Арнайы қаржы компанияларының және исламдық арнайы қаржы компаниясының жылдық қаржылық есебінің тізбесі және нысандары
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басқармасының 2006 жылғы 27 қазандағы N 110 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 8 желтоқсанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4482 болып енгізілді. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2010.11.01 № 88 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2010.11.01 № 88 (2011.07.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының тақырыбына өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.03.20 N 24 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
" Бухгалтерлiк есепке алу мен қаржылық есеп беру туралы ", "Секьюритилендіру туралы" және "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.03.20 N 24 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
1. Арнайы қаржы компанияларының және исламдық арнайы қаржы компаниясының жылдық қаржылық есебіне  мыналар кіреді:
1) бухгалтерлік баланс, 1-нысан бойынша жасалған (осы қаулының 1-қосымшасы);
2) пайда мен зиян туралы есеп, 2-нысан бойынша жасалған (осы қаулының 2-қосымшасы);
3) ақша қаражаты қозғалысы (тікелей әдіс) туралы есеп, 3-нысан бойынша жасалған (осы қаулының 3-қосымшасы);
4) капиталдағы өзгерістер  туралы есеп, 4-нысан бойынша жасалған (осы қаулының 4-қосымшасы);
5) осы қаулының 5-қосымшасында белгіленген жылдық қаржылық есепке түсіндірме жазбаны толтыру жөніндегі талаптарға сәйкес жасалған, түсіндірме жазба.
Арнайы қаржы компанияларының жылдық қаржылық есебіне қосымша 5-нысан бойынша жасалған бөлінген активтер мен облигациялар бойынша бухгалтерлік баланс ұсынылады (осы қаулының 6-қосымшасы). Исламдық арнайы қаржы компаниясы жылдық қаржылық есептілікке қосымша 6-нысан бойынша жасалған бөлінген активтер бойынша бухгалтерлік баланс (осы қаулының 7-қосымшасы) және 7-нысан бойынша жасалған бөлінген активтер бойынша пайда мен шығын туралы есеп (осы қаулының 8-қосымшасы) ұсынады.
Арнайы қаржы компаниялары жылдық қаржылық есепті есептік жылдың 1 қаңтарынан бастап 31 желтоқсан аралығындағы кезең үшін жасайды.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2007.07.20. N 84 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз), 2009.03.20 N 24 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.

О перечне и формах годовой финансовой отчетности специальной финансовой компании и исламской специальной финансовой компании
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2006 года № 110. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 8 декабря 2006 года № 4482. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 ноября 2010 № 88
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 01.11.2010 № 88 (вводится в действие с 01.07.2011).
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 20.03.2009 N 24 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
В целях реализации Законов Республики Казахстан " О бухгалтерском учете и финансовой отчетности ", " О секьюритизации " и " О рынке ценных бумаг " Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 20.03.2009 N 24 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
1. Годовая финансовая отчетность специальной финансовой компании и исламской специальной финансовой компании включает в себя следующее:
1) бухгалтерский баланс, составленный по форме 1 (приложение 1 к настоящему постановлению);
2) отчет о прибылях и убытках, составленный по форме 2 (приложение 2 к настоящему постановлению);
3) отчет о движении денежных средств (косвенный метод), составленный по форме 3 (приложение 3 к настоящему постановлению);
4) отчет об изменениях в капитале, составленный по форме 4 (приложение 4 к настоящему постановлению);
5) пояснительную записку, составленную в соответствии с требованиями по заполнению пояснительной записки к годовой финансовой отчетности, установленными приложением 5 к настоящему постановлению.
Дополнительно к годовой финансовой отчетности специальной финансовой компании представляется бухгалтерский баланс по выделенным активам и облигациям, составленный по форме 5 (приложение 6 к настоящему постановлению). Исламская специальная финансовая компания дополнительно к годовой финансовой отчетности представляет бухгалтерский баланс по выделенным активам, составленный по форме 6 (приложение 7 к настоящему постановлению), и отчет о прибылях и убытках по выделенным активам, составленный по форме 7 (приложение 8 к настоящему постановлению).
