Жинақтаушы зейнетақы қорларының және бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушыларының қызметтерін пруденциалдық реттеу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық кесімдеріне толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Басқармасының 2007 жылғы 23 ақпандағы N 40 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 9 сәуірдегі Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4608 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 22 тамыздағы N 117 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Агенттігі Басқармасының 2008.08.22 N 117 Қаулысымен.
_____________________Бұйрықтан үзінді______________________
" Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңының  41-бабының 4-тармағына, "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңының 5-бабына және 9-бабының 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. ...
2. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы 2008 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі.
4. ...:
1) ...;
2) ...
5. ...
6. ...
7. ...
Төрайым                                           Е. Бахмутова
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттiгi
Басқармасының
2008 жылғы 22 тамыздағы
N 117 қаулысына қосымша
Күші жойылды деп танылатын нормативтік құқықтық
актілердің тізбесі
1. ...
2. Агенттік Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларының және бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушыларының қызметтерін пруденциалдық реттеу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық кесімдеріне толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2007 жылғы 23 ақпандағы N 40 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4608 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық, атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде жарияланған, 2007 жыл, N 5, 255-құжат).
3. ...
_____________________________________________________
Жинақтаушы зейнетақы қорларының және бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушыларының қызметтерін пруденциалдық реттеу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық кесімдерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес жинақтаушы зейнетақы қорларының және бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушыларының қызметтерін пруденциалдық реттеу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық кесімдеріне толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін.
2. 2007 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін осы қаулының қосымшасындағы 5-тармақтың жиырма алтыншы, жиырма жетінші абзацтарын және 6-тармақтың отыз бірінші, отыз екінші абзацтарын қоспағанда, осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Стратегия және талдау департаменті (Бубеев М.С.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне, жинақтаушы зейнетақы қорларына, бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушыларына мәлімет үшін жіберсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқарамасының
2007 жылғы 23 ақпандағы
N 40 қаулысына қосымша
Жинақтаушы зейнетақы қорларының және бағалы қағаздар
рыногының кәсіби қатысушыларының қызметтерін пруденциалдық
реттеу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының кейбір
нормативтік құқықтық кесімдеріне енгізілетін толықтырулар
мен өзгерістердің тізбесі
Жинақтаушы зейнетақы қорларының және бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушыларының қызметтерін пруденциалдық реттеу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық кесімдеріне мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
1. Агенттік Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді белгілеу, бағалы қағаздардың нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу Ережелерін бекіту туралы" 2004 жылғы 25 қыркүйектегі N 264 қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3196 тіркелген) Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3868 тіркелген), "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді белгілеу, бағалы қағаздардың нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу Ережелерін бекіту туралы" 2004 жылғы 25 қыркүйектегі N 264 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 29 қазандағы N 386 қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3955 тіркелген), "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді белгілеу, бағалы қағаздардың нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу Ережелерін бекіту туралы" 2004 жылғы 25 қыркүйектегі N 264 қаулысына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы 27 мамырдағы N 121 қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4275 тіркелген) енгізілген өзгерістер мен толықтыруларымен бірге:
көрсетілген қаулымен бекітілген Бағалы қағаздардың нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесінде:
1-тармақтың төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"О - брокер және дилердің жиынтық міндеттемелері ("репо" операциясын ашық сауда әдісімен өткізгенде, міндеттемелерге тек "репо" ашу сәтіне қор биржасының ішкі ережелеріне сәйкес анықталған "репо" объектісінің нарықтық құнының дисконт сомасы кіреді);";
2-тармақ мынадай мазмұндағы отыз бірінші - отыз үшінші абзацтармен толықтырылсын:
"Осы тармақта көрсетілген бағалы қағаздар мынадай жағдайларда өтімді активтер есебіне қосылмайды:
брокер және дилер оларды қайта сатып алу шартымен сатқан  немесе кепілге берген, немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа жолмен ауыртпалық салған жағдайда;
брокер және дилер автоматтандырылған "репо" нарығында қайта сату шартымен бағалы қағаздарды сатып алған жағдайда.".

О внесении дополнений и изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам пруденциального регулирования деятельности накопительных пенсионных фондов и профессиональных участников рынка ценных бумаг
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 23 февраля 2007 года N 40. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 апреля 2007 года N 4608. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22 августа 2008 года N 117.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22.08.2008 N 117 (вводится в действие с 01.10.2008).
В целях совершенствования нормативных правовых актов по вопросам пруденциального регулирования деятельности накопительных пенсионных фондов и профессиональных участников рынка ценных бумаг, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести дополнения и изменения в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам пруденциального регулирования деятельности накопительных пенсионных фондов и профессиональных участников рынка ценных бумаг согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, за исключением абзацев двадцать шестого, двадцать седьмого пункта 5 и тридцать первого, тридцать второго пункта 6 приложения к настоящему постановлению, которые вводятся в действие с 1 июля 2007 года.
3. Департаменту стратегии и анализа (Бубеев М.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана", накопительных пенсионных фондов, профессиональных участников рынка ценных бумаг.
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Приложение
к постановлению Правления
Агентства Республики
Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка
и финансовых организаций
от 23 февраля 2007 года N 40
Перечень дополнений и изменений, которые вносятся в некоторые
нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам пруденциального
регулирования деятельности накопительных пенсионных фондов и
профессиональных участников рынка ценных бумаг
Внести в нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам пруденциального регулирования деятельности накопительных пенсионных фондов и профессиональных участников рынка ценных бумаг следующие дополнения и изменения:
1. В постановление Правления Агентства от 25 сентября 2004 года N 264 "Об установлении пруденциального норматива для организаций, осуществляющих брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, утверждении Правил расчета пруденциального норматива для организаций, осуществляющих брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3196), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлениями Правления Агентства от 27 августа 2005 года N 310 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3868), от 29 октября 2005 года N 386 "О внесении дополнений и изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 сентября 2004 года N 264 "Об установлении пруденциального норматива для организаций, осуществляющих брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, утверждении Правил расчета пруденциального норматива для организаций, осуществляющих брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3955), от 27 мая 2006 года N 121 "О внесении дополнений и изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 сентября 2004 года N 264 "Об установлении пруденциального норматива для организаций, осуществляющих брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, утверждении Правил расчета пруденциального норматива для организаций, осуществляющих брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4275):
в Правилах расчета пруденциального норматива для организаций, осуществляющих брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, утвержденных указанным постановлением:
абзац четвертый пункта 1 изложить в следующей редакции:
"О - совокупные обязательства брокера и дилера (при совершении операции "репо" методом открытых торгов в обязательства включается только сумма дисконтирования рыночной стоимости объекта "репо" на момент открытия "репо", определенная согласно внутренним правилам фондовой биржи);";
пункт 2 дополнить абзацами тридцать вторым - тридцать четвертым следующего содержания:
"Ценные бумаги, указанные в настоящем пункте, не включаются в расчет ликвидных активов в случаях:
продажи ценных бумаг брокером и дилером на условиях их обратного выкупа или передачи в залог, или обременения иным образом в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
покупки ценных бумаг брокером и дилером на рынке автоматического "репо" на условиях их обратной продажи.".

2. Агенттік Басқармасының "Бағалы қағаздарды ұстаушылардың Тізілімдерінің жүйесін жүргізу қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді белгілеу, бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімдерінің жүйесін жүргізу қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу Ережелерін бекіту туралы" 2004 жылғы 25 қыркүйектегі N 265 қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3189 тіркелген) Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3868 тіркелген), "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Бағалы қағаздарды ұстаушылардың Тізілімдерінің жүйесін жүргізу қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді белгілеу, бағалы қағаздарды  ұстаушылардың тізілімдерінің жүйесін жүргізу қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу Ережелерін бекіту туралы" 2004 жылғы 25 қыркүйектегі N 265 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 29 қазандағы N 389 қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3941 тіркелген, "Заң газеті" газетінде 2005 жылғы 22 желтоқсанда N 239 (973) санында жарияланған), "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Бағалы қағаздарды ұстаушылардың Тізілімдерінің жүйесін жүргізу қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді белгілеу, бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімдерінің жүйесін жүргізу қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу Ережелерін бекіту туралы" 2004 жылғы 25 қыркүйектегі N 265 қаулысына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы 27 мамырдағы N 126 қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4271 тіркелген) енгізілген өзгерістер мен толықтыруларымен бірге:
көрсетілген қаулымен бекітілген Бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімінің жүйесін жүргізу қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативті есептеу ережесінде:
1-тармақтың төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"О - тіркеушінің жиынтық міндеттемелері ("репо" операциясын ашық сауда әдісімен өткізгенде, міндеттемелерге тек "репо" ашу сәтіне қор биржасының ішкі ережелеріне сәйкес анықталған "репо" объектісінің нарықтық құнының дисконт сомасы кіреді);";
2-тармақ мынадай мазмұндағы жиырма тоғызыншы - отыз бірінші абзацтармен толықтырылсын:
"Осы тармақта көрсетілген бағалы қағаздар мынадай жағдайларда өтімді активтер есебіне қосылмайды:
тіркеуші оларды қайта сатып алу шартымен сатқан немесе кепілге берген, немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа жолмен ауыртпалық салған жағдайда;
тіркеуші автоматтандырылған "репо" нарығында қайта сату шартымен бағалы қағаздарды сатып алған жағдайда.".

