Инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді белгілеу, Инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 22 тамыздағы N 122 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 30 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5332 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 3 ақпандағы № 7 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 03.02.2014 № 7 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 2 шілдедегі Заңының 3-бабының 2-тармағының 11), 15) тармақшаларына, 49-бабына және "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңының 9-бабының 1-тармағының 5), 6) тармақшаларына сәйкес инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық тұрақтылығын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған "Меншікті капиталдың жеткіліктілік коэффициенті" пруденциалдық нормативі белгіленсін.
Меншікті капиталдың жеткіліктілік коэффициентінің мәні күн сайын кем дегенде 1 құрауға тиіс.
2. Қоса беріліп отырған Инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесі бекітілсін.
3. Осы қаулы қолданысқа енген күннен бастап осы қаулының қосымшасына сәйкес нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы 2008 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі.
5. Стратегия және талдау департаменті (Н.А. Әбдірахманов):
1) Заң департаментiмен (Н.В. Сарсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он күндiк мерзiмде оны Агенттiктiң мүдделi бөлiмшелерiне, "Қазақстан қаржыгерлерiнiң қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiне мәлімет үшін жеткізсін.

Об установлении пруденциального норматива для организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем, утверждении Правил расчета пруденциального норматива для организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22 августа 2008 года № 122. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 сентября 2008 года № 5332. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 февраля 2014 года № 7
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 03.02.2014 № 7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктами 11), 15) пункта 2 статьи 3статьей 49 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" и подпунктами 5), 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", в целях обеспечения финансовой устойчивости организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить для организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем, пруденциальный норматив "Коэффициент достаточности собственного капитала".
Значение коэффициента достаточности собственного капитала ежедневно должно составлять не менее 1.
2. Утвердить прилагаемые Правила расчета пруденциального норматива для организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем.
3. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившими силу нормативные правовые акты, согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 октября 2008 года.
5. Департаменту стратегии и анализа (Абдрахманов Н.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".

6. Ақпараттық технологиялар департаменті (Қ.А. Түсіпов) 2008 жылғы 30 қарашаға дейінгі мерзімде "Жинақтаушы зейнетақы қорларының және бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушыларының есептілігін қалыптастыруды автоматтандыру" автоматтандырылған ақпараттық шағын жүйесін жетілдіруді қамтамасыз етсін.
7. Агенттік Төрайымының қызметі (А.Ә. Кенже) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
8. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары А.Ө. Алдамбергенге жүктелсін.
Төрайым                                   Е.Л. Бахмутова
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттiгi Басқармасының
2008 жылғы 22 тамыздағы
N 122 қаулысына қосымша
Күші жойылды деп танылатын нормативтік құқықтық
актілердің тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді белгілеу, инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу Ережелерін бекіту туралы" 2004 жылғы 25 қыркүйектегі N 266 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3194 тіркелген, 2005 жылғы 14 қазанда "Заң газеті" газетінде N 190-191 (924-925) санында жарияланған).
2. Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысы қосымшасыны ң 9-тарма ғы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3868 тіркелген).
3. Агенттік Басқармасының "Инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді белгілеу, инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу Ережелерін бекіту туралы" 2004 жылғы 25 қыркүйектегі N 266 қаулысына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы" 2005 жылғы 29 қазандағы N 388 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3944 тіркелген).
4. Агенттік Басқармасының "Инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді белгілеу, инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу Ережелерін бекіту туралы" 2004 жылғы 25 қыркүйектегі N 266 қаулысына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы 27 мамырдағы N 125 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4272 тіркелген).
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттiгi Басқармасының
2008 жылғы 22 тамыздағы
N 122 қаулысымен
Инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативті есептеу ережесі
Инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативті есептеу ережесі (бұдан әрі - Ереже) инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдар (бұдан әрі - инвестициялық портфельді басқарушылар) орындауына міндетті "Меншікті капиталдың жеткіліктілік коэффициенті" пруденциалдық нормативін есептеу тәртібін белгілейді.
Бұл Ережелер зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға таралмайды.
Осы Ереженің брокер мен дилердің аффилиирленген тұлғалары бөлігінде көзделген нормалар "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының аталған ұйымның дауыс беруші акцияларының жиырма бес және одан артық пайызын тікелей (банктер бойынша - жанама) иелену нәтижесінде аффилиирленген брокер мен дилер болып табылатын заңды тұлғалары мен оның аффилиирленген тұлғаларына қолданылмайды.
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.01.26 N 5 Қаулысымен.

6. Департаменту информационных технологий (Тусупов К.А.) в срок до 30 ноября 2008 года обеспечить доработку Автоматизированной информационной подсистемы "Автоматизация формирования отчетности накопительных пенсионных фондов и профессиональных участников рынка ценных бумаг".
7. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
8. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Алдамберген А.У.
Председатель                                 Бахмутова Е.Л.
Приложение
к постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и надзору финансового
рынка и финансовых организаций
от 22 августа 2008 года № 122
Перечень нормативных правовых актов,
признаваемых утратившими силу
1. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 сентября 2004 года № 266 "Об установлении пруденциального норматива для организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем, утверждении Правил расчета пруденциального норматива для организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3194, опубликованное в газете "Юридическая газета" от 14 октября 2005 года № 190-191 (924-925).
2. Пункт 9 приложения к постановлению Правления Агентства от 27 августа 2005 года № 310 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3868).
3. Постановление Правления Агентства от 29 октября 2005 года № 388 "О внесении дополнений и изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 сентября 2004 года № 266 "Об установлении пруденциального норматива для организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем, утверждении Правил расчета пруденциального норматива для организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3944).
4. Постановление Правления Агентства от 27 мая 2006 года № 125 "О внесении дополнений и изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 сентября 2004 года № 266 "Об установлении пруденциального норматива для организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем, утверждении Правил расчета пруденциального норматива для организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4272).
Утверждены постановлением
Правления Агентства
Республики Казахстан по
регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций от
22 августа 2008 года № 122
Правила
расчета пруденциального норматива для организаций,
осуществляющих управление инвестиционным портфелем
Правила расчета пруденциального норматива для организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем (далее - Правила), устанавливают порядок расчета пруденциального норматива "Коэффициент достаточности собственного капитала", обязательного к соблюдению организациями, осуществляющих управление инвестиционным портфелем (далее - управляющий инвестиционным портфелем).
Настоящие Правила не распространяются на организации, осуществляющие инвестиционное управление пенсионными активами.
Нормы, предусмотренные настоящими Правилами, в части аффилиированных лиц управляющего инвестиционным портфелем не применяются к юридическим лицам и их аффилиированным лицам, являющимся аффилиированными с управляющим инвестиционным портфелем в результате прямого (по банкам - косвенного) владения двадцатью пятью и более процентами голосующих акций указанных организаций акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына".
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 26.01.2009 № 5 (порядок введения в действие см. п.4 ).

1-тарау. "Меншікті капиталдың жеткіліктілік коэффициенті" - пруденциалдық нормативін есептеу тәртібі
1. Инвестициялық портфельді басқарушының меншікті капиталының жеткіліктілік коэффициенті мына формула бойынша есептеледі:
К = (ӨА - М) / МКТМ, бұл жерде
ӨА - осы Ереженің 3-тармағына сәйкес өтімді деп танылатын инвестициялық портфельді басқарушының өтімді активтері;
М - инвестициялық портфельді басқарушының жиынтық міндеттемелері ("репо" операциясын ашық сауда әдісімен өткізгенде, міндеттемелерге тек "репо" ашу сәтіне қор биржасының ішкі ережелеріне сәйкес айқындалған "репо" объектісінің нарықтық құнының дисконт сомасы кіреді);
МКТМ - меншікті капиталдың жеткіліктілігінің есебіне қабылданатын, осы Ереженің 2-тармағына сәйкес есептелген инвестициялық портфельді басқарушының меншікті капиталының ең төменгі мөлшері.
2. Егер:
басқаруға қабылданған активтердің құны 40 000 000 000 (қырық миллиард) теңгеден аз болса, онда МКТМ = 20 000 000 (жиырма миллион) теңге;
басқаруға қабылданған активтердің құны 40 000 000 000 (қырық миллиард) теңгеден астам болса, онда МКТМ = 20 000 000 (жиырма миллион) + (БҚА - 40 000 000 000 (қырық миллиард) теңге) * 0,0002, бұл жерде БҚА - басқаруға қабылданған активтер.
МКТМ барынша жоғарғы мәні 1 600 000 000 (бір миллиард алты жүз миллион) теңгеден аспауы керек.
Егер 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап:
басқаруға қабылданған активтердің құны 40 000 000 000 (қырық миллиард) теңгеден аз болса, онда МКТМ = 90 720 000 (тоқсан миллион жеті жүз жиырма мың) теңге;
басқаруға қабылданған активтердің құны 40 000 000 000 (қырық миллиард) теңгеден астам болса, онда МКТМ = 90 720 000 (тоқсан миллион жеті жүз жиырма мың) теңге + (БҚА - 40 000 000 000 (қырық миллиард) теңге) * 0,0007, бұл жерде БҚА - басқаруға қабылданған активтер.
МКТМ барынша жоғарғы мәні 1 600 000 000 (бір миллиард алты жүз миллион) теңгеден аспауы керек.
Егер 2010 жылғы 1 шілдеден бастап:
басқаруға қабылданған активтердің құны 40 000 000 000 (қырық миллиард) теңгеден аз болса, онда МКТМ = 181 440 000 (бір жүз сексен бір миллион төрт жүз қырық мың) теңге;
басқаруға қабылданған активтердің құны 40 000 000 000 (қырық миллиард) теңгеден астам болса, онда МКТМ = 181 440 000 (жүз сексен бір миллион төрт жүз қырық мың) теңге + (БҚА - 40 000 000 000 (қырық миллиард) теңге) * 0,0014,
бұл жерде БҚА - басқаруға қабылданған активтер.

Глава 1. Порядок расчета пруденциального норматива
- "Коэффициент достаточности собственного капитала"
1. Коэффициент достаточности собственного капитала управляющего инвестиционным портфелем рассчитывается по формуле:
К = (ЛА - О) / МРСК, где
ЛА - ликвидные активы управляющего инвестиционным портфелем, которые признаются ликвидными в соответствии с пунктом 3 настоящих Правил;
О - совокупные обязательства управляющего инвестиционным портфелем (при совершении операции "репо" методом открытых торгов в обязательства включается только сумма дисконтирования рыночной стоимости объекта "репо" на момент открытия "репо", определенная согласно внутренним правилам фондовой биржи);
МРСК - минимальный размер собственного капитала управляющего инвестиционным портфелем, принимаемый в расчет достаточности собственного капитала, рассчитанный в соответствии с пунктом 2 настоящих Правил.
2. В случае, если:
стоимость активов, принятых в управление, составляет менее 40 000 000 000 (сорока миллиардов) тенге, то МРСК = 20 000 000 (двадцати миллионам) тенге;
стоимость активов, принятых в управление, составляет более 40 000 000 000 (сорока миллиардов) тенге, то МРСК = 20 000 000 (двадцати миллионам) тенге + (АПУ – 40 000 000 000 (сорок миллиардов) тенге) * 0,0002,
где АПУ - активы, принятые в управление.
Максимальное значение МРСК не должно превышать 1 600 000 000 (одного миллиарда шестисот миллионов) тенге.
С 1 января 2010 года в случае если:
стоимость активов, принятых в управление, составляет менее 40 000 000 000 (сорока миллиардов) тенге, то МРСК = 90 720 000 (девяноста миллионам семистам двадцати тысячам) тенге;
стоимость активов, принятых в управление, составляет более 40 000 000 000 (сорока миллиардов) тенге, то МРСК = 90 720 000 (девяноста миллионам семистам двадцати тысячам) тенге + (АПУ – 40 000 000 000 (сорок миллиардов) тенге) * 0,0007,
где АПУ - активы, принятые в управление.
Максимальное значение МРСК не должно превышать 1 600 000 000 (одного миллиарда шестисот миллионов) тенге.
С 1 июля 2010 года в случае если:
стоимость активов, принятых в управление, составляет менее 40 000 000 000 (сорока миллиардов) тенге, то МРСК = 181 440 000 (ста восьмидесяти одному миллиону четыремстам сорока тысячам) тенге;
стоимость активов, принятых в управление, составляет более 40 000 000 000 (сорока миллиардов) тенге, то МРСК = 181 440 000 (ста восьмидесяти одному миллиону четыремстам сорока тысячам) тенге + (АПУ – 40 000 000 000 (сорок миллиардов) тенге) * 0,0014,
где АПУ - активы, принятые в управление.

МКТМ барынша жоғарғы мәні 1 600 000 000 (бір миллиард алты жүз миллион) теңгеден аспауы керек.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.08.05. N 185 Қаулысымен.
3. Осы Ереженің мақсаты үшін қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) "Standard & Poor's" агенттігінің рейтингтік бағасымен қоса "Moody's Investors Service" жә не "Fitch" агенттіктерінің ж ә не оларды ң рейтингтік еншілес ұйымдарының (бұдан әрі - басқа рейтингтік агенттіктер) рейтингтік бағаларын қабылдайды.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.12.29 N 265 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) Қаулысымен.
3-1. Осы Ереже мақсаты үшін халықаралық қаржы ұйымдары болып мынадай ұйымдар түсіндіріледі:
Халықаралық қайта құру және даму банкі;
Еуропалық қайта құру және даму банкі;
Америкааралық даму банкі;
Халықаралық есеп айырысу банкі;
Азиялық даму банкі;
Африкалық даму банкі;
Халықаралық қаржы корпорациясы;
Исламдық даму банкі;
Еуропалық инвестициялық банкі;
Еуразиялық даму банкі.
Ескерту. 3-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.01.26 N 5 Қаулысымен.
4. Осы Ереженің қосымшасында көзделген мөлшерде инвестициялық портфельді басқарушының өтімді активтері ретінде мынадай активтер:
1) ақша, оның ішінде:
кассадағы ақша, инвестициялық портфельді басқарушының балансы бойынша активтер сомасының он пайызынан аспайтын мөлшерде;
осы тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің ағымдағы шоттарындағы ақша;
бағалы қағаздар орталық депозитарийінің шоттарындағы ақша;
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «ВВВ-» санатынан төмен емес ұзақ мерзімді және (немесе) қысқа мерзімді жеке рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент емес – банктердің ағымдағы шоттарындағы ақша;
ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында операцияларды жүзеге асыру үшін ұйымдарға банктік қызметті көрсететін резидент емес-ұйымдардың шоттарындағы ақша;
2) осы Ереженің Қосымшасында көрсетілген мөлшерде, ықтимал шығындарға резервтерді шегергендегі, мынадай талаптардың біреуіне сәйкес келген жағдайда, Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктердегі салымдар (негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомаларын есепке алғанда):
банктердің Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «ВВ-»-тен төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі, немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар немесе Standard & Poor's-тың ұлттық шәкілі бойынша «kzBB-»-тен төмен емес рейтингілік бағасы, немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар;
РҚАО-ның ескертпесі!

Максимальное значение МРСК не должно превышать 1 600 000 000 (одного миллиарда шестисот миллионов) тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 05.08.2009 № 185 (порядок введения в действие см. п. 4).
3. Помимо рейтинговых оценок агентства "Standard & Poor's" уполномоченным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) также признаются рейтинговые оценки агентств "Moody's Investors Service" и "Fitch", и их дочерних рейтинговых организаций (далее - другие рейтинговые агентства).
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.12.2009 № 265 (порядок введения в действие см. п. 4).
3-1. Для целей настоящих Правил под международными финансовыми организациями понимаются следующие организации:
Международный банк реконструкции и развития;
Европейский банк реконструкции и развития;
Межамериканский банк развития;
Банк международных расчетов;
Азиатский банк развития;
Африканский банк развития;
Международная финансовая корпорация;
Исламский банк развития;
Европейский инвестиционный банк;
Евразийский банк развития.
Сноска. Глава 1 дополнена пунктом 3-1 в соответствии  с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 26.01.2009 № 5 (порядок введения в действие см. п.4 ).
4. В качестве ликвидных активов управляющего инвестиционным портфелем в объемах, предусмотренных приложением к настоящим Правилам, признаются следующие активы:
1) деньги, в том числе:
деньги в кассе, не более десяти процентов от суммы активов по балансу управляющего инвестиционным портфелем;
деньги на текущих счетах в банках второго уровня Республики Казахстан, указанных в подпункте 2) настоящего пункта;
деньги на счетах в центральном депозитарии ценных бумаг;
деньги на текущих счетах в банках-нерезидентах, которые имеют долгосрочный и (или) краткосрочный, индивидуальный рейтинг не ниже категории «ВВВ-» по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств;
деньги на счетах в организациях-нерезидентах, предоставляющих банковские услуги организациям для осуществления операций на организованном рынке ценных бумаг;
2) вклады в банках второго уровня Республики Казахстан с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения, за вычетом резервов на возможные потери в объемах, указанных в приложении к настоящим Правилам, при соответствии одному из следующих условий:
банки имеют долгосрочный кредитный рейтинг не ниже «ВВ-» по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку не ниже «kzBB-» по национальной шкале Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств;
Примечание РЦПИ!

Абзац 2013.01.01 дейін қолданыста болады.
банктердің Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «В+»-тен «В»-ға дейінгі ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі, немесе Standard & Poor's-тың ұлттық шәкілі бойынша «kzBB-»-тен «kzB+»-ке дейінгі рейтингілік бағасы, немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар;
банктер Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «А-»-тен төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент емес - бас банктің еншілес резидент - банктері болып табылады;
банктер қор биржасының ресми тізімінің «акциялар» секторының бірінші және (немесе) екінші санатына енгізілген эмитент-банктері болып табылады;
3) ықтимал шығындар резервтерiн шегергендегi, негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомаларын ескергендегі, Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «ВВВ-»-тен төмен емес ұзақ мерзімді және (немесе) қысқа мерзімді жеке рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент емес банктердегі салымдар;
4) ықтимал шығындар резервтерiн шегергендегi, Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары (басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес эмиссияланғандарды қоса алғанда) (негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомаларын ескергенде);
5) ықтимал шығындар резервтерiн шегергендегi, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы шығарған борыштық бағалы қағаздар (негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомаларын ескергенде);
6) ықтимал шығындар резервтерiн шегергендегi, Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «ВВ-»-тен төмен емес рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі, немесе Standard & Poor's-тың ұлттық шәкілі бойынша «kzВВ-»-тен төмен емес рейтингілік бағасы, немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының акциялары;
7) ықтимал шығындар резервтерiн шегергендегi, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Қор биржасында айналымына жіберілетін (жіберілген) эмитенттерге және олардың бағалы қағаздарына талаптары, және де қор биржасы тізімінің бөлек санаттары туралы» 2008 жылғы 26 мамырдағы № 77 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5251 тіркелген) (бұдан әрі – № 77 қаулы) көзделген «акциялар» секторының бірінші (ең жоғарғы) немесе екінші (ең жоғарғы) санаттарының талаптарына сәйкес келетін, қор биржасының ресми тізіміне енгізілген заңды тұлғалардың акциялары;

Абзац действует до 01.01.2013.
банки имеют долгосрочный кредитный рейтинг от «В+» до «В» по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку от «kzBB-» до «kzB+» по национальной шкале Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств;
банки являются дочерними банками-резидентами, родительский банк-нерезидент которых имеет долгосрочный кредитный рейтинг не ниже «А-» по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств;
банки являются банками - эмитентами, включенными в первую и (или) вторую категорию сектора «акции» официального списка фондовой биржи;
3) вклады в банках-нерезидентах с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения, за вычетом резервов на возможные потери, которые имеют долгосрочный и (или) краткосрочный, индивидуальный рейтинг не ниже «ВВВ-» по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств;
4) государственные ценные бумаги Республики Казахстан, включая эмитированные в соответствии с законодательством других государств (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
5) долговые ценные бумаги, выпущенные акционерным обществом «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
6) акции юридических лиц Республики Казахстан, имеющих рейтинговую оценку не ниже «ВВ-» по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку не ниже «kzBB-» по национальной шкале Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, за вычетом резервов на возможные потери;
7) акции юридических лиц, включенные в официальный список фондовой биржи, соответствующие требованиям первой (наивысшей) или второй (наивысшей) категории сектора «акции», предусмотренным постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 мая 2008 года № 77 «О требованиях к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5251) (далее - постановление № 77), за вычетом резервов на возможные потери;

8) ықтимал шығындар резервтерiн шегергендегi, Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «В-»-тен төмен емес рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингілік бағасы, немесе Standard & Poor's-тың ұлттық шәкілі бойынша «kzВ-»-тен төмен емес рейтингілік бағасы, немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары (негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомаларын ескергенде);
9) ықтимал шығындар резервтерiн шегергендегi, Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, қор биржасының ресми тізіміне енгізілген, № 77 қаулыда көзделген «борыштық бағалы қағаздар» секторының» «бірінші шағын санатының рейтингілік бағасы жоқ борыштық бағалы қағаздар (ең жоғарғы санат)» санатының талаптарына сәйкес келетін Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары (негізгі борыш сомасы мен есептелген сыйақыны ескергенде);
10) ықтимал шығындар резервтерiн шегергендегi, осы тармақтың 8), 9) тармақшаларында көрсетілген бағалы қағаздарды қоспағанда, қор биржасының ресми тізіміне енгізілген, Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, мынадай талаптарға сәйкес келетін Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары (негізгі борыш сомасы мен есептелген сыйақыны ескере отырып):
қор биржасымен танылған рейтингілік агенттіктердің бағалары бар болуы;
борыштық бағалы қағаздар эмитентін мемлекеттік тіркеу оның бағалы қағаздарын қор биржасының ресми тізіміне енгізу туралы өтініш берілген күнге дейінгі кемінде екі жыл бұрын жүзеге асырылды;
борыштық бағалы қағаздар эмитенті қаржылық есептілікті қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына (International Financial Reporting Standards – IFRS) немесе Америка Құрама Штаттарында қолданыстағы қаржылық есептіліктің стандарттарына (General Accepted Accounting Principles – GAAP) сәйкес жасайды;
борыштық бағалы қағаздар эмитентінің қаржылық есептілігінің аудитін қор биржасымен танылатын аудиторлық ұйымдардың тізбесіне енетін аудиторлық ұйымдардың бірі жүргізеді;
аудиторлық есеппен расталған борыштық бағалы қағаздар эмитентінің қаржылық есептілігі кемінде аяқталған екі қаржы жылы үшін берілді;
борыштық бағалы қағаздар эмитентінің меншікті капиталы аудиторлық есеппен расталған, соңғы есепті күнге жасалған қаржылық есептілікке сәйкес, тиісті қаржы жылына республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің екі миллион елу мың еселенген мөлшерінен кем емес баламалы соманы құрайды;
соңғы екі жылдың біреуіндегі борыштық бағалы қағаздар эмитентінің таза пайдасы аудиторлық есеппен расталған, соңғы есепті күнге жасалған қаржылық есептілікке сәйкес, тиісті қаржы жылына республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің сексен бес мың алты жүз еселенген мөлшерінен кем емес баламалы соманы құрайды;
лизингтік ұйымды және кредиттік серіктестікті қоспағанда, қаржылық емес ұйымның – борыштық бағалы қағаздар эмитентінің негізгі қызметі бойынша соңғы екі жылдың әрқайсысындағы сатылым мөлшері аудиторлық есеппен расталған, қаржылық есептілік деректері бойынша тиісті қаржы жылына республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің екі миллион елу мың еселенген мөлшерінен кем емес баламалы соманы құрайды;
борыштық бағалы қағаздар эмитенті акционерлерінің жалпы жиналысында бекітілген корпоративтік басқару кодексінің бар болуы;
осы бағалы қағаздар қор биржасының ресми тізімінде болған уақытында борыштық бағалы қағаздар бойынша маркет-мейкердің бар болуы;
борыштық бағалы қағаздар эмитентінің құрылтай құжаттарында және (немесе) эмиссиялық бағалы қағаздардың шығарылым проспектісінде бағалы қағаздардың меншік иегерлерінің оларды иеліктен шығару (беру) құқықтарына нұқсан келтіретін немесе шектейтін нормалар қамтылмаған;

8) негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, имеющие рейтинговую оценку не ниже «В-» по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку не ниже «kzB-» по национальной шкале Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
9) негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, включенные в официальный список фондовой биржи, соответствующие требованиям категории «долговые ценные бумаги без рейтинговой оценки первой подкатегории (наивысшая категория) «сектора «долговые ценные бумаги», предусмотренным постановлением № 77 (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
10) негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, включенные в официальный список фондовой биржи, за исключением ценных бумаг, указанных в подпунктах 8), 9) настоящего пункта, (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери, соответствующие следующим требованиям:
наличие оценки рейтинговых агентств, признанных фондовой биржей;
государственная регистрация эмитента долговых ценных бумаг осуществлена не менее чем за два года до дня подачи заявления о включении его ценных бумаг в официальный список фондовой биржи;
эмитент долговых ценных бумаг составляет финансовую отчетность в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности (International Financial Reporting Standards - IFRS) или стандартами финансовой отчетности, действующими в Соединенных Штатах Америки (General Accepted Accounting Principles - GAAP);
аудит финансовой отчетности эмитента долговых ценных бумаг производится одной из аудиторских организаций, входящих в перечень признаваемых фондовой биржей аудиторских организаций;
финансовая отчетность эмитента долговых ценных бумаг, подтвержденная аудиторским отчетом, представлялась не менее, чем за два завершенных финансовых года;
собственный капитал эмитента долговых ценных бумаг составляет сумму, эквивалентную не менее двум миллионам пятидесяти тысячекратному размеру месячного расчетного показателя, установленному законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, согласно финансовой отчетности на последнюю отчетную дату, подтвержденной аудиторским отчетом;
чистая прибыль эмитента долговых ценных бумаг за один из двух последних лет составляет сумму, эквивалентную не менее восьмидесяти пяти тысяч шестисоткратному размеру месячного расчетного показателя, установленному законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, согласно финансовой отчетности на последнюю отчетную дату, подтвержденной аудиторским отчетом;
объем продаж эмитента долговых ценных бумаг - нефинансовой организации, за исключением лизинговой организации и кредитного товарищества, по основной деятельности за каждый из двух последних лет по данным финансовой отчетности, подтвержденной аудиторским отчетом, составляет сумму, эквивалентную не менее двум миллионам пятидесяти тысячекратному размеру месячного расчетного показателя, установленному законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;
наличие кодекса корпоративного управления, утвержденного общим собранием акционеров эмитента долговых ценных бумаг;
наличие маркет-мейкера по долговым ценным бумагам во время нахождения данных ценных бумаг в официальном списке фондовой биржи;
в учредительных документах эмитента долговых ценных бумаг и (или) проспекте выпуска эмиссионных ценных бумаг не содержится норм, которые ущемляют или ограничивают права собственников ценных бумаг на их отчуждение (передачу);

11) ықтимал шығындар резервтерiн шегергендегi, Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «ВВВ-»-тен төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің бағалы қағаздары (негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомаларын ескергенде);
12) ықтимал шығындар резервтерiн шегергендегi, Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «ВВВ-»-тен төмен емес рейтингілік бағасы бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шетел эмитенттерінің мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары (негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомаларын ескергенде);
13) ықтимал шығындар резервтерiн шегергендегi, Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «ВВВ-»-тен төмен емес рейтингілік бағасы бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шетел эмитенттерінің акциялары;
14) ықтимал шығындар резервтерiн шегергендегi, Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «ВВВ-»-тен төмен емес рейтингілік бағасы бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шетел эмитенттерінің акциялары базалық активі болып табылатын депозитарлық қолхаттар;
15) ықтимал шығындар резервтерiн шегергендегi, Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «ВВ-»-тен төмен емес рейтингілік бағасы бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі, немесе Standard & Poor's-тың ұлттық шәкілі бойынша «kzВВ-»-тен төмен емес рейтингілік бағасы, немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасы эмитенттерінің акциялары базалық активі болып табылатын депозитарлық қолхаттар;
16) ықтимал шығындар резервтерiн шегергендегi, қор биржасының ресми тізімінің «акциялар» секторының бірінші және (немесе) екінші санатына енгізілген заңды тұлғалардың акциялары базалық активі болып табылатын депозитарлық қолхаттар;
17) ықтимал шығындар резервтерiн шегергендегi, Standard & Poor's агенттігінің «BBB-»-тен төмен емес халықаралық рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған борыштық бағалы қағаздар (негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомаларын ескергенде);
18) тазартылған бағалы металдар және металл депозиттері;
19) ықтимал шығындар резервтерiн шегергендегi, бағалы қағаздармен сауда-саттықты ұйымдастырушылардың және бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушылары акционерлері болып табылатын, бағалы қағаздар нарығы инфрақұрылымының бөлігі болып табылатын өзге де заңды тұлғалардың акциялары;

11) ценные бумаги иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже «ВВВ-» по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
12) негосударственные долговые ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющие рейтинговую оценку не ниже «ВВВ-» по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
13) акции иностранных эмитентов, имеющих рейтинговую оценку не ниже «ВВВ-» по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
14) депозитарные расписки, базовым активом которых являются акции иностранных эмитентов, имеющих рейтинговую оценку не ниже «ВВВ-» по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, за вычетом резервов на возможные потери;
15) депозитарные расписки, базовым активом которых являются акции эмитентов Республики Казахстан, имеющих рейтинговую оценку не ниже «ВВ-» по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку не ниже «kzBB-» по национальной шкале Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, за вычетом резервов на возможные потери;
16) депозитарные расписки, базовым активом которых являются акции юридических лиц, включенные в первую и (или) вторую категории сектора «акции» официального списка фондовой биржи, за вычетом резервов на возможные потери;
17) долговые ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющие международную рейтинговую оценку не ниже «ВВВ-» агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
18) аффинированные драгоценные металлы и металлические депозиты;
19) акции организаторов торгов с ценными бумагами и иных юридических лиц, являющихся частью инфраструктуры рынка ценных бумаг, акционерами которых являются профессиональные участники рынка ценных бумаг за вычетом резервов на возможные потери;

20) инвестициялық портфельді басқарушының балансы бойынша активтер сомасының он пайызынан аспайтын сомада шарт талаптары бойынша мерзімі өтпеген жұмысшылар мен басқа тұлғалардың дебиторлық берешегін шегергендегі, инвестициялық портфельді басқарушысына қатысты үлестес тұлғалар болып табылмайтын ұйымдардың дебиторлық берешегі (ықтимал шығындарға резервтерді шегергенде);
21) инвестициялық портфельді басқарушының балансы бойынша активтер сомасының бес пайызынан аспайтын сомадағы жылжымайтын мүлік түріндегі инвестициялық портфельді басқарушының негізгі қаражаты танылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкінің 2012.01.30 № 20 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
5. И нвестициялық портфельді басқарушы бағалы қағаздар рыногындағы кәсіби қызметті біріктіріп атқарған жағдайда, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Бағалы қағаздар рыногында кәсіби қызмет түрлерін біріктіріп атқаратын ұйымдар үшін пруденциалдық нормативтерді есептеу ережесін бекіту туралы" 2009 жылғы 26 қыркүйектегі № 215 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5810 тіркелген), қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті органның (әрі қарай – уәкілетті орган) нормативтік құқықтық актілерімен белгіленген ерекшеліктерді есепке ала отырып жүзеге асырылады.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.12.29 N 265 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) Қаулысымен.
6. И нвестициялық портфельді басқарушы осы Ереженің қосымшасына сәйкес нысан бойынша, осы Ереженiң 12, 13-тармақтарында көрсетiлген талаптарды сақтай отырып, алдыңғы жұмыс күнінiң соңындағы жағдай бойынша әрбiр жұмыс күнi пруденциалдық нормативтiң есебiн жүргiзедi. Қағаз тасымалдағыштағы пруденциалдық нормативтiң есебiне бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы тұлға), бас бухгалтер қол қояды, мөрмен куәландырылады және инвестициялық портфельді басқарушыда сақталады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
7. Пруденциалдық норматив тоқсан сайын инвестициялық портфельді басқарушы уәкілетті орган нормативтік құқықтық актісіне сәйкес электронды тасымалдағышта ұсынған қаржылық және өзге есептілігінің негізінде уәкілетті органмен есептеледі.

20) дебиторская задолженность (за вычетом резервов на возможные потери) организаций, не являющихся аффилиированными лицами по отношению к управляющему инвестиционным портфелем, за вычетом дебиторской задолженности работников и других лиц, не просроченная по условиям договора, в сумме, не превышающей десяти процентов от суммы активов по балансу управляющего инвестиционным портфелем;
21) основные средства управляющего инвестиционным портфелем в виде недвижимого имущества в сумме, не превышающей пяти процентов от суммы активов по балансу управляющего инвестиционным портфелем.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.01.2012 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2012).
5. В случае совмещения управляющего инвестиционным портфелем профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг расчет пруденциального норматива - "коэффициент достаточности собственного капитала" и другие нормативы осуществляются с учетом особенностей, установленных постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 сентября 2009 года № 215 "Об утверждении Правил расчета пруденциальных нормативов для организаций, совмещающих виды профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5810).
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.12.2009 № 265 (порядок введения в действие см. п. 4).
6. Управляющий инвестиционным портфелем производит расчет пруденциального норматива каждый рабочий день по состоянию на конец предшествующего рабочего дня с соблюдением требований, указанных в пунктах 12 13 настоящих Правил, по форме согласно приложению к настоящим Правилам. Расчет пруденциального норматива на бумажном носителе подписывается первым руководителем (на период его отсутствия – лицом, его замещающим), главным бухгалтером, заверяется печатью и хранится у управляющего инвестиционным портфелем.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
7. Пруденциальный норматив ежеквартально рассчитывается уполномоченным органом на основании финансовой и иной отчетности, представленной управляющим инвестиционным портфелем на электронном носителе в соответствии с нормативными правовыми актами уполномоченного органа.

Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.12.29 N 265 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) Қаулысымен.
2-тарау. Пруденциалдық нормативтің есебі үшін пруденциалдық нормативтің есебін және қосымша мәлiметтердi ұсыну тәртiбi
8. Пруденциалдық нормативтің есебі үшін пруденциалдық нормативтің есебі мен қосымша мәлiметтер (бұдан әрi - қосымша мәлiметтер) осы Ереженің қосымшасына сәйкес есептік тоқсанның соңғы күнтізбелік күні үшін уәкілетті органға осы Ереженің қосымшасына сәйкес есептік тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күні Астана қаласының уақыты бойынша 18.00 сағаттан кешіктірмей ұсынылады.
9. Пруденциалдық нормативтiң есебі қағаз және электронды тасымалдағышта беріледі.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
10. Қосымша мәлiметтер уәкiлеттi органға электрондық тасымалдағышта берiледi.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
11. Пруденциалдық нормативтiң есебіндегі және қосымша мәлiметтердегi деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы - теңгемен көрсетіледі.
12. Пруденциалдық нормативтiң есебін және қосымша мәлiметтердi толтырған кезде пайдаланылатын өлшеу бірлігі мыңдық теңгеде белгіленеді. Бес жүзден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең немесе одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
13. Есепті күнгі жағдай бойынша қағаз тасымалдағышта инвестициялық портфельді басқарушының бірінші басшысы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтері қол қойып мөрмен куәландырылады және уәкілетті органға ұсынылады, сондай-ақ инвестициялық портфельді басқарушыда сақталады.
Инвестициялық портфельді басқарушы уәкілетті органның талап етуі бойынша сұратуды алған күннен бастап екі жұмыс күннен кешіктірмей белгілі бір күнгі жағдай бойынша есептілікті қағаз тасымалдағышта ұсынады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
14. Электрондық тасымалдағыштағы қосымша мәлiметтер және пруденциалдық нормативтерді есептеу ұсынылатын деректердiң құпиялылығын және түзетiлмейтiндiгiн қамтамасыз ететiн криптографиялық қорғау құралдары бар, ақпараттың жеткiзiлуiне кепiлдiк беретiн көлiк жүйесiн пайдалана отырып ұсынылады.

Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.12.2009 № 265 (порядок введения в действие см. п. 4).
Глава 2. Порядок представления расчета пруденциального
норматива и дополнительных сведений для расчета
пруденциального норматива
8. Расчет пруденциального норматива и дополнительные сведения для расчета пруденциального норматива (далее - дополнительные сведения) представляются в уполномоченный орган в соответствии с приложением к настоящим Правилам за последний календарный день отчетного квартала, не позднее 18.00 часов времени города Астаны пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом.
9. Расчет пруденциального норматива представляется на бумажном и электронном носителях.
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
10. Дополнительные сведения представляются в уполномоченный орган на электронном носителе.
Сноска. Пункт 10 в редакции постановления Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
11. Данные в расчете пруденциального норматива и дополнительных сведениях указываются в национальной валюте Республики Казахстан - тенге.
12. Единица измерения, используемая при заполнении расчета пруденциального норматива и дополнительных сведений, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
13. Расчет пруденциального норматива и дополнительные сведения на бумажных носителях по состоянию на отчетную дату подписываются первым руководителем (на период его отсутствия – лицом, его замещающим), главным бухгалтером управляющего инвестиционным портфелем, заверяются печатью и представляются в уполномоченный орган, а также хранятся у управляющего инвестиционным портфелем.
По требованию уполномоченного органа управляющий инвестиционным портфелем не позднее двух рабочих дней со дня получения запроса представляет отчетность по состоянию на определенную дату на бумажном носителе.
Сноска. Пункт 13 в редакции постановления Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
14. Дополнительные сведения и расчет пруденциального норматива на электронном носителе представляются с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.

Ескерту. 14-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
15. Электрондық тасымалдағышта ұсынылатын деректердің қағаз тасымалдағыштағы деректермен сәйкестігін инвестициялық портфельді басқарушының бірінші басшысы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы тұлға) және бас бухгалтер қамтамасыз етеді.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
15-1. Есептілікке өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттілігіне байланысты, инвестициялық портфельді басқарушы есептілікті ұсынған күннен бастап үш жұмыс күн ішінде уәкілетті органға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттілігінің себептерін түсіндіре отырып жазбаша өтініш ұсынады.
Инвестициялық портфельді басқарушы ұсынған есептілікте толық емес және (немесе) шынайы емес ақпаратты анықтаған кезде уәкілетті орган ол жайында инвестициялық портфельді басқарушыға хабарлайды. Инвестициялық портфельді басқарушы уәкілетті орган хабарлаған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органның ескертулерін ескере отырып пысықталған есептілікті ұсынады.
Ескерту. Ереже 15-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
16. "Меншікті капиталдың жеткіліктілік коэффициенті" пруденциалдық нормативті бұзған жағдайда, инвестициялық портфельді басқарушы бұзушылық болған сәттен бастап үш күнтізбелік күн ішінде уәкілетті органға пруденциалдық нормативті бұзу фактісі мен себептері туралы, оны жою шараларының жоспарын ұсына отырып хабарлайды.
3-тарау. Қорытынды ережелер

Сноска. Пункт 14 с изменением, внесенным постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
15. Идентичность данных, представляемых на электронном носителе, данным на бумажном носителе обеспечивается первым руководителем управляющего инвестиционным портфелем (на период его отсутствия – лицом, его замещающим) и главным бухгалтером.
Сноска. Пункт 15 в редакции постановления Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
15-1. В случае необходимости внесения изменений и (или) дополнений в отчетность, управляющий инвестиционным портфелем в течение трех рабочих дней со дня представления отчета представляет в уполномоченный орган письменное ходатайство с объяснением причин необходимости внесения изменений и (или) дополнений.
При обнаружении неполной и (или) недостоверной информации в отчетности, представленной управляющим инвестиционным портфелем, уполномоченный орган уведомляет об этом управляющего инвестиционным портфелем. Управляющий инвестиционным портфелем не позднее двух рабочих дней со дня уведомления уполномоченным органом представляет доработанную с учетом замечаний уполномоченного органа отчетность.
Сноска. Правила дополнены пунктом 15-1 в соответствии с постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
16. В случае нарушения пруденциального норматива "коэффициент достаточности собственного капитала" управляющий инвестиционным портфелем в течение трех календарных дней с момента нарушения сообщает уполномоченному органу о факте и причинах нарушения пруденциального норматива с приложением плана мероприятий по его устранению.
Глава 3. Заключительные положения

17. Осы Ережемен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген тәртіпте шешіледі.
Инвестициялық портфельді
басқаруды жүзеге асыратын
ұйымдарға арналған пруденциалдық
нормативті есептеу ережесіне
қосымша
Ескерту. Қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.01.26 N 5, 2009.08.05. N 185, 2009.12.29 N 265 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз), 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулыларымен, өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкінің 2012.01.30 № 20 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
_________________________________________________
(инвестициялық портфельді басқарушының атауы)
20__ жылғы "___" ___________ жағдай бойынша
пруденциалдық нормативінің есебі
(мың теңге)
N
Көрсеткіш атауы
Баланс бойынша сома
Ескерілетін мөлшер (%)
Есепке алынатын сома
1.

17. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, разрешаются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение к Правилам
расчета пруденциального
норматива для организаций,
осуществляющих управление
инвестиционным портфелем
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 26.01.2009 № 5 (порядок введения в действие см. п. 4); от 05.08.2009 № 185 (порядок введения в действие см. п. 4); от 29.12.2009 № 265 (порядок введения в действие см. п. 4); от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК); с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 30.01.2012 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2012).
Расчет пруденциального норматива
по состоянию на "___"________________ 20___ года
________________________________________________
(наименование управляющего инвестиционным портфелем)
(тысяч тенге)
Наименование
показателя
Сумма по
балансу
Учитываемый
объем (%)
Сумма к
расчету
1.
Деньги - всего (сумма строк

Ақша-барлығы (жол сомасы 1.1.-1.5.), оның ішінде:
100
1.1.
кассадағы ақша (5-бағанда инвестициялық портфельді басқарушының балансы бойынша актив сомасының он пайызынан аспайтын мөлшері есепке алынады)
100
1.2.
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктердің ағымдағы шоттарындағы ақша
100
1.3.
бағалы қағаздардың орталық депозитарийінің шоттарындағы ақша
100
1.4.
"Standard & Poor's" агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "ВВВ-" санатынан төмен емес ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді, жеке рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктерінің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар резидент емес банктердің ағымдағы шоттарындағы ақша
100
1.5.
бағалы қағаздардың ұйымдасқан рыногында операцияларды жүзеге асыру үшін ұйымдарға банктік қызметті көрсететін резидент емес ұйымдар шоттарындағы ақша
100
2.
Мына талаптардың бiреуiне сәйкес келгенде, Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерiндегi салымдар:
банктердің Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «ВВ-»-тен төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі, немесе басқа рейтингілік агенттіктердің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар немесе Standard & Poor's-тың ұлттық шәкілі бойынша «kzBB-»-тен төмен емес рейтингілік бағасы, немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар;
ықтимал шығындарға резервтердi шегергенде, банктер Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «А-»-тен төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент емес - бас банктің еншілес резидент - банктері болып табылады (негiзгi борыштың сомасын және есептелген сыйақыны ескерiп)
100
2-1.
Қолданушылар назарына!
2-1-жолдың қолданысы 2012.01.01 дейін таралады.
Осы банктерде "Standard & Poor's" агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "В+"-тен "В" дейінгі ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктерінің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар немесе "Standard & Poor's" ұлттық шәкілі бойынша "kzВВ-"-тен "kzВ+" дейінгі рейтингтік бағасы бар деген талаппен Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдар
100
2-2.
РҚАО-ның ескертпесі!
2-2-жол 2013.01.01 дейін қолданыста болады.
Ықтимал шығындарға резервтердi шегергенде, осы банктерде Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «В+»-тен «В»-ға дейінгі ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі, немесе Standard & Poor's-тың ұлттық шәкілі бойынша «kzBB-»-тен «kzB+»-ке дейінгі рейтингілік бағасы, немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар деген талаппен Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерiндегi салымдар (негiзгi борыштың сомасын және есептелген сыйақыны ескерiп)
100
3.
Осы банктер қор биржасының ресми тізімінің "акциялар" секторының бірінші санатына енгізілген деген талаппен, негізгі борыш сомасын және есептелген сыйақыны ескеріп, ықтимал шығындарға резервтерді шегергенде, Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдары
80
4.
Осы банктер қор биржасының ресми тізімінің "акциялар" секторының екінші санатына енгізілген деген талаппен, негізгі борыш сомасын және есептелген сыйақыны ескеріп, ықтимал шығындарға резервтерді шегергенде, Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдары
70
5.
Негізгі борыш сомаларын және есептелген сыйақыны ескеріп, ықтимал шығындарға резервтерді шегергендегі "Standard & Poor's" агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "ВВВ-"-тен төмен емес ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді, жеке рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктерінің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар резидент емес банктердегі салымдары
100
6.
Ықтимал шығындарға резервтерді шегергендегі басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес айналымға шығарылғандарды қоса алғанда Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары (негізгі борыш пен есептелген сыйақының сомаларын есепке ала отырып)
100
6-1.
Ықтимал шығындар бойынша резервтерді шегергендегі, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы шығарған борыштық бағалы қағаздар (негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомаларын есепке ала отырып)
100
7.
Ықтимал шығындарға резервтердi шегергенде, инвестициялық портфельді басқарушыға қатысты Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «ВВ-»-тен төмен емес рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі, немесе Standard & Poor's-тың ұлттық шәкілі бойынша «kzВВ-»-тен төмен емес рейтингілік бағасы, немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар үлестес тұлға болып табылмайтын Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының акциялары
100
8.
Ықтимал шығындарға резервтерді шегергенде, № 77 қаулымен көзделген «акциялар» секторының бірінші (ең жоғары) санатының талаптарына сәйкес келетін қор биржасының ресми тізіміне енгізілген инвестициялық портфельді басқарушыға қатынасы бойынша аффилиирленген тұлғалар болып табылмайтын заңды тұлғалардың акциялары
70
9.
Ықтимал шығындарға резервтерді шегергенде, № 77 қаулымен көзделген «акциялар» секторының екінші (ең жоғары) санатының талаптарына сәйкес келетін қор биржасының ресми тізіміне енгізілген инвестициялық портфельді басқарушыға қатынасы бойынша аффилиирленген тұлғалар болып табылмайтын заңды тұлғалардың акциялары
50
10.
Ықтимал шығындарға резервтерді шегеріп, Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «ВВ-»-тен төмен емес рейтингілік бағасы бар немесе басқа рейтингілік агенттіктерінің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингілік бағасы бар немесе Standard & Poor's-тың ұлттық шәкілі бойынша «kzBB-»-тен төмен емес рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар, инвестициялық портфельді басқарушыға қатысты үлестес тұлғалар болып табылмайтын, Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары (негізгі борыш пен есептелген сыйақының сомаларын есепке ала отырып)
100
11.
Ықтимал шығындарға резервтердi шегергенде, инвестициялық портфельді басқарушыға қатысты Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, № 77 қаулыға сәйкес қор биржасының ресми тізімінің «рейтингілік бағасы бар борыштық бағалы қағаздар (ең жоғарғы санат)» санатына енгізілген, Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «В+»-тен «В-»-ке дейінгі рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингілік бағасы, немесе Standard & Poor's-тың ұлттық шәкілі бойынша «kzВ+»-тен «kzВ-»-ке дейінгі рейтингілік бағасы, немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар үлестес тұлға болып табылмайтын Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары (негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомаларын ескергенде)
80
12.
Ықтимал шығындарға резервтерді шегергенде (негізгі борыш сомасы мен есептелген сыйақыны ескере отырып), № 77 қаулымен көзделген «бірінші шағын санаттың рейтингтік бағасы жоқ борыштық бағалы қағаздар (ең жоғарғы санат)» санатының талаптарына сәйкес келетін қор биржасының ресми тізіміне енгізілген Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған инвестициялық портфельді басқарушыға қатынасы бойынша аффилиирленген тұлғалар болып табылмайтын Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
80

1.1.-1.5.), в том числе:
100
1.1.
деньги в кассе (в графе 5
учитывается не более десяти
процентов от суммы активов
по балансу управляющего
инвестиционным портфелем)
100
1.2.
деньги на текущих счетах в
банках второго уровня
Республики Казахстан
100
1.3.
деньги на счетах в
центральном депозитарии
ценных бумаг
100
1.4.
деньги на текущих счетах в
банках-нерезидентах,
которые имеют долгосрочный
и/или краткосрочный,
индивидуальный рейтинг не
ниже категории "ВВВ-" по
международной шкале
агентства "Standard &
Poor's" или рейтинговую
оценку аналогичного уровня
одного из других
рейтинговых агентств
100
1.5.
деньги на счетах в
организациях-нерезидентах,
предоставляющих банковские
услуги организациям для
осуществления операций на
организованном рынке ценных
бумаг
100
2.
Вклады в банках второго уровня
Республики Казахстан при
соответствии одному из следующих
условий:
банки имеют долгосрочный
кредитный рейтинг не ниже «ВВ-»
по международной шкале агентства
Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, или
рейтинговую оценку не ниже
«kzBB-» по национальной шкале
Standard & Poor's, или рейтинг
аналогичного уровня по
национальной шкале одного из
других рейтинговых агентств;
банки являются дочерними
банками-резидентами,
родительский банк-нерезидент
которых имеет долгосрочный
кредитный рейтинг не ниже «А-»
по международной шкале агентства
Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств,
(с учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения), за
вычетом резервов на возможные
потери
100
2-1.
Вниманию пользователей!
Действие стр. 2-1
распространяется до
01.01.2012.
Вклады в банках второго
уровня Республики
Казахстан, при условии, что
данные банки имеют
долгосрочный кредитный
рейтинг от «В+» до «В» по
международной шкале
агентства «Standard &
Poor's» или рейтинговую
оценку аналогичного уровня
одного из других
рейтинговых агентств, или
рейтинговую оценку от
«kzВВ-» до «kzВ+» по
национальной шкале
«Standard & Poor's»
100
2-2.
Примечание РЦПИ!
Строка 2-2 действует до
01.01.2013.
Вклады в банках второго уровня
Республики Казахстан, при
условии, что данные банки имеют
долгосрочный кредитный рейтинг
от «В+» до «В» по международной
шкале агентства Standard &
Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других
рейтинговых агентств, или
рейтинговую оценку от «kzBB-» до
«kzB+» по национальной шкале
Standard & Poor's, или рейтинг
аналогичного уровня по
национальной шкале одного из
других рейтинговых агентств
(с учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения), за
вычетом резервов на возможные
потери
100
3.
Вклады в банках второго
уровня Республики Казахстан
с учетом сумм основного
долга и начисленного
вознаграждения, за вычетом
резервов на возможные
потери, при условии, что
данные банки включены в
первую категорию сектора
"акции" официального списка
фондовой биржи
80
4.
Вклады в банках второго
уровня Республики Казахстан
с учетом сумм основного
долга и начисленного
вознаграждения, за вычетом
резервов на возможные
потери, при условии, что
данные банки включены во
вторую категорию сектора
"акции" официального списка
фондовой биржи
70
5.
Вклады в
банках-нерезидентах с
учетом сумм основного долга
и начисленного
вознаграждения, за вычетом
резервов на возможные
потери, которые имеют
долгосрочный и/или
краткосрочный,
индивидуальный рейтинг не
ниже категории "ВВВ-" по
международной шкале
агентства "Standard &
Poor's" или рейтинговую
оценку аналогичного уровня
одного из других
рейтинговых агентств
100
6.
Государственные ценные
бумаги Республики
Казахстан, включая
эмитированные в
соответствии с
законодательством других
государств, (с учетом сумм
основного долга и
начисленного
вознаграждения), за вычетом
резервов на возможные
потери
100
6-1.
Долговые ценные бумаги, выпущенные акционерным обществом «Фонд национального благосостояния «Самрук-
Казына» (с учетом сумм
основного долга и начисленного вознагражде-
ния), за вычетом резервов на возможные потери
100
7.
Акции юридических лиц Республики
Казахстан, не являющихся по
отношению к управляющему
инвестиционным портфелем
аффилиированными лицами, имеющих
рейтинговую оценку не ниже «ВВ-»
по международной шкале агентства
Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, или
рейтинговую оценку не ниже
«kzBB-» по национальной шкале
Standard & Poor's, или рейтинг
аналогичного уровня по
национальной шкале одного из
других рейтинговых агентств, за
вычетом резервов на возможные
потери
100
8.
Акции юридических лиц, не
являющихся аффилиированными
лицами по отношению к
управляющему инвестиционным
портфелем, включенные в
официальный список фондовой
биржи, соответствующие
требованиям первой (наивыс-
шей) категории сектора
"акции", предусмотренным
постановлением № 77, за
вычетом резервов на
возможные потери
70
9.
Акции юридических лиц, не
являющихся аффилиированными
лицами по отношению к
управляющему инвестиционным
портфелем, включенные в
официальный список фондовой
биржи, соответствующие
требованиям второй (наивыс-
шей) категории сектора
"акции", предусмотренным
постановлением № 77, за
вычетом резервов на
возможные потери
50
10.
Негосударственные долговые
ценные бумаги юридических лиц
Республики Казахстан, выпущенные
в соответствии с
законодательством Республики
Казахстан и других государств,
не являющихся по отношению к
управляющему инвестиционным
портфелем аффилиированными
лицами, имеющие рейтинговую
оценку не ниже «ВВ-» по
международной шкале агентства
Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, или
рейтинговую оценку не ниже
«kzBB-» по национальной шкале
Standard & Poor's, или рейтинг
аналогичного уровня по
национальной шкале одного из
других рейтинговых агентств,
(с учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения), за
вычетом резервов на возможные
потери
100
11.
Негосударственные долговые
ценные бумаги юридических лиц
Республики Казахстан, выпущенные
в соответствии с
законодательством Республики
Казахстан и других государств,
не являющихся по отношению к
управляющему инвестиционным
портфелем аффилиированными
лицами, включенные в категорию
«долговые ценные бумаги с
рейтинговой оценкой (наивысшая
категория)» официального списка
фондовой биржи в соответствии с
постановлением № 77, имеющие
рейтинговую оценку от «В+» до
«В-» по международной шкале
агентства Standard & Poor's или
рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых
агентств, или рейтинговую оценку
от «kzB+» до «kzB-» по
национальной шкале Standard &
Poor's, или рейтинг аналогичного
уровня по национальной шкале
одного из других рейтинговых
агентств (с учетом сумм
основного долга и начисленного
вознаграждения), за вычетом
резервов на возможные потери
80
12.
Негосударственные долговые
ценные бумаги юридических
лиц Республики Казахстан,
не являющихся аффилиирован-
ными лицами по отношению к
управляющему инвестиционным
портфелем, выпущенные в
соответствии с законода-
тельством Республики
Казахстан и других
государств, включенные в
официальный список фондовой
биржи, соответствующие
требованиям категории
"долговые ценные бумаги без
рейтинговой оценки первой
подкатегории (наивысшая
категория)", предусмотрен-
ным постановлением № 77
учетом сумм основного долга
и начисленного вознаграж-
дения), за вычетом резервов
на возможные потери
80

12-1.
Ықтимал шығындарға резервтерді шегергенде, осы Ереженің 4-тармағының 10) тармақшасының талаптарына сәйкес келетін қор биржасының ресми тізіміне енгізілген Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, инвестициялық портфельді басқарушыға қатысты үлестес тұлға болып табылмайтын Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары (негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомаларын ескергенде)
80
13.
Ықтимал шығындарға резервтерді шегергендегі "Standard & Poor's" агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "ВВВ-"-тен төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар шет мемлекеттердің бағалы қағаздары (негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомаларын ескере отырып)
100
14.
Ықтимал шығындарға резервтерді шегергендегі "Standard & Poor's" агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "ВВВ-"-тен төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шетел эмитенттерінің мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары (негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомаларын ескере отырып)
100
15.
Ықтимал шығындарға резервтерді шегергендегі "Standard & Poor's" агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "ВВВ-"-тен төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шетел эмитенттерінің акциялары (негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомаларын ескере отырып)
100
16.
Ықтимал шығындарға резервтерді шегергендегі базалық активі "Standard & Poor's" агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "ВВВ-"-тен төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шетел эмитенттерінің акциялары болып табылатын депозитарлық қолхаттар
100
17.
Ықтимал шығындарға резервтерді шегергенде, Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «ВВ-»-тен төмен емес рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Poor's-тың ұлттық шәкілі бойынша «kzBB-»-тен төмен емес рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының эмитенттерінің акциялары базалық активтері болып табылатын депозитарлық қолхаттар
100
18.
Ықтимал шығындарға резервтерді шегергендегі қор биржасының ресми тізімінің "акциялар" секторының бірінші санатына енгізілген заңды тұлғалардың акциялары базалық активі болып табылатын депозитарлы қ қолхаттар
70
19.
Ықтимал шығындар резервтерін шегергендегі қор биржасының ресми тізімінің "акциялар" секторының екінші санатына енгізілген заңды тұлғалардың акциялары базалық активі болып табылатын депозитарлы қ қолхаттар
50
20.
Ықтимал шығындар резервтерін шегергендегі, "Standard & Poor's" агенттігінің "ВВВ-" кем емес халықаралық рейтинг бағасы немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар (негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомаларын ескере отырып) халықаралық қаржы ұйымдары шығарған борыштық бағалы қағаздар
100
21.
Тазартылған қымбат металдар және металл депозиттері
100
22.
Ықтимал шығындар резервтерін шегергендегі бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың және бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушылары акционерлері болып табылатын, бағалы қағаздар рыногы инфрақұрылымының бөлігі болып табылатын өзге де заңды тұлғалардың акциялары
50
23.
Инвестициялық портфельді басқарушының балансы бойынша активтер сомасының он пайызынан аспайтын сомада шарт талаптары бойынша мерзімі ұзартылмаған қызметкерлердің және басқа тұлғалардың дебиторлық берешегін шегергендегі инвестициялық портфельді басқарушыға қатынасы бойынша аффилиирленген тұлғалар болып табылмайтын ұйымдардың дебиторлық берешегі (ықтимал шығындарға резервтерді шегергендегі)
100

12-1.
Негосударственные долговые
ценные бумаги юридических лиц
Республики Казахстан, не
являющихся аффилиированными
лицами по отношению к
управляющему инвестиционным
портфелем, выпущенные в
соответствии с законодательством
Республики Казахстан и других
государств, включенные в
официальный список фондовой
биржи, соответствующие
требованиям подпункта 10) пункта
4 настоящих Правил, (с учетом
сумм основного долга и
начисленного вознаграждения), за
вычетом резервов на возможные
потери
80
13.
Ценные бумаги иностранных
государств, имеющих
суверенный рейтинг не ниже
"ВВВ-" по международной
шкале агентства "Standard &
Poor's" или рейтинговую
оценку аналогичного уровня
одного из других
рейтинговых агентств (с
учетом сумм основного долга
и начисленного
вознаграждения), за вычетом
резервов на возможные
потери
100
14.
Негосударственные долговые
ценные бумаги иностранных
эмитентов, имеющие
рейтинговую оценку не ниже
"ВВВ-" по международной
шкале агентства "Standard &
Poor's" или рейтинговую
оценку одного их других
рейтинговых агентств (с
учетом сумм основного долга
и начисленного
вознаграждения), за вычетом
резервов на возможные
потери
100
15.
Акции иностранных
эмитентов, имеющих
рейтинговую оценку не ниже
"ВВВ-" по международной
шкале агентства "Standard &
Poor's" или рейтинговую
оценку аналогичного уровня
одного из других
рейтинговых агентств (с
учетом сумм основного долга
и начисленного
вознаграждения), за вычетом
резервов на возможные
потери
100
16.
Депозитарные расписки,
базовым активом которых
являются акции иностранных
эмитентов, имеющих
рейтинговую оценку не ниже
"ВВВ-" по международной
шкале агентства "Standard &
Poor's" или рейтинговую
оценку аналогичного уровня
одного из других
рейтинговых агентств, за
вычетом резервов на
возможные потери
100
17.
Депозитарные расписки, базовым
активом которых являются акции
эмитентов Республики Казахстан,
имеющих рейтинговую оценку не
ниже «ВВ-» по международной
шкале агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых
агентств, или рейтинговую оценку
не ниже «kzBB-» по национальной
шкале Standard & Poor's, или
рейтинг аналогичного уровня по
национальной шкале одного из
других рейтинговых агентств, за
вычетом резервов на возможные
потери
100
18.
Депозитарные расписки,
базовым активом которых
являются акции юридических
лиц, включенные в первую
категорию сектора "акции"
официального списка
фондовой биржи, за вычетом
резервов на возможные
потери
70
19.
Депозитарные расписки,
базовым активом которых
являются акции юридических
лиц, включенные во вторую
категорию сектора "акции"
официального списка
фондовой биржи, за вычетом
резервов на возможные
потери
50
20.
Долговые ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями,
имеющие международную рейтинговую оценку не
ниже «ВВВ-» агентства Standard & Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств (с учетом сумм основного
долга и начисленного вознаграждения), за
вычетом резервов на возможные потери
100
21.
Аффинированные драгоценные
металлы и металлические
депозиты
100
22.
Акции организаторов торгов
с ценными бумагами и иных
юридических лиц, являющихся
частью инфраструктуры рынка
ценных бумаг, акционерами
которых являются
профессиональные участники
рынка ценных бумаг за
вычетом резервов на
возможные потери
50
23.
Дебиторская задолженность
(за вычетом резервов на
возможные потери)
организаций, не являющихся
аффилиированными лицами по
отношению к управляющему
инвестиционным портфелем,
за вычетом дебиторской
задолженности работников
и других лиц, не
просроченная по условиям
договора, в сумме, не
превышающей десяти
процентов от суммы активов
по балансу управляющего
инвестиционным портфелем
100

23.1.
Алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.12.29 N 265 (2010.04.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
23.2.
Алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.12.29 N 265 (2010.04.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
24.
Инвестициялық портфельді басқарушының балансы бойынша активтер сомасының бес пайызынан аспайтын сомада жылжымайтын мүлік түріндегі инвестициялық портфельді басқарушының негізгі қаражаты
100
24.1.
Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.12.29 N 265 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
24.2.
Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.12.29 N 265 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
24.3.
Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.12.29 N 265 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
25.
Өтімді активтердің жиынтығы (1-24 жолдардың сомасы) – ӨА
х
26.
Баланс бойынша міндеттемелер
х
27.
Меншікті капиталының барынша төмен мөлшері (МКТМ)
х
х
28.
К1 "Меншікті капиталының жеткіліктілік нормативі" ((25-жол - 26-жол)/ 27-жол) 1-ден кем емес
х
х
Бірінші басшы немесе оны ауыстыратын тұлға _______ күні _____________
Бас бухгалтер _____________ күні _____________
Орындаушы _____________ күні _____________
Телефон: ___________
Мөр орны
_______________________________________________
(инвестициялық портфельді басқарушының атауы)
200__ жылғы "___" ___________ жағдай бойынша
пруденциалдық нормативті есептеуге арналған қосымша
мәліметтер
(мың теңге)
Белгіні ң N
К ө рсеткішті ң атауы
Баланс бойынша сома

