Басқа адамның көмегіне мұқтаж жалғызілікті мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы
Маңғыстау облысы әкiмиятының 2006 жылғы 30 наурыздағы N 91 қаулысы. Маңғыстау облысының Әділет Департаментінде 2006 жылғы 12 мамырда N 1946 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 2011 жылғы 27 маусымдағы № 203 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 2011.06.27 № 203 қаулысымен
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы  жергілікті мемлекеттік басқару туралы", "Қазақстан Республикасында  мүгедектерді  әлеуметтік қорғау туралы" Заңдарына сәйкес, облыс әкімияты  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жалғызілікті бірінші немесе екінші топтағы мүгедектердің мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыға үстеме ақы тағайындау жөніндегіү арызы мынадай құжаттарымен қоса аудандық және қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдеріне беріледі:
1) халықты әлеуметтік қорғау саласындағы орталық атқарушы органның аумақтық бөлімшесінің (бұдан әрі - МӘС) мүгедектігін белгілеу туралы анықтамасының көшірмесі;
2) тұрғындар есебі кітабының көшірмесі;
3) алатын мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақысының мөлшерү жөнінде анықтама;
4) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
5) салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі;
6) банктегі салымы жөніндегі дербес есеп шотының нөмірі.
Аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі берілген арыздарды қарап, он жұмыс күні ішінде мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыға қосымша үстемеақы тағайындау туралы шешім қабылдайды немесе тағайындаудан бас тартады.
Жалғызілікті мүгедектерге қосымша үстемеақы облыстық бюджет қаражаты есебінен жүргізіледі.
Жалғызілікті мүгедектерге мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыға үстемеақы облыстық мәслихаттың алдағы жылға арналған облыстық бюджет туралы шешімімен жыл сайын белгіленген мөлшерде ай сайын есептеледі.
2. Аудандық, қалалық қаржы бөлімдер жергілікті бюджетте тұрған бюджеттік ұйымдарды қаржыландыру жөніндегі нұсқаулыққа сәйкес, табыс етілген өтінімдер мен қаржыландыру жоспарына сай басқа адамның көмегін қажет ететін жалғызілікті мүгедектердің мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақысына қосымша үстемеақы төлеуге ай сайын қаражат бөледі.
Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыға қосымша үстемеақыны төлеуді аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінің  тізімдеріне сәйкес, алушының жеке басын куәландыратын құжаттарын табыс етуі жағдайында, сондай-ақ заңнамамен белгіленген тәртіпте ресімделген сенімхат бойынша екінші деңгейдегі банкілері немесе Қазпошта филиалдары жүргізеді.
Банкілердің аудандық, қалалық филиалдарымен төленетін айдан  кейінгі айдың 5-не дейін тиісті үлгі бойынша жалғызілікті мүгедектерге төленген сома туралы мәліметтер аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдеріне табыс етіледі, олар оны облыстық қаржы департаментіне облыс бойынша жиынтық есеп беру үшін Маңғыстау облыстық жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаментіне жібереді
Жергілікті жерде жалғызілікті мүгедектерге мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыға қосымша үстемеақының төленген сомасының есебін жүргізу, оның есептілігін бақылау аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдеріне жүктеледі.
Жалғызілікті мүгедектердің мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақысына қосымша үстемеақының ай сайын дұрыс тағайындалуына бақылау жасауды Маңғыстау облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті жүзеге асырады.