2. В постановление Правления Агентства от 25 сентября 2004 года N 265 "Об установлении пруденциального норматива для организаций, осуществляющих деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, утверждении Правил расчета пруденциального норматива для организаций, осуществляющих деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3189), изменениями и дополнениями, внесенными постановлениями Правления Агентства от 27 августа 2005 года N 310 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3868), от 29 октября 2005 года N 389 "О внесении дополнений и изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 сентября 2004 года N 265 "Об установлении пруденциального норматива для организаций, осуществляющих деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, утверждении Правил расчета пруденциального норматива для организаций, осуществляющих деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3941, опубликованным в газете "Юридическая газета" от 22 декабря 2005 года, N 239 (973)), от 27 мая 2006 года N 126 "О внесении дополнений и изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 сентября 2004 года N 265 "Об установлении пруденциального норматива для организаций, осуществляющих деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, утверждении Правил расчета пруденциального норматива для организаций, осуществляющих деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4271):
в Правилах расчета пруденциального норматива для организаций, осуществляющих деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, утвержденных указанным постановлением:
абзац четвертый пункта 1 изложить в следующей редакции:
"О - совокупные обязательства регистратора (при совершении операции "репо" методом открытых торгов в обязательства включается только сумма дисконтирования рыночной стоимости объекта "репо" на момент открытия "репо", определенная согласно внутренним правилам фондовой биржи);";
пункт 2 дополнить абзацами тридцатым - тридцать вторым следующего содержания:
"Ценные бумаги, указанные в настоящем пункте, не включаются в расчет ликвидных активов в случаях:
продажи ценных бумаг регистратором на условиях их обратного выкупа или передачи в залог, или обременения иным образом в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
покупки ценных бумаг регистратором на рынке автоматического "репо" на условиях их обратной продажи.".

3. Агенттік Басқармасының "Инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді белгілеу, инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу Ережелерін бекіту туралы" 2004 жылғы 25 қыркүйектегі N 266 қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3194 тіркелген, 2005 жылғы 14 қазанда "Заң газеті" газетінде N 190-191 (924-925) санында жарияланған) Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3868 тіркелген), "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Инвестициялық портфельді  басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді белгілеу, инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу Ережелерін бекіту туралы" 2004 жылғы 25 қыркүйектегі N 266 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 29 қазандағы N 388 қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3944 тіркелген), "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді белгілеу, инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу Ережелерін бекіту туралы" 2004 жылғы 25 қыркүйектегі N 266 қаулысына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы 27 мамырдағы N 125 қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4272 тіркелген) енгізілген өзгерістер мен толықтыруларымен бірге:
көрсетілген қаулымен бекітілген Инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық  нормативті есептеу ережесінде:
1-тармақтың төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"О - инвестициялық портфельді басқарушының жиынтық міндеттемелері ("репо" операциясын ашық сауда әдісімен өткізгенде, міндеттемелерге тек "репо" ашу сәтіне қор биржасының ішкі ережелеріне сәйкес анықталған "репо" объектісінің нарықтық құнының дисконт сомасы кіреді);";
3-тармақ мынадай мазмұндағы отыз екінші - отыз төртінші абзацтармен толықтырылсын:
"Осы тармақта көрсетілген бағалы қағаздар мынадай жағдайларда өтімді активтер есебіне қосылмайды:
басқарушы оларды қайта сатып алу шартымен сатқан немесе кепілге берген, немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа жолмен ауыртпалық салған жағдайда;
басқарушы автоматтандырылған "репо" нарығында қайта сату шартымен бағалы қағаздарды сатып алған жағдайда.".

3. В постановление Правления Агентства от 25 сентября 2004 года N 266 "Об установлении пруденциального норматива для организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем, утверждении Правил расчета пруденциального норматива для организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3194, опубликованное в газете "Юридическая газета" от 14 октября 2005 года, N 190-191 (924-925)), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлениями Правления Агентства от 27 августа 2005 года N 310 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3868), от 29 октября 2005 года N 388 "О внесении дополнений и изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 сентября 2004 года N 266 "Об установлении пруденциального норматива для организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем, утверждении Правил расчета пруденциального норматива для организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3944), от 27 мая 2006 года N 125 "О внесении дополнений и изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 сентября 2004 года N 266 "Об установлении пруденциального норматива для организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем, утверждении Правил расчета пруденциального норматива для организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4272):
в Правилах расчета пруденциального норматива для организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем, утвержденных указанным постановлением:
абзац четвертый пункта 1 изложить в следующей редакции:
"О - совокупные обязательства управляющего инвестиционным портфелем (при совершении операции "репо" методом открытых торгов в обязательства включается только сумма дисконтирования рыночной стоимости объекта "репо" на момент открытия "репо", определенная согласно внутренним правилам фондовой биржи);";
пункт 3 дополнить абзацами тридцать вторым - тридцать четвертым следующего содержания:
"Ценные бумаги, указанные в настоящем пункте, не включаются в расчет ликвидных активов в случаях:
продажи ценных бумаг управляющим на условиях их обратного выкупа или передачи в залог, или обременения иным образом в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
покупки ценных бумаг управляющим на рынке автоматического "репо" на условиях их обратной продажи.".

4. Агенттік Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногында кәсіби қызмет түрлерін қоса атқаратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесін бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы N 132 қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4299 тіркелген) Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногында кәсіби қызмет түрлерін қоса атқаратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесін бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы N 132 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2006 жылғы 27 қазандағы N 226 қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4478 тіркелген) енгізілген өзгерістер мен толықтыруларымен бірге:
көрсетілген қаулымен бекітілген Бағалы қағаздар рыногында кәсіби қызмет түрлерін қоса атқаратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесінде:
3-тармақ мынадай мазмұндағы жиырма тоғызыншы - отыз бірінші абзацтармен толықтырылсын:
"Осы тармақта көрсетілген бағалы қағаздар мынадай жағдайларда өтімді активтер есебіне қосылмайды:
Брокер және (немесе) дилер және Басқарушы оларды қайта сатып алу шартымен сатқан немесе кепілге берген, немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа жолмен ауыртпалық салған жағдайда;
Брокер және (немесе) дилер және Басқарушы автоматтандырылған "репо" нарығында қайта сату шартымен бағалы қағаздарды сатып алған жағдайда.";
6-тармақта:
үшінші абзацтағы "3 және 4-тармақтарында" деген сөздер "5-тармағында" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"М - Қордың жиынтық міндеттемелері ("репо" операциясын ашық сауда әдісімен өткізгенде, міндеттемелерге тек "репо" ашу сәтіне қор биржасының ішкі ережелеріне сәйкес анықталған "репо" объектісінің нарықтық құнының дисконт сомасы кіреді);";
он екінші абзац "акциялардың" деген сөзден кейін ", пайлардың" деген сөзбен толықтырылсын;
он төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"В - шығару шарты бағалы қағаздардың айналымының барлық кезеңіне ұлттық валютаның белгіленген бағамы бойынша осы қаржы құралы бойынша ақша ағындарын белгілеуді көздейтін қаржы құралдарын қоспағанда, шетел валютасында номинирленген қаржы құралдарының, сондай-ақ, олар бойынша шетел валюталарының бағамдары өзгеруіне индекстелген номинал және/немесе купондық сыйақы, және бағалы металдардың ағымдағы құны;";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұйым қызметін инвестициялық портфельді басқару қызметімен (басқаруында активтер болса) қоса атқарғанда, сондай-ақ клиенттердің шоттарын номиналды ұстаушы ретінде жүргізу құқығынсыз брокерлік және дилерлік қызметті қоса атқарғанда, меншікті капиталдың жеткіліктілік коэффициенттің есептеу тәртібі және мәні Агенттік Басқармасының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндері, оларды есептеу әдістемесі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2006 жылғы 27 қазандағы  N 223 қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4480 тіркелген) белгіленеді.";

4. В постановление Правления Агентства от 17 июня 2006 года N 132 "Об утверждении Правил расчета пруденциальных нормативов для организаций, совмещающих виды профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг и внесении изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2005 года N 310 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4299), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правления Агентства от 27 октября 2006 года N 226 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 17 июня 2006 года N 132 "Об утверждении Правил расчета пруденциальных нормативов для организаций, совмещающих виды профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг и внесении изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2005 года N 310 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4478):
в Правилах расчета пруденциальных нормативов для организаций, совмещающих виды профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг, утвержденных указанным постановлением:
пункт 3 дополнить абзацами двадцать девятым - тридцать первым следующего содержания:
"Ценные бумаги, указанные в настоящем пункте, не включаются в расчет ликвидных активов в случаях:
продажи ценных бумаг Брокером и (или) дилером и Управляющим на условиях их обратного выкупа или передачи в залог, или обременения иным образом в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
покупки ценных бумаг Брокером и (или) дилером и Управляющим на рынке автоматического "репо" на условиях их обратной продажи.";
в пункте 6:
в абзаце третьем слова "пунктах 3 и 4" заменить словами "пункте 5";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"О - совокупные обязательства Фонда (при совершении операции "репо" методом открытых торгов в обязательства включается только сумма дисконтирования рыночной стоимости объекта "репо" на момент открытия "репо", определенная согласно внутренним правилам фондовой биржи);";
абзац тринадцатый после слова "акций," дополнить словом "паев,";
абзац пятнадцатый изложить в следующей редакции:
"В - текущая стоимость финансовых инструментов, номинированных в иностранной валюте, а также номинал и/или купонное вознаграждение по которым индексировано к изменению курсов иностранных валют, за исключением финансовых инструментов, условия выпуска которых предусматривают фиксацию денежных потоков по данному инструменту по установленному курсу в национальной валюте на весь период обращения данных ценных бумаг, и драгоценных металлов;";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Порядок расчета и значение коэффициента достаточности собственного капитала при совмещении Организацией деятельности с деятельностью по управлению инвестиционным портфелем (при наличии активов в управлении), а также с брокерской и дилерской деятельностью без права ведения счетов клиента в качестве номинального держателя устанавливаются постановлением Правления Агентства от 27 октября 2006 года N 223 "Об утверждении Инструкции о нормативных значениях пруденциальных нормативов, методике их расчетов для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4480).";

