"Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу ережесін ішкі істер органдарында қолдану жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2005 жылғы 4 маусымдағы N 338 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің 2007 жылғы 25 мамырдағы N 217 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі 2007 жылғы 21 шілдеде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4823 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2013 жылғы 28 тамыздағы № 523 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 28.08.2013 № 523 бұйрығымен.
Ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қолданыстағы заңнамаға сәйкес келтіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1.»"Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу ережесін ішкі істер органдарында қолдану жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2005 жылғы 4 маусымдағы N 338 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3747 болып тіркелген, "Юридическая газетада" 2005 жылғы 16 қыркүйектегі N 106, N 107 (731) сандарында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу ережесін ішкі істер органдарында қолдану жөніндегі нұсқаулықта :
барлық мәтін бойынша:
"Шетелдік азамат", "Шетел азаматының", "шетел азаматтары", "шетелдік азаматтың", "шетелдік азаматтарға", "шетелдік азаматтар", деген сөздер тиісінше "Шетелдік", "Шетелдіктің", "шетелдіктер", "шетелдіктің", "шетелдіктерге", "шетелдіктер" деген сөздермен ауыстырылсын;
"КҚПД" деген аббревиатура "ӘПК" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
7-тармақтағы "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы департаменті" (бұдан әрі - ІІМ КҚПД)" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті" (бұдан әрі - ІІМ ӘПК)" деген сөздермен ауыстырылсын;
17-тармақта:
1) тармақшада:
екінші абзац мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Жаңа құжат дайындалғаннан кейін бұрынғы қатесі бар құжат ӘдМ-нің "АӨО" РМК-да жойылады, ал екі Ф-1 өтініші кері қайтарылады және көші-қон полициясы бөлімшелерінде сақталады;";
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"егер қате көші-қон полициясы қызметкерлерінің кінәсінен кетсе, онда бұрынғы Ф-1 өтініші ІІМ-нің ӘПК-ге жіберілмейді, ал қайта толтырылған Ф-1 өтінішінің алдыңғы бетінде қате жіберілген жол көрсетіліп жазылады;";
6) тармақшадағы "04" деген сандар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 июня 2005 года N 338 "Об утверждении Инструкции по применению органами внутренних дел Правил документирования и регистрации населения Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра внутренних дел Республики Казахстан от 25 мая 2007 года N 217. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июля 2007 года N 4823. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 августа 2013 года № 523
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 28.08.2013 № 523.
В целях приведения ведомственных нормативных правовых актов в соответствие с действующим законодательством ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 июня 2005 года N 338 "Об утверждении Инструкции по применению органами внутренних дел Правил документирования и регистрации населения Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 22 июля 2005 года N 3747, опубликован "Юридическая газета" 16 сентября 2005 года, N 106-107 (731)) следующие изменения и дополнения:
в Инструкции по применению органами внутренних дел Правил документирования и регистрации населения Республики Казахстан, утвержденной названным приказом:
по всему тексту:
слова "иностранным гражданам", "иностранных граждан", "иностранного гражданина", "иностранный гражданин", "иностранным гражданином", "Иностранные граждане" заменить соответственно словами "Иностранец" "иностранцам", "иностранцев", "иностранца", "иностранец", "иностранцем", "Иностранцы";
аббревиатуру "ДМП" заменить аббревиатурой "КАП";
в пункте 7 слова "Департамент миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - ДМП МВД)" заменить словами "Комитет административной полиции (далее - КАП)";
в пункте 17:
в подпункте 1):
абзац второй дополнить предложением следующего содержания:
"После изготовления нового документа прежний, с ошибкой, уничтожается в РГП "ИПЦ" МЮ, а оба заявления Ф-1 возвращаются обратно, и хранятся в подразделениях миграционной полиции;";
абзац третий изложить в следующей редакции:
"если ошибка допущена по вине сотрудников миграционной полиции, то прежнее заявление Ф-1 не высылается в КАП МВД, а на лицевой стороне вновь заполненного заявления Ф-1 производится запись с указанием поля, в котором была допущена ошибка;";
в подпункте 6) цифры "04" исключить;
дополнить подпунктом 7) следующего содержания:

"7) "04" коды бұрын тұруға ықтиярхатпен немесе азаматтығы жоқ адамның куәлігімен құжаттандырылған шетелдіктің тегі ауыстырылған кезде көрсетіледі.".
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті (Ғ.А.Алпысбаев) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуден өткізу үшін жіберсін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитетіне (Ғ.А.Алпысбаевқа) жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін атқарушы
КЕЛІСІЛГЕН
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
2007 жылғы 20 маусым

"7) код "04" указывается при перемене фамилии иностранцем, ранее документированным видом на жительство или удостоверением лица без гражданства.".
2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Алпысбаев Г.А.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан и обеспечить его официальное опубликование.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Комитет административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Алпысбаев Г.А.)
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
И.о. Министра
СОГЛАСОВАНО
Министр юстиции
Республики Казахстан
20 июня 2007 г.