Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік бақылауды ұйымдастыруға және жүргізуге қатысты құжаттардың нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 5 сәуірдегі N 100-Ө Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 7 мамырдағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4661 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 26 маусымдағы № 435 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Энергетика министрінің 26.06.2015 № 435 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бүкіл мәтін бойынша «Акт-нұсқама», «Акт-нұсқаманың» деген сөздер «тексеріс нәтижелері туралы акт» деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009.12.11 № 269-ө бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 17-бабының 27) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік бақылауды ұйымдастыруға және жүргізуге қатысты құжаттардың мынадай нысандары бекітілсін:
1) Тексеруді тағайындау жөнінде акт (N 1 қосымша);
2) Әкімшілік құқық бұзушылық жөнінде хаттама (N 2 қосымша);
3) Әкімшілік жазалау жөнінде қаулы (N 3 қосымша);
4) Іс жөнінде өндірістің тоқтатылуы жөнінде қаулы (N 4 қосымша);
5) Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасын қадағалау жөнінде тексеріс нәтижелері туралы акт (N 5 қосымша)
2. "Қазақстан Республикасының қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру жөнінде құжаттар нысанын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4433 тіркелген, 2006 ж. 13 желтоқсандағы N 215 "Юридическая газета" газетінде жарияланған) Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2006 жылғы 13 қазандағы N  366 -п бұйрығы өз күшін жойды деп танылсын.
3. Осы бұйрық ол алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр
2007 жылғы 5 сәуірде
ҚР Қоршаған ортаны
қорғау министрінің
N 100-ө бұйрығына
N 1 қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009.12.11 № 269-ө, 2011.09.01 № 233-Ө (ресми жарияланған күнінен кейін он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Тексеруді тағайындау жөнінде
акт ____________________________________________________________________
(қоршаған ортаны қорғау саласындағы өкілетті орган атауы)
____________________________________________________________________
(атқарып отырған лауазым, аты-жөні)
______________ Мемлекеттік экологиялық инспектормен
(Бас, жоғары)
м/к ______________            ____________ ж.   N ______
Лауазымды тұлғалар құрамында:
(Аты-жөні)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
______________________________________________________ СТН, ЖСН, БСН
(табиғат пайдаланушы атауы, мекен-жайы, аумақ учаскесі)
тексеріс жүргізу үшін тартылған эксперт, консультант, маман туралы мәлімет ______________________________________________________
____________________________________________________________________
___________________________________ қоршаған ортаны қорғау саласында
(тексеріс түрі)
тексеріс өткізу тағайындалсын
Тексеріс заты ______________________________________________________
Тексеріс кезеңі ____________________________________________________

Об утверждении форм документов, касающихся организации и проведения государственного экологического контроля
Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 5 апреля 2007 года № 100-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 мая 2007 года № 4661. Утратил силу приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 26 июня 2015 года № 435
Сноска. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 26.06.2015 № 435 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. По всему тексту приказа слова "Акт-предписание", "Акт-предписания" заменены словами "Акт о результатах проверки", "Акта о результатах проверки" приказом Министра охраны окружающей среды РК от 11.12.2009 № 269-Ө (порядок введения в действие см. п. 2).
В соответствии с подпунктом 27) статьи 17 Экологического кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить следующие формы документов, касающихся организации и проведения государственного контроля в области охраны окружающей среды:
1) Акт о назначении проверки (Приложение N 1);
2) Протокол об административном правонарушении (Приложение N 2);
3) Постановление о наложении административного взыскания (Приложение N 3);
4) Постановление о прекращении производства по делу (приложение N 4);
5) Акт о результатах проверки по соблюдению экологического законодательства Республики Казахстан (Приложение N 5).
2. Признать утратившим силу приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 13 октября 2006 года N 306-п "Об утверждении форм документов, касающихся организации и проведения государственного контроля в области охраны окружающей среды" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4433, опубликованный в газете "Юридическая газета" 13 декабря 2006 года, N 215).
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Министр
Приложение № 1 к приказу
Министра охраны
окружающей среды РК
от 5 апреля 2007 года N 100-п
Форма
Акт
о назначении проверки
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными приказами Министра охраны окружающей среды РК от 11.12.2009 № 269-Ө (порядок введения в действие см. п. 2); от 01.09.2011 № 233-ө (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
___________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа в области
___________________________________________________________________
охраны окружающей среды)
_________________________ Государственным экологическим инспектором
(Главным, старшим)
___________________________________________________________________
(занимаемая должность, ф.и.о.)
г/п ________                N _______                от _________ г.
