2007 жылға арналған облыстық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2006 жылғы 7 желтоқсандағы N 27/305-III шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының әділет департаментінде 2006 жылғы 20 желтоқсанда N 1946 тіркелді. Қолдану мерзімі өтіп кеткен Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихат аппаратының 2008 жылғы 10 қаңтардағы N 08-1 хатымен
Ескерту. Қолдану мерзімі өтіп кеткен Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихат аппаратының 2008 жылғы 10 қаңтардағы N 08-1 хатымен
__________________________________
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексі және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ :
1. Оңтүстік Қазақстан облысының 2007 жылға арналған облыстық бюджеті 1-қосымшаға сәйкес мына көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер - 107 863 558 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер - 15 321 882 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер - 201 462 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер - 23 300 мың теңге;
трансферттердiң түсiмдерi - 92 316 914 мың теңге;
2) шығындар - 108 837 867 мың теңге;
3) операциялық сальдо - - 974 309 мың теңге;
4) таза бюджеттiк кредит беру - - 4 351 089 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер - 2 065 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 6 416 089 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 65 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 65 000 мың теңге;
6) бюджет профициті - 3 311 780 мың теңге;
7) бюджет профицитін пайдалану - - 3 311 780 мың теңге.
Ескерту: 1 тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 30 қаңтардағы  N 29/329-III, 2007 жылғы 28 ақпандағы N 30/351 -ІІІ, 2007 жылғы 15 мамырдағы N 32/357-III,    2007 жылғы 19 шілдедегі  N 34/379-III шешімдерімен.
Ескерту: 1 тармаққа өзгерістер енгізілген - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 24 қазандағы N 2/10-IV шешімімен.
2. 2007 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салықтың түсімдерінің жалпы сомасының бөлу нормативтерi:
Созақ ауданынан басқа аудандар (қалалар) бюджеттеріне 50 пайыз;
Созақ ауданының бюджетіне - 35 пайыз;
Созақ ауданынан басқа аудандардан (қалалардан) облыстық бюджетке 50 пайыз;
Созақ ауданынан - 65 пайыз болып белгіленсін.

Об областном бюджете на 2007 год
Решение Маслихата Южно-Казахстанской области от 7 декабря 2006 года N 27/305-III. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 20 декабря 2006 года за N 1946. Истек срок применение - письмо от 10 января 2008 года N 08-1
В соответствии с Бюджетным  кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года и  Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Южно-Казахстанский областной маслихат  РЕШИЛ :
1. Утвердить областной бюджет Южно-Казахстанской области на 2007 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 107 863 558 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 15 321 882 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 201 462 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 23 300 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 92 316 914 тысяч тенге;
2) затраты - 108 837 867 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - - 974 309 тысячи тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - - 4 351 089 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 2 065 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 6 416 089 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 65 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 65 000 тысяч тенге;
6) профицит бюджета - 3 311 780 тысяч тенге;
7) использование профицита бюджета - - 3 311 780 тысяч тенге.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения и дополнения-  решением областного маслихата от 30 января 2007 г. N 29/329-III,  решением областного маслихата от 28 февраля 2007 г. N 30/351-III,  решением областного маслихата от 19 июля 2007 г. N 34/379-III,  решением областного маслихата от 24 октября 2007 г. N 2/10-IV.
Сноска. Пункт 1 в новой редакции -  решением областного маслихата от 15 мая 2007 г. N 32/357-III.
2. Установить на 2007 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
в бюджеты районов (городов), кроме Созакского района - 50 процентов;
в бюджет Созакского района - 35 процентов;
в областной бюджет:
от районов (городов) кроме Созакского района - 50 процентов;
от Созакского района - 65 процентов.

