"Арнайы есепке алудың жекелеген түрлерін жүргізу мен пайдаланудың Қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 29 сәуірдегі N 23 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2007 жылғы 17 тамыздағы N 33 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 12 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4924 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 10 шілдедегі № 71 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 10.07.2014 № 71 бұйрығымен (бірінші ресми түрде жарияланғаннан бастап қолданысқа енгізіледі).
Мемлекеттік құқықтық ақпараттық статистикалық жүйені жетілдіру және ұлттық ақпараттық инфрақұрылымды қалыптастыру мен дамыту бойынша жұмысты үйлестіру, сондай-ақ арнайы есепке алудың жекелеген түрлерін жүргізу мен пайдалану мақсатында, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы Заңы  11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Арнайы есепке алудың жекелеген түрлерін жүргізу мен пайдаланудың Қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 29 сәуірдегі  N 23 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2843 санымен тіркелген, "Арнайы есепке алудың жекелеген түрлерін жүргізу мен пайдаланудың Қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 29 сәуірдегі N 23 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2006 жылғы 19 қыркүйектегі  N 52 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4422 санымен тіркелген, енгізілген өзгерістері мен толықтырулары бар) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Арнайы есепке алудың жекелеген түрлерін жүргізу мен пайдаланудың Қағидасында (бұдан әрі - Қағида):
13-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қамауға алынғанның (сотталғанның) сауалнамалық деректері әліпбилік есептік карточкасына және дактилоскопиялық картаға жеке басын куәландыратын құжаттан алып енгізіледі, оның көшірмесін алдын-ала тергеуді жүзеге асыратын орган (тұлға) ұсынады. Жеткіліксіз мәліметтер тергеу изоляторына орналастыру үшін негіз болған құжаттан алып енгізілуі мүмкін.";
17-тармақтағы "әліпбилік есептік кәртішкесі" деген сөздер "әліпбилік есептік карточкасы мен дактилоскопиялық картаның 1 данасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
46-тармақтағы "осы жұмысты атқарған" деген сөздер "осы жұмыстың атқарылған күні мен оны атқарған" деген сөздермен ауыстырылсын;
60-тармақтың үшінші бөлігі алынып тасталсын;
14-тараудың аталуы келесі редакцияда жазылсын:
"14-тарау. Жеке тұлғаларға ақпараттық - анықтамалық қызмет көрсету";
68-тармақ келесі редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 апреля 2004 года N 23 "Об утверждении Правил ведения и использования отдельных видов специальных учетов"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 августа 2007 года N 33. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 сентября 2007 года N 4924. Утратил силу приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 10 июля 2014 года № 71
Сноска. Утратил силу приказом Генерального прокурора РК от 10.07.2014 № 71 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования государственной правовой информационной статистической системы и координации работ по формированию и развитию национальной информационной инфраструктуры, а также ведения и использования отдельных видов специальных учетов, руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре",  ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 апреля 2004 года  N 23 "Об утверждении Правил ведения и использования отдельных видов специальных учетов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2843, с изменениями и дополнениями, внесенными приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2006 года  N 52 "О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 апреля 2004 года N 23 "Об утверждении Правил ведения и использования отдельных видов специальных учетов", зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4422) следующие изменения и дополнения:
в  Правилах ведения и использования отдельных видов специальных учетов, утвержденных указанным приказом:
абзац третий пункта 13 изложить в следующей редакции:
"Анкетные данные арестованного (осужденного) вносятся в алфавитную учетную карточку и дактилоскопическую карту с документа, удостоверяющего личность, копия которого представляется органом (лицом), осуществляющим предварительное расследование. Недостающие сведения могут быть внесены с документа, послужившего основанием для водворения в следственный изолятор.";
в пункте 17 слова "алфавитная учетная карточка" заменить словами "1 экземпляр алфавитной учетной карточки и дактилоскопической карты";
в пункте 46 после слов "на них указывается" дополнить словами "дата и";
часть третью пункта 60 исключить;
название главы 14 изложить в следующей редакции:
"Глава 14. Информационно-справочное обслуживание физических лиц";
пункт 68 изложить в следующей редакции:

"68. Жеке тұлғаларға қызмет көрсету олардың қаражатына, ақылы ақпараттық - анықтамалық қызмет көрсету мәселелері бойынша нормативтік актілермен айқындалған тәртіпте, шектерде, көлемде және мерзімдерде жүзеге асырылады.
Жеке тұлғаларға қызмет көрсету ақылы негізде өтініш берген сәттен 7 күнде қамтамасыз етіледі.
Қағиданың 60 тармағында көрсетілген органдарға ұсыну қажеттілігімен түсіндірілген өтініштер бойынша есеп мәліметтерін ұсынуға жол берілмейді.";
70-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"70. Сотпен тағайындалған жазаны өтеу немесе соттылығын алып тастау деректерін растайтын құжаттар (тағайындалған жазаға байланысты: айыппұлды төлеу туралы түбіртек; түзету мекемесінен босату туралы анықтама; қылмыстық-атқарушылық инспекциясын есептен шығару туралы анықтама) қоса берілуі мүмкін азаматтың жазбаша сұранымы бойынша оған Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 77-бабына сәйкес берілген күніндегі жағдай бойынша соттылығының жоқтығы туралы анықтама беріледі (N 24-қосымша).
Соттылығы бар болған жағдайда соттың шешімін көрсету арқылы соттылығы туралы анықтама беріледі (N 24-1-қосымша).
Тұлғаны қабылдау-бөлуде ұстау туралы, тұлғаға қатысты қылмыстық істі қысқарту туралы мәліметтер анықтамаларда көрсетілмейді.
Ескертпе: Азаматтарға олардың сұранымдары бойынша берілген анықтамалар қылмыстық істің материалдарына, олар бойынша қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы шешім қабылданған, мемлекеттік функцияларды орындауға уәкілетті тұлғаларға және сонымен катар соларға теңестірілген тұлғаларға қатысты арнайы тексерулердің материалдарына тіркелуіне болмайды.";
75-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"75. Азаматтардың сұранымдарын тіркеу прокуратура органдарында белгіленген тәртіптегі іс жүргізуге сәйкес жүзеге асырылады.
Соттылығының барлығы (жоқтығы) туралы жеке тұлғалардың сұранымдары бойынша хат алмасу материалдары 5 жыл өткеннен кейін "Комитет Төрағасының 2004 жылғы 8 қаңтардағы N 1-н/қ бұйрығымен бекітілген" Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің қызметінде сақтау мерзімдерін көрсету арқылы құрылатын құжаттар тізбесі" 71-бабының талаптарына сәйкес акт бойынша жойылады.;
15-тараудың аталуы келесі редакцияда жазылсын:
"15-тарау. Азаматтарға қатысты тексеру іс-шараларын жүзеге асыруға өкілетті мемлекеттік және өзге де органдар мен ұйымдарға ақпараттық-анықтамалық есеп мәліметтерін ұсыну";
77-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"68. Информационно-справочное обслуживание физических лиц осуществляется за счет их средств, в порядке, пределах, объемах и в сроки, установленные нормативными правовыми актами по вопросам предоставления платных информационно-справочных услуг.
Информационно-справочное обслуживание физических лиц на возмездной основе обеспечивается в срок 7 дней с момента обращения.
Представление сведений учетов по обращениям, мотивированным необходимостью их представления органам, указанным в пункте 60 настоящих Правил, не допускается.";
пункт 70 изложить в следующей редакции:
"70. По письменному запросу гражданина, к которому могут быть приложены документы, подтверждающие факт отбытия назначенного судом наказания (в зависимости от назначенного наказания: квитанция об уплате штрафа; справка об освобождении из исправительного учреждения; справка о снятии с учета уголовно-исполнительной инспекции) или снятия судимости, ему выдается справка об отсутствии судимости по состоянию на день выдачи, в соответствии со статьей 77 Уголовного кодекса Республики Казахстан (приложение N 24).
В случае наличия судимости выдается справка о судимости с указанием решения суда (приложение N 24-1).
Сведения о задержании лица приемником-распределителем, о прекращении уголовного дела в отношении лица в справках не указываются.
Примечание: Справки, выданные гражданам по их запросам, не могут быть приобщены к материалам уголовного дела, к материалам, по которым принято решение об отказе в возбуждении уголовного дела и специальных проверок в отношении лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций, а также лиц, приравненных к ним.";
пункт 75 изложить в следующей редакции:
"75. Регистрация запросов граждан осуществляется в соответствии с установленным порядком ведения делопроизводства в органах прокуратуры.
Материалы переписки по запросам физических лиц о наличии (отсутствии) судимости по истечении 5 лет уничтожаются по акту, в соответствии с требованиями статьи 71 "Перечня документов, образующихся в деятельности Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, его территориальных и приравненных к ним органов, с указанием сроков хранения", утвержденного приказом Председателя Комитета N 1-о/д от 8 января 2004 года.";
название главы 15 изложить в следующей редакции:
"Глава 15. Представление сведений информационно-справочных учетов государственным и иным органам и организациям, уполномоченным на осуществление проверочных мероприятий в отношении граждан";
пункт 77 изложить в следующей редакции:

"77. Азаматтарға қатысты тексеру іс-шараларын жүзеге асыруға Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерімен өкілеттік берілген осы Қағиданың 60-тармағында көрсетілген мемлекеттік, өзге де органдар және органдар қатарына кірмейтін ұйымдар есепте бар мәліметтерді талап ету бланкілерінде тегін негізде талап етеді.
Талаптарды жіберу кезінде ілеспе хатта оларға азаматтарды тексеруді жүзеге асыру құқығы берілген нормативтік құқықтық актіге сілтеме беріледі.
Мұндай жағдайда, тектері бойынша есепке алу мәліметтері, соттылығын өтеуге не алуға немесе қылмыстық қудалауды қысқарту негізіне байланыссыз ақпараттық есепке алу құжаттарын сақтау мерзімдеріне сәйкес (N 10 қосымша), тексеру іс-шараларын жүзеге асыруға өкілетті органдар мен ұйымдарға ұсынылады. Сұранымдар 10 күнтізбелік күннің ішінде орындалады.
Ескертпе:
1) Осы Қағиданың 60 және 77-тармақтарында көрсетілген органдардың санатына кірмейтін заңды тұлғалардың мәліметтерді талап етуі осы Қағиданың 72-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
2) Мемлекеттік қызметшілерге, мемлекеттік қызметке орналасуға үміткер тұлғаларға (соларға теңестірілгендерге) қатысты мәліметтерді талап ету сыбайлас жемқорлық және әкімшілік құқық бұзушылық жасаған тұлғалардың есебін жүргізуді регламенттейтін нормативтік құқықтық актілердің негізінде жүзеге асырылады.
3) Талап ету бланкілерінде рәсімделген өзге мекемелердің, ұйымдардың және азаматтардың сұранымдары тексеруге жатпайды және орындаусыз, себептерін және есепке алуға жүгіну тәртібін түсіндіру арқылы бастамашыларға қайтарылады.";
81-тармақ мынадай мазмұндағы екінші және үшінші абзацтармен толықтырылсын:
"Тұлғаны іздеу бір іздестіру ісі бойынша жүзеге асырылады. Бір тұлғаға қатысты жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыруға өкілетті екі және одан да көп органдармен іздестіру ісін жүргізу туралы қаулы шығарылған жағдайда, есепте бір ғана іс қалдырылады, ал қалған істер бойынша материалдар оған біріктіріледі. Сонымен қатар, оларды жүргізу туралы қаулылардың күші жойылады.
Келешекте жедел-іздестіру іс-шараларын жүзеге асыратын органды белгілеу жоғары тұрған ведомствоның тікелей бақылауында болады.";
85-тармақта:
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) төлқұжаттың немесе жеке куәліктің көшірмесі, көрсетілген құжаттар болмаған жағдайда мынадай құжаттардың біреуінің көшірмесі: шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ықтияр хаты, азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігі, жүргізуші куәлігі, әскери билет, туу туралы куәлігі (он алты жасқа толмаған тұлғалар үшін), 1-нысанды өтініш, азаматтың туылуы туралы актілік жазбасы. Көрсетілген құжаттар болмаған жағдайда тұлғаға іздеу жариялау туралы шешім қабылдаған орган тегін, атын, әкесінің атын, іздеудегі тұлғаның туған күнін және туған жерін белгілеу туралы анықтама құрады, анықтама бірінші басшының немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның қолымен расталып, оған органның мөрі басылады.";
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Сотпен сотталушыға (сотталғанға) іздеу жариялау туралы қаулы (ұйғарым) шығарылған жағдайда, жоғарыда айтылған іс-қимылдар іздестіру бөлімшелерімен соттан тиісті іс жүргізу құжатын алғаннан кейін жүзеге асырылады.";
86-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Комитет іздеудегі тұлғаға арналған іздестіру карточкасын мемлекетаралық іздеу жариялау туралы қаулымен бір мезгілде ХАБ жібереді.";

"77. Государственные и иные органы и организации, не входящие в число органов, указанных в пункте 60 настоящих Правил, уполномоченные нормативными правовыми актами Республики Казахстан на осуществление проверочных мероприятий в отношении граждан, истребуют имеющиеся на учете сведения на бланках требований на безвозмездной основе.
При направлении требований ими в сопроводительном письме делается ссылка на нормативный правовой акт, наделяющий их правом осуществления проверок граждан.
В этом случае, сведения пофамильного учета предоставляются органам и организациям, уполномоченным на осуществление проверочных мероприятий, в соответствии со сроками хранения информационных учетных документов (приложение N 10), независимо от погашения или снятия судимости или основания прекращения уголовного преследования. Запросы исполняются в течение 10 календарных дней.
Примечание:
1) Истребование сведений юридическими лицами, не подпадающими под категорию органов, указанных в пунктах 60 и 77 настоящих Правил, осуществляется в соответствии с пунктом 72 настоящих Правил.
2) Истребование сведений в отношении государственных служащих, лиц, претендующих на поступление на государственную службу (приравненных к ним), осуществляется на основании нормативных правовых актов, регламентирующих ведение учета лиц, совершивших коррупционные и административные правонарушения.
3) Запросы иных учреждений, организаций и граждан, оформленные на бланках требований, проверке не подлежат и возвращаются инициаторам без исполнения, с разъяснением причин и порядка обращения к учетам.";
пункт 81 дополнить абзацами вторым и третьим следующего содержания:
"Розыск лица осуществляется по одному розыскному делу. В случае вынесения постановления о заведении розыскного дела в отношении одного лица двумя и более органами, уполномоченными на осуществление оперативно-розыскной деятельности, оставлению на учете подлежит одно дело, а материалы по остальным делам объединяются с ним. При этом, постановления об их заведении подлежат отмене.
Определение органа, которым в дальнейшем будут осуществляться оперативно-розыскные мероприятия, находится в непосредственном ведении вышестоящего ведомства.";
в пункте 85:
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) копию паспорта либо удостоверения личности, в случае отсутствия указанных документов копию одного из следующих документов: вида на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверения лица без гражданства, водительского удостоверения, военного билета, свидетельства о рождении (для лица, не достигшего шестнадцатилетнего возраста), заявления Ф-1, актовой записи о рождении гражданина. В случае отсутствия указанных документов органом, принявшим решение об объявлении лица в розыск, составляется справка об установлении фамилии, имени, отчества, даты и места рождения разыскиваемого, которая заверяется подписью первого руководителя либо лица, исполняющего его обязанности и печатью органа.";
часть вторую изложить в следующей редакции:
"В случае вынесения судом постановления (определения) об объявлении подсудимого (осужденного) в розыск, вышеизложенные действия осуществляются розыскными подразделениями после получения из суда соответствующего процессуального документа.";
пункт 86 дополнить частью второй следующего содержания:
"Комитетом розыскная карточка на разыскиваемого направляется в МИБ одновременно с постановлением об объявлении межгосударственного розыска.";

88-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"88-1. Есепке алу құжаттарындағы тегін, атын, әкесінің атын, туған күні мен туған жерін түзету төлқұжаты немесе жеке куәлігі көшірмелерінің негізінде Комитетпен, әскери және көліктік аумақтық органдармен қатар, аумақтық органмен жүзеге асырылады, көрсетілген құжаттар болмаған жағдайда мынадай құжаттардың біреуінің көшірмесі: шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ықтияр хаты, азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігі, жүргізуші куәлігі, әскери билет, туу туралы куәлігі (он алты жасқа толмаған тұлғалар үшін), 1-нысанды өтініш, азаматтың туылуы туралы актілік жазбасы, көрсетілген құжаттар болмаған жағдайда тегін, атын, әкесінің атын, іздестірудегі тұлғаның туған күнін және туған жерін белгілеу туралы анықтама құрылып, бірінші басшының немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның қолымен расталып, оған тұлғаға іздеу жариялау туралы шешім қабылдаған органның мөрі басылады.";
89-2-тармақтағы "аумақтық органға" деген сөздерден кейін "анықталған күннен бастап 3 жұмыс күнінің ішінде" деген сөздермен толықтырылсын;
91-тармақта:
4) тармақша алынып тасталсын;
5) тармақша алынып тасталсын;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының күні мен шығыс нөмірін көрсету арқылы ТМД мүше мемлекеттерінің біреуіне қылмыстық істі жіберуі туралы мәліметтер;";
келесі мазмұндағы төртінші бөлікпен толықтырылсын:
"Оған қатысты тұтқынға алу түрінде бұлтартпа шарасы таңдалған, және шет мемлекетте қамауға алынған іздеудегі адамның анықталуы немесе ұсталуы іздеу салуды тоқтатуға негіз болмайды.
Аталған адамдарға іздеу салу тек оларды Қазақстанға экстрадицияланған, қылмыстық қудалауды жүзеге асыру үшін қылмыстық істі шет мемлекетке берген немесе одан осы тұлға іздеуде болған қылмыстық іс бойынша құқықтық көмек көрсетуден бас тарту туралы ресми түрде жауап алынған жағдайда ғана іздеу тоқтатылады.";
мынадай мазмұндағы 91-1-тармағымен толықтырылсын:
"91-1. Іздеудің қысқартылуы туралы қаулы келіп түскенде әскери және көліктік аумақтық органдармен қатар, аумақтық органның қызметкері іздеудің қысқартылуы туралы қаулыны рәсімдеудің дұрыстығын және есептен шығару негізділігін тексергеннен кейін іздеу есебіне түзету енгізеді және бір жұмыс күнінің ішінде көрсетілген қаулыны тектері бойынша картотекаға береді.
Тектік картотеканың қызметкері іздеудің қысқартылуы туралы қаулының негізінде келесі жұмыс күнінің ішінде іздестірілуші тұлғаға арналған іздестіру карточкасын картотекадан алады.";
92-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

пункт 88-1 изложить в следующей редакции:
"88-1. Корректировка в учетных документах фамилии, имени, отчества, даты и места рождения, осуществляется Комитетом, территориальным органом, включая военный и транспортные территориальные, на основании копии паспорта либо удостоверения личности, в случае отсутствия указанных документов копии одного из следующих документов: вида на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверения лица без гражданства, водительского удостоверения, военного билета, свидетельства о рождении (для лица, не достигшего шестнадцатилетнего возраста), заявления Ф-1, актовой записи о рождении гражданина, в случае отсутствия указанных документов - справки об установлении фамилии, имени, отчества, даты и места рождения, заверенной подписью первого руководителя, либо лица, исполняющего его обязанности и печатью органа, принявшего решение об объявлении лица в розыск.";
в пункте 89-2 после слова "территориальные," дополнить словами "в течение 3-х рабочих дней со дня обнаружения";
в пункте 91:
в абзаце первом слово "представляет" заменить словом "представляется";
подпункт 4) исключить;
подпункт 5) исключить;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) сведения о направлении уголовного дела Генеральной прокуратурой Республики Казахстан в одно из государств-участников СНГ с указанием даты и исходящего номера;";
дополнить частью четвертой следующего содержания:
"Установление либо задержание разыскиваемого, в отношении которого избрана мера пресечения в виде ареста и заключение его под стражу в иностранном государстве, не является основанием для прекращения розыска.
Розыск указанных лиц прекращается лишь в случаях их экстрадиции в Республику Казахстан, передачи уголовного дела в иностранное государство для осуществления уголовного преследования или получения от него официального отказа в оказании правовой помощи по уголовному делу, по которому разыскивается данное лицо".
дополнить пунктом 91-1 следующего содержания:
"91-1. При поступлении постановления о прекращении розыска, сотрудник территориального органа, включая военного и транспортного территориального, после проверки правильности оформления постановления о прекращении розыска и обоснованности снятия с учета вносит корректировку в розыскной учет и в течение одного рабочего дня передает указанное постановление в пофамильную картотеку.
Сотрудником пофамильной картотеки на основании постановления о прекращении розыска в течение следующего рабочего дня розыскная карточка на разыскиваемое лицо изымается из картотеки.";
пункт 92 изложить в следующей редакции:

"92. Мемлекетаралық іздеу қысқартылған жағдайда әскери және көліктік аумақтық органдармен қатар, аумақтық органға іздеуді қысқарту туралы қаулының үш данасы ұсынылады, олардың екеуі Комитетке жіберіледі, ал Комитет есепті тексеріп, оған өзгерістер енгізіп болғаннан кейін бір данасын ХАБ жібереді.
Республикалық іздеу қысқартылған жағдайда әскери және көліктік аумақтық органдармен қатар, аумақтық органға іздеуді қысқарту туралы қаулының екі данасы ұсынылады, олардың біреуі Комитетке есептерге өзгерістер енгізу үшін жіберіледі.";
93-тармақ келесі мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Комитетке халықаралық іздеу салу тоқтатылғаны туралы хабарлама келіп түскен жағдайда, есептердің мәліметтерінде іздеу салудың халықаралық түрінен республикалық немесе мемлекетаралық түріне өзгергені туралы тиісті түзетулер жүргізіледі.";
98-тармақта:
сегізінші абзацтан кейін келесі мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қадағалаушы прокурор іздестіру істері прокуратураға келіп түскен кезден бастап бір тәуліктің ішінде олардың заңдылығын тексеруді жүзеге асырады.
Аумақтық органдарда тіркеу үшін мынадай құжаттардың бар болуы қажет:
1) Хабарсыз жоғалғандарға қатысты іздестіру ісінде:
адамның хабарсыз жоғалуы туралы азаматтың өтініші, мемлекеттік органның және өзге де ұйымның хабарлауы (қылмыстық қудалау органының Өтініштерді есепке алу кітабында тіркелген нөмірі болуы керек);
іздестіру ісін жүргізу туралы қаулы;
адамның жоғалғаны туралы өтінішті берген азаматтың жазбаша түсініктемесі;
төлқұжаттың немесе жеке куәліктің көшірмесі, көрсетілген құжаттар болмаған жағдайда мынадай құжаттардың біреуінің көшірмесі: шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ықтияр хаты, азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігі, жүргізуші куәлігі, әскери билет, туу туралы куәлігі (он алты жасқа толмаған тұлғалар үшін), 1-нысанды өтініш, азаматтың туылуы туралы актілік жазбасы.
Көрсетілген құжаттар болмаған жағдайда тұлғаға іздеу жариялау туралы шешім қабылдаған орган тегін, атын, әкесінің атын, іздестірілуші тұлғаның туған күнін және туған жерін белгілеу туралы анықтама құрады, анықтама бірінші басшының немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның қолымен расталып, оған органның мөрі басылады.
тану картасы;
соттылығының болуына (болмауына) берілетін талап (дайын болған шамасына қарай).
2) Анықталмаған мәйіттің тұлғасын анықтау жөніндегі істе:
анықталмаған мәйіттің табылғандығы туралы хабарламаның көшірмесі (қылмыстық қудалау органының Өтініштерді есепке алу кітабында тіркелген нөмірі болуы керек);
қылмыстық істі қозғау немесе қозғаудан бас тарту туралы қаулының көшірмесі (шығару шамасына қарай);
мәйіттің сот-медициналық сараптамасын тағайындау туралы қаулының көшірмесі;
сәйкестендіру мәліметтері сұранымының толтырылған бланкісі;
тану картасы;
анықталмаған мәйіттің тұлғасын анықтау жөніндегі істі жүргізу туралы қаулы;
дактилоскопиялық карта;
сараптамашы тұжырымдамасының көшірмесі (дайын болған шамасына қарай).

"92. В случае прекращения межгосударственного розыска в территориальный орган, включая, военный и транспортные территориальные, представляются три экземпляра постановления о прекращении розыска, два из которых ими направляются в Комитет, которым после проверки и внесения изменений в учеты, один экземпляр направляется в МИБ.
При прекращении республиканского розыска в территориальный орган, включая, военный и транспортные территориальные, представляются два экземпляра постановления о прекращении розыска, один из которых направляется в Комитет для внесения изменений в учеты.";
пункт 93 дополнить частью второй следующего содержания:
"При поступлении в Комитет уведомления о прекращении международного розыска, в сведениях учетов производится соответствующая корректировка об изменении вида розыска с международного на республиканский либо межгосударственный.";
в пункте 98:
после абзаца восьмого дополнить абзацами следующего содержания:
"Надзирающим прокурором осуществляется проверка законности заведения розыскных дел в течение суток с момента их поступления в прокуратуру.
Для регистрации в территориальном органе необходимо наличие следующих документов:
1) В розыскном деле в отношении без вести пропавшего:
заявление гражданина, сообщение государственного органа и иных организаций о безвестном исчезновении лица (с номером регистрации в Книге учета заявлений органа уголовного преследования);
постановление о заведении розыскного дела;
письменное объяснение гражданина, подавшего заявление об исчезновении лица;
копия паспорта либо удостоверения личности, в случае отсутствия указанных документов копия одного из следующих документов: вида на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверения лица без гражданства, водительского удостоверения, военного билета, свидетельства о рождении (для лица, не достигшего шестнадцатилетнего возраста), заявления Ф-1, актовой записи о рождении гражданина.
В случае отсутствия указанных документов органом, принявшим решение об объявлении лица в розыск, составляется справка об установлении фамилии, имени, отчества, даты и места рождения разыскиваемого, которая заверяется подписью первого руководителя либо лица, исполняющего его обязанности, и печатью органа;
опознавательную карту;
требование на наличие (отсутствие) судимости (по мере готовности).
2) В деле по установлению личности неопознанного трупа:
копия сообщения об обнаружении неопознанного трупа (с номером регистрации в Книге учета заявлений органа уголовного преследования);
копия постановления о возбуждении или об отказе в возбуждении уголовного дела (по мере вынесения);
копия постановления о назначении судебно-медицинской экспертизы трупа;
заполненный бланк запроса идентификационных сведений;
опознавательная карта;
постановление о заведении дела по установлению личности неопознанного трупа;
дактилоскопическая карта;
копия заключения эксперта (по мере готовности).

3) Белгісіз ауру адамдардың және балалардың тұлғасын анықтау жөніндегі істе:
ауру адамды, баланы тапқандығы туралы мекеменің хабарламасы (қылмыстық қудалау органының Өтініштерді есепке алу кітабында тіркелген нөмірі болуы керек);
іздестіру ісін жүргізу туралы қаулы;
ауру адамның, баланың, олардың ерекше белгілері мен киімдерінің фотосуреттері;
дактилоскопиялық карта (14 жасқа толған тұлғаларға);
сәйкестендіру мәліметтері сұранымының толтырылған бланкісі;
тану картасы.";
сегізінші абзацтағы "хабарсыз жоғалған тұлғаларға арналған іздеу істерін, денсаулық жағдайлары немесе жас ерекшеліктері бойынша өздері туралы мәліметтерді хабарлай алмайтын белгісіз ауру адамдарды немесе балаларды есепке алу (N 26 қосымша) журналдарында, және анықталмаған мәйіттердің тұлғасын анықтау бойынша істерді есепке алу (N№27 қосымша) журналдарында" деген сөздер "хабарсыз жоғалған тұлғаларға арналған іздеу істерін есепке алу (N№26 қосымша) журналдарында және анықталмаған мәйіттердің тұлғасын анықтау бойынша істерді, денсаулық жағдайлары немесе жас ерекшеліктері бойынша өздері туралы мәліметтерді хабарлай алмайтын белгісіз ауру адамдарды немесе балаларды есепке алу (N№27 қосымша) журналдарында" деген сөздермен ауыстырылсын;
100-тармақтың алтыншы бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Іздеу істерін қысқартуға мыналар негіз болады:
белгісіз балаларға қатысты - олардың жеке басы анықталса, бала асырап алынған болса, не ескіру мерзімі өтіп кетсе;
хабарсыз жоғалғандарға қатысты - оның тұрған жері анықталса, сотпен қайтыс болған деп танылса (тиісті сот шешімін қосу арқылы), мәйіт танылса, жоғалған сәттен бастап ескіру мерзімі өтіп кетсе (қылмыстық-іздестіру ісін қоспағанда), бір адамға қатысты аталған іс басқа іздеу ісімен біріктірілсе;
анықталмаған мәйіттерге қатысты - олар танылса, іс жүргізілген сәттен бастап ескіру мерзімі өтіп кетсе, (қылмыстық-іздестіру ісін қоспағанда).";
104-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"104. Тұлғаның хабарсыз жоғалуымен не зорлық өлiмнің белгiлерi бар мәйiттің табылуына байланысты қылмыстық іс қозғалған жағдайда және іздеу ісін жүргізусіз қылмыстық-іздестіру ісін жүргізген жағдайда, есепке алу құжаттарын толтыру Қағиданың 97, 98-тармақтарымен белгіленген тәртіпте жүзеге асырылады және қылмыстық-іздестіру ісін жүргізіп отырған қызметкерге жүктеледі. Қылмыстық-іздестіру істерін тіркеу қылмысты ашу бойынша жедел-іздестіру іс-шараларын жүзеге асыратын IIO бөлімшелерінің тіркеу журналында іске асырылады.
Іздестiру iсі қылмыстық-іздестіру ісіне ауыстырылғанда жедел-iздестіру қызметін жүргiзушi орган әскери және көліктік аумақтық органдармен қатар, аумақтық орган мен Комитетке жазбаша хабарлама жолдайды, онда қылмыстық-іздестіру ісінің нөмiрi, ашылған күні, қай органның өндiрiсінде екендiгi көрсетiледi. Бұл жағдайда iздеудi тоқтату туралы қаулы шығарылмайды.";

3) В деле по установлению личности неизвестного больного и ребенка:
сообщение учреждения о нахождении больного, ребенка (с номером регистрации в Книге учета заявлений органа уголовного преследования);
постановление о заведении розыскного дела;
фотоснимки больного, ребенка, их особых примет и одежды;
дактилоскопическая карта (на лиц, достигших 14-летнего возраста);
заполненный бланк запроса идентификационных сведений;
опознавательная карта.";
в абзаце восьмом слова "в журналах учета розыскных дел на лиц, пропавших без вести, неизвестных больных или детей, которые по состоянию здоровья или возрасту не могут сообщить о себе сведений, (приложение N 26) и журнала учета дел по установлению личности неопознанных трупов (приложение N 27)." заменить словами "в журнале учета розыскных дел на лиц, пропавших без вести (приложение N 26) и журнале учета дел по установлению личности неопознанных трупов, неизвестных больных или детей, которые по состоянию здоровья или возрасту не могут сообщить о себе сведений (приложение N 27).";
часть шестую пункта 100 изложить в следующей редакции:
"Основаниями прекращения розыскных дел являются:
в отношении неизвестных детей - установление их личности, усыновление (удочерение) либо истечение срока давности;
в отношении без вести пропавшего - установление его местонахождения, признание судом умершим (с приложением соответствующего судебного решения), опознание трупа, истечение срока давности с момента исчезновения (за исключением уголовно-розыскного дела), объединение данного дела с другим розыскным делом в отношении этого же лица;
в отношении неопознанных трупов - их опознание и истечение срока давности с момента заведения дела (за исключением уголовно-розыскного дела).";
часть первую пункта 104 изложить в следующей редакции:
"104. В случае возбуждения уголовного дела, связанного с безвестным исчезновением лица либо обнаружением трупа с признаками насильственной смерти и заведения уголовно-розыскного дела без заведения розыскного дела, заполнение учетных документов осуществляется в порядке, установленном пунктами 97, 98 Правил и возлагается на сотрудника, в производстве которого находится уголовно-розыскное дело. Регистрация уголовно-розыскных дел производится в регистрационном журнале подразделения ОВД, осуществляющего оперативно-розыскные мероприятия по раскрытию преступления.
В случае перевода розыскного дела в уголовно-розыскное дело, орган, осуществляющий оперативно-розыскную деятельность, направляет письменное уведомление в территориальный орган, включая военного и транспортного территориального, и Комитет, с указанием номера уголовно-розыскного дела, даты его заведения и органа, в производстве которого оно находится. При этом постановление о прекращении розыска не составляется.";

1. бас
бармақ
2. сұқ
саусақ
3. ортаңғы
саусақ
4. аты жоқ
саусақ
5. шынашақ
16
8
16
8
4
Сол қолы
Бүктеу сызығы                --------------------------------------------------------------
6. бас
бармақ
7. сұқ
саусақ
8. ортаңғы
саусақ
9. аты жоқ
саусақ
10. шынашақ
4
2
1
Бақылау таңбалары
Бүктеу сызығы
Сол қолы                          Оң қолы
Қамауға алынғанның қолы_____________________________________________
Дактилоскопиялық тіркеу жүргізудің негізі __________________________
Карта "____" ________________200__жылы толтырылды
____________________________________________________________________
(қай жерде және қандай органда)
____________________________________________________________________
(сыртқы беті)
Қамауға алынған туралы деректер
Қамауға алынды _____________________________________________________
(қашан, қандай органмен, қандай қылмысты жасағаны үшін -
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің бабы,
бөлігі, тармағы)
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Белгілері:
Дене кемістіктері, айрықша белгілері:
____________________________________________________________________
(жарақаты, зақымданғаны, сүйелдері, тыртықтары, ауырсынып жүруі,
таздығы, кекештігі,
____________________________________________________________________
бет пошымының дұрыс еместігі, көзінің түсі, сақаулығы, денедегі
суреттер және т.б.)
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Сол алақаны
Оң алақаны
Картаны толтырған __________________________________________________
(картаны толтырған қызметкердің қызметі, қолы және тегі)
Картаның дұрыс толтырылғандығын тексеріп, формуласын есептеген ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(қызметі, қолы, тегі)
"___"______________200__жылы
Саусақтардың іздері тырнақтың бір шетінен екінші шетіне дейін толық алынуы тиіс. Іздердің бояуы біркелкі, папилляр сызықтары және өрнек бөлшектерінің көрінісі айқын, жай көзге жақсы көрінетін болуы тиіс.
Саусақтар, қолдың басы жоқ болса, олардың қашаннан бері жоқ екендігі көрсетіліп (жылы, айы) картаның тиісті шаршысына жазылады.