9 және 10-тармақ алынып тасталсын;
1-қосымшада:
"Кредит тәуекелділігі" кестесінде:
екінші бағанадағы "Есеп айырысу" деген сөздер алынып тасталсын;
"Индекс болып табылатын
базалық активтері фьючерс,
опцион, своп, форвард
20
";
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Жол үстіндегі ақша
20
";
"Индекс болып табылатын
базалық активтері фьючерс,
опцион, своп, форвард
250
";
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Сауда-саттық ұйымдастыру.
шысы акцияларын делистингке
ұшыратқан екінші деңгейдегі
банктердегі салымдар
250
";
Кестені толтыру жөніндегі түсіндірмеде:
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Своптар, фьючерстер, опциондар, форвардтар көрсетілген қаржы құралдарының нарықтық құны мен олар бойынша кредиттік тәуекел сомасын осы қосымшада көрсетілген контрагент санатына сәйкес келетін тәуекел дәрежесіне көбейту арқылы кредиттік тәуекелді есептеуге енгізіледі.";
мынадай мазмұндағы бесінші-жетінші абзацтармен толықтырылсын:
"Сауда-саттық ұйымдастырушы делистингке ұшыратқан қаржы құралдары осы қаржы құралдардың ағымдағы құнының сомасын осы қосымшаның VI тобында көрсетілген тәуекел дәрежесіне көбейту арқылы кредиттік тәуекел есеп айырысуына кіреді.
Борыштық бағалы қағазда бірнеше рейтинг агенттіктері берген рейтинг бағалары болғанда, осындай бағалардан соңғысы назарға алынады.
Борыштық бағалы қағазда халықаралық және Қазақстан Республикасы ұлттық шәкілі бойынша рейтинг бағалары болғанда, ең жоғарғы рейтинг бағасына басымдылық беріледі.";
1-1-қосымшада:
"Ерекше пайыздық тәуекел" кестесінде:
2-жолда:
орыс тіліндегі мәтінге түзету енгізілді, қазақ тілінде мәтін өзгермейді;
"мемлекеттік бағалы қағаздар түріндегі" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ бағалы қағаздардың ұйымдастырылған рыногында айналысқа түспейтін Principal protected notes" деген сөздермен толықтырылсын;
3, 4-жолда:
орыс тіліндегі мәтінге түзету енгізілді, қазақ тілінде мәтін өзгермейді;
"мемлекеттік бағалы қағаздар түріндегі" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ бағалы қағаздардың ұйымдастырылған рыногында айналысқа түспейтін Principal protected notes" деген сөздермен толықтырылсын;
1-2-қосымша осы Тізбенің 1-қосымшасына сәйкес жазылсын;
7-қосымшада:
1.4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"1.4.
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық
шәкілі бойынша "ВВВ-"-дан төмен емес дербес
ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді
рейтингі бар немесе басқа рейтинг
агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас дең.
гейіндегі рейтингі бар резидент емес банк.
тердегі ағымды шоттардағы ақша
";
33 жолдағы "; К1>1" деген белгілер алынып тасталсын;
33, 34 жол мынадай редакцияда жазылсын:
"34

пункты 9 и 10 исключить;
в приложении 1:
в таблице "Кредитный риск":
в графе второй слова "к расчету" исключить;
после строки
"
Фьючерс, опцион, своп,
форвард, базовым активом
которых является индекс
20
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
Деньги в пути
20
";
после строки
"
Фьючерс, опцион, своп,
форвард, базовым активом
которых является индекс
250
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
Вклады в банках второго
уровня, акции которых
были подвергнуты
организатором торгов
делистингу
250
";
в Пояснениях к заполнению таблицы:
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"Свопы, фьючерсы, опционы, форварды включаются в расчет кредитного риска, путем умножения суммы рыночной стоимости указанных финансовых инструментов и кредитного риска по ним на степень риска, соответствующей категории контрагента, указанной в настоящем приложении.";
дополнить абзацами пятым - седьмым следующего содержания:
"Финансовые инструменты, подвергнутые организатором торгов делистингу, включаются в расчет кредитного риска путем умножения суммы текущей стоимости данных финансовых инструментов на степень риска, указанную в VI группе активов настоящего приложения.
При наличии у долговой ценной бумаги рейтинговых оценок, присвоенных несколькими рейтинговыми агентствами, во внимание принимается последняя из таких оценок.
При наличии у долговой ценной бумаги рейтинговых оценок по международной и национальной шкале Республики Казахстан, приоритет отдается наивысшей рейтинговой оценке.";
в приложении 1-1:
в таблице "Специфический процентный риск":
в строке 2:
слова "6 месяцев" заменить словами "6 месяцев,";
после слов "за пределами Казахстана" дополнить словами ", а также Principal protected notes, не обращающиеся на организованных рынках ценных бумаг";
в строках 3, 4:
слова "24 месяцев" заменить словами "24 месяцев,";
после слов "за пределами Казахстана" дополнить словами ", а также Principal protected notes, не обращающиеся на организованных рынках ценных бумаг";
приложение 1-2 изложить согласно приложению 1 к настоящему Перечню;
в приложении 7:
строку 1.4 изложить в следующей редакции:
"
1.4.
деньги на текущих счетах в
банках-нерезидентах, которые
имеют долгосрочный и/или
краткосрочный, индивидуальный
рейтинг не ниже "ВВВ-" по
международной шкале агентства
"Standard & Poor's" или рейтинг
аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
";
в строке 33 символы ";К 1 > 1" исключить;
строки 34, 35 изложить в следующей редакции:
"
34
_
\

Қор тәуекелі (ЕАк * 0,08)
35
Валюта тәуекелі (Вт)
";
5. Агенттік Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларына арналған пруденциалдық нормативтердің нормативтік маңызы, олардың есебінің әдістемесі туралы нұсқаулықты бекіту және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің кейбір нормативтік құқықтық кесімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2006 жылғы 27 қазандағы N 222 қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4479 тіркелген):
көрсетілген қаулымен бекітілген Жинақтаушы зейнетақы қорларына арналған пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәні, олардың есебінің әдістемесі туралы нұсқаулықта:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Нұсқаулықта мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) ақшалай эквиваленттер - алдын-ала белгілі ақша сомасына жеңіл айналатын және олардың құнының елеусіз ғана өзгеріс тәуекеліне душар болатын қысқа мерзімді жоғары өтімді салымдар. Ақшалай эквиваленттер қатарына екінші деңгейдегі банктердегі салымдарға инвестициялар және қысқа мерзімді өтеу мерзімі бар басқа инвестициялар (сатып алғаннан бастап үш айдан артық емес) жатады. Ақшалай эквиваленттер түріндегі инвестицияларды жіктеу "Ақша қаражаты қозғалысы туралы есептер" халықаралық қаржылық есеп берудің 7-ші стандартына сәйкес жасалады;
2) валюталық тәуекел - зейнетақы активтерін басқару қызметін жүзеге асыруға лицензиясы бар қор немесе зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйым (бұдан әрі - ұйым) өз қызметінде шетел валюталарының өзгеруіне байланысты шығыстардың (зиянның) пайда болу тәуекелі. Шығыстардың (зиянның) пайда болу қаупі валютаның құнын көрсету бойынша позицияларды қайта бағалаудан туындайды;
3) кредиттік тәуекел - заемшының (эмитенттің} бағалы қағаздар шығарылымының (облигациялар, мемлекеттік міндеттемелер және басқалар) талаптарында белгіленген мерзімде кредиторға (инвесторға) тиесілі негізгі борышты және (немесе) сыйақыны төлемеу негізінде пайда болған шығыстардың (зияндардың) пайда болу тәуекелі. Кредиттік тәуекелге сондай-ақ әріптестің своптар, опциондар және бағалы қағаздар бойынша есеп айырысуды реттеу кезеңіндегі міндеттемелерді орындамауына байланысты пайда болған жоғалтулар тәуекелі кіреді;
4) қордың тәуекелі - акциялардың рыноктық құнына ықпал ететін қаржы рыноктарының талаптары өзгерген жағдайда пайда болатын акциялар құнындағы өзгерістер негізінде пайда болатын тәуекел;