3. Шымкент қаласының бюджетiнен облыстық бюджетке бюджеттiк алып қоюдың 2007 жылға арналған көлемi 6 187 743 мың теңге сомасында болып белгiленсiн.
3-1. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінен облыстық бюджетке жалпы сомасы 75  328 мың теңге нысаналы трансферттер қайтару қарастырылсын, оның ішінде:
Бәйдібек  ауданынан
5 460
мың теңге;
Қазығұрт ауданынан
23
мың теңге;
Мақтарал ауданынан
305
мың теңге;
Ордабасы ауданынан
526
мың теңге;
Отырар ауданынан
507
мың теңге;
Сайрам ауданынан
1
мың теңге;
Сарыағаш ауданынан
24 682
мың теңге;
Төлеби ауданынан
5
мың теңге;
Түлкібас ауданынан
3
мың теңге;
Шардара ауданынан
7 504
мың теңге;
Арыс қаласынан
14
мың теңге;
Кентау қаласынан
203
мың теңге;
Түркістан қаласынан
21
мың теңге;
Шымкент қаласынан
36 074
мың теңге;
Ескерту: шешім 3-1 тармақпен толықтырылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 30 қаңтардағы N 29/329-III шешімімен.
Ескерту: 3-1 тармаққа өзгерістер енгізілген - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 15 мамырдағы N 32/357-III, 2007 жылғы 19 шілдедегі  N 34/379-III   шешімдерімен.
4. Облыстық бюджеттен аудандық (қалалық) бюджеттерге берiлетiн субвенциялар мөлшерiнің жалпы сомасы 2007 жылға 20 728 559 мың теңге, оның iшiнде:
Бәйдібек  ауданына
1 078 080
мың теңге;
Қазығұрт ауданына
1 321 716
мың теңге;
Мақтарал ауданына
2 729 697
мың теңге;
Ордабасы ауданына
1 129 935
мың теңге;
Отырар ауданына
1 167 311
мың теңге;
Сайрам ауданына
2 879 866
мың теңге;
Сарыағаш ауданына
2 743 877
мың теңге;
Созақ ауданына
738 526
мың теңге;
Төлеби ауданына
1 242 402
мың теңге;
Түлкібас ауданына
1 069 021
мың теңге;
Шардара ауданына
1 138 731
мың теңге;
Арыс қаласына
686 705
мың теңге;
Кентау қаласына
777 498
мың теңге;
Түркістан қаласына
2 025 194
мың теңге   сомасында белгіленсін
5. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте мемлекеттік қызметкерлерге, мемлекеттік қызметкер емес мемлекеттік мекеме және қазыналық кәсіпорындар жұмысшыларының еңбекақыларын төлеуге аудандар (қалалар) бюджеттеріне 4 801 667 мың теңге мөлшерінде ағымдағы мақсатты трансферттер қарастырылсын, оның iшiнде:
Бәйдібек ауданына
239 303
мың теңге;
Қазығұрт ауданына
306 003
мың теңге;
Мақтаарал ауданына
858 697
мың теңге;
Ордабасы ауданына
365 788
мың теңге;
Отырар ауданына
293 317
мың теңге;
Сайрам ауданына
468 116
мың теңге;
Сарыағаш ауданына

