"Түзеу мекемелерінің ішкі тәртіп ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2001 жылғы 11 желтоқсандағы N 148 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2007 жылғы 2 қазандағы N 273 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 12 қарашада Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4994 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 29 наурыздағы № 182 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 2012.03.29 № 182 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз.
Қылмыстық-атқару заңнамасын жетілдіру мақсатында, "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 2-тармағының 3) тармақшасын басшылыққа ала отырып,  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Түзеу мекемелерінің ішкі тәртіп ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2001 жылғы 11 желтоқсандағы  N 148 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде N 1720 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2002 жыл, N 7-8, 542-құжат, "Түзеу мекемелерінің ішкі тәртіп ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2001 жылғы 11 желтоқсандағы N 148 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2002 жылғы 20 қарашадағы  N 167 бұйрығымен енгізілген өзгерістерімен және толықтыруларымен, Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде N 2083 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2003 жыл, N 4, 784-құжат 2004 жылғы 20 маусым N 154, "Түзеу мекемелерінің ішкі тәртіп ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2001 жылғы 11 желтоқсандағы N 148 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2004 жылғы 27 мамырдағы  N 154 бұйрығымен, Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде N 2878 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2004 жыл, N 25-28, 940-құжат, "Түзеу мекемелерінің ішкі тәртіп ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2001 жылғы 11 желтоқсандағы N 148 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2004 жылғы 8 маусымдағы  N 173 бұйрығымен, N 1920 болып тіркелген, Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде N 2904 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2004 жыл, N 25-28, 943-құжат, "Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына қылмыстық-атқару жүйесінің қоныс-колонияларының қызметін ұйымдастыру мәселелері бойынша толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2004 жылғы 24 тамыздағы  N 240 бұйрығымен, Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде N 3061 болып тіркелген, "Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына қылмыстық-атқару жүйесінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2005 жылғы 12 мамырдағы  N 128 бұйрығымен, Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде N 3655 болып тіркелген, "Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына қылмыстық-атқару жүйесінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2005 жылғы 29 желтоқсандағы  N 345 бұйрығы, 2006 жылғы 24 ақпанда N 33-34 Заң газетінде жарияланған, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде N 4053 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Түзеу мекемелерінің ішкі тәртіп ережелерінде (бұдан әрі -  Ереже ):
4-тармақтың екінші бөлімдегі "киімі," деген сөзден кейін "сотталғандардың суреті, сауалнама деректерінің жеке ісі бойынша анықтаманың сәйкес келмеуі," деген сөздермен толықтырылсын;
6-тармақтағы "медициналық тексеру" деген сөздерден кейін "." деген тыныс белгісі "," деген тыныс белгісіне ауыстырылсын, "ӨБА-ға және ӨЖ-ға сотталғандар үшін карантинде болу мерзімі 30 күнге дейін белгіленеді." деген сөйлем мынадай сөздермен ауыстырылсын:
"Мекеме психологтары жаңа келген сотталғандардың жеке тұлғасын зерттеу, оларды жаңа жағдайға бейімдеу бойынша жұмыс жүргізеді. Өз-өзіне қол жұмсауға, мүшесін зақымдауға және басқа да заңсыз әрекеттерге бейім адамдарды анықтайды. Зерделеу нәтижелері бойынша жаңа келген сотталғанның әрбіріне психологиялық портрет құралады, олармен жұмыс істеу жөнінде түзеу мекемесінің қызметіне тиісті ұсынымдар енгізеді.";
7-тармақта "міндеттерімен" деген сөзден кейін "қолын қойып" деген сөзбен толықтырылсын;
10-тармақта:
2) тармақшада "жаза түрін" деген сөзден кейін ", сондай-ақ жазаны өтеу тәртібі мен шарттарының өзгеруі туралы" деген сөзбен толықтырылсын;
9) тармақшада "аспаптарды" деген сөзден кейін "күн тәртібінде белгіленген уақытта" деген сөздермен толықтырылсын;
11) тармақшада "зейнетақы," деген сөзден кейін "және әлеуметтік жәрдемақы" деген сөздермен толықтырылсын;
13) тармақшада "ӨБА-ға және ӨЖ-ға сотталғандарды қоспағанда" деген сөздерден кейін мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Жасақтарда ұйықтайтын орындарды белгіленген күн тәртібіне сәйкес ұйықтау кезеңінде ғана пайдалануға рұқсат етіледі.";
15) тармақшада "қауіпсіздігіне" деген сөзден кейін "." деген тыныс белгісі "," деген тыныс белгімен ауыстырылсын және мынадай мазмұндағы сөздермен толықтырылсын:
", сотталғандардың құқығын жүзеге асыру кезінде жазаны өтеудің тәртібі мен шарты бұзылмауы, сондай-ақ басқа адамдардың құқығы мен заңды мүдделеріне қысым жасалмауы керек.";
мынадай мазмұндағы 16) тармақшамен толықтырылсын:
"16. Қауіпсіз және талаптарға сай келетін еңбек жағдайларына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес еңбекақы алуға";
11-тармақта:
9) тармақша "ақысыз" деген сөздің алдынан "қылмыстық-атқару заңнамасында белгілеген тәртіппен" деген сөздермен толықтырылсын;
11) тармақша "жазасын өтеудің қатаң жағдайларында," деген сөздерден кейін "карантин бөлімшесінде" деген сөздермен толықтырылсын;
12) "." деген тыныс белгісі ";" деген тыныс белгімен ауыстырылсын және мынадай мазмұндағы 13), 14) тармақшалармен толықтырылсын:
"13) профилактикалық медициналық тексеруден және мәжбүрлеп емдеу курсынан, оның ішінде туберкулезбен, жұқпалы дертпен ауырған, сондай-ақ АҚТҚ/ЖҚТБ жұқтырған кезде өтуге;";

О внесении дополнений и изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 11 декабря 2001 года № 148 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка исправительных учреждений"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 2 октября 2007 года № 273. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 ноября 2007 года № 4994. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2012 года № 182
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 29.03.2012 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования уголовно-исполнительной деятельности, руководствуясь подпунктом 3) пункта 2  статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об органах юстиции",  ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 11 декабря 2001 года  N 148 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка исправительных учреждений" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1720, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2002 год, N 7-8, ст. 542, с изменениями и дополнениями, внесенными приказами Министра юстиции Республики Казахстан от 20 ноября 2002 года  N 167 "О внесении изменения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 11 декабря 2001 года N 148 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка исправительных учреждений", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2083, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2003 год, N 4, ст. 784, от 27 мая 2004 года  N 154 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 11 декабря 2001 года N 148 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка исправительных учреждений", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 29 декабря 2001 года N 1720", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2878, опубликованным в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2004 год, N 25-28, ст. 940, от 8 июня 2004 года  N 173 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 11 декабря 2001 года N 148 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка исправительных учреждений", зарегистрированный за N 1920", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2904, опубликованным в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2004 год, N 25-28, ст. 943, от 24 августа 2004 года  N 240 "О внесении дополнений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан по вопросам организации деятельности колоний-поселений", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3061, от 12 мая 2005 года  N 128 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан по вопросам уголовно-исполнительной системы", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3655, от 29 декабря 2005 года   N 345 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 4053, опубликованный в Юридической газете 24 февраля 2006 г. N 33-34) следующие дополнения и изменения:
в  Правилах внутреннего распорядка исправительных учреждений, утвержденных указанным приказом (далее - Правила):
часть вторую пункта 4 после слова "При" дополнить словами "несоответствии фотографии осужденного, анкетных данных со справкой по личному делу,";
в пункте 6:
после слов "медицинское обследование" знак препинания "." заменить знаком препинания ",", предложение "Для осужденных к ПЛС и СК срок нахождения в карантине устанавливается до 30 суток" заменить словами:
"в том числе для осужденных к ПЛС и СК. Психологами учреждения проводится работа по изучению личности вновь прибывших осужденных, адаптации их к новым условиям. Выявляются лица, склонные к суициду, членовредительству и другим противоправным действиям. По результатам изучения составляются психологические портреты на каждого вновь прибывшего осужденного, вносятся в соответствующие службы исправительного учреждения рекомендации по работе с ними.";
в пункте 7 после слова "знакомятся" дополнить словами "под роспись";
в пункте 10:
в подпункте 2) после слов "наказания " дополнить словами следующего содержания ", а также об изменениях порядка и условий отбывания наказания";
в подпункте 9) после слова "инструментами" дополнить словами ", в определенное распорядком дня время";
в подпункте 11) после слова "пенсии" дополнить словами "и социальных пособий";
в подпункте 13) после слов "кроме осужденных к ПЛС и СК" дополнить предложением следующего содержания:
"Спальными местами в отрядах разрешается пользоваться только на период сна, согласно установленному распорядку дня.";
в подпункте 15) после слов "безопасность" знак препинания "." заменить знаком препинания "," и дополнить словами следующего содержания:
", при осуществлении прав осужденных не должны нарушаться порядок и условия отбывания наказаний, а также ущемляться права и законные интересы других лиц.";
дополнить подпунктами 16) следующего содержания:
"16) На безопасные и отвечающие требованиям условия труда, а также на оплату труда в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 11:
подпункт 9) после слова "условий," дополнить словами "в порядке, установленном уголовно-исполнительным законодательством,";
подпункт 11) после слов "на строгих условиях отбывания наказания," дополнить словами "в карантинном отделении";
в подпункте 12) знак препинания "." заменить знаком препинания ";" и дополнить подпунктами 13), 14) следующего содержания:
"13) проходить профилактический медицинский осмотр и курсы принудительного лечения, в том числе при заболеваниях туберкулезом, венерической болезнью, а также заражениях ВИЧ/СПИДом;";

"14) өрт қауіпсіздігі талаптарын сақтауға;";
12-тармақта:
12) тармақша "қабырғаларға," деген сөздің алдынан "басқа сотталғандармен жеке заттарын айырбастауға," деген сөздермен толықтырылсын;
18) тармақшадағы мемлекеттік тілдегі мәтін өзгеріссіз қалдырылсын;
20) тармақшадағы "алкогольдi" деген сөз "алкоголь өнімін" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-5 тармақта:
"міндетті." деген сөздің алдынан мынадай мазмұндағы 3), 4) тармақшалармен толықтырылсын:
"3) тұрғылықты жерінің мекен-жайы өзгергені туралы уақтылы хабарлауға;
4) негізгі жұмысынан бос уақытта ТМ өткізетін барлық мәдени-бұқаралық, спорттық іс-шараларға қатысуға";
12-7 тармақта:
бірінші бөлімдегі "елді мекеннің" деген сөздерден кейін "тиісті облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың)" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"Қоныс-колониясының әкімшілігі сотталғанды жұмыс объектісінен мынадай жағдайларда:
қылмыстық-атқару жүйесінің жоғары тұрған органдарының жазбаша нұсқауы бойынша;
оның босатылған кезінде;
төтенше немесе әскери жағдай енгізілген кезде;
сотталғанның жазаны өтеудің белгіленген тәртібін бұзған кезде;
жұмыс берушінің еңбек шарты бойынша міндеттемелерін орындамаған кезде шақыртып алуға міндетті.";
12-8 тармақтағы "елді мекеннің" деген сөздерден кейін "тиісті облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың)" деген сөздермен ауыстырылсын;
