Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Сауда-саттық ұйымдастырушылардың есеп беру ережесін және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 238 тіркелген Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссияның "Бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушыларының есеп беру тәртібі туралы" Нұсқаулықты бекіту жөнінде" 1996 жылғы 22 қазандағы N 118 қаулысына, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1865 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногы кәсіби қатысушыларының және бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың апта және ай сайынғы есепті ұсыну тәртібі туралы" 2002 жылғы 13 сәуірдегі N 130 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2004 жылғы 15 наурыздағы N 77 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 22 тамыздағы N 128 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 29 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5318 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 29 ақпандағы № 59 қаулысымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 59 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Сауда-саттық ұйымдастырушылардың есеп беру ережесін және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 238 тіркелген Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссияның "Бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушыларының есеп беру тәртібі туралы" Нұсқаулықты бекіту жөнінде" 1996 жылғы 22 қазандағы N 118 қаулысына, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1865 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногы кәсіби қатысушыларының және бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың апта және ай сайынғы есепті ұсыну тәртібі туралы" 2002 жылғы 13 сәуірдегі N 130 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2004 жылғы 15 наурыздағы N 77 қаулысына Агенттік Басқармасының " Орталық депозитарийдің есептерді ұсыну ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 21 тамыздағы N 252 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3072 тіркелген, "Заң газеті" газетінде 2005 жылғы 27 қыркүйекте N 113 (737) жарияланған ), Агенттік Басқармасының "Бағалы қағаздар нарығы кәсіби қатысушыларының есеп беруін реттейтін кейбір нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 28 мамырдағы N 164 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3706 тіркелген), "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 25 маусымдағы N 173 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4848 тіркелген, "Заң газеті" газетінде 2007 жылғы 5 қыркүйекте N 135 (1164) жарияланған ) қаулысымен енгізілген өзгерістерімен және толықтыруларымен бірге мынадай өзгерістер енгізілсін:
қаулыда:

О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года № 77 "Об утверждении Правил представления отчетов организаторами торгов и внесении изменений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 22 октября 1996 года № 118 "Об утверждении Инструкции "О порядке предоставления отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под № 238, в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 апреля 2002 года № 130 "О порядке представления еженедельной и ежемесячной отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг и организаторами торгов с ценными бумагами", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под № 1865
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22 августа 2008 года N 128. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 сентября 2008 года N 5318. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 59
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 59 (вводится в действие с 01.01.2017).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года № 77 "Об утверждении Правил представления отчетов организаторами торгов и внесении изменений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 22 октября 1996 года № 118 "Об утверждении Инструкции "О порядке предоставления отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под № 238, в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 апреля 2002 года № 130 "О порядке представления еженедельной и ежемесячной отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг и организаторами торгов с ценными бумагами", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под № 1865" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2817), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правления Агентства от 21 августа 2004 года № 252 "Об утверждении Правил представления отчетов центральным депозитарием" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3072, опубликованным в газете "Юридическая газета" от 11 ноября 2005 года № 209-210 (943-944), от 28 мая 2005 года № 164 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты, регламентирующие предоставление отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3706), от 25 июня 2007 года № 173 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4848, опубликованным в газете "Юридическая газета" от 5 сентября 2007 года № 135 (1338)) следующие изменения:
в постановлении :

атауындағы "және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 238 тіркелген Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссияның "Бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушыларының есеп беру тәртібі туралы" Нұсқаулықты бекіту жөнінде" 1996 жылғы 22 қазандағы N 118 қаулысына, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1865 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногы кәсіби қатысушыларының және бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың апта және ай сайынғы есепті ұсыну тәртібі туралы" 2002 жылғы 13 сәуірдегі N 130 қаулысына өзгерістер енгізу" деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Сауда-саттық ұйымдастырушылардың есеп беру Ережесiнде:
10, 11 және 12-қосымшалар осы қаулының 1, 2, 3-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы 2008 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі.
3. Стратегия және талдау департаменті (Н.А. Әбдірахманов) :
1) Заң департаментімен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын ;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне мәлімет үшін жіберсін .
4. Ақпараттық технологиялар департаменті (Түсіпов Қ.А.) 2008 жылғы 30 қарашаға дейін "Жинақтаушы зейнетақы қорлары мен бағалы қағаздар рыногы кәсіби қатысушыларының есеп берулерін қалыптастыруды автоматтандыру" автоматтандырылған ақпараттық шағын жүйесін пысықтауды қамтамасыз етсін.
5. Агенттіктің Төрайым қызметі (А.Ә. Кенже) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын .
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары А.Ө. Алдамбергенге жүктелсін .
Төрайым                                   Е. Бахмутова
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2008 жылғы 22 тамыздағы
N 128 қаулысына 1-қосымша
" Сауда-саттықты
ұйымдастырушылардың
есеп беру ережесiне
10-қосымша
__________ бастап __________ дейінгі кезеңде қор
биржасының [ ұйымның атауы ] бағалы қағаздар саны туралы
және бағалы қағаздары қор биржасының ресми тізіміне
кіргізілген эмитенттердің саны туралы есебі
Ресми тізімнің секторлары
Бағалы қағаздар шығарылымының саны
Эмитенттердің саны
1
2
3
"Акциялар" секторы, оның ішінде:
бірінші санат
екінші санат
үшінші санат;
"Борыштық бағалы қағаздар" секторы, оның ішінде:
рейтингтік бағасы бар борыштық бағалы қағаздар
рейтингтік бағасы жоқ борыштық бағалы қағаздар, оның ішінде:
бірінші шағын санаттың рейтингтік бағасы жоқ борыштық бағалы қағаздар
екінші шағын санаттың рейтингтік бағасы жоқ борыштық бағалы қағаздар
инфрақұрылымдық облигациялар;
"Инвестициялық қорлардың бағалы қағаздары" секторы;
" Д епозитарлық қолхаттар " секторы ;
"Халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары " секторы ;
"Мемлекеттік бағалы қағаздар" секторы, оның ішінде:
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған мемлекеттік бағалы қағаздар
жергілікті атқарушы органдардың облигациялары;
" Туынды бағалы қағаздар " секторы
секторлар бойынша жиынтығы:
қосымша секторлар:
Жиынтығы:
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2008 жылғы 22 тамыздағы
N 128 қаулысына 2-қосымша
" Сауда-саттықты
ұйымдастырушылардың
есеп беру ережесiне
11-қосымша
__________ бастап __________ дейінгі кезеңде қор биржасының
[ ұйымның атауы ] жасалған мәмілелер көлемі туралы есебі
Ресми тізімнің секторлары
Мәмілелердің
саны
Мәмілелердің
көлемі,
теңгемен
Олардың ішінде:

в заголовке слова "и внесении изменений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 22 октября 1996 года № 118 "Об утверждении Инструкции "О порядке предоставления отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под № 238, в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 апреля 2002 года № 130 "О порядке представления еженедельной и ежемесячной отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг и организаторами торгов с ценными бумагами", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под № 1865" исключить;
в Правилах представления отчетов организаторами торгов, утвержденных указанным постановлением:
приложения 10 11 и 12 изложить в редакции, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 октября 2008 года.
3. Департаменту стратегии и анализа (Абдрахманов Н.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Департаменту информационных технологий (Тусупов К.А.) в срок до 30 ноября 2008 года обеспечить доработку Автоматизированной информационной подсистемы "Автоматизация формирования отчетности накопительных пенсионных фондов и профессиональных участников рынка ценных бумаг".
5. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Алдамберген А.У.
Председатель                                 Е. Бахмутова
Приложение 1
к постановлению Правления
Агентства Республики
Казахстан по регулированию
и надзору финансового
рынка и финансовых
организаций от 22 августа
2008 года № 128
"Приложение 10 к Правилам
представления отчетов
организаторами торгов
Отчет фондовой биржи [наименование организации]
о количестве ценных бумаг и количестве эмитентов,
чьи ценные бумаги включены в официальный список фондовой биржи
за период с _____________ по ________________
Секторы официального
списка
Количество
выпусков ценных
бумаг
Количество
эмитентов
1
2
3
сектор "Акции", в том
числе:
первая категория
вторая категория
третья категория;
сектор "Долговые
ценные бумаги", в том
числе:
долговые ценные бумаги
с рейтинговой оценкой
долговые ценные бумаги
без рейтинговой
оценки, в том числе:
долговые ценные бумаги
без рейтинговой оценки
первой подкатегории
долговые ценные бумаги
без рейтинговой оценки
второй подкатегории
инфраструктурные
облигации;
сектор "Ценные бумаги
инвестиционных
фондов";
сектор "Депозитарные
расписки";
сектор "Ценные бумаги
международных
финансовых
организаций";
сектор
"Государственные
ценные бумаги", в том
числе:
государственные ценные
бумаги, выпущенные в
соответствии с
законодательством
Республики Казахстан и
других государств
облигации местных
исполнительных
органов;
сектор "Производные
ценные бумаги"
итого по секторам:
дополнительные
секторы:
ВСЕГО:
".
Приложение 2
к постановлению Правления
Агентства Республики
Казахстан по регулированию
и надзору финансового
рынка и финансовых
организаций от 22 августа
2008 года № 128
"Приложение 11 к Правилам
представления отчетов
организаторами торгов
Отчет фондовой биржи [наименование организации] об объемах
сделок за период с ____________ по ____________
Секторы официального
списка
Количество
сделок
Объем сделок, в
тенге
В том числе: