"Болашақ" халықаралық стипендиясын іске асыру жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 12 маусымдағы N 340 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2008 жылғы 29 шілдедегі N 455 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 15 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5285 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2009 жылғы 19 мамырдағы N 224 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 2009.05.19 N 224 бұйрығымен .
БҰЙЫРАМЫН :
1. "Болашақ" халықаралық стипендиясын іске асыру жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 12 маусымдағы N 340 (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2008 жылғы 20 маусымда N 5243 тіркелген, 2008 жылғы 11 шілде N 104 "Заң газетінде" жарияланған) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың 1) тармақшасындағы екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 маусымдағы N 573 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау үшін үміткерлерді іріктеу ережесінің 2-тармағында көрсетілген тұлғалар үшін 2008 жылғы 23 маусымнан бастап 30 қыркүйекке дейін;";
8-тармақта "енгізіледі" деген сөзден кейін "және 2008 жылғы 23 маусымнан бастап туындаған әрекетке таратылады" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде шетелде оқыту үшін мәндес мамандықтар тізбесінде:
реттік нөмірі 26-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
26
Неонатология,
балалар
хирургиясы
Клиникалық
ординатура
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік қамтамасыз ету:
Медицина.
Докторантура
Шектеу қойылмайды.
Аспирантура
Шектеу қойылмайды.
";
реттік нөмірі 28-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
28
Онкогинекология
Аспирантура
Шектеу қойылмайды.
Клиникалық ординатура
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету: Медицина.
Докторантура
Шектеу қойылмайды.
";
реттік нөмірі 32-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
32
Трансфузиология
Аспирантура
Шектеу қойылмайды.
Клиникалық ординатура
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету: Медицина.
Докторантура
Шектеу қойылмайды.
";
реттік нөмірі 34-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
34
Аллергология-
иммунология
Аспирантура
Шектеу қойылмайды.
Клиникалық ординатура
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету: Медицина.
Докторантура
Шектеу қойылмайды.
".

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 июня 2008 года N 340 "О некоторых мерах по реализации международной стипендии "Болашак"
Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 июля 2008 года N 455. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 августа 2008 года N 5285. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 мая 2009 года № 224
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 19.05.2009 № 224 (порядок введения в действие см. п. 6 ).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 июня 2008 года N 340 "О некоторых мерах по реализации международной стипендии "Болашак" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан от 20 июня 2008 года под N 5243, опубликован в "Юридической газете" от 11 июля 2008 года N 104) следующие изменения и дополнения:
абзац второй подпункта 1) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"для лиц, указанных в пункте 2 Правил отбора претендентов для присуждения международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак", утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2008 года N 573, - с 23 июня по 30 сентября 2008 года;";
в пункте 8 после слова "опубликования" дополнить следующими словами "и распространяется на действия, возникшие с 23 июня 2008 года.";
в Перечне родственных специальностей для обучения за рубежом в рамках международной стипендии "Болашак", утвержденных указанным приказом:
строку, порядковый номер 26, изложить в следующей редакции:
"
26
Неонатология,
детская
хирургия
Клиническая
ординатура
Здравоохранение и социальное
обеспечение: Медицина.
Докторантура
Без ограничений.
Аспирантура
Без ограничений.
";
строку, порядковый номер 28, изложить в следующей редакции:
"
28
Онкогинекология
Аспирантура
Без ограничений.
Клиническая
ординатура
Здравоохранение и социальное
обеспечение: Медицина.
Докторантура
Без ограничений.
";
строку, порядковый номер 32, изложить в следующей редакции:
"
32
Трансфузиология
Аспирантура
Без ограничений.
Клиническая
ординатура
Здравоохранение и социальное
обеспечение: Медицина.
Докторантура
Без ограничений.
";
строку, порядковый номер 34, изложить в следующей редакции:
"
34
Аллергология-
иммунология
Аспирантура
Без ограничений.
Клиническая
ординатура
Здравоохранение и социальное
обеспечение: Медицина.
Докторантура
Без ограничений.
".

2. Дамыту стратегиясы департаменті (С. Ырсалиев):
1) осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін осы бұйрықты бұқаралық ақпарат құралдарында жарияласын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр К.Н. Шәмшидиноваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін
атқарушы                                        К. Шәмшидинова

2. Департаменту стратегии развития (С. Ирсалиев):
1) обеспечить в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после прохождения государственной регистрации опубликовать настоящий приказ в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра Шамшидинову К.Н.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра                              К. Шамшидинова