Фондовый риск  (/_ Ак * 0,08)
35
Валютный риск (Вр)
".
5. В постановление Правления Агентства от 27 октября 2006 года N 222 "Об утверждении Инструкции о нормативных значениях пруденциальных нормативов, методике их расчетов для накопительных пенсионных фондов и внесении изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2005 года N 310 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4479):
в Инструкции о нормативных значениях пруденциальных нормативов, методике их расчетов для накопительных пенсионных фондов, утвержденной указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. В настоящей Инструкции используются следующие понятия:
1) денежные эквиваленты - это краткосрочные, высоколиквидные вложения, легко обратимые в заранее известную сумму денег, и подвергающиеся незначительному риску изменения их стоимости. К денежным эквивалентам также относятся инвестиции во вклады в банки второго уровня и другие инвестиции, которые имеют краткосрочный срок погашения (не более трех месяцев с даты приобретения). Квалификация инвестиций в качестве денежных эквивалентов производится в соответствии с международным стандартом финансовой отчетности 7 "Отчеты о движении денежных средств";
2) валютный риск - риск возникновения расходов (убытков), связанный с изменением курсов иностранных валют при осуществлении организацией, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами, своей деятельности. Опасность расходов (убытков) возникает из-за переоценки позиций по валютам в стоимостном выражении;
3) кредитный риск - риск возникновения расходов (убытков) вследствие неуплаты заемщиком (эмитентом) основного долга и (или) вознаграждения, причитающихся кредитору (инвестору), в установленный условиями выпуска ценной бумаги срок (облигации, государственные обязательства и другие). Кредитный риск также включает риск потерь, возникающих в связи с невыполнением партнером обязательств по свопам, опционам и в период урегулирования расчетов по ценным бумагам;
4) фондовый риск - риск возникновения расходов (убытков) вследствие изменения стоимости акций, возникающий в случае изменения условий финансовых рынков, влияющих на рыночную стоимость акций;

5) меншікті капиталдың жеткіліктілігінің жиынтық коэффициенті - осы Нұсқаулыққа сәйкес есептелген Қордың меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенттерінің жиынтығы және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтер туралы ережені бекіту туралы" 2006 жылғы 27-қазандағы N 223 қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4480 тіркелген) сәйкес есептелген Қордың меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенттерінің жиынтығы;
6) пайыздық тәуекел - мыналарды қосқандағы сыйақы мөлшерлемесінің тиімсіз өзгеруі салдарынан шығыстардың (зияндардың) пайда болу тәуекелі:
орналастырылған активтердің (белгіленген сыйақы мөлшерлемесі кезінде) өтеу мерзімдерін сақтамауға байланысты жалпы пайыздық тәуекел;
басқа тең талап жағдайында ұқсас бағалау сипаты бар бірқатар құралдар арқылы сыйақы алынатын және төленетін есептеу мен түзетудің әртүрлі әдістемелерін қолдануға байланысты ерекше пайыздық тәуекел;
7) рыноктық тәуекел - қаржы рыноктарының тиімсіз қозғалысына байланысты шығыстардың (зияндардың) пайда болу тәуекелі. Рыноктық тәуекелдің макроэкономикалық тәуекелі бар, рыноктық тәуекелдердің негізгі көзі қаржы жүйесінің макроэкономикалық көрсеткіштері болып табылады. Рыноктық тәуекел пайыздық, валюталық және қор тәуекелдерінің жиынтығын береді;
8) уәкілетті орган - қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік орган.";
4-тармақтың алтыншы абзацтағы "ұйымның" деген сөз "Қордың" деген сөзбен ауыстырылсын;
5-тармақта:
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"M - міндеттемелер ("репо" операциясын ашық сауда әдісімен өткізгенде, міндеттемелерге тек "репо" ашу сәтіне қор биржасының ішкі ережелеріне сәйкес анықталған "репо" объектісінің нарықтық құнының дисконт сомасы кіреді);";
он үшінші абзац "акциялардың" деген сөзден кейін ", пайлардың" деген сөзбен толықтырылсын;
он бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"В - шығару шарты бағалы қағаздардың айналымының барлық кезеңіне ұлттық валютаның белгіленген бағамы бойынша осы қаржы құралы бойынша ақша ағындарын белгілеуді көздейтін қаржы құралдарын қоспағанда, шетел валютасында номинирленген қаржы құралдарының, сондай-ақ, олар бойынша шетел валюталарының бағамдары өзгеруіне индекстелген номинал және/немесе купондық сыйақы, және бағалы металдардың ағымдағы құны;";
6-тармақ мынадай мазмұндағы жиырма алтыншы-жиырма сегізінші абзацтармен толықтырылсын:
"Осы тармақта көрсетілген бағалы қағаздар мынадай жағдайларда өтімді активтер есебіне қосылмайды:
Қор оларды қайта сатып алу шартымен сатқан немесе кепілге берген, немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа жолмен ауыртпалық салған жағдайда;
Қор автоматтандырылған "репо" нарығында қайта сату шартымен бағалы қағаздарды сатып алған жағдайда.";
16-тармақ мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Екінші деңгейдегі бір банктегі (өз араларында аффилиирленген тұлғалар болып табылатын екі және одан көп екінші деңгейдегі банктердегі) Қордың ағымдағы шоттарындағы ақшаның барынша жоғары ақша қалдығы Қордың меншікті активтері мөлшерінің он процентінен аспауы тиіс.";
1-қосымшада:
"Кредит тәуекелділігі" кестесінде:
екінші бағанадағы "Есеп айырысу" деген сөздер алынып тасталсын;
"Базалық активі индекс
болып табылатын фьючерс,
опцион, своп, форвард
20
";
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Жол үстіндегі ақша
20
";
"Базалық активі индекс
болып табылатын фьючерс,
опцион, своп, форвард
250
";
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Сауда-саттық ұйымдас.
тырушысы акцияларын
делистингке ұшыратқан
екінші деңгейдегі банк.
тердегі салымдар
250
";
Кестені толтыру жөніндегі түсіндірмеде:
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Своптар, фьючерстер, опциондар, форвардтар көрсетілген қаржы құралдарының нарықтық құны мен олар бойынша кредиттік тәуекел сомасын осы қосымшада көрсетілген контрагент санатына сәйкес келетін тәуекел дәрежесіне көбейту арқылы кредиттік тәуекелді есептеуге енгізіледі.";
мынадай мазмұндағы бесінші-жетінші абзацтармен толықтырылсын:
"Сауда-саттық ұйымдастырушы делистингке ұшыратқан қаржы құралдары осы қаржы құралдардың ағымдағы құнының сомасын осы қосымшаның VI тобында көрсетілген тәуекел дәрежесіне көбейту арқылы кредиттік тәуекел есеп айырысуына кіреді.
Борыштық бағалы қағазда бірнеше рейтинг агенттіктері берген рейтинг бағалары болғанда, осындай бағалардан соңғысы назарға алынады.
Борыштық бағалы қағазда халықаралық және Қазақстан Республикасы ұлттық шәкілі бойынша рейтинг бағалары болғанда, ең жоғарғы рейтинг бағасына басымдылық беріледі.";
2-қосымшада:
2-жолда:
орыс тіліндегі мәтінге түзету енгізілді, қазақ тілінде мәтін өзгермейді;
"мемлекеттік бағалы қағаздар түріндегі" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ бағалы қағаздардың ұйымдастырылған рыногында айналысқа түспейтін Principal protected notes" деген сөздермен толықтырылсын;

5) суммарный коэффициент достаточности собственного капитала - сумма коэффициентов достаточности собственного капитала Фонда, рассчитанного в соответствии с настоящей Инструкцией, и коэффициента достаточности собственного капитала Организации, рассчитанного в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 октября 2006 года N 223 "Об утверждении Инструкции о нормативных значениях пруденциальных нормативов, методике их расчетов для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4480);
6) процентный риск - риск возникновения расходов (убытков) вследствие неблагоприятного изменения ставок вознаграждения, включающий:
общий процентный риск, связанный с несоблюдением сроков погашения размещенных активов (при фиксированных ставках вознаграждения);
специфический процентный риск, связанный с применением различных методов начисления и корректировки получаемого и уплачиваемого вознаграждения по ряду инструментов, которые при прочих равных условиях имеют сходные ценовые характеристики;
7) рыночный риск - риск возникновения расходов (убытков), связанных с неблагоприятными движениями финансовых рынков. Рыночный риск имеет макроэкономическую природу, то есть источниками рыночных рисков являются макроэкономические показатели финансовой системы. Рыночный риск представляет сумму процентного, валютного и фондового риска;
8) уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий регулирование и надзор финансового рынка и финансовых организаций.";
в абзаце шестом пункта 4 слово "организации" заменить словом "Фонда";
в пункте 5:
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"О - обязательства (при совершении операции "репо" методом открытых торгов в обязательства включается только сумма дисконтирования рыночной стоимости объекта "репо" на момент открытия "репо", определенная согласно внутренним правилам фондовой биржи);";
абзац четырнадцатый после слова "акций," дополнить словом "паев,";
абзац шестнадцатый изложить в следующей редакции:
"В - текущая стоимость финансовых инструментов, номинированных в иностранной валюте, а также номинал и/или купонное вознаграждение по которым индексировано к изменению курсов иностранных валют, за исключением финансовых инструментов, условия выпуска которых предусматривают фиксацию денежных потоков по данному инструменту по установленному курсу в национальной валюте на весь период обращения данных ценных бумаг, и драгоценных металлов;";
пункт 6 дополнить абзацами двадцать шестым - двадцать восьмым следующего содержания:
"Ценные бумаги, указанные в настоящем пункте, не включаются в расчет ликвидных активов в случаях:
продажи ценных бумаг Фондом на условиях их обратного выкупа или передачи в залог, или обременения иным образом в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
покупки ценных бумаг Фондом на рынке автоматического "репо" на условиях их обратной продажи.";
пункт 16 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Максимальный остаток денег на текущих счетах Фонда в одном банке второго уровня (в двух и более банках второго уровня, являющихся между собой аффилиированными лицами) не должен превышать десяти процентов от размера собственных активов Фонда.";
в приложении 1:
в таблице "Кредитный риск":
в графе второй слова "к расчету" исключить;
после строки
"
Фьючерс, опцион, своп,
форвард, базовым активом
которых является индекс
20
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
Деньги в пути
20
";
после строки
"
Фьючерс, опцион, своп,
форвард, базовым активом
которых является индекс
250
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
Вклады в банках второго
уровня, акции которых
были подвергнуты
организатором торгов
делистингу
250
";
в Пояснениях к заполнению таблицы:
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"Свопы, фьючерсы, опционы, форварды включаются в расчет кредитного риска, путем умножения суммы рыночной стоимости указанных финансовых инструментов и кредитного риска по ним на степень риска, соответствующей категории контрагента, указанной в настоящем приложении.";
дополнить абзацами пятым - седьмым следующего содержания:
"Финансовые инструменты, подвергнутые организатором торгов делистингу, включаются в расчет кредитного риска путем умножения суммы текущей стоимости данных финансовых инструментов на степень риска, указанную в VI группе активов настоящего приложения.
При наличии у долговой ценной бумаги рейтинговых оценок, присвоенных несколькими рейтинговыми агентствами, во внимание принимается последняя из таких оценок.
При наличии у долговой ценной бумаги рейтинговых оценок по международной и национальной шкале Республики Казахстан, приоритет отдается наивысшей рейтинговой оценке.";
в приложении 2:
в строке 2:
слова "6 месяцев" заменить словами "6 месяцев,";
после слов "за пределами Казахстана" дополнить словами ", а также Principal protected notes, не обращающиеся на организованных рынках ценных бумаг";

3, 4 жолда:
орыс тіліндегі мәтінге түзету енгізілді, қазақ тілінде мәтін өзгермейді;
"мемлекеттік бағалы қағаздар түріндегі" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ бағалы қағаздардың ұйымдастырылған рыногында айналысқа түспейтін Principal protected notes" деген сөздермен толықтырылсын;
3-қосымша осы Тізбенің 2-қосымшасына сәйкес жазылсын;
4-қосымшада:
26-жолдағы "; К 1 >0,042" деген белгілер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 27-30 жолмен толықтырылсын:
"27.
Қор тәуекелі (ЕАк * 0,08)
28.
Валюта тәуекелі (Вт)
29.
Зейнетақы активтерінің ағымдағы құны (ЗАҚ)
30.
Баланс бойынша активтер сомасы
";
6. Агенттік Басқармасының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндері, оларды есептеу әдістемесі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2006 жылғы 27 қазандағы N 223 қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4480 тіркелген):
көрсетілген қаулымен бекітілген Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндері, оларды есептеу әдістемесі туралы нұсқаулықта:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Нұсқаулықта мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) ақшалай эквиваленттер - алдын-ала белгілі ақша сомасына жеңіл айналатын және олардың құнының елеусіз ғана өзгеріс тәуекеліне душар болатын қысқа мерзімді жоғары өтімді салымдар. Ақшалай эквиваленттер қатарына екінші деңгейдегі банктердегі салымдарға инвестициялар және қысқа мерзімді өтеу мерзімі бар басқа инвестициялар (сатып алғаннан бастап үш айдан артық емес) жатады. Ақшалай эквиваленттер түріндегі инвестицияларды жіктеу "Ақша қаражаты қозғалысы туралы есептер" халықаралық қаржылық есеп берудің 7-ші стандартына сәйкес жасалады;
2) валюталық тәуекел - зейнетақы активтерін басқару қызметін жүзеге асыруға лицензиясы бар қор немесе зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйым өз қызметінде шетел валюталарының өзгеруіне байланысты шығыстардың (зиян) пайда болу тәуекелі. Шығыстардың (зиян) пайда болу қаупі валютаның құнын көрсету бойынша позицияларды қайта бағалаудан туындайды;
3) зейнетақы активтерінің шартты бірлігі - жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерінің оларды ұйым инвестициялық басқару нәтижесіндегі олардың өзгерістерінің сипаты үшін пайдаланылатын және осы Нұсқаулыққа сәйкес есептелетін үлестік өлшемі;
4) кредиттік тәуекел - заемшының (эмитенттің) бағалы қағаздар шығарылымының (облигациялар, мемлекеттік міндеттемелер және басқалар) талаптарында белгіленген мерзімде кредиторға (инвесторға) тиесілі негізгі борышты және (немесе) сыйақыны төлемеу негізінде пайда болған шығыстардың (зияндардың) пайда болу тәуекелі. Кредиттік тәуекелге сондай-ақ әріптестің своптар, опциондар және бағалы қағаздар бойынша есеп айырысуды реттеу кезеңіндегі міндеттемелерді орындамауына байланысты пайда болған жоғалтулар тәуекелі кіреді;

в строках 3, 4:
слова "24 месяцев" заменить словами "24 месяцев,";
после слов "за пределами Казахстана" дополнить словами ", а также Principal protected notes, не обращающиеся на организованных рынках ценных бумаг";
приложение 3 изложить согласно приложению 2 к настоящему Перечню;
в приложении 4:
в строке 26 символы "; К 1 >0,042" исключить;
дополнить строками 27 - 30 следующего содержания:
"
27.
_
\
Фондовый риск (/_ Ак * 0,08)
28.
Валютный риск (Вр)
29.
Текущая стоимость пенсионных активов (ТПА)
30.
Сумма активов по балансу
".
6. В постановление Правления Агентства от 27 октября 2006 года N 223 "Об утверждении Инструкции о нормативных значениях пруденциальных нормативов, методике их расчетов для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4480):
в Инструкции о нормативных значениях пруденциальных нормативов, методике их расчетов для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, утвержденной указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. В настоящей Инструкции используются следующие понятия:
1) денежные эквиваленты - это краткосрочные, высоколиквидные вложения, легко обратимые в заранее известную сумму денег, и подвергающиеся незначительному риску изменения их стоимости. К денежным эквивалентам также относятся инвестиции во вклады в банки второго уровня и другие инвестиции, которые имеют краткосрочный срок погашения (не более трех месяцев с даты приобретения).
Квалификация инвестиций в качестве денежных эквивалентов производится в соответствии с международным стандартом финансовой отчетности 7 "Отчеты о движении денежных средств";
2) валютный риск - риск возникновения расходов (убытков), связанный с изменением курсов иностранных валют при осуществлении организацией, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами, или накопительным пенсионным фондом, обладающим лицензией на осуществление деятельности по управлению пенсионными активами, своей деятельности. Опасность расходов (убытков) возникает из-за переоценки позиций по валютам в стоимостном выражении;
3) условная единица пенсионных активов - удельная величина пенсионных активов накопительного пенсионного фонда, используемая для характеристики их изменения в результате инвестиционного управления ими Организацией и рассчитываемая в соответствии с настоящей Инструкцией;
4) кредитный риск - риск возникновения расходов (убытков) вследствие неуплаты заемщиком (эмитентом) основного долга и (или) вознаграждения, причитающихся кредитору (инвестору), в установленный условиями выпуска ценной бумаги срок (облигации, государственные обязательства и другие). Кредитный риск также включает риск потерь, возникающих в связи с невыполнением партнером обязательств по свопам, опционам и в период урегулирования расчетов по ценным бумагам;

5) қор - жинақтаушы зейнетақы қоры;
6) қордың тәуекелі - акциялардың рыноктық құнына ықпал ететін қаржы рыноктарының талаптары өзгерген жағдайда пайда болатын акциялар құнындағы өзгерістер негізінде пайда болатын тәуекел;
7) меншікті капиталдың жеткіліктілігінің жиынтық коэффициенті - осы Нұсқаулыққа сәйкес есептелген қордың меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенттерінің жиынтығы және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтердің нормативтік маңызы, олардың есебінің әдістемесі туралы нұсқаулықты бекіту туралы және Қазақстан Республикасының қаржы нарығын реттеу және қаржы ұйымдарын қадағалау мәселелері жөніндегі кейбір нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы 27 қазандағы N 222 қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4479 тіркелген) сәйкес есептелген Қордың меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенттерінің жиынтығы;
8) проценттік тәуекел - мыналарды қосқандағы сыйақы мөлшерлемесінің тиімсіз өзгеруі салдарынан шығыстардың (зияндардың) пайда болу тәуекелі:
орналастырылған активтердің (белгіленген сыйақы мөлшерлемесі кезінде) өтеу мерзімдерін сақтамауға байланысты жалпы пайыздық тәуекел;
басқа тең талап жағдайында ұқсас бағалау сипаты бар бірқатар құралдардан сыйақы алынатын және төленетін есептеу және түзетудің әртүрлі әдістемелерін қолдануға байланысты ерекше пайыздық тәуекел;
9) рыноктық тәуекел - қаржы рыноктарының тиімсіз қозғалыстарына байланысты шығыстардың (зияндардың) пайда болу тәуекелі. Рыноктың тәуекелдің макроэкономикалық тәуекелі бар, рыноктық тәуекелдердің негізгі көзі қаржы жүйесінің макроэкономикалық көрсеткіштері болып табылады. Рыноктық тәуекел пайыздық, валюталық және қор тәуекелдерінің жиынтығын береді;
10) "таза" зейнетақы активтері - қордың оның зейнетақы активтеріне қатысты міндеттемелерін (зейнетақы төлемдері, басқа қорларға аударымдар жөніндегі міндеттемелерді және басқа да ұқсас ықтимал міндеттемелерді) шегеріп тастағандағы зейнетақы активтері;
11) уәкілетті орган - қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
12) ұйым - зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйым және зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қоры (бұдан әрі - ұйым).";
4-тармақ мынадай мазмұндағы жетінші абзацпен толықтырылсын:

