"Негізгі (өмірлік маңызды) дәрілік заттардың тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2004 жылғы 22 желтоқсандағы N 883 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2007 жылғы 4 желтоқсандағы N 716 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 13 желтоқсанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5037 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № 890 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2011.12.12 № 890 (қол қойған күнінен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
"Дәрілік заттар туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 13 қаңтардағы  Заңын іске асыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Негізгі (өмірлік маңызды) дәрілік заттардың тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2004 жылғы 22 желтоқсандағы N 883 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерінің Мемлекеттік тіркеу тізіліміне N 4503 тіркелген) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2006 жылғы 14 желтоқсандағы  N 617 , "Негізгі (өмірлік маңызды) дәрілік заттардың тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2004 жылғы 22 желтоқсандағы N 883 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерінің Мемлекеттік тіркеу тізіліміне N 4003 тіркелген, 2006 жылғы 25 қаңтардағы "Заң газеті" N 11 (991) шығарылған) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2005 жылғы 23 желтоқсандағы  N 636 бұйрықтарымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген (Нормативтік құқықтық актілерінің Мемлекеттік тіркеу тізіліміне 2005 жылғы 6 қаңтарда N 3331 тіркелген, 2005 жылғы 28 желтоқсандағы "Заң газеті" N 243-244 (977-978) шығарылған) "Негізгі (өмірлік маңызды) дәрілік заттардың тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2004 жылғы 22 желтоқсандағы  N 883 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 1-қосымшада "Негізгі (өмірлік маңызды) дәрілік заттардың тізімінің негізгі тізбесі":
4-бөлімде "Улану кезінде қолданылатын у қайырғылар және басқа да субстанциялар":
4.2-кіші бөлімде "Спецификалық":
мынадай мазмұнды жолдармен толықтырылсын:
"DL-метионин 250 мг таблетка";
5-бөлімде "Құрысуға қарсы және қояншыққа қарсы дәрілік заттар":
"Фенобарбитал" жолында "таблетка 50 мг, 100 мг" деген сөздер мынадай редакцияда жазылсын "таблетка 15-100 мг; инъекцияға арналған ерітінді; 200 мг/мл (натрий фенобарбиталы); пероральді ерітінді; 15 мг/5 мл (фенобарбитал) немесе 5 мл (натрий фенобарбиталы)";
6-бөлімде. "Микробқа және паразитке қарсы дәрілік заттар":

О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года № 883 "Об утверждении Списка основных (жизненно важных) лекарственных средств"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 декабря 2007 года № 716. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 декабря 2007 года № 5037. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 декабря 2011 года № 890
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 12.12.2011 № 890.
В соответствии с  Законом Республики Казахстан от 13 января 2004 года "О лекарственных средствах",  ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года  N 883 "Об утверждении Списка основных (жизненно важных) лекарственных средств" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3331, опубликованный в "Юридической газете" от 28 декабря 2005 года N 243-244 (977-978), с изменениями и дополнениями, внесенными приказами Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 декабря 2005 года  N 636 "О внесений изменений и дополнений в приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года N 883 "Об утверждении Списка основных (жизненно важных) лекарственных средств", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4003, опубликованный в "Юридической газете" от 25 января 2006 г. N 11 (991), и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 декабря 2006 года  N 617 "О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года N 883 "Об утверждении Списка основных (жизненно важных) лекарственных средств", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4503), следующие изменения и дополнения:
в  приложении 1 "Основной перечень Списка основных (жизненно важных) лекарственных средств", утвержденном указанным приказом:
в разделе 4. "Антидоты и другие субстанции, употребляемые при отравлениях":
подраздел 4.2. "Специфические":
дополнить строкой следующего содержания:
"DL-метионин таблетка 250 мг";
в разделе 5. "Противосудорожные и противоэпилептические лекарственные средства":
в строке "Фенобарбитал" слова "таблетка 50 мг, 100 мг" изложить в следующей редакции "таблетка 15-100 мг; раствор для инъекций 200 мг/мл (фенобарбитал натрия); пероральный раствор 15 мг/5 мл (фенобарбитал) или 5 мл (фенобарбитал натрия)";
в разделе 6. "Противомикробные и противопаразитарные лекарственные средства":

6.4.2.1.-кіші бөлімде "Кері транскриптазаның нуклеозидті тежегіштері":
"Диданозин" жолында "инъекциялық ерітінді дайындауға арналған 2000 мг ұнтақ" деген сөздер мынадай редакцияда жазылсын "ішке қабылдауға арналған ерітінді дайындауға арналған 2000 мг ұнтақ флаконда";
"Ставудин" жолында "пероральді ерітіндіге арналған 5 мг/5 мл ұнтақ" деген сөздер мынадай редакцияда жазылсын "ішке қабылдауға арналған ерітінді дайындауға арналған 1 мг/1 мл ұнтақ флаконда";
мынадай мазмұнды жолдармен толықтырылсын:
"Абакавир (АВС) пероральді ерітінді 100 мг (сульфат түрінде)/5 мл; таблетка 300 мг (сульфат түрінде);
Эмтрицитабин капсула 200 мг; пероральді ерітінді 10 мг/мл;       "Тенофовир дизопроксил фумарат таблетка 300 мг (тенофовир дизопроксил фумарат - эквивалент 245 мг дизопроксил тенофовирі)";
6.4.2.2.-кіші бөлімде "Кері транскриптазаның нуклеозидті емес тежегіштері":
мынадай мазмұнды жолмен толықтырылсын:
"Эфавиренз капсула 50 мг; 100 мг; 200 мг; пероральді ерітінді 150 мг/5 мл; таблетка 600 мг";
6.4.2.3.-кіші бөлімде "Протеаза тежегіштері":
мынадай мазмұнды жолдармен толықтырылсын:
"Лопинавир + Ритонавир капсула 133,3 мг/33,3 мг; пероральді ерітінді 400 мг/100 мг/5 мл";
"Ритонавир пероральді ерітінді 400 мг/5 мл; пероральді қатты дәрілік нысан 100 мг";
"Белгілі мөлшерлі дәрілік заттардың үйлесімі";
"Эфавиренз + эмтрицитабин + тенофовир таблетка 600 мг/200 мг/ 300 мг;
"Эмтрицитабин + тенофовир таблетка 600 мг/200 мг/ 300 мг;       "Ставудин + ламивудин + невирапин таблетка 30 мг/150 мг/200 мг";
"Зидовудин + ламивудин таблетка 300 мг/150 мг";
"Зидовудин + ламивудин+ невирапин таблетка 300 мг/150 мг/200 мг";
6.5.-бөлімде "Протозойға қарсы дәрілік заттар":
6.5.4.-кіші бөлімде "Пневмоцистоз бен токсоплазмозда қолданылатын дәрілік заттар":
мынадай мазмұнды жолмен толықтырылсын:
"Пириметамин таблетка 25 мг";
10-бөлімде "Қанға әсер ететін дәрілік заттар":
10.2-кіші бөлімде "Коагуляцияға әсер ететін дәрілік заттар":
мынадай мазмұнды жолмен толықтырылсын:
"Фитоменадион инъекцияға арналған ерітінді 10 мг/мл ампулада 5 мл; таблетка 10 мг";
12-бөлімде "Жүрек-қан тамыр дәрілік заттары":
12.1-кіші бөлімде "Антиангиналдық дәрілік заттар":
"Верапамил гидрохлориді" жолында "таблетка 40 мг, 80 мг" деген сөздерден кейін "инъекцияға арналған ерітінді 2,5 мг (гидрохлорид)/мл 2 мл ампулада";
"Нитроглицерин" жолында "таблетка 0,0005 г; инъекцияға арналған ерітінді 0,1 % аэрозоль" деген сөздер "таблетка 0,0005 г; инфузияға арналған 1 мг/мл ерітінді дайындауға арналған концентрат ампулада; аэрозоль" деген сөздермен ауыстырылсын;

в подразделе 6.4.2.1. "Нуклеозидные ингибиторы обратной транскриптазы":
в строке "Диданозин" слова "порошок для приготовления инъекционного раствора 2000 мг" изложить в следующей редакции "порошок для приготовления раствора для приема внутрь во флаконе 2000 мг.";
в строке "Ставудин" слова "порошок для перорального раствора 5 мг/5 мл" изложить в следующей редакции "порошок для приготовления раствора для приема внутрь 1мг\1мл";
дополнить строками следующего содержания:
"Абакавир пероральный раствор 100 мг (в виде сульфата)/5 мл; таблетка 300 мг (в виде сульфата)";
"Эмтрицитабин капсула 200 мг; пероральный раствор 10 мг/мл;
"Тенофовир дизопроксил фумарат таблетка 300 мг (тенофовир дизопроксил фумарат - эквивалент 245 мг тенофовир дизопроксила)";
подраздел 6.4.2.2. "Ненуклеозидные ингибиторы обратной транскриптазы":
дополнить строкой следующего содержания:
"Эфавиренз капсула 50 мг; 100 мг; 200 мг; пероральный раствор 150 мг/5 мл; таблетка 600 мг";
подраздел 6.4.2.3. "Ингибиторы протеазы":
дополнить строками следующего содержания:
"Лопинавир + Ритонавир капсула 133,3 мг/33,3 мг; пероральный раствор 400 мг/100 мг/5 мл";
"Ритонавир пероральный раствор 400 мг/5 мл; пероральная твердая лекарственная форма 100 мг";
"Комбинации лекарственных средств с фиксированными дозами";
"Эфавиренз + эмтрицитабин + тенофовир таблетка 600 мг/200 мг/300 мг";
"Эмтрицитабин + тенофовир таблетка 200 мг/300 мг";
"Ставудин + ламивудин + невирапин таблетка 30 мг/150 мг/200 мг";
"Зидовудин + ламивудин таблетка 300 мг/150 мг";
"Зидовудин + ламивудин + невирапин таблетка 300 мг/150 мг/200 мг";
в разделе 6.5. "Антипротозойные лекарственные средства":
подраздел 6.5.4. "Лекарственные средства, применяемые при пневмоцистозе и токсоплазмозе":
дополнить строкой следующего содержания:
"Пириметамин таблетка 25 мг";
в разделе 10. "Лекарственные средства, влияющие на кровь":
подраздел 10.2. "Лекарственные средства, влияющие на коагуляцию":
дополнить строкой следующего содержания:
"Фитоменадион раствор для инъекций 10 мг/мл; таблетка 10 мг";
в разделе 12. "Сердечно-сосудистые лекарственные средства":
в разделе 12.1. "Антиангинальные лекарственные средства":
в строке "Верапамила гидрохлорид" после слов "таблетка 40 мг, 80 мг" дополнить словами "раствор для инъекций 2,5 мг (гидрохлорид)/мл в ампуле";
в строке "Нитроглицерин" слова "таблетка 0,0005 г; раствор 0,1% для инъекций аэрозоль" заменить словами "таблетка 0,0005 г; концентрат для приготовления раствора для инфузий 1 мг/мл в ампуле; аэрозоль";

12.2-кіші бөлімде "Аритмияға қарсы дәрілік заттар":
"Верапамил гидрохлориді" жолында "таблетка 40 мг, 80 мг" деген сөздерден кейін "инъекцияға арналған ерітінді: 2,5 мг (гидрохлорид)/мл 2 мл ампулада";
12.3-кіші бөлімде "Гипертензияға қарсы дәрілік заттар":
мынадай мазмұнды жолмен толықтырылсын:
"Гидралазин* инъекцияға арналған 20 мг ұнтақ (гидрохлорид) ампулада; таблетка 25 мг, 50 мг (гирохлорид); * гидралазин тек жүктіліктен пайда болған ауыр гипертензияны жедел енгізу жағдайында ғана қолдану мақсатында.";
12.5.-кіші бөлімде "Тромбқа қарсы дәрілік заттар":
"Ацетилсалицил қышқылы" жолында "таблетка 100-500 мг" деген сөздер мынадай редакцияда жазылсын "таблетка 75-500 мг";
13-бөлімде "Дерматологиялық дәрілік заттар (жергілікті қолдануға арналған)":
13.1-кіші бөлімде "Грибокқа қарсы дәрілік заттар":
"Тербинафин" жолында "крем 1 %" деген сөздерден кейін ", гель 1%";
17-бөлімде "Ас қорыту органдары ауырған кезде қолданылатын дәрілік заттар":
17.7.2.- кіші бөлімде "Диареяға қарсы (сиптоматикалық) дәрілік заттар":
мынадай мазмұнды жолмен толықтырылсын:
"Цинк сульфаты* пероральді ерітінді 10 мг стандартты дәрілік қалыпқа; таблетка 10 мг стандартты дәрілік қалыпқа; * Ауыр диарея жағдайында цинк сульфаты пероральді регидратацияға арналған тұзды құрамдарға қосымша құрал ретінде қолданылуы керек";
19-бөлімде "Иммунологиялық заттар":
19.3-кіші бөлімде "Вакциналар":
мынадай мазмұнды жолмен толықтырылсын:
"Дифтерия-көк жөтел-тырысқақ вакцинасы+b гемофильдік инфекция вакцинасы инъекция түрінде";