Годовая финансовая отчетность специальной финансовой компанией составляется за период с 1 января по 31 декабря отчетного года.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Национального Банка РК от 20.07.2007 N 84 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК); от 20.03.2009 N 24 (порядок введения в действие см. п. 3 ).

2. Осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Бухгалтерлік есеп департаменті (Шалғымбаева Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, арнайы қаржы компанияларына, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігіне, "Қазақстанның қаржыгерлер қауымдастығына" және екінші деңгейдегі банктерге жіберсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Г.З. Айманбетоваға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2006 жылғы 27 қазандағы
N 110 қаулысына
1-қосымша
1-нысан
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2007.07.20. N 84 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) 2009.03.20 N 24 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
Бухгалтерлік баланс
____________________________________________________
((исламдық) арнайы қаржылық компанияның толық атауы)
200_ жылғы "___" _______  жағдай бойынша
бухгалтерлік балансы
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Ескерту
есепті жылдың соңында
өткен жылдың соңында
1
2
3
4
Активтер
Ақша және ақшаның баламалары
1
Тазартылған қымбат металдар
2
Сауда бағалы қағаздары
3
Кері РЕПО шарты бойынша бағалы қағаздар
4
Туынды қаржы құралдары
5
Орналастырылған ағымдағы шоттар және салымдар, құнсызданудан болған зияндарды шегергенде
6
Өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар (құнсызданудан болған зияндарды шегергенде)
7
Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар (құнсызданудан болған зияндарды шегергенде)
8
Комиссиялық сыйақы
9
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар
10
Мерзімі ұзартылған салықтық талап
11
Негізгі құрал-жабдықтар (амортизацияны және құнсызданудан болған зияндарды шегергенде)
12
Материалдық емес активтер (амортизацияны және құнсызданудан болған зияндарды шегергенде)
13
Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтер,
13-1
Инвестициялық жылжымайтын мүлік,
13-2
Дебиторлық берешек (құнсызданудан болған зияндарды шегергенде)
14
Басқа да активтер (ықтимал ысырапқа арналған резервтерді шегергенде)
15
Активтердің жиынтығы:
Міндеттемелер
Кері РЕПО шарты бойынша бағалы қағаздар
16
Туынды қаржы құралдары
17
Алынған заемдар
18
Реттелген борыш
19
Кредиторлық  берешек
20
Бағалау міндеттемелері,

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту бухгалтерского учета (Шалгимбаева Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, специальных финансовых компаний, Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, "Ассоциация финансистов Казахстана" и банков второго уровня.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Айманбетову Г.З.
Председатель
Национального Банка
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 октября 2006 года N 110
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Национального Банка РК от 20.07.2007 N 84 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК); от 20.03.2009 N 24 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
форма 1
Бухгалтерский баланс
__________________________________________________________________
(полное наименование (исламской) специальной финансовой компании)
по состоянию на "___" ______________ 200__года
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Приме-
чание
на
конец
отчетно-
го года
на
конец
предыду-
щего
года
1
2
3
4
Активы
Деньги и денежные эквиваленты
1
Аффинированные драгоценные
металлы
2
Ценные бумаги, предназначенные
для торговли
3
Ценные бумаги по договору
обратного РЕПО
4
Производные финансовые
инструменты
5
Текущие счета и вклады
размещенные, за вычетом убытков
от обесценения
6
Ценные бумаги, удерживаемые до
погашения (за вычетом убытков от
обесценения)
7
Ценные бумаги, имеющиеся в
наличии для продажи (за вычетом
убытков от обесценения)
8
Комиссионные вознаграждения
9
Инвестиции в капитал других
юридических лиц
10
Отрсроченное налоговое требование
11
Основные средства (за вычетом
амортизации и убытков от
обесценения)
12
Нематериальные активы (за
вычетом амортизации и убытков от
обесценения)
13
Долгосрочные активы, предназначенные для продажи,
13-1
Инвестиционная недвижимость,
13-2
Дебиторская задолженность (за
вычетом убытков от обесценения)
14
Прочие активы (за вычетом
резервов на возможные потери)
15
Итого активы:
Обязательства
Ценные бумаги по договору
прямого РЕПО
16
Производные финансовые
инструменты
17
Полученные займы
18
Субординированный долг
19
Кредиторская задолженность
20
Оценочные обязательства,

22-1
Тоқтатылған қызметтен пайда (зиян),
22-2
Салық салынғанға дейінгі пайда және азшылық үлестері
22
Корпоративтік табыс салығы
23
Азшылық үлесі шегерілгенге дейін салық салынғаннан кейінгі таза пайда (зиян)
Азшылық үлесі
24
Таза пайданың (зиянның) жиынтығы
2-бағанда түсіндірме жазбада көрсетілген баптар бойынша
ескертулердің нөмірлері көрсетіледі
"Азшылық үлесі" бабы шоғырландырылған қаржылық есепті жасау кезінде толтырылады
Бірінші басшы ______________________   күні _____________________
Бас бухгалтер ______________________   күні _____________________
Орындаушы     ______________________   күні _____________________
Телефон       ______________________
Мөрдің орны   ______________________
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2006 жылғы 27 қазандағы
N 110 қаулысына
3-қосымша
3-нысан
Ескерту. 3-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2007.07.20. N 84 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) 2009.03.20 N 24 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
Ақша қаражатының қозғалысы (тікелей әдіс) туралы есеп
____________________________________________________
((исламдық) арнайы қаржылық компанияның толық атауы)
200_ жылғы "___"_______  жағдай бойынша ақша
қаражатының қозғалысы туралы есебі (жанама әдіс)
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Ескерту
есепті жылда
өткен жылда
1
2
3
4
Операциялық қызметпен байланысты ақшалай түсімдер және төлемдер
1
Салық салынғанға дейінгі таза пайда (зиян) және азшылық үлесі
2
Ақшалай емес операция баптарына түзетулер:
оның ішінде:
амортизациялық аударымдар және тозу
3
құнсыздануға арналған резервтер бойынша шығыстар
4
қаржылық актив құнының өзгеруінен жұмсалмаған кірістер мен шығыстар
5
шетел валютасымен операциялар бойынша бағам айырмасы түріндегі жұмсалмаған кірістер мен шығыстар
6
алатын сыйақы түріндегі есептелген кірістер
7
сыйақы төлеу шығыстары
8
ақшалай емес баптарға басқа да түзетулер
9
Операциялық активтер мен міндеттемелер өзгергенге дейінгі операциялық кіріс (зиян)
Операциялық активтердегі ұлғаю (азаю):
Дебиторлық берешектің ұлғаюы (азаюы)
10
орналастырылған салымдардың ұлғаюы (азаюы)
11
Сауда бағалы қағаздарының және сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздардың ұлғаюы (азаюы)
12
"Кері РЕПО" операцияларының ұлғаюы (азаюы)
13
Басқа да активтердің ұлғаюы (азаюы)
14
Операциялық міндеттемелердің ұлғаюы (азаюы):
Кредиторлық берешектің ұлғаюы (азаюы)
15
"РЕПО" операцияларының ұлғаюы (азаюы)
16
Басқа да міндеттемелердің ұлғаюы (азаюы)
17
Операциялық қызметтен түскен ақшаның ұлғаюы немесе азаюы
Корпоративтік табыс салығы
18
Салық салынғаннан кейінгі операциялық қызметтен түскен ақшаның ұлғаю (азаю) жиынтығы
Инвестициялық қызметке байланысты ақша түсімдері мен төлемдер
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздарды сатып алу (сату)
19
Негізгі құрал-жабдықтары және материалдық емес активтерді сатып алу
20
Негізгі құрал-жабдықтары және материалдық емес активтерді сату
21
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар
22
Басқа да түсімдер мен төлемдер
23
Инвестициялық қызметтен түскен ақшаның ұлғаю (азаю) жиынтығы
Қаржылық қызметке байланысты ақша түсімдері мен төлемдер
Акциялар шығару
24
Облигациялар шығару
25
Акцияларды/қатысу үлестерін сатып алу немесе өтеу
26
Алынған заемдар
27
Акциялар бойынша дивидендтер төлеу
28
Азшылық үлесінің ұлғаюы (азаюы)
29
Басқа да түсімдер мен төлемдер
30
Қаржылық қызметтен түскен ақшаның ұлғаю (азаю) жиынтығы
Есепті кезеңдегі ақшаның таза ұлғаю (азаю) жиынтығы
Кезең басындағы ақша және ақша
баламаларының қалдығы
31
Кезең соңындағы ақша және ақша
баламаларының қалдығы
32
2-бағанда түсіндірме жазбада көрсетілген баптар бойынша ескертулердің нөмірлері көрсетіледі
"Азшылық үлесінің ұлғаюы (азаюы)" бабы шоғырландырылған қаржылық есепті жасау кезінде толтырылады
Бірінші басшы ______________________   күні _____________________
Бас бухгалтер ______________________   күні _____________________
Орындаушы     ______________________   күні _____________________
Телефон       ______________________
Мөрдің орны   ______________________
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2006 жылғы 27 қазандағы
N 110 қаулысына
4-қосымша
4-нысан
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2007.07.20. N 84 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) 2009.03.20 N 24 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
Капиталдағы өзгерістер туралы есеп
_____________________________________________________
((исламдық) арнайы қаржылық компанияның толық атауы)
200___жылғы "___"______________жағдай бойынша
(мың теңгемен)
Бас ұйымның капиталы
Азшы-
лық-
тың
үлесі
Капи-
тал-
дың
жиын-
тығы
Жарғы-
лық
капи-
тал
Резерв-
тік
капитал
Басқа
да
резерв-
тер
Бөлін-
беген
пайда
(зиян)
Бар-
лығы
1
2
3
4
5
6
7
8
Өткен кезеңнің басындағы сальдо
Есеп саясатындағы өзгерістер және қателерді түзету
Өткен кезеңнің басында қайта есептелген сальдо
Негізгі құрал-
жабдықтарды қайта бағалау
Сатуға арналған
қолда бар бағалы қағаздар
құнының өзгеруі
Ақша ағынын хеджирлеу
Басқа операциялардан түскен пайда (зиян)
Капиталдың өзінде тікелей танылған пайда (зиян)
Кезең ішіндегі пайда (зиян)
Кезең ішіндегі барлық пайда (зиян)
Дивидендтер
Акцияларды эмиссиялау
Сатып алынған акциялар
Ішкі аударымдар
оның ішінде:
негізгі құрал-
жабдықтардың жинақталған
қайта бағалауының
өзгеруі
резервтік капиталды қалыптастыру
Басқа да операциялар
Есепті кезеңнің
басындағы
сальдо
Есеп саясатындағы өзгерістер және қателерді түзету
Есепті кезеңнің
басындағы қайта
саналған сальдо
Негізгі құрал-
жабдықтарды
қайта бағалау
Сатуға арналған
қолда бар
бағалы қағаздар
құнының өзгеруі
Ақша ағынын хеджирлеу
Басқа операциялардан түскен пайда (зиян)
Капиталдың тікелей өзінде танылған пайда
(зиян)
Кезең ішіндегі пайда (зиян)
Кезең ішіндегі барлық пайда (зиян)
Дивидендтер
Акцияларды эмиссиялау
Сатып алынған акциялар
Ішкі аударымдар
Оның ішінде:
Негізгі құрал-
жабдықтардың жинақталған қайта
бағалауының
өзгеруі
Резервтік капиталды қалыптастыру
Басқа да операциялар
Есепті кезеңнің
аяғындағы
сальдо
"Бас ұйымның капиталы" және "Азшылықтың үлесі" бағандары шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау кезінде толтырылады.

22-1
Прибыль (убыток) от прекращенной деятельности,
22-2
Прибыль (убыток) до налогообложения и доли меньшинства
Корпоративный подоходный налог
23
Чистая прибыль (убыток) после налогообложения до вычета доли меньшинства
Доля меньшинства
24
Итого чистая прибыль (убыток)
В графе 2 указываются номера примечаний по статьям, отраженным
в пояснительной записке.
Статья "Доля меньшинства" заполняется при составлении
консолидированной финансовой отчетности.
Первый руководитель ________________ дата _____________
Главный бухгалтер __________________ дата _____________
Исполнитель ________________________ дата _____________
Телефон ____________________________
Место для печати
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 октября 2006 года N 110
форма 3
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 20.07.2007 N 84 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК); от 20.03.2009 N 24 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
Отчет о движении денежных средств (косвенный метод)
__________________________________________________________________
(полное наименование (исламской) специальной финансовой компании)
по состоянию на "___" ____________ 200___года
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Примечание
За
отчетный
год
За
предыдущий
год
1
2
3
4
Денежные поступления и
платежи, связанные с
операционной деятельностью
1
Чистая прибыль (убыток) до
налогообложения и доли
меньшинства
2
Корректировки на неденежные
операционные статьи:
в том числе:
амортизационные отчисления
и износ
3
расходы по резервам на
обесценение
4
нереализованные доходы и
расходы от изменения
стоимости финансового актива
5
нереализованные доходы и
расходы в виде курсовой
разницы по операциям с
иностранной валютой
6
доходы, начисленные в виде
вознаграждения к получению
7
расходы на выплату
вознаграждения
8
прочие корректировки на
неденежные статьи
9
Операционный доход (убыток)
до изменения в операционных
активах и обязательствах
Увеличение (уменьшение) в
операционных активах:
увеличение (уменьшение)
дебиторской задолженности
10
увеличение (уменьшение)
размещенных вкладов
11
увеличение (уменьшение)
торговых ценных бумаг и
ценных бумаг, имеющихся в
наличии для продажи
12
увеличение (уменьшение)
операции "Обратное РЕПО"
13
увеличение (уменьшение)
прочих активов
14
увеличение (уменьшение) в
операционных обязательствах:
увеличение (уменьшение)
кредиторской задолженности
15
увеличение (уменьшение)
операции "РЕПО"
16
увеличение (уменьшение)
прочих обязательств
17
Увеличение или уменьшение
денег от операционной
деятельности
Корпоративный подоходный
налог
18
Итого увеличение
(уменьшение) денег от
операционной деятельности
после налогообложения
Денежные поступления и
платежи, связанные с
инвестиционной деятельностью
Покупка (продажа) ценных
бумаг, удерживаемых до
погашения
19
Покупка основных средств и
нематериальных активов
20
Продажа основных средств и
нематериальных активов
21
Инвестиции в капитал других
юридических лиц
22
Прочие поступления и платежи
23
Итого увеличение
(уменьшение) денег от
инвестиционной деятельности
Денежные поступления и
платежи, связанные с
финансовой деятельностью
Выпуск акций
24
Выпуск облигаций
25
Приобретение или погашение
акций/долей участия
26
Займы полученные
27
Выплата дивидендов по акциям
28
Увеличение (уменьшение)
доли меньшинства
29
Прочие поступления и платежи
30
Итого увеличение
(уменьшение) денег от
финансовой деятельности
Итого чистое увеличение
(уменьшение) денег за
отчетный год
Остаток денег и денежных эквивалентов на начало года
31
Остаток денег и денежных эквивалентов на конец года
32
графе 2 указываются номера примечаний по статьям, отраженным
в пояснительной записке.
Статья "Увеличение (уменьшение) доли меньшинства" заполняется
при составлении консолидированной финансовой отчетности.
Первый руководитель ________________ дата ______________
Главный бухгалтер __________________ дата ______________
Исполнитель ________________________ дата ______________
Телефон ____________________________
Место для печати
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 октября 2006 года N 110
Сноска. Приложение 4 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 20.07.2007 N 84 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК); с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 20.03.2009 N 24 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
Форма 4
Отчет об изменениях в капитале
_________________________________________________________________
(полное наименование (исламской) специальной финансовой компании)
о состоянию на "__" _______ 200_года
(в тысячах тенге)
Капитал родительской организации
Доля
мень-
шин-
ства
Итого
капи-
тал
Устав-
ный
капи-
тал
Резерв-
ный
капи-
тал
Прочие
резер-
вы
Нерас-
преде-
ленная
прибыль
(убыток)
Всего
1
2
3
4
5
6
7
8
Сальдо
на начало
предыдущего
периода
Изменения
в учетной
политике и
корректи-
ровка
ошибок
Пересчитан-
ное сальдо
на начало
предыдущего
периода
Переоценка
основных
средств
Изменение
стоимости
ценных
бумаг,
имеющихся
в наличии
для продажи
Хеджирова-
ние
денежных
потоков
Прибыль
(убыток)
от прочих
операций
Прибыль
(убыток),
признан-
ная-/ый
непосред-
ственно
в самом
капитале
Прибыль
(убыток)
за период
Всего
прибыль
(убыток)
за период
Дивиденды
Эмиссия
акций
(вклады
участников)
Выкупленные
акции
(вклады
участников)
Внутренние
переводы
в том
числе:
Изменение
накопленной
переоценки
основных
средств
Формирова-
ние резерв-
ного
капитала
Прочие
операции
Сальдо
на начало
отчетного
периода
Изменения
в учетной
политике и
корректи-
ровка
ошибок
Пересчитан-
ное сальдо
на начало
отчетного
периода
Переоценка
основных
средств
Изменение
стоимости
ценных
бумаг,
имеющихся
в наличии
для продажи
Хеджиро-
вание
денежных
потоков
Прибыль
(убыток)
от прочих
операций
Прибыль
(убыток),
признан-
ная-/ый
непосред-
ственно
в самом
капитале
Прибыль
(убыток)
за период
Всего
прибыль
(убыток)
за период
Дивиденды
Эмиссия
акций
(вклады
участников)
Выкупленные
акции
(вклады
участников)
Внутренние
переводы
в том
числе:
Изменение
накопленной
переоценки
основных
средств
Формиро-
вание
резервного
капитала
Прочие
операции
Сальдо
на конец
отчетного
периода
Графы "Капитал родительской организации" и "Доля меньшинства" заполняются при составлении консолидированной финансовой отчетности.

Шоғырландырылмаған қаржылық есептілікті жасау кезінде немесе еншілес ұйымдар болмағанда ипотекалық ұйымдар 2-6-бағандарды толтырады.
Бірінші басшы ___________________ Күні ____________________
Бас бухгалтер ___________________ Күні ____________________
Орындаушы _______________________
Телефон _________________________
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2006 жылғы 27 қазандағы
N 110 қаулысына 5-қосымша
Ескерту. 5-қосымшаның тақырыбына, өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2007.07.20. N 84 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
Түсіндірме жазбаны толтыру жөніндегі талаптар
1. Түсіндірме жазбада қаржылық есепте келтірілген баптарды жіктеу, қажет болған кезде, халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптарына сәйкес олардың мағынасын түсіндіретін ақпаратпен толықтырылады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2007.07.20. N 84 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
2. Есепті жылы болған өзгерістер есеп саясатына сәйкес жиынтық мөлшерді сипаттай отырып, әрбір бап бойынша ашылады.
3. Түсіндірме жазбаға мынадай кезектілікпен мынадай бөлімдер қосылады:
1) бухгалтерлік баланстың активтері мен міндеттемелері бойынша есепті жылы болған өзгерістер;
2) пайда және зиян туралы есептің қаржылық-шаруашылық нәтижелері бойынша есепті жылы болған өзгерістер;
3) ақша қаражатының қозғалыcы туралы есептің ақша ағындары бойынша есепті жылы болған өзгерістер;
4) капиталдағы өзгерістер туралы есептің меншік капиталы бойынша есепті жылы болған өзгерістер.
5) арнайы қаржы компаниясының бөлінген активтер мен облигациялар бойынша бухгалтерлік балансында активтер мен міндеттемелер бойынша есепті жылы болған өзгерістер;
6) исламдық арнайы қаржы компаниясының бөлінген активтер бойынша бухгалтерлік балансында активтер мен міндеттемелер бойынша және исламдық арнайы қаржы компаниясының бөлінген активтер бойынша пайда мен шығын туралы есебінде кірістер мен шығыстар бойынша есепті жылы болған өзгерістер.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2007.07.20. N 84 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) 2009.03.20 N 24 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2006 жылғы 27 қазандағы
N 110 қаулысына
6-қосымша
5-нысан
Ескерту. 6-қосымшаның тақырыбына өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2007.07.20. N 84 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
Бөлінген активтер мен облигациялар бойынша
бухгалтерлік есеп
__________________________________________________
(арнайы қаржы компаниясының толық атауы)
200_ жылғы "___"_______  жағдай бойынша
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Ескерту
Есепті жылдың басында
Есепті жылдың аяғында
1
2
3
4
Активтер
Бөлінген активтер, оның ішінде:
Талап ету құқығы
1
Кастодиан банктің шоттарындағы бөлінген активтер
2
Екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
3
Акциялар
4
Борыштық бағалы қағаздар
5
Туынды қаржы құралдары
6
Жиынтығы активтер
Міндеттемелер
Шығарылған облигациялар
7
Есептелген купон бойынша кредиторлық берешек
8
Жиынтығы міндеттемелер
Бірінші басшы ______________________   күні _____________________
Бас бухгалтер ______________________   күні _____________________
Орындаушы     ______________________   күні _____________________
Телефон       ______________________
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2006 жылғы 27 қазандағы
N 110 қаулысына
7-қосымша

При составлении неконсолидированной финансовой отчетности или отсутствии дочерних организаций специальные финансовые компании заполняют графы 2-6.
Первый руководитель _________________ дата ________________
Главный бухгалтер ___________________ дата ________________
Исполнитель _________________________
Телефон _____________________________
Место для печати
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 октября 2006 года N 110
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлениями Правления Национального Банка РК от 20.07.2007 N 84 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК); от 20.03.2009 N 24 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
Требования по заполнению пояснительной записки
1. В пояснительной записке классификация статей, приведенная в финансовой отчетности, при необходимости, дополняется информацией, поясняющей их смысл в соответствии с требованиями международных стандартов финансовой отчетности.
2. Изменения, произошедшие за отчетный год, раскрываются по каждой статье с описанием суммарных величин согласно учетной политике.
3. Пояснительная записка включает разделы в следующей последовательности:
1) изменения, произошедшие за отчетный год, по активам и обязательствам бухгалтерского баланса;
2) изменения, произошедшие за отчетный год, по результатам финансово-хозяйственной деятельности отчета о прибылях и убытках;
3) изменения, произошедшие за отчетный год по денежным потокам отчета о движении денежных средств;
4) изменения, произошедшие за отчетный год, по собственному капиталу отчета об изменениях в капитале;
5) изменения, произошедшие за отчетный год, по активам и обязательствам в бухгалтерском балансе по выделенным активам и облигациям специальной финансовой компании;
6) изменения, произошедшие за отчетный год, по активам и обязательствам в бухгалтерском балансе по выделенным активам исламской специальной финансовой компании и доходам и расходам по выделенным активам в отчете о прибылях и убытках по выделенным активам исламской специальной финансовой компании.