в составе должностных лиц :
(Ф.И.О.)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
______________________________________________________ РНН (ИИН, БИН)
(наименование природопользователя, местонахождение, участок территории)
сведения о специалистах, консультантах и экспертах, привлекаемых для
проведения проверки _______________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
назначить проведение ____________________ проверки в области охраны
окружающей среды __________________________________________________
(вид проверки)
предмет проверки __________________________________________________
проверяемый период ________________________________________________

Мерзімі "___" ________ 20__жылдан "___" _________ 20 __ жылға дейін
_________________________________________________________ негізінде,
(тексерісті жүргізудің құқықтық негіздері, оның ішінде, міндетті
талаптары тексерілуге жататын нормативтік құқықтық актілер)
Тексерілетін субьект:
1) бақылау және қадағалау органдарының, тексеру жүргізу үшін объектіге келген лауазымды адамдарын келесі жағдайларда:
тексеру тағайындау туралы актіде көрсетілген мерзімдер асып кеткен не олар өтіп кеткен, «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының заңында белгіленген мерзімдерге сәйкес келмесе;
«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 16-бабы 7-тармағының 2)4), 6) 7) және 8) тармақшаларында көзделген жағдайларды қоспағанда, мемлекеттік орган белгілі бір мәселе бойынша, белгілі бір кезеңде бұрын тексеру жүргізілген тексерілетін субъектіге қатысты біле тұра қайта тексеру тағайындалса;
егер алдыңғы тексеру кезінде бұзушылықтар анықталмаған болса, «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 15-бабы 7-тармағының 1) тармақшасына сәйкес жоспардан тыс тексеру тағайындалса;
«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 131415-баптарында және 18-бабының 1-тармағында көзделген ақпарат пен құжаттар болмаса;
егер Қазақстан Республикасының Салық кодексінде өзгеше көзделмесе, жасалған не әзірленіп жатқан қылмыстар туралы өтініште немесе хабарламада, жеке, заңды тұлғалардың және мемлекеттің құқықтары мен заңды мүдделерін бұзу туралы өзге де өтініштерде көрсетілген уақыт аралығының шеңберінен шығатын кезеңде тексеру тағайындалса;
тексеру жүргізуге тиісті өкілеттіктері жоқ адамдарға тексеру жүргізу тапсырылса;
«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағында көрсетілген жағдайларды қоспағанда, тексеруді тағайындау туралы бір актіде тексеруге тартылатын бірнеше тексерілетін субъектілері көрсетілсе;
тексеру мерзімдері «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасы Заңында белгіленген мерзімнен асырып ұзартылған жағдайларда тексеруге жібермеуге;
2) егер жүргізілетін тексерудің мәніне жатқызылмаған немесе актіде көрсетілген кезеңге жатқызылмаған болса, мәліметтер бермеуге;
3) тексеруді тағайындау туралы актіге және тексерудің нәтижелері туралы актіге және мемлекеттік органдардың лауазымды адамдарының іс-әрекетіне (әрекетсіздігіне) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасауға;

в сроки с "__" _________ 20_г по "__" __________ 20__г ____________
На основании ______________________________________________________,
(правовые основания проведения проверки, в том числе нормативные
правовые акты, обязательные требования которых подлежат проверке)
Проверяемые субъекты вправе:
1) не допускать к проверке должностных лиц для проведения проверки
на объект, в случаях:
несоблюдения временных интервалов по отношению к предшествующей
проверке при назначении плановой проверки;
превышения либо истечения указанных в акте о назначении проверки
сроков, не соответствующих срокам, установленным статьей 20 Закона
Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике
Казахстан";
назначения государственным органом заведомо повторной проверки
проверяемого субъекта, в отношении которого ранее проводилась проверка,
по одному и тому же вопросу за один и тот же период, за исключением
случаев, предусмотренных подпунктами 2)4)6)7) и 8) пункта 7
статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственном контроле
и надзоре в Республике Казахстан";
назначения внеплановой проверки в соответствии с подпунктом 1)
пункта 7 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственном
контроле и надзоре в Республике Казахстан", если предшествующей
проверкой не были выявлены нарушения;
отсутствия информации и документов, предусмотренных статьями 13,
1415 и пунктом 1 статьи 18 Закона Республики Казахстан
"О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан";
назначения проверки за период, выходящий за рамки промежутка
времени, указанного в заявлении или сообщении о совершенных либо
готовящихся преступлениях, в иных обращениях о нарушениях прав
и законных интересов физических, юридических лиц и государства,
если иное не предусмотрено Налоговым кодексом Республики Казахстан;
поручения проведения проверки лицам, не имеющим на то
соответствующих полномочий;
указания в одном акте о назначении проверки нескольких
проверяемых субъектов, подвергаемых проверке, за исключением
случаев, указанных в пункте 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан
"О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан";
продления сроков проверки свыше срока, установленного Законом
Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре
в Республике Казахстан";
2) не представлять сведения, если они не относятся к предмету
проводимой проверки или не относятся к периоду, указанному в акте;
3) обжаловать акт о назначении проверки, акт о результатах
проверки и действия (бездействие) должностных лиц государственных
органов в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;

4) мемлекеттік органдардың немесе лауазымды адамдардың тексерілетін субъектілердің қызметін шектейтін заңға негізделмеген тыйым салуларын орындамауға;
5) тексеруді жүзеге асыру процесін, сондай-ақ лауазымды адамның қызметіне кедергі келтірместен, аудио- және бейне-техника құралдарының көмегімен лауазымды адамның тексеру шеңберінде жүргізетін жекелеген іс-әрекеттерін тіркеуге;
6) үшінші тұлғалардың өз мүдделері мен құқықтарын білдіруі, сондай-ақ үшінші тұлғалардың «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 27 бабы 1-тармағының 5) тармақшасында көзделген іс-әрекеттерді жүзеге асыруы мақсатында оларды тексеруге қатысуға тартуға құқылы.
Тексерілетін субъектілер:
1) «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабы 1-тармағының талаптары сақталған кезде тексерілетін объектінің аумағына және үй-жайларына мемлекеттік органдардың лауазымды адамдарының кедергісіз өтуін қамтамасыз етуге;
2) коммерциялық не өзге де құпияны қорғау талаптарын сақтай отырып, тексеруді жүзеге асыратын мемлекеттік органдардың лауазымды адамдарына қағаз және электронды жеткізгіштердегі құжаттарды (мәліметтерді) не олардың көшірмелерін тексерудің нәтижелері туралы актіге қосу үшін табыс етуге, сондай-ақ тексерудің міндеттері мен мәніне сәйкес автоматтандырылған деректер қорына (ақпараттық жүйелерге) қол жеткізуіне мүмкіндік беруге;
3) тексеруді тағайындау туралы актінің екінші данасында алғаны туралы белгі жасауға;
4) жүргізілген тексерулердің нәтижелері туралы актінің екінші данасында, ол аяқталған күні алғаны туралы белгі жасауға;
5) тексеруді жүзеге асыру кезеңінде тексерілетін құжаттарға, егер «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасы Заң мен не Қазақстан Республикасының өзге де заңдарымен өзгеше көзделмесе, өзгерістер мен толықтырулар енгізуге жол бермеуге;
6) объектіге тексеру жүргізу үшін келген адамдардың осы объекті үшін белгіленген нормативтерге сәйкес зиянды және қауіпті өндірістік факторлар әсерінен қауіпсіздігін қамтамасыз етуге міндетті.
Бас мемлекеттік
экологиялық инспектор            (қолы)         (Аты-жөні)
М.О.
Акт Қазақстан Республикасы Бас прокурорының Құқықтық статистика
және арнайы есеп комитетінің аумақтық органында тіркеледі.
(лауазымы, күні) _______________________
Тірк. N _________
2007 жылғы 5 сәуірде
ҚР Қоршаған ортаны
қорғау министрінің
N 100-ө бұйрығына
N 2 қосымша
Нысан
Әкімшілік құқық бұзушылық жөнінде хаттама
м/к ___________       N _______    ____________ ж.»"___"»______
(жазылу орны)
___________________ Мемлекеттік экологиялық инспекторы
(бас, жоғары)
____________________________________________________________________
(атқаратын лауазымы, аты-жөні)
"Әкімшілік  құқық  бұзушылық  туралы" Қазақстан
Республикасы  Кодексінің (бұдан әрі - ӘҚБКо) 554-бабына сәйкес
___________________________________________________________________
(әкімшілік құқық бұзушылық жасаған тұлға жөнінде мәліметтер)
қатысты осы хаттама жасады.
әкімшілік құқық бұзушылықтың жасалу орны, уақыты мен мәні:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Осылайша, "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан
Республикасы Кодексінің ___________________ бабында көзделген
әкімшілік құқық бұзушылық жасалды.
Жеке тұлғаның түсініктемесі (заңды тұлғаның уәкiлеттi өкiлi)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Заңды тұлғаның тұрған мекен-жайы (немесе) орналасуы ________________
____________________________________________________________________
Жұмыс орны (жеке/лауазымды тұлғаның)________________________________
____________________________________________________________________
(Жеке тұлғаның аты-жөні, туған күні: заңды тұлғаның
ұйымдастырушылық-құқықтық атауы)
____________________________________________________________________
Құжат, жеке куәлігі, СТН (ЖСН, БСН)* _______________________________
____________________________________________________________________
(заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелімнің нөмірі және күні)
Заңды тұлғаның банктік реквизиті:___________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Ескерту:
*Жеке сәйкестендiру нөмiрi (ЖСН) және бизнес-сәйкестендiру
нөмiрi (БСН) бар болған жағдайда көрсетiледi.
