"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2007 жылғы 12 сәуірдегі N 112 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы.
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2008 жылғы 28 тамыздағы N 235 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 29 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5294 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 11 сәуірдегі № 184 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 11.04.2019 № 184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
1. "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2007 жылғы 12 сәуірдегі N 112 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тілімінде 2007 жылы 24 сәуірде N 4625 тіркелген, "Юридическая газетінде" 2007 жылы 11 шілдеде, N 104 (1307) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөніндегі нұсқаулықта:
барлық мәтіндер бойынша "Тіркеу қызметі" деген сөздерден кейін""және құқықтық көмек көрсету" деген сөздермен толықтырылсын;
6-тармақтың тоғызыншы бөлігінде "жоқ" деген сөзден кейін "(бар)" деген сөзбен толықтырылсын;
46-тармақтың 10) тармақшасында "жоқ" деген сөзден кейін "(бар)" деген сөзбен толықтырылсын;
46-тармақтың 11) тармақшасында "кедендiк төлемдер бойынша берешектерi" деген сөздерден кейін""мен аяқталмаған сыртқы сауда мәмiлелерiнiң" деген сөздер алынып тасталсын;
49-тармақтың алтыншы абзацында "жоқ" деген сөзден кейін "(бар)" деген сөзбен толықтырылсын;
51-тармақта бірінші абзац мынадай мазмұнда жазылсын:
"51. Шағын кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) және олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) қажетті құжаттары қоса тіркеліп өтініш берілген күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізілуге тиіс. Өзінің қызметін үлгілік жарғының негізінде жүзеге асыратын орта және ірі кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) және олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) қажетті құжаттары қоса тіркеліп өтініш берілген күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізілуге тиіс, ал өзге заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) және олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) қажетті құжаттары қоса тіркеліп өтініш қоса берілген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізілуге тиіс.";
52-тармақта:
"мынадай мерзімдерде жүзеге асырылады:" деген сөздерден кейін "субъектілері" деген сөз "субъектілерін" деген сөзбен ауыстырылсын;
"олардың филиалдары мен өкілдіктерін" деген сөздерден кейін "есептік тіркеу (қайта тіркеу)" деген сөздер алынып тасталсын;
"олардың филиалдары мен өкілдіктерін" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ өзінің қызметін үлгілік жарғының негізінде жүзеге асыратын орта және ірі кәсіпкерлік субъектілерін" деген сөздермен толықтырылсын;
"кешіктірілмей жүргізілуі тиіс" деген сөздерден кейінгі "," тыныс белгісі "." деген тыныс белгісіне ауыстырылсын;
"ал өзге заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) және олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу)" деген сөздер "Өзге де заңды тұлғалардың және олардың филиалдары мен өкілдіктерінің құрылтай құжаттарына мемлекеттік қайта тіркеуге әкеп соқтырмайтын өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу" деген сөздермен ауыстырылсын;
54-тармақта:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 12 апреля 2007 года N 112 "Об утверждении Инструкции по государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 августа 2008 года N 235. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 августа 2008 года N 5294. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 апреля 2019 года № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 11.04.2019 № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 12 апреля 2007 года N 112 "Об утверждении Инструкции по государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4625, опубликован в "Юридической газете" от 11 июля 2007 года, N 104 (1307)), следующие изменения и дополнения:
в Инструкции по государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств, утвержденной указанным приказом:
по всему тексту после слов "Комитет регистрационной службы" дополнить словами "и оказания правовой помощи";
в части девятой пункта 6 после слов "об отсутствии" дополнить словом "(наличии)";
в подпункте 10) пункта 46 после "об отсутствии" дополнить словом "(наличии)";
в подпункте 11) пункта 46 после слов "задолженностей по таможенным платежам" слова "и незавершенных внешнеторговых сделок" исключить;
в части второй пункта 49 после слов "об отсутствии" дополнить словом "(наличии)";
в пункте 51 часть первую изложить в следующей редакции:
"51. Государственная регистрация (перерегистрация) субъектов малого предпринимательства и учетная регистрация (перерегистрация) их филиалов и представительств должны быть произведены не позднее трех рабочих дней со дня подачи заявления с приложением необходимых документов. Государственная регистрация (перерегистрация) субъектов среднего и крупного предпринимательства, осуществляющих свою деятельность на основании типового устава, и учетная регистрация (перерегистрация) их филиалов и представительств должны быть произведены не позднее трех рабочих дней со дня подачи заявления с приложением необходимых документов, а государственная регистрация (перерегистрация) иных юридических лиц и учетная регистрация (перерегистрация) филиалов и представительств - не позднее десяти рабочих дней со дня подачи заявления с приложением необходимых документов.";
в пункте 52:
после слов "в следующие сроки:" слово "субъекты" заменить словом "субъектов";
после слов "субъекты малого предпринимательства" слова "и учетная регистрация (перерегистрация)" исключить;
после слов "их филиалов и представительств" дополнить словами ", а также субъектов среднего и крупного предпринимательства, осуществляющих свою деятельность на основании типового устава";
после слов "необходимых документов," знак препинания "," заменить знаком препинания ".";
слова ", а государственная регистрация (перерегистрация) иных юридических лиц и учетная регистрация (перерегистрация) их филиалов и представительств" заменить словами "Регистрация изменений и дополнений в учредительные документы иных юридических лиц их филиалов и представительств, не влекущих государственную перерегистрацию";
в пункте 54:

бірінші бөлікте "ережелердің болмауы," деген сөздерден кейін "не бір айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде салық берешегінің болуы, сондай-ақ құрылтайшысы жұмыс істемейтін заңды тұлға болған жағдайда және (немесе) егер заңды тұлғаның құрылтайшысы және (немесе) басшысы жұмыс істемейтін заңды тұлғаның құрылтайшысы және (немесе) басшысы және (немесе) іс-қимылға жарамсыз немесе іс қимылға жарамдылығы шектеулі және (немесе) із-түзсіз жоқ болып кеткен болса, және (немесе) қайтыс болды деп жарияланған болса, және (немесе) Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 192, 216, 217-баптары бойынша қылмыс жасағаны үшін сотталғанда, және (немесе) жеке басын куәландыратын жоғалтқан құжаттары тапсырылғанда" деген сөздермен толықтырылсын;
үшінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Тiркеушi орган заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеуден немесе қайта тiркеуден, филиалды (өкiлдіктi) есептік тiркеуден немесе қайта тiркеуден заңда көзделген мерзімде бас тартқан жағдайда оған тапсырған құжаттарының Қазақстан Республикасының заңнамалық талаптарына сәйкес келмеуiне сiлтеме қамтылған бас тарту жөнінде жазбаша хат беріледi.".
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органдары өзінің қызметінде осы бұйрықты басшылыққа алсын.
3. Осы бұйрық бастапқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
З. Балиева

в части первой после слов "реорганизованного юридического лица" дополнить словами "либо наличие налоговой задолженности свыше одного месячного расчетного показателя, а также в случае, если учредителем является бездействующее юридическое лицо и (или) если учредитель и (или) руководитель юридического лица являются учредителями и (или) руководителями бездействующих юридических лиц и (или) признаны недееспобными или ограниченно дееспособными и (или) безвестно отсутствующими, и (или) объявлены умершими, и (или) осуждены за преступления по статьям 192, 216, 217 Уголовного кодекса Республики Казахстан, и (или) представлены утерянные документы, удостоверяющие личность,";
часть третью изложить в следующей редакции:
"В случае отказа в государственной регистрации или перерегистрации юридического лица, учетной регистрации или перерегистрации филиала (представительства) регистрирующий орган в сроки, предусмотренные законодательством, в письменном виде выдает ему мотивированный отказ, содержащий ссылку на несоответствие представленных документов требованиям законодательного акта Республики Казахстан.".
2. Территориальным органам Министерства юстиции Республики Казахстан руководствоваться в своей деятельности настоящим приказом.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
З. Балиева