептерi және осы Нұсқаулықтың 1-5-қосымшаларының нысандары бойынша пруденциалдық нормативтер есебi үшiн қосымша мәлiметтердi Қор ай сайын электронды және қағаз тасымалдағыштармен уәкiлеттi органға есептiден кейiнгi айдың бiрiншi күнгi жағдай бойынша осы айдың бесiншi жұмыс күнi Астана қаласының уақытымен 18-00-ден кешiктiрмей бередi.
Есептердегi деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы - теңгемен көрсетiледi. Оларды жасау кезiнде қолданылған өлшем бiрлiктерi мың теңгемен белгiленедi. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейiн дөңгелектенедi, ал бес жүз теңгеге тең және одан артық сома мың теңгемен дөңгелектенедi.

4) аффилированные по отношению другу к другу эмитенты, не являющиеся банками второго уровня, признаются в качестве одного эмитента, при этом ограничения, установленные абзацем вторым подпункта 3) и абзацем вторым подпункта 4) пункта 14 настоящей Инструкции, применяются к каждому из таких эмитентов по отдельности. Действие настоящего подпункта не распространяется на юридические лица, являющиеся участниками кредитных бюро, а также на юридические лица, государственные пакеты акций (доли участия) которых переданы Акционерному обществу "Казахстанский холдинг по управлению государственными активами "Самрук", и юридические лица, права владения и пользования государственными пакетами акций (доли участия) которых переданы Акционерном обществу "Фонд устойчивого развития "Қазына".
16. Размер остатка денег в кассе Фонда на конец дня не должен превышать десяти процентов от собственных активов Фонда.
Максимальный остаток денег на текущих счетах Фонда в одном банке второго уровня (в двух и более банках второго уровня, являющихся между собой аффилиированными лицами) не должен превышать десяти процентов от размера собственных активов Фонда.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 23.02.2007 N 40 (порядок введения в действие см. п.2 ).
17. Нормы, установленные пунктами 14 и 15 настоящей Инструкции, не распространяются на ценные бумаги международных финансовых организаций, которые могут быть приобретены Фондом в соответствии с порядком инвестирования пенсионных активов, установленным уполномоченным  органом.
При расчете суммарного размера инвестиций Фонда в облигации эмитента, не являющегося банком второго уровня, используется номинальная стоимость облигаций.
Глава 5. Контроль за соблюдением пруденциальных нормативов
18. Фонд производит расчеты каждый рабочий день по состоянию на конец предшествующего рабочего дня, а также на конец каждого из выходных дней, непосредственно предшествовавших текущему рабочему дню:
1) значения коэффициента К 1
2) на соответствие осуществленных инвестиций пруденциальному нормативу 2.
19. Расчеты значения коэффициента К 1 и дополнительные сведения для расчета пруденциальных нормативов по формам Приложений 1 - 5 к настоящей Инструкции ежемесячно на электронном и бумажном носителях предоставляются Фондом уполномоченному органу по состоянию на первое число месяца, следующего за отчетным, не позднее 18-00 часов времени города Астаны пятого рабочего дня данного месяца.
Данные в расчетах указываются в национальной валюте Республики Казахстан - тенге. Единица измерения, используемая при их составлении, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.

0,02
0,05
0,03
0,06
0,07
0,1
1 жылдан бастап
5 жылға дейін
0,03
0,07
0,06
0,08
0,07
0,12
5 жылдан артық
0,04
0,09
0,09
0,1
0,08
0,15
Туынды қаржы құралдары бойынша кредит тәуекелділігі есепті күннен бастап валюттау күніне дейін қалған мерзімге қатысты номиналды келісім-шарт құнын коэффициенттерге көбейту жолымен есептелінеді.
Осы кестеде келтірілген санаттың ешқайсысына да жатпайтын туынды қаржы құралдарымен операциялар "Басқа мәмілелер" санатында көрсетілген кредит тәуекелділігінің коэффициенттері бойынша саралануы тиіс.
Жинақтаушы зейнетақы қорларына
арналған пруденциалдық
нормативтердің нормативтік
мәні, олардың есебінің
әдістемесі туралы нұсқаулыққа
2-қосымша
Ескерту: 2-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Басқармасының 2007 жылғы 23 ақпандағы N 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен .
Ерекше пайыздық тәуекел
р/с
N
Атауы
Сомасы
Ерекше
тәуекел коэффициенті (%)
Есепке
арналған сома
1
Standard & Рооr's агенттігінің "АА-"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингтері бар шет мемлекеттердің Орталық үкіметтері мен орталық банктері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар, Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздар түріндегі сыйақы мөлшерлемесінің өзгеруіне байланысты рынок тәуекелі бар қаржы құралдар құны
0
2
Қазақстан Республикасы сауда-саттық ұйымдастырушыларының ресми тізіміне және Қазақстаннан тыс қара жердегі сауда-саттық ұйымдастырушыларының тізіміне кіргізілген бағалы қағаздар түріндегі, халықаралық қаржылық ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, Standard & Рооr's агенттігінің "ВВВ-"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингтерімен шет мемлекеттердің Орталық үкіметтері мен орталық банктері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар, Қазақстан Республикасы жергілікті өкімет органдары шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздар түріндегі,
сондай-ақ бағалы қағаздардың
ұйымдастырылған рыногында
айналысқа түспейтін Principal
protected notes 6 айдан кем
емес өтеу мерзімімен сыйақы
мөлшерлемесінің өзгеруіне
байланысты рынок тәуекелі бар
қаржы құралдарының құны.

0,02
0,05
0,03
0,06
0,07
0,1
От 1 до 5 лет
0,03
0,07
0,06
0,08
0,07
0,12
Свыше 5 лет
0,04
0,09
0,09
0,1
0,08
0,15
Кредитный риск по производным финансовым инструментами рассчитывается путем умножения номинальной контрактной стоимости на коэффициенты в зависимости от срока, оставшегося от отчетной даты до даты валютирования.
Операции с производными финансовыми инструментами, которые не попадают ни в одну из категорий приведенных в этой таблице, подлежат взвешиванию по коэффициентам кредитного риска, указанным в категории "Прочие сделки".
Приложение 2
к Инструкции о нормативных значениях
пруденциальных нормативов, методике
их расчетов для накопительных
пенсионных фондов
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 23.02.2007 N 40 (порядок введения в действие см. п.2 ); от 24.12.2007 N 271 (порядок введения в действие см. п.2 ).
Специфический процентный риск
N
п/п
Наименование
Сумма
Коэффи-
циент
специ-
фичного
риска
(%)
Сумма
к рас-
чету
1
Стоимость финансовых
инструментов с
рыночным риском,
связанным с
изменением ставки
вознаграждения в виде
государственных
ценных бумаг
Республики Казахстан,
ценных бумаг, имеющих
статус государствен-
ных, выпущенных
центральными
Правительствами и центральными банками
иностранных
государств,
суверенный рейтинг
которых не ниже "АА-"
агентства Standard&
Poor's или рейтинг
аналогичного уровня
одного из других
рейтинговых агентств
0
2
Стоимость финансовых
инструментов с
рыночным риском,
связанным с изменением
ставки вознаграждения
со сроком погашения
менее 6 месяцев, в
виде государственных
ценных бумаг
Республики Казахстан,
выпущенных местными
органами власти
Республики Казахстан, ценных бумаг,
имеющих статус государственных,
выпущенных
центральными
Правительствами и
центральными банками
иностранных
государств, суверенный
рейтинг которых не
ниже "ВВВ-" агентства
Standard&Poor's или
рейтинг аналогичного
уровня одного из
других рейтинговых
агентств, ценных
бумаг, выпущенных
международными
финансовыми
организациями, ценных
бумаг, включенных в
официальный список
организаторов торгов
Республики Казахстан
и организаторов торгов
за пределами
Казахстана, а также
Principal protected
notes, не
обращающиеся на
организованных рынках
ценных бумаг

0,25
3
Қазақстан Республикасы сауда-саттық ұйымдастырушыларының ресми тізіміне және Қазақстаннан тыс қара жердегі сауда-саттық ұйымдастырушыларының тізіміне кіргізілген бағалы қағаздар түріндегі, халықаралық қаржылық ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, Standard & Рооr's агенттігінің "ВВВ-"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингтерімен шет мемлекеттердің Орталық үкіметтері мен орталық банктері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар, Қазақстан Республикасы жергілікті өкімет органдары шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздар түріндегі, сондай-ақ бағалы қағаздардың ұйымдастырылған рыногында айналысқа түспейтін Principal protected notes 6 айдан 24 айға дейін өтеу мерзімімен сыйақы мөлшерлеме өзгеруіне байланысты рынок тәуекелімен қаржы құралдарының құны.
1
4
Қазақстан Республикасы сауда-саттық ұйымдастырушыларының ресми тізіміне және Қазақстаннан тыс қара жердегі сауда-саттық ұйымдастырушыларының тізіміне кіргізілген бағалы қағаздар түріндегі, халықаралық қаржылық ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, Standard & Рооr's агенттігінің "ВВВ-"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингтерімен шет мемлекеттердің Орталық үкіметтері мен орталық банктері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар, Қазақстан Республикасы жергілікті үкімет органдары шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздар түріндегі, сондай-ақ бағалы қағаздардың ұйымдастырылған рыногында айналысқа түспейтін Principal protected notes 24 айдан астам өтеу мерзімімен сыйақы мөлшерлеме өзгеруіне байланысты рынок тәуекелі бар қаржы құралдарының құны
1,6
5
1-қосымшаның алтыншы тобында көрсетілген сыйақы мөлшерлемесінің өзгеруіне  байланысты рынок тәуекелімен қаржы құралдарының құны

0,25
3
Стоимость финансовых
инструментов с
рыночным риском,
связанным с
изменением ставки
вознаграждения со
сроком погашения от 6
месяцев до 24 месяцев,
в виде государствен-
ных ценных бумаг
Республики Казахстан,
выпущенных местными
органами власти
Республики Казахстан,
ценных бумаг, имеющих статус государствен-
ных, выпущенных    центральными
Правительствами
и центральными банками
иностранных государств, суверенный рейтинг
которых не ниже "ВВВ-"»агентства
Standard&Poor's или
рейтинг
аналогичного уровня
одного из других
рейтинговых агентств, ценных бумаг,
выпущенных
международными
финансовыми
организациями,
ценных бумаг,
включенных в
официальный список
организаторов торгов
Республики Казахстан
и организаторов
торгов за пределами
Казахстана, а также
Principal protected
notes, не
обращающиеся на
организованных рынках
ценных бумаг
1
4
Стоимость финансовых инструментов с рыночным риском,
связанным с
изменением ставки
вознаграждения со
сроком погашения
более 24 месяцев, в
виде государственных
ценных бумаг
Республики Казахстан,
выпущенных местными
органами власти
Республики Казахстан,
ценных бумаг, имеющих
статус государствен-
ных, выпущенных
центральными
Правительствами
и центральными
банками иностранных
государств, суверенныйрейтинг которых не ниже "ВВВ-" агентства
Standard&Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из
других рейтинговых
агентств, ценных
бумаг, выпущенных
международными
финансовыми
организациями, ценных бумаг, включенных в
официальный список
организаторов торгов
Республики Казахстан
и организаторов
торгов за пределами
Казахстана, а также
Principal protected
notes, не
обращающиеся на
организованных рынках
ценных бумаг
1,6
5
Стоимость финансовых
инструментов с
рыночным риском, связанным с
изменением
ставки вознаграждения,
указанных в шестой
группе Приложения 1