"Дифтерия-көк жөтел-тырысқақ вакцинасы+гепатит В-ге қарсы вакцина+b гемофильдік инфекция вакцинасы инъекция түрінде";
"Қызылша, қызамық және эпидемиялық паротитке қарсы вакцина инъекция түрінде";
21-бөлімде "Офтальмологиялық дәрілер":
21.2- кіші бөлімде "Қабынуға қарсы заттар":
мынадай мазмұнды жолмен толықтырылсын:
"Натрий диклофенакы көз тамшылары 0,1 %";
21.3-кіші бөлімде "Жергілікті анестетиктер":
мынадай мазмұнды жолмен толықтырылсын:
"Оксибупрокаин көз тамшылары 0,4 %";
24-бөлімде "Психотерапиялық дәрілік заттар":
24.1-кіші бөлімде "Психикаға қарсы дәрілік заттар":
"Трифлуоперазин" жолы алынып тасталсын;
24.4. кіші бөлімде "Обсессивтік-компульсивтік бұзылыстарда және паникалық шабуылдарда қолданылатын дәрілік заттар":
"Кломипрамин" жолы алынып тасталсын;
26-бөлімде "Су, электролит және қышқылдық-негіздік тепе-теңдік бұзылуын түзету үшін қолданылатын ерітінділер":
26.2-кіші бөлімде "Парентеральді ерітінділер":
мынадай мазмұнды жолмен толықтырылсын:
"Күрделі ерітінді натрий лактаты инъекцияға арналған ерітінді";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген 2-қосымшада "Негізгі (өмірлік маңызды) дәрілік заттардың қосымша тізімі":
1-бөлімде "Анестетиктер":

в подразделе 12.2. "Антиаритмические лекарственные средства":
в строке "Верапамила гидрохлорид" после слов "таблетка 40 мг, 80 мг" дополнить словами "раствор для инъекций 2,5 мг (гидрохлорид)/мл в ампуле";
подраздел 12.3. "Антигипертензивные лекарственные средства":
дополнить строкой следующего содержания:
"Гидралазин * порошок для инъекций 20 мг (гидрохлорид) в ампуле; таблетка 25 мг, 50 мг (гидрохлорид); * только в случае неотложного введения при тяжелой гипертензии, вызванной беременностью.";
в подразделе 12.5. "Антитромботические лекарственные средства":
в строке "Ацетилсалициловая кислота" слова "таблетка 100-500 мг" изложить в следующей редакции "таблетка 75-500 мг";
в разделе 13. "Дерматологические лекарственные средства (для местного применения)":
в подразделе 13.1. "Противогрибковые лекарственные средства":
в строке "Тербинафин" после слов "крем 1%" дополнить словами ", гель 1%,";
в разделе 17. "Лекарственные средства, применяемые при заболеваниях органов пищеварения":
подраздел 17.7.2. "Антидиарейные (симптоматические) лекарственные средства":
дополнить строкой следующего содержания:
"Сульфат цинка* пероральный раствор 10 мг на стандартную лекарственную форму; таблетка 10 мг на стандартную лекарственную форму; * В случае тяжелой диареи сульфат цинка должен использоваться в качестве дополнительного средства к солевым составам для пероральной регидратации";
в разделе 19. "Иммунологические средства":
подраздел 19.3. "Вакцины":
дополнить строками следующего содержания:
"Вакцина дифтерийно-коклюшно-столбнячная+вакцина гемофильная инфекция типа b инъекции";
"Вакцина дифтерийно-коклюшно-столбнячная+вакцина против гепатита В+вакцина гемофильная инфекция типа b инъекции";
"Вакцина против кори, краснухи и эпидемического паротита инъекции";
в разделе 21. "Офтальмологические средства":
подраздел 21.2. "Противовоспалительные средства":
дополнить строкой следующего содержания:
"Диклофенак натрия глазные капли 0,1 %";
подраздел 21.3. "Местные анестетики":
дополнить строкой следующего содержания:
"Оксибупрокаин глазные капли 0,4 %";
в разделе 24. "Психотерапевтические лекарственные средства":
в подразделе 24.1. "Антипсихотические лекарственные средства":
строку "Трифлуоперазин" исключить;
в подразделе 24.4. "Лекарственные средства, применяемые при обсессивно-компульсивных расстройствах и при панических атаках":
строку "Кломипрамин" исключить;
в разделе 26. "Растворы, применяемые для коррекции нарушений водного, электролитного и кислотно-основного баланса":
подраздел 26.2. "Парентеральные растворы":
дополнить строкой следующего содержания:
"Сложный раствор натрия лактата раствор для инъекций".
