2009 жылға арналған аудан бюджеті туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2008 жылғы 24 желтоқсандағы № С-11/3 шешімі. Ақмола облысы Шортанды ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 8 қаңтарда № 1-18-62 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2010 жылғы 1 ақпандағы № С-23/4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2010.02.01 № С-23/4 шешімімен
Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» 2001 жылдың 23 қаңтарындағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және Шортанды  ауданы әкімінің ұсынысымен аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2009 жылға арналған аудан бюджеті 1 қосымшаға сәйкес мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер,                             2 282 994,7 мың теңге.
соның ішінде:
салықтық түсімдер                         394 435 мың теңге;
салықтық емес түсімдер                         4 036 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер     5 348 мың теңге;
трансферттердің түсімдері                1 799 175,7 мың теңге;
2) шығындар                              3 342 815,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру                      0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар
бойынша сальдо                                17 434 мың теңге;
қаржылық активтер сатып алу                   17 434 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит)            - 77 254,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитті пайдалану)                      77 254,7 мың теңге;
қарыздар түсімі                               45 070 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2009.18.02 № С-13/2; 2009.04.08. № С-14/2 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2009.04.29 № С-15/2, 2009.07.08 № С-17/2; 2009.07.28 № С-18/4; 2009.10.07 № С-19/2; 2009.10.29 № С-20/2; 2009.12.01 № С-21/2 Шешімдерімен.
2. Аудан бюджетінің табыстары мына көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, соның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар;
мемлекеттік баж.
2) салықтық емес түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігіндегі түсімдер;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын  мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
мұнай секторы кәсіпорындарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер.

О бюджете района на 2009 год
Решение Шортандинского маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2008 года № С-11/3. Зарегистрировано Управлением юстиции Шортандинского района Акмолинской области 8 января 2009 года № 1-18-62. Утратило силу - решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 1 февраля 2010 года № С-23/4
Сноска. Утратило силу - решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 01.02.2010 № С-23/4
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, а также предложением акима Шортандинского района районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2009 год, согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы,                             2 282 994,7 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям                     394 435 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям                     4 036 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала   85 348 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов               1 799 175,7 тысяч тенге;
2) затраты                             2 342 815,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование                0  тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами                      17 434 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов             17 434 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета            -77 254,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета         77 254,7 тысяч тенге;
поступления займов                          45 070 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 18.02.2009 № 13/2; 08.04.2009 № С-14/2 (порядок введения в действие см. п. 3); 29.04.2009 № С-15/2; 08.07.2009 № С-17/2; 28.07.2009 № С-18/4; 07.10.2009 № С-19/2; 29.10.2009 № С-20/2; 01.12.2009 № С-21/2
2. Утвердить доходы бюджета района за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина.
2) неналоговых поступлений, в том числе
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлении от предприятий нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления.

3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, соның ішінде жерді сатудан түсімдер.
4) трансферттердің түсімдері, соның ішінде облыстық бюджеттің түсімдері.
3. 2009 жылға арналған аудандық бюджетте 622 145 мың теңге сомасында субвенция есептелсін.
4. 2009 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджетен ағымдағы мақсатты трансферттер есепке алынсын:
1) Ұлы Отан Соғысына қатысқандарға және оның мүгедектеріне  коммуналдық шығындарды өтеуге әлеуметтік көмек көрсетуге 630 мың теңге сомасында;
2) «Дамса селосының, Научный кентінің, Степное селосының тарату желісінің күрделі жөндеуі» жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттамаларды әзірлеуге және мемлекеттік сараптама жүргізуге 4 200 мың теңге сомасында.
3) тұрмыстық деңгейі төмен отбасылардың студенттерінің оқу ақысын өтеуге әлеуметтік көмек көрсетуге 128 мың теңге сомасында
Ескерту. 4 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2009.07.28 № С-18/4; 2009.10.29 № С-20/2;Шешімімен
5. 2009 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері есепке алынсын:
1) Шаруашылық жүргізу құқығындағы «Шортанды СУ» мемлекеттік  коммуналдық кәсіпорынның жарғылық капиталын ұлғайтуға 17 434 мың теңге;
2) Шортанды кентіне су тарту және су құбырлары желілерін қайта құру жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттамаларды әзірлеуге және мемлекеттік сараптама жүргізуге (екінші кезек) 22 000 мың теңге сомасында;
3) Бас тоған имараты алаңын және Дамса селосы, Научный кенті, Степное селосы блок фильтрациялық станциясын қайта құру жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттамаларды әзірлеуге және мемлекеттік сараптама жүргізуге 2 956,6 мың теңге сомасында;
4) Азиялық даму банкімен келісу шеңберінде «Селолық аумақтарды сумен қамтамасыз ету және канализация» салалық жобасын жүзеге асыру мақсатында Төңкеріс станциясының сумен қамтамасыз ету объектілері бойынша жобалау-сметалық құжаттамаларды орындауға және мемлекеттік сараптама жүргізуге 13 029,6 мың теңге сомасында;
5) Азиялық даму банкімен келісу шеңберінде «Селолық аумақтарды сумен қамтамасыз ету және канализация» салалық жобасын жүзеге асыру мақсатында объектілер бойынша авторлық, техникалық бақылау жүргізуге Төңкеріс станциясы, Ошақ селосы, Белое озеро селосы 1 194,8 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2009.04.08. № С-14/2 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2009.07.28 № С-18/4 Шешімдерімен
6. 2009 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферттер есепке алынсын:

3) поступления от продажи основного капитала, в том числе поступления от продажи земли.
4) поступления трансфертов, в том числе трансферты из областного бюджета.
3. Учесть в бюджете района на 2009 год субвенцию в сумме 622 145 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете района на 2009 год целевые текущие трансферты из областного бюджета:
1) на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны на расходы за коммунальные услуги в сумме 630 тысяч тенге;
2) на разработку проектно-сметных документаций и проведение государственной экспертизы по проекту «Капитальный ремонт разводящих сетей села Дамса, поселка Научный, села Степное» в сумме 4 200 тысяч тенге.
3) на оказание социальной помощи студентам из малообеспеченных семей на оплату за учебу в сумме 128 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 28.07.2009 № С-18/4; 29.10.2009 № С-20/2
5. Учесть в бюджете района на 2009 год целевые  трансферты на развитие из областного бюджета:
1) на увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения «Шортанды СУ» в сумме 17 434 тысяч тенге;
2) на разработку проектно-сметных документаций и проведение государственной экспертизы по проекту реконструкции водопроводных сетей и водоотведения поселка Шортанды (вторая очередь) в сумме 22 000 тысяч тенге;
3) на разработку проектно-сметных документаций и проведение государственной экспертизы по проекту реконструкции площадки водозаборных сооружений и блока фильтровальной станции села Дамса, поселка Научный, села Степное в сумме 2 956,6 тысяч тенге;
4) на выполнение проектно-сметных документаций и проведение государственной экспертизы по объектам водоснабжения в целях реализации отраслевого проекта «Водоснабжение и канализация сельских территорий» станции Тонкерис в рамках соглашения с Азиатским банком развития в сумме 13 029,6 тысяч тенге;
5) на проведение авторского, технического надзоров по объектам в целях реализации отраслевого проекта «Водоснабжение и канализация сельских территорий» станции Тонкерис, села Ошак, села Белое озеро, в рамках соглашения с Азиатским банком развития в сумме 1 194,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 08.04.2009 № С-14/2 (порядок введения в действие см. п. 3); 28.07.2009 № С-18/4
6. Учесть в бюджете района на 2009 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:

1) жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін қамтамасыз етуге 85 163 мың теңге сомасында;
2) Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасына сәйкес негізгі орта және жалпы орта білім беру мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жарақтандыруға 7 946,1 мың теңге сомасында;
3) Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасына сәйкес бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мекемелерінде лингафонды және мультимедиялық кабинеттер ашуға 5 374,8 мың теңге сомасында;
4) күнкөріс минимумы мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 1002 мың теңге сомасында;
5) күнкөріс минимумы мөлшерінің өсуіне байланысты 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайын мемлекеттік жәрдемақы төлеуге 2 117 мың теңге сомасында;
6) селолық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 2 812,7 мың теңге сомасында.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2009.04.29 № С-15/2; 2009.10.29 № С-20/2; 2009.12.01 № С-21/2 Шешімдерімен
7. 2009 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен мақсатты даму трансферттері есепке алынсын:
1) Қазақстан Республикасында 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылсы Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына 62 870 мың теңге сомасында;
2) Қазақстан Республикасында 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын  үй құрылысы Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік коммуниациялық инфрақұрылымды дамыту және жайластыруға 55 856 мың теңге сомасында;
3) Шортанды кентінде 1200 орындық мектеп құрылысына 311 881 мың теңге сомасында;
4) Бозайғыр ауылының су құбырлары желілерін қайта құруға 264 235 мың теңге сомасында;
5) Новокубанка селосындағы сумен қамтамасыз ету желілерін қайта құруға 184 387 мың теңге сомасында.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2009.04.08. № С-14/2 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2009.04.29 № С-15/2; 2009.07.28 № С-18/4; 2009.10.29 № С-20/2; 2009.12.01 № С-21/2 Шешімдерімен
8. алынып тасталды
Ескерту. 8 тармақ алынып тасталды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2009.18.02 № С-13/2 Шешімімен
9. Аудандық мәслихатпен келісілген тізбеге сәйкес ауылдық  (селолық) жерлерде жұмыс істейтін білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет салаларындағы мамандарының еңбекақысын осы қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың лауазымдық ақылары және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайыз жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставка белгіленсін.

1) на содержание вновь вводимых объектов образования в сумме 85 163 тысяч тенге;
2) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в соответствии с Государственной программой развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в сумме  7 946,1 тысяч тенге;
3) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования в соответствии с Государственной программой развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 5 374,8 тысяч тенге;
4) на выплату государственной адресной социальной помощи в связи с ростом размера прожиточного минимума в сумме 1 002 тысяч тенге;
5) на выплату ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума в сумме 2 117 тысяч тенге;
6) для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 2 812,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 29.04.2009 № С-15/2; 29.10.2009 № С-20/2; 01.12.2009 № С-21/2.
7. Учесть в бюджете района на 2009 год целевые  трансферты на развитие из республиканского бюджета:
1) на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 62 870 тысяч тенге;
2) на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 55 856 тысяч тенге;
3) на строительство школы на 1200 мест в поселке Шортанды в сумме 311 881 тысяч тенге;
4) на реконструкцию водопроводных сетей в селе Елизаветинка в сумме 264 235 тысяч тенге;
5) на реконструкцию сетей водоснабжения села Новокубанка в сумме 184 387 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 08.04.2009 № С-14/2 (порядок введения в действие см. п. 3); 29.04.2009 № С-15/2;28.07.2009 № С-18/4; 29.10.2009 № С-20/2; 01.12.2009 № С-21/2.
8. исключен решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 18.02.2009 № 13/2;
9. Установить специалистам образования, социального обеспечения, культуры, работающим в аульной (сельской) местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню согласованного с районным маслихатом.

10. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2009 жылға 0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2009.18.02 № С-13/2; 2009.04.29 № С-15/2;  2009.10.29 № С-20/2; Шешімдерімен
11. 2009 жылға арналған аудан бюджетінің даму бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) жүзеге асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөле отырып және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыру немесе ұлғайту 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2009 жылға арналған аудан бюджетін орындау барысында секвестрленуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. 2009 жылға арналған аудан бюджетінің қаладағы ауданның,  аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің бюджеттік бағдарламалары бойынша шығыстар 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13-1. 2009 жылдың 1 қаңтарына пайда болған 45 070 мың теңге сомасында бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары келесі мақсаттарға бағытталсын:
1) Бозайғыр ауылының, Шортанды кентінің бас жоспарларын әзірлеуді аяқтауға 10 500 мың теңге сомасында;
2) Ауданның сумен жабдықтау және су бөлу жүйелерінің қызмет  етуіне 10 070 мың теңге сомасында;
3) Новоселовка селосының су құбырлары желілерін қайта құру жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге және мемлекеттік сараптама жүргізуге 12 500 мың теңге сомасында;
4) Шортанды кентінің қазандығын күрделі жөндеуге 12 000 мың теңге сомасныда.
Ескерту. 13-1 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2009.18.02 № С-13/2 шешімімен; 13-1 тармағына өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2009.04.08. № С-14/2 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
5) Шортанды, Научный кенттері, Дамса, Степное селолары елді  мекендерін санитарлық тазалауға 1 750 мың теңге сомасында;
6) Научный кенті көшелерін жарықтандыруға 95 мың теңге сомасында;
7) Научный кенті, Дамса, Степное селоларының су құбырлары желілерінің жарықтарын жоюға 553 мың теңге сомасында;
8) Шортанды кентінің жобалау-сметалық құжаттама әзірлеумен орталық қазандығының жылу трассасына күрделі жөндеуге 16 000 мың теңге сомасында;
9) Шортанды-Степное-Научный елді мекендерінің жолдарын күрделі  жөндеуге жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге;
10) пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтаруға 8 128,7 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5), 6), 7), 8), 9), 10 тармақшаларымен толықтырылды - - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2009.04.08. № С-14/2 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен; 13-1 тармағы жаңа редакцияда баяндалды - 2009.04.29 № С-15/2; 2009.10.07  № С-19/2 Шешімдерімен;

10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2009 год в сумме 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 18.02.2009 № 13/2; 29.04.2009 № С-15/2; 29.10.2009 № С-20/2
11. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета района на 2009 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.
12. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2009 год, согласно приложению 3.
13. Утвердить расходы по бюджетным программам бюджета района на 2009 год в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, согласно приложению 4.
13-1. Направить свободные остатки бюджетных средств в сумме 77 254,7 тысяч тенге, образовавшиеся по состоянию на 1 января 2009 года на следующие цели:
1) на завершение разработки генеральных планов аула Бозайгыр, поселка Шортанды в сумме 10 500 тысяч тенге;
2) на функционирование систем водоснабжения и водоотведения района в сумме 14 428 тысяч тенге;
3) на разработку проектно-сметной документации и проведение государственной экспертизы по проекту реконструкции водопроводных сетей села Новоселовка в сумме 12500 тысяч тенге;
4) на капитальный ремонт котельной поселка Шортанды в сумме 12 000 тысяч тенге.
Сноска. Дополнено пунктом 13-1, решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 18.02.2009 № С13/2;
Пункт 13-1 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 08.04.2009 № С-14/2(порядок введения в действие см. п. 3)
«5) на санитарную очистку населенных пунктов: поселков Шортанды, Научный, сел Дамса, Степное в сумме 1 750 тысяч тенге;
6) на освещение улиц поселка Научный в сумме 95 тысяч тенге;
7) на ликвидацию порывов водопроводных сетей поселка Научный, сел Дамса, Степное в сумме 553 тысяч тенге;
8) на капитальный ремонт теплотрассы центральной котельной поселка Шортанды с разработкой проектно-сметной документации в сумме 16 000 тысяч тенге;
9) на разработку проектно-сметной документации на капитальный ремонт дорог населенных пунктов Шортанды-Степное-Научный;
10) на возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 8128,7 тысяч тенге»
Сноска. Дополнено подпунктами 5), 6) 7), 8), 9), 10), решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 08.04.2009 № С-14/2; (порядок введения в действие см. п. 3); Пункт 13-1 изложен в редакции решении Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 29.04.2009 № С-15/2; 07.10.2009 № С-19/2.

13-2. 2009 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен  ағымдағы мақсатты трансферттер есепке алынсын:
1) аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау  стратегиясын жүзеге асыру шеңберінде Новоселовка селосының орта мектебінің күрделі жөндеуіне 3 465 мың теңге сомасында.
Ескерту. 13-2 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2009.04.29 № С-15/2 Шешімімен; 13-2 тармақ жаңа редакцияда баяндалды - 2009.07.08 № С-17/2 Шешімімен; 13-2 тармаққа өзгерту енгізілді - 2009.07.28 № С-18/4
13-3. 2009 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферттер есепке алынсын:
1) аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру шеңберінде жастар практикасын кеңейту бағдарламасына 5 310 мың теңге сомасында және әлеуметтік жұмыс орындарын құруға 9 810 мың теңге сомасында;
2) аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру шеңберінде Новокубанка селосының орта мектебінің күрделі жөндеуіне 15 202,1 мың теңге сомасында;
3) аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру шеңберінде жергілікті автомобиль жолдары желілерін ағымдағы жөндеуге 20 000 мың теңге сомасында»
Ескерту. 13-3 тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2009.04.29 № С-15/2 Шешімімен; 13-3 тармақ жаңа редакцияда баяндалды - 2009.07.08 № С-17/2 Шешімімен; 13-3 тармаққа өзгерту енгізілді - 2009.07.28 № С-18/4
14. Осы шешім Ақмола облысының Шортанды ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен сәттен бастап күшіне енеді және 2009 жылдың 01 қаңтарынан бастап қолданысқа кіреді.
Шортанды аудандық
мәслихаттың сессия
төрағасы                                   Н.Ткаченко
Шортанды аудандық
мәслихаттың хатшысы                        Г.Скирда
КЕЛІСІЛДІ:
Аудан әкімі                                С.Камзебаев
Шортанды ауданы бойынша
салық басқармасының
бастығы                                    К.Балтабеков
Экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімінің
бастығы                                    О.Мут
Қаржы бөлімінің
бастығы                                    Л.Жевлакова
Білім беру бөлімінің
бастығы                                    Г.Мукашева
Ішкі саясат бөлімінің
бастығы                                    С.Касенова
Жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің бастығы                          Ж.Мунтаева
Құрылыс бөлімі
бастығының м.а.                            И.Скавронская
Тұрғын-үй коммуналдық
шаруашылығы, жолаушылар
көлігі және автомобиль
жолдары бөлімі
бастығының м.а.                            Д.Петько
Мәдениет және тілдерді
дамыту бөлімінің
бастығы                                    Т.Бартош
Ауыл шаруашылығы бөлімі
бастығының м.а.                            С.Айтхожин
Жер қатынастары бөлімінің
бастығының м.а.                            А.Тулкубаева
Сәулет және қала құрылысы
бөлімінің бастығы                          К.Урынбасаров
Дене шынықтыру және спорт
бөлімінің бастығы                          В.Дьяченко
Кәсіпкерлік бөлімінің
бастығы                                    Е.Мухамедин
№ 1 қосымша
Шортанды аудандық мәслихатының

13-2. Учесть в бюджете района на 2009 год целевые текущие трансферты из областного бюджета:
1) на капитальный ремонт средней школы села Новоселовка в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 3 465 тысяч тенге;
2) на капитальный ремонт водопроводных сетей села Кара-Адыр в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 78 026 тысяч тенге.
Сноска. Подпункт 13-2 изложен в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 08.07.2009 № С-17/2; Пункт 13-2 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 28.07.2009 № С-18/4
13-3. Учесть в бюджете района на 2009 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
1) на расширение программ молодежной практики в сумме 5 310 тысяч тенге и на создание социальных рабочих мест в сумме 9 810 тысяч тенге в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
2) на капитальный ремонт средней школы села Новокубанка в сумме 15 202,1 тысяч тенге в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
3) на текущий ремонт автомобильных дорог местной сети в сумме 20 000 тысяч тенге в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров».
Сноска. Дополнен подпунктом 13-3, решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 29.04.2009 № С-15/2. Подпункт 13-3 изложен в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 08.07.2009 № С-17/2; Пункт 13-3 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 28.07.2009 № С-18/4
14. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в управлении юстиции Шортандинского района Акмолинской области и вводится в действие с 01 января 2009 года.
Председатель
сессии Шортандинского
районного маслихата                        Н.Ткаченко
Секретарь Шортандинского
районного маслихата                        Г.Скирда
СОГЛАСОВАНО:
Аким района                                С.Камзебаев
Начальник
налогового управления
по Шортандинскому району                   К.Балтабеков
Начальник
отдела экономики
и бюджетного планирования                  О.Мут
Начальник
отдела финансов                            Л.Жевлакова
Начальник
отдела образования                         Г.Мукашева
Начальник
отдела внутренней
политики                                   С.Касенова
Начальник отдела занятости
и социальных программ                      Ж.Мунтаева
И.о начальника отдела
строительства                              И.Скавронская
И.о. начальника
отдела жилищно-
коммунального хозяйства
пассажирского транспорта
и автомобильных дорог                      Д.Петько
Начальник
отдела культуры и
развития языков                            Т.Бартош
И.о начальника
отдела сельского
хозяйства                                  С.Айтхожин
И.о начальника
отдела земельных
отношений                                  А.Тулкубаева
Начальник
отдела архитектуры
и градостроительства                       К.Урынбасаров
Начальник
отдела физической
культуры и спорта                          В.Дьяченко
Начальник
отдела предпринимательства                 Е.Мухамедин
Приложение № 1
Утверждено
решением сессии Шортандинского
районного маслихата