Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 5 желтоқсандағы N 4С-3-4 "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2008 жылғы 5 наурыздағы N 4С-5-4 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 12 наурызда N 3242 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2009 жылғы 15 шілдедегі № 4С-16-8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2009 жылғы 15 шілдедегі № 4С-16-8 шешімімен
2004 жылғы 24 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне, 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 5 желтоқсандағы N 4С-3-4 "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Ақмола облысының әділет департаментінде 2007 жылдың 21 желтоқсанында N 3238 тіркелген, "Арқа ажары" газетінде 2007 жылдың 29 желтоқсанында N 153, 2008 жылдың 5 қаңтарында N 2, "Акмолинская правда" газетінде 2007 жылдың 27 желтоқсанында N 162, 2008 жылдың 5 қаңтарында N 1 жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 тармақта:
1 тармақшада:
"55 605 954" цифрлары "55 862 831,6" цифрларына ауыстырылсын;
"5 759 475" цифрлары "5 814 819" цифрларына ауыстырылсын;
"11 611" цифрлары "104 390,7" цифрларына ауыстырылсын;
"49 834 868" цифрлары "49 943 621,9" цифрларына ауыстырылсын;
2 тармақшада:
"53 698 688" цифрлары "57 392 151,5" цифрларына ауыстырылсын;
3 тармақшада:
"1 907 266" цифрлары "- 1 529 319,9" цифрларына ауыстырылсын;
4 тармақшада:
"2 406 566" цифрлары "679 857,2" цифрларына ауыстырылсын;
"3 201 810" цифрлары "1 574 000" цифрларына ауыстырылсын;
"795 244" цифрлары "894 142,8" цифрларына ауыстырылсын;
6 тармақшада:
"- 499 000" цифрлары "- 2 250 539,1" цифрларына ауыстырылсын;
7 тармақшада:
"499 000" цифрлары "2 250 539,1" цифрларына ауыстырылсын;
2) 18 тармақта:
"2 591 075" цифрлары "4 430 475,4" цифрларына ауыстырылсын;
1 тармақшада:
"594 290" цифрлары "857 114,1" цифрларына ауыстырылсын;
"424 263" цифрлары "566 001,1" цифрларына ауыстырылсын;
"Көрсетілген трансферттерді аудандар мен қалалардың бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді" деген жолдан кейін келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"36 700 мың теңге - салынатын құрылыстың бас жоспарын дайындауға, оның ішінде: Аршалы ауданының Жібек жолы а. - 10 000 мың теңге, Бұланды ауданының Макинск қ.- 10 000 мың теңге, Щучье ауданының Зеленый Бор с. - 6 700 мың теңге, Ерейментау ауданының Ерейментау қ. - 10 000 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение Акмолинского областного маслихата от 5 декабря 2007 года N 4С-3-4 "Об областном бюджете на 2008 год"
Решение Акмолинского областного маслихата Акмолинской области от 5 марта 2008 года N 4С-5-4. Зарегистрировано управлением юстиции Акмолинской области 12 марта 2008 года N 3242. Утратило силу решением Акмолинского областного маслихата от 15 июля 2009 года № 4С-16-8
Сноска. Утратило силу решением Акмолинского областного маслихата от 15 июля 2009 года № 4С-16-8
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акмолинского областного маслихата от 5 декабря 2007 года N 4С-3-4 "Об областном бюджете на 2008 год" (зарегистрировано в Департаменте юстиции Акмолинской области N 3238 от 21 декабря 2007 года, опубликовано в газете "Арқа ажары" N 153 от 29 декабря 2007 года, N 2 от 5 января 2008 года, в газете "Акмолинская правда" N 162 от 27 декабря 2007 года, N 1 от 5 января 2008 года) следующие изменения и дополнения:
1) В пункте 1:
в подпункте 1:
цифры "55 605 954" заменить на цифры "55 862 831,6";
цифры "5 759 475" заменить на цифры "5 814 819";
цифры "11 611" заменить на цифры "104 390,7";
цифры "49 834 868" заменить на цифры "49 943 621,9";
в подпункте 2:
цифры "53 698 688" заменить на цифры "57 392 151,5";
в подпункте 3:
цифры "1 907 266" заменить на цифры "-1 529 319,9";
в подпункте 4:
цифры "2 406 566" заменить на цифры "679 857,2";
цифры "3 201 810" заменить на цифры "1 574 000";
цифры "795 244" заменить на цифры "894 142,8";
в подпункте 6:
цифры "-499 000" заменить на цифры "- 2 250 539,1";
в подпункте 7:
цифры "499 000" заменить на цифры "2 250 539,1".
2) В пункте 18:
цифры "2 591 075" заменить на цифры "4 430 475,4";
в подпункте 1:
цифры "594 290" заменить на цифры "857 114,1";
цифры "424 263" заменить на цифры "566 001,1";
после строки "Распределение указанных трансфертов по районам и городам определяется постановлением акимата области" дополнить строками следующего содержания:
"36 700 тысяч тенге - на разработку генерального плана застройки, в том числе: ауыл Жибек жолы  Аршалынского района - 10 000 тысяч тенге, город Макинск Буландинского района - 10 000 тысяч тенге, село Зеленый Бор Щучинского района - 6 700 тысяч тенге, город Ерейментау Ерейментауского района - 10 000 тысяч тенге;

44 386 мың теңге - Ерейментау ауданының қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін төлемақысын өтеуге;
40 000 мың теңге - Көкшетау қаласының жылумен қамтамасыз ету жүйесінің сұлбасын жасауға;
2 тармақшада:
"1 996 785" цифрлары "3 573 361,3" цифрларына ауыстырылсын;
"523 086" цифрлары "602 818,3" цифрларына ауыстырылсын;
"220 075" цифрлары "265 008" цифрларына ауыстырылсын;
"293 991" цифрлары "502 991" цифрларына ауыстырылсын;
"54 580 мың теңге - "Селолық аумақтарды сумен қамтамасыз ету және канализация" салалық жобасын жүзеге асыру мақсатында жобалау, сметалық, зерттеулерді орындауға және құрылысқа бақылау жүргізуге" деген жолдан кейін келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"53 513 мың теңге - ауыз суымен қамтамасыз ететін нысандардың жобалау-сметалық құжаттарын дайындауға және мемлекеттік сараптауын жүргізуге";
"310 500 мың теңге - Көкшетау қаласындағы сыртқы инженерлік жүйелердің құрылысына" деген жолдан кейін келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"180 000 мың теңге - Көкшетау қаласындағы 7-канализациялық сорғы стансасынан (7-КСС) "Васильковский" ықшамауданына дейін канализациялық қысым коллекторын қайта жабдықтауға";
113 600 мың теңге - Көкшетау қаласындағы 7-канализациялық сорғы стансасынан (7-КСС) "Васильковский" ықшамауданындағы камераға дейін   канализациялық қысым коллекторының екінші тармағын қайта жабдықтауға;
50 000 мың теңге - Көкшетау қаласындағы "Васильковский" ықшамауданы 7-канализациялық сорғы стансасынан (7-КСС) бастап канализациялық қысым коллекторының екі тармағын қайта жабдықтауға;
52 700 мың теңге - Көкшетау қаласындағы 2-канализациялық сорғы стансасынан (2-КСС) бастап канализациялық қысым коллекторының оң тармағын қайта жабдықтауға;
59 500 мың теңге - Көкшетау қаласындағы 6-канализациялық сорғы стансасынан (6-КСС) қайта жабдықтау;
29 200 мың теңге - Көкшетау қаласындағы элеватордың канализациялық сорғы стансасын (элеватор-КСС) және Әуезов көшесіне дейінгі қысым коллекторын қайта жабдықтауға;
554 000 мың теңге - Көкшетау қаласындағы 2-аудандық қазандықта (2-АҚ) үшінші су жылыту қазандығының құрылысына, сметалық құнының түзетулерін ескере отырып, 1-кезек;
43 000 мың теңге - Көкшетау қаласындағы 2-аудандық қазандықта (2-АҚ) күл төккішінің жаңа қазанының құрылысының жобалау-сметалық құжаттарын дайындауға және жоба бойынша мемлекеттік сараптау өткізуге;
50 517 мың теңге - Ақкөл ауданының Ақкөл қаласындағы Комсомол жөндеу-механикалық зауытының (КЖМЗ) жылу қазандығын қайта жабдықтауға;
56 881 мың теңге - Ақкөл ауданы Ақкөл қаласындағы Комсомол жөндеу-механикалық зауытының (КЖМЗ) жылу қазандығынан бастап жылу жүйелерін қайта жабдықтауға".

44 386 тысяч тенге - на погашение задолженности  по плате за эмиссии в окружающую среду Ерейментаускому району;
40 000 тысяч тенге - на разработку схемы теплоснабжения города Кокшетау";
в подпункте 2:
цифры "1 996 785" заменить на цифры "3 573 361,3";
цифры "523 086" заменить на цифры "602 818,3";
цифры "220 075" заменить на цифры "265 008";
цифры "293 991" заменить на цифры "502 991";
после строки "54 580 тысяч тенге - на выполнение проектных, сметных, изыскательских работ и надзора за строительством, в целях реализации отраслевого проекта "Водоснабжение и канализация сельских территорий" дополнить строкой следующего содержания:
"53 513 тысячи тенге - на разработку проектно-сметной документации и проведение государственной экспертизы объектов питьевого водоснабжения";
после строки "310 500 тысяч тенге - строительство наружных инженерных сетей в городе Кокшетау" дополнить строками следующего содержания:
"180 000 тысяч тенге - реконструкция канализационного напорного коллектора от  канализационной насосной станции-7 (КНС-7) до микрорайона "Васильковский" в городе Кокшетау;
113 600 тысяч тенге - реконструкция второй нитки напорного коллектора от канализационной насосной   станции-7 (КНС-7) до камеры микрорайона "Васильковский" города Кокшетау;
50 000 тысяч тенге - реконструкция двух ниток напорного коллектора от канализационной насосной  станции-7 (КНС-7) от микрорайона "Васильковский" в городе Кокшетау;
52 700 тысяч тенге - реконструкция правой нитки напорного коллектора от канализационной насосной станции-2 (КНС-2) города Кокшетау;
59 500 тысяч тенге - реконструкция канализационной насосной станции-6 (КНС-6) города Кокшетау;
29 200 тысяч тенге - реконструкция канализационной насосной станции элеватора (КНС-элеватора) и напорного коллектора до улицы Ауэзова в городе Кокшетау;
554 000 тысяч тенге - строительство третьего водогрейного котла на районной котельной-2 (РК-2) в городе Кокшетау, I очередь, с учетом корректировки сметной стоимости;
43 000 тысяч тенге - разработка проектно-сметной документации и проведение государственной экспертизы по проекту строительства новой чаши золоотвала районной котельной-2 (РК-2) в городе Кокшетау;
50 517 тысяч тенге - реконструкция котельной Комсомольского ремонтно-механического завода (КРМЗ) в городе Акколь Аккольского района;
56 881 тысяча тенге - реконструкция тепловых сетей от котельной Комсомольского ремонтно-механического завода (КРМЗ) в городе Акколь Аккольского района".

3) 19 тармақта:
"833 174" цифрлары "1 109 273,3" цифрларына ауыстырылсын.
4) 20 тармақта:
"695 244" цифрлары "794 142,8" цифрларына ауыстырылсын.
5) 21 тармақ жаңа редакцияда берілсін:
"21. Облыстық мәслихатпен келісілген тізбеге сәйкес ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының қызметшілеріне, қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен ставкаларын арттыру белгіленсін".
6) мынадай мазмұндағы 21-1-тармақпен толықтырылсын:

3) В пункте 19:
цифры "833 174" заменить на цифры "1 109 273,3".
4) В пункте 20:
цифры "695 244" заменить на цифры "794 142,8".
5) Пункт 21 изложить в новой редакции:
"21. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню согласованного с областным маслихатом".
6) Дополнить пунктом 21-1 следующего содержания:

"21-1. 2008 жылға арналған облыстық бюджеттің кірістерінде аудандар мен қалалардан пайдаланылмаған 107 601,6 мың теңге сомасындағы мақсатты трансферттердің және пайдаланылмаған 1152,3 мың теңге сомасындағы  нысаналы қаражаттың қайтарылғаны ескерілсін".
7) мынадай мазмұндағы 21-2-тармақпен толықтырылсын:
"21-2. 2008 жылға арналған облыстық бюджеттің шығындарында республикалық бюджетке қайтарылған пайдаланылмаған 1 484 967,7 мың теңге сомасындағы мақсатты трансферттердің және нысаналы пайдаланылмаған 1152,3 мың теңгенің қайтарылғаны ескерілсін".

"21-1. Учесть, что в доходах областного бюджета на 2008 год предусмотрен возврат районами и городами неиспользованных целевых трансфертов в сумме 107 601,6 тысяч тенге, и использованных не по целевому назначению - 1152,3 тысячи тенге".
7) Дополнить пунктом 21-2 следующего содержания:
"21-2. Учесть, что в расходах областного бюджета на 2008 год предусмотрен возврат в республиканский бюджет неиспользованных целевых трансфертов в сумме 1 484 967,7 тысяч тенге, и использованных не по целевому назначению - 1152,3 тысячи тенге".

8) Келесі мазмұндағы 21-3 тармақпен толықтырылсын:
"21-3. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте заңнамада белгіленген тәртіпте 2008 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан 1 751 539,1 мың теңге сомасындағы қалдық бюджеттік қаражаттың пайдаланылғаны ескерілсін".
9) Ақмола облыстық мәслихатының 2007 жылғы 5 желтоқсандағы N 4С-3-4 "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" (Ақмола облысының әділет департаментінде 2007 жылдың 21 желтоқсанында N 3238 тіркелген, "Арқа ажары" газетінде 2007 жылғы 29 желтоқсанда N 153, "Акмолинская правда" газетінде 2007 жылғы 27 желтоқсанда N 162 жарияланған) шешімінің 1, 2 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

8) Дополнить пунктом 21-3 следующего содержания:
"21-3. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год в установленном законодательством порядке использованы свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2008 года, в сумме 1 751 539,1 тысяч тенге".
9) Приложения 1, 2 к решению областного маслихата N 4С-3-4 от 5 декабря 2007 года "Об областном бюджете на 2008 год" (зарегистрировано в Департаменте юстиции Акмолинской области N 3238 от 21 декабря 2007 года, опубликовано в газете "Арқа ажары" N 153 от 29 декабря 2007 года, N 2 от 5 января 2008 года, в газете "Акмолинская правда" N 162 от 27 декабря 2007 года, 1 от 5 января 2008 года) изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2  к настоящему решению.