Жазасын өтеуден мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамдардың мінез-құлқын бақылауды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрінің 2007 жылғы 21 тамыздағы N 340 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 28 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4947 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің м.а. 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 622 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің м.а. 2014.09.19 № 622 (01.01.2015 ж. бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қылмыстық-атқару жүйесі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 26 наурыздағы Заңына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жазасын өтеуден мерзiмiнен бұрын-шартты түрде босатылған адамдардың мінез-құлқын бақылауды жүзеге асыру ережесі (бұдан әрі - Ереже) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Техникалық қызмет департаменті (М.Б. Тимохович) жазаны өтеуден мерзiмiнен бұрын-шартты түрде босатылған адамдарды орталықтандырылған есепке алуды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Тыл департаменті (М.Т. Былқылов) Ереженің қосымшаларына сәйкес құжаттама бланкілерін дайындауды қамтамасыз етсін.
4. Облыстардың, Астана, Алматы қалаларының ішкі істер департаменттерінің бастықтары осы бұйрық талаптарының орындалуын қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер вице-министрі полиция генерал-майоры А.Ж. Шпекбаевқа және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитетіне (Ғ.А. Алпысбаев) жүктелсін.
6. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізуге жіберсін және мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
7. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Келісілген
Қазақстан Республикасының
Бас прокуроры
2007 жылғы 28 тамыз
Келісілген
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының төрағасы
2007 жылғы 4 қыркүйек
Келісілген
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
2007 жылғы 26 қыркүйек
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2007 жылғы 21 тамыздағы
N 340 бұйрығымен бекітілген
Жазасын өтеуден мерзiмiнен бұрын-шартты түрде босатылған
адамдардың мінез-құлқын бақылауды жүзеге асыру
Ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Жазасын өтеуден мерзiмiнен бұрын-шартты түрде босатылған адамдардың мінез-құлқын бақылауды жүзеге асыру ережесі (бұдан әрі - Ереже) жазасын өтеуден мерзiмiнен бұрын-шартты түрде босатылған (бұдан әрі - мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған) адамдарды есепке алу және оларға жүктелген міндеттердің орындалуын бақылау тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил осуществления контроля за поведением лиц, освобожденных условно-досрочно от отбывания наказания
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 21 августа 2007 года № 340. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 сентября 2007 года № 4947. Утратил силу приказом и.о. Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 622
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра внутренних дел РК от 19.09.2014 года № 622 (вводится в действие с 01.01.2015).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 26 марта 2007 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам уголовно-исполнительной системы"  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила осуществления контроля за поведением лиц, освобожденных условно-досрочно от отбывания наказания (далее - Правила).
2. Департаменту технической службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Тимохович М.Б.) обеспечить централизованный учет лиц, освобожденных условно-досрочно от отбывания наказания.
3. Департаменту тыла Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Былкилов М.Т.) обеспечить изготовление бланков документации в соответствии с приложениями к Правилам.
4. Начальникам департаментов внутренних дел областей, городов Астана, Алматы обеспечить исполнение требований настоящего приказа.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Шпекбаева А.Ж. и Комитет административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Алпысбаев Г.А.).
6. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан и обеспечить его официальное опубликование после государственной регистрации.
7. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Министр
Согласовано
Генеральный прокурор
Республики Казахстан
28 августа 2007 г.
Согласовано
Председатель Верховного Суда
Республики Казахстан
4 августа 2007 г.
Согласовано
Министр юстиции
Республики Казахстан
26 сентября 2007 г.
Утверждены приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 21 августа 2007 года N 340
Правила
осуществления контроля за поведением лиц, освобожденных
условно-досрочно от отбывания наказания 1. Общие положения
1. Настоящие Правила осуществления контроля за поведением лиц, освобожденных условно-досрочно от отбывания наказания (далее - Правила) определяют порядок осуществления учета лиц, освобожденных условно-досрочно от отбывания наказания (далее - условно-досрочно освобожденные) и контроля за исполнением возложенных на них обязанностей.

2. Жазасын өтеуден мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамдар тұрғылықты жеріне келген соң ол ішкі істер органдарының профилактикалық есебіне қойылып және оған бақылау ісі (Ережеге 1-қосымша) ашылып, тіркеуге жатады.
3. Соттың адамды жазасын өтеуден мерзімінен бұрын-шартты түрде босату туралы қаулысы бақылау ісін ашуға негіз болып табылады.
4. Ішкі істер органдары:
1) мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамдар таңдап алған тұрғылықты жеріне келген күні бақылау істерін ашады және профилактикалық есепке қояды;
2) тұрғылықты жері бойынша профилактикалық жұмысты жүзеге асырады;
3) мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамдардың құқық бұзушылықтар, сот жүктеген міндеттерді орындаудан жалтаруы, қылмыстық пиғылдары, дайындап жатқан немесе жасаған қылмыстары туралы ақпаратты дер кезінде алу үшін жедел-іздестіру және өзге де мүмкіндіктерді қолданады;
4) мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адам туралы ақпарат алу мақсатында Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі қылмыстық - атқару жүйесінің мекемелері және органдарымен өзара іс-қимыл жасасады.
5. Бақылау істерін сақтау қоғамдық қауіпсіздік бөлімшелерінің немесе ішкі істер органдары учаскелік полиция пункттерінің қызметтік үй-жайларында құпия емес құжаттаманы сақтау жағдайларына сәйкес қамтамасыз етіледі.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 2010.08.19 № 361 (ресми жарияланған күннен күнтізбелік он күн өткеннен соң күшіне енеді) бұйрығымен.
6. Қайта қылмыс жасағаны үшін бас бостандығынан айыру, мерзімінен бұрын-шартты түрде босатудың күшін жоя отырып, мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамның сотталуы, мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған жазасының өтелмеген мерзімінің аяқталуы, мерзімінен бұрын-шартты түрде босатудың күшінің жойылуы, мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамның өлімі бақылау ісін жүргізуді тоқтатуға негіз болып табылады.
7. Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамдардың есепке алынуын қамтамасыз ету және олармен профилактикалық жұмысты бақылау қалалық (аудандық) ішкі істер органы (бұдан әрі - ҚАІІО) бастығының бір орынбасарына жүктеледі.
2. Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамдарды есепке
алуды және олармен профилактикалық жұмысты ұйымдастыру
8. ҚАІІО-ның бастығы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі қылмыстық-атқару жүйесінің органдары мен мекемелерінен мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамға қатысты хабарлама алған соң мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамның тұрғылықты жеріне келуін бақылауды қоғамдық қауіпсіздік бөлімшесіне тапсырады.

2. По прибытии по месту жительства условно-досрочно освобожденные лица подлежат регистрации, с постановкой на профилактический учет органов внутренних дел и заведением контрольного дела (приложение 1 к Правилам).
3. Основанием для заведения контрольного дела является постановление суда об условно-досрочном освобождении лица от отбывания наказания.
4. Органы внутренних дел:
1) в день прибытия к избранному месту жительства на условно-досрочно освобожденных лиц заводят контрольные дела и ставят на профилактический учет;
2) осуществляют профилактическую работу по месту жительства;
3) применяют оперативно-розыскные и иные возможности для своевременного получения информации о правонарушениях, уклонениях от исполнения обязанностей, возложенных судом, замышляемых, подготавливаемых или совершенных преступлениях условно-досрочно освобожденными лицами;
4) взаимодействуют с органами и учреждениями уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, с целью получения информации об условно-досрочно освобожденном лице.
5. Хранение контрольных дел обеспечивается в служебных помещениях подразделений общественной безопасности или участковых пунктах полиции органов внутренних дел в соответствии с условиями хранения служебной несекретной документации.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными приказом Министра внутренних дел РК от 19.08.2010 № 361 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Основанием прекращения ведения контрольного дела является осуждение условно-досрочно освобожденного лица за совершение повторного преступления с отменой условно-досрочного освобождения, окончание срока неотбытой части наказания условно-досрочного освобождения, отмена условно-досрочного освобождения, смерть условно-досрочно освобожденного лица.
7. Контроль за обеспечением учета и профилактической работы с условно-досрочно освобожденными лицами возлагается на одного из заместителей начальника городского (районного) органа внутренних дел (далее - ГОРОВД).
2. Организация учета и профилактической работы
с условно-досрочно освобожденными от отбывания наказания
8. Начальник ГОРОВД, получив из органов и учреждений уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан сообщение в отношении условно-досрочно освобожденного лица, поручает подразделению общественной безопасности осуществление контроля за прибытием условно-досрочно освобожденных лиц на постоянное место жительства.

9. Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адам тұрғылықты жеріне келген соң ҚАІІО-ның бастығы:
1) ҚАІІО қоғамдық қауіпсіздік бөлімшесіне профилактикалық есепке алуды және ақпаратты полицияның кезекші бөлімдеріне, арнайы мекемелеріне, кешенді күштеріне жіберуді;
2) ҚАІІО-ның криминалдық полиция бөлімшесіне мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамды жедел есепке алуды тапсырады.
10. Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамды профилактикалық есепке қойғаннан кейін ҚАІІО-ның бастығы:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі қылмыстық-атқару жүйесінің органдары мен мекемелеріне хабарлайды;
2) ҚАІІО криминалдық полиция, кезекші бөлімдеріне, арнайы мекемелеріне және полицияның кешенді күштеріне мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамның тарапынан құқық бұзушылық және оларға сот жүктеген міндеттерді орындаудан жалтару фактілерін анықтаған жағдайда дер кезінде ҚАІІО-ның қоғамдық қауіпсіздік бөлімшелеріне ақпарат беруді тапсырады;
3) анықталған кемшіліктерді жою және ішкі істер органдарының жеке профилактикалық жұмысының тиімділігін арттыру бойынша шаралар қабылдай отырып, мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адам қасақана жасаған қылмыстың әрбір фактісі бойынша қызметтік тексеріс жүргізеді.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 2010.08.19 № 361 (ресми жарияланған күннен күнтізбелік он күн өткеннен соң күшіне енеді) бұйрығымен.
11. Учаскелік полиция инспекторы немесе кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі учаскелік полиция инспекторы
(бұдан әрі – учаскелік полиция инспекторы) мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адаммен әңгімелеседі, тұрғылықты жері бойынша тіркеу ережелерін сақтау туралы және оның уақтылы тіркеуге алынуын бақылайды, бас бостандығынан айыру орындарынан алынған ақпараттық-іздеу картасында (бұдан әрі - Т-АІК) көрсетілген деректердің дұрыстығын тексереді.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 2010.08.19 № 361 (ресми жарияланған күннен күнтізбелік он күн өткеннен соң күшіне енеді) бұйрығымен.
12. Бақылау ісі мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамдардың бақылау істерін тіркеу журналының (Ережеге 2-қосымша) бірінші бөлігінде тіркеледі.
13. Бақылау ісі жазаның өтелмеген барлық мерзімі бойы жүргізіледі.
14. Мыналар:
1) аса қауіпті түрде қайталанып жасалған қылмыстар үшін, сондай-ақ экстремизм белгілері бар қылмыстар үшін;
2) ауыр және аса ауыр қылмыстар жасағаны үшін немесе қасақана қылмыстар жасағаны үшін бас бостандығынан айыруға екі немесе одан да көп мәрте сотты болған жазасын өтеген мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамдар жазаның өтелмеген мерзімі аяқталғаннан кейін "Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды әкімшілік қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының әрекетіне түсетін адамдар санатына ауыстырылады.

9. После прибытия условно-досрочно освобожденных лиц на постоянное место жительства начальник ГОРОВД поручает:
1) подразделению общественной безопасности ГОРОВД взять на профилактический учет и направить информацию в дежурные части, специальные учреждения и комплексные силы полиции;
2) подразделению криминальной полиции ГОРОВД взять на оперативный учет условно-досрочно освобожденное лицо.
10. После постановки на профилактический учет условно-досрочно освобожденного лица начальник ГОРОВД:
1) уведомляет органы и учреждения уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан;
2) поручает криминальной полиции, дежурным частям, специальным учреждениям и комплексным силам полиции ГОРОВД своевременно представлять информацию в подразделения общественной безопасности ГОРОВД о фактах правонарушений со стороны условно-досрочно освобожденных лиц и уклонения от исполнения обязанностей, возложенных на них судом;
3) по каждому факту совершения умышленного преступления условно-досрочно освобожденным лицом, проводит служебную проверку, с принятием мер по устранению выявленных недостатков и повышению эффективности профилактической работы органов внутренних дел.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными приказом Министра внутренних дел РК от 19.08.2010 № 361 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Участковый инспектор полиции или участковый инспектор полиции по делам несовершеннолетних (далее - участковый инспектор полиции)проводит с условно-досрочно освобожденным лицом беседу, предупреждает о соблюдении правил регистрации по месту жительства и контролирует ее своевременность, проверяет достоверность данных, указанных в направленной из мест лишения свободы информационно-поисковой карте (далее - ИПК-ЛЦ).
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными приказом Министра внутренних дел РК от 19.08.2010 № 361 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Контрольное дело регистрируется в первой части журнала регистрации контрольных дел условно-досрочно освобожденных лиц ( приложение 2 к Правилам).
13. Контрольное дело ведется в течение всего срока неотбытой части наказания.
14. Условно-досрочно освобожденные лица, отбывшие наказание:
1) за преступления, совершенные при особо опасном рецидиве, а равно за преступления, содержащие признаки экстремизма;
2) за тяжкие и особо тяжкие преступления или судимыми два и более раз к лишению свободы за умышленные преступления по истечении срока неотбытой части наказания переводятся в категорию лиц, подпадающих под действие  Закона Республики Казахстан "Об административном надзоре за лицами, освобожденными из мест лишения свободы".

15. Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамдарға қатысты, осы Ереженің 14-тармағында көрсетілген қылмыстары үшін жазасын өтеген адамдарды қоспағанда, жазаның өтелмеген мерзімі аяқталғаннан кейін бақылау ісін жүргізу тоқтатылады.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 2010.08.19 № 361 (ресми жарияланған күннен күнтізбелік он күн өткеннен соң күшіне енеді) бұйрығымен.
16. Бақылау ісіне бас бостандығынан айыру орындарынан босатылғаны туралы анықтаманың, сот үкімдерінің (олар болмаған жағдайда учаскелік инспектор түзеу мекемесіне сұрау салады), мерзімінен бұрын-шартты түрде босату туралы қаулының көшірмелері, соттылығын тексеру талабы және мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамға Т-АІК, оның өмірбаяны, соттылығы туралы толыққанды түсініктемесі және байланыстарының сызбасы (Ережеге 3-қосымша) тігіледі.
17. Бақылау ісін ашқаннан кейін учаскелік полиция инспекторы мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамға облыстық мекенжай бюросына күзет карточкасын (Ережеге 4-қосымша) жібереді.
18. Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамның облыстан (республикадан) тыс жаңа тұрғылықты жерге көшкені, қайта қылмыс жасағаны үшін мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылуы күшін жойып, бас бостандығынан айыруға сотталғаны, өтелмеген жаза мерзімінің аяқталғаны және қайтыс болғаны туралы хабарлама алынған жағдайда күзет карточкасы алынып қойылуы тиіс.
3. Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамдарға қатысты
сот қаулыларының орындалуын бақылауды қамтамасыз ету
19. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі қылмыстық-атқару жүйесінің органдары мен мекемелерінен мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамдар тұрғылықты жеріне келгеннен кейін учаскелік полиция инспекторы үш тәулік ішінде ҚАІІО-ның бастығына оларға Қазақстан Республикасы ҚАК-нің 178-2-бабына сәйкес сот жүктеген міндеттер бойынша шектеулер белгілеу туралы қаулы (Ережеге 5-қосымша) енгізеді.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 2010.08.19 № 361 (ресми жарияланған күннен күнтізбелік он күн өткеннен соң күшіне енеді) бұйрығымен.
20. Тұрғылықты жерінен, жұмыс және оқу орнынан кетпеуге қатысты Қазақстан Республикасы ҚАК-нің 178-2-бабы 1-тармағының
2) тармақшасында көзделген міндеттер бойынша белгіленген шектеулерді ҚАІІО бастығы жұмыс, оқу режиміне байланысты өзгерте алады.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 2010.08.19 № 361 (ресми жарияланған күннен күнтізбелік он күн өткеннен соң күшіне енеді) бұйрығымен.

15. В отношении условно-досрочно освобожденных лиц, за исключением лиц, отбывших наказание за преступления указанные в пункте 14 настоящих Правил, по истечении срока неотбытой части наказания ведение контрольного дела прекращается.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными приказом Министра внутренних дел РК от 19.08.2010 № 361 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. В контрольное дело подшиваются копии справки об освобождении из мест лишения свободы, приговоров суда (в случае их отсутствия участковым инспектором направляется запрос в исправительное учреждение), постановления суда об условно-досрочном освобождении, требование о проверке на судимость, ИПК-ЛЦ на условно-досрочно освобожденного, автобиография, подробное объяснение о судимостях и схема связей ( приложение 3 к Правилам).
17. После заведения контрольного дела участковый инспектор полиции направляет в областное адресное бюро сторожевую карточку на условно-досрочно освобожденное лицо ( приложение 4 к Правилам).
18. Сторожевая карточка подлежит изъятию при получении уведомления о переезде условно-досрочно освобожденного лица на новое местожительство за пределы области (республики), осуждении за повторное преступление с отменой условно-досрочного освобождения, истечении срока неотбытой части наказания и его смерти.
3. Обеспечение контроля за исполнением постановлений
судов в отношении лиц, условно-досрочно освобожденных
от отбывания наказания
19. По прибытии к месту жительства лиц, условно-досрочно освобожденных из органов и учреждений уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан участковый инспектор полиции в течение трех суток вносит начальнику ГОРОВД постановление об установлении ограничений по обязанностям, возложенным на них судом в соответствии со статьей 178-2 УИК РК (приложение 5 к Правилам).
Сноска. Правила дополнены пунктом 19 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 19.08.2010 № 361 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Установленные ограничения по обязанностям предусмотренным подпунктом 2) пункта 1 статьи 178-2 УИК РК, касательно запрета не покидать место жительства, работы и учебы, могут изменяться начальником ГОРОВД в зависимости от режима работы, учебы.
Сноска. Правила дополнены пунктом 20 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 19.08.2010 № 361 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

21. Есепке қойғаннан кейін учаскелік полиция инспекторы мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамға, егер ол бірнеше рет әкімшілік құқық бұзушылық не болмаса әкімшілік қамауға тартылатын құқық бұзушылық жасаған не болмаса Қазақстан Республикасы ҚАК-нің 178-2-бабында көзделген міндеттерді орындаудан қасақана жалтарған жағдайда, ішкі істер органдары сотқа жазасын өтеуден мерзімінен бұрын-шартты түрде босатудың күшін жою туралы ұсыныс енгізетінін түсіндіреді.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 2010.08.19 № 361 (ресми жарияланған күннен күнтізбелік он күн өткеннен соң күшіне енеді) бұйрығымен.
22. Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамға шектеулер белгілеу туралы қаулы бақылау ісі материалдарына тігіледі. Қаулының көшірмесі мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамға түпнұсқасына қол қою арқылы тапсырылады.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 2010.08.19 № 361 (ресми жарияланған күннен күнтізбелік он күн өткеннен соң күшіне енеді) бұйрығымен.
23. Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адам дәлелсіз себептер бойынша 5 тәуліктен астам уақыт тұрғылықты жеріне келмеген және міндеттерін орындаудан қасақана жалтару фактілері анықталған жағдайда, учаскелік полиция инспекторы бұл туралы ҚАІІО-ның бастығына жазбаша баянатпен баяндайды және оның жүрген жері мен жалтару себептерін анықтау бойынша алғашқы іс-шараларды жүргізеді.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 2010.08.19 № 361 (ресми жарияланған күннен күнтізбелік он күн өткеннен соң күшіне енеді) бұйрығымен.
24. Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адам бірнеше (екі немесе одан да көп) әкімшілік құқық бұзушылық не болмаса әкімшілік қамауға тартылатын құқық бұзушылық жасаған немесе Қазақстан Республикасы ҚАК-нің 178-2-бабында көзделген міндеттерді орындаудан қасақана жалтарған жағдайда, ҚАІІО-ның бастығы сотқа мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамның жеке басын, мінез-құлқын сипаттайтын деректер мен бақылау ісі материалдарын қоса отырып, жазасын өтеуден мерзімінен бұрын-шартты түрде босатудың күшін жою туралы дәлелді ұсыным (Ережеге 6-қосымша) жолдайды.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 2010.08.19 № 361 (ресми жарияланған күннен күнтізбелік он күн өткеннен соң күшіне енеді) бұйрығымен.
4. Жазасын өтеуден мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған
адамдарды бақылауды жүзеге асыру