1. большой
2. указательный
3. средний
4. безымянный
5. мизинец
16
8
16
8
4
Левая рука
Линия перегиба -------------------------------------------------------------------------
6. большой
7. указательный
8. средний
9. безымянный
10. мизинец
4
2
1
Контрольные оттиски
Линия перегиба -------------------------------------------------------------------------
Левая рука                          Правая рука
Подпись дактилоскопируемого _______________________________
Основание проведения дактилоскопической регистрации ______________________
Карта заполнена "____" ________________200__г.
__________________________________________________________________________
(указать, где и в каком органе)
__________________________________________________________________________
(оборотная сторона)
ДАННЫЕ ОБ АРЕСТЕ
Арестован ________________________________________________________________
(когда, каким органом, за совершение какого преступления -
__________________________________________________________________________
статья, часть, пункт Уголовного кодекса Республики Казахстан)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
ПРИМЕТЫ:
Физические недостатки, особые приметы:
__________________________________________________________________________
(увечья, повреждения, бородавки, пятна, рубцы, шрамы, болезненные
__________________________________________________________________________
движения тела, плешивость (форма),
__________________________________________________________________________
картавость, асимметрия лица, разноцветность глаз, заикание, татуировки
__________________________________________________________________________
и т.д.)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
левая ладонь
правая ладонь
Карту составил____________________________________________________________
(должность и фамилия)
Правильность составления карты проверил, формулу вычислил ________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(должность, подпись, дата)
Прокатка пальцев должна быть полной, от одной кромки ногтя до другой. Оттиски должны быть чистыми, с равномерным слоем краски, четким и ясным изображением папиллярных линий и деталей узора, легко просматриваемых невооруженным глазом.
При отсутствии пальцев, кисти руки, об этом делается запись в соответствующих квадратах карты с указанием времени (года, месяца) их потери.

(Мөлшері 205х290)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2007 жылғы»17 тамыздағы
N 33 бұйрығына 4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына"«N 21-қосымша
1. _____________________ бойынша ҚР БП ҚСжАЕКБ
2. ______________         ТАНУ КАРТАСЫ
|__|__|__|__|__|
БАО жүйесіндегі  4. ЕСЕПКЕ АЛУ | Хабарсыз жоғалған  Белгісіз науқас
нөмірі                САНАТЫ   | (ХЖ)               (БН)
|
3. Суреттің коды               | Танылмаған мәйіт   Белгісіз бала
| (ТМ)               (ББ)
|                    қажеттісі
|                    сызылсын
| Іздестірудегі
| қылмыскер (ІҚ)
_______________________________|___________________________________
|                     |                     |
|                     |                     |
|                     |                     |
|                     |                     |
Оң жақ қырын     |   Алдыңғы көрініс   |    Сол жақ қырын    |
5х6 сурет       |      5х6 сурет      |      5х6 сурет      |
|                     |                     |
|                     |                     |
______________________|_____________________|_____________________|
|                     |                     |
|                     |                     |
....ж. суретке     |   ....ж. суретке    |   ....ж. суретке    |
түсірілген       |      түсірілген     |     түсірілген      |
______________________|_____________________|_____________________|
кестенің жалғасы
5. ______________________________
______________________________
| Дактилоформула
|
|    |    |    |    |    |    |
6.|    |    |    |    |    |    |
|____|____|____|____|____|____|
|     Есепке алу формуласы
___________________________________|______________________________
| 7. ЖЫНЫСЫ
|__________________________________________________________________
|                     ХЖ, ІҚ жоғалуы
| 8. КҮНІ             ТМ, БН табылуы
|                     күні, айы, жылы
|__________________________________________________________________
| 9. ӨЛІМІНІҢ КӨНЕЛІГІ
|    (тәулік түрінде)
|__________________________________________________________________
| 10. ТУҒАН КҮНІ
|                күні, айы, жылы
|__________________________________________________________________
| 11. ЖАСЫ
|__________________________________________________________________
| 12. ХЖ, БН, ІҚ БОЙЫ
| МӘЙІТТІҢ ҰЗЫНДЫҒЫ (см)
|__________________________________________________________________
|                                европеоид
| 13. ТМ, БН НӘСІЛДІК ТИПТЕРІ
| ХЖ, ІҚ ҰЛТЫ
|                                монголоид
|__________________________________________________________________
14. ТЕГІ_________    15. АТЫ_________   16. ӘКЕСІНІҢ АТЫ___________
17. ЖЕРІ  ХЖ, ІҚ жоғалуы __________________________________________
ТМ, БН табылуы  Республика  обл.(өлке)  аудан  елді мекен
___________________________________________________________________
|

(размер 205 х 290)
Приложение 4
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 17 августа 2007 г. N 33
Приложение N 21
к Правилам, утвержденным приказом
Генерального Прокурора Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 г. N 23
1. УКПСиСУ ГП РК по __________________________
__ __ __ __ __
2. |__|__|__|__|__|
Номер в системе ГИЦ            ОПОЗНОВАТЕЛЬНАЯ КАРТА
3. Фотокод          Без вести пропавший (БП)      Неизвестный больной (НБ)
Неопознанный труп (НТ)        Неизвестный ребенок (НР)
4. Категория Учета  Разыскиваемый преступник (РП)   (нужное подчеркнуть)
6. ________________
________________
Дактилоформула
|__|__|__|__|__|__|
Формула учета
---------------------------------------------------------------------------
Правый профиль| Вид спереди  | Левый профиль | 7. ПОЛ
Фото 5х6   |   Фото 5х6   |  Фото 5х6     | 8. Дата исчезновения БП,РП
|              |               |          обнаружения НТ,НБ
|              |               |          число, месяц, год
|              |               |----------------------------
|              |               | 9. Давность смерти
|              |               |     (в сутках)
|              |               |10. Дата рождения
|              |               |      число, месяц, год
|              |               |11. Возраст (лет)
|              |               |12. Рост БП, НБ, РП,
|              |               |    длина трупа (см)
_______________|______________|_______________|---------------------------
Сфотографирован Сфотографирован Сфотографирован  13. Расовый тип европеоид
в ......г.        в .....г.      в ......г.         НТ, НБ
Национальность  монголоид
БП,РП
__________________________________________________________________________
14. Фамилия_____________    15. Имя ______________ 16. Отчество __________
17. Место исчезновения БП, РП ____________________________________________
обнаружения НТ, НБ    республика   обл.(край)  район   нас.пункт
__________________________________________________________________________
18. Размер головного убора БП, РП    ХАРАКТЕРНЫЕ    19. Размер обуви БП, РП
окружность головы НТ, НБ (см)      ПРИМЕТЫ       Длина стопы НТ НБ (см)
__________________________________________________________________________