16-тармақ "қызметiн" деген сөздің алдынан "қылмыстық-атқару заңнамасында және осы Ережеде реттелмеген" деген сөздермен толықтырылсын;
18-тармақ "реттелген" деген сөзден кейін ", орындау мен сақтау үшін міндетті" деген сөздермен толықтырылсын;
20-тармақ "күн тәртiбiн (3-қосымша)" деген сөздер "күн тәртiбi (3-қосымша) стенд түрінде ресімделеді және көзге түсетін жерге (плацқа, жасақ үй-жайларына, карантин бөлмесіне) орнатылады не ілінеді, оны" деген сөздермен ауыстырылсын;
21-тармақта;
"бұл ретте" деген сөздерден кейін "карточкасы, тегі бойынша тексеру жүргізіледі,)" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы бөліммен толықтырылсын:
"Тыйым салынған бұйымдардың өтіп кетуіне жол бермеу мақсатында, сотталғандар жіті қаралады немесе тінтіледі.";
"Тамақтану" 6-тарауы мынадай мазмұндағы 28-1-тармақпен толықтырылсын:
"28-1. Ас ішер алдында сотталғандар сыртқы киімдерін шешеді.";
29-тармақтың бірінші абзацы мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Жеке қабылдау сотталғандарды алдын-ала жазбаша берген өтініші бойынша жүзеге асырылады.";
33-тармақ "белгіленген орында", "тегiмен атау" деген сөздерден кейін тиісінше "- плацта" және "сотталғандарды карточка бойынша салғастыру" деген сөздермен толықтырылсын;

"14) соблюдать требования пожарной безопасности.";
в пункте 12:
подпункт 12) после слов "администрации ИУ" дополнить словами "обмениваться с другими осужденными личными вещами,";
в подпункте 18) слова "осуществлять" и "уговаривать" заменить соответственно словами "совершать" и "подстрекать";
в подпункте 20) слово "алкоголь" заменить словами "алкогольную продукцию";
в пункте 12-5:
в подпункте 2) знак препинания "." заменить знаком препинания ";" и дополнить подпунктами 3), 4) следующего содержания:
"3) своевременно сообщать об изменении адреса места жительства;
4) посещать все культурно-массовые, спортивные мероприятия, проводимые в ИУ, в свободное от основной работы время.";
в пункте 12-7:
в части первой слова "населенного пункта" заменить словами "соответствующей области (города республиканского значения, столицы)";
часть вторую изложить в следующей редакции:
"Администрация колонии-поселения обязана отозвать осужденного с рабочего объекта:
по письменному указанию вышестоящих органов уголовно-исполнительной системы;
при его освобождении;
при введении чрезвычайного или военного положения;
нарушения осужденным установленного порядка отбывания наказания;
неисполнения работодателем обязательств по трудовому договору.";
в пункте 12-8 слова "населенного пункта" заменить словами "соответствующей области (города республиканского значения, столицы)";
пункт 16 после слова "услугами" дополнить словами ", не регламентированными уголовно-исполнительным законодательством и настоящими Правилами";
пункт 18 после слова "регламентированный" дополнить словами ", обязательный к исполнению и соблюдению";
пункт 20 после слова "(приложение 3)" дополнить словами "оформляется в виде стенда и устанавливается либо вывешивается на видном месте (на плацу, в помещениях отрядов, карантинного отделения)";
в пункте 21:
после слов "при этом" дополнить словами "проводится карточная, пофамильная проверка,";
дополнить частью следующего содержания:
"В целях пресечения проноса запрещенных предметов, осужденные подвергаются досмотру или обыску.";
главу 6 "Прием пищи" дополнить пунктом 28-1 следующего содержания:
"28-1. Перед приемом пищи осужденные снимают верхнюю одежду.";
абзац первый пункта 29 дополнить предложением следующего содержания:
"Личный прием осуществляется по предварительному письменному заявлению осужденных.";
пункт 33 после слов "в установленном месте", "пофамильная перекличка" дополнить соответственно словами "- на плацу" и "и сверка осужденных по карточкам";

"Сотталғандардың бар-жоғын тексеру" деген 8-тарау мынадай мазмұндағы 36-2, 36-3-тармақтармен толықтырылсын:
"36-2. Тексеруді жүзеге асыру үшін әр сотталғанға суреті бар карточка жасалады, онда аты, әкесінің аты, тегі, туған күні, КК бабы, бас бостандығынан айыру мерзімі, мерзімінің басы мен соңы, жасақ, бригада нөмірі, ТМ келген күні көрсетіледі (18-қосымша). ТМ бастығының кезекші көмекшісі не режим қызметінің бекітілген қызметкері картотека жүргізеді. Картотека кезекші бөлімде арнайы дайындалған жәшікте сақталады.
36-3. Қашқындыққа бейім ретінде профилактикалық есепте тұрған сотталғандарды карточкалық тегі бойынша тексеру қосымша әрбір екі сағат сайын, ұйқыға арналған уақытты қоспағанда, оларды жалпы тексеру өтетін орындарында сапқа қою арқылы жүзеге асырылады.";
37-тармақ "сап бойынша", деген сөзден кейін "және белгіленген киім нысанында" деген сөздермен толықтырылсын;
42-тармақ "қызмет кәсіпорындарының" деген сөздерден кейін "денсаулық сақтау органдары медициналық мекемелері," деген сөздермен толықтырылсын;
43-тармақ "аудармашы" деген сөзден кейін ", ақылы медициналық қызмет көрсету (протездеудің барлық түрлері, ішкі органдар УДЗ-і, жоспарлы хирургиялық операциялар)" деген сөздермен толықтырылсын;
"Посылкаларды, сәлемдемелердi, бандерольдарды қабылдау және сотталғандардың оларды алу тәртiбi" деген 11-тарау мынадай мазмұндағы 48-1-тармақпен толықтырылсын:
"48-1. Сәлемдемелердi, бандерольдарды және хат-хабарларды жеткізуге жауапты ТМ қызметкері оларды пошта бөлімшесінен алған кезде орамалардың, конверттердің, тапсырыс хаттарының тұтастығын тексереді. Зақым келтірілгені табылса, екі данада акті жасайды, онда зақымның сипатын жазады және пошта бөлімшесі қызметкеріне қол қойғызады. Бір данасын поштада қалдырады, екіншісін жинақтама папкіге тігеді.";
49-бап мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) жеке гигиеналық бұйымдары мен іш киім ұсталатын сәлемдемелер мен бандерольдар.";
50-тармақта "бандерольдердi ашуды және оның iшiндегiлердi ашып қарауды адресаттардың қатысуымен түзеу мекемелерiнiң қызметкерлерi жүргiзедi." деген сөздер "бандерольдердi, сондай-ақ тапсырыс хаттарын ашуды және оның iшiндегiлердi ашып қарауды адресаттардың қатысуымен жауапты қызметкер ТМ қызметкерлерiмен бірлесіп жүргiзедi." деген сөздермен ауыстырылсын;
61-тармақ "таныстырылады" деген сөзден кейін "не соттың шешімі бойынша жойылады" деген сөздермен толықтырылсын;
65-тармақта "жәшігі" деген сөзден кейін "және" сөз "немесе" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Сотталғандардың хат-хабар алмасу, ақша аударылымдарын алу және жөнелту тәртiбi" деген 13-тарау мынадай мазмұндағы 70-1-тармақпен толықтырылсын:

главу 8 "Проверки наличия осужденных" дополнить пунктами 36-2, 36-3 следующего содержания:
"36-2. Для осуществления проверки на каждого осужденного заводится карточка с фотографией, где указывается фамилия, имя, отчество, дата рождения, статьи УК, срок лишения свободы, начало и конец срока, номер отряда, бригады, дата прибытия в ИУ (приложение 18). Картотеку ведет дежурный помощник начальника ИУ либо закрепленный сотрудник режимной службы. Картотека хранится в специально изготовленном ящике в дежурной части.
36-3. Карточная пофамильная проверка осужденных, состоящих на профилактическом учете как склонные к побегу, осуществляется дополнительно, через каждые два часа, путем построения их на местах проведения общих проверок, за исключением времени отведенного для сна.";
пункт 37 после слов "только строем" дополнить словами "и в установленной форме одежде,";
пункт 42 после слова "обслуживания," дополнить словами "медицинских учреждений органов здравоохранения,";
в пункте 43 после слов "услуги переводчика" дополнить словами ", платные медицинские услуги (все виды протезирования, УЗИ внутренних органов, плановые хирургические операции)";
главу 11 "Порядок приема и получения осужденными посылок, передач, бандеролей" дополнить пунктом 48-1 следующего содержания:
"48-1. Работник ИУ, ответственный за доставку посылок, бандеролей и корреспонденции, при их получении из почтового отделения тщательно осматривает целостность упаковок, конвертов заказных писем. При обнаружении повреждений составляет акт в двух экземплярах, в котором отражает характер повреждения и подписывает работником почтового отделения. Один экземпляр оставляет в почтовом отделении, другой - подшивает в папку-накопитель.";
пункт 49 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) посылки и бандероли, содержащие предметы личной гигиены и нательное белье.";
в пункте 50 слово "производятся" заменить словами ", а также заказных писем производятся ответственным работником совместно с";
пункт 61 после слов "под роспись" дополнить словами ", либо по решению суда уничтожаются";
в пункте 65 союз "и" после слова "ящики" заменить союзом "или";
главу 13 "Порядок переписки осужденных, получения и отправления денежных переводов" дополнить пунктом 70-1 следующего содержания:

"70-1. Басқа ТМ-де ұсталатын адамдармен хат жазысу үшін сотталған ТМ бастығының атына өтініш береді, онда адресаттың аты, әкесінің аты, тегі, орналасқан жері көрсетіледі. Өтінішті ТМ әкімшілігі заңнамалық белгіленген мерзімде қарайды және мәселе оң шешілген жағдайда, тиісті ТМ әкімшілігіне сұрау жіберіледі. Сұрауға оң жауап алынған кезде, хат жазушысы адамдардың сауалнамалық деректері арнаулы жорналға есепке қою үшін енгізіледі (19-қосымша). Журналды хат тексеру инспекторы жүргізеді. Бас тартылған жағдайда, сотталғанға белгілеген тәртіппен дәлелді жауап беріледі.";
75-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"75. Мемлекеттiк органдарға және қоғамдық бiрлестiктерге, сондай-ақ лауазымды адамдарға жiберiлетiн өтiнiштерге ТМ әкiмшiлiгi цензура жасамайды және бір тәуліктен (демалыс және мереке күндерін қоспағанда) кешіктірілмей тиесілігі бойынша жіберіледі.";
"Сотталғандарға кездесулер беру тәртiбi" деген 15-тарау мынадай мазмұндағы 79-1-тармақпен толықтырылсын:
"79-1. Кездесуге келген адамның не сотталғанның өтінішін ТМ кездесу бөлмесіндегі жауапты бақылаушы қабылдайды. Өтініш үлгілері келушілерге арналған бөлмеде көрнекі ақпарат стендінде ілінеді.";
91-тармақ мынадай сөйлеммен толықтырылсын:
"Кездесу бөлмесіне әкелінетін азық-түлік пен басқа да бұйымдарды кездесу бөлмесіндегі бақылаушы және жіті қарау тобының қызметкерлері жіті қарайды. Кездесу уақытында пайдалануға арналған азық-түлік пен бірінші кезектегі бұйымдар кезекті тапсыру есебіне кірмейді.";
94-тармақта "және кездесулердi телефонмен сөйлесулерге" деген сөздер алып тасталсын;
95-тармақ "оңаша" деген сөздің алдынан және "бөлмелерде" деген сөзден кейін тиісінше "бөлу қоршауымен" және ", мұндай кездесулердің құпиялылығын қамтамасыз ететін жағдайларда" деген сөздермен толықтырылсын;
"Сотталғандарға кездесулер беру тәртiбi" деген 15-тарауы мынадай мазмұндағы 96-1-тармақпен толықтырылсын:
"96-1. Кездесулер беру туралы барлық өтініштер белгіленген нысандағы журналда тіркелуі және сотталғандардың жеке ісінің материалдарына қосылуы тиіс (20-қосымша). Журналды кездесу бөлмесінде қадағалау жөніндегі бақылаушы жүргізеді. Бас тартылған жағдайда сотталғанға дәлелді жауап беріледі.";
"Сотталғандарға телефонмен сөйлесуге рұқсат беру тәртiбi" деген 16-тарау мынадай мазмұндағы 98-тармақпен толықтырылсын:
"98. Телефонмен сөйлесуге ТМ бастығы не оның алмастыратын адам сотталғанның жазбаша өтініші негізінде рұқсат береді. Телефонмен сөйлесу өткізілген соң сөйлесу өткізуге жауапты ТМ қызметкері өтінішке болған не қандай да бір себеппен болмаған телефонмен сөйлесу туралы белгі қояды. Одан кейін арыз тіркеуге және тиісті номенклатуралы іске енгізуге кездесу бөлменің бақылаушысына беріледі. Егер сөйлесулерді мекеме бастығының кезекші көмекшісі кешкі уақытта (сағат 19-дан 20-ға дейін) өткізген жағдайда, өтініш кездесу бөлмесіне келесі күні тапсырылады.";

"70-1. Для переписки с лицами, содержащимися в других ИУ, осужденный подает заявление на имя начальника ИУ, где указывается фамилия, имя, отчество, местонахождение адресата. Заявление рассматривается администрацией ИУ в установленные законодательством сроки, и в случае положительного решения вопроса, направляется запрос в администрацию соответствующего ИУ. При получении положительного ответа на запрос, анкетные данные переписывающихся лиц вносятся в специальный журнал для учета (приложение 19). Журнал ведется инспектором по проверке писем. В случаях отказа, осужденному в установленном порядке дается мотивированный ответ.";
пункт 75 изложить в следующей редакции:
"75. Обращения, направляемые в государственные органы и общественные объединения, а также на имя должностных лиц, администрацией ИУ цензуре не подвергаются и не позднее одних суток (за исключением выходных и праздничных дней) направляются по принадлежности.".
главу 15 "Порядок предоставления осужденным свиданий" дополнить пунктом 79-1 следующего содержания:
"79-1. Заявление у лица прибывшего на свидание либо у осужденного принимается ответственным контролером по комнате свиданий ИУ. Образец заявления вывешивается на стенде наглядной информации в комнате для посетителей.";
пункт 91 дополнить следующим предложением:
"Продукты питания и другие предметы, проносимые в комнату свидания, подвергаются досмотру контролером по комнате свиданий и сотрудниками группы досмотра. Предназначенные для использования во время нахождения на свидании продукты питания и предметы первой необходимости в счет очередной передачи не засчитываются.";
в пункте 94 слова "и свиданий на телефонные разговоры" исключить;
пункт 95 после слов "наедине" и "комнате" дополнить соответственно словами "без разделительной перегородки" и ", в условиях, обеспечивающих конфиденциальность таковых свиданий";
главу 15 "Порядок предоставления осужденным свиданий" дополнить пунктом 96-1 следующего содержания:
"96-1. Все заявления о предоставлении свиданий должны регистрироваться в журнале установленной формы и приобщаться к материалам личного дела осужденного (приложение 20). Журнал ведется контролером по надзору в комнате свиданий. В случаях отказа, осужденному дается мотивированный ответ.";
главу 16 "Порядок предоставления осужденным телефонных разговоров" дополнить пунктом 98 следующего содержания:
"98. Телефонные разговоры разрешаются начальником ИУ либо лицом его замещающим на основе письменного заявления осужденного. После проведения телефонного разговора сотрудником ИУ, ответственным за проведением переговоров, проставляется соответствующая отметка в заявлении о состоявшемся либо не состоявшемся по какой либо причине телефонном разговоре. После этого заявление передается контролеру по комнате свиданий для регистрации и внесения в соответствующее номенклатурное дело. В случае если переговоры проводятся дежурным помощником начальника учреждения в вечернее время (с 19 до 20 часов), заявления передаются в комнату свидания на следующий день.";

мынадай мазмұндағы 100-2-тармақпен толықтырылсын:
"100-2. Сөйлесу, телефон немесе таксофон аппаратын пайдалану ережесі бұзылған не әңгімелесу кезінде этика мен мораль нормаларын сақтамаған жағдайда сөйлесулер дереу тоқтатылады.";
139-тармақ "емдеу" деген сөзден кейін ", жеке мәселелері бойынша қабылдау" деген сөздермен толықтырылсын;
140-тармақ мынадай сөйлемдермен толықтырылсын:
"Сотталғандарға тиесілі шай, темекі бұйымдары және сіріңке айыппұл камера тектес үй-жайдың (бір адамдық камера) айып изоляторы үй-жайының сақтау камерасында арнайы жасалған шкафта (жәшікте) сақталады. Шай ас таратылған уақытта ыстық суымен бірге беріледі. Темекі бұйымдары мен сіріңке күн тәртібіне сәйкес сотталғандарды серуенге шығару уақытында беріледі.";
150-тармақта "кезекшiлiк" деген сөзден кейін "пен сыпыру" деген сөздермен толықтырылсын;
Ережеге 2-қосымшада:
үшінші абзацтағы "ашық түсті", "ашық түсті емес" деген сөздер "шымқай қара, қаракөк не қара-қоңыр түсті" деген сөздермен ауыстырылсын.
17-қосымшада "адам болатын" деген сөзден кейін "Т.А.Ә." деген сөздермен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес 18, 19, 20-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы бұйрық оны алғаш ресми жарияланған күнінен соң он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуроры
2-дәрежелі мемлекеттік
әділет кеңесшісі
2007 жылғы 15 қазан
Қазақстан Республикасы Әділет
министрінің 2007 жылғы 2 қазандағы
N 237 бұйрығына 1-қосымша
ТМ ішкі тәртіп ережелеріне
18-қосымша
Тексеру карточкасы
|
| Т. _________________________________________
3х4      | А. _________________________________________
фотосуреті  | Ә. _________________________________________
| Туған жылы _________________________________
| ҚР ҚК бабы _________________________________
| ____________________________________________
| ____________________________________________
| ____________________________________________
| ____________________________________________
______________|
Мерзімі____________________________________________________
м/б ________________________   м/б ________________________
N _________ жасақ         N _________________ бригада
мекемеге келген уақыты ________________
күні
Карточка тығыз картоннан көлемі 7х10 см - де дайындалады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2007 жылғы 2 қазандағы
N 273 бұйрығына 2-қосымша
ТМ ішкі тәртіп ережелеріне
19-қосымша
ТМ жіберілген және түскен сотталғандардың хаттарын
тіркеу жорналы
N
Жіберілген/
түскен күн
Сотталғанның
Т.А.Ә.
Адресаттың
Т.А.Ә.
Жіберу
мекен-жайы
Ескерту
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2007 жылғы 2 қазандағы
N 273 бұйрығына 3-қосымша
ТМ ішкі тәртіп ережелеріне
20-қосымша
Кездесу берілуі туралы өтініштерді тіркеу жорналы
N
Өтініш берген
сотталғанның (не өзге адам-
ның) Т.А.Ә.
Кездесуге
келген
адамдардың
Т.А.Ә.
Кездесуге кім рұқсат
берді
Бас тарту
себебі, егер
орынды болса
Ескерту

дополнить пунктом 100-2 следующего содержания:
"100-2. В случае нарушений правил ведения переговоров, пользования телефонным или таксофонным аппаратом, либо несоблюдения при разговоре норм этики и морали, переговоры немедленно прекращаются.";
пункт 139 после слова "лечение" дополнить словами ", прием по личным вопросам";
в пункте 140 последнее предложение дополнить предложениями:
"Чай, табачные изделия и спички, принадлежащие осужденным, хранятся в специально оборудованном шкафу (ящике) в камере хранения помещения штрафного изолятора - помещений камерного типа (одиночных камерах). Чай выдается во время раздачи пищи вместе с кипяченой водой. Табачные изделия и спички выдаются во время вывода осужденных на прогулку согласно распорядку дня.";
пункт 150 после слова "Дежурство" дополнить словами "и уборка";
в приложении 2 к Правилам:
в абзаце третьем слова "неяркого цвета", "неярких цветов" заменить словами "однотонного черного, темно-синего либо темно-коричневого цвета" соответственно;
в приложении 17 после слов "человек" дополнить словами ", Ф.И.О.";
дополнить Приложениями 18, 19, 20 согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему приказу.
2. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
государственный советник
юстиции 2 класса
5 октября 2007 года
Приложение 1 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 2 октября 2007 года
N 4994
Приложение 18
к Правилам внутреннего
распорядка ИУ
Проверочная карточка
Фотография  | Ф.
3 х 4    | ______________________________
| И.
| ______________________________
| О.
| ______________________________
| Год рождения
| ______________________________
| Ст. УК РК ____________________
| ______________________________
| ______________________________
| ______________________________
____________| ______________________________
Срок
____________________________________________
н/с__________________ к/с___________________
отряд N_________ бригада N__________________
прибыл в учреждение ________________________
дата
Карточка изготавливается размерами 7х10 см из плотного картона.
Приложение 2 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 2 октября 2007 года
N 4994
Приложение 19
к Правилам внутреннего
распорядка ИУ
Журнал
регистрации писем осужденных, направленных и поступивших из ИУ
N
Дата
направления/
поступления
Ф.И.О.
осужденного
Ф.И.О.
адресата
Адрес
направления
Примечание
Приложение 3 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 2 октября 2007 года
N 4994
Приложение 20
к Правилам внутреннего
распорядка ИУ
Журнал
регистрации заявлений о предоставлении свиданий
N
Ф.И.О.
осужденного
(либо иного
лица) обратившегося
с заявлением
Ф.И.О. лиц
прибывших
на свидание
Кем предос-
тавлено
свидание
Причина
отказа,
если
таковые
имели место
Примечание