О социальной защите одиноких инвалидов нуждающихся в посторонней помощи
Постановление Акимата Мангистауской области от 30 марта 2006 года N 91. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 12 мая 2006 года N 1946. Утратило силу постановлением Мангистауского областного акимата от 27 июня 2011 года № 203
Сноска. Утратило силу постановлением Мангистауского областного акимата от 27.06.2011 № 203
В соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном  государственном управлении в Республике Казахстан", "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Заявление одинокого инвалида первой или второй группы о назначении надбавки к государственным социальным пособиям подается в районные и городские отделы занятости и социальных программ, с приложением следующих документов:
1) копии справки территориального подразделения центрального исполнительного органа в области социальной защиты населения (далее- МСЭ) об установлении инвалидности;
2) копия книги учета жильцов;
3) справка о размере получаемого государственного социального пособия;
4) копии документа, удостоверяющего личность;
5) копии регистрационного номера налогоплательщика;
6) номера специального счета по вкладу в банке.
Районные, городские отделы занятости и социальных программ рассматривают поданные инвалидами заявления и в течение десяти рабочих дней принимает решение о назначении дополнительной надбавки к государственным социальным пособиям или отказывает в назначении.
Надбавки к государственным социальным пособиям одиноким инвалидам производится за счет средств областного бюджета.
Надбавки к государственным социальным пособиям одиноким инвалидам начисляются ежемесячно в размере ежегодно установленном решением областного маслихата об областном бюджете на предстоящий год.
2. Районные, городские финансовые отделы в соответствии с инструкцией по финансированию бюджетных организаций состоящих на местном бюджете согласно плана финансирования и предъявленных заявок ежемесячно выделяют средства на выплату дополнительных надбавок к государственным социальным пособиям одиноким инвалидам, нуждающимся в посторонней помощи.
Выплата дополнительной надбавки к государственным социальным пособиям производится банками второго уровня или филиалами Казпочты согласно списков, представленных районными, городскими отделами занятости и социальных программ, при представлении документа, удостоверяющего личность получателя, а также по доверенности, оформленной в установленном законодательством порядке.
Районными, городскими филиалами банка ежемесячно до 5 числа месяца, следующего за месяцем выплаты представляются по соответствующей форме сведения о выплаченных суммах в районные, городские отделы занятости и социальных программ, которые направляют их в департамент координации занятости и социальных программ Мангистауской области для представления сводных отчетов по области в департамент финансов Мангистауской области.
Ведение учета, контроля отчетности выплаченных сумм надбавок к государственным социальным пособиям одиноким инвалидам на местном уровне возлагаются на районные, городские отделы занятости и социальных программ.
Контроль за правильностью назначения ежемесячных дополнительных надбавок к государственным социальным пособиям одиноким инвалидам осуществляет департамент координации занятости и социальных программ Мангистауской области.

3. Мыналардың күштері жойылды деп танылсын:
1) Маңғыстау облысы әкімиятының "Ұлы Отан соғысының ардагерлерін, Чернобыль АЭС-інің мүгедектерін және басқа адамның көмегіне мұқтаж жалғызілікті мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" (облыстық әділет басқармасында 2002 жылғы 3 сәуірде N 792 болып тіркелген) 2002 жылғы 5 наурыздағы N 36 қаулысының;
2) Маңғыстау облысы әкімиятының "Маңғыстау облысы әкімиятының "Ұлы Отан соғысының ардагерлерін, Чернобыль АЭС-інің мүгедектерін және басқа адамның көмегіне мұқтаж жалғызілікті мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" 2002 жылғы 5 наурыздағы N 36 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (облыстық әділет басқармасында 2003 жылғы 23 мамырда N 1462 болып тіркелген) 2003 жылғы 25 сәуірдегі N 85 қаулысының.
4. Осы қаулының орындалысын бақылау облыс әкімінің орынбасары М.М.Әбдірахмановқа жүктелсін.
5. Осы қаулы мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Облыс әкімі                              Қ. Көшербаев

3. Признать утратившими силу:
1) постановление акимата Мангистауской области от 5 марта 2002 года N 36 "О социальной защите ветеранов Великой Отечественной войны, инвалидов Чернобыльской АЭС и одиноких инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе" (зарегистрировано управлением юстиции Мангистауской области 3 апреля 2002 года N 792);
2) постановление акимата Мангистауской области от 25 апреля 2003 года N 85 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Мангистауской области от 5 марта 2002 года N 36 "О социальной защите ветеранов Великой Отечественной войны, инвалидов Чернобыльской АЭС и одиноких инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе" (зарегистрировано управлением юстиции 23 мая 2003 года N 1462).
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Абдрахманова М.М.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации.
Аким области                               К. Кушербаев