Қостанай облысының әкімшілік-аумақтық құрылысындағы кейбір өзгерістер туралы
Қостанай облыстық мәслихаты мен Қостанай облысы әкімдігінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 45/10 бр бірлескен шешімі мен қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 3 қаңтарда N 3583 тіркелді
Ескерту. Мемлекеттік тілдегі бүкіл мәтін бойынша "селолық",  "селосы", "селолар", "селолардың", "селосының" деген сөздер тиісінше "ауылдық", "ауылы", "ауылдар", "ауылдардың" "ауылының" деген сөздермен ауыстырылды, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді - Қостанай облысы әкімдігінің 04.07.2014 № 9 қаулысымен және Қостанай облысы мәслихатының 04.07.2014 № 297 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабының 6-тармағына және 11-бабына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ және Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Барлық тұрғындарының көшіп кетуіне және қоныс аударуына байланысты мынадай елді мекендер таратылсын:
Сарыкөл ауданы Маяк ауылдық округінің Безымянов ауылы,
Қарабалық ауданы Өрнек ауылдық округінің Қансор ауылы,
Науырзым ауданы Шолақсай ауылдық округінің Қопа ауылы.
2. Тұрғындар саны 50-ден кем ауылдар таратылсын:
Жангелдин ауданы Саға ауылдық округінің Алтынсарин ауылы,
Жангелдин ауданы Сужарған ауылдық округінің Байтемір ауылы,
Жангелдин ауданы Қаламқарасу ауылдық округінің Жаңақұрылыс ауылы,
Жангелдин ауданы Албарбөгет ауылдық округінің Қарақоға ауылы,
Жангелдин ауданы Жангелдин ауылдық округінің Қуат ауылы,
Жангелдин ауданы Амангелді ауылдық округінің Құмкөл ауылы,
Жітіқара ауданы Чайковский ауылдық округінің Новый Октябрь ауылы,
Жітіқара ауданы пригородный ауылдық округінің Шортанды ауылы.
3. Таратылған ауылдық елді мекендер мына ауылдардың құрамына енгізілсін:
Алтынсарин ауылы Жангелдин ауданы Саға ауылдық округінің Саға ауылының құрамына,
Байтемір ауылы Жангелдин ауданы Сужарған ауылдық округінің Сужарған ауылының құрамына,
Жаңақұрылыс ауылы Жангелдин ауданы Қаламқарасу ауылдық округінің Қаламқарасу ауылының құрамына,
Қарақоға ауылы Жангелдин ауданы Албарбөгет ауылдық округінің Көлқамыс ауылының құрамына,
Қуат ауылы Жангелдин ауданы Жангелдин ауылдық округінің Аралбай ауылының құрамына,
Құмкөл ауылы Жангелдин ауданы Амангелді ауылдық округінің Қарғалы ауылының құрамына,
Новый Октябрь ауылы Жітіқара ауданы Чайковский ауылдық округінің Чайковский ауылының құрамына,
Шортанды ауылы Жітіқара ауданы Пригородный ауылдық округінің Пригородный ауылының құрамына.

О некоторых изменениях в административно-территориальном устройстве Костанайской области
Совместное решение маслихата Костанайской области и акимата Костанайской области от 12 декабря 2007 года N 45/10 св. Зарегистрировано департаментом юстиции Костанайской области 3 января 2008 года N 3583
Сноска. По всему тексту на государственном языке слова "селолық", "селосы", "селолар", "селолардың", "селосының" заменены соответственно словами "ауылдық", "ауылы", "ауылдар", "ауылдардың", "ауылының", текст на русском языке не меняется - постановлением акимата Костанайской области от 04.07.2014 № 9 и решением маслихата Костанайской области от 04.07.2014 № 297 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 3 и статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" Костанайский областной маслихат РЕШИЛ и акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Упразднить в связи с выездом и переселением всех жителей следующие населенные пункты:
село Безымяновка Маякского сельского округа Сарыкольского района,
село Кансор Урнекского сельского округа Карабалыкского района,
село Копа Шолаксайского сельского округа Наурзумского района.
2. Упразднить села с количеством населения менее 50 человек:
село Алтынсарино Сагинского сельского округа Джангельдинского района,
село Байтемир Сужарганского сельского округа Джангельдинского района,
село Жанакурылыс Каламкарасуского сельского округа Джангельдинского района,
село Каракога Албарбогетского сельского округа Джангельдинского района,
село Куат Джангельдинского сельского округа Джангельдинского района,
село Кумколь Амангельдинского сельского округа Джангельдинского района,
село Новый Октябрь Чайковского сельского округа Житикаринского района,
село Шортанды Пригородного сельского округа Житикаринского района.
3. Включить упраздненные сельские населенные пункты:
село Алтынсарино в состав села Сага Сагинского сельского округа Джангельдинского района,
село Байтемир в состав села Сужарган Сужарганского сельского округа Джангельдинского района,
село Жанакурылыс в состав села Каламкарасу Каламкарасуского сельского округа Джангельдинского района,
село Каракога в состав села Колкамыс Албарбогетского сельского округа Джангельдинского района,
село Куат в состав села Аралбай Джангельдинского сельского округа Джангельдинского района,
село Кумколь в состав села Каргалы Амангельдинского сельского округа Джангельдинского района,
село Новый Октябрь в состав села Чайковское Чайковского сельского округа Житикаринского района,
Село Шортанды в состав села Пригородное Пригородного сельского округа Житикаринского района.