Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және сақтандыру брокерлерін реттеу және қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 сәуірдегі N 125 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 11 маусымда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4724 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 14 маусымдағы № 71 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 14.06.2021 № 71 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және сақтандыру брокерлерін реттеу және қадағалау мәселелері бойынша мынадай нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 128 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап 14 күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2) Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 240 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3) Агенттік Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын автоматтандыруға қойылатын талаптар туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2006 жылғы 15 сәуірдегі N 102 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4232 тіркелген) мынадай толықтырулар:
көрсетілген қаулымен бекітілген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын автоматтандыруға қойылатын талаптар туралы нұсқаулықта:
2-тармақтың 5) және 8) тармақшаларында:
"экономика секторының коды," деген сөздерден кейін "экономикалық қызмет түрлері бойынша," деген сөздермен толықтырылсын;
"сақтанушының" деген сөздерден кейін "және Қазақстан Республикасының өңірлері және басқа елдері бойынша сақтандыру объектісінің" деген сөздермен толықтырылсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 128 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап 14 күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі); 19.12.2015 № 240 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.

О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора страховых (перестраховочных) организаций и страховых брокеров
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 апреля 2007 года N 125. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 11 июня 2007 года N 4724. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 14 июня 2021 года № 71,
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 14.06.2021 № 71 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность страховых (перестраховочных) организаций и страховых брокеров, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести изменения и дополнения в следующие нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора страховых (перестраховочных) организаций и страховых брокеров:
1) утратил силу постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 128(вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК);
2) утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 240 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3) в постановление Правления Агентства от 15 апреля 2006 года N 102 "Об утверждении Инструкции о требованиях к автоматизации страховой (перестраховочной) организации" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4232) следующие дополнения:
в Инструкции о требованиях к автоматизации страховой (перестраховочной) организации, утвержденной указанным постановлением:
подпункты 5) и 8) пункта 2:
после слова "экономики," дополнить словами "по видам экономической деятельности,";
после слова "страхователя" дополнить словами "и объекта страхования по регионам Республики Казахстан и другим странам".
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правления АФН РК от 03.09.2010 № 128(вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК); постановлением Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 240 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).