2007 жылға арналған облыстық бюджет туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2006 жылғы 8 желтоқсандағы N 3207 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2006 жылғы 21 желтоқсанда N 3207 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2008 жылғы 20 маусымдағы N 4С-7-3 шешімімен
Қазақстан Республикасының Бюджеттік  кодексінің  63 бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы"  Заңының  6 бабының 1 тармағының 1 тармақшасына сәйкес  Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2007 жылға арналған облыстық бюджет 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 44 356 192,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 5 285 460 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 133 259,8 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 38 937 472,8 мың теңге:
2) шығындар - 44 877 122,5 мың теңге;
3) операциялық сальдо - - 520 929,9 мың теңге;
4) таза бюджеттік несиелер - -402006 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк несиелер - 1 171 000 мың теңге;
бюджеттік несиелердің өтелуі - 1 573 006 мың теңге;
4-1) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге.
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) - -118 923,9 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 118 923,9 мың теңге.  <*>
Ескерту. Өзгертулер енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 21 наурыздағы  N 3С-25-5  шешімімен; Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 11 маусымдағы  N ЗС-27-7  шешімімен; Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 6 шілдедегі  N ЗС-28-4;  Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 3 қазандағы  N 4C-2-2  шешімімен
2. Облыстық бюджетке, аудандардың, Көкшетау және Степногорск қалаларының бюджеттеріне кірістерді бөлудің нормативтері келесі мөлшерде белгіленсін:
1) облыстық бюджетке төлем көздеріне салынатын кірістердің жеке табыс салығы бойынша - 100%;
2) аудандардың, Көкшетау және Степногорск қалаларының бюджеттеріне әлеуметтік салық бойынша - 100%.
3. Келесі көздердің есебінен облыстық бюджеттің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде:
төлем көздеріне салынатын, кірістердің жеке табыс салығынан;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін алынатын түсімдерден;
2) салықтық емес түсімдерден, оның ішінде:
мемлекеттің меншігіндегі мүліктерді жалға беруден кірістерден;
мемлекеттік бюджеттің есебінен берілген несиелер бойынша сыйлықтардан, (мүдделерден);
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелер ұсынатын (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түсетін түсімдер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуларды жүргізуден түсетін ақшалай түсімдер;
ҚР Ұлттық банкі (шығын сметасынан) қаржыландырылып және ұсталатын, сондай-ақ мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімақылар, ықпалшаралар;
жергілікті бюджетке басқа да салықтық емес түсімдер;

Об областном бюджете на 2007 год
Решение Акмолинского областного маслихата от 8 декабря 2006 года N 3С-24-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 21 декабря 2006 года N 3207. Утратило силу решением Акмолинского областного маслихата от 20 июня 2008 года N 4С-7-3
В соответствии со статьей 63 Бюджетного  кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6  Закона  Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2007 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 44 356 192,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 5 285 460 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 133 259,8 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 38 937 472,8 тысячи тенге;
2) затраты - 44 877 122,5 тысячи тенге;
3) операционное сальдо - -520 929,9 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - - 402 006 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 171 000 тыс. тенге,
погашение бюджетных кредитов - 1 573 006 тысяч тенге;
4-1) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -118 923,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 118 923,9 тысяч тенге.  <*>
Сноска. Внесены изменения - решением Акмолинского областного маслихата от 21 марта 2007 года  N 3С-25-5;   решением Акмолинского областного маслихата от 11 июня 2007 года  N 3С-27-7;   решением Акмолинского областного маслихата от 6 июля 2007 года  N ЗС-28-4;  решением Акмолинского областного маслихата от 3 октября 2007 года  N 4C-2-2
2. Установить нормативы распределения доходов в областной бюджет, в бюджеты районов и городов Кокшетау и Степногорск в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет - 100%;
2) по социальному налогу в бюджеты районов и городов Кокшетау и Степногорск -100%.
3. Утвердить доходы областного бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты;
поступлений за использование природных и других ресурсов;
2) неналоговых поступлений, в том числе:
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждений (интересов) по кредитам, выданным из государственного бюджета;
поступлений от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
поступлений денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
штрафов, пени, санкции, взысканий, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан;
прочие неналоговые поступления в местный бюджет;

3) трансферттердің түсімдері, оның ішінде:
аудандық (қалалық) бюджеттерден трансферттер;
республикалық бюджеттен түсетін трансферттер.  <*>
Ескерту. Өзгертулер енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 11 маусымдағы  N ЗС-27-7  шешімімен
4. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте 2004 жылы облыстық бюджеттен бөлінген, пайдаланылмай қалған Көкшетау қаласы қайтаратын 88 118 мың теңге мөлшеріндегі мақсатты трансферттер қарастырылсын.
5. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте төмен тұрған бюджеттерден қайтарып алынатын 1 780 723 мың теңге бюджеттік алулардың көлемі қарастырылсын, оның ішінде:
Щучье
232 484 мың теңге;
Көкшетау қ.
1 251 611 мың теңге;
Степногорск қ.
296 628 мың теңге.
6. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен түсетін 19 616 640 мың теңге сомасындағы субвенциялар және 17 256 544 мың теңге сомасындағы нысаналы трансферттер қарастырылсын.  <*>
Ескерту. Өзгертулер енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 6 шілдедегі  N ЗС-28-4
7. 2007 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін жалпы мөлшері 5 255 475 мың теңге субвенциялар қарастырылсын, оның ішінде:
Ақкөл                 304690 мың теңге;
Аршалы                211926 мың теңге;
Астрахан              374724 мың теңге;
Атбасар               153171 мың теңге;
Бұланды               369148 мың теңге;
Егіндікөл             229657 мың теңге;
Еңбекшілдер           491364 мың теңге;
Ерейментау            338904 мың теңге;
Есіл                  217732 мың теңге;
Жақсы                 462155 мың теңге;
Жарқайың              421732 мың теңге;
Зеренді               426040 мың теңге;
Қорғалжын             433219 мың теңге;
Сандықтау             349497 мың теңге;
Целиноград            226102 мың теңге;
Шортанды              245414 мың теңге.
8. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте мемлекеттік қызметшілердің, мемлекеттік қызметшіге жатпайтын мемлекеттік мекеме қызметкерлерінің және қазыналық кәсіпорындардың жұмысшыларының еңбекақысын төлеуге 4 553 881 мың теңге сомасында ағымдағы мақсатты трансферттер көзделгені қарастырылсын, оның ішінде аудандарға 1 791 093 мың теңге қарастырылған.
Аталған сомаларды аудандарға бөлу облыс әкімдігі қаулысымен белгіленеді.
9. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте денсаулық сақтауға арналып республикалық бюджеттен бөлінген 2 536 679 мың теңге мөлшеріндегі мақсатты трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
1) 2 195 513 мың теңге көлемінде ағымдағы мақсатты трансферттер, оның ішінде:
27734 мың теңге - жаңадан енгізілген денсаулық сақтау нысандарын ұстауға;
334470 мың теңге - дәрі-дәрмек құралдарын сатып алуға, вакциналар және басқа да медициналық иммунобиологиялық қосындыларға;
12238 мың теңге - Қазақстан Республикасында ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
70633 мың теңге - жергілікті деңгейдегі қан орталықтарының материалдық-техникалық базасын жетілдіруге;
9271 мың теңге - жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде орта кәсіби білім беру оқу орындарында оқитын студенттерге стипендия төлеуге;
1470 мың теңге - жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде орта кәсіби білім беру оқу орындарында оқитын студенттердің жол ақысы шығындарын төлеуге;

3) поступления трансфертов, в том числе:
трансферты из районных (городских) бюджетов;
трансферты из республиканского бюджета.  <*>
Сноска. Внесены изменения - решением Акмолинского областного маслихата от 11 июня 2007 года  N 3С-27-7
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2007 год возврат городом Кокшетау целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета в 2004 году, в сумме 88 118 тыс. тенге.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2007 год объемы бюджетных изъятий из нижестоящих бюджетов в сумме 1 780 723 тысячи тенге, в том числе:
Щучинскому
232484
тысячи тенге;
г.Кокшетау
1251611
тысяч тенге;
г.Степногорск
296628
тысяч тенге;
6. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год из республиканского бюджета предусмотрены субвенция в сумме 19 616 640 тысяч тенге и целевые трансферты в сумме 17 256 544 тысяча тенге.  <*>
Сноска. Внесены изменения - решением Акмолинского областного маслихата от 6 июля 2007 года  N ЗС-28-4
7. Установить на 2007 год объемы субвенции, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в общей сумме 5 255 475 тысяч тенге, в том числе:
Аккольскому
304690
тысяч тенге;
Аршалынскому
211926
тысяч тенге;
Астраханскому
374724
тысячи тенге;
Атбасарскому
153171
тысяча тенге;
Буландынскому
369148
тысяч тенге;
Егиндыкольскому
229657
тысяч тенге;
Енбекшильдерскому
491364
тысячи тенге;
Ерейментаускому
338904
тысячи тенге;
Есильскому
217732
тысячи тенге;
Жаксынскому
462155
тысяч тенге;
Жаркаинскому
421732
тысячи тенге;
Зерендинскому
426040
тысяч тенге;
Коргалжинскому
433219
тысяч тенге;
Сандыктаускому
349497
тысяч тенге;
Целиноградскому
226102
тысячи тенге;
Шортандинскому
245414
тысяч тенге.
8. Учесть, что  в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий в сумме 4 553 881 тысяча тенге, в том числе 1 791 093 тысячи тенге предусмотрены  районам.
Распределение указанной суммы по районам определяется постановлением акимата области.
9. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на здравоохранение в сумме 2 536 679 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 2 195 513 тысяч тенге, в том числе:
27734 тысячи тенге - на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения;
334470 тысяч тенге - на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;
12 238 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИДом в Республике Казахстан;
70633 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение центров крови на местном уровне;
9271 тысяча тенге - на выплату стипендий студентам, обучающимся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов;
1470 тысяч тенге - на выплату компенсаций на проезд для обучающихся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов;

1 739 697 мың теңге - Қазақстан Республикасының 2005 - 2010 жылдарға арналған денсаулық сақтау ісiн реформалау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыруға;
2) 341 166 мың теңге көлемінде дамуға арналған мақсатты трансферттер, оның ішінде:
195433 мың теңге - Ақмола облысы Көкшетау қаласында Ақмола облыстық перинатальдық орталықтың 50 төсектік перзентхана бөлімшесінің корпусын салу;
44 103 мың теңге - Щучье ауданы Бурабай кентіндегі "Бурабай" санаторийінің туберкулезге қарсы 50 төсектік балалар бөлімшесінің құрылысына;
101 630 мың теңге - Көкшетау қаласындағы Қ.Құрманбаев атындағы облыстық туберкулезге қарсы диспансердің 70 төсектік балалар бөлімшесінің құрылысына.
9-1. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте 2006 жылы республикалық бюджеттен Ақмола облыстық перинатальдық орталығының әйелдер босанатын бөлімшесінің корпусының құрылысына бөлінген, пайдаланылмай қалған 6034,9 мың теңге көлеміндегі мақсатты трансферттерді  пайдалану есепке алынсын.  <*>
Ескерту. 9-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 21 наурыздағы  N 3С-25-5 шешімімен; Өзгертулер енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 6 шілдедегі  N ЗС-28-4
10. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 3 080 066 мың теңге мөлшерінде білім беруге арналған ағымдағы мақсатты трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
1) 1 421 772 мың теңге көлемінде ағымдағы мақсатты трансферттер, оның ішінде:
1 288 336 мың теңге - Қазақстан Республикасының 2005 - 2010 жылдарға арналған білім берудi дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
18 321 мың теңге - орта білім беретін мемлекеттік ұйымдардың мемлекеттік тілді оқыту бойынша кiтапхана қорларын жаңартуға, ақпараттық және электрондық оқулықтар сатып алуға және жеткiзуге;
68588 мың теңге - жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде орта кәсіби білім беру оқу орындарында оқитын студенттерге стипендия төлеуге;
11822 мың теңге - жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде орта кәсіби білім беру оқу орындарында оқитын студенттердің жол ақысы шығындарын төлеуге;
34 705 мың теңге - жалпы орта білімнің мемлекеттік жүйесінде интерактивті оқыту жүйесін енгізуге;
Көрсетілген ағымдағы мақсатты трансферттерді облыстық және аудандар мен қалалардың бюджеттері бойынша бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
2) 1 658 294 мың теңге көлемінде дамуға арналған мақсатты трансферттер, оның ішінде:
71832 мың теңге - электрондық басқару шеңберінде адами капиталды дамыту;

1 739 697 тысяч тенге - на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы.
2) целевые трансферты на развитие в сумме 341 166 тысячи тенге, в том числе:
195 433 тысячи тенге - на строительство корпуса родильного отделения на 50 коек Акмолинского областного перинатального центра в городе Кокшетау Акмолинской области;
44 103 тысячи тенге - на строительство корпуса на 50 мест детского противотуберкулезного санатория "Бурабай" в п.Бурабай Щучинского района;
101 630 тысяч тенге - на строительство детского отделения на 70 коек Акмолинского областного противотуберкулезного диспансера имени К.Курманбаева в городе Кокшетау.  <*>
Сноска. Внесены изменения - решением Акмолинского областного маслихата от 6 июля 2007 года  N ЗС-28-4
9-1. Учесть, что в расходах областного бюджета на 2007 год предусмотрено использование недоиспользованных целевых трансфертов в сумме 6034,9 тыс. тенге, выделенных из республиканского бюджета в 2006 году, на строительство корпуса родильного отделения Акмолинского областного перинатального центра.  <*>
Сноска. Дополнен пунктом 9-1 - решением Акмолинского областного маслихата от 21 марта 2007 года  N 3С-25-5
10. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на образование в сумме 3 080 066 тысяча тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 1 421 772 тысяч тенге, в том числе:
1 288 336 тысяч тенге - на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2005-2010 годы;
18321 тысяча тенге - на приобретение и доставку учебной, справочной и электронной литературы по изучению государственного языка для обновления библиотечных фондов государственных организаций среднего образования;
68588 тысяч тенге - на выплату стипендий студентам, обучающимся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов;
11 822 тысячи тенге - на выплату компенсаций на проезд для обучающихся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов;
34 705 тысяч тенге - на внедрение системы интерактивного обучения в государственной системе среднего общего образования.
Распределение целевых текущих трансфертов по областному бюджету, бюджетам районов и городов определяется постановлением акимата области.
2) целевые трансферты на развитие в сумме 1 658 294 тысяч тенге, в том числе:
71832 тысячи тенге - на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства;

124109 мың теңге - Жарқайың ауданы Державинка қаласында 140 орындық балабақша құрылысына;
260544 мың теңге - Есіл ауданы Есіл қаласында 520 оқушы орындық қазақ орта мектебінің құрылысына;
160000 мың теңге - Жақсы ауданы Жақсы селосында 900 орындық орта мектептің құрылысына;
42719 мың теңге - Еңбекшілдер ауданы Қоғам селосында 132 орындық мектептің құрылысына;
152010 мың теңге - Ерейментау ауданы Малтабар селосында 200 орындық мектептің құрылысына;
423 540 мың теңге - Щучье ауданы Шортанды кентінде 1200 орындық мектеп құрылысына;
423 540 мың теңге - Көкшетау қаласында 1200 орындық жалпы білім беру мектебінің құрылысына".  <*>
Ескерту. Өзгертулер енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 6 шілдедегі  N ЗС-28-4
11. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте тұрғындарды әлеуметтік қамтамасыз етуге арналған 57 806 мың теңге мөлшерінде республикалық ағымдағы мақсатты трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
20100 мың. теңге - тұрмысы төмен отбасылардың 18 жасқа дейiнгi балаларына мемлекеттiк жәрдемақылар төлеуге;
37088 мың теңге - мүгедектерді арнайы гигиеналық құрал-жабдықтармен қамтамасыз етуге және мүгедекті сауықтырудың арнайы бағдарламасына сәйкес жеке көмекшілермен мамандардың ыммен тілдесу қызметін ұсынуға;
618 мың. теңге - қалалық телекоммуникация жүйесінің абоненттері болып табылатын әлеуметтік қорғалатын азаматтарға телефон үшін абоненттік төлем тарифінің жоғарылауының өтемақысын төлеуге.
Көрсетілген трансферттерді аудандар мен қалалардың бюджеттері бойынша бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.  <*>
Ескерту. Өзгертулер енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 6 шілдедегі  N ЗС-28-4
12. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте 3 559 114 мың теңге мөлшерінде ауыл шаруашылығын дамытуға арналған ағымдағы мақсатты республикалық трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
178446 мың теңге - тұқым өңдеуді дамытуды қолдауға;
555034 мың теңге - мал шаруашылығын асыл тұқымдандыруды дамытуға;
2 495 000 мың теңге - өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға, көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға;
237 мың теңге - ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу қызметтерінің құнын өтеуге;
86600 мың теңге - мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын жоғарылатуға жәрдем ақша бөлу;
243797 мың теңге - ауыз сумен қамтамасыз ету көздерінің теңдесі жоқ болып келетін сумен қамтамасыз ету жүйесінің ерекше тобынан ауыз суын жеткізу қызметіне жәрдем ақша бөлу.

124109 тысяч тенге - строительство детского сада на 140 мест в городе Державинске Жаркаинского района;
260544 тысяч тенге - строительство казахской средней школы на 520 ученических мест в городе Есиль Есильского района;
160000 тысяч тенге - строительство средней школы на 900 мест в селе Жаксы Жаксынского района;
42719 тысяч тенге - строительство школы на 132 места в селе Когам Енбекшильдерского  района;
152010 тысяч тенге - строительство школы на 200 мест в селе Малтабар Ерейментауского района;
423 540 тысяч тенге - строительство школы на 1200 мест в поселке Шортанды Шортандинского района;
423 540 тысяч тенге - строительство общеобразовательной школы на 1200 мест в г. Кокшетау.  <*>
Сноска. Внесены изменения - решением Акмолинского областного маслихата от 6 июля 2007 года  N ЗС-28-4
11. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на социальное обеспечение  населения в сумме 57 806 тысячи тенге, в том числе:
20100 тысяч тенге - на выплату государственного пособия на детей до 18 лет из малообеспеченных семей;
37088 тысяч тенге - на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
618 тысяч тенге - на компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон социально- защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по бюджетам районов и городов определяется постановлением акимата области.  <*>
Сноска. Внесены изменения - решением Акмолинского областного маслихата от 6 июля 2007 года  N ЗС-28-4
12. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на развитие сельского хозяйства в сумме 3 559 114 тысячи тенге, в том числе:
178446 тысяч тенге - на поддержку развития семеноводства;
555034 тысячи тенге - на развитие племенного животноводства;
2 495 000 тысяч тенге - на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ;
237 тысяч тенге - на субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям;
86600 тысяч тенге - на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
243797 тысяч тенге - на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения.

13. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінген дамуға арналған 1 463 273 мың теңге сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға  ағымдағы мақсатты трансферттер ескерілсін:
133 500 мың теңге - Егіндікөл ауданы Егіндікөл селосының сумен жабдықтау желілерін және су шығару ғимараттарының аумағын қайта жаңартуға;
85133 мың теңге - Целиноград ауданы Қосшы ауылындағы су құбыры желілері мен құрылыстарын қайта жабдықтауға;
115105 мың теңге - Бұланды ауданы Новобратское және Буденовка селоларының су құбырларының айырғыш желілерін қайта жабдықтауға;
20000 мың теңге - Аршалы ауданы Раздольное және Байдалы селоларындағы су құбыры жүйелерін қайта құру;
70000 мың теңге - Егіндікөл ауданы Полтавское селосындағы су құбыры құрылымдарының алаңын және поселкелік жүйелерін қайта жабдықтауға;
70000 мың теңге - Егіндікөл ауданы Спиридоновка селосының су жүргізгішін, поселкелік сумен қамтитын жүйелерін және су құбыры құрылымдарының алаңшасын қайта жабдықтауға;
20000 мың теңге - Зеренді ауданы Симферополь селосындағы су құбыры жүйелерін қайта жабдықтауға;
60000 мың теңге - Шортанды ауданы Жолымбет кентіндегі су құбыры жүйелерін қайта жабдықтауға;
60000 мың теңге - Шортанды ауданының Научный кентінің және Дамаса, Степное селоларының су құбырларын қайта жабдықтауға;
20000 мың теңге - Астрахан ауданы Петровка селосындағы су құбыры жүйесінің құрылысына;
70000 мың теңге - Жақсы ауданы Жақсы селосындағы таратушы су құбыры жүйелерінің құрылысына;
45699 мың теңге - Сандықтау ауданы Мәдениет селосындағы су құбыры жүйелерін қайта жабдықтауға;
100000 мың теңге - Есіл ауданы Есіл қаласындағы су құбыры жүйелерін қайта жабдықтауға;
151 126 мың теңге - Щучье ауданы Щучье қаласындағы су құбыры жүйелерін қайта жабдықтауға;
122831 мың теңге - Қорғалжын ауданына қарай Нұра топтама су құбырын қайта жабдықтауға (II кезек);
20000 мың теңге - Ақкөл ауданы Ақкөл қаласындағы су құбыры жүйелерін қайта жабдықтауға (II кезек);
50 000 мың теңге - Ақкөл ауданы Новорыбинка селосы су құбырының су қоймасы қабырғаларын және сумен қамтамасыз ету жүйесін қайта жабдықтауға;
15 000 мың теңге - Ақкөл ауданы Наумовка селосындағы су құбыры жүйесін қайта жабдықтауға;
40 000 мың теңге - Бұланды ауданы Журавлевка және Воробъевка селоларының су құбырлары жүйесін қайта жабдықтауға;
40 455 мың теңге - Ерейментау ауданы Торғай селосының сумен қамтамасыз ету жүйелерін Торғай темір жол стансасына қоса отырып қайта жабдықтау;
17 053 мың теңге - Есіл ауданы Бізұлық  селосындағы су құбырлары жүйесін қайта жабдықтауға;
4 698 мың теңге - Жақсы ауданы Жақсы селосында жерасты суларынан локальді сумен қамтамасыз ету құрылысына;
30 000 мың теңге - Жақсы ауданы Жаңа Қима және Қима селоларының су құбырларының таратушы жүйелерін қайта жабдықтау;
30 000 мың теңге - Целиноград ауданы Раздольное селосындағы су құбыры жүйесін қайта жабдықтауға;

13. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на развитие системы водоснабжения в сумме 1 463 273 тысяч тенге, в том числе:
133 500 тысяч тенге - реконструкцию поселковых сетей и площадки водозаборных сооружений в селе Егиндыколь Егиндыкольского района;
85133 тысяч тенге - реконструкцию сетей и сооружений водопровода в селе Кощи Целиноградского района;
115105 тысяч тенге - реконструкцию водопровода с разводящими сетями сел Новобратское и Буденовка Буландынского района;
20000 тысяч тенге - реконструкцию водопроводных сетей в селе Раздольное и селе Байдалы Аршалинского района;
70000 тысяч тенге - реконструкцию поселковых сетей и площадки водопроводных сооружений села Полтавское Егиндыкольского района;
70000 тысяч тенге - реконструкцию водовода, поселковых разводящих сетей и площадки водопроводных сооружений в селе Спиридоновка Егиндыкольского района;
20000 тысяч тенге - реконструкцию водопроводных сетей в селе Симферопольское Зерендинского района;
60000 тысяч тенге - реконструкцию водопроводных сетей в поселке Жолымбет Шортандинского района;
60000 тысяч тенге - реконструкцию водопроводных сетей сел Дамса, Степное  и поселка Научный Шортандинского района;
20000 тысяч тенге - строительство водопроводных сетей в селе Петровка Астраханского района;
70000 тысяч тенге - строительство разводящих водопроводных сетей в селе Жаксы Жаксынского района;
45699 тысяч тенге - реконструкцию водопроводных сетей в селе Мадениет Сандыктауского района;
100000 тысяч тенге - реконструкцию водопроводных  сетей в городе Есиль Есильского района;
151 126 тысяч тенге - реконструкцию водопроводных  сетей  в городе Щучинск Щучинского района;
122831 тысяч тенге - реконструкцию Нуринского группового водопровода Коргалжинскому району (II-я очередь);
20000 тысяч тенге - реконструкцию водопроводных сетей в городе Акколь Аккольского района (II-я очередь);
50 000 тысяч тенге - реконструкцию скважинного водозабора и системы водоснабжения села Новорыбинка Аккольского района;
15 000 тысяч тенге - реконструкцию водопроводных сетей села Наумовка Аккольского района;
40 000 тысяч тенге - реконструкцию водопроводных сетей сел Журавлевка и Воробъевка Буландынского района;
40 455 тысяч тенге - реконструкцию системы водоснабжения села Тургай с подключением железнодорожной станции Тургай Ерейментауского района;
17 053 тысячи тенге - реконструкцию водопроводных сетей в селе Бузулук Есильского района;
4 698 тысяч тенге - строительство локального водоснабжения из подземных вод села Жаксы Жаксынского района;
30 000 тысяч тенге - реконструкцию разводящих водопроводных сетей  сел  Жана-Кийма и Кийма Жаксынского района;
30 000 тысяч тенге - реконструкцию водопроводных сетей в селе Раздольное Целиноградского района;

22 754 мың теңге - Целиноград ауданы Шұбар селосында су тазартқыш бойынша блок-модулінің құрылысына;
22 187 мың теңге - Целиноград ауданы Жайнақ стансасында су тазартқыш үшін құрастырма блок-модулін орнату;
27 732 мың теңге - Целиноград ауданы Қаратомар селосында су тазартқыш бойынша құрастырма блок-модулінің құрылысына.  <*>
Ескерту. Өзгертулер енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 6 шілдедегі  N ЗС-28-4
14. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық мақсатты трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
497000 мың теңге - облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге;
885000 мың теңге - инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды жайғастыруға және дамытуға.
Көрсетілген трансферттерді облыс бюджеті бойынша және аудандар мен қалалардың бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
353000 мың теңге - Ақмола облысының "Мәдениет- Мариновка" автожолына шығатын тұсының "Петровка - Каменка-Острогорка" автожолы учаскесін қайта жабдықтауға.  <*>
Ескерту. Өзгертулер енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 6 шілдедегі  N ЗС-28-4
15. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте Щучье- Бурабай курорттық аймағының ағын суларын биологиялық тазартудан өткізетін тазарту кешені құрылысына арналып республикалық бюджеттен дамуға бөлінетін 178066 мың теңге ағымдағы трансферттер ескерілсін.
16. 2007 жылғы облыстық бюджетте 85012 мың теңге мөлшерінде республикалық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
65987 мың теңге - мемлекеттік басқарудың деңгейлері арасында өкілеттіктерді шектеулер аясындағы тапсырылатын әкімшілік функцияларға арналған;
19025 мың теңге - көші-қон полициясына 2006 жылы бөлінген қосымша штат санын ұстауға.
16-1. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен Көкшетау қаласының бюджетіне түспеген 7647 мың теңгенің орнын толықтыруға мақсатты ағымдағы трансферттер қарастырылған.  <*>
Ескерту. 16-1 тармақшасымен толықтырылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 6 шілдедегі  N ЗС-28-4
17. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (қалалық) бюджеттерге Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын іске асыру шеңберінде облыстық әкімдіктің қаулысында белгіленіп айқындалған тәртіппен сыйақының (мүдденің) нөлдiк ставкасы бойынша тұрғын үй салуға несие беруге 1 171 000 мың теңге қарастырылсын.  <*>

22 754 тысячи тенге - строительство комбинированных блок-модулей по очистке воды в  селе Шубар Целиноградского района;
22 187 тысяч тенге - установка комбинированного блок-модуля для очистки воды на станции Жайнак Целиноградского района;
27 732 тысячи тенге - строительство комбинированных блок-модулей по очистке воды в селе Каратомар Целиноградского района".  <*>
Сноска. Внесены изменения - решением Акмолинского областного маслихата от 6 июля 2007 года  N ЗС-28-4
14. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета, в том числе:
497 000 тысяч тенге - на капитальный ремонт автомобильных дорог областного и районного значения.
885000 тысяч тенге - на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по областному бюджету, бюджетам районов и городов определяется постановлением акимата области.
353000 тысяч тенге - на реконструкцию участка автодороги "Петровка-Каменка-Острогорка" с выходом на автодорогу "Мадениет-Мариновка" Акмолинской области.  <*>
Сноска. Внесены изменения - решением Акмолинского областного маслихата от 6 июля 2007 года  N ЗС-28-4
15. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на строительство комплекса очистных сооружений биологической очистки сточных вод Щучинско-Боровской курортной зоны в сумме 178066 тысяч тенге.
16. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые  текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 85012 тысяч тенге, в том числе:
65987 тысяч тенге - на передаваемые административные функции в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления;
19025 тысяч тенге - на содержание дополнительной штатной численности миграционной полиции, выделенной в 2006 году.
16-1. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на возмещение потерь поступлений
в бюджет в г.Кокшетау в сумме 7647 тысяч тенге.  <*>
Сноска. Дополнен пунктом 16-1 - решением Акмолинского областного маслихата от 6 июля 2007 года  N ЗС-28-4
17. Предусмотреть в областном бюджете на 2007 год 1 171 000 тысяч тенге  на кредитование бюджетов районов (городов) на строительство жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в рамках реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республики Казахстан на 2005-2007 годы в порядке, определяемом постановлением акимата области.  <*>

Ескерту. Өзгертулер енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 21 наурыздағы  N 3С-25-5  шешімімен
18. 2007 жылға арналған облыстық бюджеттің арнайы трансферттерінің құрамында облыстық бюджеттен жергілікті бюджеттерге 4 213 827,4 мың теңге мақсатты трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1) 1 219 234,2 мың теңге мөлшерінде ағымдағы мақсатты трансферттер, оның ішінде:
496 008,3 мың теңге - сумен қамтамасыз ету шараларына;
289 167,2 мың теңге - білім және мәдениет нысандарын толық жөндеуден өткізуге;
5667 мың теңге - үйде оқытылып және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз етуге;
17501 мың теңге - Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен мүгедектердің коммуналдық қызметтері шығынына арналып, әлеуметтік көмек көрсетуге;
Аталған трансферттерді аудандар мен қалалар бойынша бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді;
40 653,8 мың теңге - Есіл ауданының жылумен қамтамасыз ету кәсіпорындарының жұмысын тұрақты қамтамасыз ету үшін;
63 240,3 мың теңге - Көкшетау қаласындағы Сүлейменов көшесін, Абылай хан даңғылынан Васильковский ықшам ауданына дейінгі көшені толық жөндеу;
39 945,2 мың теңге - Көкшетау қаласындағы Горький, Уәлиханов көшесінен бастап Юбилейный»стадионына дейінгі көшелердің ағымдағы жөндеу жұмыстарына;
11217,6 мың теңге - Атбасар ауданына соттар шешімі бойынша міндеттемелерді орындауға;
19654,2 мың теңге - Целиноград ауданының "Воздвиженка - Малиновка" автомобиль жолдарының ағымдағы жөндеу жұмыстарына;
117 786,1 мың теңге - Атбасар ауданының жылумен қамтамасыз ететін кәсіпорындарының жұмысын тұрақты қамтамасыз етуге;
2000 мың теңге - Атбасар ауданы Атбасар қаласының N№6 орта мектебінің жылу қазандығына екі котел сатып алуға;
10 600 мың теңге - Көкшетау қаласының жылумен қамтамасыз ететін кәсіпорындарының жұмысын тұрақты қамтамасыз етуге;
58106 мың теңге - қоршаған ортаны ластағаны үшін төлемақы бойынша несиелік қарызды жабуға, соның ішінде: Атбасар ауданына - 51967 мың теңге, Ерейментау ауданына - 1177 мың теңге, Қорғалжын ауданына - 4962 мың теңге;
47 692,5 мың теңге - Бұланды ауданының жылумен қамтамасыз ететін кәсіпорындарының жұмысын тұрақты қамтамасыз етуге;
2) 2 994 593,2  мың теңге көлемінде дамуға арналған мақсатты трансферттер, оның ішінде:
147 349,1 мың теңге - сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға;
666 234,8 мың теңге - білім нысандарының құрылысына және қайта жабдықтауға;
33 660,6 мың теңге - "Селолық аумақтардың канализациялары және сумен қамтамасыз ету" салалық жобасын жүзеге асыру мақсатында жобалау-сметалық құжаттарды орындауға және мемлекеттік сараптама жүргізуге;
17 474 мың теңге - қала құрылысының кадастрын жасауға;

Сноска. Внесены изменения - решением Акмолинского областного маслихата от 21 марта 2007 года  N 3С-25-5
18. Учесть, что в составе трансфертов областного бюджета на 2007 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета нижестоящим бюджетам в сумме 4 213 827,4 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 1 219 234,2 тысяч тенге, в том числе:
496 008,3 тысяч тенге - на мероприятия по водообеспечению;
289 167,2 тысячи тенге - на капитальный ремонт объектов образования и культуры;
5667 тысяч тенге - на материальное обеспечение детей - инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому;
17501 тысяча тенге - на социальную помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
Распределение указанных трансфертов по районам и городам определяется постановлением акимата области;
40 653,8 тысяч тенге - на обеспечение стабильной работы теплоснабжающих предприятий Есильского района;
63 240,3 тысяч тенге - на капитальный ремонт ул.Сулейменова г.Кокшетау, от проспекта Абылайхана до мкр.Васильковский;
39 945,2 тысяч тенге - на текущий ремонт ул.Горького г.Кокшетау, от ул.Валиханова до стадиона Юбилейный;
11212,6 тысяч тенге - на исполнение обязательств по решению судов Атбасарскому району;
19654,2 тысяч тенге - на текущий ремонт автомобильной дороги "Воздвиженка- Малиновка» Целиноградского района;
117 786,1 тысяч тенге - на обеспечение стабильной работы теплоснабжающих предприятий Атбасарского района;
2000 тысячи тенге - на приобретение двух котлов для котельной средней школы N 6 г.Атбасар Атбасарского района;
10 600 тысяч тенге - на обеспечение стабильной работы теплоснабжающих предприятий города Кокшетау;
58106 тысяч тенге - на погашение кредиторской задолженности по плате за загрязнение окружающей среды, в том числе: Атбасарскому району - 51967 тысяч тенге, Ерейментаускому району - 1177 тысяч тенге, Коргалжынскому району - 4962 тысячи тенге;
47 692,5 тысяч тенге - на обеспечение стабильной работы теплоснабжающих предприятий Буландынского района.
2) целевые трансферты на развитие в сумме 2 994 593,2 тысячи тенге, в том числе:
147 349,1 тысяч тенге - на развитие систем водообеспечения;
666 234,8 тысяча тенге - на строительство и реконструкцию объектов образования;
33 660,6 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации, проведение государственной экспертизы и строительного надзора, в целях реализации отраслевого проекта "Водоснабжение и канализация сельских территорий";
17474 тысячи тенге - на создание Градостроительного кадастра;

235 700,2 мың теңге - Қазақстан Республикасында 2005-2007 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысын дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберіндегі тұрғын үй нысандарының инженерлік-коммуникациялық жүйелерінің құрылысына.
Аталған трансферттерді аудандар мен қалалар бойынша бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
1500000 мың теңге - Көкшетау қаласындағы спорт сарайының құрылысына;
26641,1 мың теңге - Ерейментау ауданында Бөгенбай батырдың ескерткішінің құрылысына.
39900 мың теңге - Атбасар ауданының Атбасар қ. жылу қазандығы мен жылу жүйесінің құрылысына;
35652,4 мың теңге - Ақкөл ауданының Ақкөл қ. Пушкин көшесі бойынша жылу жолын және жылу қазандығын қайта жабдықтауға;
31 579 мың теңге - Атбасар ауданының "ТКШ департаменті" шаруашылық жүргізуші құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынның жарғылық капиталын арттыруға;
13700 мың теңге - Көкшетау қаласы жүргізу құқығымен жарғылық капиталын арттыруға;
16000 мың теңге - Қорғалжын ауданының "Өрлеу"»шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынының жарғылық капиталын арттыруға;
7 615 мың теңге - Атбасар ауданының "Атбасар жылу сервисі" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының жарғылық қорын көбейтуге;
120 000 мың теңге - Көкшетау қаласында сыртқы инженерлік жүйелердің құрылысына;
90 000 мың теңге - Көкшетау қаласындағы Сүлейменов көшесіндегі КНС-2 қысым коллекторын қайта жаңартуға.  <*>
Ескерту. Өзгертулер енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 21 наурыздағы  N 3С-25-5  шешімімен; Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 11 маусымдағы  N ЗС-27-7  шешімімен; Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 6 шілдедегі  N ЗС-28-4;   Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 3 қазандағы  N 4C-2-2  шешімімен
19. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте 20000 мың теңге Нұра су құбырынан ауыз суын алуға және ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірушілерге әкелінетін судың  жеткізу қызметінің құнын қаржыландыру үшін.
20. 2007 жылға арналған облыстық жергілікті атқарушы органның резерві 129 406,4 мың теңге сомасында бекітілсін.  <*>
Ескерту. Өзгертулер енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 21 наурыздағы  N 3С-25-5  шешімімен; Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 11 маусымдағы  N ЗС-27-7  шешімімен; Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 3 қазандағы  N 4C-2-2  шешімімен
21. 2007 жылы бюджеттік несиелерді жабудан облыстық бюджетке түсетін 1 573 006 мың теңге ескерілсін. <*>

235 700,2 тысячи тенге - на строительство инженерно- коммуникационных сетей к объектам жилищного строительства в рамках реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы.
Распределение указанных трансфертов по районам и городам определяется постановлением акимата области.
1500000 тысяч тенге - на строительство Дворца спорта в городе Кокшетау;
26 641,1 тысяч тенге - на строительство памятника Богенбай Батыра в Ерейментауском районе;
52 987 тысяч тенге - на строительство котельной и тепловых сетей в г.Атбасар Атбасарского района;
35 652,4 тысяч тенге - на реконструкцию котельной и теплотрассы по ул. Пушкина в г. Акколь Аккольского района;
31 579 тысяч тенге - на увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия на  праве хозяйственного ведения "Департамент ЖКХ"
Атбасарского района;
13 700 тысяч тенге - на увеличение уставного капитала коммунальных предприятий г.Кокшетау";
16000 тысяч тенге - на увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Орлеу" Коргалжынского района;
7615 тысяч тенге - на увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Атбасар теплосервис" Атбасарского района;
120 000 тысяч тенге - на строительство наружных инженерных сетей в г.Кокшетау.
90000 тысяч тенге - на реконструкцию напорного   коллектора КНС-2 по ул. Сулейменова в г.Кокшетау.  <*>
Сноска. Внесены изменения - решением Акмолинского областного маслихата от 21 марта 2007 года  N 3С-25-5;   решением Акмолинского областного маслихата от 11 июня 2007 года  N ЗС-27-7;   решением Акмолинского областного маслихата от 6 июля 2007 года  N ЗС-28-4;   решением Акмолинского областного маслихата от 3 октября 2007 года  N 4C-2-2
19. Предусмотреть в областном бюджете на 2007 год средства на субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям и подаче питьевой воды из Нуринского водопровода в сумме 20000 тысяч тенге.
20. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2007 год в сумме 129 406,4 тысяч тенге. <*>
Сноска. Внесены изменения - решением Акмолинского областного маслихата от 21 марта 2007 года  N 3С-25-5;  решением Акмолинского областного маслихата от 11 июня 2007 года  N ЗС-27-7;   решением Акмолинского областного маслихата от 6 июля 2007 года  N ЗС-28-4;   решением Акмолинского областного маслихата от 3 октября 2007 года  N 4C-2-2
21. Учесть в 2007 году погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 1 573 006 тысяч тенге.  <*>

Ескерту. Өзгертулер енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 21 наурыздағы  N 3С-25-5  шешімімен
22. Облыстық бюджеттің шығынында 2005 жылы жергілікті атқарушы органға берілген несиелер бойынша борышты жабуға қарастырылған 757 500 мың теңге ескерілсiн.
23. 2007 жылға арналған облыстық бюджеттің шығындар құрамында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес облыстық бюджеттен қаржыланатын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдени, спорт және саласы мекемелерінің селолық жерлерде және қала типтес кенттерде тұратын және қызмет істейтін мамандарының айлық жалақыларынан және тарифтік көрсеткіштерінен 25 пайыз қосымша ақы төлеу  қарастырылған.
24. Атқаратын жұмысы жүріп-тұру сипатындағы денсаулық сақтау саласы қызметкерлерінің қоғамдық көлікте тегін жүру шығындарын 2007 жылдың бюджетінде бекітілу шеңберінде, Денсаулық сақтау департаменті -Денсаулық сақтау департаменті анықтаған тізім бойынша жүргізу ескерілсін.  <*>
Ескерту. Өзгертулер енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 21 наурыздағы  N 3С-25-5  шешімімен
24-1. 2007 жылға арналған облыстық бюджеттің кірістерінде аудандар мен қалалардан қайтарылған мақсатты трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
187 896,7 мың теңге - 2006 жылы бөленген және пайдаланылмаған;
7551,1 мың теңге - мақсатсыз пайдаланғаннан.  <*>
Ескерту. 24-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 21 наурыздағы  N 3С-25-5  шешімімен; Өзгертулер енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 11 маусымдағы  N ЗС-27-7  шешімімен
24-2. 2006 жылы облыстық бюджеттен бөлінген, пайдаланылмай қалған ағымдағы мақсатты трансферттерді, су құбырлары жүйелерінің жұмысын аяқтауға пайдаланылсын, оның ішінде Сандықтау ауданының Балкашино селосына -4651,2 мың теңге, Есіл ауданының Қаракөл және Заречный селоларына -2870 мың теңге.  <*>
Ескерту. 24-2 тармағымен толықтырылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 21 наурыздағы  N 3С-25-5  шешімімен
24-3. Облыстық бюджеттің шығындарында республикалық бюджетке қайтарылған мақсатты трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
282 366,7 мың теңге - 2006 жылы пайдаланылмағаны;
7551,1 мың теңге - мақсатсыз пайдаланылғандары.  <*>
Ескерту. 24-3 тармағымен толықтырылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 21 наурыздағы  N 3С-25-5  шешімімен; Өзгертулер енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 11 маусымдағы  N ЗС-27-7  шешімімен

Сноска. Внесены изменения - решением Акмолинского областного маслихата от 21 марта 2007 года  N 3С-25-5
22. Учесть, что в расходах областного бюджета предусмотрено погашение долга по кредитам, выданного местному исполнительному органу области в 2005 году в сумме 757 500 тыс. тенге.
23. В составе расходов областного бюджета на 2007 год предусмотрены, согласно законодательству Республики Казахстан, доплаты в размере 25 процентов от окладов и тарифных ставок специалистам, проживающим и работающим в сельской местности и поселках городского типа, организаций здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, финансируемых из областного бюджета.
24. Учесть, что затраты на бесплатный проезд в общественном транспорте работников здравоохранения, имеющим разъездной характер работ, производятся в пределах утвержденного бюджета на 2007 год по перечню, определяемому департаментом здравоохранения.  <*>
Сноска. Внесены изменения - решением Акмолинского областного маслихата от 21 марта 2007 года  N 3С-25-5
24-1. Учесть, что в доходах областного бюджета на 2007 год предусмотрен возврат районами и городами целевых трансфертов, в том числе:
187 896,7 тысяч тенге - выделенных и неиспользованных в 2006 году;
7551,1 тысяча тенге - использованных не по целевому назначению.  <*>
Сноска. Дополнен пунктом 24-1 - решением Акмолинского областного маслихата от 21 марта 2007 года  N 3С-25-5;   Внесены изменения - решением Акмолинского областного маслихата от 11 июня 2007 года  N ЗС-27-7
24-2. Неиспользованные целевые текущие трансферты, выделенные в 2006 году из областного бюджета, использовать на завершение работ по капитальному ремонту водопроводных сетей, в том числе: с. Балкашино Сандыктауского района - 4651,2 тысячи тенге, с. Караколь и с. Заречное Есильского района - 2870 тысяч тенге.  <*>
Сноска. Дополнен пунктом 24-2 - решением Акмолинского областного маслихата от 21 марта 2007 года  N 3С-25-5
24-3. Учесть, что в расходах областного бюджета предусмотрен возврат в республиканский бюджет целевых трансфертов, в том числе:
282 366,7 тысяч тенге - неиспользованные в 2006 году;
7551,1 тысяч тенге - использованные не по целевому назначению.  <*>
Сноска. Дополнен пунктом 24-3 - решением Акмолинского областного маслихата от 21 марта 2007 года  N 3С-25-5;   Внесены изменения - решением Акмолинского областного маслихата от 11 июня 2007 года  N ЗС-27-7

24-4. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте заңнамада белгіленген тәртіпте пайдаланылған бюджеттік қаражаттың 2007 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан 461423,9 мың теңге ескерілсін.  <*>
Ескерту. 24-4 тармағымен толықтырылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 21 наурыздағы  N 3С-25-5   шешімімен
25. 2007 жылға арналған облыстық бюджеттің инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) жүзеге асыруға  арналған бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

24-4. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год в установленном законодательством порядке использованы свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2007 года, в сумме 461423,9 тысяч тенге.  <*>
Сноска. Дополнен пунктом 24-4 - решением Акмолинского областного маслихата от 21 марта 2007 года  N 3С-25-5
25. Утвердить перечень бюджетных программ развития с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию инвестиционных проектов (программ) областного бюджета на 2007 год, согласно приложению 2.

