Әділет департаментінде 2005 жылдың 13 желтоқсанында N 1931 тіркелген "2006 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2005 жылғы 6 желтоқсандағы N 13/229 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы мәслихатының 2006 жылғы 31 қаңтардағы N 14/242 шешімі. Маңғыстау облыстық Әділет Департаментінде 2006 жылғы 10 ақпанда N 1939 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына , Қазақстан Республикасының Бюджет  кодексіне  сәйкес облыстық мәслихат  ШЕШІМ ЕТТІ:
1. "2006 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2005 жылғы 6 желтоқсандағы N 13/229  шешіміне  (Әділет департаментінде 2005 жылдың 13 желтоқсанында N 1931 тіркелген, "Маңғыстау" газетінде 2005 жылғы 24 желтоқсандағы N 214-санында және "Огни Мангистау" газетінде 2005 жылғы 24 желтоқсандағы N 211-санында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2006 жылға арналған облыстық бюджет 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 32 120 227 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 25 503 582 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 36 752 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 3 860 мың теңге;
ресми трансферттер түсімдері бойынша - 6 576 033 мың теңге;
2) шығындар - 33 649 844 мың теңге;
3) операциялық сальдо - 1 529 617 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредит беру - 25 000 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 10 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 35 000 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 8 290 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 8 290 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - 1 512 907 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 1 512 907 мың теңге";
2) 2-тармақтың 1) тармақшасында:
бесінші абзацтағы "1,9" саны "6,1" санымен ауыстырылсын;
алтыншы абзацтағы "4,4" саны "5,1" санымен ауыстырылсын;
3) 2-тармақтың 4) тармақшасында:
бесінші абзацтағы "2,4" саны "7,5" санымен ауыстырылсын;
алтыншы абзацтағы "4,9" саны "5,7" санымен ауыстырылсын;
4) 7-тармақ келесі мазмұндағы жаңа абзацтармен толықтырылсын:
"4 000 мың теңге - қасқыр ату бойынша іс-шаралар өткізуге;
30 000 мың теңге - мемлекеттік жалпы білім беру ұйымдарын күрделі жөндеуге;
65 548 мың теңге - автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге".
5) келесі мазмұндағы 7-1 тармақпен толықтырылсын:
"7-1. Облыстық бюджетте Түпқараған ауданының бюджетіне, атап айтқанда, Форт-Шевченко қаласының 160 жылдығын мерекелеу шараларын ұйымдастыруға 9 000 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер қаралғаны ескерілсін.

О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 6 декабря 2005 года N 13/229 "Об областном бюджете на 2006 год", зарегистрированное в департаменте юстиции 13 декабря 2005 года N 1931
Решение Мангистауского областного маслихата от 31 января 2006 года N 14/242. Зарегистрировано Департаментом юстиции 10 февраля 2006 года за N 1939
В соответствии с Бюджетным  кодексом  Республики Казахстан,  Законом  Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 6 декабря 2005 года  N 13/229  "Об областном бюджете на 2006 год" (зарегистрировано в департаменте юстиции 13 декабря 2005 года N 1931, опубликовано в газетах "Мангистау" от 24 декабря 2005 года N 214 и "Огни Мангистау" от 24 декабря 2005 года N 211) следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2006 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 32 120 227 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 25 503 582 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 36 752 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 3 860 тысяч тенге;
поступлениям официальных трансфертов - 6 576 033 тысячи тенге;
2) затраты - 33 649 844 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - 1 529 617 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 25 000 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 10 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 35 000 тысяч тенге.
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 8 290 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 8 290 тысяч тенге;
6) дефицит бюджета - 1 512 907 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита бюджета - 1 512 907 тысяч тенге.
2) в подпункте 1 пункта 2:
в абзаце пятом цифры "1,9" заменить цифрами "6,1";
в абзаце шестом цифры "4,4" заменить цифрами "5,1";
3) в подпункте 4 пункта 2:
в абзаце пятом цифры "2,4" заменить цифрами "7,5";
в абзаце шестом цифры "4,9" заменить цифрами "5,7";
4) пункт 7 дополнить новыми абзацами следующего содержания:
"4 000 тысяч тенге - на проведение мероприятий по отстрелу волков;
30 000 тысяч тенге - на капитальный ремонт государственных организаций общеобразовательного обучения;
65 548 тысяч тенге - на обеспечение функционирования автомобильных дорог".
5) дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Учесть, что в областном бюджете предусмотрены целевые текущие трансферты бюджету Тупкараганского района в сумме 9 000 тысяч тенге, а именно на организацию мероприятий по празднованию 160-летия г.Форт-Шевченко.

6) 8-тармақта:
екінші абзацтағы "77 928" саны "173 928" санымен ауыстырылсын;
мына мазмұндағы жаңа абзацпен толықтырылсын: " 23 553 мың теңге - білім беру нысандарын дамытуға".
7) 10-тармақтағы:
"тармақтарда" сөзінен кейін "сондай-ақ, қалалық үлгідегі кенттерде жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының мамандарына" сөздерімен толықтырылсын.
8) 11-тармақта "132 778" саны "141 434" санымен ауыстырылсын;
9) мынадай мазмұндағы 8-1 және 8-2 тармақтармен толықтырылсын:
"8-1. Аудандардың (қалалардың) бюджеттерінде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге қарастыратын қаражат есебінен аз қамтылған жанұяларға 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге N 8 қосымшаға сәйкес 112 751 мың теңгеден кем емес сомада шығыстар қарастырылуы керектігі ескерілсін.
8-2. Осы шешіммен, "2006 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2005 жылғы 6 желтоқсандағы N 13/229  шешімін  іске асыру туралы" облыс әкімиятының 2005 жылғы 9 желтоқсандағы N 374 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" облыс әкімиятының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 12 қаулысымен облыстық бюджетке түзету жасау жолымен енгізілген, республикалық бюджеттен облыстық бюджетке 2006 жылға берілетін ағымдағы трансферттер мен кредиттер көлемі қарастырылғаны ескерілсін."
10) Аталған шешімге 2, 6, 7 қосымшалар осы шешімнің 2, 6, 7 қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын.
Сессия төрағасы
Облыстық мәслихат хатшысы
Облыстық мәслихаттың

6) в пункте 8:
в абзаце втором цифры "77 928" заменить цифрами "173 928";
дополнить новым абзацем следующего содержания: "23 553 тысячи тенге - на развитие объектов образования".
7) в пункте 10:
после слова "пунктах" дополнить словами ", а также специалистам государственных организаций здравоохранения, работающим в поселках городского типа."
8) в пункте 11 цифры "132 778" заменить цифрами "141 434".
9) дополнить пунктами 8-1 и 8-2 следующего содержания:
"8-1. Учесть, что в бюджетах районов (городов) за счет средств, предусматривающихся на выплату государственной адресной социальной помощи, должны быть предусмотрены расходы на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей в сумме не менее 112 751 тыс. тенге согласно приложению N 8.
8-2. Учесть, что настоящим решением предусмотрены объемы целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета областному бюджету на 2006 год, внесенные путем корректировки областного бюджета постановлением акимата области от 9 января 2006 года N 12 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата области от 9 декабря 2005 года N 374 "О реализации решения областного маслихата от 6 декабря 2005 года N 13/229 "Об областном бюджете на 2006 год"."
10) Приложения 2, 6, 7 к указанному решению изложить в редакции согласно приложениям 2, 6, 7 к настоящему решению.
Председатель сессии            Секретарь областного маслихата
К. Игибай                      Б. Чельпеков
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к решению областного маслихата

256
Облыстың жұмыспен қамтылу мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру департаменті
195 197
002
Жалпы үлгідегі мүгедектер мен қарттарды әлеуметтік қамтамасыз ету
87 402
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
28 609
005
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз етуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
5 850
001
Жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру департаментінің (басқармасының) қызметін қамтамасыз ету
36 063
009
Қалалық телекоммуникация желiлерiнiң абоненттерi болып табылатын, әлеуметтiк жағынан қорғалатын азаматтардың телефон үшiн абоненттiк төлем тарифiнiң көтерiлуiн өтеуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
565
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу,төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
50
016
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді арнайы гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуіне ағымдағы нысаналы трансферттер
24 871
113
Жергілікті бюджеттен трансферттер
11 787
261
Облыстың білім беру департаменті
118 910
015
Жетім балаларды ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
118 910
271
Облыстың құрылыс  басқармасы
7 000
008
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін дамыту
7 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2072234
271
Облыстың құрылыс  басқармасы
2 072 234
009
Қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттер
250 000
010
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
387 500
011
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
173 928
012
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға берілетін даму трансферттері
1 010 000
028
Елді мекендерді газдандыру
250 806
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
869 015
262
Облыстың мәдениет басқармасы
309 002
001
Мәдениет басқармасының  қызметін қамтамасыз ету
16 947
003
Мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
38 537
005
Жергілікті маңызы бар тарихи-мәдени мұралардың сақталуын және оған қол жетімді болуын қамтамасыз ету
127 287
007
Жергілікті маңызы бар театр және музыка өнерін қолдау
98 173
008
Облыстық кітапханалардың жұмыс істеуін қамтамасыз ету

256
Департамент  координации занятости и социальных  программ
195 197
002
Социальное обеспечение престарелых и инвалидов общего типа
87 402
003
Социальная поддержка инвалидов
28 609
005
Целевые текущие трансферты бюджетам районов ( городов областного значения) на материальное обеспечение детей инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 850
001
Обеспечение деятельности Департамента (Управления) координации занятости и социальных  программ
36 063
009
Целевые текущие трансферты бюджетам районов ( городов областного значения) на компенсацию повышения тарифа абонентской платы за телефон социально-защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций
565
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
50
016
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение нуждающихся инвалидов специальными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
24 871
113
Трансферты из местных бюджетов
11 787
261
Департамент образования области
118 910
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
118 910
271
Управление строительства области
7 000
008
Развитие объектов социального обеспечения
7 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 072 234
271
Управление строительства области
2 072 234
009
Кредитование бюджетов  районов (городов областного значения) на строительство жилья
250 000
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда
387 500
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
173 928
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие и обустройство  инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 010 000
028
Газификация населенных пунктов
250 806
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
869 015
262
Управление культуры  области
309 002
001
Обеспечение деятельности Департамента (Управления) культуры
16 947
003
Поддержка культурно-досуговой работы
38 537
005
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
127 287
007
Поддержка театрального и музыкального искусства
98 173
008
Обеспечение функционирования областных библиотек