20. БЕЛГІНІҢ ТҮРІ  |            21. АТАЛУЫ
_____________________|_____________________________________________
|авиациялық тақырып, мұнара, әріп, шөлмек,    |
|геометриялық фигура, герб, гитара, жануар,   |
|сарай, жұлдыз, ат, карта, қанжар, кітап, тәж,|
|балға, теңіз тақырыбы, қол кісен,            |
|шыбын-шіркей, пышақ, ескерткіш, погондар,    |
|таға, жүзік, өсімдік, діни тақырып, тор, қол,|
|рюмка, шам, жүрек, ұлпа, күн, мәтін, алау,   |
|гүлдер, шынжыр, сандар, адам                 |
_____________________|_____________________________________________|
Операция ізі,       |                                             |
зақымданған жерлері |тыртық (деформация)                          |
_____________________|_____________________________________________|
Ампутация           |қолы, аяғы, табаны, саусақтары, құлағы,      |
|мұрны, сүт безі                              |
_____________________|_____________________________________________|
Дене пішінінің      |бүкір, қисық аяқ, қысқа аяқ, қысқа қол,      |
кемшіліктері        |жіңішке аяқ, жіңішке қол, көзі жоқ, жарық    |
|(ауру), құлағының, мұрнының, ернінің         |
|кемістігі                                    |
_____________________|_____________________________________________|
Даму ақаулылығы     |мең, ірі қал, сүйел, бітеу ісік, пигменттік  |
|дақ, қосыла өскен саусақ,»"қоян ерін", алты  |
|саусақ                                       |
_____________________|_____________________________________________|
Протез              |                                             |
_____________________|_____________________________________________|
БЕЛГІЛЕРІ (басу, бейнелеп баяндау, суретін салу)           |
___________________________________________________________________|
Белгінің түрі ____________________  |                             |
Аталуы____________________________  |                             |
Адам денесі бөлігінің N __________  |                             |
_____________________________________|_____________________________|
Белгінің түрі ____________________  |                             |
Аталуы____________________________  |                             |
Адам денесі бөлігінің N __________  |                             |
_____________________________________|_____________________________|
Белгінің түрі ____________________  |                             |
Аталуы____________________________  |                             |
Адам денесі бөлігінің N __________  |                             |
_____________________________________|_____________________________|
Белгінің түрі ____________________  |                             |
Аталуы____________________________  |                             |
Адам денесі бөлігінің N __________  |                             |
_____________________________________|_____________________________|
Белгінің түрі ____________________  |                             |
Аталуы____________________________  |                             |
Адам денесі бөлігінің N __________  |                             |
_____________________________________|_____________________________|
Белгінің түрі ____________________  |                             |
Аталуы____________________________  |                             |
Адам денесі бөлігінің N __________  |                             |
_____________________________________|_____________________________|
кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
22. АДАМ ДЕНЕСІНІҢ ТҰСТАРЫ (керек саны қоршалсын)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
ҚАН      1     2     3     4     (қажеттісі
23.
ТОБЫ    (0)   (А)   (В)   (АВ)    қоршалсын)
___________________________________________________________________
тістерінің барлығы бүтін (сызылсын)
протез: бар, (көпір тәрізді, алмалы),
24.                            жоқ
ТІСТЕРІНІҢ
ЖАҒДАЙЫ             коронка: бар (ақ, сары, фарфорлы,
пластмассалы), жоқ
кестеде             жоқ: толық, көпшілік бөлігінде,
жартылай
қойылады
ауру, пломбаланған: бар, жоқ
___________________________________________________________________
Тістердің жағдайын
кестеде белгілеу шарттары
С - сынған                Ж - сары металды коронка
О - жоқ                   Ф - фарфорлы, пластмассалы
З - пломбаланған          П - алмалы протез
К - кариес (ауру)         М - көпір тәрізді протез
Б - ақ металды коронка
кестенің жалғасы
Тістердің жағдайының
кестеде белгілеу шарттары
___________________________________

20. Вид приметы      21. Название            22. Область тела человека
(нужную цифру обвести)
__________________________________________________________________________
|авиационная тема, башня, буква, |  См. бумажный вариант
Татуировка      |бутылка, геометрическая фигура, |
|герб, гитара, животное, замок,  |
|звезда, имя, карта, кинжал,     |
|книга, корона, молот, морская   |
|тема, наручники, насекомое, нож,|
|памятник, погоны, подкова,      |
|перстень, растительность,       |
|религиозная тема, решетка, рука,|
|рюмка, свеча, сердце, снежинка, |
|солнце, текст, факел, цветы,    |
|цепь, цифры, человек            |
-------------------------------------------------|
След операции,  |рубец, (шрам), деформация       |
повреждения     |                                |
-------------------------------------------------|
Ампутация       |руки, кисти, ноги, стопы,       |
|пальцев, уха, носа, молочной    |
|железы                          |
-------------------------------------------------|
Физические      |горб, косолапость, укорочение   |
недостатки      |ноги, укорочение руки,          |
|утончение ноги, утончение руки, |
|отсутствие глаза, грыжа,        |
|дефект: уха, носа, губы         |
-------------------------------------------------|
Порок развития  |родимое пятно, крупная родинка, |
|бородавка, жировик, пигментное  |
|пятно, сроcшиеся пальцы,        |
|"заячья губа", шесть пальцев    |
-------------------------------------------------|
Протез          |                                |
_________________________________________________|
Приметы (впечатать, описать, нарисовать)     |
-------------------------------------------------|
Вид приметы __________________                   |
название _____________________                   |
N области тела человека ______                   |
-------------------------------------------------|
Вид приметы __________________                   |
название _____________________                   |
N области тела человека ______                   |
__________________________________________________________________________
Вид приметы __________________                   |23. Группа 1   2  3  4
название _____________________                   |    крови (0) (А)(В)(АВ)
N области тела человека ______                   |    (нужное обвести)
__________________________________________________________________________
Вид приметы __________________                   |24. Состоя-  зубы все
название _____________________                   |    ние      целы
N области тела человека ______                   |    зубов    (подчерк-
-------------------------------------------------|             нуть)
Вид приметы __________________                   |             протез:
название _____________________                   |             есть
N области тела человека ______                   |             (мосто-
-------------------------------------------------|             видный,
Вид приметы __________________                   |             съемный),нет
название _____________________                   |простав-     коронка:
N области тела человека ______                   |ляется       есть
-------------------------------------------------|на схеме     (белая,
|             желтая,
|             фарфоровая
|             пластмас-
|             совая),
|             нет
|             отсутствуют:
|             полностью,
|             большинство,
|             частично
|             больные
|             запломбиро-
|             ванные:
|             есть, нет
__________________________________________________________________________
Условные обозначения
состояния зубов на схеме
С - сломан            Ж - коронка желтого металла
О - отсутствует       Ф - фарфоровый, пластмассовый
З - запломбирован     П - протез съемный
К - кариес (больной)  М - мостовидный протез
Б - коронка белого
металла
Схема состояния зубов
Правая сторона            Левая сторона
______________________________________

|1| | | | | | | | | | | | | | | | |2|
|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
| |8|7|6|5|4|3|2|1|1|2|3|4|5|6|7|8| |
|3|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|4|
| | | | | | | | | | | | | | | | | | |
|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
19-29. 31 позицияларындағы қажетті белгілер қоршалсын.
25. БЕТ ӘЛПЕТІ  сопақ, тік       |31.ЕРІНДЕРІ  жіңішке, жуан,
бұрышты, үш      |             жоғарғысының
бұрышты,         |             шығыңқылығы,
асимметриялы -   |             астыңғысының
бар, жоқ         |             шығыңқылығы,
|             екеуінің де
|             шығыңқылығы
_________________________________|_________________________________
26.ШАШЫ         түрі: тік,       |32.БҰҒАҒЫ    шығыңқы, қисайған,
толқынды, бұйра  |             тік, екіге бөлінген,
түсі: ашық, қара |             ойығы бар
қоңыр, ағарған,  |
жирен, боялған   |33.ҚҰЛАҚ     қалқиған, жабыса
ұзындығы: қысқа, |   ЖАРҒАҒЫ   келген, сырғалығы бос
ұзын (еркектерде |             қосыла өскен,
10 см-ден,       |             тесілген
әйелдерде 30     |
см-ден ұзын)     |
сәні: фасонды,   |
өрілген, тікірей-|
ген, парик, т.б. |
тақырлығы: маңдай|
тақыры, төбе та- |
қыры, тұтастай   |
_________________________________|_________________________________
27.МҰРТЫ        бар, жоқ, белгі- |34.КӨЗДЕРІ   ашық түсті, қара
ленбеген, ашық,  |             қоңыр түсті, қыли,
қара қоңыр, ағар-|             көз сүйелді, соқыр,
ған, жирен, боял-|             көзәйнекті
ған              |
_________________________________|_________________________________
28.САҚАЛЫ       бар, жоқ, белгі- |35.ДАУЫСЫ-   кекештеніп, сақаула-
ленбеген, ашық,  |   НЫҢ,      нып сөйлейді, тұты-
қара қоңыр, ағар-|   СӨЗІНІҢ   ғып сөйлейді, даусы
ған, жирен, боял-|   ЕРЕКШЕ-   қарлыққан, керең-
ған              |   ЛІКТЕРІ   мылқау
_________________________________|_________________________________
29.ҚАСТАРЫ      тік, доға тәріз- |36.АУРУЛАРЫ  жүрек, өкпе, асқазан,
ді, иреңді, қа-  |             эндокриндік жүйе ау-
лың, сирек, қосы-|             рулары сынған жерле-
лып өскен, үрпек,|             рі, жүйке аурулары
жоқ, басқадай    |             және т.б.
_________________________________|__________________________________
30.МҰРНЫ        арқасы: тік, дөң-|37.БОСАНУЫ   болған, жоқ,
ес, ойыс         |             белгіленбеген
негізі: көлденең,|
түсіңкі, көтерің-|ЖҮКТІЛІГІ    болған, жоқ,
кі               |             белгіленбеген
ерекшелігі: арқа-|
сының қисая келуі|
(сол жаққа, оң   |
жаққа), жымырай- |
ған              |
_________________________________|__________________________________
КИІМІ
______________________________________________________________
38.ТҮРІ  | 39.АТАЛУЫ         (жазыл-|40.ТҮСІ|41.МАТЕРИАЛЫ|42.ФАСОНЫ,
|                      сын)|       |            |БЕЛГІЛЕРІ
|                          |       |            |және т.б.
_________|__________________________|_______|____________|__________
Бас киім |кепи, фуражка, бөрік,|    |       |            |
|қалпақ, берет, тақия,|    |       |            |
|елтеріден жасалған   |    |       |            |
|бөрік, орамал, үшкіл |    |       |            |
|орамал, шәлі, шарф,  |    |       |            |
|шлем, пилотка        |    |       |            |
_________|_____________________|____|_______|____________|__________
Сырт киім|пальто, плащ, қысқа  |    |       |            |
|пальто, кеудеше,     |    |       |            |
|тон, бушлат, ішік,   |____|_______|____________|__________
|шинель, куртка,      |    |       |            |
|штормовка, ұлттық    |    |       |            |
|киім                 |    |       |            |
_________|_____________________|____|_______|____________|__________
Көйлек   |пиджак, китель, джин-|    |       |            |
|сы, әйел көйлегі,    |     |       |            |
|спорт киімі, шалбар, |    |       |            |
|свитер-жемпір, пуло- |     |       |            |
|вер, кеудеше, водо-  |    |       |            |
|ласка, көйлек, юбка, |    |       |            |
|халат, сарафан, желе-|     |       |            |
|тке, кобинезон, спе- |    |       |            |
|цовка, әскери тігісті|    |       |            |
_________| киім,                 |     |       |            |
Іш киім  |трусы, майка, іш кө- |    |       |            |
|лек, пояс, бюстгалтер|    |       |            |
|колготки, рейтузы,   |     |       |            |
|шұлық, нәски, плавки,|    |       |            |
|купальник, футболка, |    |       |            |
|кальсоны, гетры      |    |       |            |
|бәтіңке, етік, пима, |    |       |            |
Аяқ киім |туфли, жеңіл аяқ     |      |         |              |
|киім, сандалеты, та- |      |         |              |
|почки, спорт аяқ     |      |         |              |
| киімі, кебіс, унты    |      |         |              |
Тағы да  |Перчатки, қолқап,    |      |         |              |
басқа    |белбау, галстук,     |      |         |              |
заттар    | подтяжки              |      |         |              |
43. Басқа да заттар, құжаттар, нәрселер (ТМ тану, ХЖ іздестіру үшін маңыздылығы бар)____________________________________________________
қол жүк, әшекейлер, құндылықтар, тұрмыстық заттар, өндіріс құралы,
____________________________________________________________________
қару, қолжазба және баспа матерялдары (зауыттық маркісі, белгілері, ерекшеліктері көрсетілсін)
____________________________________________________________________
Іздесті-    |44. Туған жер__________________________________________
рудегі адам |             республика обл.(өлке)  аудан  елді мекен
туралы      |45. Тұрғылықты мекен-жай_______________________________
|               республика обл.(өлке)  аудан  елді мекен
|45-1. Жеке басын куәландыратын құжат: паспорт, жеке
|куәлік, тұруға ықтияр хат, азаматтығы жоқ тұлға,
|жүргізуші куәлігі, әскери билет, тууы туралы куәлік,
|тууы туралы актілі жазба
|N___"__"______жылы_____________________________берілген
|                        (кіммен берілген)
|45-2. Азаматтығы_______________________________________
|45-3. Жеке сәйкестендіру (ЖСН)_________________________
|46. Мамандығы және айналысатын кәсібінің түрі__________
|_______________________________________________________
|47. Жоғалу жағдайы (қайда кеткен, т.б)_________________
|_______________________________________________________
|48. Соттылығы туралы мәліметтер(қайда, қашан, ҚР ҚК
|бабы)__________________________________________________
|49. Шамалау бойынша жүрген жері________________________
____________|_______________________________________________________

1 | | | | | | | | | | | | | | | | | 2
---------------------------------
|8|7|6|5|4|3|2|1|1|2|3|4|5|6|7|8|
--------------------------------------
3 | | | | | | | | | | | | | | | | | 4
_______________________________________
(в позициях 19-29, 31 нужные значения обвести)
25. ЛИЦО   овальное, прямоугольное,     31. ГУБЫ  тонкие, толстые,
треугольное, асимметрия -              выступание верхней,
есть, нет                              выступание нижней,
выступаение обеих
--------------------------------------------------------------------------
26. ВОЛОСЫ форма: прямые, волнистые,    32. ПОДБОРОДОК
вьющиеся                               выступающий, скошенный,
цвет: светлые, темные,                 прямой, раздвоенный,
седые, рыжие, крашеные                 с ямочкой
длина: короткие, длиные
(у мужчин свыше 10 см.,      33. УШНЫЕ РАКОВИНЫ
у женщин свыше 30 см)                  оттопыренные,
прическа: фасонная, косы,              прилегающие, мочка
ежик, парик, др.                       свободная, сросшаяся,
облысение: лобное,                     с проколом
теменное, сплошное
--------------------------------------------------------------------------
27. УСЫ    есть, нет, не установлены,   34. ГЛАЗА светлые, темные,
светлые, темные, седые,                косоглазие, бельмо,
рыжие, крашеные                        слепота, очки
--------------------------------------------------------------------------
28. БОРОДА есть, нет, не установлена,   35. ОСОБЕННОСТИ
светлая, темная, седая,          ГОЛОСА, РЕЧИ
рыжая, крашеная                        картавит, шепелявит,
заикается, голос
хриплый, глухонемой
--------------------------------------------------------------------------
29. БРОВИ  прямые, дугообразные,        36. ЗАБОЛЕВАНИЯ
извилистые, густые,                    болезни сердца, легких,
редкие, сросшиеся,                     желудка, эндокринной
лохматые, отсутствуют,                 системы,
другие                                 переломы,
неврологические, псих,
заболевания и др.
--------------------------------------------------------------------------
30. НОС    спинка: прямая, выпуклая,    37. РОДЫ: были, нет, не установлены
вогнутая,                        БЕРЕМЕННОСТЬ: есть, нет,
основание: горизонтальное,             не установлена
опущенное, приподнятое,
особенности:
искривление спинки
(влево, вправо)
приплюснут
--------------------------------------------------------------------------
ОДЕЖДА
__________________________________________________________________________
38. ВИД    39. НАЗВАНИЕ     (вписать)   40. ЦВЕТ  41. МАТЕРИАЛ  42. ФАСОН
МЕТКИ и
другое
--------------------------------------------------------------------------
Головной   кепи, фуражка,
убор       шапка, шляпа,
берет, тюбетейка,
папаха, платок,
косынка, шаль,
шарф, шлем,
пилотка
Верхнаяя   пальто, плащ,
одежда     полупальто,
телогрейка,
дубленка, бушлат,
шуба, шинель,
куртка, штормовка,
национальная
одежда
Платье     пиджак, китель,
джинсы, платье,
женское, спортивная
одежда, брюки,
свитер-джемпер,
пуловер, кофта,
водолазка,
рубашка, юбка,
халат, сарафан,
жилет, комбинезон,
спецовка, одежда
военного покроя
Белье      трусы, майка,
нижнее     комбинация, пояс,
бюстгалтер,
колготки, рейтузы,
чулки, носки,
платки, купальник,
футболка, кальсоны,
гетры
Обувь      ботинки, сапоги,
валенки, туфли,
босоножки, сандалеты,
тапочки, спортивная
обувь, галоши, унты
Прочие     перчатки, варежки,
предметы   ремень, галстук,
подтяжки
--------------------------------------------------------------------------
43.  ДРУГИЕ ВЕЩИ, ДОКУМЕНТЫ, ПРЕДМЕТЫ (имеющие значение для опознания НТ,
розыска БП)__________________________________________________________
ручная кладь, украшения, ценности, бытовые предметы,
_____________________________________________________________________
орудия производства, оружие, рукописные и печатные материалы
_____________________________________________________________________
(указать заводскую марку, метки, особенности)
---------------------------------------------------------------------------
ДОПОЛНИТЕЛЬНЫЕ  СВЕДЕНИЯ
О разыски-   44. Место  __________________________________________________
ваемом           рождения    республика    обл.(край)   район    нас.пункт
45. Место  __________________________________________________
жительства  республика    обл.(край)   район    нас.пункт
45-1. Документ, удостоверяющий личность: паспорт, удостовере-
ние личности, вид на жительство, удостоверение лица без
гражданства, водительское удостоверение, военный билет,
свидетельство о рождении, актовая запись о рождении
N ______ выдан "__" ____________г._______________________
45-2. Гражданство____________________________________________
45-3. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)___________
46. Профессия
и род
занятий _________________________________________________
47. Обстоятельства
исчезновения
(куда ушел,
уехал, др.)______________________________________________
_________________________________________________________
48. Сведения о
судимости
(где, когда,
статья УК РК) ___________________________________________
49. Предполагаемое
место
нахождения_______________________________________________
--------------------------------------------------------------------------