26. 2007 жылға арналған облыстық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
27. 2007 жылға арналған аудандық бюджеттердің атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың  тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
28. Шешім Ақмола облысының әділет департаментінде  мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күшіне енеді.

26. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2007 год, согласно приложению 3.
27. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районных бюджетов на 2007 год, согласно приложению 4.
28 Решение вступает в силу после его государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области.

29. Осы шешім 2007 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық                Облыстық
мәслихат                мәслихаттың
сессиясының төрағасы    хатшысы
Ақмола облыстық мәслихатының
08.12.2006 ж. N 3С-24-3
шешіміне 1 қосымша  <*>
Ескерту. Өзгертулер енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 21 наурыздағы  N 3С-25-5  шешімімен; 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 11 маусымдағы  N ЗС-27-7 шешімімен; Өзгертулер енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 6 шілдедегі  N ЗС-28-4;   Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 3 қазандағы  N 4C-2-2  шешімімен
2007 жылға арналған облыстық бюджет
Атаулар
Сома
2
3
I. КІРІСТЕР

29. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2007 года.
Председатель сессии          Секретарь
областного маслихата         областного   маслихата
Приложение 1
к решению областного маслихата
N 3С-24-3 от 08.12. 2006 года  <*>
Сноска. Внесены изменения - решением Акмолинского областного маслихата от 21 марта 2007 года  N 3С-25-5; Приложение 1 в новой редакции - решением Акмолинского областного маслихата от 11 июня 2007 года  N ЗС-27-7;   решением Акмолинского областного маслихата от 6 июля 2007 года  N ЗС-28-4;  Внесены изменения - решением Акмолинского областного маслихата от 3 октября 2007 года  N 4C-2-2
Областной бюджет на 2007 год
Наименование
Сумма
2
3
I. ДОХОДЫ

8 489,0
013
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыру
279 932,0
017
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерінің үлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
395 447,0
019
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерін Интернет желісіне қосуға және олардың трафигін
төлеуге
аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
31 974,0
020
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелеріне кітапханалық қорларын жаңарту үшін оқулық пен оқу-әдістемелік кешенін сатып алуға және жеткізуге  аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
68 350,0
021
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
121 979,0
022
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге тамақтануды, тұруды және балаларды тестілеу пункттеріне жеткізуді ұйымдастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6 245,0
023
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының кітапхана қорларын жаңарту үшін мемлекеттік тілді зерделеу жөніндегі оқу, анықтама және электронды әдебиет сатып алуға және жеткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
17 991,0
025
Білім беру саласындағы мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізу
903,0
026
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
33 802,0
3
Бастауыш кәсiптік бiлiм беру
1 157 679,8
261
Облыстың білім беру департаменті (басқармасы)
1 157 679,8
008
Бастауыш кәсіптік білім беру
1 157 679,8
4
Орта кәсіби бiлiм беру
713 492,8
253
Облыстың денсаулық сақтау департаменті (басқармасы)
60 357,0
002
Орта кәсiптiк бiлiмi бар мамандар даярлау
60 357,0
261
Облыстың білім беру департаменті (басқармасы)
653 135,8
009
Орта кәсіби білімді мамандар
даярлау
653 135,8
5
Қосымша кәсіби білім беру
169 081,0
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
68 760,0
007
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
68 760,0
253
Облыстың денсаулық сақтау департаменті (басқармасы)
21 404,0
003
Кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
21 404,0
261
Облыстың білім беру департаменті (басқармасы)

8 489,0
013
Целевые текущие  трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях среднего общего образования
279 932,0
017
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования
395 447,0
019
Целевые текущие трансферты бюджетам районов
(городов областного значения) на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования
31 974,0
020
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов
(городов областного значения) на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования
68 350,0
021
Целевые текущие трансферты бюджетам районов
(городов областного значения) на создание лингофонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений среднего общего образования
121 979,0
022
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на организацию питания, проживания и подвоза детей к пунктам тестирования
6 245,0
023
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения)  на приобретение и доставку учебной,
справочной и электронной литературы по изучению государственного языка для обновления библиотечных фондов государственных организаций среднего образования
17 991,0
025
Внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования
903,0
026
Целевые текущие  трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение новых технологий государственной системы в сфере  образования
33 802,0
3
Начальное профессиональное образование
1 157 679,8
261
Департамент (Управление) образования области
1 157 679,8
008
Начальное профессиональное образование
1 157 679,8
4
Среднее профессиональное образование
713 492,8
253
Департамент (Управление) здравоохранения области
60 357,0
002
Подготовка специалистов со средним профессиональным образованием
60 357,0
261
Департамент (Управление) образования области
653 135,8
009
Подготовка специалистов со средним профессиональным образованием
653 135,8
5
Дополнительное профессиональное образование
169 081,0
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
68 760,0
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров
68 760,0
253
Департамент (Управление) здравоохранения области
21 404,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
21 404,0
261
Департамент (Управление) образования области

253
Облыстың денсаулық сақтау департаменті (басқармасы)
002
Орта кәсiптiк бiлiмi бар мамандар даярлау
261
Облыстың білім беру департаменті (басқармасы)
009
Орта кәсіби білімді мамандар даярлау
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
255
Облыстың ауыл шаруашылығы департаменті (басқармасы)
004
Ауыл шаруашылығының ақпараттық-маркетингтік жүйесін дамыту
Ақмола облыстық мәслихатының
08.12.2006 ж. N 3С-24-3
шешіміне 3 қосымша
2007 жылға арналған облыстық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атаулар
Бiлiм беру
Арнайы оқыту бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Халыққа бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету
Аурулардың жеке түрлері бойынша халықты арнаулы тағам өнімдерімен және дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Ақмола облыстық мәслихатының
08.12.2006 ж. N 3С-24-3
шешіміне 4 қосымша
2007 жылға арналған аудандық бюджеттердің атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атаулар
Бiлiм беру
Жалпы білім беру

253
Департамент (Управление) здравоохранения области
002
Подготовка специалистов со средним профессиональным образованием
261
Департамент (Управление) образования области
009
Подготовка специалистов со средним профессиональным образованием
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
255
Департамент (Управление) сельского хозяйства области
004
Развитие информационно- маркетинговой системы сельского хозяйства
Приложение 3
к решению областного маслихата
N 3С-24-3 от 08.12. 2006 года
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2007 год.
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Приложение 4
к решению областного маслихата
N 3С-24-3 от 08.12. 2006 года
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районных бюджетов на 2007 год.
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение