Орта білімнен кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламалары бойынша мамандар даярлауды жүзеге асыратын гуманитарлық мамандықтар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2007 жылғы 24 қазандағы N 507 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 9 қарашада Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4992 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2013 жылғы 19 тамыздағы № 347 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің м.а. 19.08.2013 № 347 (ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 33-бабына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған орта білімнен кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламалары бойынша мамандар даярлауды жүзеге асыратын гуманитарлық мамандықтар тізбесі бекітілсін.
2. Техникалық және кәсіптік білім департаменті (Қ.Қ. Бөрібеков) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуге ұсынсын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Білім және ғылым вице-министрі Ф.Ш. Куанғановқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрінің
2007 жылғы 24 қазандағы N 507
Бұйрығымен бекітілді
Орта білімнен кейінгі білім берудің кәсіптік оқу
бағдарламалары бойынша мамандар даярлауды жүзеге
асыратын гуманитарлық мамандықтар тізбесі
ҚР Кәсіптік
білім беру
мамандары-
ның коды
Білімнің
бейіні
мамандардың
атауы
Біліктілігі
Орта білімнен
кейінгі білім
беру ұйымдары-
ның оқу бағдар-
ламалары бойын-
ша меңгерудің
нормативтік
мерзімі (жыл, ай)
Жалпы орта
білім беру
базасында
1
2
3
4
0200000 - Құқық мамандықтары

Об утверждении Перечня гуманитарных специальностей, по которым осуществляется подготовка специалистов по профессиональным учебным программам послесреднего образования
Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 октября 2007 года N 507. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 ноября 2007 года N 4992. Утратил силу приказом и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 августа 2013 года № 347
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра образования и науки РК от 19.08.2013 № 347 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со  статьей 33 Закона Республики Казахстан "Об образовании"  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень гуманитарных специальностей, по которым осуществляется подготовка специалистов по профессиональным учебным программам послесреднего образования.
2. Департаменту технического и профессионального образования (Борибекову К.К.) представить в установленном порядке настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра образования и науки Куанганова Ф.Ш.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
И.о. Министра
Утверждено
приказом Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 24.10.2007 года
N 507
Перечень гуманитарных специальностей,
по которым осуществляется подготовка специалистов по
профессиональным учебным программам послесреднего образования
Код спе-
циаль-
ности
профес-
сиональ-
ного
образова-
ния РК
Профиль
образования,
наименования
специальностей
Квалификация
Нормативный срок освоения
образовательных учебных
программ организаций
послесреднего образования
(в годах, месяцах)
На базе общего среднего
образования
1
2
3
4
0200000 Специальности права

0201002
Құқықтану
0201012
Халықты әлеуметтік
қорғау жөніндегі
маман
1 жыл 10 ай
0201022
(0205012)
Заңгер
1 жыл 10 ай
0202002
Құқық қорғау
қызметі
0202012
Заңгер
1 жыл 10 ай
0300000 - Білім беру мамандықтары
0315002
Бейнелеу өнері
және сызу
0315012
Негізгі орта білім
берудің бейнелеу
өнері және сызу
мұғалімі
1 жыл 10 ай
0318002
Технология
0318012
Негізгі орта білім
берудің технология
мұғалімі (еңбекті
өлшеу жөніндегі
нұсқаушы)
1 жыл 10 ай
0322002
Саздық білім
беру
0322012
Негізгі орта білім
берудің саз мұға-
лімі
1 жыл 10 ай
0310002
Дене тәрбиесі
және спорт
0310012
Негізгі орта білім
берудің дене тәр-
биесі мұғалімі
1 жыл 10 ай
0310022
Спорт жөніндегі
тренер-оқытушы
1 жыл 10 ай
0313002
Кәсіптік оқыту
(сала бойынша)
0313022
Ауыл шаруашылығы
өндірісінің өнді-
рістік оқыту
шебері
1 жыл 10 ай
0313032
Автомобиль көлік-
терін жөндеу және
қызмет көрсету
жөніндегі өндіріс-
тік оқыту шебері
1 жыл 10 ай
0313052
Тігін өндірісінің
өндіру өндірістік
оқыту шебері
1 жыл 10 ай
0313062
Тамақ өнімдері
жөніндегі өндіріс-
тік оқыту шебері
1 жыл 10 ай
0313072
Кең бейінді өнді-
рістік оқыту шебері
1 жыл 10 ай
0313082
Ауыл шаруашылығы
өндірісін механи-
зациялау жөнінде-
гі өндірістік
оқыту шебері
1 жыл 10 ай
0313102
Есептеу техникала-
рының бағдарлама-
лық жасақтама
жөніндегі өндіріс-
тік оқыту шебері
1 жыл 10 ай
0313112
Дәнекерлеу өнді-
рісі жөніндегі
өндірістік оқыту
шебері
1 жыл 10 ай
0313122
Қайта өңдеуші зат-
тардың технология-
сы жөніндегі өнді-
рістік оқыту
шебері
1 жыл 10 ай
0314002
Бастауыш білім
беру
0314012
Бастауыш білім
берудің мұғалімі
1 жыл 10 ай
0314022
Бастауыш білім
берудің информати-
ка мұғалімі
1 жыл 10 ай

0201002
Правоведение
0201012
Специалист
по социальной
защите
населения
1 год 10 мес
0201022
(0205012)
Юрист
1 год 10 мес
0202002
Правоохранитель-
ная деятельность
0202012
Юрист
1 год 10 мес
0300000 Специальности образования
0315002
Изобразительное
искусство и
черчение
0315012
Учитель
изобрази-
тельного
искусства и
черчения
основного
среднего
образования
1 год 10 мес
0318002
Технология
0318012
Учитель
технологии
основного
среднего
образования
(Инструктор
по труду
измен.)
1 год 10 мес
0322002
Музыкальное
образование
0322012
Учитель музы-
ки основного
среднего
образования
1 год 10 мес
0310002
Физическая
культура и спорт
0310012
Учитель
физической
культуры
основного
среднего
образования
1 год 10 мес
0310022
Тренер-
преподаватель
по спорту
1 год 10 мес
0313002
Профессиональное
обучение (по
отраслям)
0313022
Мастер произ-
водственного
обучения
сельскохозяй-
ственного
производства
1 год 10 мес
0313032
Мастер произ-
водственного
обучения по
обслуживанию
и ремонту ав-
томобильного
транспорта
1 год 10 мес
0313052
Мастер произ-
водственного
обучения
швейного
производства
1 год 10 мес
0313062
Мастер произ-
водственного
обучения по
производству
продукции
питания
1 год 10 мес
0313072
Мастер произ-
водственного
обучения
широкого
профиля
1 год 10 мес
0313082
Мастер произ-
водственного
обучения по
механизации
сельскохозяй-
ственного
производства
1 год 10 мес
0313102
Мастер произ-
водственного
обучения по
программному
обеспечению
вычислитель-
ной техники
1 год 10 мес
0313112
Мастер произ-
водственного
обучения по
сварочному
производству
1 год 10 мес
0313122
Мастер произ-
водственного
обучения по
технологии
перерабаты-
вающих
средств
1 год 10 мес
0314002
Начальное
образование
0314012
Учитель
начального
образования
1 год 10 мес
0314022
Учитель
информатики
начального
образования
1 год 10 мес

1 жыл 10 ай
0830132
(0829012)
Қонақүй бизнесінің
менеджері
1 жыл 10 ай
0830142
(0829022)
Туризм жөніндегі
менеджер
1 жыл 10 ай
0831002
Маркетинг (са-
лалар бойынша)
0831012
Маркетолог
1 жыл 10 ай
0831022
(0706012)
Тауартанушы-сарап-шы
1 жыл 10 ай
0832002
Аударма ісі
0832012
Референт
1 жыл 10 ай
0204002
Әлеуметтік
жұмыс
0204012
Әлеуметтік жұмыс-
тар жөніндегі
маман
1 жыл 10 ай
0713002
Бағалау (қол-
дану аймақтары
мен салалар
бойынша)
0713012
Бағалаушы-сарапшы
1 жыл 10 ай

1 год 10 мес
0830132
(0829012)
Менеджер
гостиничного
бизнеса
1 год 10 мес
0830142
(0829022)
Менеджер по
туризму
1 год 10 мес
0831002
Маркетинг
(по отраслям)
0831012
Маркетолог
1 год 10 мес
0831022
(0706012)
Товаровед-
эксперт
1 год 10 мес
0832002
Переводческое
дело
0832012
Референт
1 год 10 мес
0204002
Социальная
работа
0204012
Специалист по
социальной
работе
1 год 10 мес
0713002
Оценка (по
отраслям и
областям
применения)
0713012
Оценщик-
эксперт
1 год 10 мес