3. Предусмотреть на 2007 год объемы бюджетного изъятия из бюджета города Шымкента в областной бюджет в сумме 6 187 743 тысяч тенге.
3-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2007 год возврат целевых трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет в общей сумме 75 328 тысяч тенге, в том числе:
района Байдибек
5460 тысяч тенге;
Казыгуртского района
23 тысячи тенге;
Мактааральского района
305 тысяч тенге;
Ордабасинского района
526 тысяч тенге;
Отырарского района
507 тысяч тенге;
Сайрамского района
1 тысяча тенге;
Сарыагашского района
24 682 тысяча тенге;
Толебийского района
5 тысяч тенге;
Тюлькубасского района
3 тысячи тенге;
Шардаринского района
7504 тысячи тенге;
города Арыс
14 тысяч тенге;
города Кентау
203 тысячи тенге;
города Туркестан
21 тысяч тенге;
города Шымкент
36 074 тысячи тенге;
Сноска: Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с  решением областного маслихата N 29/329-III от 30 января 2007 года.
Сноска: В пункт 3-1 внесены изменения -  решением областного маслихата от 15 мая 2007 г. N 32/357-III,  решением областного маслихата от 19 июля 2007 г. N 34/379-III.
4. Предусмотреть на 2007 год размеры субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов (городов), в общей сумме 20 728 559 тысяч тенге, в том числе:
району Байдибек
1 078 080 тысяч тенге;
Казыгуртскому району
1 321 716 тысяч тенге;
Мактааральскому району
2 729 697 тысяч тенге;
Ордабасинскому району
1 129 935 тысяч тенге;
Отырарскому району
1 167 311 тысяч тенге;
Сайрамскому району
2 879 866 тысяч тенге;
Сарыагашскому району
2 743 877 тысяч тенге;
Созакскому району
738 526 тысяч тенге;
Толебийскому району
1 242 402 тысяч тенге;
Тюлькубасскому району
1 069 021 тысяч тенге;
Шардаринскому району
1 138 731 тысяч тенге;
городу Арыс
686 705 тысяч тенге;
городу Кентау
777 498 тысяч тенге;
городу Туркестан
2 025 194 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2007 год целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов) на выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий, в сумме 4 801 667 тысячи тенге, в том числе:
району Байдибек
239 303
тысяч тенге;
Казыгуртскому району
306 003
тысяч тенге;
Мактааральскому району
858 697
тысяч тенге;
Ордабасинскому району
365 788
тысяч тенге;
Отырарскому району
293 317
тысяч тенге;
Сайрамскому району
468 116
тысяч тенге;
Сарыагашскому району

6. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мына мөлшерлерде ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 491 428 мың теңге;
жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерінің үлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге - 1 915 156 мың теңге;
жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерін Интернет желісіне қосуға және олардың траффигін төлеуге - 62 697 мың теңге;
жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелеріне кітапханалық қорларын жаңарту үшін оқулық пен оқу-әдістемелік кешенін сатып алуға және жеткізуге - 143 397 мың теңге;
тамақтануды, тұруды және балаларды тестілеу пунктілеріне жеткізуді ұйымдастыруға - 17 223 мың теңге;
жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға - 604 857 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға - 580 796 мың теңге;
қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттері болып табылатын, әлеуметтік жағынан қорғалатын азаматтардың телефон үшін абоненттік төлем тарифінің көтерілуінөтеуге - 173 мың теңге;
мұқтаж мүгедектерді арнайы гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызметтер көрсетуіне - 56 261 мың теңге;
мемлекеттік басқару деңгейлері арасында өкілеттіктердің аражігін ажырату шеңберінде берілетін әкімшілік функцияларға - 56 273 мың теңге;
аудандық (қалалық) маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі жөндеуден өткізуге - 259 871 мың теңге;
білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге - 100 785 мың теңге;
бюджеттік түсімдердің шығындарын өтеуге - 35 178 мың теңге;
облыстық бюджеттен ағымдағы трансферттер - 2 291 295 мың теңге, оның ішінде:
облыстық қаржы департаменті бойынша - 142 394 мың теңге;
облыстық білім департаменті бойынша - 5 000 мың теңге;
облыстық жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті бойынша - 24 784 мың теңге;
облыстық мәдениет басқармасы бойынша - 31 628 мың теңге;
облыстық энергетика және коммуналдық шаруашылық департаменті бойынша - 1 779 388 мың теңге;
облыстық сәулет және қала құрылысы басқармасы бойынша - 7 174 мың теңге;
облыстық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары департаменті бойынша - 816 837 мың теңге.
Көрсетілген сомаларды аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту: 6 тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 30 қаңтардағы  N 29/329-III , 2007 жылғы 15 мамырдағы N 32/357-III, 2007 жылғы 19 шілдедегі  N 34/379-III шешімдерімен.
Ескерту: 6-тармаққа өзгерістер енгізілген - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 24 қазандағы N 2/10-IV шешімімен.

6. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) в следующих размерах:
491 428 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях среднего общего образования;
1 915 156 тысяч тенге - на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования;
62 697 тысяч тенге - на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования;
143 397 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования;
17 223 тысяч тенге - на организацию питания, проживания и подвоза детей к пунктам тестирования;
604 857 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений среднего общего образования;
580 796 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования;
173 тысяч тенге - на компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющиеся абонентами городских сетей телекоммуникаций;
56 261 тысяч тенге - на обеспечение нуждающихся инвалидов специальными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
56 273 тысяч тенге - на передаваемые административные функции в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления;
259 871 тысяч тенге - на капитальный ремонт автомобильных дорог районного (городского) значения;
100 785 тысяч тенге - на внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования;
35 178 тысяч тенге - на возмещение потерь поступлений в бюджет;
2 291 295 тысяч тенге - текущие трансферты из областного бюджета, в том числе по:
департаменту финансов области - 142 394 тысяч тенге;
департаменту образования области - 5 000 тысяч тенге;
департаменту координации занятости и социальных программ области - 24 784 тысяч тенге;
управлению культуры области - 31 628 тысяч тенге;
департаменту энергетики и коммунального хозяйства области - 1  779 388 тысяч тенге;
управлению архитектуры и градостроительства области - 7 174 тысяч тенге;
департаменту пассажирского транспорта и автомобильных дорог области - 816 837 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 6 в новой редакции -  решением областного маслихата от 30 января 2007 г. N 29/329-III,  решением областного маслихата от 15 мая 2007 г. N 32/357-III,  решением областного маслихата от 19 июля 2007 г. N 34/379-III.
Сноска. В пункт 6 внесены изменения  решением областного маслихата от 24 октября 2007 г. N 2/10-IV.

7. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мына мөлшерлерде дамуға берілетін нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамытуға - 109 049 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және қайта құруға - 4 430 090 мың теңге;
Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005 - 2007 жылдарға арналған Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысы объектілеріне инженерлік-коммуникациялық желілер құрылысына - 2 604 917 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға - 2 475 170 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға - 23 610 мың теңге;
қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға - 225 000 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға - 1 098 304 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға - 390 919 мың теңге.
Көрсетілген сомаларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту: 7 тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 30 қаңтардағы  N 29/329-III ,    2007 жылғы 15 мамырдағы N 32/357-III, 2007 жылғы 19 шілдедегі  N 34/379-III шешімдерімен.
Ескерту: 7-тармаққа өзгерістер енгізілген - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 24 қазандағы N 2/10-IV шешімімен.
7-1. 5-қосымшаға сәйкес аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінің жергілікті қаржысы есебінен инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға кемінде 934 671мың теңге, жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға кемінде 38 845 мың теңге сомасында шығыстар көзделуге тиіс екендігі ескерілсін.
Ескерту: шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 15 мамырдағы N32/357-III шешімімен.
8. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (қалалар) бюджеттеріне табысы аз отбасылардың 18 жасқа дейінгі балаларына 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 888 100 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге көзделіп келген қаражат есебінен табысы аз отбасылардың 18 жасқа дейінгі балаларына 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге жергілікті бюджеттерде кемінде 370 300 мың теңге сомасында шығыстар көзделуге тиіс екендігі ескерілсін.
8-1. 2007 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде нөлдік сыйақы (мүдде) ставкасы бойынша тұрғын үй салуға кредит беруге 1 565 000 мың теңге қарастырылсын.
Көрсетілген соманы аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту: шешім 8-1 тармақпен толықтырылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 30 қаңтардағы
N 29/329-III шешімімен.

7. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) в следующих размерах:
109 049 тысяч тенге - на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства;
4 430 090 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов образования;
2 604 917 тысяч тенге - на строительство инженерно-коммуникационных сетей к объектам жилищного строительства в рамках реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005 - 2007 годы;
2 475 170 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения;
23 610 тысяч тенге - на развитие коммунального хозяйства;
225 000 тысяч тенге - на развитие благоустройства городов и населенных пунктов;
1 098 304 тысяч тенге - на развитие теплоэнергетической системы;
390 919 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска: Пункт 7 в новой редакции -  решением областного маслихата от 30 января 2007 г. N 29/329-III,  решением областного маслихата от 15 мая 2007 г. N 32/357-III,  решением областного маслихата от 19 июля 2007 г. N 34/379-III.
Сноска. В пункт 7 внесены изменения  решением областного маслихата от 24 октября 2007 г. N 2/10-IV.
7-1. Учесть, что за счет средств местных бюджетов районов (городов областного значения) должны быть предусмотрены затраты на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме не менее 934 671 тысяч тенге, на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений среднего общего образования в сумме не менее 38 845 тысяч тенге, согласно приложению 5.
Сноска: Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с   решением областного маслихата от 15 мая 2007 г. N 32/357-III.
8. Учесть, что в областном бюджете на 2007 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей в сумме 888 100 тысяч тенге, согласно приложению 2.
Учесть, что в бюджетах районов (городов) за счет средств предусматривавшихся на выплату государственной адресной социальной помощи, должны быть предусмотрены расходы на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей в сумме не менее 370 300 тысяч тенге, согласно приложению 2.
8-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2007 год 1 565 000 тысяч тенге на кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на строительство жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в рамках реализации Государственной программы развития жилищного строительства Республики Казахстан на 2005 - 2007 годы.
Распределение указанной суммы бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска: Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с  решением областного маслихата N 29/329-III от 30 января 2007 года.

9. Облыс әкімдігінің 2007 жылға арналған резервi 576 805 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
төтенше резерві - 52 526 мың теңге;
шұғыл шығындарға арналған резерві - 24 279 мың теңге;
бюджеттер бойынша ағымдағы жылы қолма-қол ақшаның тапшылығын жабуға арналған резервi - 500 000 мың теңге.
Ескерту: 9-тармаққа өзгерістер енгізілген - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 30 қаңтардағы
N 29/329-III   шешімімен.
Ескерту: 9 тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 15 мамырдағы N 32/357-III , 2007 жылғы 24 қазандағы N 2/10-IV шешімдерімен.
10. 2007 жылға арналған облыстық бюджеттi дамытудың бюджеттік бағдарламаларының тiзбесi бюджеттік инвестициялық жобаларды және инвестициялық бағдарламаларды iске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталатын бюджеттiк бағдарламаларға бөлiне отырып, 3-қосымшаға сәйкес бекiтілсiн.
11. 2007 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
12. 2007 жылғы 31 желтоқсанға облыстың жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 4 187 094 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту: 12-тармаққа өзгерістер енгізілген - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 30 қаңтардағы
N 29/329-III шешімімен.

9. Утвердить резерв акимата области на 2007 год в сумме 576 805 тысяч тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв - 52 526 тысяч тенге;
резерв на неотложные затраты - 24 279 тысяч тенге;
резерв на покрытие дефицита наличности по бюджетам - 500 000 тысяч тенге.
Сноска: Пункт 9 с изменениями, внесенными  решением областного маслихата от 30 января 2007 г. N 29/329-III.
Сноска: Пункт 9 в новой редакции -   решением областного маслихата N 29/329-III от 30 января 2007 года,  решением областного маслихата от 24 октября 2007 г. N 2/10-IV.
10. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2007 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов и инвестиционных программ и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 3.
11. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2007 год, согласно приложению 4.
12. Установить лимит долга местного исполнительного органа области на 31 декабря 2007 года в размере 4 187 094 тысяч тенге.
Сноска: Пункт 12 с изменениями, внесенными  решением областного маслихата от 30 января 2007 г. N 29/329-III.

13. 2007 жылға облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда ауылды жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандарына қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға ұлғайтылған айлықтар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
14. Осы шешім 2007 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы
Облыстық мәслихат хатшысы
Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының

13. Установить на 2007 год повышенные на 25 процентов оклады (тарифные ставки) специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности в организациях финансируемых из областного бюджета, по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2007 года.
Председатель сессии
областного маслихата
Секретарь областного
маслихата
Приложение 1
к решению Южно-Казахстанского
областного маслихата

2006 жылғы 7 желтоқсандағы N 27/305-III
шешіміне 1-қосымша
Ескерту: 1 қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 30 қаңтардағы N 29/329-III, 2007 жылғы 28 ақпандағы N 30/351 -ІІІ, 2007 жылғы 15 мамырдағы
N 32/357-III, 2007 жылғы 19 шілдедегі  N 34/379-III, 2007 жылғы 24 қазандағы N 2/10-IV шешімдерімен.
2007 жылға арналған облыстық бюджет
Санат
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сынып
Ішкі сыныбы
1
2
3
1. КІРІСТЕР

от 7 декабря 2006 года N 27/305-III
Сноска. Приложение N 1 в новой редакции -  решением областного маслихата от 30 января 2007 г. N 29/329-III,  решением областного маслихата от 28 февраля 2007 г. N 30/351-III,  решением областного маслихата от 15 мая 2007 г. N 32/357-III,  решением областного маслихата от 19 июля 2007 г. N 34/379-III,  решением областного маслихата от 24 октября 2007 г. N 2/10-IV..
Областной бюджет на 2007 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
I. ДОХОДЫ

1 119 520
004
Орта білім жүйесін ақпараттандыру
145 243
005
Білім берудің мемлекеттік облыстық ұйымдары үшін оқулықтар сатып алу және жеткізу
25 915
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
704 638
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын өткізу
20 582
013
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыру
491 428
017
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерінің үлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
1 915 156
019
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерін Интернет желісіне қосуға және олардың трафигін төлеуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
62 697
020
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелеріне кітапханалық қорларын жаңарту үшін оқулық пен оқу-әдістемелік кешенін сатып алуға және жеткізуге  аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
143 397
021
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
604 857
022
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге тамақтануды, тұруды және балаларды тестілеу пунктілеріне жеткізуді ұйымдастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
17 223
025
Білім беру саласындағы мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізу
4 516
026
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
100 785
3
Бастауыш кәсiптік бiлiм беру
1 520 008
261
Облыстың білім беру департаменті (басқармасы)
1 520 008
008
Жергілікті деңгейде бастапқы кәсіптік білім беру
1 520 008
4
Орта кәсіби бiлiм беру
1 380 015
253
Облыстың денсаулық сақтау департаменті (басқармасы)
270 241
002
Орта кәсiптiк бiлiмi бар мамандар даярлау
270 241
261
Облыстың білім беру департаменті (басқармасы)
1 109 774
009
Орта кәсіби білімді мамандар даярлау
1 109 774
5
Қосымша кәсіби білім беру
201 257
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ішкі істердің атқарушы органы
27 378
007
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
27 378
253
Облыстың денсаулық сақтау департаменті (басқармасы)
52 770
003
Кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау

1 119 520
004
Информатизация системы среднего образования
145 243
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов  для государственных областных организаций образования
25 915
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
704 638
007
Проведение школьных олимпиад и внешкольных мероприятий областного масштаба
20 582
013
Целевые текущие  трансферты бюджетам районов (городов областного значения)  на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях среднего общего образования
491 428
017
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования
1 915 156
019
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на подключение к Интернету и оплату траффика государственных учреждений среднего общего образования
62 697
020
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования
143 397
021
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на создание лингофонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений среднего общего образования
604 857
022
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на организацию питания, проживания и подвоза детей к пунктам тестирования
17 223
025
Внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования
4 516
026
Целевые текущие  трансферты бюджетам районов (городов областного значения)  на внедрение новых технологий государственной системы в сфере  образования
100 785
3
Начальное профессиональное образование
1 520 008
261
Департамент (Управление) образования области
1 520 008
008
Начальное профессиональное образование
1 520 008
4
Среднее профессиональное образование
1 380 015
253
Департамент (Управление) здравоохранения области
270 241
002
Подготовка специалистов со средним профессиональным образованием
270 241
261
Департамент (Управление) образования области
1 109 774
009
Подготовка специалистов со средним профессиональным образованием
1 109 774
5
Дополнительное профессиональное образование
201 257
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
27 378
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров
27 378
253
Департамент (Управление) здравоохранения области
52 770
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров