Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының»"Жинақтаушы зейнетақы қорларының және зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың біріктірілген есептерін беру, сондай-ақ оларды бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау ережесін бекіту туралы"»2007 жылғы 25 маусымдағы N 188 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 24 желтоқсандағы N 276 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 17 қаңтарда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5097 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 13 ақпандағы № 28 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.13 № 28 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз.
Жинақтаушы зейнетақы қорларының және зейнетақы активтерін инвестициялық   басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың біріктірілген есептерін беру тәртібін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының»"Жинақтаушы зейнетақы қорларының және зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың біріктірілген есептерін беру, сондай-ақ оларды бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау ережесін бекіту туралы" 2007 жылғы 25 маусымдағы  N 188 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4858 тіркелген, 2007 жылғы 14 қыркүйекте»"Заң газеті" газетінде N 141 (1170) санында жарияланған) мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жинақтаушы зейнетақы қорларының және зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың біріктірілген есептерін беру, сондай-ақ оларды бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау ережесінде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Уәкілетті орган біріктірілген есепті алғаннан кейінгі жеті жұмыс күні ішінде оны бар болған ақпаратқа сәйкестігін тексереді және шынайы емес ақпарат анықталғанда ескертулерді екі жұмыс күні ішінде жою үшін Ұйымға және/немесе зейнетақы активтерін дербес инвестициялық   басқаруды жүзеге асыратын Қорға ол туралы хабарлайды.
Біріктірілген есеп бойынша ескертулер болмаған жағдайда, уәкілетті орган есептік тоқсаннан кейінгі бірінші айдың 25 күніне дейін барлық Қорлардың жинақталған зейнетақы қаражаттарының жалпы сомасына әр Қордың жинақталған зейнетақы қаражаттарының пайыздық қатынасы жөніндегі ақпаратты интернет желісіндегі уәкілетті органның ресми сайтында орналастырады.";
5-тармақтың бірінші сөйлемі»"Біріктірілген есепті" деген сөздер»"Барлық Қорлардың жинақталған зейнетақы қаражаттарының жалпы сомасына әр Қордың жинақталған зейнетақы қаражаттарының пайыздық қатынасы жөніндегі ақпаратты интернет желісіндегі уәкілетті органның ресми сайтында орналастырғаннан кейін біріктірілген есепті" деген сөздермен ауыстырылсын.

О внесении изменения и дополнения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2007 года N 188 "Об утверждении Правил представления агрегированных отчетов накопительных пенсионных фондов и организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, а также их публикации в средствах массовой информации"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года № 276. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 января 2008 года № 5097. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 февраля 2012 года № 28
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 13.02.2012 № 28 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих порядок представления агрегированных отчетов накопительными пенсионными фондами и организациями, осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правления Агентства от 25 июня 2007 года  N 188 "Об утверждении Правил представления агрегированных отчетов накопительных пенсионных фондов и организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, а также их публикации в средствах массовой информации" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4858, опубликованное в газете "Юридическая газета" от 14 сентября 2007 года N 141 (1344)), следующие изменение и дополнение:
в  Правилах представления агрегированных отчетов накопительных пенсионных фондов и организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, а также их публикации в средствах массовой информации, утвержденных указанным постановлением:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Уполномоченный орган в течение семи рабочих дней после получения агрегированного отчета проверяет его на соответствие имеющейся информации и при обнаружении недостоверной информации уведомляет об этом Организацию и/или Фонд, самостоятельно осуществляющий инвестиционное управление пенсионными активами, для устранения замечаний в течение двух рабочих дней.
В случае отсутствия замечаний по агрегированному отчету уполномоченный орган размещает до 25 числа первого месяца, следующего за отчетным кварталом, информацию о процентном соотношении пенсионных накоплений каждого Фонда к общей сумме пенсионных накоплений всех Фондов на официальном сайте уполномоченного органа в сети интернет.";
первое предложение пункта 5 дополнить словами ", после размещения информации о процентном соотношении пенсионных накоплений каждого Фонда к общей сумме пенсионных накоплений всех Фондов на официальном сайте уполномоченного органа в сети интернет".

2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Стратегия және талдау департаментi (Г.А. Ділімбетова):
1) Заң департаментімен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне,»"Активтерді басқарушылардың қауымдастығы" заңды тұлғалардың қауымдастық нысанындағы бірлестігіне,»"Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалардың қауымдастық нысанындағы бірлестігіне, жинақтаушы зейнетақы қорларына және зейнетақы активтерін инвестициялық    басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға мәлімет үшін жіберсін.
4. Агенттіктің Төраға қызметі осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Ғ.Н. Өзбековке жүктелсін.
Төраға

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту стратегии и анализа (Дилимбетова Г.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц в форме ассоциации "Ассоциация управляющих активами", Объединения юридических лиц в форме ассоциации "Ассоциация финансистов Казахстана", накопительных пенсионных фондов и организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами.
4. Службе Председателя Агентства обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Узбекова Г.Н.
Председатель