Іс бойынша өндіріс тілі __________________________________белгіленді
Әкімшілік құқық бұзушылықты айқындау және бекіту кезінде егер
дайындалса метрологиялық тексерістің атауы, нөмірі, техникалық
құралының көрсеткіші
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің
584-бабында көзделген құқықтары мен міндеттері түсіндірілді, оған
сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізілетін
тұлға хаттамалар және өзге де іс материалдармен танысуға,
түсiнiктеме беруге, хаттаманың мазмұны мен ресiмделуi жөнiнде
ескертулер жасауға, дәлелдемелер табыс етуге, өтiнiш және қарсылық
мәлiмдеуге, қорғаушының заң көмегiн пайдалануға, iс қаралғанда ана
тiлiнде немесе өзi бiлетiн тiлде сөйлеуге, егер iс жүргiзiлiп
отырған тiлдi бiлмесе, аудармашының қызметiн пайдалануға; iс
жүргiзудi қамтамасыз ету шараларының қолданылуына, әкiмшiлiк құқық
бұзушылық туралы хаттамаға және iс жөнiндегi қаулыға шағымдануға,
сондай-ақ өзiне осы Кодексте берiлген өзге де iс жүргiзу құқықтарын
пайдалануға құқылы.
_____________
(қолы)
ӘҚБК-ның 640-бабына сәйкес осы хаттама қоса берілген
материалдармен бірге қарауға _______________________________________
(сотқа, органға (лауазымды тұлғаға), әкімшілік құқық бұзушылық
жөнінде істі қарастыратын уәкілетті)
жатады.
____________________________________________________________________
Хаттама куәлардың қатысуымен жасалды
____________________________________________________________________
(куәлар бар болса)
____________________________________________________________________
(аты-жөні, мекен-жайы, жұмыс орны)
Хаттаманы жасаған тұлғаның қолы: ___________________________________
Хаттама жасауға қатысты тұлғаның қолы:______________________________
Куәлар қолы:       1. ______________________________________________
(бар болса)        2. ______________________________________________
Хаттама көшірмесін алдым:»"___"» _____________200__ж. _________
(қолы)
Хаттамаға қоса беріледі:
____________________________________________________________________
(қоса берілген құжаттар)
М.О.
Мемлекеттік экологиялық
инспектор                      (қолы)              (Аты-жөні)
2007 жылғы 5 сәуірде
ҚР Қоршаған ортаны
қорғау министрінің
N 100-ө бұйрығына
N 3 қосымша
Ескерту. 3-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009.12.11 № 269-ө бұйрығымен.
Нысан
Әкімшілік жазалау жөнінде
ҚАУЛЫ
м/к ___________        N _______      _______ ж. "___"»___________
(жазылу орны)
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің
(бұдан әрі - ӘҚБКо) 554-бабына сәйкес әрекет ететін,
____________________  мемлекеттік экологиялық инспекторымен
(бас/аға)
____________________________________________________________________
(Аты-жөні, лауазымы)
____________________________________________________ хаттама қаралды
(Хаттаманың N және жазылу күні)_____________________________________
(қоса берілген әкімшілік құқық бұзушылық
туралы материалдар)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Ісі қаралып отырған тұлға жөнінде мәліметтер _______________________
____________________________________________________________________
Іс бойынша өндіріс тілі ________________________________ белгіленді.
Бұзушыға «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 584-бабымен қарастырылған құқықтары түсіндірілді _________
қолы
Айқындалды:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(істі қарастыру кезінде айқындалған
____________________________________________________________________
әкімшілік құқық бұзушылық және жағдай үшін
____________________________________________________________________
қарастырылатын жауапкершілік ӘҚБКо-нің бабы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
ӘҚБКо-нің 650-бабына сәйкес
Қаулы етті:
Әкімшілік жаза ҚР ӘҚК _________ бабы бойынша:
айыппұл_____________________________________________________________
ескерту_____________________________________________________салынды.
(Ісі қаралып отырған тұлға жөнінде мәліметтер)
____________________________________________________________________
(әкімшілік құқық бұзушылық туралы
____________________________________________________________________
істі қарастыру нәтижесі бойынша қабылданған шешім)

4) не исполнять не основанные на законе запреты государственных
органов или должностных лиц, ограничивающие деятельность проверяемых
субъектов;
5) фиксировать процесс осуществления проверки, а также отдельные
действия должностного лица, проводимые им в рамках проверки, с помощью
средств аудио- и видеотехники, не создавая препятствий деятельности
должностного лица;
6) привлекать третьих лиц к участию в проверке в целях
представления своих интересов и прав, а также осуществления третьими
лицами действий, предусмотренных подпунктом 5) пункта 1 статьи 27
Закона Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в
Республике Казахстан".
2. Проверяемые субъекты обязаны:
1) обеспечить беспрепятственный доступ должностных лиц органов
контроля и надзора на территорию и в помещения проверяемого субъекта
при соблюдении требований пункта 1 статьи 18 Закона Республики
Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан";
2) с соблюдением требований по охране коммерческой, налоговой
либо иной тайны представлять должностным лицам органов контроля и
надзора документы (сведения) на бумажных и электронных носителях либо
их копии для приобщения к акту о результатах проверки, а также доступ
к автоматизированным базам данных (информационным системам) в
соответствии с задачами и предметом проверки;
3) сделать отметку о получении на втором экземпляре акта о
назначении проверки;
4) сделать отметку о получении на втором экземпляре акта о
результатах проведенной проверки в день ее окончания;
5) не допускать внесения изменений и дополнений в проверяемые
документы в период осуществления проверки, если иное не предусмотрено
Законом Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в
Республике Казахстан" либо иными законами Республики Казахстан;
6) обеспечить безопасность лиц, прибывших для проведения
проверки на объект, от вредных и опасных производственных факторов
воздействия в соответствии с установленными для данного объекта
нормативами.
Главный государственный
экологический инспектор                          (подпись)
(Ф.И.О.)
М.П.
Акт зарегистрирован в территориальном органе Комитета по правовой
статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики
Казахстан
(должность, дата) ___________________________
Рег. N _________
Приложение N 2 к приказу
Министра охраны
окружающей среды РК
от 5 апреля 2007 года N 100-п
Форма
Протокол
об административном правонарушении
г/п _______________         N _______        от "___" __________ г.
(место составления)
_________________________ Государственным экологическим инспектором
(Главным, старшим)
___________________________________________________________________
(занимаемая должность, ф.и.о.)
в соответствии ст. 554 Кодекса Республики Казахстан "Об администра-
тивных правонарушениях" составлен настоящий протокол в отношении,
___________________________________________________________________
(сведения о лице, совершившем административное правонарушение)
место, время совершения и существо административного правонарушения:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Таким образом, совершено административное правонарушение
предусмотренное статьей ____________ Кодекса Республики Казахстан
"Об административных правонарушениях"
Объяснения физического лица (уполномоченный представитель
юридического лица)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Адрес местожительства (или) местонахождения юридического лица _____
___________________________________________________________________
Место работы (физического/должностного лица) ______________________
___________________________________________________________________
(Ф.И.О., дата рождения физического лица: наименование
организационно-правового юридического лица)
___________________________________________________________________
Документ, удостоверение личности, РНН (ИИН, БИН)* _________________
___________________________________________________________________
(номер и дата государственной регистрации в качестве юридического
лица)
Банковские реквизиты юридического лица: ___________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Примечание:
* Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) и
бизнес-идентификационный номер (БИН) указываются в случае их
наличия.
Языком производства по делу определен _______________________
Название, номер, дата метрологической проверки, показания
технического средства, если оно использовалось при выяснении и
фиксации административного правонарушения
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Нарушителю разъяснены права и обязанности, предусмотренные
статьей 584 Кодекса Республики Казахстан "Об административных
правонарушениях" (далее - КоАП), согласно которому лицо, в отношении
которого ведется производство по делу об административном
правонарушении, вправе знакомится с протоколом и другими
материалами дела, давать объяснения, делать замечания по содержанию
и оформлению протокола, представлять доказательства, заявлять
ходатайства и отводы, пользоваться юридической помощью защитника,
при рассмотрении дела выступать на родном языке или языке, которым
владеет, и пользоваться услугами переводчика, если не владеет
языком, на котором ведется производство; обжаловать применение мер
обеспечения производства по делу, протокол об административном
правонарушении и постановление по делу, а также пользоваться иными
процессуальными правами, предоставленными ему КоАП. _______________
(подпись)
В соответствии со статьей 640 КоАП данный протокол вместе с
прилагаемыми материалами для рассмотрения подлежит ________________
___________________________________________________________________
(суд, органу (должностному лицу), уполномоченному рассматривать
дело об административном правонарушении)
___________________________________________________________________
Протокол составлен в присутствии свидетелей
___________________________________________________________________
(при свидетелях если они имеются)
___________________________________________________________________
(Ф.И.О., адрес место работы)
Подпись лица, составивший протокол: _________________________
Подпись лица в отношении которого составлен протокол:
_____________________________________________________________
Подписи свидетелей: 1. ______________________________________
(при наличии)       2. ______________________________________
Копию протокола получил: "____" _____________ 200__г. _____________
(подпись)
К протоколу прилагается:
___________________________________________________________________
(наименование прилагаемых документов)
М.П.
Государственный
экологический инспектор                               (подпись)
(Ф.И.О.)
Приложение N 3 к приказу
Министра охраны
окружающей среды РК
от 5 апреля 2007 года N 100-п
Форма
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
о наложении административного взыскания
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными приказом Министра охраны окружающей среды РК от 11.12.2009 № 269-Ө (порядок введения в действие см. п. 2).
г/п ______________          N _______      от "___" ____________ г.
(место составления)
_________________________ Государственным экологическим инспектором
(главным/старшим)
___________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность)
действующим в соответствии ст. 554 Кодекса Республики Казахстан "Об
административных правонарушениях" от 30 января 2001 года (далее -
КоАП), рассмотрен протокол
___________________________________________________________________
(N, и дата составления протокола)
___________________________________________________________________
(приложенные к нему материалы об административном правонарушении)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
сведения о лице, в отношении которого рассмотрено дело ____________
___________________________________________________________________
Языком производства по делу определен _____________________________
Нарушителю разъяснены права, предусмотренные статьей 584 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях"
_________________
подпись
Установлено:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(статья КоАП, предусматривающая ответственность за
___________________________________________________________________
административное правонарушение и обстоятельства,
___________________________________________________________________
установленные при рассмотрении дела)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
в соответствии статьей 650 КоАП
ПОСТАНОВИЛ:
Наложить административное взыскание по статье _________ КоАП РК
в виде:
штрафа ____________________________________________________________
предупреждения ____________________________________________________
(сведения о лице, в отношении которого рассмотрено дело)
___________________________________________________________________
принятое решение по результатам рассмотрения дела
___________________________________________________________________
об административном правонарушении)

ӘҚҚКо-ның 655 және 657-баптарына сәйкес Әкiмшiлiк құқық
бұзушылық туралы iс бойынша қаулыға шағым бере алады, жоғары
органдарға шағымданады (жоғары лауазымды тұлғаларға) немесе
мамандандырылған аудандық және оған теңестiрiлген әкiмшiлiк сот
судьяларының әкiмшiлiк жаза қолдану туралы қаулысына қаулы
көшірмесін ұсынғаннан кейін 10 күн ішінде, ал егер осы Кодекстiң
584-588 баптарында аталған адамдар істі қарастыруға қатыспаса, - оны
алған күннен бастап жоғары тұрған сотқа шағым берiлуi, наразылық
бiлдiрiлуi мүмкiн,
Ескерту: бұзушыға ӘҚБКо-нің 707-бабында белгіленген мерзім
өткеннен кейін ӘҚБКО-ның 708709-баптарында белгіленген шаралар
қолданылады.
Қаулы көшірмесін алдым:
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның немесе
____________________________________________________________________
заңды тұлғаның уәкiлеттi өкілінің қолы)
Мемлекеттік
экологиялық инспектор       (қолы)       ___________________________
(Куәлік N __________)                           (Аты жөні.)
Қаулы көшірмесі берілді "__"»__________ 200__ж.
Жеке (лауазымды), заңды тұлғаның заңды өкілінің аты-жөні____________
____________________________________________________________________
2007 жылғы 5 сәуірде
ҚР Қоршаған ортаны
қорғау министрінің
N 100-ө бұйрығына
N 4 қосымша
Нысан
Іс бойынша өндірісті тоқтату жөніндегі
қаулы
м/к _____________     _____ жылғы»___» _____________   N ______
(құру орыны)
____________________________________________________________________
(қаулы шығарған лауазымды тұлғаның аты-жөні)
Әкімшілік құқық бұзушылық жөніндегі істі қарастырып
____________________________________________________________________
(ісі қаралып отырғанның қатысында тұлғаның лауазымы, жұмыс орны
____________________________________________________________________
және мекен-жайы)
_____________________________________________________ жұмыс істейтін
(лауазымы, жұмыс орны)
__________________________________________________________ белгіледі
(істі қарау кезінде белгіленген бұзушылық мәні және
____________________________________________________________________
жағдайдың мазмұны)
қаулы етеді:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының Кодексінің әкімшілік құқық бұзушылық
жөніндегі
_________________________ негізінде іс жөніндегі өндіріс тоқтатылсын
баптарында қарастырылған істі тоқтататын жағдай)
____________________________________________________________________
(қаулы шығарған лауазымды тұлғаның аты-жөні, лауазымы мен қолы)
Қаулыны алдым______________________________________________________
(қаулы шығаруға қатысты тұлғаның аты-жөні және қолы)
20___ жылғы»"___" _______
Ескертпе: әкімшілік құқық бұзушылық жөніндегі іс материалдары
3 жыл бойы сақталады.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау
министрінің
2007 жылғы 5 сәуірдегі
№ 100-ө бұйрығына 5-қосымша
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда, өзгеріс енгізілді - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009.12.11 № 269-ө, 2011.09.01  № 233-Ө(ресми жарияланған күнінен кейін он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасын сақтау жөніндегі тексерістің нәтижелері туралы акт
қ/п _____________  № ____________                    _____________ ж.
