Ақкөл, Ерейментау, Аршалы, Целиноград аудандары және Біржан сал ауданы бойынша Ақмола облысының кейбір елді мекендерінің атауларын өзгерту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2007 жылғы 3 қазандағы № А-10/325 қаулысы мен Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 3 қазандағы № 4С-2-9 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2007 жылғы 24 қазанда № 3236 тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 16.03.2018 № А-3/127 қаулысымен және Ақмола облыстық мәслихатының 16.03.2018 № 6С-19-6 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. Бүкіл мәтін бойынша "селосы", "селолық" деген сөздер "ауылы", "ауылдық" деген сөздермен ауыстырылды - Ақмола облысы әкімдігінің 17.02.2015 № А-2/65 қаулысы және Ақмола облыстық мәслихатының 17.02.2015 № 5С-34-6 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 11 бабына сәйкес, Ақкөл ауданы әкімдігінің 2007 жылғы 12 наурыздағы N А-3/96 қаулысы мен Ақкөл аудандық мәслихатының 2007 жылғы 12 наурыздағы N С-40-3 шешімі, Ерейментау ауданы әкімдігінің 2007 жылғы 28 мамырдағы N а-5/159, 2007 жылғы 28 мамырдағы N а-5/160, 2007 жылғы 28 мамырдағы N№а-5/161, 2007 жылғы 28 мамырдағы N а-5/162, 2007 жылғы 28 мамырдағы N а-5/163 қаулылары мен Ерейментау аудандық мәслихатының 2007 жылғы 28 мамырдағы № С-41/5, 2007 жылғы 28 мамырдағы № С-41/6, 2007 жылғы 28 мамырдағы № С-41/7, 2007 жылғы 28 мамырдағы № С-41/8, 2007 жылғы 28 мамырдағы № С-41/9 шешімдері, Аршалы ауданы әкімдігінің 2007 жылғы 11 сәуірдегі № А-201 қаулысы мен Аршалы аудандық мәслихатының 2007 жылғы 11 сәуірдегі N 42/1 шешімі, Еңбекшілдер ауданы әкімдігінің 2007 жылғы 30 наурыздағы N а-3/8 қаулысы мен Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2007 жылғы 30 наурыздағы N С-42/8 шешімі, Целиноград ауданы әкімдігінің 2007 жылғы 28 наурыздағы N 58 қаулысы мен Целиноград аудандық мәслихатының 2007 жылғы 28 наурыздағы N 235/36-3 шешімі негізінде және Ақмола облысы әкімдігінің жанындағы тіл саясаты және ономастика жөніндегі облыстық комиссияның 2007 жылғы 25 маусымдағы шешіміне байланысты Ақмола облысының әкімдігі мен Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Ақкөл ауданы бойынша:
1) Приозерный ауылдық округі мен Приозерное ауылы Жалғызқарағай ауылдық округі мен Жалғызқарағай ауылына;
2) Приозерный ауылдық округінің Лидиевка ауылы Тастыадыр ауылына;
3) Приозерный ауылдық округінің Қызылту ауылы Қайнар ауылына;

О переименовании некоторых населенных пунктов Акмолинской области по Аккольскому, Ерейментаускому, Аршалынскому, Целиноградскому районам и району Биржан сал
Постановление акимата Акмолинской области от 3 октября 2007 года № А-10/325 и решение Акмолинского областного маслихата от 3 октября 2007 года № 4С-2-9. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 24 октября 2007 года № 3236.
Сноска. Заголовок в редакции постановления акимата Акмолинской области от 16.03.2018 № А-3/127 и решения Акмолинского областного маслихата от 16.03.2018 № 6С-19-6 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Сноска. По всему тексту слова "аульный", "аул" заменены словами "сельский", "село" постановлением акимата Акмолинской области от 17.02.2015 А-2/65 и решением Акмолинского областного маслихата от 17.02.2015 № 5С-34-6 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" от 8 декабря 1993 года, на основании постановления акимата Аккольского района N№А-3/96 от 12 марта 2007 года и решения Аккольского районного маслихата N С-40-3 от 12 марта 2007 года, постановлений акимата Ерейментауского района N а-5/159 от 28 мая 2007 года, N а-5/160 от 28 мая 2007 года, N а-5/161 от 28 мая 2007 года, N а-5/162 от 28 мая 2007 года, N а-5/163 от 28 мая 2007 года и решений Ерейментауского районного маслихата N С-41/5 от 28 мая 2007 года, N С-41/6 от 28 мая 2007 года, N С-41/7 от 28 мая 2007 года, N С-41/8 от 28 мая 2007 года, N С-41/9 от 28 мая 2007 года, постановления акимата Аршалынского района N№А-201 от 11 апреля 2007 года, решения Аршалынского районного маслихата N 42/1 от 11 апреля 2007 года, постановления акимата Енбекшильдерского района N а-3/8 от 30 марта 2007 года и решения Енбекшильдерского районного маслихата N С-42/8 от 30 марта 2007 года, постановления акимата Целиноградского района N 58 от 28 марта 2007 года и решения Целиноградского районного маслихата N 235/36-3 от 28 марта 2007 года и согласно решения областной комиссии по языковой политике и ономастике при акимате Акмолинской области от 25 июня 2007 года акимат Акмолинской области и Акмолинский областной маслихат РЕШИЛИ:
1. По Аккольскому району переименовать:
1) Приозерный сельский округ и село Приозерное соответственно в Жалгызкарагайский сельский округ и село Жалгызкарагай;
2) село Лидиевка Приозерного сельского округа в село Тастыадыр;
3) село Кызылту Приозерного сельского округа в село Кайнар;

4) Ивановское ауылы Азат ауылына өзгертілсін.
2. Ерейментау ауданы бойынша:
1) Ақмырза ауылдық округінің Тимофеевка ауылы Ақмырза ауылына;
2) Бестоғай ауылдық округінің Ильинка ауылы Бестоғай ауылына;
3) Звенигородка ауылдық округі мен Звенигородка ауылына сәйкес Тайбай ауылдық округі мен Тайбай ауылына;
4) Күншалған ауылдық округінің Ленинское ауылы Күншалған ауылына;
5) Торғай ауылдық округінің Стаханово ауылы Қарағайлы ауылына өзгертілсін.
3. Аршалы ауданы бойынша:
Александров ауылдық округі мен Александровка ауылына сәйкес Жібек жолы ауылдық округі мен Жібек жолы ауылына өзгертілсін.
4. Біржан сал ауданы бойынша:
Үлгі ауылдық округінің Казгородок ауылы Үлгі ауылына өзгертілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 16.03.2018 № А-3/127 қаулысымен және Ақмола облыстық мәслихатының 16.03.2018 № 6С-19-6 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Целиноград ауданы бойынша:
Воздвиженка ауылдық округінің Новостройка ауылы Жаңа Жайнақ ауылына өзгертілсін.
6. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысының әкімі М.Есенбаев
Ақмола облыстық мәслихаты
сессиясының төрағасы
А.Тайшытаев
Ақмола облыстық
мәслихатының хатшысы
С.Қамзебаев

4) село Ивановское в село Азат.
2. По Ерейментаускому району переименовать:
1) село Тимофеевка Акмырзинского сельского округа в село Акмырза;
2) село Ильинка Бестогайского сельского округа в село Бестогай;
3) Звенигородский сельский округ и село Звенигородка соответственно в Тайбайский сельский округ и село Тайбай;
4) село Ленинское Куншалганского сельского округа в село Куншалган;
5) село Стаханово Тургайского сельского округа в село Карагайлы.
3. По Аршалынскому району:
переименовать Александровский сельский округ и село Александровка соответственно в сельский округ Жибек жолы и село Жибек жолы.
4. По району Биржан сал переименовать:
село Казгородок Ульгинского сельского округа в село Ульги.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления акимата Акмолинской области от 16.03.2018 № А-3/127 и решения Акмолинского областного маслихата от 16.03.2018 № 6С-19-6 (вводится в действие со дня официального опубликования).
5. По Целиноградскому району переименовать:
село Новостройка Воздвиженского сельского округа в село Жана Жайнак.
6. Настоящее решение вступает в силу после государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действия со дня официального опубликования.
Аким Акмолинской области М.Есенбаев
Председатель сессии
Акмолинского областного
маслихата
А.Тайшытаев
Секретарь
Акмолинского областного
маслихата
С.Камзебаев