В приложении 2 "Дополнительный перечень Списка основных (жизненно важных) лекарственных средств", утвержденном указанным приказом:
в разделе 1. "Анестетики":

1.1- кіші бөлімде "Жалпы анестезияға арналған заттар және оттегі":
мынадай мазмұнды жолмен толықтырылсын:
"Севофлуран ингаляциялық анестезияға арналған сұйықтық, 250 мл";
5-бөлімде "Құрысуға қарсы және қояншыққа қарсы дәрілік заттар":
"Топирамат" жолында "25 мг" сөзден кейін ", 50 мг" деген сөзбен толықтырылсын;
6-бөлімде "Микробқа қарсы және паразитке қарсы дәрілік заттар":
6.2.4-кіші бөлімде "Туберкулезге қарсы дәрілік заттар":
"Туберкулездің резистентті формаларын емдеуге арналған резервтік туберкулезге қарсы заттарды (MDR-TB) БДҰ туберкулезбен күрес бойынша (D) стандарттарын ұстанатын арнайы мекемелерде қолдану керек";
мынадай мазмұнды жолмен толықтырылсын:
"Моксифлоксацин таблетка 400 мг; инфузияға арналған ерітінді 400 мг/250 мл";
6.4.-кіші бөлімде "Вирусқа қарсы дәрілік заттар":
6.4.1-кіші бөлімде "Герпесте қолданылатын дәрілік заттар":
мынадай мазмұнды жолмен толықтырылсын:
"Валацикловир таблетка 500 мг";
6.5.4.-кіші бөлімде "Пневмоцитоз бен токсоплазмозда қолданылатын дәрілік заттар":
мынадай мазмұнды жолдармен толықтырылсын:
"Пентамидин таблетка 200 мг; 300 мг";
8-бөлімде "Антинеопластикалық және иммуносупрессивтік дәрілік заттар мен паллиативтік емдеу кезінде сырқаттарды күту үшін қолданылатын дәрілік заттар":
8.2-кіші бөлімде "Цитоуытты дәрілік заттар":
"L-Аспарагиназа" жолының атауын мынадай редакцияда "Аспарагиназа" жазылсын;
"Базиликсимаб" жолында "25 мг" сөзі мынадай редакцияда "20 мг" жазылсын;
мынадай мазмұнды жолдармен толықтырылсын:
"Пеметрексид инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған 500 мг лиофилизат";
"Тегафур капсула 400 мг";
8.3-кіші бөлімде "Гормональдық және антигормональдық дәрілік заттар":
мынадай мазмұнды жолмен толықтырылсын:
"Фулвестрант бұлшықет инъекцияларына арналған ерітінді 250 мг/5 мл";
10-бөлімде "Қанға әсер ететін дәрілік заттар":
10.1-кіші бөлімде "Анемияға қарсы дәрілік заттар":
"Эпоэтин" жолында "10 000 МЕ" сөзден кейін ", 40 000 МЕ" деген сөзбен толықтырылсын;
10.2-кіші бөлімде "Коагуляцияға әсер ететін дәрілік заттар":
мынадай мазмұнды жолмен толықтырылсын:
"Фондапаринукс тері астына енгізуге арналған ерітінді, 2,5 мг/0,5 мл; 5 мг/0,4 мл; 7,5 мг/0,6 мл шприцтерде";
11-бөлімде "Қаннан алынатын препараттар, плазмаалмастырғыш заттар және парентеральді қоректенуге арналған заттар":
11.2-кіші бөлімде "Арнайы қолдануға арналған қан плазмасы фракциялары":
мынадай мазмұнды жолмен толықтырылсын:
"Ингибиторға қарсы коагулянтты кешен инфузияға арналған лиофилизат 500 ӘБ, 1000 ӘБ";
12-бөлімде "Жүрек-қан тамыр дәрілік заттар":

подраздел 1.1. "Средства для общей анестезии и кислород":
дополнить строкой следующего содержания:
"Севофлуран жидкость для ингаляционной анестезии, 250 мл";
в разделе 5. "Противосудорожные и противоэпилептические лекарственные средства":
в строке "Топирамат" после слова "25 мг" дополнить словом ", 50 мг";
в разделе 6. "Противомикробные и противопаразитарные лекарственные средства":
в подразделе 6.2.4. "Противотуберкулезные лекарственные средства":
"Резервные противотуберкулезные средства для лечения резистентных форм туберкулеза (MDR-ТВ) следует употреблять в специализированных учреждениях, придерживающихся стандартов ВОЗ по борьбе с туберкулезом (D)":
дополнить строкой следующего содержания:
"Моксифлоксацин таблетка 400 мг; раствор для инфузий 400 мг/250 мл";
в разделе 6.4. "Противовирусные лекарственные средства";
дополнить подразделом 6.4.1. "Лекарственные средства, применяемые при герпесе";
дополнить строкой следующего содержания:
"Валацикловир таблетка 500 мг";
подраздел 6.5.4. "Лекарственные средства, применяемые при пневмоцистозе и токсоплазмозе":
дополнить строкой следующего содержания:
"Пентамидин таблетка 200 мг; 300 мг";
в разделе 8. "Антинеопластические и иммуносупрессивные лекарственные средства и лекарственные средства, применяемые для ухода за больными при паллиативном лечении":
в подразделе 8.2. "Цитостатические лекарственные средства":
название строки "L-Аспарагиназа" изложить в следующей редакции "Аспарагиназа";
в строке "Базиликсимаб" слова "25 мг" изложить в следующей редакции "20 мг";
дополнить строками следующего содержания:
"Пеметрексид лиофилизат для приготовления раствора для инфузий 500 мг";
"Тегафур капсула 400 мг";
подраздел 8.3. "Гормональные и антигормональные лекарственные средства":
дополнить строкой следующего содержания:
"Фулвестрант раствор для внутримышечных инъекций 250 мг/5 мл";
в разделе 10. "Лекарственные средства, влияющие на кровь":
в подразделе 10.1. "Антианемические лекарственные средства":
в строке "Эпоэтин" после слова "10 000 МЕ" дополнить словом ", 40 000 МЕ";
в подразделе 10.2. "Лекарственные средства, влияющие на коагуляцию":
дополнить строкой следующего содержания:
"Фондапаринукс раствор для подкожного введения, в шприцах 2,5 мг/0,5 мл; 5 мг/0,4 мл; 7,5 мг/0,6 мл";
в разделе 11. "Препараты, получаемые из крови, плазмозаменяющие средства и средства для парентерального питания":
подраздел 11.2. "Фракции плазмы крови для специального применения":
дополнить строкой следующего содержания:
"Антиингибиторный коагулянтный комплекс лиофилизат для приготовления для инфузий 500 ЕД, 1000 ЕД";
в разделе 12. "Сердечно-сосудистые лекарственные средства":

12.1-кіші бөлімде "Аритмияға қарсы дәрілік заттар":
"Изосорбид-5-мононитрат" жолында ", 60 мг" сөзден кейін "; таблетка 20 мг, 50 мг" сөздерімен толықтырылсын;
12.3-кіші бөлімде "Гипертензияға қарсы дәрілік заттар":
"Бисопролол фумараты" жолында "таблетка 5 мг, 10мг" деген сөздер мынадай редакцияда жазылсын "таблетка 2,5 мг, 5 мг, 10 мг"; мынадай мазмұнды жолмен толықтырылсын:
"Небиволол таблетка 5 мг";
"Периндоприл/Индапамид таблетка 2 мг/0,625 мг; 4 мг/1,25 мг";
12.4-кіші бөлімде "Жүрек жеткіліксіздігі кезінде қолданылатын дәрілік заттар":
мынадай мазмұнды жолмен толықтырылсын:
"Ивабрадин таблетка 2 мг/0,625 мг; 4 мг/1,25 мг";
12.6-кіші бөлімде "Тамыр қысылуын тудыратын артерия ауруларында қолданылатын дәрілік заттар":
"Алпростадил" жолында "инфузиялық ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген 20 мкг ұнтақ" деген сөздер мынадай редакцияда жазылсын "инфузиялық ерітінді дайындауға арналған 20 мкг лиофилизат";
14-бөлімде "Диагностиктер":
14.2-кіші бөлімде "Рентгеноконтрастылы дәрілер":
мынадай мазмұнды жолмен толықтырылсын:
"Гадопентетовая қышқылы инъекцияға арналған ерітінді 469,01 мг/мл";
17-бөлімде "Ас қорыту органдары ауырған кезде қолданылатын дәрілік заттар":
17.5.-кіші бөлімде "Спазмолитикалық дәрілік заттар":
мынадай мазмұнды жолмен толықтырылсын:
"Мебеверин гидрохлориді ұзартылған әсерлі капсула 200 мг";
18-бөлімде "Гормондар, басқа эндокриндік дәрілік заттар мен контрацептивтер":
18.1-кіші бөлімде "Кортикостероидтар және оның жасанды аналогтары":
мынадай мазмұнды жолмен толықтырылсын:
"Мазипредон инъекцияға арналған ерітінді 30 мг/мл";
18.3-кіші бөлімде "Контрацептивтер":
"Этинилэстрадиол+дезогестрел" жолында "15 мкг," деген сөзден кейін "30 мкг+15 мкг" деген сөздермен толықтырылсын;
19-бөлімде "Иммунологиялық заттар":
19.3-кіші бөлімде Иммуномодуляторлар. Цитокиндер":
"Интерферон - бета 1 а, 1 в" жолында "ерітінділерді" деген сөзден кейін "6 млн. МЕ," деген сөзбен толықтырылсын және ары қарай мәтін бойынша;
"Пэгинтерферон - альфа 2 b" жолында "инъекциялық ерітінділерді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ 100 мкг флаконда" деген сөздер мынадай редакцияда жазылсын "инъекциялық ерітінділерді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ және еріткіш 50 мкг, 80 мкг, 100 мкг, 120 мкг";
"Бактериалық лизаттар, рибосомалар кешені" жолында "750 мкг," деген сөзден кейін "капсула 7 мг, 3,5 мг," деген сөздермен толықтырылсын және ары қарай мәтін бойынша;
22-бөлімде "Миометрияның жиырылғыштық белсенділігін жоғарылататын немесе төмендететін заттар":
22.1.-кіші бөлімде "Миометрияның жиырылғыштық белсенділігін жоғарылататын заттар":
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Мифепристон* таблетка 200 мг* мұқият медициналық бақылауды талап етеді";
"Мизопростол* таблетка 200 мг* мұқият медициналық бақылауды талап етеді";
24-бөлімде "Психотерапиялық дәрілік заттар":

в подразделе 12.1. "Антиаритмические лекарственные средства":
в строке "Изосорбид-5-мононитрат" после слов "60 мг" дополнить словами "; таблетка 20 мг, 50 мг";
в подразделе 12.3. "Антигипертензивные лекарственные средства":
в строке "Бисопролола фумарат" слова "таблетка 5 мг, 10 мг" изложить в следующей редакции "таблетка 2,5 мг, 5 мг, 10 мг";
дополнить строками следующего содержания:
"Небиволол таблетка 5 мг";
"Периндоприл/Индапамид таблетка 2 мг/0,625 мг; 4 мг/1,25 мг";
подраздел 12.4 "Лекарственные средства, применяемые при сердечной недостаточности":
дополнить строкой следующего содержания:
"Ивабрадин таблетка 2 мг/0,625 мг; 4 мг/1,25 мг";
в подразделе 12.6. "Лекарственные средства, применяемые при облитерирующих заболеваний артерий":
в строке "Алпростадил" слова "порошок лиофилизированный для приготовления инфузионного раствора 20 мкг;" изложить в следующей редакции "лиофилизат для приготовления раствора для инфузий 20 мкг;";
в разделе 14. "Диагностики":
подраздел 14.2. "Рентгеноконтрастые средства":
дополнить строкой следующего содержания:
"Гадопентетовая кислота раствор для инъекций 469,01 мг/мл";
в разделе 17. "Лекарственные средства, применяемые при заболеваниях органов пищеварения":
подраздел 17.5. "Спазмолитические лекарственные средства":
дополнить строкой следующего содержания:
"Мебеверина гидрохлорид капсула пролонгированного действия 200 мг";
в разделе 18. "Гормоны, другие эндокринные лекарственные средства и контрацептивы":
подраздел 18.1. "Кортикостероиды и синтетические аналоги":
дополнить строкой следующего содержания:
"Мазипредон раствор для инъекций 30 мг\мл"
в подразделе 18.3. "Контрацептивы":
в строке "Этинилэстрадиол+дезогестрел" после слов "15 мкг" дополнить словами "30 мкг+15 мкг";
в разделе 19. "Иммунологические средства":
в подразделе 19.3. "Иммуномодуляторы. Цитокины":
в строке "Интерферон - бета 1 а, 1 в" после слова "раствора" дополнить словами "6 млн. МЕ," и далее по тексту;
в строке "Пэгинтерферон - альфа 2b" слова "порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора 100 мкг во флаконе" изложить в следующей редакции "порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора и растворитель 50 мкг, 80 мкг, 100 мкг, 120 мкг";
в строке "Комплекс бактериальных лизатов, рибосом" после слова "750 мкг," дополнить словами "капсула 7 мг, 3,5 мг," и далее по тексту;
в разделе 22. "Средства, повышающие или угнетающие сократительную активность миометрия":
подраздел 22.1. "Средства, повышающие сократительную активность миометрия":
дополнить строками следующего содержания:
"Мифепристон* таблетка 200 мг * требует тщательного медицинского наблюдения";
"Мизопростол* таблетка 200 мг * требует тщательного медицинского наблюдения";
в разделе 24. "Психотерапевтические лекарственные средства":

24.1-кіші бөлімде "Антипсихотикалық дәрілік заттар":
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Арипипразол таблетка 5 мг, 10 мг, 15 мг, 30 мг";
