Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы N 136 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 28 қарашадағы N 198 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 29 желтоқсанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5445 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық банк Басқармасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 75 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық банк Басқармасының 08.05.2015 № 75 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Екінші деңгейдегі банктердің қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы Қ АУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы N 136 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4301 тіркелген) Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы N 136 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 23 ақпандағы N 46 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4581 тіркелген), "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы  N 136 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 28 мамырдағы N 156 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4806 тіркелген), "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы  N 136 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2007 жылғы 27 тамыздағы N 225 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде  N 4956 тіркелген), "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы" 2006 жылы 17 маусымдағы N 136 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 24 қазандағы N 243 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5001 тіркелген), "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы  N 136 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 26 ақпандағы N 21 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5175 тіркелген), "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы  N 136 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 22 тамыздағы  N 132 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде  N 5330 тіркелген) қаулыларымен енгізілген өзгерістерімен және толықтыруларымен бірге мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесінде:
1-қосымша:
9-жолда "мерзімсіз қаржы құралдары" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ артықшылық берілген акциялар" деген сөздермен толықтырылсын;
14-жолда "мерзімсіз қаржы құралдары" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ артықшылық берілген акциялар" деген сөздермен толықтырылсын;
75-жолда "резидент еместер алдындағы міндеттемелер" деген сөздерден кейін "және борыштық бағалы қағаздар" деген сөздермен толықтырылсын;
22-қосымша:

О внесении дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 17 июня 2006 года № 136 "Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 ноября 2008 года N 198. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2008 года N 5445. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 75
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 08.05.2015 № 75 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность банков второго уровня, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства от 17 июня 2006 года № 136 "Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4301), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлениями Правления Агентства от 23 февраля 2007 года № 46 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 17 июня 2006 года № 136 "Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4581), от 28 мая 2007 года № 156 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 17 июня 2006 года № 136 "Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4806), от 27 августа 2007 года № 225 "О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 17 июня 2006 года № 136 "Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4956), от 24 октября 2007 года № 243 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 17 июня 2006 года № 136 "Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5001), от 26 февраля 2008 года № 21 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 17 июня 2006 года № 136 "Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5175), от 22 августа 2008 года № 132 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 17 июня 2006 года № 136 "Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5330), следующие дополнения:
в Правилах представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня, утвержденных указанным постановлением:
в приложении 1 :
строку 9 после слов "Бессрочные финансовые инструменты," дополнить словами "а также привилегированные акции,";
строку 14 после слов "Бессрочные финансовые инструменты," дополнить словами "а также привилегированные акции,";
строку 75 после слов "Обязательства перед нерезидентами" дополнить словами "и долговые ценные бумаги";
в приложении 22 :

мынадай мазмұндағы 4-1-жолмен толықтырылсын:
"
4-1
Қ аза қ стан Республикасыны ң Ұ лтты қ Банкі Бас қ армасыны ң 1999 жыл ғ ы 15 қ арашадағы  N 388 қ аулысына (Нормативтік құқ ы қ ты қ актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1011 тіркелген) с ә йкес "5 код - бас қ а қ аржылы қ ұ йымдар", "6 код - мемлекеттiк қ аржылы қ емес ұ йымдар", "7 код - мемлекеттiк емес қ аржылы қ емес ұ йымдар" ж ә не "8 код - ү й шаруашылы ғ ына қ ызмет ететiн коммерциялы қ емес ұ йымдар" экономика секторларына кіретін, Қ аза қста н Республикасыны ң аума ғ ында ө зіні ң қ ызметін ж ү зеге асыратын шетел компанияларыны ң ө кілдіктері мен филиалдары алдында ғ ы қ ыс қ а мерзімді міндеттемелер (k7 коэффициентін есептеу ү шін)
";
мынадай мазмұндағы 9-1-жолмен толықтырылсын:
"
9-1
Қ аза қ стан Республикасыны ң за ң намасына с ә йкес те ң геде шы ғ арыл ғ ан борышты қ ба ғ алы қ а ғ аздар
";
16-жолда "резидент еместер алдындағы міндеттемелер" деген сөздерден кейін "және борыштық бағалы қағаздар" деген сөздермен толықтырылсын;
23-қосымша мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
8395
Қ аза қ стан Республикасыны ң за ң намасына с әйке с те ң геде шы ғ арыл ғ ан борышты қ ба ғ алы қ а ғ аздар
ай сайын
".
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі, 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы қаулының 1-тармағының төртінші және бесінші абзацтарын қоспағанда.
3. Стратегия және талдау департаменті (Н.А. Әбдірахманов):
1) Заң департаментiмен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастан он күндiк мерзiмде оны Агенттiктiң мүдделi бөлiмшелерiне, "Қазақстан қаржыгерлерiнiң қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiне жіберсін.
4. Ақпараттық технологиялар департаменті (Қ.А. Түсіпов) 2008 жылғы 15 желтоқсанға дейінгі мерзімде "Екінші деңгейдегі банктердің есептік-статистикалық ақпаратын жинау және өңдеу" автоматтандырылған ақпараттық шағын жүйені жетілдіруді қамтамасыз етсін.
5. Агенттік Төрайымының қызметі (А.Ә. Кенже) Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында осы қаулыны жариялау шараларын қолға алсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары Қ.Б. Қожахметовке жүктелсін.
Төрайым                                       Е. Бахмутова

дополнить строкой 4-1 следующего содержания:
"
4-1
Краткосрочные обязательства перед филиалами и
представительствами иностранных компаний, осуществляющих
свою деятельность на территории Республики Казахстан (для
расчета коэффициента k7), которые входят в секторы
экономики "другие финансовые организации - код 5",
"государственные нефинансовые организации - код 6",
"негосударственные нефинансовые организации - код 7" и
"некоммерческие организации, обслуживающие домашние
хозяйства - код 8" в соответствии с постановлением
Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15
ноября 1999 года № 388 (зарегистрированным в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов под
№ 1011)
";
дополнить строкой 9-1 следующего содержания:
"
9-1
Долговые ценные бумаги, выпущенные в соответствии с
законодательством Республики Казахстан в тенге
";
строку 16 после слов "Обязательства перед нерезидентами" дополнить словами "и долговые ценные бумаги";
приложение 23 дополнить строкой следующего содержания:
"
8395
Долговые ценные бумаги, выпущенные в
соответствии с законодательством
Республики Казахстан в тенге
ежемесячно
".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, за исключением абзацев четвертого и пятого пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие с 1 января 2010 года.
3. Департаменту стратегии и анализа (Абдрахманов Н.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Департаменту информационных технологий (Тусупов К.А.) в срок до 15 декабря 2008 года обеспечить доработку Автоматизированной информационной подсистемы "Сбор и обработка отчетно-статистической информации от банков второго уровня".
5. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Председателя Агентства Кожахметова К.Б.
Председатель                                 Е. Бахмутова