(өткізу орны)
_____________________________________________________________________
(тексеру жүргізген тұлғалардың лауазымдары, аты-жөндері)
_____________________________________________________________________
(үшінші жақтың аты-жөні, лауазымы)
_____________________________________________________________________
(табиғат пайдаланушының өкілі жеке тұлғаның аты-жөні, лауазымы)
қатысуымен __________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты-жөні немесе табиғат пайдаланушының атауы)
___________________________________________________________ негізінде
(шағым, арыз, жоспар)
__________________________________________________ тексеру жүргізілді
(жоспарлы/жоспардан тыс, кешенді/тақырыптық)
Тексеруді тағайындау жөніндегі акті №___ 20__жылғы «___» ___________
____________________________________________________________________                               (тіркеу орыны)
Тексеру жүргізу кезеңі _____________________________________________
Заңды тұлғаның банктік реквизиті:
КБК банктік реквизиті____________, төлемді тағайындау коды: ________,
ИИК ________________________________________________________________
Бенифициар: ________________________________________________________
Бенефициар банкі: __________________________________________________
БИК код: ___________________________________________________________
Кбе ________________________________________________________________
СТН (ЖСН)* _________________________________________________________
БИН ________________________________________________________________
Пошталық мекен-жай, адрес, телефон _________________________________
____________________________________________________________________
(алдыңғы тексеру жөнінде мәлімет және бұрын анықталған экологиялық
____________________________________________________________________
заңдарды бұзушылықтар бойынша қолданылған шаралар)
Объектінің қысқаша сипаттамасы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Экологиялық заңдардың сақталуын тексеру барысында келесі бұзушылықтар анықталды:
Бұзушылықтың сипаттамасы
Табиғатты қорғау заңнамасының нормалары
«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабы 4-тармағына сәйкес, тексеру нәтижесінде анықталған бұзушылықтар бойынша жеке кәсіпкерлік субъектісі үш күндік мерзімде қарсылықтар болмағанда тексеруді жүргізген мемлекеттік органның басшысымен келісілген мерзімдерді көрсете отырып, анықталған бұзушылықтарды жою жөнінде қабылданатын шаралар туралы ақпарат беруге міндетті.
Тексеру нәтижесі жөніндегі актіге қосымшалар: _________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Акті толтырғандар: __________________________________________________
(лауазымы, аты-жөні, қолы)
Тексеруге қатысқандар _______________________________________________
(аты-жөні, қолы)
Актіні орындауға алдым: _____________________________________________
(лауазымы, аты-жөні, қолы)
М.О.
Табиғат пайдаланушыларды тексеру нәтижелері туралы актімен танысуы немесе танысудан бас тартуы туралы мәліметтер, олардың қолы немесе қол қоюдан бас тартуы ________________________________________
№ ___________________________ 20 ____ жылғы «___» ___________________
(тексеріліп жатқан субъектінің белгісі)
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау
министрінің
2007 жылғы 5 сәуірдегі
№ 100-ө бұйрығына 6-қосымша
Ескерту. 6-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009.12.11 № 269-ө бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасын бұзушылықтарды жою туралы нұсқамалар
Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 117-бабын басшылыққа ала отырып, Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасын сақтау бойынша тексеріс нәтижелері туралы 20___ жылғы __________ №_____ актісі бойынша мемлекеттік экологиялық бақылау барысында анықталған бұзушылықты жою мақсатында ________________ ________________________________________________________________
________________________________________________________________
(табиғат пайдаланушының атауы)
НҰСҚАМА БЕРЕМІН:
Нұсқамалар
Орындау мерзімі
Негіздеме
Осы Нұсқаманың орындалуы жөнінде ақпарат көрсетілген мерзімге сәйкес ____________________________________________________________________
(қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның атауы) ұсынылсын.
Көрсетілген мерзімде Нұсқама орындалмаған жағдайда кінәлі тұлға Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес әкімшілік жауапкершілікті тартады.
_________________ Мемлекеттік экологиялық инспектор _________________
(бас, аға)                                       (қолы, аты-жөні)

Согласно ст. 655 и ст. 657 КоАП постановление по делу об
административном правонарушении может быть обжаловано,
опротестовано в вышестоящий орган (вышестоящему должностному лицу)
или специализированный районный и приравненный к нему
административный суд по месту нахождения органа (должностного лица)
в течение 10 дней со дня вручения копии постановления, а в случае,
если лица, указанные в статьях 584588 настоящего Кодекса, не
участвовали в рассмотрении дела, - со дня ее получения.
Примечание: по истечении срока, установленного ст. 707 КоАП
к нарушителю применяются меры, установленные ст. ст. 708709 КоАП.
копию постановления получил(а):
___________________________________________________________________
(подпись физического лица либо уполномоченного
___________________________________________________________________
представителя юридического лица)
Государственный
экологический инспектор                        (подпись)
_______________________________
(Удостоверение N ______________)
(Ф.И.О.)
Копия постановления вручена "__" __________ 200__ г.
Ф.И.О. физического (должностного), уполномоченного представителя
юридического лица ________________________
Приложение N 4 к приказу
Министра охраны
окружающей среды РК
от 5 апреля 2007 года N 100-п
Форма
Постановление
о прекращении производства по делу
г/п ___________________     N_______        от "___" ___________ г.
(место составления)
___________________________________________________________________
(Ф.И.О., должностного лица, вынесшего постановление)
Рассмотрев дело об административном правонарушении
___________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность, места работы и жительства лица, в отношении
___________________________________________________________________
которого рассматривается дело)
работающим(ей)_____________________________________________________
(должность, место работы)
установил__________________________________________________________
(существо нарушения и изложение обстоятельств, установленных
___________________________________________________________________
при рассмотрении дела)
постановил:
Прекратить производство по делу на основании ______________________
___________________________________________________________________
(обстоятельства, прекращающие дело, предусмотренные статьями
___________________________________________________________________
Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях)
___________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность и подпись должностного лица,
___________________________________________________________________
вынесшего постановление)
Постановление получил______________________________________________
(Ф.И.О., и подпись лица, в отношении которого оно вынесено)
"____" ____________ 20___г.
Примечание: Все материалы хранятся в деле об административном
правонарушении в течении 3-х лет.
Приложение № 5
к приказу Министра охраны
окружающей среды РК
от 5 апреля 2007 года № 100-п
Акт о результатах проверки
по соблюдению экологического законодательства
Республики Казахстан
Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Министра охраны окружающей среды РК от 11.12.2009 № 269-Ө (порядок введения в действие см. п. 2); с изменениями, внесенными приказом Министра охраны окружающей среды РК от 01.09.2011 № 233-ө (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
г/п _________________ № ________              от _________________ г.
(место проведения)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность проверяющих лиц)
_____________________________________________________________________
проведена ___________________________________________________________
(плановая/внеплановая, комплексная/тематическая)
проверка на основании _______________________________________________
(план, обращение, жалоба)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. физического лица, наименование природопользователя)
Акт о назначении проверки № от "__" ________ 20__ года,
Зарегистрирован _____________________________________________________
(орган регистрации, дата, номер)
Период проведения проверки __________________________________________
Банковские реквизиты юридического лица:
Банковские реквизиты КБК __________, Код назначения платежа: _______,
ИИК _________________________________________________________________
Бенефициар: _________________________________________________________
Банк бенефициара: ___________________________________________________
Код БИК: ____________________________________________________________
Кбе _________________________________________________________________
РНН (ИИН) ___________________________________________________________
БИН _________________________________________________________________
Почтовый адрес, телефон _____________________________________________
с участием __________________________________________________________
(Ф.И.О., должность третьих лиц)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. физического лица, представителя юридического лица, должность)
_____________________________________________________________________
(сведения о предыдущей проверки и принятых мерах по устранению
_____________________________________________________________________
ранее выявленных нарушений экологического законодательства)
Краткая характеристика объекта
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
При проверке соблюдения экологического законодательства
установлены следующие нарушения:
Характер нарушения
Норма
природоохранного
законодательства
Согласно пункту 4 статьи 24 Закона Республики Казахстан
"О государственном контроле и надзоре в Республики Казахстан"
от 6 января 2011 года по выявленным в результате проверки нарушениям
субъект частного предпринимательства обязан в трехдневный срок при
отсутствии возражений предоставить информацию о мерах, которые будут
приняты по устранению выявленных нарушений, с указанием сроков,
которые согласовываются с руководителем государственного органа,
проводившего проверку.
К акту о результатах проверки прилагаются: ____________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Акт составили: ______________________________________________________
(должность, ф.и.о., подпись)
Участники проверки __________________________________________________
(Ф.И.О., подпись)
Акт для исполнения получил: _________________________________________
(должность, ф.и.о., подпись)
Сведения об ознакомлении или об отказе в ознакомлении с актом о
результатах проверки природопользователя, их подписи или отказ от подписи _____________________________________________________________
М.П.
№ ______________________________________  "__" ________ 20__ г.
(Отметка у проверяемого субъекта)
Приложение № 6
к приказу Министра охраны
окружающей среды РК
от 5 апреля 2007 года № 100-п
Предписания
об устранении нарушений экологического законодательства
Республики Казахстан
Сноска. Приказ дополнен приложением 6 в соответствии с приказом Министра охраны окружающей среды РК от 11.12.2009 № 269-Ө (порядок введения в действие см. п. 2).
Руководствуясь статьей 117 Экологического кодекса Республики
Казахстан, в целях устранения выявленных нарушений в ходе
государственного экологического контроля по Акту о результатах
проверки по соблюдению экологического законодательства Республики
Казахстан № ______ от _________ г. ПРЕДПИСЫВАЮ:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование природопользователя)
Предписания
Сроки исполнения
Основание
Информацию о ходе исполнения настоящего Предписания представлять в
___________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа в области охраны окружающей среды)
согласно указанных сроков.
При неисполнении Предписания в указанные сроки виновное лицо
несет административную ответственность согласно действующему
законодательству Республики Казахстан.
__________________ Государственный экологический инспектор __________
(главный, старший)                                      (подпись, Ф.И.О.)

1. Нұсқаманы берді:_______________________"___"_____20___ж.
(аты-жөні, қолы)
2. Нұсқаманы орындау үшін алды:_______________"___"___20___ж.
(аты-жөні, қолы)
М.О.

1. Предписание выдал: _________________________    "__" ________ 20__ г.
(Ф.И.О., подпись)
2. Предписание для исполнения получил: __________  "__" ______ 20__ г.
(Ф.И.О., подпись)
М.П.