5) фонд - накопительный пенсионный фонд;
6) фондовый риск - риск возникновения расходов (убытков) вследствие изменения стоимости акций, возникающий в случае изменения условий финансовых рынков, влияющих на рыночную стоимость акций;
7) суммарный коэффициент достаточности собственного капитала - сумма коэффициента достаточности собственного капитала Организации, рассчитанного в соответствии с настоящей Инструкцией, и коэффициента достаточности собственного капитала накопительного пенсионного фонда, рассчитанного в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 октября 2006 года N 222 "Об утверждении Инструкции о нормативных значениях пруденциальных нормативов, методике их расчетов для накопительных пенсионных фондов и внесении изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2005 года N 310 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4479);
8) процентный риск - риск возникновения расходов (убытков) вследствие неблагоприятного изменения ставок вознаграждения, включающий:
общий процентный риск, связанный с несоблюдением сроков погашения размещенных активов (при фиксированных ставках вознаграждения);
специфический процентный риск, связанный с применением различных методов начисления и корректировки получаемого и уплачиваемого вознаграждения по ряду инструментов, которые при прочих равных условиях имеют сходные ценовые характеристики;
9) рыночный риск - риск возникновения расходов (убытков), связанных с неблагоприятными движениями финансовых рынков. Рыночный риск имеет макроэкономическую природу, то есть источниками рыночных рисков являются макроэкономические показатели финансовой системы. Рыночный риск представляет сумму процентного, валютного и фондового риска;
10) "чистые" пенсионные активы - пенсионные активы фонда за вычетом его обязательств, относящихся к пенсионным активам (обязательств по пенсионным выплатам, переводам в другие фонды и других возможных схожих обязательств);
11) уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий регулирование и надзор финансового рынка и финансовых организаций;
12) организация - организация, осуществляющая инвестиционное управление пенсионными активами и накопительный пенсионный фонд, самостоятельно осуществляющий инвестиционное управление пенсионными активами (далее - Организация).";
пункт 4 дополнить абзацем седьмым следующего содержания:

"Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаратын ұйымда қор біреуден артық болған жағдайда К1 коэффициентін сақтаудың теңбе-теңдік мақсатына сәйкес К1 мәні ұйымның әрбір қорға қатысты өтімді активтері мен міндеттемелерін бөле отырып, әрбір қорға байланысты есептеледі.";
5-тармақта:
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"М - баланс бойынша міндеттемелер ("репо" операциясын ашық сауда әдісімен өткізгенде, міндеттемелерге тек "репо" ашу сәтіне қор биржасының ішкі ережелеріне сәйкес анықталған "репо" объектісінің нарықтық құнының дисконт сомасы кіреді);";
он үшінші абзацтағы "акциялардың" деген сөзден кейін ", пайлардың" деген сөзбен толықтырылсын;
он бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"В - шығару шарты бағалы қағаздардың айналымының барлық кезеңіне ұлттық валютаның белгіленген бағамы бойынша осы қаржы құралы бойынша ақша ағындарын белгілеуді көздейтін қаржы құралдарын қоспағанда, шетел валютасында номинирленген қаржы құралдарының, сондай-ақ, олар бойынша шетел валюталарының бағамдары өзгеруіне индекстелген номинал және/немесе купондық сыйақы, және бағалы металдардың ағымдағы құны;";
6-тармақ мынадай мазмұндағы жиырма тоғызыншы-отыз бірінші абзацтармен толықтырылсын:
"Осы тармақта көрсетілген бағалы қағаздар мынадай жағдайларда өтімді активтер есебіне қосылмайды:
Ұйым оларды қайта сатып алу шартымен сатқан немесе кепілге берген, немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа жолмен ауыртпалық салған  жағдайда;
Ұйым автоматтандырылған "репо" нарығында қайта сату шартымен бағалы қағаздарды сатып алған жағдайда.";
28-тармақ мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Екінші деңгейдегі бір банктегі (өз араларында аффилиирленген тұлғалар болып табылатын екі және одан көп екінші деңгейдегі банктердегі) ұйымның ағымдағы шоттарындағы ақшаның барынша жоғары қалдығы ұйымның меншікті активтері мөлшерінің он процентінен аспауы тиіс.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Ұйым ай сайын, бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей,  уәкілетті органға электронды тасымалдағышпен мыналарды береді:
1) осы Нұсқаулықтың 1-3, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес К 1 коэффициентінің мәндерін есептеулерді;
2) ағымдағы айдың басында зейнетақы активтері осы Ұйымның инвестициялық басқаруында болған әрбір жеке қордың зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің орташа құны жөніндегі өткен ай бойынша Нұсқаулықтың 4-қосымшасындағы нысанға сәйкес анықтаманы;
3) осы Нұсқаулықтың 4-1-қосымшасына сәйкес нысандағы номиналды кіріс коэффициенттері туралы мәліметтер (ағымдағы айдың басында зейнетақы активтері осы Ұйымда инвестициялық басқаруда болған әрбір жеке қор бойынша);";
34-тармақта:
екінші абзац алып тасталсын;

"В случае наличия у Организации в инвестиционном управлении пенсионных активов более одного фонда, значение К1 рассчитывается в отношении каждого фонда с распределением ликвидных активов и обязательств Организации в отношении каждого фонда в соответствующей пропорции для целей соблюдения коэффициента К1.";
в пункте 5:
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"О - обязательства по балансу (при совершении операции "репо" методом открытых торгов в обязательства включается только сумма дисконтирования рыночной стоимости объекта "репо" на момент открытия "репо", определенная согласно внутренним правилам фондовой биржи);";
абзац четырнадцатый после слова "акций," дополнить словом "паев,";
абзац шестнадцатый изложить в следующей редакции:
"В - текущая стоимость финансовых инструментов, номинированных в иностранной валюте, а также номинал и/или купонное вознаграждение по которым индексировано к изменению курсов иностранных валют, за исключением финансовых инструментов, условия выпуска которых предусматривают фиксацию денежных потоков по данному инструменту по установленному курсу в национальной валюте на весь период обращения данных ценных бумаг, и драгоценных металлов;";
пункт 6 дополнить абзацами двадцать девятым - тридцать первым следующего содержания:
"Ценные бумаги, указанные в настоящем пункте, не включаются в расчет ликвидных активов в случаях:
продажи ценных бумаг Организацией на условиях их обратного выкупа или передачи в залог, или обременения иным образом в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
покупки ценных бумаг Организацией на рынке автоматического "репо" на условиях их обратной продажи.";
пункт 28 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Максимальный остаток денег на текущих счетах Организации в одном банке второго уровня (в двух и более банках второго уровня, являющихся между собой аффилиированными лицами) не должен превышать десяти процентов от размера собственных активов Организации.";
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. Ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня, Организация представляет уполномоченному органу на электронном носителе:
1) расчеты значения коэффициента К1 согласно приложениям 1-3, 5 и 6 к настоящей Инструкции;
2) справку о средней стоимости одной условной единицы пенсионных активов каждого отдельного фонда, чьи пенсионные активы находились в инвестиционном управлении у данной Организации на начало текущего месяца, за истекший месяц по форме согласно приложению 4 к настоящей Инструкции;
3) сведения о коэффициентах номинального дохода (отдельно по каждому фонду, чьи пенсионные активы находились в инвестиционном управлении у данной Организации на начало текущего месяца) по форме согласно приложению 4-1 к настоящей Инструкции.";
в пункте 34:
абзац второй исключить;