"Палиперидон ұзартылған әсерлі таблетка 6 мг";
24.2-кіші бөлімде "Көңіл-күй бұзылғанда қолданылатын дәрілік заттар":
"Имипрамин" жолы алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Дулоксетин капсула 60 мг";
24.5-кіші бөлімде "Метаболизм және ми қанайналысын жақсартатын дәрілік заттар":
"Гинкго Билоба" сөздері мынадай редакцияда жазылсын "Стантизирленген гинкго билоба экстракті EGb 761";
"Бұзау қанынан депротеинизирленген гемодериват" жолында "40 мг/мл," деген сөзден кейін "42,5 мг/мл," деген сөздермен толықтырылсын және ары қарай мәтін бойынша;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Цитиколин инъекцияға арналған ерітінді 500 мг/4,0 мл, 1000 мг/4,0 мл; ішке қабылдауға арналған ерітінді 30 мл";
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Балалардың бұзылған көңіл аудару мен гипербелсенділігі синдромын емдеуде қолданылатын дәрілік заттар" 24.7.-кіші бөліммен толықтырылсын:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Метилфенидат ұзартылып босап шығарылатын таблетка 18 мг, 36 мг, 54 мг";
26-бөлімде "Су, электролитті және қышқылдық-негіздік тепе-теңдік бұзылуын түзету үшін қолданылатын ерітінділер":
26.2-кіші бөлімде "Парентеральді ерітінділер":
"Натрий хлориді - 6,0; калий хлориді - 0,39, магний хлориді - 0,19; натрий гидрокарбонаты - 0,65; бір ауысымды натрий фосфаты - 0,2; глюкоза - 2,0 көктамыр инъекцияларына арналған 200,0 мл эмульсия".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармацевтикалық бақылау комитеті (Машкеев Б.А.) осы бұйрықты белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Ұйымдастыру-құқықтық жұмыс департаменті (Мұхамеджанов Ж.М.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Қ.Т.Омаровқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр

подраздел 24.1. "Антипсихотические лекарственные средства":
дополнить строками следующего содержания:
"Арипипразол таблетка 5 мг, 10 мг, 15 мг, 30 мг";
"Палиперидон таблетка пролонгированного действия 6 мг";
в подразделе 24.2. "Лекарственные средства, применяемые при нарушениях настроения":
строку "Имипрамин" исключить;
дополнить строкой следующего содержания:
"Дулоксетин капсула 60 мг";
в подразделе 24.5. "Лекарственные средства, улучшающие метаболизм и мозговое кровообращение":
слова "Гинкго Билоба" изложить в следующей редакции "Стантизированный экстракт гинко билоба EGb 761";
в строке "Депротеинизированный гемодериват из телячьей крови" после слов "40 мг/мл" дополнить словами ", 42,5 мг\мл," и далее по тексту;
дополнить строкой следующего содержания:
"Цитиколин раствор для инъекций 500 мг/4,0 мл, 1000 мг/4,0 мл; раствор для приема внутрь 30 мл";
дополнить подразделом 24.7 "Лекарственные средства, применяемые для лечения синдрома нарушенного внимания и гиперактивности детей":
дополнить строкой следующего содержания:
"Метилфенидат таблетка пролонгированного высвобождения 18 мг, 36 мг, 54 мг";
в разделе 26. "Растворы, применяемые для коррекции нарушений водного, электролитного и кислотно-основного баланса":
подраздел 26.2. "Парентеральные растворы":
дополнить строкой следующего содержания:
"Натрия хлорида - 6,0; калия хлорида - 0,39; магния хлорида - 0,19; натрия гидрокарбоната - 0,65; натрия фосфата однозамещенного - 0,2; глюкозы - 2,0 эмульсия для внутривенных инъекций 200,0 мл".
2. Комитету фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Машкеев Б.А.) направить в установленном порядке настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту организационно-правового обеспечения Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Мухамеджанов Ж.М.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Омарова К.Т.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Министр