"Тұрғын үй көмегін көрсету Қағидасы туралы" мәслихаттың 2006 жылғы 6 қазандағы N 304 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2007 жылғы 18 қаңтардағы N 330 шешімі. Қостанай облысы Қостанай қаласы 2007 жылғы 12 ақпанда N 9-1-64 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2010 жылғы 31 наурыздағы № 276 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 31.03.2010 № 276 шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына, "Тұрғын yй қатынастары туралы"»Қазақстан Республикасы Заңының 97-бабына сәйкес, Қостанай қалалық Мәслихаты  ШЕШТІ:
1.«"Тұрғын yй көмегін көрсету Қағидасы туралы" Мәслихаттың 2006 жылғы 6 қазандағы N 304 шешіміне (мемлекеттік тіркеу нөмірі 9-1-58, 2006 жылғы 3 қарашадағы N 125 "Қостанай» газеті") өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Аталған шешіммен бекітілген тұрғын үй көмегін көрсету қағидасында:
4-тармақ мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметтерге төлеудің ұйғарынды шекті шығын үлесі Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тұрғын үй көмегін есептегенде қолданылмайды. Осы санаттағы азаматтарға тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметтерге шығындардың жүз пайызы өтеледі.";
5-тармақта "жиырма бес" деген сөздер "жиырма" деген сөзбен ауыстырылсын;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Өтемақымен қамтамасыз етілетін тұрғын үй алаңының мөлшері, пайдаланатын алаңы көлемінің бір адамға он сегіз шаршы метрін құрайды, бірақ бір бөлмелі пәтерден кем емес. Жалғыз тұратын азаматтар үшін пайдаланатын алаңының көлеміне байланыссыз отыз шаршы метр шегінде, Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектері үшін төлеуге отыз алты шаршы метр шегінде, бірақ тұратын алаңынан аспайтын.";
мынадай мазмұндағы 11-1-тармағымен толықтырылсын:
"11-1. Ұлы Отан Соғысының қатысушылары мен мүгедектері тұрғын үй көмегін алу үшін мынадай құжаттарды тапсырады:
арыз;
Ұлы Отан Соғысының қатысушысы немесе мүгедегі куәлігінің көшірмесін;
өтініш берушінің жеке басын растайтын құжаттың көшірмесін;
пәтер жоспарының көшірмесін;
азаматтарды тіркеу кітабының немесе мекен-жайын растайтын өзге құжаттың көшірмесі;
есептеу аспаптары бар болса, коммуналдық қызметтерге төлеуге нақты шығындарын растайтын құжаттар.";
18-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Атаулы әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі комиссиясының шешімі бойынша тұрғын үй көмегін алушы тұрғын үй көмегін және телефон үшін ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы тағайындауға шындыққа жанаспайтын мәліметтер берген үшін бір жылға дейінгі мерзімге оны алу құқығынан айырылады.";
4-тарау «Жергілікті жылытумен жеке тұрғын үйлерде тұратын отбасыларға (азаматтарға) материалдық көмек беру тәртібі» шығарылсын.

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 6 октября 2006 года N 304 "О правилах оказания жилищной помощи"
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 18 января 2007 года N 330. Зарегистрировано Управлением юстиции города Костаная Костанайской области 12 февраля 2007 года N 9-1-64. Утратило силу - Решением маслихата города Костаная Костанайской области от 31 марта 2010 года № 276
Сноска. Утратило силу - Решением маслихата города Костаная Костанайской области от 31.03.2010 № 276.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", статьей 97 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", Костанайский городской Маслихат  РЕШИЛ:
1. Внести в решение Маслихата "О Правилах оказания жилищной помощи" от 6 декабря 2006 года N 304 (номер государственной регистрации 9-1-58, газета "Костанай" от 3 ноября 2006 года N 125) следующие изменения и дополнения:
в Правилах оказания жилищной помощи, утвержденных указанным решением:
пункт 4 дополнить вторым абзацем следующего содержания:
"Доля предельно допустимых расходов на содержание жилья и оплату коммунальных услуг не применяется при расчете размера жилищной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны. Данной категории граждан компенсируется сто процентов расходов на содержание жилья и оплату коммунальных услуг.";
в пункте 5 слова "двадцати пяти" заменить словом "двадцати";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Норма площади жилья, обеспечиваемая компенсационными мерами, составляет восемнадцать квадратных метров полезной площади жилища на человека, но не менее однокомнатной квартиры. Для одиноко проживающих граждан, в пределах тридцати квадратных метров независимо от занимаемой площади, для участников и инвалидов Великой Отечественной Войны - тридцать шесть квадратных метров полезной площади жилища, но не более занимаемой площади.";
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Участники и инвалиды Великой Отечественной Войны для назначения жилищной помощи предоставляют следующие документы:
1) заявление;
2) копию удостоверения участника и инвалида Великой Отечественной Войны;
3) копию документа, удостоверяющего личность заявителя;
4) копию плана квартиры;
5) копию книги регистрации граждан или иной документ, подтверждающий место проживания;
6) при наличии приборов учета документы, подтверждающие фактические расходы на оплату коммунальных услуг.";
абзац второй пункта 18 изложить в следующей редакции:
"По решению комиссии по оказанию адресной социальной помощи получатель жилищной помощи лишается права на ее получение сроком до одного года за предоставление недостоверных сведений для назначения жилищной помощи и компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон повлекших за собой выплату завышенной или незаконной жилищной помощи.";
главу 4 "Порядок предоставления материальной помощи семьям (гражданам), проживающим в индивидуальных жилых домах с местным отоплением" исключить.

2. Осы шешім, 2007 жылғы 1 наурыздан бастап қолданысқа енгiзiлетiн 1-тармағының бесінші абзацын қоспағанда, 2007 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
Қалалық Мәслихат хатшысы
КЕЛІСІЛДІ:

2. Настоящее решение вводится в действие с 1 февраля 2007 года, за исключением абзаца пятого пункта 1, который вводится в действие с 1 марта 2007 года.
Председатель сессии,
Секретарь городского Маслихата
СОГЛАСОВАНО: