"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларына тартылған тұлғалар туралы" N 2-3 нысанды статистикалық есепті және оның құрылуы жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Бас Прокурорының 2008 жылғы 11 желтоқсандағы N 73 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2009 жылы 21 сәуірде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5640 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Бас Прокурорының 2011 жылғы 26 қаңтардағы № 13 бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 2011.01.26 № 13 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларына тартылған тұлғаларды бірыңғай есепке алу мақсатында, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Бекітілсін:
1) 1-қосымшаға сәйкес "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларына тартылған тұлғалар туралы" N 2-3 нысанды статистикалық есеп;
2) 2-қосымшаға сәйкес "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларына тартылған тұлғалар туралы" N 2-3 нысанды статистикалық есептің құрылуы жөніндегі Нұсқаулық;
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі - Комитет) осы бұйрықты:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін;
2) құқықтық статистика мен арнайы есепке алу, субъектілеріне және Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жіберсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін (Г.В. Ким).
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қоддаңысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                                 Р. Түсіпбеков
КЕЛІСІЛГЕН
Қазақстан Республикасы
Экономикалық қылмысқа және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес
агенттігінің (қаржы полициясының)
Төрағасы
_________________Қ. Қожамжаров
2009 жылғы 20 ақпан
Қазақстан Республикасы
Жер ресурстарын басқару
агенттігінің Төрағасы
_________________Ө. Өзібеков
2009 жылғы 30 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің
Төрағасы
_________________А. Шабдарбаев
2008 жылғы 22 желтоқсан
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
_________________Б.Мұхаметжанов
2009 жылғы 09 ақпан
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
_________________Ж. Досқалиев
2008 жылғы 30 желтоқсан
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
_________________Д. Ахметов

Об утверждении статистического отчета формы № 2-З "О лицах, подвергнутых мерам обеспечения производства по делам об административных правонарушениях" и Инструкции по его составлению
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 11 декабря 2008 года № 73. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 апреля 2009 года № 5640. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 26 января 2011 года № 13
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 26.01.2011 № 13 (вводится в действие с 28.02.2011).
В целях единого учета лиц, подвергнутых мерам обеспечения производства по делам об административных правонарушениях, руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) статистический отчет формы № 2-З "О лицах, подвергнутых мерам обеспечения производства по делам об административных правонарушениях" согласно приложению 1;
2) Инструкцию по составлению статистического отчета формы № 2-З "О лицах, подвергнутых мерам обеспечения производства по делам об административных правонарушениях" согласно приложению 2.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ направить:
1) на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) субъектам правовой статистики и специальных учетов и территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета (Ким Г.В.).
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                       Р. Тусупбеков
СОГЛАСОВАНО
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по борьбе с экономической и
коррупционной преступностью
(финансовой полиции)
_____________ К. Кожамжаров
26 февраля 2009 года
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по управлению земельными ресурсами
____________________ У. Узбеков
30 января 2009 года
Председатель Комитета национальной
безопасности Республики Казахстан
___________________ А. Шабдарбаев
22 декабря 2008 года
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
___________ Б. Мухамеджанов
14 февраля 2009 года
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
__________ Ж. Доскалиев
30 декабря 2008 года
Министр обороны
Республики Казахстан
__________ Д. Ахметов

2. Есеп мемлекеттік органдарға жеткізілген, әкімшілік тәртіпте ұсталған және күштеп әкелуге тартылған тұлғалар туралы мәліметтерді бейнелейді.
2. Есептің құрылуы және ұсынылу мерзімдері
3. тұлғалардың мемлекеттік органдарға жеткізілуін, олардың қабылдағыш-таратқышқа орналасуын, сондай-ақ әкімшілік құқық бұзушылық жасаған тұлғалардың әкімшілік ұсталуын және күштеп әкелінуін растайтын құжаттардың негізінде әрбір мемлекеттік орган өз бетінше есеп құрады.
4. Мемлекеттік органның аумақтық басқармасының басшысы қол қойған есеп Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің аумақтық басқармасына (бұдан әрі - уәкілетті орган) жолданады.
5. Мемлекеттік органның аумақтық бөлімшесінің басшысы және уәкілетті органның бастығы қол қойған мемлекеттік органның әрбір аумақтық бөлімшесі бойынша есеп және аймақ бойынша жинақталған есеп Комитетке модемдік байланыспен жіберіледі. Есептің ұсынылу күні деп Комитетке оның электрондық нұсқасының келіп түскен күні саналады.
Есептің қол қойылған түпнұсқасы тоқсан сайын, қол қойылғаннан кейінгі он күндік мерзімде Комитетке поштамен (арнайы байланыспен) жіберіледі.
6. Комитетке модемдік байланыспен жіберілгеннен кейін есепке түзетулер енгізу Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының нормативтік құқықтық актілерімен белгіленген тәртіпте рұқсат етіледі.
Модемдік байланыспен және поштамен келіп түскен есептің көрсеткіштерінде сәйкессіздік байқалған жағдайда модем байланысы арқылы келіп түскен есептің көрсеткіштері негізге алынады.
7. Модем байланысы арқылы алынған есептердің негізінде Комитет республика бойынша жалпы ведомствоаралық есепті және әрбір мемлекеттік орган бойынша жинақталған есептерді құрады, оларға Комитет Төрағасы немесе оның орнын ауыстыратын лауазымды тұлға қол қояды.
8. Есептер тоқсан сайын үдемелі қорытындымен құрылып, мынадай мерзімдерде:
1) мемлекеттік органның аумақтық, арнайыландырылған бөлімшелерімен уәкілетті органға есептік кезеңнен кейінгі айдың 6-күніне;
Уәкілетті органмен аймақ бойынша, әрбір мемлекеттік орган бойынша жинақталған есептер Комитетке есептік кезеңнен кейінгі айдың 8-күніне;
2) Комитетпен республика бойынша жалпы ведомствоаралық есеп және әрбір мемлекеттік орган бойынша жинақталған есеп Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына және мемлекеттік органдарға есептік кезеңнен кейінгі айдың 14-күніне ұсынылады.
9. Есеп мемлекеттік органдарға жеткізілген, қабылдағыш-таратқышқа орналастырылған және әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларына тартылған тұлғалар туралы мәліметтерден тұратын 3-бөлімнен тұрады.

2. Отчет отражает сведения о лицах, доставленных в государственные органы, задержанных в административном порядке и подвергнутых приводу.
2. Составление и сроки представления отчета
3. Отчет составляется каждым государственным органом самостоятельно, на основании документов, подтверждающих доставление ими в государственные органы лиц, водворение их в приемники - распределители, а также административное задержание и привод лиц, совершивших административные правонарушения.
4. Подписанный руководителем территориального подразделения государственного органа отчет направляется в территориальное Управление Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган).
5. Отчет по каждому территориальному подразделению государственного органа и сводный отчет по региону, подписанный руководителем территориального подразделения государственного органа и начальником уполномоченного органа, направляется в Комитет по модемной связи. Датой представления отчета считается дата поступления в Комитет его электронного варианта.
Подписанный оригинал отчета ежеквартально, в десятидневный срок после его подписания, направляется в Комитет почтой (специальной связью).
6. Корректировка отчета после передачи его по модемной связи в Комитет допускается в порядке, установленном нормативными правовыми актами Генерального Прокурора Республики Казахстан.
При обнаружении несоответствия показателей в отчетах, поступивших модемной связью и почтой, за основу берутся показатели отчета, поступившего по модемной связи.
7. На основании отчетов, полученных по модемной связи, Комитетом составляются общий межведомственный отчет по республике и сводные отчеты по каждому государственному органу, которые подписываются Председателем Комитета, либо должностным лицом, его замещающим.
8. Отчеты составляются ежеквартально, с нарастающим итогом и представляются в следующие сроки:
1) территориальными, специализированными подразделениями государственного органа в уполномоченный орган к 6 числу месяца, следующего за отчетным периодом;
Уполномоченными органами сводные отчеты по региону, по каждому государственному органу в Комитет к 8 числу месяца, следующего за отчетным периодом;
2) Комитетом общий межведомственный отчет по республике и сводный отчет по каждому государственному органу в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан и государственным органам к 14 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
9. Отчет состоит из 3 разделов, содержащих сведения о лицах, доставленных в государственные органы, водворенных в приемники-распределители и подвергнутых мерам обеспечения производства по делам об административных правонарушениях.

Есептің бөлімдері екі бағаннан тұрады. 1 -бағанда үдемелі қорытындымен есептік кезеңдегі мәліметтер, 2-бағанда ағымдағы айдың мәліметтері көрсетіледі.
3. "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларына тартылған тұлғалар туралы мәліметтер" 1-бөлімін толтыру
10. Бұл бөлімде әкімшілік ұстауға тартылған, күштеп әкелінген және егер әкімшілік құқық бұзушылық жасалынған жерде хаттаманы құру мүмкін болмаған жағдайда, әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама құрылған жерге жеткізілген тұлғалар туралы мәліметтер бейнеленеді.
11. 1-жолда әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларына тартылған тұлғалардың саны туралы мәліметтер ескеріледі, 2-жолда ӘҚБтҚРК 619-бабымен белгіленген тәртіпте жеткізілгендердің саны, 2-жолдан алынған 3-жолда әйелдердің саны, 4-жолда кәмелетке толмағандардың саны бейнеленеді. 5-жолда ӘҚБтҚРК 620-бабымен белгіленген тәртіпте ұсталғандар, 5-жолдан алынған 6-жолда әйелдер, 7-жолда кәмелетке толмағандар, 8-жолда ӘҚБтҚРК 625-бабымен белгіленген тәртіпте күштеп әкелуге тартылған тұлғалар, соның ішінде 9-жолда әйелдер, 10-жолда кәмелетке толмағандар бейнеленеді.
12. Прокурормен қаулы шығару арқылы босатылған тұлғалар 11-жолда көрсетіледі. 12-жолда ӘҚБтҚРК 583-бабы 1-тармағының 6) тармақшасымен белгіленген тәртіпте әкімшілік ұстауға заңсыз тартылған тұлғаларды босату туралы және 13-жолда ӘҚБтҚРК 583-бабы 1-тармағының 7) тармақшасымен белгіленген тәртіпте тыйым салу және шектеу сипатындағы кез-келген шараларды алып тастау туралы мәліметтер бейнеленеді.
13. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларына шағымданудың саны туралы мәліметтер 14-жолда бейнеленеді, солардың ішінен 15-20-жолдарда қанағаттандырылған шағымдар және жоғары тұрған органмен, лауазымды тұлғамен немесе сотпен қанағаттандырудан бас тартылған шағымдар туралы мәліметтер ескеріледі.
4. "Құқық қорғау органдарына жеткізілген тұлғалар туралы мәліметтер" 2-бөлімін толтыру
14. Осы бөлімде әкімшілік құқық бұзушылық жасағаны үшін ӘҚБтҚРК 619-бабының тәртібінде мемлекеттік органдарға жеткізілген тұлғалар туралы мәліметтер көрсетіледі.
15. Мемлекеттік органдарға жеткізілген тұлғалардың жалпы саны 1-жолда ескеріледі және 2 мен 3-жолдарда жынысына қарай бөлінеді, 4-жолда кәмелетке толмағандар, 5-8-жолдарда азаматтығына қарай, 9-13-жолдарда айналысатын жұмысына қарай, 14-21-жолдарда жас құрамына қарай, 22-24-жолдарда алкогольдік, есірткілік және токсикомандық мас күйіне қарай, 25-жолда бұрын сотталғаны бойынша және соның ішінен 26-жолда шартты түрде сотталғанына қарай бөліп таралған мәліметтер бейнеленеді.

Разделы отчета состоят из двух граф. В графе 1 с нарастающим итогом указываются сведения за отчетный период, графе 2 - за текущий месяц.
3. Заполнение раздела 1 "Сведения о лицах,
подвергнутых мерам обеспечения производства по делам
об административных правонарушениях"
10. В данном разделе отражаются сведения о лицах, подвергнутых административному задержанию, приводу и доставленных к месту составления протокола об административном правонарушении, если его составление не возможно на месте совершения административного правонарушения.
11. В строке 1 учитываются сведения о количестве лиц, подвергнутых мерам обеспечения производства по делу об административном правонарушении, из них в строке 2 - доставленных в порядке установленным статьей 619 КРКоАП, в строке 3 из строки 2 отражаются количество женщин, 4 - несовершеннолетних. В строке 5 - задержанных в порядке установленным статьей 620 КРКоАП, в строке 6 из строки 5 - женщин, 7 - несовершеннолетних, в строке 8 отражаются лица, подвергнутые приводу в порядке установленным статьей 625 КРКоАП, в том числе в строке 9 - женщин, 10 - несовершеннолетних.
12. Лица, освобожденные прокурором с вынесением постановления указываются в строке 11. В строке 12 - об освобождении лица, незаконно подвергнутого административному задержанию в порядке установленным подпунктом 6) пункта 1 статьи 583 КРКоАП и 13 - о снятии любых мер запретительного или ограничительного характера в порядке установленным подпунктом 7) пункта 1 статьи 583 КРКоАП.
13. Сведения о количестве обжалованных мер обеспечения производства по делу об административном правонарушении отражаются в строке 14, из них в строках 15-20 учитываются сведения об удовлетворенных жалобах и жалобы, в удовлетворении которых отказано вышестоящим органом, должностным лицом либо судом.
4. Заполнение раздела 2 "Сведения о лицах,
доставленных в правоохранительные органы"
14. В настоящем разделе указываются сведения о лицах, доставленных в государственные органы в порядке статьи 619 КРКоАП за совершение административных правонарушений.
15. Общее количество лиц, доставленных в государственные органы, учитывается в строке 1 и распределяется в строках 2 и 3 по половому признаку, в строке - 4 несовершеннолетних, 5-8 - по гражданству, 9-13 - по роду занятий, 14-21 - по возрастному составу, 22-24 - по состоянию алкогольного, наркотического или токсикоманического опьянения, 25 - ранее судимых с выделением из них условно осужденных в строке 26.

16. 1-жолда ескерілген тұлғалардың ішінен 27-жолда әкімшілік жауаптылыққа тартылғандар көрсетіледі.
17. Кейіннен медициналық айықтырғыштарға, қабылдағыш-таратқыштарға, арнайы қабылдағыштарға орналастырылған және кәмелетке толмағандарды уақытша оқшаулау, бейімделу және оңалту орталықтарына жайластырылған тұлғалар туралы мәліметтер тиісінше 28, 29, 30 және, 31-жолдарда бейнеленеді.
5. "Қабылдағыш-таратқыштарға орналастырылған тұлғалар туралы мәліметтер" 3-бөлімін толтыру
18. Аталған бөлімде қабылдағыш-таратқыштарға орналастырылған тұлғалар туралы мәліметтер есепке алуға жатады.
19. 1-жолда көрсетілген тұлғалардың жалпы саны туралы мәліметтер бейнеленеді, солардың ішінен 2-12-жолдарда - әйелдердің, ерлердің, ұсталған ата-аналарымен бірге отырған кәмелетке толмағандардың, зейнеткер жасындағы тұлғалардың, мүгедектердің, бас бостандығынан айыру жерлерінен босатылғандардың, шартты түрде сотталғандардың, республиканың өзге облыстарынан келгендердің, сондай-ақ Тәуелсіз мемлекеттер достастығы (бұдан әрі - ТМД), алыс шетел азаматтарының және азаматтығы жоқ тұлғалардың саны ескеріледі.
1-жолдың көрсеткіші 2-бөлімнің 29-жолының көрсеткішіне тең болуы қажет.
20. 13-жолда жұқпалы аурулардың, соның ішінде 14-жолда - туберкулезбен ауыратындардың, 15-жолда ЖҚТБ-мен және 16-жолда соз
ауруларымен ауыратындардың саны туралы деректер бейнеленеді.
21. Органдар оларға қатысты әлеуметтік бейімделу шараларын қолданған тұлғалар туралы мәліметтер 17-21-жолдарда ескеріледі.
22. 22-жолдарда құжаттарсыз және тұрақты мекен-жайсыз ұсталған, 23-жолда басқа да сауалнамалық деректер бойынша, солардың ішінен 24-жолда іздестіруде жүрген, 25-жолда ТМД мүше-мемлекеттерінің сұранымдары бойынша ұсталған тұлғалардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
23. 26-жолда қабылдағыш-таратқыштардан босатылған тұлғалар, соның ішінде 27-жолда жеке басы анықталмаған және ұстау мерзімінің аяқталуымен байланысты босатылған тұлғалар, 28-жолда ұстау мерзімінің аяқталуына дейін босатылған, 29-31-жолдарда оларды ішкі істер органдарына, іздеу салу үшін қаржы полициясына және Қазақстан Республикасынан тыс елдерге шығару үшін көші-қон қызметіне берумен байланысты босатылған тұлғалар туралы мәліметтер есепке алуға жатады.
24. 32-жолда прокурормен босатылған, соның ішінде 33-жолда - заңсыз шығарылған тұлғалардың саны туралы мәліметтер бейнеленеді.

16. Из числа лиц, учтенных в строке 1 в строке 27 указываются привлеченные к административной ответственности.
17. Сведения о лицах, впоследствии помещенных в медицинский вытрезвитель, водворенных в приемники-распределители, спецприемники и помещенных в центры временной изоляции, адаптации и реабилитации несовершеннолетних, отражаются в строках 28, 29, 30 и 31 соответственно.
5. Заполнение раздела 3
"Сведения о лицах, водворенных в приемники-распределители"
18. В указанном разделе подлежат учету сведения о лицах, водворенных в приемники-распределители.
19. В строке 1 отражаются сведения об общем количестве указанных лиц, из них в строках 2-12 - учитывается количество женщин, мужчин, несовершеннолетних, находящихся с задержанными родителями, лиц пенсионного возраста, инвалидов, лиц, освободившихся из мест лишения свободы, условно осужденных, прибывших из других областей республики, а также граждан Содружества независимых государств (далее - СНГ), дальнего зарубежья и лиц без гражданства.
Показатель строки 1 должен быть равен показателю строки 29 раздела 2.
20. В строке 13 отражается данные о количестве инфекционных больных, в том числе в строке 14 - больных туберкулезом, 15 - ВИЧ-инфицированных и 16 - венерически больных.
21. Данные о лицах, в отношении которых органом приняты меры по социальной адаптации, учитываются в строках 17-21.
22. В строке 22 указываются сведения о количестве лиц, задержанных без документов и постоянного места жительства, 23 - задержанных под другими анкетными данными, из них в строке 24 - находящихся в розыске, 25 - по запросам государств-участников СНГ.
23. В строке 26 подлежат учету сведения о лицах, освобожденных из приемника - распределителя, в том числе в строках 27 - лиц, личность которых не установлена и освобожденных в связи с окончанием срока задержания, 28 - до окончания срока задержания, 29-31 освобожденных в связи с передачей их в органы внутренних дел, финансовой полиции за розыском и в миграционную службу для выдворения за пределы Республики Казахстан.
24. В строке 32 отражаются сведения о количестве лиц, освобожденных прокурором, в том числе в строке 33 - незаконно водворенных.