Аз қамтылған отбасыларына жеке шаруашылығын дамытуға және өз ісін ашуға әлеуметтік көмек көрсетудің кейбір мәселелері туралы
Жамбыл облыстық әкімиятының 2006 жылғы 28 қыркүйектегі N 261 қаулысы. Жамбыл облыстық Әділет департаментінде 2006 жылғы 3 қарашада N 1648 тіркелді. Күші жойылды-Жамбыл облысы әкімдігінің 22 қазандағы 2015 жылғы № 248 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Жамбыл облысы әкімдігінің 22.10.2015 № 248 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік 10 күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Аз қамтылған азаматтарды қосымша қолдау мақсатында, 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы негізінде облыс әкімияты ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Аз қамтылған отбасыларына жеке шаруашылығын дамыту және өз ісін ашуға әлеуметтік көмек мөлшері (әрі қарай - әлеуметтік көмек) тиісті қаржы жылына белгіленген 100 (жүз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бекітілсін.
2. Атаулы әлеуметтік көмек және 18 жасқа дейінгі балаларына мемлекеттік жәрдемақы алуға құқықтары бар тұлғаларға төмендегідей қызмет түрлерін дамытуға әлеуметтік көмек алу құқығы берілсін:
1) жеке шаруашылығына мал сатып алуға;
2) тұқым сатып алуға;
3) халық кәсіпшілігін дамытуға;
4) жеке шаруашылығын дамытуға.
3. Әлеуметтік көмекті төлеу осы мақсаттарға біржолғы төлем ретінде жергілікті бюджеттерде қарастырылған қаржы шегінде жүзеге асырылсын.
4. Әлеуметтік көмекті алатындарды анықтау кезінде, қызметтері Жамбыл облысы әкімиятының 2006 жылғы 26 қаңтардағы "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және он сегіз жасқа дейін балаларға ай сайын тағайындалатын және төленетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындайтын учаскелік комиссиялардың Ережесін бекіту туралы" N 9 қаулысымен реттелетін, Нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1637 болып тіркелген Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және он сегіз жасқа дейінгі балаларға ай сайын тағайындалатын және төленетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындайтын учаскелік комиссия отырысында әлеуметтік көмек көрсету қажет немесе оны беруден бас тарту туралы шығарылған қорытындысы басшылыққа алынсын.
5. Аудандар мен Тараз қаласының әкімдері Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларына және осы қаулыға сәйкес:

О некоторых вопросах предоставления социальной помощи малообеспеченным семьям для развития личного подсобного хозяйства и открытия собственного дела
Постановление Акимата Жамбылской области от 28 сентября 2006 года N 261. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 03 ноября 2006 года за N 1648. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 22 октября 2015 года № 248
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 22.10.2015 № 248 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В целях дополнительной поддержки малоимущих граждан, на основании статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить размер социальной помощи малообеспеченным семьям для развития личного подсобного хозяйства и открытия собственного дела (далее - социальная помощь) в размере 100-кратного (сто) месячного расчетного показателя установленного на соответствующий финансовый год.
2. Предоставить право на получение социальной помощи лицам, имеющим право на получение адресной социальной помощи и государственного пособия на детей до 18 лет, на развитие следующих видов деятельности:
1)приобретение живности в личное подворье;
2)приобретение семян;
3)развитие народных промыслов;
4)развитие личного подсобного хозяйства.
3. Осуществлять выплату социальной помощи путем единовременной выплаты в пределах средств предусмотренных местными бюджетами на эти цели.
4. При определении получателей социальной помощи руководствоваться заключением о необходимости оказания социальной помощи или отказе в ней, вынесенном на заседании Участковой комиссии для назначения государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия назначаемого и выплачиваемого на детей до восемнадцати лет, деятельность которой регламентируется постановлением акимата Жамбылской области от 26 января 2006 года N 9 "Об утверждении Положения об участковых комиссиях для назначения государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия назначаемого и выплачиваемого на детей до восемнадцати лет", зарегистрированого в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1637.
5. Акимам районов и города Тараз в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан и настоящим постановлением:

1) әлеуметтік көмекті алу үшін қажет құжаттардың тізбесін белгілесін;
2) әлеуметтік көмекті уақтылы төлеу жөнінде Қазақстан Республикасының заңнамаларында қарастырылған шараларды қабылдасын.
6. Осы қаулы Жамбыл облысы әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап заңды күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары М.Н. Байбековке жүктелсін.
Облыс әкімі Б.Жексенбин

1)определить перечень необходимых документов для получения социальной помощи;
2)принять меры предусмотренные законодательством Республики Казахстан по своевременной выплате социальной помощи.
6. Настоящее постановление вступает в юридическую силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Жамбылской области и вводится в действие со дня его официального опубликования.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Байбекова М.Н.
Аким области Б. Жексембин