8.00
Ерекше тәуекел жиынтығы
X
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға:
__________________________ ______________________
(фамилиясы, аты-жөні)          (қолы)
Бас бухгалтер ______________________ __________________
(фамилиясы, аты-жөні)        (қолы)
Мөр орны
Жинақтаушы зейнетақы қорларына
арналған пруденциалдық
нормативтердің нормативтік мәні,
олардың есебінің әдістемесі
туралы нұсқаулыққа
3-қосымша
Ескерту: 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Басқармасының 2007 жылғы 23 ақпандағы N 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен .
Жалпы пайыздық тәуекел
Аймақтар
Уақытша
интервалдар
Қаржы құрал.
дарының құны
Саралау
коэффициенті
Қаржы құрал.
дарының сара.
ланған құны
1
2
3
4
5
1
1 айдан кем
емес

8.00
Итого специфический риск
X
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета  ______________
(фамилия, имя, отчество)                (подпись)
Главный бухгалтер                    ______________
(фамилия, имя, отчество)                (подпись)
Место для печати
Приложение 3
к Инструкции о нормативных значениях
пруденциальных нормативов, методике
их расчетов для накопительных
пенсионных фондов
Сноска. Приложение 3 в редакции - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 23 февраля 2007 года N 40 (порядок введения в действие см. п.2 );от 24.12.2007 N 271 (порядок введения в действие см. п.2 ).
Общий процентный риск
Зоны
Временные
интервалы
Стоимость
финансовых
инструментов
Коэффициент
взвешивания
Стоимость
взвешенных
финансовых
инструментов
1
2
3
4
5
1
менее 1
месяца

0,00
1-3 ай
0,002
3-6 ай
0,004
6-12 ай
0,007
1 аймақтың
жиынтығы
х
х
2
1-2 жыл
0,0125
2-3 жыл
0,0175
3-4 жыл
0,0225
2 аймақтың
жиынтығы
х
х
3
4-5 жыл
0,0275
5-7 жыл
0,0325
7-10 жыл
0,0375
10-15 жыл
0,045
15-20 жыл
0,0525
20 жылдан
артық
0,06
3 аймақ
жиынтығы
х
х
4
Жалпы пайыз.
дық жиынтық
х
х
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға:
____________________________________ _________________
(фамилиясы, аты-жөні)             (қолы)
Бас бухгалтер ____________________________ _________________
(фамилиясы, аты-жөні)           (қолы)
Мөрдің орны
Кестені толтыру барысындағы түсіндірулер:
Жалпы пайыздық тәуекел аймақтар бойынша сараланған қаржы
құралдарының құнының сомасын білдіреді.
Белгіленген мөлшерлемесі бар қаржы құралдары өтеуге дейінгі
қалған мерзімге сәйкес уақытша интервалдар бойынша бөлінеді.
Өзгермелі мөлшерлемесі бар қаржы құралдары мөлшерлемені қайта
қарау күніне дейінгі мерзімге қатысты уақытша интервалдар бойынша
бөлінеді.
Орындалу мерзімі екі уақытша интервалдың шекарасында тұрған
қаржы құралдары осының алдындағы уақытша интервалдар бойынша
бөлінеді.
Жинақтаушы зейнетақы қорларына
арналған пруденциалдық
нормативтердің нормативтік
мәні, олардың есебінің
әдістемесі туралы нұсқаулыққа
4-қосымша
Ескерту: 4-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Басқармасының 2007 жылғы 23 ақпандағы N 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), 2007.12.24. N 271 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді) Қаулыларымен.
200___ жылғы "____"_____________ жағдай бойынша
__________________________________________________
(қордың атауы)
К 1 коэффициентi мәнiнiң есептерi
N
Көрсеткiш атауы
Баланс бойынша құны
1.

0,00
1-3 месяцев
0,002
3-6 месяцев
0,004
6-12 месяцев
0,007
Итог зоны 1
х
х
2
1-2 года
0,0125
2-3 года
0,0175
3-4 года
0,0225
Итог зоны 2
х
х
3
4-5 лет
0,0275
5-7 лет
0,0325
7-10 лет
0,0375
10-15 лет
0,045
15-20 лет
0,0525
более 20 лет
0,06
Итог зоны 3
х
х
4
Итого общий
процентный
риск
х
х
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета    ______________
(фамилия, имя, отчество)                  (подпись)
Главный бухгалтер                      ______________
(фамилия, имя, отчество)                  (подпись)
Место для печати
Пояснения по заполнению таблицы:
Общий процентный риск представляет собой сумму стоимости взвешенных финансовых инструментов по зонам.
Финансовые инструменты с фиксированной ставкой распределяются по временным интервалам в соответствии с оставшимся сроком до погашения.
Финансовые инструменты с плавающей ставкой распределяются по временным интервалам в зависимости от срока, оставшегося до даты пересмотра ставки.
Финансовые инструменты, срок исполнения по которым находится на границе двух временных интервалов, распределяются в более ранний временной интервал.
Приложение 4
к Инструкции о нормативных значениях
пруденциальных нормативов, методике
их расчетов для накопительных
пенсионных фондов
Сноска. Приложение 4 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 23 февраля 2007 года N 40 (порядок введения в действие см. п.2 ); от 24.12.2007 N 271 (порядок введения в действие см. п.2 ).
Расчеты значения коэффициента К1
по состоянию на "__" ______ 200_года
_____________________________________
(наименование Фонда)
N
Наименование показателя
Стоимость
по балансу
1.
Деньги и денежные эквиваленты -

Ақша және ақша эквивалентi - барлығы (жол сомасы 1.1. - 1.3):
1.1.
кассадағы ақша
1.2.
екiншi деңгейдегi банктерiнiң ағымдағы шоттарындағы ақша
1.3.
Ұзақ мерзiмдi және/немесе қысқа мерзiмдi "Standard & Poor's" агенттiгi немесе басқа рейтинг агенттiктерiнiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi "ВВВ-" төмен емес дербес рейтингi бар резидент емес-банктердiң ағымдық шоттарындағы ақша
2.
Қазақстан Республикасы Ұлттық банктегi салымдар
3.
Акциялары Қор биржасының ең жоғары санаты бойынша ресми тiзiмге енгiзiлген немесе мүмкiн жоғалтудың резервiн шегергендегi "Standard & Poor's" халықаралық агенттiгi рейтингi бар немесе басқа рейтинг агенттiктерiнiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi "BBB-" төмен емес дербес рейтингi бар, немесе халықаралық шкала бойынша Standard & Poor's агенттiгiнiң "ВВВ-" төмен емес ұзақ мерзiмдi кредиттiк рейтингi бар немесе басқа рейтинг агенттiктерiнiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар, немесе "Standard & Poor's" ұлттық шкаласы бойынша "kzBBB" төмен емес немесе негiзгi қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып, мүмкiн жоғалтудың резервiн шегергенде басқа рейтинг агенттiктерiнiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар сабақтас банк-резиденттердiң еншiлес банк-резиденттерi болып табылатын Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктердегi салымдар
4.
Мүмкiн жоғалтудың резервiн шегергендегi ұзақ мерзiмдi және/немесе қысқа мерзiмдi "Standard & Poor's" халықаралық агенттiгi рейтингi бойынша "ВВВ-" төмен емес жеке рейтингтерi бар немесе негiзгi қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып, басқа рейтинг агенттiктерiнiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар резидент емес-банктегi салымдар
5.
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бағалы қағаздары (басқа мемлекеттердiң заңдарына сәйкес эмиссияланғандарды қосқанда) (негiзгi қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып)
6.
Мүмкiн жоғалтудың резервiн шегергендегi қор биржасының ең жоғары санаты бойынша (қор биржасының ресми тiзiмiне енгiзiлген ипотекалық облигациялардан және "Қазақстан Даму банкi" акционерлiк қоғамының облигацияларынан басқа) (негiзгi қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып) ресми тiзiмге енгiзiлген ұйымдарға қатысы бойынша аффилиирленген тұлға болып табылмайтын Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердiң заңнамасына сәйкес шығарылған Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының мемлекеттiк емес эмиссиялық бағалы қағаздары;
7.
Мүмкiн жоғалтудың резервiн шегергендегi қор биржасының ресми тiзiмiне енгiзiлген Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының ипотекалық облигациялары (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып)
8.
Мүмкiн жоғалтудың резервiн шегергендегi Қазақстан Республикасы ұйымдарының инфрақұрылымдық облигациялары (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып)
9.
Мүмкiн жоғалтудың резервiн шегергендегi  "Қазақстан Даму банкi" АҚ облигациялары   (негiзгi қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып)
10.
Мүмкiн жоғалтудың резервiн шегергендегi "Standard & Poor's" халықаралық кредиттiк рейтинг шәкiлi бойынша "ВВВ-" төмен тәуелсiз рейтингi бар немесе басқа рейтинг агенттiктерiнiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шет мемлекеттердiң бағалы қағаздары (негiзгi қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып)
11.
Шетел эмитенттерiнiң мүмкiн жоғалтудың резервiн шегергендегi "Standard & Poor's" агенттiгiнiң халықаралық шәкiлi бойынша "BBB-" төмен емес рейтингi бар немесе басқа рейтинг агенттiктерiнiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар мемлекеттiк емес борыштық бағалы қағаздары (негiзгi қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып)
12.
Шетел эмитенттерiнiң мүмкiн жоғалтудың резервiн шегергендегi "Standard & Poor's" агенттiгiнiң халықаралық халықаралық шәкiлi бойынша "BBB-" төмен емес рейтинг бағасы бар немесе басқа рейтинг агенттiктерiнiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар шетелдiк эмитенттердiң акциялары (негiзгi қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып)
13.
Мүмкiн жоғалтудың резервiн шегергендегi халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары (негiзгi қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып)
14.
Мүмкiн жоғалтудың резервiн шегергендегi "Standard & Poor's" халықаралық агенттiгi шкаласы бойынша "BBB-" төмен емес рейтинг бағасы бар немесе басқа рейтинг агенттiктерiнiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар, немесе шет мемлекеттердiң немесе Қазақстан Республикасының ұйымдасқан рыногында айналыстағы Қазақстан Республикасының "Standard & Poor's" ұлттық шәкiлi бойынша
немесе басқа рейтинг агенттiктерiнiң бiрiнiң
осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi "kzBBB"
рейтинг бағасы бар Қорға қатысты аффилиирленген тұлғалар болып табылмайтын Қазақстан Республикасы ұйымдарының акциялары және "Standard & Poor's" халықаралық агенттiгi шкаласы бойынша "ВВ-" төмен емес рейтинг бағасы бар немесе басқа рейтинг агенттiктерiнiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар, немесе шетел мемлекеттердiң немесе Қазақстан Республикасының ұйымдасқан рыногында айналыстағы Қазақстан Республикасының "Standard & Poor's" ұлттық шкаласы бойынша
немесе басқа рейтинг агенттiктерiнiң бiрiнiң
осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi "kzBBB"
рейтинг бағасы бар Қазақстан Республикасының
заңды тұлғаларының борыштық бағалы қағаздары
15.
Тазартылған қымбат металдар
16.
Мүмкiн жоғалтудың резервiн шегергендегi қор биржасының ең жоғары санатынан кейiнгi (қор биржасының ресми тiзiмiне енгiзiлген ипотекалық облигациялардан басқа) (төмендетiлген негiзгi қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып) қор биржасының ресми тiзiмiне енгiзiлген ұйымдарға қатысы бойынша аффилиирленген тұлға болып табылмайтын (оның iшiнде басқа мемлекеттердiң заңдарына сәйкес шығарылған бағалы қағаздар) Қазақстан Республикасының ұйымдарының мемлекеттiк емес эмиссиялық бағалы қағаздары;
17.
Мүмкiн жоғалтудың резервiн шегергендегi Алматы қаласының Өңiрлiк Қаржы Орталығының арнаулы сауда алаңында листинг рәсiмiнен өткен (негiзгi борыш сомасын және есептелген сыйақы сомаларын ескере отырып) борыштық бағалы қағаздар
18.
Мүмкiн жоғалтудың резервiн шегергендегi пайлық инвестициялық қорлардың ашық және/немесе аралық пайлары
19.

всего (сумма строк 1.1. - 1.3):
1.1.
деньги в кассе
1.2.
деньги на текущих счетах в банках второго уровня
1.3.
деньги на текущих счетах в
банках-нерезидентах, которые
имеют долгосрочный и/или
краткосрочный, индивидуальный
рейтинг не ниже "ВВВ-" по
международной шкале агентства
Standard & Poor's» или
рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств
2.
Вклады в Национальном Банке
Республики Казахстан
3.
Вклады в банках второго уровня
Республики Казахстан, акции
которых включены в официальный
список фондовой биржи по наивысшей
категории, или являющихся дочерними
банками-резидентами, родительские
банки-нерезиденты которых имеют
долгосрочный и/или краткосрочный,
индивидуальный рейтинг не ниже "ВВВ-"
по международной шкале агентства
"Standard & Poor's" или рейтинг
аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, или
имеющих долгосрочный кредитный
рейтинг по международной шкале не
ниже "ВВ-" агентства Standard&Poor's,
или рейтинговую оценку не
ниже "kzBBB" по национальной
шкале "Standard & Poor's", или
рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств
(с учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения), за
вычетом резервов на возможные потери
4.
Вклады в банках-нерезидентах,
которые имеют долгосрочный
и/или краткосрочный, индивидуальный
рейтинг не ниже "ВВВ-" по международ-
ной шкале агентства "Standard &
Poor's" или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств (с учетом сумм основного
долга и начисленного
вознаграждения), за вычетом
резервов на возможные потери
5.
Государственные ценные бумаги
Республики Казахстан (включая
эмитированные в соответствии с
законодательством других
государств) (с учетом сумм основного
долга и начисленного вознаграждения),
за вычетом резервов на возможные
потери
6.
Негосударственные эмиссионные ценные
бумаги организаций Республики
Казахстан, выпущенные в соответствии
с законодательством Республики
Казахстан и других государств, не
являющихся аффилиированными лицами
по отношению к Фонду, включенные в
официальный список фондовой биржи
по наивысшей категории листинга
(за исключением ипотечных облигаций,
включенных в официальный список
фондовой биржи и облигаций АО "Банк
Развития Казахстана") (с учетом сумм
основного долга и начисленного
вознаграждения), за вычетом резервов
на возможные потери
7.
Ипотечные облигации организаций
Республики Казахстан, включенные
в официальный список фондовой биржи
(с учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения), за
вычетом резервов на возможные потери
8.
Инфраструктурные облигации
организаций Республики Казахстан
(с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за
вычетом резервов на возможные потери
9.
Облигации АО "Банк Развития
Казахстана" (с учетом сумм основного
долга и начисленного
вознаграждения), за вычетом резервов
на возможные потери
10.
Ценные бумаги иностранных
государств, имеющих суверенный
рейтинг не ниже "ВВВ-" по
международной шкале агентства
"Standard & Poor's" или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств (с учетом сумм
основного долга и начисленного
вознаграждения), за вычетом
резервов на возможные потери
11.
Негосударственные долговые ценные
бумаги иностранных эмитентов,
имеющие рейтинг не ниже "ВВВ-" по
международной шкале
агентства "Standard & Poor's" или
рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств
(с учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения), за
вычетом резервов на возможные потери
12.
Акции иностранных эмитентов, имеющих
рейтинговую оценку не ниже "ВВВ-" по
международной шкале агентства
"Standard & Poor's" или
рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств (с
учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения), за
вычетом резервов на возможные потери
13.
Ценные бумаги международных
финансовых организаций (с учетом
сумм основного долга и начисленного
вознаграждения), за вычетом резервов
на возможные потери
14.
Акции организаций Республики
Казахстан, не являющихся
аффилированными лицами по отношению
к Фонду, имеющих рейтинговую оценку
не ниже "ВВ-" по международной шкале
агентства "Standard & Poor's" или
рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств, или
рейтинговую оценку не ниже "kzBBB"по национальной шкале Standard &
Poor's, обращающиеся на
организованных рынках иностранных
государств или Республики Казахстан,
и долговые ценные бумаги организаций
Республики Казахстан, не являющихся
аффилированными лицами по отношению
к Фонду, имеющие рейтинговую оценку
не ниже "ВВ-" по международной шкале
агентства "Standard & Poor's" или
рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств, или
рейтинговую оценку не ниже "kzBBB"
по национальной шкале
Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, обращающиеся на
организованных рынках иностранных
государств или Республики Казахстан
(с учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения), за
вычетом резервов на возможные потери
15.
Аффинированные драгоценные металлы
16.
Негосударственные эмиссионные ценные
бумаги организаций
Республики Казахстан (в том числе
ценные бумаги, выпущенные в
соответствии с законодательством
других государств), не являющихся
аффилиированными лицами по отношению
к Фонду, включенные в официальный
список фондовой биржи по категории,
следующей за наивысшей (за
исключением ипотечных облигаций,
включенных в официальный список
фондовой биржи) (с учетом суммы
основного долга и начисленного
вознаграждения), за вычетом
резервов на возможные потери
17.
Долговые ценные бумаги, прошедшие
процедуру листинга на
специальной торговой площадке
Регионального Финансового Центра
города Алматы (с учетом суммы
основного долга и
начисленного вознаграждения), за
вычетом резервов на возможные потери
18.
Паи открытого и/или интервального
паевых инвестиционных фондов,
за вычетом резервов на возможные
потери
19.
Дебиторская задолженность (за
вычетом резервов на возможные
потери организаций, не являющихся по
отношению к Фонду аффилиированными
лицами, за вычетом дебиторской
задолженности работников и других

Қорға қатысты аффилиирленген тұлға болып табылмайтын ұйымдардың қызметкерлердiң және басқа тұлғалардың дебиторлық берешегiн шегергендегi дебиторлық берешек (мүмкiн жоғалтудың резервiн шегерiп) (19.1, 19.2 жолдың сомасы)
19.1.
Қорға қатысты аффилиирленген тұлға болып табылмайтын ұйымдардың қызметкерлердiң және басқа тұлғалардың шарт талаптары бойынша үш күннен аспайтын мерзiмге ұзартылған дебиторлық берешегiн шегергендегi дебиторлық берешек (мүмкiн жоғалтудың резервiн шегерiп)
19.2.
Қорға қатысты аффилиирленген тұлға болып табылмайтын ұйымдардың қызметкерлердiң және басқа тұлғалардың шарт талаптары бойынша тоқсан күннен аспайтын мерзiмге ұзартылған дебиторлық берешегiн шегергендегi дебиторлық берешек (мүмкiн жоғалтудың резервiн шегерiп)
20.
Қордың баланс құны бойынша негiзгi құрал-жабдықтары (20.1-20.3 жол сомасы)
20.1.
жеке меншiктегi жер немесе тұрақты жер пайдалану құқығы бар жер
20.2.
жеке меншiктегi үй және ғимарат
20.3.
жеке меншiктегi машиналар және жабдықтар
21.
Баланс құны бойынша бағдарламалық қамтамасыз ету
22.

лиц (сумма строк 19.1 и 19.2)
19.1.
Дебиторская задолженность (за
вычетом резервов на возможные
потери организаций, не являющихся по
отношению к Фонду аффилиированными
лицами, за вычетом дебиторской
задолженности работников и других лиц
просроченная по условиям договора на
срок не более трех дней
19.2.
Дебиторская задолженность (за
вычетом резервов на возможные
потери) организаций, не являющихся
по отношению к Фонду аффилиирован-
ными лицами, за вычетом дебиторской
задолженности работников и других
лиц, просроченная по условиям
договора на срок не более девяносто
дней
20.
Основные средства Фонда по
балансовой стоимости
(сумма строк 20.1-20.3)
20.1.
земля, находящаяся в собственности
или на праве постоянного
землепользования
20.2.
здания и сооружения, находящиеся в собственности
20.3.
машины и оборудование, находящиеся в
собственности
21.
Программное обеспечение - по
балансовой стоимости
22.
Итого ликвидные и прочие активы

Өтiмдi және басқа активтер жиынтығы (1-21 жол сомасы) - ӨА
23.
Баланс бойынша мiндеттемелер
24.
Тәуекел дәрежесi бойынша мөлшерленген қаржы құралдарының құны (МЗА)
25.
Орташа алынған (МЗА)
26.
К 1 "Меншiктi капитал жеткiлiктiлiгi" ((22 жол - 23 жол)/ 24 жол);
27.
Қор тәуекелі (ЕАк * 0,08)
28.
Валюта тәуекелі (Вт)
29.
Зейнетақы активтерінің ағымдағы құны (ЗАҚ)
30.
Баланс бойынша активтер сомасы
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға:
________________________________ __________________
(фамилиясы, аты-жөні)             (қолы)
Бас бухгалтер: ______________________ __________________
(фамилиясы, аты-жөні)        (қолы)
Мөр орны
Жинақтаушы зейнетақы қорларына
арналған пруденциалдық
нормативтердің нормативтік
мәні, олардың есебінің
әдістемесі туралы нұсқаулыққа
5-қосымша
Ескерту: 5-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Басқармасының 2007.12.24. N 271 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді) Қаулысымен.
200___ жылғы "____"_____________ жағдай бойынша
__________________________________________________
(қордың атауы)
К 1 коэффициентi мәнiнiң есептерi үшін қосымша мәліметтер
(мың теңгемен)
Белгінің N
Көрсеткiш атауы
Баланс бойынша сомасы
1
2
3

(сумма строк 1 - 21) - ЛА
23.
Обязательства по балансу
24.
Стоимость финансовых инструментов,
взвешенных по степени риска (ВПА)
25.
усредненный валовой доход (УВД)
26.
K 1 "Достаточности собственного
капитала" ((строка 22 - строка
23)/строка 24)
27.
_
\
Фондовый риск (/_ Ак * 0,08)
28.
Валютный риск (Вр)
29.
Текущая стоимость пенсионных активов
(ТПА)
30.
Сумма активов по балансу
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета   _____________________
(фамилия, имя, отчество)                      (подпись)
Главный бухгалтер                     _____________________
(фамилия, имя, отчество)                      (подпись)
Место для печати
Приложение 5
к Инструкции о нормативных значениях
пруденциальных нормативов, методике
их расчетов для накопительных
пенсионных фондов
Сноска. Приложение 5 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 24.12.2007 N 271 (порядок введения в действие см. п.2 ).
Дополнительные сведения для расчета
коэффициента К1
по состоянию на "__"______200__года
_________________________________
(наименование Фонда)
(тысяч тенге)
N
приз-
нака
Наименование показателя
Сумма
по ба-
лансу
1
2
3