үшінші абзацтағы "20-шы күнінен кешіктірмей" деген сөздер "28-ші күнінен кешіктірмей" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-қосымшада:
"Кредит тәуекелділігі" кестесінде:
екінші бағанадағы "Есеп айырысу" деген сөз алып тасталсын;
"Базалық активі индекс болып табылатын фьючерс,
опцион, своп, форвард
20
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Жол үстіндегі ақша
20
";
"Базалық активі индекс
болып табылатын фьючерс,
опцион, своп, форвард
250
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Сауда-саттық ұйымдас.
тырушысы акцияларын
делистингке ұшыратқан
екінші деңгейдегі
банктердегі салымдар
250
";
Кестені толтыру бойынша түсіндірмеде:
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Своптар, фьючерстер, опциондар, форвардтар көрсетілген қаржы құралдарының нарықтық құны мен олар бойынша кредиттік тәуекел сомасын осы қосымшада көрсетілген контрагент санатына сәйкес келетін тәуекел дәрежесіне көбейту арқылы кредиттік тәуекелді есептеуге енгізіледі.";
мынадай мазмұндағы бесінші-жетінші абзацтармен толықтырылсын:
"Сауда-саттық ұйымдастырушысын делистингке ұшыратқан қаржы құралдары осы қосымшаның VI активтер тобында көрсетілген тәуекел дәрежесіне сай осы қаржы құралдарының ағымдағы құнының сомасын көбейту жолымен кредиттік тәуекел есебіне енгізіледі.
Борыштық бағалы қағаздарда бірқатар рейтинг агенттіктері берген рейтинг бағалары болған жағдайда, назарға осындай бағалардың соңғысы алынады.
Борыштық бағалы қағаздарда халықаралық және Қазақстан Республикасының ұлттық шәкілі бойынша берілген рейтинг бағалары болған жағдайда, басымдық ең жоғарғы рейтинг бағасына беріледі.";
2-қосымшада:
2-жолда:
орыс тіліндегі мәтінге түзету енгізілді, қазақ тілінде мәтін өзгермейді;
"мемлекеттік бағалы қағаздар түріндегі" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ бағалы қағаздардың ұйымдастырылған рыногында айналысқа түспейтін Principal protected notes" деген сөздермен толықтырылсын;
3, 4-жолдарда:
орыс тіліндегі мәтінге түзету енгізілді, қазақ тілінде мәтін өзгермейді;
"мемлекеттік бағалы қағаздар түріндегі" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ бағалы қағаздардың ұйымдастырылған рыногында айналысқа түспейтін Principal protected notes" деген сөздермен толықтырылсын;
3-қосымша осы Тізбенің 3-қосымшасына сәйкес жазылсын;
Осы Тізбенің 4-қосымшасына сәйкес 4-1-қосымшамен толықтырылсын;
5-қосымшада:
27-жолдағы "; К 1 = 0,02" белгілер алып тасталсын;
Мынадай мазмұндағы 29-31-жолмен толықтырылсын:
"29.
Қор тәуекелі (ЕАк * 0,08)
30.
Валюталық тәуекел(Вт)
31.
Орташа алынған жалпы кіріс (ОЖК)
";
Жинақтаушы зейнетақы қорларының
және бағалы қағаздар рыногының
кәсіби қатысушыларының қызметтерін
пруденциалдық реттеу мәселелері
бойынша Қазақстан Республикасының
кейбір нормативтік құқықтық
кесімдеріне енгізілген толықтырулар
мен өзгерістер тізбесіне 1-қосымша
"Бағалы қағаздар рыногында кәсіби
қызмет түрлерін қоса атқаратын
ұйымдарға арналған пруденциалдық
нормативтерді есептеу ережесіне
1-2-қосымша
Жалпы пайыздық тәуекел
Аймақтар
Уақытша
интервалдар
Қаржы құрал.
дарының құны
Саралау
коэффициенті
Қаржы құрал.
дарының
сараланған
құны
1
2
3
4
5
1
1 айдан кем
емес
0,00
1-3 ай
0,002
3-6 ай
0,004
6-12 ай
0,007
1 аймақтың
жиынтығы
х
х
2
1-2 жыл
0,0125
2-3 жыл
0,0175
3-4 жыл
0,0225
2 аймақтың
жиынтығы
х
х
3
4-5 жыл
0,0275
5-7 жыл
0,0325
7-10 жыл
0,0375
10-15 жыл
0,045
15-20 жыл
0,0525
20 жылдан
артық
0,06
3 аймақ
жиынтығы
х
х
4
Жалпы пайыздық
жиынтық
х
х
Басшы  _______________________________________  _________________
(фамилиясы, аты-жөні)                 (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________  _________________
(фамилиясы, аты-жөні)               (қолы)
Мөрдің орны
Кестені толтыру барысындағы түсіндірулер:
Жалпы пайыздық тәуекел аймақтар бойынша сараланған қаржы
құралдарының құнының сомасын білдіреді.
Белгіленген мөлшерлемесі бар қаржы құралдары өтеуге дейінгі
қалған мерзімге сәйкес уақытша интервалдар бойынша бөлінеді.
Өзгермелі мөлшерлемесі бар қаржы құралдары мөлшерлемені қайта
қарау күніне дейінгі мерзімге қатысты уақытша интервалдар бойынша
бөлінеді.
Орындалу мерзімі екі уақытша интервалдың шекарасында тұрған
қаржы құралдары осының алдындағы уақытша интервалдар бойынша
бөлінеді.".
Жинақтаушы зейнетақы қорларының
және бағалы қағаздар рыногының
кәсіби қатысушыларының қызметтерін
пруденциалдық реттеу мәселелері
бойынша Қазақстан Республикасының
кейбір нормативтік құқықтық
кесімдеріне енгізілген толықтырулар
мен өзгерістер тізбесіне 2-қосымша
"Жинақтаушы зейнетақы қорларына
арналған пруденциалдық
нормативтердің нормативтік мәні,
олардың есебінің әдістемесі
туралы нұсқаулыққа  3-қосымша
Жалпы пайыздық тәуекел
Аймақтар
Уақытша
интервалдар
Қаржы құрал.
дарының құны
Саралау
коэффициенті
Қаржы құрал.
дарының сара.
ланған құны
1
2
3
4
5
1
1 айдан кем
емес
0,00
1-3 ай
0,002
3-6 ай
0,004
6-12 ай
0,007
1 аймақтың
жиынтығы
х
х
2
1-2 жыл
0,0125
2-3 жыл
0,0175
3-4 жыл
0,0225
2 аймақтың
жиынтығы
х
х
3
4-5 жыл
0,0275
5-7 жыл
0,0325
7-10 жыл
0,0375
10-15 жыл
0,045
15-20 жыл
0,0525
20 жылдан
артық
0,06
3 аймақ
жиынтығы
х
х
4
Жалпы пайыз.
дық жиынтық
х
х
Басшы ____________________________________ _________________
(фамилиясы, аты-жөні)                 (қолы)
Бас бухгалтер ____________________________ _________________
(фамилиясы, аты-жөні)           (қолы)
Мөрдің орны
Кестені толтыру барысындағы түсіндірулер:
Жалпы пайыздық тәуекел аймақтар бойынша сараланған қаржы
құралдарының құнының сомасын білдіреді.
Белгіленген мөлшерлемесі бар қаржы құралдары өтеуге дейінгі
қалған мерзімге сәйкес уақытша интервалдар бойынша бөлінеді.
Өзгермелі мөлшерлемесі бар қаржы құралдары мөлшерлемені қайта
қарау күніне дейінгі мерзімге қатысты уақытша интервалдар бойынша
бөлінеді.
Орындалу мерзімі екі уақытша интервалдың шекарасында тұрған
қаржы құралдары осының алдындағы уақытша интервалдар бойынша
бөлінеді.".
Жинақтаушы зейнетақы қорларының
және бағалы қағаздар рыногының
кәсіби қатысушыларының қызметтерін
пруденциалдық реттеу мәселелері
бойынша Қазақстан Республикасының
кейбір нормативтік құқықтық
кесімдеріне енгізілген толықтырулар
мен өзгерістер тізбесіне 3-қосымша
"Зейнетақы активтерін инвестициялық
басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға
арналған пруденциалдық нормативтердің
нормативтік мәндері, оларды есептеу
әдістемесі туралы нұсқаулыққа
3-қосымша
Жалпы пайыздық тәуекел
Аймақтар
Уақытша
интервалдар
Қаржы құрал.
дарының құны
Саралау
коэффициенті
Қаржы құрал.
дарының сара.
ланған құны
1
2
3
4
5
1
1 айдан кем
емес
0,00
1-3 ай
0,002
3-6 ай
0,004
6-12 ай
0,007
1 аймақтың
жиынтығы
х
х
2
1-2 жыл
0,0125
2-3 жыл
0,0175
3-4 жыл
0,0225
2 аймақтың
жиынтығы
х
х
3
4-5 жыл
0,0275
5-7 жыл
0,0325
7-10 жыл
0,0375
10-15 жыл
0,045
15-20 жыл
0,0525
20 жылдан
артық
0,06
3 аймақ
жиынтығы
х
х
4
Жалпы пайыз
дық жиынтық
х
х
Басшы ________________________________ ____________________________
(фамилиясы, аты-жөні)                 (қолы)
Бас бухгалтер ________________________ ____________________________
(фамилиясы, аты-жөні)           (қолы)
Мөрдің орны
Кестені толтыру барысындағы түсіндірулер:
Жалпы пайыздық тәуекел аймақтар бойынша сараланған қаржы
құралдарының құнының сомасын білдіреді.
Белгіленген мөлшерлемесі бар қаржы құралдары өтеуге дейінгі
қалған мерзімге сәйкес уақытша интервалдар бойынша бөлінеді.
Өзгермелі мөлшерлемесі бар қаржы құралдары мөлшерлемені қайта
қарау күніне дейінгі мерзімге қатысты уақытша интервалдар бойынша
бөлінеді.
Орындалу мерзімі екі уақытша интервалдың шекарасында тұрған
қаржы құралдары осының алдындағы уақытша интервалдар бойынша
бөлінеді.".
Жинақтаушы зейнетақы қорларының
және бағалы қағаздар рыногының
кәсіби қатысушыларының қызметтерін
пруденциалдық реттеу мәселелері
бойынша Қазақстан Республикасының
кейбір нормативтік құқықтық
кесімдеріне енгізілген толықтырулар
мен өзгерістер тізбесіне 4-қосымша
"Зейнетақы активтерін инвестициялық
басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға
арналған пруденциалдық нормативтердің
нормативтік мәндері, оларды есептеу
әдістемесі туралы нұсқаулыққа

в абзаце третьем слова "не позднее 20-го числа" заменить словами "не позднее 28-го числа";
в приложении 1:
в таблице "Кредитный риск":
в графе второй слова "к расчету" исключить;
после строки
"
Фьючерс, опцион, своп,
форвард, базовым активом
которых является индекс
20
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
Деньги в пути
20
";
после строки
"
Фьючерс, опцион, своп,
форвард, базовым активом
которых является индекс
250
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
Вклады в банках второго
уровня, акции которых были
подвергнуты организатором
торгов делистингу
250
";
в Пояснениях к заполнению таблицы:
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"Свопы, фьючерсы, опционы, форварды включаются в расчет кредитного риска, путем умножения суммы рыночной стоимости указанных финансовых инструментов и кредитного риска по ним на степень риска, соответствующей категории контрагента, указанной в настоящем приложении.";
дополнить абзацами пятым - седьмым следующего содержания:
"Финансовые инструменты, подвергнутые организатором торгов делистингу, включаются в расчет кредитного риска путем умножения суммы текущей стоимости данных финансовых инструментов на степень риска, указанную в VI группе активов настоящего приложения.
При наличии у долговой ценной бумаги рейтинговых оценок, присвоенных несколькими рейтинговыми агентствами, во внимание принимается последняя из таких оценок.
При наличии у долговой ценной бумаги рейтинговых оценок по международной и национальной шкале Республики Казахстан, приоритет отдается наивысшей рейтинговой оценке.";
в приложении 2:
в строке 2:
слова "6 месяцев" заменить словами "6 месяцев,";
после слов "за пределами Казахстана" дополнить словами ", а также Principal protected notes, не обращающиеся на организованных рынках ценных бумаг";
в строках 3, 4:
слова "24 месяцев" заменить словами "24 месяцев,";
после слов "за пределами Казахстана" дополнить словами ", а также Principal protected notes, не обращающиеся на организованных рынках ценных бумаг";
приложение 3 изложить согласно приложению 3 к настоящему Перечню;
дополнить приложением 4-1 согласно приложению 4 к настоящему Перечню;
в приложении 5:
в строке 27 символы ";К 1 > 0,02" исключить;
дополнить строками 29 - 31 следующего содержания:
"
29.
_
\
Фондовый риск (/_ Ак * 0,08)
30.
Валютный риск (Вр)
31.
Усредненный валовой доход (УВД)
".
Приложение 1
к Перечню дополнений и изменений,
которые вносятся в некоторые
нормативные правовые акты
Республики Казахстан по вопросам
пруденциального регулирования
деятельности накопительных
пенсионных фондов и
профессиональных участников
рынка ценных бумаг
"Приложение 1-2
к Правилам расчета
пруденциальных нормативов для
организаций, совмещающих виды
профессиональной деятельности
на рынке ценных бумаг
Общий процентный риск
Зоны
Временные
интервалы
Стоимость
финансовых
инструментов
Коэффициент
взвешивания
Стоимость
взвешенных
финансовых
инструментов
1
2
3
4
5
1
менее 1
месяца
0,00
1-3 месяцев
0,002
3-6 месяцев
0,004
6-12 месяцев
0,007
Итог зоны 1
х
х
2
1-2 года
0,0125
2-3 года
0,0175
3-4 года
0,0225
Итог зоны 2
х
х
3
4-5 лет
0,0275
5-7 лет
0,0325
7-10 лет
0,0375
10-15 лет
0,045
15-20 лет
0,0525
более 20 лет
0,06
Итог зоны 3
х
х
4
Итого общий
процентный
риск
х
х
Руководитель                         ______________
(фамилия, имя, отчество)                (подпись)
Главный бухгалтер                    ______________
(фамилия, имя, отчество)                 (подпись)
Место для печати
Пояснения по заполнению таблицы:
Общий процентный риск представляет собой сумму стоимости взвешенных финансовых инструментов по зонам.
Финансовые инструменты с фиксированной ставкой распределяются по временным интервалам в соответствии с оставшимся сроком до погашения.
Финансовые инструменты с плавающей ставкой распределяются по временным интервалам в зависимости от срока, оставшегося до даты пересмотра ставки.
Финансовые инструменты, срок исполнения по которым находится на границе двух временных интервалов, распределяются в более ранний временной интервал.".
Приложение 2
к Перечню дополнений и изменений,
которые вносятся в некоторые
нормативные правовые акты
Республики Казахстан по вопросам
пруденциального регулирования
деятельности накопительных
пенсионных фондов и
профессиональных участников
рынка ценных бумаг
"Приложение 3
к Инструкции о нормативных значениях
пруденциальных нормативов, методике
их расчетов для накопительных
пенсионных фондов
Общий процентный риск
Зоны
Временные
интервалы
Стоимость
финансовых
инструментов
Коэффициент
взвешивания
Стоимость
взвешенных
финансовых
инструментов
1
2
3
4
5
1
менее 1
месяца
0,00
1-3 месяцев
0,002
3-6 месяцев
0,004
6-12 месяцев
0,007
Итог зоны 1
х
х
2
1-2 года
0,0125
2-3 года
0,0175
3-4 года
0,0225
Итог зоны 2
х
х
3
4-5 лет
0,0275
5-7 лет
0,0325
7-10 лет
0,0375
10-15 лет
0,045
15-20 лет
0,0525
более 20 лет
0,06
Итог зоны 3
х
х
4
Итого общий
процентный
риск
х
х
Руководитель                         ______________
(фамилия, имя, отчество)                (подпись)
Главный бухгалтер                    ______________
(фамилия, имя, отчество)                 (подпись)
Место для печати
Пояснения по заполнению таблицы:
Общий процентный риск представляет собой сумму стоимости взвешенных финансовых инструментов по зонам.
Финансовые инструменты с фиксированной ставкой распределяются по временным интервалам в соответствии с оставшимся сроком до погашения.
Финансовые инструменты с плавающей ставкой распределяются по временным интервалам в зависимости от срока, оставшегося до даты пересмотра ставки.
Финансовые инструменты, срок исполнения по которым находится на границе двух временных интервалов, распределяются в более ранний временной интервал.".
Приложение 3
к Перечню дополнений и изменений,
которые вносятся в некоторые
нормативные правовые акты
Республики Казахстан по вопросам
пруденциального регулирования
деятельности накопительных
пенсионных фондов и
профессиональных участников
рынка ценных бумаг
"Приложение 3
к Инструкции о нормативных
значениях пруденциальных нормативов,
методике их расчетов для организаций,
осуществляющих инвестиционное управление
пенсионными активами
Общий процентный риск
Зоны
Временные
интервалы
Стоимость
финансовых
инструментов
Коэффициент
взвешивания
Стоимость
взвешенных
финансовых
инструментов
1
2
3
4
5
1
менее 1
месяца
0,00
1-3 месяцев
0,002
3-6 месяцев
0,004
6-12 месяцев
0,007
Итог зоны 1
х
х
2
1-2 года
0,0125
2-3 года
0,0175
3-4 года
0,0225
Итог зоны 2
х
х
3
4-5 лет
0,0275
5-7 лет
0,0325
7-10 лет
0,0375
10-15 лет
0,045
15-20 лет
0,0525
более 20 лет
0,06
Итог зоны 3
х
х
4
Итого общий
процентный
риск
х
х
Руководитель                         ______________
(фамилия, имя, отчество)                (подпись)
Главный бухгалтер                    ______________
(фамилия, имя, отчество)                 (подпись)
Место для печати
Пояснения по заполнению таблицы:
Общий процентный риск представляет собой сумму стоимости взвешенных финансовых инструментов по зонам.
Финансовые инструменты с фиксированной ставкой распределяются по временным интервалам в соответствии с оставшимся сроком до погашения.
Финансовые инструменты с плавающей ставкой распределяются по временным интервалам в зависимости от срока, оставшегося до даты пересмотра ставки.
Финансовые инструменты, срок исполнения по которым находится на границе двух временных интервалов, распределяются в более ранний временной интервал.".
Приложение 4
к Перечню дополнений и изменений,
которые вносятся в некоторые
нормативные правовые акты
Республики Казахстан
по вопросам пруденциального
регулирования деятельности
накопительных пенсионных фондов
и профессиональных участников
рынка ценных бумаг

4-1-қосымша
20 ___ жылғы "___" _______ жағдай бойынша
_________________________________________
(ұйымның атауы)
_________________________________________
(жинақтаушы зейнетақы қорының атауы)
номиналдық кірістерінің коэффициенттері
туралы мәліметтер
Көрсеткіштер
[ай атауы][жылдың цифрлық белгіленуі] 1 үшін бір
шартты бірліктің орташа құны
К 2 номиналды кірістің коэффициенті(12 ай үшін):
[ай атауы][жылдың цифрлық белгіленуі] 2 үшін бір
шартты бірліктің орташа құны
К 2 номиналды кірістің коэффициенті(36 ай үшін ):
[ай атауы][жылдың цифрлық белгіленуі] 3 үшін бір
шартты бірліктің орташа құны
К 2 номиналды кірістің коэффициенті (60 ай үшін):
Бірінші басшы _______________________ ____________________
(фамилиясы, аты-жөні)        (қолы)
Бас бухгалтер _______________________ ____________________
(фамилиясы, аты-жөні)        (қолы)
Мөрдің орны
1 Он екі айдан бұрынғы бір шартты бірліктің орташа құны
көрсетіледі.
2 Отыз алты айдан бұрынғы бір шартты бірліктің орташа құны
көрсетіледі.
3 Алпыс айдан бұрынғы бір шартты бірліктің орташа құны
көрсетіледі.".

"Приложение 4-1
к Инструкции о нормативных значениях
пруденциальных нормативов, методике их
расчетов для организаций, осуществляющих
инвестиционное управление пенсионными
активами
Сведения о коэффициентах номинального дохода
по состоянию на "___" _________ 20 ___ года
________________________________
(наименование Организации)
__________________________________________
(наименование накопительного пенсионного фонда)
Показатели
Средняя стоимость одной условной
единицы за [наименование месяца]
[цифровое обозначение года] 1
Коэффициент номинального дохода К 2
(за 12 месяцев):
Средняя стоимость одной условной
единицы за [наименование месяца]
[цифровое обозначение года] 2
Коэффициент номинального дохода К 2
(за 36 месяцев):
Средняя стоимость одной условной
единицы за [наименование месяца]
[цифровое обозначение года] 3
Коэффициент номинального дохода К 2
(за 60 месяцев):
Руководитель                         ______________
(фамилия, имя, отчество)                (подпись)
Главный бухгалтер                    ______________
(фамилия, имя, отчество)                 (подпись)
Место для печати
1 Указывается средняя стоимость одной условной единицы двенадцать месяцев назад.
2 Указывается средняя стоимость одной условной единицы тридцать шесть месяцев назад.
3 Указывается средняя стоимость одной условной единицы шестьдесят месяцев назад.".