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 октября 2006 года N 110
форма 5
Сноска. Заголовок приложения в редакции постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 июля 2007 года N 84 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос.регистрации в МЮ РК).
Бухгалтерский баланс по выделенным активам и облигациям
_____________________________________________________
(полное наименование специальной финансовой компании)
по состоянию на "___" ______________ 200___года
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Примечание
На начало
отчетного
года
На конец
отчетного
года
1
2
3
4
Активы
Выделенные активы в том
числе:
права требования
1
выделенные активы на
счетах банка - кастодиана
2
Вклады в банках второго
уровня
3
Акции
4
Долговые ценные бумаги
5
Производные ценные бумаги
6
Итого активы
Обязательства
Выпущенные облигации
7
Кредиторская задолженность
по начисленному купону
8
Итого обязательства
Первый руководитель _________________ дата ____________
Главный бухгалтер ___________________ дата ____________
Исполнитель _________________________ дата ____________
Телефон _____________________________
Место для печати
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 октября 2006 года № 110

Ескерту. 7-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.03.20 N 24 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Қаулыcымен.
6-нысан
____________________________________________________________________
(исламдық арнайы қаржы компаниясының толық атауы)
20__жылғы "__"_________" жағдай бойынша бөлінген активтер
бойынша бухгалтерлік балансы
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Ескерту
Есепті кезеңнің аяғында
Өткен жылдың аяғында
1
2
3
4
Активтер
Банктердегі шоттардағы ақша
1
Екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
2
Акциялар (қатысу үлестері)
3
Жалға берілген бөлінген активтер
4
Басқа да активтер
5
Активтердің жиынтығы
Міндеттемелер
Айналысқа шығарылған исламдық жалдау сертификаттары
6
Айналысқа шығарылған исламдық қатысу сертификаттары
7
Исламдық бағалы қағаздар бойынша кірісті төлеуге байланысты кредиторлық берешек
8
оның ішінде:
исламдық жалдау сертификаттары бойынша
9
исламдық қатысу сертификаттары бойынша
10
Комиссиялық сыйақылар бойынша кредиторлық берешек
11
Басқа да міндеттемелер
12
Міндеттемелердің жиынтығы
Бірінші басшы      ______________ күні ___________________
Бас бухгалтер      ______________ күні ___________________
Орындаушы          ______________ күні ___________________
Телефон            ______________ күні ___________________
Мөр орны
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2006 жылғы 27 қазандағы
N 110 қаулысына
8-қосымша

Сноска. Постановление дополнено приложением 7 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 20.03.2009 N 24 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
форма 6
Бухгалтерский баланс по выделенным активам
______________________________________________________________
(полное наименование исламской специальной финансовой компании)
по состоянию на "___" ____________ 20___ года
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Примечание
На конец
отчетного
периода
На конец
предыдущего
года
1
2
3
4
Активы
Деньги на счетах в банках
1
Вклады в банках второго уровня
2
Акции (доли участия)
3
Выделенные активы, переданные
в аренду
4
Прочие активы
5
Итого активы
Обязательства
Выпущенные в обращение исламские
арендные сертификаты
6
Выпущенные в обращение исламские
сертификаты участия
7
Кредиторская задолженность,
связанная с выплатой дохода по
исламским ценным бумагам
8
в том числе:
по исламским арендным
сертификатам
9
по исламским сертификатам
участия
10
Кредиторская задолженность по
комиссионным вознаграждениям
11
Прочие обязательства
12
Итого обязательства
Первый руководитель _______________ дата ___________________
Главный бухгалтер   _______________ дата ___________________
Исполнитель         _______________ дата ___________________
Телефон             _______________ дата ___________________
Место для печати
Приложение 8
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 октября 2006 года № 110