23.1.
Строка исключена постановлением Правления АФН РК от
29.12.2009 № 265
23.2.
Строка исключена постановлением Правления АФН РК от
29.12.2009 № 265
24.
Основные средства
управляющего инвестиционным
портфелем в виде
недвижимого имущества в
сумме, не превышающей пяти
процентов от суммы активов
по балансу управляющего
инвестиционным портфелем
100
24.1.
Строка исключена постановлением Правления АФН РК от
29.12.2009 № 265 (вводится в действие с 01.01.2011)
24.2.
Строка исключена постановлением Правления АФН РК от
29.12.2009 № 265 (вводится в действие с 01.01.2011)
24.3.
Строка исключена постановлением Правления АФН РК от
29.12.2009 № 265 (вводится в действие с 01.01.2011)
25.
Итого ликвидные активы
(сумма строк 1-24) - ЛА
х
26.
Обязательства по балансу
х
27.
Минимальный размер
собственного капитала
(МРСК)
х
х
28.
К1 "Норматив достаточности
собственного капитала"
((строка 25-строка
26)/строка 27) не менее 1
х
х
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее) _______ дата__________
Главный бухгалтер _____________ дата _____________
Исполнитель _____________ дата _____________
Телефон: ___________
Место для печати
Дополнительные сведения
для расчета пруденциального норматива
по состоянию на "___"________________ 20___ года
________________________________________________
(наименование управляющего инвестиционным портфелем
Сноска. Таблица с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 05.08.2009 № 185 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его государственной регистрации в МЮ РК, действие распространяется до 01.01.2012); от 29.12.2009 № 265 (вводится в действие с 01.04.2010); от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК); с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 30.01.2012 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.01.2012).
(тысяч тенге)
признака
Наименование показателя
Сумма по
балансу

8001
Инвестициялық портфельді басқарушының балансы бойынша активтер сомасының бес пайызынан аспайтын сомада жылжымайтын мүлік түріндегі инвестициялық портфельді басқарушының негізгі қаражаты
8002
Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.12.29 N 265 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
8003
Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.12.29 N 265 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
8004
Басқа негізгі қаражаттар
8005
Инвестициялық портфельді басқарушының балансы бойынша активтер сомасының он пайызынан аспайтын сомада шарт талаптары бойынша мерзімі өтпеген жұмыскерлер мен басқа да тұлғалардың дебиторлық қарыздарын шегеріп тастағандағы инвестициялық портфельді басқарушыға қатысты аффилирленген тұлғалар болып табылмайтын ұйымдардың дебиторлық қарыздары (ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағанда)
8006
Алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.12.29 N 265 (2010.04.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
8007
Басқа дебиторлық қарыз (ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағанда)
8008
Тазартылған қымбат металдар және металл депозиттері
8009
Ө зге материалды қ емес активтер
8010
Мына талаптардың бiреуiне сәйкес келгенде, Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерiндегi салымдар:
банктердің Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «ВВ-»-тен төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі, немесе басқа рейтингілік агенттіктердің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар немесе Standard & Poor's-тың ұлттық шәкілі бойынша «kzBB-»-тен төмен емес рейтингілік бағасы, немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар;
ықтимал шығындарға резервтердi шегергенде, банктер Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «А-»-тен төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент емес - бас банктің еншілес резидент - банктері болып табылады (негiзгi борыштың сомасын және есептелген сыйақыны ескерiп)
8010-1
2011 жылғы 1 қаңтардан 8010-1 жолдың күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.08.05 N 185 Қаулысымен.
8010-2
РҚАО-ның ескертпесі!
8010-2-жол 2013.01.01 дейін қолданыста болады.
Ықтимал шығындарға резервтердi шегергенде, осы банктерде Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «В+»-тен «В»-ға дейінгі ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі, немесе Standard & Poor's-тың ұлттық шәкілі бойынша «kzBB-»-тен «kzB+»-ке дейінгі рейтингілік бағасы, немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар деген талаппен Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерiндегi салымдар (негiзгi борыштың сомасын және есептелген сыйақыны ескерiп)

8001
Основные средства управляющего инвестиционным
портфелем в виде недвижимого имущества в
сумме, не превышающей пяти процентов от суммы
активов по балансу управляющего инвестиционным
портфелем
8002
Строка исключена постановлением Правления АФН РК от
29.12.2009 № 265 (вводится в действие с 01.01.2011)
8003
Строка исключена постановлением Правления АФН РК от
29.12.2009 № 265 (вводится в действие с 01.01.2011)
8004
Прочие основные средства
8005
Дебиторская задолженность (за вычетом резервов
на возможные потери) организаций, не
являющихся по отношению к управляющему
инвестиционным портфелем аффилиированными
лицами, за вычетом дебиторской задолженности
работников и других лиц, не просроченная по
условиям договора, в сумме, не превышающей
десяти процентов от суммы активов по балансу
управляющего инвестиционным портфелем
8006
Строка исключена постановлением Правления АФН РК от
29.12.2009 № 265 (вводится в действие с 01.04.2010)
8007
Прочая дебиторская задолженность (за вычетом
резервов на возможные потери)
8008
Аффинированные драгоценные металлы и
металлические депозиты
8009
Прочие нематериальные активы
8010
Вклады в банках второго уровня Республики
Казахстан при соответствии одному из следующих
условий:
банки имеют долгосрочный кредитный рейтинг не
ниже «ВВ-» по международной шкале агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств,
или рейтинговую оценку не ниже «kzBB-» по
национальной шкале Standard & Poor's, или
рейтинг аналогичного уровня по национальной
шкале одного из других рейтинговых агентств;
банки являются дочерними банками-резидентами,
родительский банк-нерезидент которых имеет
долгосрочный кредитный рейтинг не ниже «А-» по
международной шкале агентства Standard &
Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств (с учетом сумм
основного долга и начисленного
вознаграждения), за вычетом резервов на
возможные потери
8010-1
Вниманию пользователей!
Действие стр. 8010-1 распространяется до
01.01.2012.
Вклады в банках второго уровня Республики
Казахстан, при условии, что данные банки имеют
долгосрочный кредитный рейтинг от «В+» до «В»
по международной шкале агентства «Standard &
Poor's» или рейтинговую оценку аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств,
или рейтинговую оценку от «kzВВ-» до «kzВ+» по
национальной шкале «Standard & Poor's»
8010-2
Примечание РЦПИ!
Строка 8010-2 действует до 01.01.2013.
Вклады в банках второго уровня Республики
Казахстан, при условии, что данные банки имеют
долгосрочный кредитный рейтинг от «В+» до «В»
по международной шкале агентства Standard &
Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств, или
рейтинговую оценку от «kzBB-» до «kzB+» по
национальной шкале Standard & Poor's, или
рейтинг аналогичного уровня по национальной
шкале одного из других рейтинговых агентств
(с учетом сумм основного долга и начисленного
вознаграждения), за вычетом резервов на
возможные потери

8011
Осы банктер қор биржасының ресми тізімінің "акциялар" секторының бірінші санатына енгізілген деген талаппен, ықтимал шығындарға резервтерді шегергенде, негізгі борыштың сомасын және есептелген сыйақыны ескеріп, Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдары
8012
Осы банктер қор биржасының ресми тізімінің "акциялар" секторының екінші санатына енгізілген деген талаппен, ықтимал шығындарға резервтерді шегергенде, негізгі борыштың сомасын және есептелген сыйақыны ескеріп, Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдар
8013
Негізгі борыштың сомаларын және есептелген сыйақыны ескеріп, ықтимал шығындарға резервтерді шегеріп, "Standard & Poor's" агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "ВВВ-"-тен төмен емес ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді, жеке рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктерінің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар резидент емес банктердегі салымдары
8014
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің ағымдағы шоттарындағы ақша
8015
Бағалы қағаздардың орталық депозитарийінің шоттарындағы ақша
8016
"Standard & Poor's" агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "ВВВ-" санатынан төмен емес ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді, жеке рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктерінің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар резидент емес банктердің ағымдағы шоттарындағы ақша
8017
Бағалы қағаздардың ұйымдасқан рыногында операцияларды жүзеге асыру үшін ұйымдарға банктік қызметті көрсететін резидент емес ұйымдар шоттарындағы ақша
8017-1
кассадағы ақша, инвестициялық портфельді басқарушының балансы бойынша активтер сомасының он пайызынан аспайтын мөлшерде
8018
Өзге ақша
8019
Ықтимал шығындарға резервтерді шегеріп, басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес айналымға шығарылғандарды қоса алғанда Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары (негізгі борыш пен есептелген сыйақының сомаларын есепке ала отырып)
8019-1
Ықтимал шығындар бойынша резервтерді шегергендегі, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы шығарған борыштық бағалы қағаздар (негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомаларын есепке ала отырып)
8020
Ықтимал шығындар резервтерін шегергенде, инвестициялық портфельді басқарушыға қатысты Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «ВВ-»-тен төмен емес немесе Standard & Poor's ұлттық шәкілі бойынша «kzBB-»-тен төмен емес рейтингілік бағасы, немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі ұлттық шәкілі бойынша рейтингі бар үлестес тұлға болып табылмайтын, Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының акциялары

8011
Вклады в банках второго уровня Республики
Казахстан с учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения, за вычетом
резервов на возможные потери, при условии, что
данные банки включены в первую категорию
сектора "акции" официального списка фондовой
биржи
8012
Вклады в банках второго уровня Республики
Казахстан с учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения, за вычетом
резервов на возможные потери, при условии, что
данные банки включены во вторую категорию
сектора "акции" официального списка фондовой
биржи
8013
Вклады в банках-нерезидентах с учетом сумм
основного долга и начисленного вознаграждения,
за вычетом резервов на возможные потери,
которые имеют долгосрочный и/или
краткосрочный, индивидуальный рейтинг не ниже
категории "ВВВ-" по международной шкале
агентства "Standard & Poor's" или рейтинговую
оценку аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8014
Деньги на текущих счетах в банках второго
уровня Республики Казахстан
8015
Деньги на счетах в центральном депозитарии
ценных бумаг
8016
Деньги на текущих счетах в
банках-нерезидентах, которые имеют
долгосрочный и/или краткосрочный,
индивидуальный рейтинг не ниже категории
"ВВВ-" по международной шкале агентства
"Standard & Poor's" или рейтинговую оценку
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8017
Деньги на счетах в организациях-нерезидентах,
предоставляющих банковские услуги организациям
для осуществления операций на организованном
рынке ценных бумаг
8017-1
деньги в кассе, не более десяти процентов
от суммы активов по балансу брокера и
дилера
8018
Прочие деньги
8019
Государственные ценные бумаги Республики
Казахстан, включая эмитированные в
соответствии с законодательством других
государств, (с учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения), за вычетом
резервов на возможные потери
8019-1
Долговые ценные бумаги, выпущенные
акционерным обществом «Фонд национального
благосостояния «Самрук-Казына» (с учетом
сумм основного долга и начисленного
вознаграждения), за вычетом резервов на
возможные потери
8020
Акции юридических лиц Республики Казахстан, не
являющихся по отношению к управляющему
инвестиционным портфелем аффилиированными
лицами, имеющих рейтинговую оценку не ниже
«ВВ-» по международной шкале агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств,
или рейтинговую оценку не ниже «kzBB-» по
национальной шкале Standard & Poor's, или
рейтинг аналогичного уровня по национальной
шкале одного из других рейтинговых агентств,
за вычетом резервов на возможные потери

8021
Ықтимал шығындарға резервтерді шегергенде, № 77 қаулымен көзделген «акциялар» секторының бірінші (ең жоғары) санатының талаптарына сәйкес келетін қор биржасының ресми тізіміне енгізілген инвестициялық портфельді басқарушыға қатынасы бойынша аффилиирленген тұлғалар болып табылмайтын заңды тұлғалардың акциялары
8022
Ықтимал шығындарға резервтерді шегергенде, № 77 қаулымен көзделген «акциялар» секторының екінші (ең жоғары) санатының талаптарына сәйкес келетін қор биржасының ресми тізіміне енгізілген инвестициялық портфельді басқарушыға қатынасы бойынша аффилиирленген тұлғалар болып табылмайтын заңды тұлғалардың акциялары
8023
Ықтимал шығындар резервтерін шегергенде, инвестициялық портфельді басқарушыға қатысты Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «ВВ-»-тен төмен емес рейтингілік бағасы бар немесе басқа рейтингілік агенттіктедің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар немесе Standard & Poor's-тың ұлттық шәкілі бойынша «kzBВ-»-тен төмен емес рейтингілік бағасы, немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар үлестес тұлға болып табылмайтын Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары (негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомаларын ескергенде)
8024
Ықтимал шығындарға резервтердi шегергенде, Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, № 77 қаулыға сәйкес қор биржасының ресми тізімінің «рейтингілік бағасы бар борыштық бағалы қағаздар (ең жоғарғы санат)» санатына енгізілген, инвестициялық портфельді басқарушыға қатысты Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «В+»-тен «В-»-ке дейінгі рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі, немесе Standard & Poor's-тың ұлттық шәкілі бойынша «kzВ+»-тен «kzВ-»-ке дейінгі рейтингілік бағасы, немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар үлестес тұлға болып табылмайтын Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары (негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомаларын ескергенде)
8025
Ықтимал шығындарға резервтерді шегергенде (негізгі борыш сомасы мен есептелген сыйақыны ескере отырып), № 77 қаулымен көзделген «бірінші шағын санаттың рейтингтік бағасы жоқ борыштық бағалы қағаздар (ең жоғарғы санат)» санатының талаптарына сәйкес келетін қор биржасының ресми тізіміне енгізілген Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, инвестициялық портфельді басқарушыға қатынасы бойынша аффилиирленген тұлғалар болып табылмайтын Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары

8021
Акции юридических лиц, не являющихся
аффилиированными лицами по отношению к
управляющему инвестиционным портфелем,
включенные в официальный список фондовой
биржи, соответствующие требованиям первой
(наивысшей) категории сектора "акции",
предусмотренным постановлением № 77, за
вычетом резервов на возможные потери
8022
Акции юридических лиц, не являющихся
аффилиированными лицами по отношению к
управляющему инвестиционным портфелем,
включенные в официальный список фондовой
биржи, соответствующие требованиям второй
(наивысшей) категории сектора "акции",
предусмотренным постановлением № 77, за
вычетом резервов на возможные потери
8023
Негосударственные долговые ценные бумаги
юридических лиц Республики Казахстан,
выпущенные в соответствии с законодательством
Республики Казахстан и других государств, не
являющихся по отношению к управляющему
инвестиционным портфелем аффилиированными
лицами, имеющие рейтинговую оценку не ниже
«ВВ-» по международной шкале агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств,
или рейтинговую оценку не ниже «kzBB-» по
национальной шкале Standard & Poor's, или
рейтинг аналогичного уровня по национальной
шкале одного из других рейтинговых агентств,
(с учетом сумм основного долга и начисленного
вознаграждения), за вычетом резервов на
возможные потери
8024
Негосударственные долговые ценные бумаги
юридических лиц Республики Казахстан,
выпущенные в соответствии с законодательством
Республики Казахстан и других государств, не
являющихся по отношению к управляющему
инвестиционным портфелем аффилиированными
лицами, включенные в категорию «долговые ценные
бумаги с рейтинговой оценкой (наивысшая
категория)» официального списка фондовой биржи
в соответствии с постановлением № 77, имеющие
рейтинговую оценку от «В+» до «В-» по
международной шкале агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, или рейтинговую
оценку от «kzB+» до «kzB-» по национальной
шкале Standard & Poor's, или рейтинг
аналогичного уровня по национальной шкале
одного из других рейтинговых агентств,
(с учетом сумм основного долга и начисленного
вознаграждения), за вычетом резервов на
возможные потери
8025
Негосударственные долговые ценные бумаги
юридических лиц Республики Казахстан, не
являющихся аффилиированными лицами по
отношению к управляющему инвестиционным
портфелем, выпущенные в соответствии с
законодательством Республики Казахстан и
других государств, включенные в официальный
список фондовой биржи, соответствующие
требованиям категории "долговые ценные бумаги
без рейтинговой оценки первой подкатегории
(наивысшая категория)", предусмотренным
постановлением № 77 (с учетом сумм основного
долга и начисленного вознаграждения), за
вычетом резервов на возможные потери

8025-1
Ықтимал шығындарға резервтерді шегергенде, осы Ереженің 4-тармағының 10) тармақшасының талаптарына сәйкес келетін, қор биржасының ресми тізіміне енгізілген, Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, инвестициялық портфельді басқарушыға қатысты үлестес тұлға болып табылмайтын Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары (негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомаларын ескергенде)
8026
Ықтимал шығындарға резервтерді шегергендегі "Standard & Poor's" агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "ВВВ-"-тен төмен емес рейтингтік бағасы бар немесе басқа рейтингтік агенттіктерінің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар шетел эмитенттерінің мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары (негізгі борыш пен есептелген сыйақының сомаларын есепке ала отырып)
8027
Ықтимал шығындарға резервтерді шегергендегі "Standard & Poor's" агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "ВВВ-"-тен төмен емес рейтингтік бағасы бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шетел эмитенттерінің акциялары (негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомаларын ескере отырып)
8028
Ықтимал шығындарға резервтерді шегергендегі бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың және бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушылары акционерлері болып табылатын, бағалы қағаздар рыногы инфрақұрылымының бөлігі болып табылатын өзге де заңды тұлғалардың акциялары
8029
Ықтимал шығындарға резервтерді шегергендегі базалық активі "Standard & Poor's" агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "ВВВ-"-тен төмен емес рейтингтік бағасы бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шетел эмитенттерінің акциялары болып табылатын депозитарлық қолхаттар
8030
Ықтимал шығындар резервтерін шегергендегі, Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша «ВВ-»-тен төмен емес рейтингілік бағасы бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингілік бағасы бар, немесе Standard & Poor's-тың ұлттық шәкілі бойынша «kzBB-»-тен төмен емес рейтингілік бағасы, немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасы эмитенттерінің акциялары базалық активі болып табылатын депозитарлық қолхаттар
8031
Ықтимал шығындарға резервтерді шегергендегі қор биржасының ресми тізімінің "акциялар" секторының бірінші санатына енгізілген заңды тұлғалардың акциялары базалық активі болып табылатын депозитарлы қ қ олхаттар

8025-1
Негосударственные долговые ценные бумаги
юридических лиц Республики Казахстан, не
являющихся аффилиированными лицами по отношению
к управляющему инвестиционным портфелем,
выпущенные в соответствии с законодательством
Республики Казахстан и других государств,
включенные в официальный список фондовой биржи,
соответствующие требованиям подпункта 10)
пункта 4 настоящих Правил, (с учетом сумм
основного долга и начисленного вознаграждения),
за вычетом резервов на возможные потери
8026
Негосударственные долговые ценные бумаги
иностранных эмитентов, имеющие рейтинговую
оценку не ниже "ВВВ-" по международной шкале
агентства "Standard & Poor's" или рейтинговую
оценку одного их других рейтинговых агентств
(с учетом сумм основного долга и начисленного
вознаграждения), за вычетом резервов на
возможные потери
8027
Акции иностранных эмитентов, имеющих
рейтинговую оценку не ниже "ВВВ-" по
международной шкале агентства "Standard &
Poor's" или рейтинговую оценку аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств,
за вычетом резервов на возможные потери
8028
Акции организаторов торгов с ценными бумагами
и иных юридических лиц, являющихся частью
инфраструктуры рынка ценных бумаг, акционерами
которых являются профессиональные участники
рынка ценных бумаг за вычетом резервов на
возможные потери
8029
Депозитарные расписки, базовым активом которых
являются акции иностранных эмитентов, имеющих
рейтинговую оценку не ниже "ВВВ-" по
международной шкале агентства "Standard &
Poor's" или рейтинговую оценку аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств,
за вычетом резервов на возможные потери
8030
Депозитарные расписки, базовым активом которых
являются акции эмитентов Республики Казахстан,
имеющих рейтинговую оценку не ниже «ВВ-» по
международной шкале агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, или рейтинговую
оценку не ниже «kzBB-» по национальной шкале
Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного
уровня по национальной шкале одного из других
рейтинговых агентств, за вычетом резервов на
возможные потери
8031
Депозитарные расписки, базовым активом которых
являются акции юридических лиц, включенные в
первую категорию сектора "акции" официального
списка фондовой биржи, за вычетом резервов на
возможные потери

8032
Ықтимал шығындарға резервтерді шегергендегі қор биржасының ресми тізімінің "акциялар" секторының екінші санатына енгізілген заңды тұлғалардың акциялары базалық активі болып табылатын депозитарлы қ қ олхаттар
8033
Ықтимал шығындарға резервтерді шегергендегі "Standard & Poor's" агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "ВВВ-"-тен төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар шет мемлекеттердің бағалы қағаздары (негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомаларын ескере отырып)

8032
Депозитарные расписки, базовым активом которых
являются акции юридических лиц, включенные во
вторую категорию сектора "акции" официального
списка фондовой биржи, за вычетом резервов на
возможные потери
8033
Ценные бумаги иностранных государств, имеющих
суверенный рейтинг не ниже "ВВВ-" по
международной шкале агентства "Standard &
Poor's" или рейтинговую оценку аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
(с учетом сумм основного долга и начисленного
вознаграждения), за вычетом резервов на
возможные потери

8034
Ықтимал шығындар резервтерін шегергендегі, "Standard & Poor's" агенттігінің "ВВВ-" кем емес халықаралық рейтинг бағасы немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар (негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомаларын ескере отырып) халықаралық қаржы ұйымдары шығарған борыштық бағалы қағаздар
8035
Басқа бағалы қағаздар
Бірінші басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы тұлға)
_______ күні____________
Бас бухгалтер _____________ күні_____________
Орындаушы _____________ күні_____________
Телефон: ___________
Мөр орны

8034
Долговые ценные бумаги, выпущенные
международными финансовыми организациями,
имеющие международную рейтинговую оценку
не ниже «ВВВ-» агентства Standard &
Poor's или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств
(с учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения), за вычетом
резервов на возможные потери
8035
Другие ценные бумаги
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее) _______ дата _______
Главный бухгалтер _____________ дата _____________
Исполнитель _____________ дата _____________
Телефон: ___________
Место для печати