Мәйіт туралы|50. Мәйіттің жағдайы______________|51. Өлімінің себебі
|                   өзгермеген,    |____________________
|                   шіріп ыдыраған,|анықталмаған, темір
|                   қу сүйегі қал- |жолдық зақым, суға
|                   ған, мумиялан- |кеткен, үсіген, күй-
|                   ған, өртеген,  |ген, асылып қалған,
|                   т.б. (жазыл-   |кенеттен болған, т.б
|                    сын)            | (жазылсын)
|52. Мәйітті сою күні______________|53. Жерленген
|                    күні, айы,    |жері мен уақыты,
|                    жылы          |қабірдің нөмірі
|                                  |____________________
|                                  |күні, айы, жылы
|                                    |
54. Өтінішті(хабарламаны) беру кү-|57. Есепке алу бойынша тексеріл-
ні________________________________|ген______________________________
күні, айы, жылы             |   ҚР БП ҚСжАЕКБ күні, айы, жылы
54-1. Тіркелген күні______________|_________________________________
күні, айы, жылы|әліппелік, дактилоскопиялық, ХЖ,
күні, айы, жылы|ТМ, БН
АКТ N_____________________________|58. Дактилоесепке алу бойынша
55. Істің басталу күні____________|тексерілген______________________
күні, айы, жылы|    ҚР БП ҚСжАЕКБ күні, айы, жылы
істің N___________________________|59. Есепке алуға қойлған
55-1. Қозғалған күні______________|_________________________________
қылмыстық іс N____________________|ҚР БП ҚСжАЕКБ күні, айы, жылы
56. Жедел ақпарат берілді_________|_________________________________
күні, айы, жылы|
__________________________________|Бастық___________________________
___________________________Бастығы|  ҚР БП ҚСжАЕКБ тегі, қойған қолы
ішкі істер органының атауы        |________________________________
__________________________________|60. БАО есепке қойылған_________|
атағы, тегі, қойған қолы       |                 күні, айы, жылы|
Картаны құрастырған_______________|                                  |
атағы, тегі, қойған қолы|
"__"_________________________20__ж|
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2007 жылғы»17 тамыздағы
N 33 бұйрығына 5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына"«N 26-қосымша
____________________________________________________________бойынша Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің басқармасы
Хабар-ошарсыз кеткендерді есепке алу
ЖУРНАЛЫ N____
«     «                          "__"________ 200_жылы басталды
«"__"________ 200_жылы аяқталды
Мүліктік N______
N
Іздестіру
ісінің
ашылған
күні, айы,
жылы
Іздес-
тіру
ісінің
нөмірі
Іздеудегі
тұлғаның тегі,
аты, әкесінің
аты, туылған
жылы
Хабар-
ошарсыз
кеткеннің
есепке алу
формуласы
Жоғалған
күні, айы,
жылы
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Арыздың
түскен күні,
айы, жылы
Мемлекетаралық
іздеудің
жарияланған
күні, айы, жылы
Іздестіру ісінің
қысқартылған күні,
айы, жылы
Ескертпе
7
8
9
10
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2007 жылғы»17 тамыздағы
N 33 бұйрығына 6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2004 жылғы 29 сәуірдегі
N 23 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы есепке алудың
жекелеген түрлерін жүргізу
мен пайдаланудың
Қағидасына"«N 27-қосымша
_____________________________________________________бойынша
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика
және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің басқармасы
Танылмаған мәйіттердің жеке басын анықтау, денсаулығы немесе
жасына байланысты өзі туралы мәлімет бере алмайтын белгісіз
аурулар немесе балалардың істерін есепке алу
ЖУРНАЛЫ N____
«                               "__"________ 200_жылы басталды
«"__"________ 200_жылы аяқталды
Мүліктік N______
N р/с
Танылмаған
мәйіттің жеке
басын анықтау
ісінің ашылған
күні, айы, жылы
Істің нөмірі
Танылмаған
мәйітті,
белгісіз
ауруды
немесе
баланы
есепке алу
формуласы
Сот-
дәрігерлік
сараптамасы
актісінің
N_______
1
2
3
4
6
кестенің жалғасы
Танылмаған
мәйіттің,
белгісіз
аурудың немесе
баланың
табылған күні
және жері
Есепке алу
құжаттарының
Комитеттің
аумақтық
органына
тапсырылған
күні, айы, жылы
Істің
қысқартылған
күні, айы,
жылы
Ескертпе
5
7
8
9

О трупе      50. Состояние                51. Причина
трупа ________________       смерти _____________________
не изменен,                   не установлена,
гнилостное                    жел.-дор. травма,
разложение,                   утопление,охлаждение,
скелетирован,                 ожоги, повешение,
мумифицирован,                скропостижная,
обгоревший,                   др. (вписать)
др. (вписать)
52. Дата                     53. Время и
вскрытия                     место
трупа _______________        захоронения,
число, месяц,         номер могилы_________________
год                               число, месяц, год
--------------------------------------------------------------------------
54. Дата подачи                           57. Проверен  __________________
заявления                                 по учетам  число, месяц,год
(сообщения) _______________________       УКПСиСУ
число, месяц, год        _________________________________
54-1. Дата
регистрации _______________________   _________________________________
число, месяц, год        алфавитный, дактилоскопический,
N КУЗ _____________________________                БП, НТ, НБ
55. Дата
заведения
дела ________________ N дела ______   58. Проверено по дактилоучету
число, месяц,год                      УКПСиСУ
_______________________________
56. Оперативная                                   число, месяц,год
информация передана _______________   59. Поставлен
число, месяц,         на учет в УКПСиСУ
год                    ____________________
число,месяц,год
--------------------------------------------------------------------------
Начальник ___________________________________
наименование органа внутренних дел
___________________________________
звание, фамилия, подпись
Начальник
УКПСиСУ   _________________________
звание, фамилия, подпись
Карту составил _______________________
звание, фамилия, подпись     60. Поставлен на учет в ГИЦ
__________________________
"____"____________200__г.                    число, месяц, год
Приложение 5
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 17 августа 2007 г. N 33
Приложение N 26
к Правилам ведения и использования
отдельных видов специальных учетов,
утвержденным приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 г. N 23
Управление Комитета по правовой статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
по ________________________________________
ЖУРНАЛ N ___
учета розыскных дел на лиц, пропавших без вести
Начат "____" ___________200__г.
Окончен "____" __________ 200__г.
Инвентарный N ______
N
п/п
Дата
заве-
дения
розыс-
кного
дела
N
дела
Фамилия,
имя,
отчество,
год рож-
дения
Формула
учета без
вести
пропавшего
Дата
исчез-
новения
Дата
поступ-
ления
заяв-
ления
Дата
объяв-
ления в
межго-
сударст-
венный
розыск
Дата
прек-
ращения
дела
При-
ме-
ча-
ние
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Приложение 6
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 17 августа 2007 г. N 33
Приложение N 27
к Правилам ведения и использования
отдельных видов специальных учетов,
утвержденным приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 29 апреля 2004 г. N 23
Управление Комитета по правовой статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
по ________________________________________
ЖУРНАЛ N ____
учета дел по установлению личности неопознанных трупов,
неизвестных больных или детей, которые по состоянию здоровья
или возрасту не могут сообщить о себе сведений
Начат "____"_____________200___г.
Окончен "____" _____________200___г.
Инвентарный N ___________
N
п/п
Дата
заве-
дения
дела по
установ-
лению
лич-
ности
N
дела
Формула
учета
неопоз-
нанного
трупа,
неиз-
вестного
больного
или
ребенка
N акта
судебно-
медицин-
ской экс-
пертизы
Дата и
место
обнару-
жения
неопоз-
нанного
трупа,
неиз-
вестного
больного
или ребенка
Дата
пред-
став-
ления
учетных
доку-
ментов
в тер-
рито-
риаль-
ный
орган
Комитета
Дата
прекра-
щения
дела
При-
меча-
ние
1
2
3
4
6
5
7
8
9