21. После постановки на учет участковый инспектор полиции разъясняет условно-досрочно освобожденному лицу, что при совершении им неоднократных административных правонарушений либо правонарушения, за которое на него наложен административный арест, или в случае злостного уклонения от исполнения обязанностей, предусмотренных статьей 178-2 УИК РК органы внутренних дел вносят представление в суд об отмене условно-досрочного освобождения от отбывания наказания.
Сноска. Правила дополнены пунктом 21 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 19.08.2010 № 361 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Постановление об установлении ограничений условно-досрочно освобожденному лицу приобщается к материалам контрольного дела. Копия постановления вручается условно-досрочно освобожденному лицу под роспись в подлиннике.
Сноска. Правила дополнены пунктом 22 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 19.08.2010 № 361 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. При неприбытии на постоянное место жительства условно-досрочно освобожденного лица более 5 суток по неуважительным причинам и установлении фактов злостного уклонения от исполнения обязанностей, участковый инспектор полиции докладывает об этом письменным рапортом начальнику ГОРОВД и проводит первоначальные мероприятия по установлению его местонахождения и причин уклонения.
Сноска. Правила дополнены пунктом 23 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 19.08.2010 № 361 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. В случае совершения условно-досрочно освобожденным лицом неоднократных административных правонарушений (два и более раз) либо правонарушения, за которое был наложен административный арест, или злостного уклонения от исполнения обязанностей, предусмотренных статьей 178-2 УИК РК, начальник ГОРОВД направляет в суд мотивированное представление (приложение 6 к Правилам) об отмене условно-досрочного освобождения от отбывания наказания с приложением данных, характеризующих личность условно-досрочно освобожденного лица, его поведение и материалов контрольного дела.
Сноска. Правила дополнены пунктом 24 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 19.08.2010 № 361 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Осуществление контроля за условно-досрочно
освобожденными от отбывания наказания

25. Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамдарды бақылау олардың тұрғылықты жері бойынша жүзеге асырылады. Егер мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адам дәлелді себептер бойынша аталған мекенжайда тұра алмаса, ішкі істер органының бастығы оның арызына сәйкес оған қалалық, аудандық ішкі істер органы қызмет көрсететін аумақтың шегіндегі басқа жерде уақытша тұруға рұқсат беруі мүмкін.
26. Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамдардың сот жүктеген міндеттерін орындауын толыққанды бақылау мақсатында ішкі істер органдарының қызметкерлері:
1) мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамның мінез-құлқы туралы жұмыс орны және тұрғылықты жері бойынша азаматтардан және меншік нысанына қарамастан ұйымдардың әкімшіліктерінен мәліметтер сұрауға және алуға;
2) мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамды әңгімелесуге ішкі істер органына шақыруға, қажет болған жағдайда мұндай әңгімелерді туыстарының келісімі бойынша оларды қатыстыра отырып өткізуге;
3) мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамдардан сот жүктеген міндеттердің орындалуына байланысты мәселелер бойынша ауызша және жазбаша түрде түсініктерді талап етуге құқылы.
Ескерту. 26-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 2010.08.19 № 361 (ресми жарияланған күннен күнтізбелік он күн өткеннен соң күшіне енеді) бұйрығымен.
27. Учаскелік полиция инспекторы мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адаммен тұрғылықты жері бойынша сот жүктеген міндеттерді орындаудан жалтару және оның құқық бұзушылық жасау оқиғаларына жол бермеуі жөнінде ескерту жұмысын жүргізуге міндетті.
Ескерту. 27-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 2010.08.19 № 361 (ресми жарияланған күннен күнтізбелік он күн өткеннен соң күшіне енеді) бұйрығымен.
28. Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамның тұрғын үйіне барудың нәтижелері бойынша учаскелік полиция инспекторы немесе оны ҚАІІО бастығының нұсқауымен тексерген полиция қызметкері бақылау парағына (Ережеге 7-қосымша) тиісті белгі қояды.
29. Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамдардың ішкі істер органдарына келу міндеті бақылау жасау және профилактикалық сипатта әңгіме жүргізу мақсатында қолданылады. Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамның келу сағаттары, оның жұмысы мен оқуына әсер етпейтіндей есеппен белгіленеді.
30. Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамның ішкі істер органына келуін тіркеу қоғамдық қауіпсіздік бөлімшелерінде немесе учаскелік полиция пункттерінде жүзеге асырылады, бұл туралы арнайы тіркеу парағына (Ережеге 8-қосымша) белгі қойылады.

25. Контроль за условно-досрочно освобожденными лицами осуществляется по их месту жительства. Если по уважительным причинам, условно-досрочно освобожденное лицо не может проживать по данному адресу, начальник органа внутренних дел по его заявлению может разрешить ему временное проживание в другом месте, в пределах обслуживаемой городским районным органом внутренних дел территории.
26. В целях полноты осуществления контроля за исполнением возложенных судом обязанностей условно-досрочно освобожденными, сотрудники органов внутренних дел имеют право:
1) запрашивать и получать сведения о поведении условно-досрочно освобожденных лиц по месту работы и жительства от граждан и администрации организаций, независимо от форм собственности;
2) вызывать условно-досрочно освобожденных лиц на собеседование в органы внутренних дел, при необходимости проводить такие беседы в присутствии родственников, с их согласия;
3) требовать от условно-досрочно освобожденных лиц устные и письменные объяснения по вопросам, связанным с исполнением возложенных судом обязанностей.
Сноска. Пункт 26 с изменениями, внесенными приказом Министра внутренних дел РК от 19.08.2010 № 361 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. Участковый инспектор полиции обязан проводить с условно-досрочно освобожденным лицом по месту жительства предупредительную работу по недопущению случаев уклонения от исполнения возложенных судом обязанностей и совершения им правонарушений.
Сноска. Пункт 27 с изменениями, внесенными приказом Министра внутренних дел РК от 19.08.2010 № 361 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. По результатам каждого посещения жилища условно-досрочно освобожденного лица участковый инспектор полиции или сотрудник полиции, проверявший последнего, по указанию начальника ГОРОВД делает соответствующую отметку в листке контроля (приложение 7 к Правилам).
29. Обязательство являться в орган внутренних дел применяется в целях контроля за условно-досрочно освобожденными лицами, а также проведения бесед профилактического характера. Часы явок устанавливаются с таким расчетом, чтобы это не повлияло на работу и учебу условно-досрочно освобожденного лица.
30. Регистрация явки условно-досрочно освобожденного лица в орган внутренних дел осуществляется в подразделении общественной безопасности либо в участковых пунктах полиции, о чем делается отметка в специальном регистрационном листе (приложение 8 к Правилам).

31. Учаскелік полиция инспекторы сот жүктеген міндеттерді бұзудың әрбір фактісі бойынша баянат (Ережеге 9-қосымша) толтырады және тиісті материалдарды мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамның келуін қамтамасыз ете отырып, белгіленген тәртіппен сотқа жібереді.
Ескерту. 31-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 2010.08.19 № 361 (ресми жарияланған күннен күнтізбелік он күн өткеннен соң күшіне енеді) бұйрығымен.
32. Ішкі істер органының немесе соттың шақыртуы бойынша келмеген жағдайда мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамды мәжбүрлеп алып келу жүзеге асырылады.
33. Егер ішкі істер органының қызмет көрсету аумағында тұрмайтын мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамның сот жүктеген міндеттерді бұзғаны анықталса, әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама шара қолдану үшін сол адамға бақылауды жүзеге асыратын ішкі істер органына жіберіледі.
Ескерту. 33-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 2010.08.19 № 361 (ресми жарияланған күннен күнтізбелік он күн өткеннен соң күшіне енеді) бұйрығымен.
34. Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адам тұрғылықты жерінен ауданнан (қаладан, облыстан) тысқары шығу туралы мәселелерді мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамның жазбаша арызының шығу себебін профилактикалық есепте тұрған кезеңдегі мінез-құлқын сипаттайтын деректер көрсетілген учаскелік инспектордың баянаты негізінде ҚАІІО-ның бастығы немесе оның орынбасары қарайды. Қабылданған шешім туралы арызға тиісті жазба жазылады.
35. Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамға басқа жерге уақытша кетуге және онда бір тәуліктен артық болуға рұқсат берілген жағдайда қолхат арқылы бағыттық парақ (Ережеге 10-қосымша) беріледі, ол парақта басқа елді-мекенге шығуға рұқсат берілген күні, бару мақсаты мен болу мерзімі, мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамның ішкі істер органында тіркелуі, шақыру бойынша белгіленген уақытта ішкі істер органына келуі, тұрғылықты жері бойынша оны қадағалауды жүзеге асыратын учаскелік полиция инспекторына өзінің оралғаны туралы хабарлау міндеттері көрсетіледі. Учаскелік полиция инспекторы мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамның кеткені туралы ол келуге тиіс аумаққа қызмет көрсететін ішкі істер органына жазбаша түрде хабарлайды (Ережеге 11-қосымша).
36. Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адам басқа ішкі істер органы қызмет көрсететін аумаққа келісімен, қоғамдық қауіпсіздік бөлімшесінің қызметкері немесе учаскелік полиция инспекторы мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамдарды тіркеу журналының екінші бөліміне тіркейді және ішкі істер органы қызмет көрсететін аумаққа уақытша тұру үшін келген бағыттық парағына тиісті белгілер қойып, оларды ішкі істер органының мөрімен (мөртаңбасымен) растайды.

31. По каждому факту нарушения возложенных судом обязанностей участковый инспектор полиции составляет рапорт (приложение 9 к Правилам) и соответствующие материалы, которые в установленном порядке направляет в суд с обеспечением явки условно-досрочно освобожденного лица.
Сноска. Пункт 31 с изменениями, внесенными приказом Министра внутренних дел РК от 19.08.2010 № 361 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
32. В случае неявки по вызову в орган внутренних дел или в суд осуществляется принудительный привод условно-досрочно освобожденного лица.
33. Если нарушение возложенных судом обязанностей выявлено органом внутренних дел на территории обслуживания которого условно-досрочно освобожденное лицо не проживает, протокол об административном правонарушении для принятия мер направляется в орган внутренних дел, осуществляющий за этим лицом контроль.
Сноска. Пункт 33 с изменениями, внесенными приказом Министра внутренних дел РК от 19.08.2010 № 361 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
34. Вопросы о временном выезде лица, условно-досрочно освобожденного, с места постоянного жительства за пределы района (города, области), рассматривает начальник ГОРОВД или его заместитель, на основании письменного заявления условно-досрочно освобожденного лица и рапорта участкового инспектора, с указанием причин выезда, данных, характеризующих поведение лица в период нахождения на профилактическом учете. О принятом решении делается соответствующая запись на заявлении.
35. При разрешении условно-досрочно освобожденному лицу временного выезда в другой населенный пункт и нахождения там более суток, ему выдается под расписку маршрутный лист ( приложение 10 к Правилам), в котором указывается дата разрешения на выезд в другой населенный пункт, цель поездки и срок пребывания, обязанность условно-досрочно освобожденного лица зарегистрироваться в местном органе внутренних дел, являться по вызову в установленное время в орган внутренних дел, известить о своем возвращении участкового инспектора полиции, осуществляющего за ним контроль по месту постоянного жительства. О выезде условно-досрочно освобожденного лица участковый инспектор полиции письменно уведомляет орган внутренних дел, на территорию обслуживания которого он должен прибыть ( приложение 11 к Правилам).
36. По приезду условно-досрочно освобожденного лица на территорию обслуживания другого органа внутренних дел, сотрудник подразделения общественной безопасности или участковый инспектор полиции регистрирует прибывшего во второй части журнала регистрации УДО от отбывания наказания, прибывших на территорию обслуживания органа внутренних дел для временного проживания, вносит соответствующие отметки в маршрутный лист, заверяет их печатью (штампом) органа внутренних дел.

37. Учаскелік полиция инспекторы мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамның уақытша тұру мерзімі ішінде оның мінез-құлқы мен өмір сүру салтын қадағалауды жүзеге асырады, әңгімелесу үшін оның келу күндерін белгілейді, болу мерзімі аяқталғанда бағыттық парағына оның уақытша тұру жеріндегі мінез-құлқы туралы жазба енгізеді.
38. Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адам тұрғылықты жеріне оралған кезде бақылауды жүзеге асырушы учаскелік полиция инспекторы бағыттық парақтағы жазбалармен танысады, оған аталған адамның келгені туралы белгі қояды және бағыттық парақты бақылау ісіне тіркейді.
39. Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адам басқа елді мекенге тұрақты тұруға кеткен жағдайда:
1) бақылауды жүзеге асырушы ішкі істер органы мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамның тұратын аумақтағы ішкі істер органына ақпарат (Ережеге 12-қосымша) жібереді;
2) мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамның жаңа тұрғылықты мекенжайы бойынша келуін үш күн мерзімде тексереді және ақпарат жіберген органға хабарлайды;
3) мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамның таңдап алған тұрғылықты жері бойынша келгені туралы расталған қатынас хатты алған соң, оның бақылау ісін және криминалдық полициядағы бар ақпараттарды әрі қарай бақылауы үшін жаңа тұрғылықты жері бойынша ішкі істер органына жібереді;
4) бақылау ісін жолдаушы мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамның тұрғылықты жерін ауыстырғаны туралы үш күн мерзімде облыстық мекенжай бюросына хабарлайды ақпарат (Ережеге 13-қосымша). Осы тәртіппен мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адам қайталап қылмыс жасағаны үшін мерзімінен бұрын-шартты түрде босатудың күші жойылып сотталғанда, мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адам қайтыс болған кезде мекенжай бюросы хабарланады.
40. Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамға тұрғылықты жеріне кеткен кезде бақылау парағы (Ережеге 14-қосымша) беріледі, онда кеткен күні, жаңа тұрғылықты жерінің мекенжайы және жаңа тұрғылықты жері бойынша ішкі істер органына тіркелуге келу мерзімі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрінің 2007 жылғы 21 тамыздағы
N 340 бұйрығымен бекітілген Жазасын
өтеуден мерзiмiнен бұрын-шартты түрде
босатылған адамдардың мінез-құлқын
бақылауды жүзеге асыру ережесіне
1-қосымша
N_________бақылау ісі
____________________________________________________________________
мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылғанның тегі, аты, әкесінің аты
____________________________________________________________________
тұрғылықты мекенжайы
Бақылауды __________________________________________________________
ҚАІІО-ның атауы
учаскелік полиция инспекторы________________________________________
учаскелік полиция инспекторының атағы,
___________________________________________ жүзеге асырады
тегі және аты-жөні
Басталу күні:
200___жылғы "____" ______________
Жазаның өтелмеген бөлігі мерзімінің
аяқталу күні:
200___ жылғы "____" ______________
"Әкімшілік қадағалау туралы" Заңның
қолданысына түсетін адамдар санатына
өткізу күні
200___ жылғы "____" ______________
Бақылау ісін жүргізудің аяқталған
күні:
200___ жылғы "____" ______________
Іс 200____ жылғы "______" _____________ дейін мұрағатта сақталсын.
(есепке алу-қадағалау ісі мұқабасының ішкі жағына жазылады)
Бақылау ісіне тігілетін құжаттардың тізбесі

37. Участковый инспектор полиции в течение срока временного проживания, условно-досрочно освобожденного лица осуществляет наблюдение за его поведением и образом жизни, устанавливает ему дни явки для проведения бесед, по окончании срока пребывания вносит в маршрутный лист запись о его поведении по месту временного проживания.
38. При возвращении условно-досрочно освобожденного лица к постоянному месту жительства участковый инспектор полиции, осуществляющий за ним контроль, знакомится с записями в маршрутном листе, делает в нем отметку о прибытии данного лица и приобщает маршрутный лист к контрольному делу.
39. При выезде условно-досрочно освобожденного лица на постоянное место жительства в другой населенный пункт орган внутренних дел:
1) осуществляющий контроль направляет информацию ( приложение 12 к Правилам) в орган внутренних дел, на территории которого будет проживать условно-досрочно освобожденное лицо;
2) по новому месту жительства условно-досрочно освобожденного лица в трехдневный срок проверяет прибытие последнего по указанному адресу и извещает орган, направивший информацию;
3) после получения подтверждения о прибытии условно-досрочно освобожденного лица по избранному месту жительства направляет контрольное дело и имеющуюся в криминальной полиции информацию, в орган внутренних дел по новому месту жительства, для дальнейшего осуществления контроля;
4) направивший контрольное дело, в трехдневный срок письменно уведомляет о перемене условно-досрочно освобожденным лицом постоянного места жительства областное адресное бюро ( приложение 13 к Правилам). В таком же порядке уведомляется адресное бюро при: осуждении условно-досрочно освобожденного лица за повторное преступление, с отменой условно-досрочного освобождения; отмене условно-досрочного освобождения; смерти условно-досрочно освобожденного лица.
40. Условно-досрочно освобожденному лицу при выезде на постоянное место жительство выдается контрольный листок ( приложение 14 к Правилам), в котором указывается дата отъезда, адрес нового места жительства и срок явки на регистрацию в орган внутренних дел по новому месту жительства.
Приложение 1
к Правилам осуществления контроля
за поведением лиц, освобожденных
условно-досрочно от отбывания
наказания, утвержденным приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 21 августа 2007 года N 340
Контрольное дело N _________
_____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество условно-досрочно освобожденного
_____________________________________________________________________
адрес проживания
Контроль осуществляет участковый инспектор
полиции______________________________________________________________
наименование ГОРОВД
_____________________________________________________________________
звание, фамилия и инициалы участкового инспектора полиции
Дата заведения:
"____" ______________ 200___г.
Дата окончания срока неотбытой
части наказания:
"____" ______________ 200___г.
Дата перевода в категорию учета
лиц, подпадающих под действие
Закона об административном
надзоре:
"____" _______________200___г.
Дата окончания ведения КД:
"____" _______________200___г.
Дело хранить в архиве до "____" ______________ 200___г.
(печатается на внутренней стороне обложки учетно-наблюдательного дела)
Перечень
документов, находящихся в контрольном деле

1. Іске тігілген құжаттардың тізімдемесі
2. Бас бостандығынан айыру орындарынан босату туралы анықтаманың
көшірмесі
3. Мерзімінен бұрын-шартты түрде босату туралы сот қаулысының
көшірмесі
4. Мерзімінен бұрын-шартты түрде бұрын босатылған адамның
байланыстар сызбасы
5. Есепке алынған адамды ҚСжАЕК-нің деректері бойынша арнайы
тексерудің талабы
6. Соңғы соттылығы бойынша аудандық (қалалық, облыстық) сот
үкімінің көшірмесі (үкімнен үзінді көшірме)
7. Өмірбаян
8. Соттылығы туралы түсініктері
9. Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылғанға міндеттерді белгілеу
туралы сотқа жолданған ұсынымхаттың көшірмесі
10. Міндеттерді белгілеу туралы соттың қаулысы
11. Күзет карточкаларының көшірмесі
12. Әкімшілік құқық бұзушылық және сот жүктеген міндеттерді бұзу
туралы хаттамалардың көшірмелері
13. Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамды әкімшілік құқық
бұзушылық жасаған және жүктелген міндеттерді орындаудан
жалтарған жағдайда әкімшілік жауапқа тарту туралы ҚАІІО және
соттың қаулылары (оның ішінде әкімшілік айыппұлдарды төлеу
туралы түбіртек көшірмелері)
14. Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамға сот белгілеген
міндеттердің сақталуын бақылау парағы
15. Тіркеу парағы
16. Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адаммен әңгімелер
өткізу туралы анықтамалар
17. Бағыттық және бақылау парақтарының түбіршектері, бағыттық және
бақылау парақтары
18. Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамның өмір сүруін,
мінез-құлқын бақылауды жүзеге асыру үшін маңызы бар басқа да
құжаттар
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрінің 2007 жылғы 21 тамыздағы
N 340 бұйрығымен бекітілген Жазасын
өтеуден мерзiмiнен бұрын-шартты түрде
босатылған адамдардың мінез-құлқын
бақылауды жүзеге асыру ережесіне
2-қосымша
Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылғандарға арналған
бақылау істерін тіркеу журналы
200 _____ жылғы "_____"___________ басталды
200 _____ жылғы "_____"___________ аяқталды
Журналдың ішкі мазмұны
Бірінші бөлім
Бақылау ісінің
реттік нөмірі
Мерзімінен бұрын-шартты
түрде босатылған адамның
тегі, аты және әкесінің
аты
Жазаның өтелмеген бөлігі мерзімінің басталған күні
1
2
3
кестенің жалғасы
Жазаның өтелмеген
бөлігі мерзімінің
аяқталған күні
Мекенжай бюросына
хабарлама жіберілген
күні
Бақылауды жүзеге
асырушы учаскелік
инспектордың тегі
4
5
6
Екінші бөлім
N р/с
Мерзімінен бұрын-шартты
түрде босатылып
келушінің тегі, аты,
әкесінің аты
Тұрғылықты
жеріндегі
мекенжайы және
шығуға рұқсат
берген ҚАІІО-ның
атауы
Мерзімінен бұрын-шартты түрде боса-
тылған адам-
ның ҚАІІО-ға
тіркелген күні және
уақытша тұру
мерзімінің аяқталуы
1
2
3
4
кестенің жалғасы
Мерзімінен бұрын-шартты
түрде босатылған адамның уақытша
тұратын мекенжайы және
бақылауды жүзеге
асырушы учаскелік
инспектордың тегі
ҚАІІО-ға кезекті келетін
күні
Мерзімінен бұрын-шартты
түрде босатылған адамның
тұрақты тұратын жеріне
кеткені туралы ҚАІІО-ға
тіркелген күні және оның
мінез-құлқы туралы қысқаша
ақпарат
5
6
7
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрінің 2007 жылғы 21 тамыздағы
N 340 бұйрығымен бекітілген Жазасын
өтеуден мерзiмiнен бұрын-шартты түрде
босатылған адамдардың мінез-құлқын
бақылауды жүзеге асыру ережесіне
3-қосымша
___________________________________________________________
|     Мерзімінінен бұрын-шартты түрде босатылған адамның    |
|                    байланыстар сызбасы                    |
|___________________________________________________________|
_______________________________________________________
|    Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамның   |
|                 тегі, аты, әкесінің аты               |
|_______________________________________________________|
|
|
V
_______________________________
|                               |
|                               |
_______   |     _________      ________   |   ___________________
| Әкесі |<_|_>  | Жақын   |    |  Алыс  |<_|_>| Достары, таныстары|
|_______|  |    |туыстары |    |туыстары|     |  (мекенжайлары    |
|    |_________|    |________|     |   лақап аттары)   |
|         |             |          |___________________|
|         V             V                    |
_______   |     ____________   ________                V
| Шешесі|<_|    | Аға-інілері| | Немере |      ___________________
|_______|       |____________| | ағасы  |     |                   |
|         |________|     |___________________|
|             |                    |
V             V                    V
____________   ________       ___________________
| Апа-қарын- | | Немере |     |                   |
|  дастары   | | әпкесі |     |___________________|
|____________| |________|
Әр бөлімде тегі, аты, әкесінің аты, тұрғылықты мекенжайы, жұмыс орны, лақап аттары, сотты болғандығы көрсетіледі (сызбаға барлық достары, таныстары мен туыстары енгізіледі).
Сызбаны жасаған:
____________________         ______________________
лауазымы, атағы              тегі және аты-жөні
200_____ жылғы "_______" _____________
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрінің 2007 жылғы 21 тамыздағы
N 340 бұйрығымен бекітілген Жазасын
өтеуден мерзiмiнен бұрын-шартты түрде
босатылған адамдардың мінез-құлқын
бақылауды жүзеге асыру ережесіне
4-қосымша
Күзет карточкасы
Тегі _______________________________________________________________
Аты ________________________________________________________________
Әкесінің аты _______________________________________________________
Туған күні мен туған жері __________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
____________________________________________________________________
Паспорты (куәлігі)____________N _____________________________
____________________________________________________ берілген
Бас бостандығынан айыру орындарынан мерзімінен бұрын-шартты түрде
босатылған.
Аталған адамның мінез-құлқын бақылауды _____________________________
ішкі істер органы
__________________________________________________ жүзеге асырады.
қызметкерінің лауазымы, атағы, тегі және аты-жөні
_____________________________________________________ бастығы
ішкі істер органы
____________________________________________________________________
атағы, қолы, тегі және аты-жөні
200____ жылғы "_______" ________________
Күзет карточкасы адамның облыстан (республикадан) тыс, жаңа тұрғылықты жерге қоныс аударған, қайта қылмыс жасап, мерзімінен бұрын-шартты түрде босату шарасы өзгертілгені, жазаның өтелмеген бөлігінің мерзімі аяқталғаны, қайтыс болғаны туралы хабарлама алған кезде алынып тасталуы тиіс.

1. Опись документов, находящихся в деле
2. Копия справки об освобождении из мест лишения свободы
3. Копия постановления суда об условно-досрочном освобождении
4. Схема связи условно-досрочно освобожденного
5. Требование спец. проверки подучетного по данным УКПСиСУ
6. Копия приговора (выписка из приговора) районного (городского, областного) суда по последней судимости
7. Автобиография
8. Объяснение о судимостях
9. Копия сообщения в суд об установлении обязанностей за условно-досрочно освобожденным
10. Постановление суда об установлении обязанностей
11. Копии сторожевых карточек
12. Копии протоколов об административных правонарушениях и нарушениях обязанностей, возложенных судом
13. Постановления ГОРОВД и суда о привлечении условно-досрочно освобожденного к ответственности за административные правонарушения и уклонение от возложенных обязанностей (в т.ч. копии квитанций об уплате административных штрафов)
14. Листок контроля за соблюдением условно-досрочно освобожденным возложенных на него судом обязанностей
15. Регистрационный лист
16. Справки о проведении бесед с условно-досрочно освобожденным
17. Корешки маршрутных и контрольных листков, маршрутные и контрольные листки
18. Другие материалы, имеющие значение для осуществления контроля за поведением и образом жизни условно-досрочно освобожденного
Приложение 2
к Правилам осуществления контроля
за поведением лиц, освобожденных
условно-досрочно от отбывания
наказания, утвержденным приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 21 августа 2007 года N 340
Журнал
регистрации контрольных дел
на условно-досрочно освобожденных
Начат "___" ________________200__г.
Окончен "___" ________________200__г.
Внутреннее содержание журнала
Первая часть
Порядковый
номер
контрольного
дела
Фамилия,
имя и отчество
условно-
досрочно
освобожденного
Дата
начала
срока
неотбытой
части
наказания
Дата
окончания
срока
неотбытой
части
наказания
Дата
направления
уведомления
в адресное
бюро
Фамилия
участкового
инспектора,
осуществ-
ляющего
контроль
1
2
3
4
5
6
Вторая часть
N
п\п
Фамилия,
имя и
отчество
прибывшего
условно-
досрочно
освобож-
денного
Адрес
постоянного
места
жительства и
наименование
ГОРОВД,
выдавшего
разрешение
на выезд
Дата
регистрации
условно-
досрочно
освобож-
денного
в ГОРОВД
и срок
окончания
времен.
прожив.
Адрес
временного
проживания
условно-
досрочно
освобож-
денного и
фамилия
участкового
инспектора,
осуществ-
ляющего
контроль
Дата
очередной
явки в
ГОРОВД
Дата
регистрации
в ГОРОВД об
убытии на
постоянное
место
жительство
и краткая
информация
о поведении
условно-
досрочно
освобож-
денного
1
2
3
4
5
6
7
Приложение 3
к Правилам осуществления контроля
за поведением лиц, освобожденных
условно-досрочно от отбывания
наказания, утвержденным приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 21 августа 2007 года N 340
_______________________________________________________
|                                                       |
|                        Схема                          |
|          связей условно-досрочно освобожденного       |
|_______________________________________________________|
______________________________________
|                                      |
|                Ф.И.О.                |
|    условно-досрочно освобожденного   |
|______________________________________|
|
_______________________V___________
________     |    __________     __________      |     ________________
|        |    |   |          |   |          |          |                |
|  Отец  |<---|-->| Близкие  |   | Дальние  |<----|--->|Друзья, знакомые|
|        |    |   | родствен-|   | родствен-|          |(адреса, клички)|
|________|    |   |  ники    |   |  ники    |          |                |
|   |__________|   |__________|          |________________|
|         |             |                         |
|         V             V                         V
________     |    __________     __________            ________________
|        |    |   |          |   |          |          |                |
|  Мать  |<---|   |   Брат   |   |   Дядя   |          |                |
|________|        |__________|   |__________|          |________________|
|             |                         |
|             |                         |
V             V                         V
__________     __________            ________________
|          |   |          |          |                |
|  сестра  |   |   Тетя   |          |                |
|__________|   |__________|          |________________|
|             |                         |
|             |                         |
V             V                         V
__________     __________            ________________
|          |   |          |          |                |
|          |   |          |          |                |
|__________|   |__________|          |________________|
В каждом блоке указываются: Ф.И.О., адрес, место работы, клички,
судимости (в схему вносятся все имеющиеся друзья, знакомые и родственники).
Схему составил:
_____________________                      ______________________
должность, звание                          фамилия и инициалы
"____"_____________ 200___г.
Приложение 4
к Правилам осуществления контроля
за поведением лиц, освобожденных
условно-досрочно от отбывания
наказания, утвержденным приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 21 августа 2007 года N 340
Сторожевая карточка
Фамилия __________________________________________________________
Имя ______________________________________________________________
Отчество _________________________________________________________
Дата и место жительства __________________________________________
__________________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________
Паспорт (удостоверение)_______________№ N _______________________,
выдан __________________________________________________________________
Освобожден (на) из мест лишения свободы условно-досрочно.
Контроль за поведением указанного лица осуществляет ______________
________________________________________________________________________
должность, звание, фамилия и инициалы работника ОВД
Начальник _________________________________
органа внутренних дел
___________________________________________
звание, подпись, фамилия и инициалы
"____" __________________200___г.
Сторожевая карточка подлежит изъятию при получении уведомления
о переезде лица на новое местожительство за пределы области (республики),
осуждении за повторное преступление с отменой условно-досрочного освобождения,
истечении срока неотбытой части наказания, смерти.

(көлемі 100х140 мм)
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2007 жылғы 21 тамыздағы
N 340 бұйрығымен бекітілген
Жазасын өтеуден мерзімінен
бұрын-шартты түрде
босатылған адамдардың мінез
құлқын бақылауды жүзеге
асыру ережесіне 5-қосымша
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 2010.08.19 № 361 (ресми жарияланған күннен күнтізбелік он күн өткеннен соң күшіне енеді) бұйрығымен.
Бекітемін
______________________бастығы
ҚАІІБ-нің атауы
_____________________________
атағы, Т.А.Ә. қолы
20__жылғы «____»_____________
Мерзімінен шарты-түрде босатылған адамға қатысты
міндеттерді белгілеу туралы
қаулы
______________________________________________учаскелік полиция
(ҚАІІО-ның атауы)
инспекторы __________________________________________________________
(Т.А.Ә., атағы)
_____________________________________________________________________
(соттың толық атауы)
20__ жылғы «__»____________сот қаулысын қарап, оған сәйкес __________
______________________________________________________жазасын өтеуден
(шартты мерзімінен бұрын босатылған адамның Т.А.Ә.)
шартты мерзімінен бұрын босатылды және оған мынадай міндеттер жүктелді:
1.__________________________________________________________________
2.__________________________________________________________________
3.__________________________________________________________________
Ескертпе: Егер сот қаулысында тек Қазақстан Республикасы ҚАК-нің 178-2-бабына сілтеме жасалған жағдайда «ҚАК-нің 178-2-бабында көзделген......... міндеттер жүктелді».
20___ «____»___________ сот қаулысы күшіне енгеннен соң шартты мерзімінен бұрын босатылған ________________________________________
_____________________________________________ мына мекен-жай бойынша тұруға келді.
Қазақстан Республикасы ҚАК-нің 178-2-бабына сәйкес тиісті бақылауды қамтамасыз ету мақсатында шартты мерзімінен бұрын босатылғанға сот жүктеген міндеттерді белгілеу қажет.
Баяндалғанның негізінде, Қазақстан Республикасы ҚАК-нің 178-2-бабын басшылыққа ала отырып,
Қаулы етемін:
____________________________________________________қатысты мынадай
тегі, аты-жөні
міндеттер белгіленсін:
1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
Ескертпе: Шектеулер тізімі шартты мерзімінен бұрын босатылған адамға Қазақстан Республикасы ҚАК-нің 178-2-бабына сәйкес сот жүктеген міндеттермен қатаң сәйкестікте белгіленеді.
___________________________________учаскелік полиция инспекторы
ҚАІІБ-нің атауы
_______________________________________________________________
атағы, Т.А.Ә.
20____жылғы «____»______________
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрінің 2007 жылғы 21 тамыздағы
N 340 бұйрығымен бекітілген Жазасын
өтеуден мерзiмiнен бұрын-шартты түрде
босатылған адамдардың мінез-құлқын
бақылауды жүзеге асыру ережесіне
6-қосымша
___________________ сотының төрағасы
_______________________ мырзаға
Ұсыныс
200___ жылғы "____" ___________бастап Қазақстан Республикасы ҚК "_____" бабы бойынша "____" жылға сотталған, бас бостандығынан
айыру орындарынан жазасын өтеуден мерзiмiнен бұрын-шартты түрде босатылған адамның "____" жазасын өтемеген мерзімі 200_______жылғы
"___"_____жылдан бастап__________мекенжайында тұратын_________жылы
туған азамат(ша)__________________________________________________
_____________________ профилактикалық есепте тұратынын хабарлаймын.
ҚАІІО атауы
Азамат (ша)_______________________жазасын өтеуден мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылғаннан кейін ішкі істер органдарының ескертуіне қарамастан, түзелу жолына түспеді, құқыққа қарсы өмір сүруді жалғастыруда және (сот белгілеген міндеттерді) құқық бұзушылықтарға жол беруде.
____________________________________________________________________
(белгіленген міндеттерді бұзу) әкімшілік құқық бұзушылық жасаған
немесе жүктелген міндеттемелерді бұзу және олар
____________________________________________________________________
бойынша есептегі адамға қатысты қабылданған әкімшілік ықпал ету
шаралары көрсетіледі )
____________________________________________________________________
Алайда, қабылданған шараларға қарамастан, азамат (ша) тағы да құқық
бұзушылық жасады (сот белгілеген міндеттерді орындаудан жалтарды)
____________________________________________________________________
(жол берілген құқық бұзушылық немесе белгіленген міндеттерді
орындамауы көрсетіледі.)
Жоғарыда баяндалғанды ескере отырып және Қазақстан Республикасы ҚАК 178-2-бабы, және Қазақстан Республикасы ҚК 70-бабының "а" тармағын басшылыққа ала отырып,
Сізден азамат (ша) ______________________________жазадан мерзімінен
тегі, аты, әкесінің аты.
бұрын-шартты түрде босатуды алып тастау мәселесін шешуіңізді
сұраймын
____________________________бастығы
ҚАІІО атауы,
____________________________   200____ жылғы "______ "______________
атағы, тегі, аты,
әкесінің аты, қолы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрінің 2007 жылғы 21 тамыздағы
N 340 бұйрығымен бекітілген Жазасын
өтеуден мерзiмiнен бұрын-шартты түрде
босатылған адамдардың мінез-құлқын
бақылауды жүзеге асыру ережесіне
7-қосымша
Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамға қатысты
белгіленген міндеттердің сақталуын бақылау парағы
Тегі ________________________ Аты __________________________________
Әкесінің аты _______________________________________________________
Туған күні және туған жері _________________________________________
____________________________________________________________________
Тұрғылықты мекенжайы _______________________________________________
____________________________________________________________________
Бақылау мерзімі ________________бастап___________________ дейін
N р/с
Мерзімінен бұрын-шартты түрде
босатылған адамды
тұрғылықты жері
бойынша тексерген
қызметкердің лауазымы, атағы,
тегі
Тексеру күнімен уақыты
Тексеру нәтижелері
(үйінде болды,
болған жоқ)
Белгіленген міндеттерді
бұзғаны үшін
мерзімінен
бұрын-шартты түрде босатылған
адамға
қолданылған
шаралар
1
2
3
4
5
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрінің 2007 жылғы 21 тамыздағы
N 340 бұйрығымен бекітілген Жазасын
өтеуден мерзiмiнен бұрын-шартты түрде
босатылған адамдардың мінез-құлқын
бақылауды жүзеге асыру ережесіне
8-қосымша
Тіркеу парағы
Азамат (ша) ________________________________________________________
мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамның тегі,
аты және әкесінің аты
____________________________________________________________________
ҚАІІО ______________________________________________________________
ҚАІІО-ның толық атауы
Жазаның өтелмеген бөлігінің мерзімі _________________________ дейін
Тіркелу үшін белгіленген күні мен уақыты __________________________
N р/с
Тіркеуді жүргізген
қызметкердің лауазымы, атағы,
тегі
Тіркелген
күні
Мерзімінен бұрын-шартты
түде босатылған
адамның қолы
Ескерту
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрінің 2007 жылғы 21 тамыздағы
N 340 бұйрығымен бекітілген Жазасын
өтеуден мерзiмiнен бұрын-шартты түрде
босатылған адамдардың мінез-құлқын
бақылауды жүзеге асыру ережесіне
9-қосымша
_________________________________
ҚАІІО толық атауы
бастығы __________________________
Баянат
200___ жылғы "___" ___________ ҚР ҚК "_____" бабы бойынша "____" жылға сотталған, бас бостандығынан айыру орындарынан жазасын өтеуден мерзiмiнен бұрын-шартты түрде босап шыққан_________________ мекенжайында тұратын________жылы туған азамат(ша)__________________
тегі, аты, әкесінің аты
ішкі істер органдарының ескертуіне қарамастан, құқыққа қарсы өмір сүруін және сот белгілеген міндеттемелерді, құқық бұзушылығын әкімшілік жауапкершілікке тартылды, міндеттерді орындаудан жалтарды
____________________________________________________________________
(әкімшілік қадағалау ережесін немесе белгіленген шектеулерді бұзу
____________________________________________________________________
және олар бойынша қадағаланушыға қатысты қабылданған әкімшілік әсер
ету шаралары көрсетіледі)
Алайда, қабылданған шараларға қарамастан, азамат (ша) тағы да
құқық бұзушылық жасады _____________________________________________
(жол берілген құқық бұзушылық
____________________________________________________________________
немесе белгіленген міндеттемелерді орындамауы көрсетіледі.)
Жоғарыда баяндалғанды ескере, Қазақстан Республикасы ҚАК-нің
178-2-бабын басшылыққа ала отырып, Сізден азамат (ша)_______________
тегі, аты, әкесінің аты
қатысты құжаттарды жазасын өтеуден мерзімінен бұрын-шартты түрде
босатуды алып тастау мәселесін шешу үшін аудандық, қалалық сотқа
жолдау мәселесін шешуіңізді сұраймын.
______________________________________
ҚАІІО-ның атауы, учаскелік полиция
______________________________________
инспектордың атағы, тегі, аты,
әкесінің аты, қолы
200_____ "______" ____________
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрінің 2007 жылғы 21 тамыздағы
N 340 бұйрығымен бекітілген Жазасын
өтеуден мерзiмiнен бұрын-шартты түрде
босатылған адамдардың мінез-құлқын
бақылауды жүзеге асыру ережесіне
10-қосымша
Бағыт парағының түбіршегі
Азамат(ша)_______________________
тегі, аты, әкесінің аты
_________________________________
_________________________________
елді мекеннің атауы
_____________ күн мерзімге шығуға
рұқсат берілді.
Рұқсат берілген күні_____________
Болу уақыты________________бастап
________________дейін белгіленген.
Азамат(ша)________________________
тегі және аты-жөні
елді мекенге келгеннен кейін
жергілікті ішкі істер органында
тіркелуге міндетті екендігі
ескертілді.
Ескертумен таныстым
200____жылғы "____"______________
_________________________________                қолы
БАҒЫТ ПАРАҒЫ
Тегі__________ Аты___________
Әкесінің аты_________________
Туған күні мен туған жері_________________________
Тұрғылықты мекен жайы_________________________
Жазасын өтеуден мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған
күні_________________________
Жазаның өтелмеген мерзімі
_______бастап___________ дейін
Бақылауды жүзеге асыратын ішкі
істер бөлімінің атауы ________
______________________________
Бақылаудағы адамның баратын елді мекеннің атауы___________
______________________________Сапардың мақсаты______________
______________________________
Осы елді мекенде болу мерзімі
_________бастап_______________
дейін белгіленген.
______________________________
ҚАІІО-ның атауы
_______________________бастығы
атағы,
______________________________
қолы, тегі, аты-жөні
Бағыт парағының сыртқы жағы
200______жылғы "_____"_____________________
_____________________________________ келді.
елді мекеннің атауы
__________________________________ кезекшісі
ҚАІІО-ның атауы
М.О.________________________________________
атағы, қолы, тегі, аты-жөні
Уақытша тұратын жеріндегі учаскелік полиция инспекторына келгені туралы белгі.

(размер 100х140 мм)
Приложение 5
к Правилам осуществления контроля
за поведением лиц, освобожденных
условно-досрочно от отбывания
наказания
Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 19.08.2010 № 361 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утверждаю
Начальник _____________________
наименование ГОРОВД
_______________________________
звание, Ф.И.О. подпись
"______" _______________ 20__ г.
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
об установлении ограничений в отношении условно-досрочного
освобожденного лица
Участковый инспектор полиции ________________________________
наименование ГОРОВД
___________________________________________________________________
звание Ф.И.О.
рассмотрев постановление суда _____________________________________
полное наименование суда
от "_____" ________ 20_____ г., в соответствии с которым __________
___________________________________________________________________
Ф.И.О. условно-досрочно освобожденного лица
освобожден(а) условно-досрочно от отбывания наказания и на него (е)
возложены следующие обязанности:
1. __________________________________________________________
2. __________________________________________________________
3. ___________________________________________________ и т.д.
Примечание: В случае, когда в постановлении суда имеется только
ссылка на ст. 178-2 УИК РК указывается: – ".... возложены обязанности
предусмотренные ст. 178-2 УИК РК".
"_____" __________ 20__ г. после вступления в законную силу
постановления суда условно-досрочно освобожденный(ая) _____________
___________________________________________________________________
прибыл(а) на место проживания по
адресу: ___________________________________________________________
_________________________ и мною поставлен на профилактический учет.
В соответствии со ст. 178-2 УИК РК, в целях обеспечения
надлежащего контроля необходимо установить ограничения по возложенным
судом обязанностям на условно-досрочно освобожденного (ую)
На основании изложенного, руководствуясь ст. 178-1 УИК РК
Постановил:
Установить в отношении ______________________________________
Ф.И.О.
следующие ограничения:
1. __________________________________________________________
2. __________________________________________________________
3. ____________________________________________________ и т.д.
Примечание: Перечень ограничений устанавливается в строгом
соответствии с обязанностями возложенными судом на условно-досрочно
освобожденное лицо в соответствии со статьей 178-2 УИК РК.
Участковый инспектор полиции ________________________________
звание, Ф.И.О.
"____" ___________ 200__ г.
Приложение 6
к Правилам осуществления контроля
за поведением лиц, освобожденных
условно-досрочно от отбывания
наказания, утвержденным приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 21 августа 2007 года N 340
Председателю ___________________
гор.рай.суда
________________________________
Представление
Сообщаю, что на профилактическом учете _____________________________
наименование ГОРОВД
с "___"____ 200_ г. состоит гражданин (ка) ______________________________,
проживающий (ая) по адресу,____________________________ ранее судимый (ая)
в _____ г. по ст.ст. ___ УК РК к ___ годам лишения свободы и освобожденный
(ая) условно-досрочно _____ на неотбытый срок наказания.
Гр. __________________________, несмотря на предупреждения органов
внутренних дел, после освобождения условно-досрочно от отбывания наказания,
на путь исправления не встал (а), продолжает вести противоправный образ
жизни и допускать правонарушения (установленные судом обязанности),
Так,______________________________________________________________________
(указать допущенные административные правонарушения (нарушения
__________________________________________________________________________
установленных обязанностей)
__________________________________________________________________________
и какие по ним в отношении подучетного принимались меры административного
__________________________________________________________________________
воздействия)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Однако, несмотря на принятые к нему меры, гражданин (ка) вновь
совершил (а) правонарушение (уклонился от исполнения судебных обязанностей
__________________________________________________________________________
(указать допущенное правонарушение
__________________________________________________________________________
или установленных обязанностей)
Учитывая изложенное, руководствуясь  ст. 178-2 УИК РК и  ст. 70 ч. 7 п. "а"
УК РК, прошу Вас решить вопрос об отмене гр. _____________________________
фамилия имя, отчество
условно-досрочного освобождения от наказания.
Начальник____________________________
наименование ГОРОВД,
_____________________________________
звание, фамилия и инициалы, подпись
"____" ________________200__г.
Приложение 7
к Правилам осуществления контроля
за поведением лиц, освобожденных
условно-досрочно от отбывания
наказания, утвержденным приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 21 августа 2007 года N 340
Листок контроля
за соблюдением установленных обязанностей
условно-досрочно освобожденным
Фамилия ________________________ Имя _______________________________
Отчество ___________________________________________________________
Дата и место рождения ______________________________________________
____________________________________________________________________
Адрес __________________________________________
____________________________________________________________________
Сроком с ________________ по ____________________________
____________________________________________________________________
N
п\п
Должность, звание,
фамилия сотрудника,
проверявшего условно-
досрочно освобожден-
ного по месту
жительства
Дата
и время
проверки
Результаты
проверки
(находился
дома,
отсутствовал)
Меры,
принятые
к условно-
досрочно
освобожденному
за нарушение
установленных
обязанностей
Приложение 8
к Правилам осуществления контроля
за поведением лиц, освобожденных
условно-досрочно от отбывания
наказания, утвержденным приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 21 августа 2007 года N 340
Регистрационный лист
На гр-на (ку) ______________________________________________________
фамилия, имя и отчество лица, условно-досрочно освобожденного
__________________________________________________________________________
ГОРОВД ___________________________________________________________________
полное наименование ГОРОВД
Со сроком неотбытой части наказания с _________________ по _______________
Дата и время, установленные для регистрации ________________________
__________________________________________________________________________
N
п\п
Должность,
звание фамилия
сотрудника,
производящего
регистрацию
Дата
регист-
рации
Подпись
условно-
досрочно
освобожден-
ного
Примечание
Приложение 9
к Правилам осуществления контроля
за поведением лиц, освобожденных
условно-досрочно от отбывания
наказания, утвержденным приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 21 августа 2007 года N 340
Начальнику ________________________
полное наименование ГОРОВД
___________________________________
Рапорт
Докладываю, что гражданин (ка) ____________________________________,
проживающий (ая) по адресу,____________________________ ранее судимый (ая)
в ______г. по ст.ст. ___ УК РК к ___ годам лишения свободы и освобожденный
(ая) условно-досрочно от отбывания наказания, на путь исправления не встал
(а) и несмотря на предупреждения органов внутренних дел продолжает вести
противоправный образ жизни и допускать правонарушения, установленные судом
обязанности. Привлекался к административной ответственности, уклонялся
от исполнения обязанностей________________________________________________
(указать допущенные административные правонарушения,
__________________________________________________________________________
нарушения установленных обязанностей,
__________________________________________________________________________
и какие по ним в отношении него принимались
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Однако, несмотря на принятые меры, гражданин (ка) вновь совершил (а)
нарушение ________________________________________________________________
(указать допущенное административное правонарушение,
__________________________________________________________________________
факт уклонения от исполнения обязанностей
Учитывая изложенное, руководствуясь  ст. 178-2 УИК РК, прошу Вас решить
вопрос о направлении материалов на гр. ___________________________________
фамилия и инициалы
в городской, районный суд для решения вопроса об отмене условно-досрочного
освобождения от наказания.
_____________________________
УИП, наименование ГОРОВД
_____________________________________
звание, фамилия и инициалы, подпись
"____" ____________200___г.
Приложение 10
к Правилам осуществления контроля
за поведением лиц, освобожденных
условно-досрочно от отбывания
наказания, утвержденным приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 21 августа 2007 года N 340
Корешок
маршрутного листа
Гр-на (ка)______________________
фамилия имя отчество
________________________________
разрешено выехать_______________
наименование
________________________________
населенного пункта
сроком на ______________дня (ей)
Дата разрешения_________________
Срок пребывания установлен с ___
____________до__________________
Гр-н (ка)_______________________
фамилия и инициалы
предупрежден (а), что по
прибытии в населенный пункт
обязан (а) зарегистрироваться
в местном органе внутренних дел
(подразделение общественной
безопасности).
С предупреждением ознакомлен (а)
"____" _____________200___г.
_________________________
подпись
МАРШРУТНЫЙ ЛИСТ
Фамилия ________________Имя _____________
Отчество_________________________________
Дата и место рождения ___________________
Адрес постоянного места жительства_______
_________________________________________
Дата условно-досрочного освобождения
от отбывания наказания
_________________________________________
Срок неотбытой части наказания
с "____" ___________ 200_ г по
"____" _________________200__г.
Наименование органа внутренних дел,
осуществляющего контроль ________________
_________________________________________
Наименование населенного пункта,
куда следует подконтрольный _____________
_________________________________________
Цель поездки_____________________________
Срок пребывания в данном населенном
пункте установлен с______________________
до ______________________________________
Начальник ___________________________
наименование органа
___________________________
внутренних дел, звание
___________________________
подпись фамилия, инициалы
Оборотная сторона маршрутного листа
Прибыл (а) в __________________________
наименование населенного пункта
"___"______________200___г.
Дежурный ______________________________
наименование ГОРОВД
М.П. _____________________________
звание, подпись, фамилия и инициалы
Отметки о явке к участковому инспектору
полиции месту временного проживания.

1. 200___жылғы "_____"______________________
ҚАІІО қызметкерінің қолы
2. 200___жылғы "____"_______________________
ҚАІІО қызметкерінің қолы
_____________________________________ кетті.
елді мекеннің атауы
__________________________________ кезекшісі
М.О. ______________________________________
атағы, қолы, тегі, аты-жөні
200__жылғы "___"_________ тұрғылықты жеріне
келді.
________________учаскелік полиция инспекторы
ҚАІІО-ның атауы
___________________________________________
атағы, қолы, тегі, аты-жөні
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрінің 2007 жылғы 21 тамыздағы
N 340 бұйрығымен бекітілген Жазасын
өтеуден мерзiмiнен бұрын-шартты түрде
босатылған адамдардың мінез-құлқын
бақылауды жүзеге асыру ережесіне
11-қосымша
Ішкі істер органының             _____________________________
мөртаңбасы                              ҚАІІО-ның атауы
___________________ бастығына
Хабарлама
200____ жылғы "______" _____________ туған, ________________________
________________________________________ мекенжайы бойынша тұратын
тұрғылықты мекенжайы
мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған азамат (ша)
____________________________________________________________________
тегі, аты,  әкесінің аты
200___ жылғы "______" ______________________________________________
сапардың мақсаты
____________________________________________________ тәулік мерзімге
елді мекеннің атауы
шығуға рұқсат етілді. Ол жерде _____________________________________
мекенжайы бойынша __________ бастап ___________________ дейін тұрады.
Жоғарыда баяндалғандарға байланысты уақытша тұратын жері бойынша
азамат (ша) ________________________________________________________
тегі, аты-жөні
мінез-құлқы мен өмір сүру салтын бақылауды ұйымдастыруды, оның
тарапынан болған құқық бұзушылықтар туралы _________________________
ішкі істер бөліміне хабарлауды сұраймын.
_________________________________________ бастығы
ҚАІІО атауы,
___________________________________________________
қолы, тегі, аты-жөні
200______ жылғы "_____"______________
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрінің 2007 жылғы 21 тамыздағы
N 340 бұйрығымен бекітілген Жазасын
өтеуден мерзiмiнен бұрын-шартты түрде
босатылған адамдардың мінез-құлқын
бақылауды жүзеге асыру ережесіне
12-қосымша
Ішкі істер органының                 ___________________________
мөртаңбасы                                 ҚАІІО-ның атауы
__________________бастығына
Профилактикалық есепте тұратын, бас бостандығын айыру орындарынан
мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған азамат(ша)
____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты
_________________________________________________________ тұрғылықты
мекенжайын өзгерту және __________________________________ мекенжайы
бойынша шығу ниетінде екенін хабарлаймын.
Жоғарыда баяндалғандарға байланысты уақытша тұратын жері бойынша
азамат (ша) ________________________________________________________
тегі, аты-жөні
жаңа тұрғылықты жеріне уақтылы келуін бақылауды ұйымдастыруды сұраймын.
Бақылау ісі азамат (ша)_____________________________________________
тегі, аты-жөні
жаңа тұрғылықты жеріне келгені туралы растау қағаз алғаннан кейін
жіберіледі.
____________________________________________ бастығы
ҚАІІО атауы
___________________________________________________
қолы, тегі, аты-жөні
200 ___ жылғы "_________"_____________________
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрінің 2007 жылғы 21 тамыздағы
N 340 бұйрығымен бекітілген Жазасын
өтеуден мерзiмiнен бұрын-шартты түрде
босатылған адамдардың мінез-құлқын
бақылауды жүзеге асыру ережесіне
13-қосымша
Ішкі істер органының                 ___________________________
мөртаңбасы                                 бюросының атауы
___________________________
атауы
Бас бостандығын айыру орындарынан мерзімінен бұрын-шартты түрде
босатылған,
200_____жылғы "_______"____________________ күзет парағы ашылған
азамат (ша) ________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты
____________________________________________________________________
туған күні, тұрғылықты мекенжайы
мекенжайы бойынша жаңа тұрғылықты жерге кетті, бас бостандығынан айыруға сотталған, жазадан мерзімінен бұрын-шартты түрде босату мерзімі аяқталғанына байланысты, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған күнінен бастап 3 жыл мерзімін өтеуіне не болмаса соты болуының өтелуіне немесе алынуына (керегін сызыңыз) байланысты қадағаланушы адамдар есебінен шығарылуы тиіс екенін хабарлаймын.
_________________________________________ бастығы
ҚАІІО-ның атауы
_________________________________________________
қолы, тегі және аты-жөні
200______ жылғы "______"______________
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрінің 2007 жылғы 21 тамыздағы
N 340 бұйрығымен бекітілген Жазасын
өтеуден мерзiмiнен бұрын-шартты түрде
босатылған адамдардың мінез-құлқын
бақылауды жүзеге асыру ережесіне
14-қосымша
Бақылау парағының түбіршегі
________________________________
елді мекеннің атауы
________шығатын азамат(ша)______
________________________________
________________________________
тегі, аты, әкесінің аты
Шығу күні
________________________________
Азамат(ша)______________________
тегі және аты-жөні
елді мекенге келгеннен кейін
жергілікті ішкі істер органына
тіркелуге міндетті екендігі
ескертілді.
Ескертумен таныстым
200__ жылғы "____"______________
______________________________
қолы
БАҚЫЛАУ ПАРАҒЫ
Тегі______________Аты___________
Әкесінің аты____________________
Туған күнімен туған жері________
________________________________
Тұрғылықты мекенжайы____________
________________________________
Жазасын өтеуден мерзімінен
бұрын-шартты түрде босатылған
күні____________________________________________________________
Жазаның өтелмеген мерзімінің аяқталған күні__________________
Мерзімінен бұрын-шартты түрде босатылған адамның таңдап алған елді мекенге шығу күні__________
________________________________
Тіркелуге келген күні___________
________________________________
_________________________бастығы
ҚАІІО атауы,
________________________
атағы,
________________________
тегі, аты-жөні, қолы

1. "___" ______________ 200__г.
________________________________
подпись сотрудника ГОРОВД
2. "___" ______________ 200__г.
________________________________
подпись сотрудника ГОРОВД
Убыл (а) из___________________________
наименование населенного пункта
Дежурный _____________________________
М.П.  ________________________________
звание, подпись, фамилия и инициалы
Прибыл (а) к постоянному месту жительства
"___" ____________200__г.
Участковый инспектор полиции __________
_______________________________________
наименование ГОРОВД
_______________________________________
звание, подпись, фамилия и инициалы
Приложение 11
к Правилам осуществления контроля
за поведением лиц, освобожденных
условно-досрочно от отбывания
наказания, утвержденным приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 21 августа 2007 года N 340
штамп органа                   Начальнику __________________________
внутренних дел                                   наименование
_____________________________________
ГОРОВД
Уведомление
Сообщаю, что в ___________________________________________________________
наименование органа внутренних дел
освобожденный (а) условно-досрочно гр-н (ка)______________________________
фамилия,
____________________________________, "____" _________________200____года
имя и отчество
рождения, проживающий (ая) по адресу: ____________________________________
__________________________________________________________________________
адрес постоянного места жительства
которому (ой) "____" ____________________ 200______г. разрешено выехать
для_______________________________________________________________________
цель выезда
сроком на ____________суток в ____________________________________________
наименование населенного пункта
где он (она) с _______________________по ______________будет проживать по
адресу ___________________________________________________________________
В связи с изложенным, прошу Вас организовать контроль за поведением и
образом жизни гр-на (ки) _________________________________________________
фамилия и инициалы
по месту его (ее) временного проживания, о допущенных им (ею) правонаруше-
ниях сообщить в ____________________________________ отдел внутренних дел.
Начальник _________________________________________
наименование ГОРОВД,
___________________________________________________
звание, подпись, фамилия и инициалы
"____" _________________200___г.
Приложение 12
к Правилам осуществления контроля
за поведением лиц, освобожденных
условно-досрочно от отбывания
наказания, утвержденным приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 21 августа 2007 года N 340
штамп органа                   Начальнику __________________________
внутренних дел                              наименование ГОРОВД
_____________________________________
Сообщаю, что состоящий (ая) на профилактическом учете, освобожденный (ая)
условно-досрочно гр-н (ка)________________________________________________
фамилия, имя, отчество
намерен (а) изменить постоянное место жительства и выехать по
адресу:___________________________________________________________________
В связи с изложенным прошу организовать контроль за своевременным
прибытием гр-на (ки)______________________________________________________
фамилия и инициалы
к новому месту жительства.
Контрольное дело будет выслано после получения подтверждения о прибытии
гр-на (ки)________________________________________________________________
фамилия и инициалы
к новому месту жительства.
Начальник _____________________________
ГОРОВД
_____________________________
звание,
_____________________________
подпись, фамилия и инициалы
"____" ______________200__г.
Приложение 13
к Правилам осуществления контроля
за поведением лиц, освобожденных
условно-досрочно от отбывания
наказания, утвержденным приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 21 августа 2007 года N 340
штамп органа                      __________________________________
внутренних дел                              наименование
__________________________________
адресного бюро
Сообщаю, что гр-н (ка)______________________________________________
фамилия, имя, отчество,
__________________________________________________________________________
дата рождения и адрес места жительства
__________________________________________________________________________
освобожденный (ая) условно-досрочно, на которого (ую) "__" _________200_г.
выбыл (а) на новое место жительства по
адресу:___________________________________________________________________
осужден (а) за повторное преступление с отменой условно-досрочного освобож-
дения, снят с учета в связи с истечением срока неотбытой части наказания,
умер (нужное подчеркнуть).
Начальник ______________________________
наименование ГОРОВД
________________________________________
звание,
________________________________________
подпись, фамилия и инициалы
"___" _____________200__г.
Приложение 14
к Правилам осуществления контроля
за поведением лиц, освобожденных
условно-досрочно от отбывания
наказания, утвержденным приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 21 августа 2007 года N 340
КОРЕШОК
контрольного листа
Гр-на (ка)______________________
фамилия имя отчество
________________________________
выезжающему (ей)________________
наименование
________________________________
населенного пункта
Дата выезда ____________________
Гр-н (ка)_______________________
фамилия и инициалы
предупрежден (а), что по прибытии
в населенный пункт обязан (а)
зарегистрироваться в местном
органе внутренних дел.
С предупреждением ознакомлен (а)
"___" ___________200___г.
_________________________
подпись
КОНТРОЛЬНЫЙ ЛИСТОК
Фамилия ___________________________
Имя _______________________________
Отчество___________________________
Дата и место рождения _____________
___________________________________
Адрес постоянного места
жительства_________________________
___________________________________
Дата условно-досрочного
освобождения от отбывания
наказания _________________________
Дата окончания срока неотбытой
части наказания ___________________
Дата выезда условно-досрочно
освобожденного к избранному
месту жительства __________________
___________________________________
Дата явки на регистрацию __________
___________________________________
Начальник _________________________
наименование ГОРОВД
_________________________
звание,
_________________________
подпись фамилия,
инициалы