8011
Мүмкiн жоғалтудың резервiн шегергендегi қор биржасының ең жоғары санаты бойынша (қор биржасының ресми тiзiмiне енгiзiлген ипотекалық облигациялардан және "Қазақстан Даму Банкi" акционерлiк қоғамының облигацияларынан басқа) (негiзгi борыш пен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып) ресми тiзiмге енгiзiлген ұйымға қатысы бойынша аффилиирленген тұлға болып табылмайтын Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердiң заңнамасына сәйкес шығарылған Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттiк емес эмиссиялық бағалы қағаздары

8011
Негосударственные эмиссионные
ценные бумаги организаций
Республики Казахстан, выпущенные
в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других
государств, не являющихся
аффилиированными лицами по
отношению к Фонду, включенные в
официальный список фондовой биржи
по наивысшей категории (за
исключением ипотечных облигаций,
включенных в официальный список
фондовой биржи и облигаций АО
"Банк Развития Казахстана") (с
учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения), за
вычетом резервов на возможные
потери

8012
Мүмкiн жоғалтудың резервiн шегергендегi қор биржасының ең жоғары санатынан кейiнгi (қор биржасының ресми тiзiмiне енгiзiлген ипотекалық облигациялардан басқа) (елу процентке төмендетiлген негiзгi қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып) қор биржасының ресми тiзiмiне енгiзiлген ұйымға қатысы бойынша аффилиирленген тұлға болып табылмайтын (оның iшiнде басқа мемлекеттердiң заңнамасына сәйкес шығарылған бағалы қағаздар) Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттiк емес эмиссиялық бағалы қағаздары

8012
Негосударственные эмиссионные
ценные бумаги организаций
Республики Казахстан (в том числе
ценные бумаги, выпущенные в
соответствии с законодательством
других государств), не являющихся
аффилиированными лицами по
отношению к Фонду, включенные в
официальный список фондовой биржи
по категории, следующей за
наивысшей (за исключением
ипотечных облигаций, включенных в
официальный список фондовой
биржи) (с учетом сумм основного
долга и начисленного вознаграждения),
за вычетом резервов на возможные потери

8013
Мүмкiн жоғалтудың резервiн шегергендегі борыштық бағалы қағаздарының "Standard & Poor's" агенттiгiнiң "BB-" төмен емес халықаралық рейтинг бағасы бар немесе басқа рейтинг агенттiктерiнiң бiреуiнiң ұқсас деңгейдегi рейтингі бар, не шет мемлекеттердiң немесе Қазақстан Республикасының ұйымдасқан рыногында айналыстағы Қазақстан Республикасының "Standard & Poors" ұлттық шәкiлi бойынша
немесе басқа рейтинг агенттiктерiнiң
бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi
"kzBBB" төмен емес рейтинг бағасы бар қорға қатысы бойынша аффилиирленген тұлға болып табылмайтын Қазақстан Республикасының ұйымдарының акциялары және "Standard & Poor's" агенттігiнiң "ВВ-" төмен емес халықаралық рейтинг бағасы бар немесе басқа рейтинг агенттіктерiнiң бiреуiнiң ұқсас деңгейдегi рейтингі бар, не шет мемлекеттердiң немесе Қазақстан Республикасының ұйымдасқан рыногында айналыстағы Қазақстан Республикасының "Standard & Poors" ұлттық шәкілi бойынша
немесе басқа рейтинг агенттiктерiнiң
бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi
"kzBBB" төмен емес рейтинг бағасы бар Қазақстан Республикасы ұйымдарының борыштық бағалы қағаздары
8014
Мүмкiн жоғалтудың резервiн шегергендегi жоғарыдан кейiнгi санат бойынша қор биржасының ресми тiзiмiне енгiзiлген (қор биржасының ресми тiзiмiне енгiзiлген ипотекалық облигациялардан басқа) (негiзгi борыш пен есептелген сыйақы сомасын ескерiп) қорға қатысы бойынша аффилиирленген тұлға болып табылмайтын Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттiк емес бағалы қағаздары (оның iшiнде басқа мемлекеттердiң заңнамасы бойынша шығарылған бағалы қағаздар)
8015
Алматы қаласындағы Өңiрлiк қаржы Орталығының арнайы сауда алаңында листинг рәсiмiнен өткен борыштық бағалы қағаздар
8016
Басқа бағалы қағаздар
8017
Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерiнiң шоттарындағы ақша

8013
Акции организаций Республики
Казахстан, не являющихся
аффилированными лицами по
отношению к Фонду, имеющих
рейтинговую оценку не ниже "ВВ-"
по международной шкале
агентства "Standard & Poor's" или
рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых
агентств, или рейтинговую оценку
не ниже "kzBBB" по национальной
шкале Standard & Poor's, обращающиеся на организованных рынках
иностранных государств или
Республики Казахстан, и долговые
ценные бумаги организаций
Республики Казахстан, не
являющихся аффилированными лицами
по отношению к Фонду, имеющие
рейтинговую оценку не ниже "ВВ-"
по международной шкале агентства
"Standard & Poor's" или рейтинг
аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств,
или рейтинговую оценку не ниже
"kzBBB" по национальной
шкале Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, обращающиеся
на организованных рынках
иностранных государств
или Республики Казахстан (с
учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения), за
вычетом резервов на возможные
потери
8014
Негосударственные эмиссионные
ценные бумаги организаций
Республики Казахстан (в том числе
ценные бумаги, выпущенные в
соответствии с законодательством
других государств), не являющихся
аффилиированными лицами по
отношению к Фонду, включенные в
официальный список фондовой биржи
по категории, следующей за
наивысшей (за исключением
ипотечных облигаций, включенных в
официальный список фондовой
биржи) (с учетом суммы основного
долга и начисленного
вознаграждения), за вычетом
резервов на возможные потери
8015
Долговые ценные бумаги, прошедшие
процедуру листинга на специальной
торговой площадке Регионального
Финансового Центра города Алматы
8016
Прочие ценные бумаги
8017
Деньги на счетах в банках второго
уровня Республики Казахстан

8018
"Standard & Poor's" агенттiгiнiң халықаралық шәкiлi бойынша "ВВВ-" төмен емес ұзақ мерзiмдi және/немесе қысқа мерзiмдi, дербес рейтингi бар немесе басқа рейтинг агенттiктерiнiң бiреуiнiң ұқсас деңгейдегi рейтингi бар резидент емес-банктердiң шоттарындағы ақша
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға:
________________________________ __________________
(фамилиясы, аты-жөні)             (қолы)
Бас бухгалтер: ______________________ __________________
(фамилиясы, аты-жөні)        (қолы)
Мөр орны
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттiгi Басқармасының
2006 жылғы 27 қазандағы
N 222 қаулысының 2-қосымшасы
Күшi жойылды ден танылатын нормативтiк
құқықтық актiлердiң тiзбесi
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларына арналған пруденциалдық нормативтер туралы ереженi бекiту туралы" 2003 жылғы 21 сәуiрдегi N 127 қаулысы (Нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 2316 тiркелген).
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде N 2316 тiркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларына арналған пруденциалдық нормативтер туралы ереженi бекiту туралы" 2003 жылғы 21 сәуiрдегi N 127 қаулысына толықтырулар енгiзу туралы" 2003 жылғы 4 тамыздағы N 285 қаулысы (Нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 2479 тiркелген).
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде N 2316 тiркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларына арналған пруденциалдық нормативтер туралы ереженi бекiту туралы" 2003 жылғы 21 сәуiрдегi N 127 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 486 қаулысы (Нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 2664 тiркелген, "Казахстанская правда" газетiнде 2004 жылғы 28 қаңтарда N 16 (24326) санында жарияланған).
4. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгi Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларына арналған пруденциалдық нормативтер туралы Ереженi бекiту туралы" 2003 жылғы 21 сәуiрдегi N 127 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 379 қаулысы (Нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 3428 тiркелген).

8018
Деньги на счетах в банках-
нерезидентах, которые имеют
долгосрочный и/или краткосрочный,
индивидуальный рейтинг не ниже
"ВВВ-" по международной шкале
агентства "Standard & Poor's" или
рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета  _____________________
(фамилия, имя, отчество)                   (подпись)
Главный бухгалтер                    _____________________
(фамилия, имя, отчество)                   (подпись)
Место для печати
Приложение 2
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 октября 2006 года N 222
Перечень
нормативных правовых актов, признаваемых
утратившими силу
1. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 127 "Об утверждении Правил о пруденциальных нормативах для накопительных пенсионных фондов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2316).
2. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 4 августа 2003 года N 285 "О внесении дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 127 "Об утверждении Правил о пруденциальных нормативах для накопительных пенсионных фондов", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 2316 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2479).
3. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2003 года N 486 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 127 "Об утверждении Правил о пруденциальных нормативах для накопительных пенсионных фондов", зарегистрированное Министерством юстиции Республики Казахстан под N 2316 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2664, опубликованное в газете "Казахстанская правда" от 28 января 2004 года N 16 (24326)).
4. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 декабря 2004 года N 379 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан "Об утверждении Правил о пруденциальных нормативах для накопительных пенсионных фондов от 21 апреля 2003 года N 127" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3428).

5. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгi Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларына арналған пруденциалдық нормативтер туралы ереженi бекiту туралы" 2003 жылғы 21 сәуiрдегi N 127 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2005 жылғы 29 қазандағы N 385 қаулысы (Нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 3943 тiркелген).
6. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгi Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларына арналған пруденциалдық нормативтер туралы ереженi бекiту туралы" 2003 жылғы 21 сәуiрдегi N 127 қаулысына толықтырулар енгiзу туралы" 2005 жылғы 26 қарашадағы N 413 қаулысы (Нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 3992 тiркелген).
7. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгi Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларына арналған пруденциалдық нормативтер туралы ереженi бекiту туралы" 2003 жылғы 21 сәуiрдегi N 127 қаулысына толықтырулар мен өзгерiс енгiзу туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы N 67 қаулысы (Нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 4149 тiркелген).
8. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгi Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларына арналған пруденциалдық нормативтер туралы ереженi бекiту туралы" 2003 жылғы 21 сәуiрдегi N 127 қаулысына толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы" 2006 жылғы 27 мамырдағы N 122 қаулысы (Нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 4283 тiркелген).

5. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 октября 2005 года N 385 "О внесении дополнений и изменения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 127 "Об утверждении Правил о пруденциальных нормативах для накопительных пенсионных фондов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3943).
6. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 ноября 2005 года N 413 "О внесении дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 127 "Об утверждении Правил о пруденциальных нормативах для накопительных пенсионных фондов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3992).
7. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года N 67 "О внесении дополнений и изменения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 127 "Об утверждении Правил о пруденциальных нормативах для накопительных пенсионных фондов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4149).
8. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 мая 2006 года N 122 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 127 "Об утверждении Правил о пруденциальных нормативах для накопительных пенсионных фондов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4283).