Ырғыз ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысындағы өзгерістер туралы
Бірлескен Ақтөбе облысының әкімдігінің 2008 жылғы 26 наурыздағы № 81 қаулысы және Ақтөбе облысының мәслихаттың 2008 жылғы 26 наурыздағы № 58 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2008 жылдың 8 сәуірде N 3246 тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабына сәйкес және Ырғыз ауданы" өкiлдi және атқарушы органдарының ұсыныстарын ескере отырып, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және облыстық мәслихат ШЕШIМ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған сызба-картаға сәйкес Тәуіп ауылдық округі құрамы аумағынан жалпы алаңы 208780 гектар Жайсаңбай елді мекені мен Қойсан, Исатай, Көксай, Дәрмен, Балтабай, Ешман, Қоренкөл, Күйіккөл, Төртіғұл қоныстары шығарыла отырып өзгертілсін;
Ескерту. 1 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысының әкімдігінің 14.08.2017 № 280 қаулысымен және Ақтөбе облысының мәслихатының 14.08.2017 № 196 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Қоса беріліп отырған сызба-картаға сәйкес аумағының жалпы алаңы 1588170 гектар әкімшілік орталығы Жайсаңбай ауылы болып Жайсаңбай ауылдық округі әкімшілік-аумақтық бірлігі құрылып, оның құрамына аумағының жалпы алаңы 208780 гектар Тәуіп ауылдық округінің құрамынан шығарылған Жайсаңбай елді мекені және қоныстары және мемлекеттік жер қорынан 1379390 гектар жер кіргізілсін.
Ескерту. 2 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысының әкімдігінің 14.08.2017 № 280 қаулысымен және Ақтөбе облысының мәслихатының 14.08.2017 № 196 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Ырғыз ауданының әкiмі (Дуанбеков М.Қ.) жаңадан құрылған әкімшілік-аумақтың бірлікті мемлекеттік басқаруды және қаржыландыруды қамтамасыз етуге байланысты мәселелерді шешсін.
4. "Ақтөбе облысының статистика басқармасы" ММ (А.Д. Мұқаев) облыстық әкімшілік-аумақтық бірліктердің есептік деректеріне тиісті өзгерістер енгізсін.
5. "Ақтөбе облысының жер қатынастары басқармасы" ММ (М.Н.Жекеев) жер-кадастр құжаттарына тиісті өзгерістер енгізсін.
6. Осы қаулы және шешім ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Е. САҒЫНДЫҚОВ
Облыстық мәслихаттың сессия төрағасы К. ЖҰМАБАЕВ

Об изменениях в административно-территориальном устройстве Иргизского района
Cовместное постановление акимата Актюбинской области от 26 марта 2008 года N 81 и решение маслихата Актюбинской области от 26 марта 2008 года N 58. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 8 апреля 2008 года N 3246
В соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и с учетом мнения представительных и исполнительных органов Иргизского района, акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ и областной маслихат РЕШАЕТ:
1. Изменить административную границу Таупского сельского округа Иргизского района путем вывода из его состава населенного пункта Жайсанбай и поселения Койсан, Исатай, Коксай, Дармен, Балтабай, Ешман, Коренкол, Куиккол, Тортигул с общей территорией площадью 208780 гектар согласно прилагаемой схематической карте.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением акимата Актюбинской области от 14.08.2017 № 280 и решением маслихата Актюбинской области от 14.08.2017 № 196 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
2. Образовать согласно прилагаемой схематической карте административно-территориальную единицу - Жайсанбайский сельский округ с административным центром в селе Жайсанбай общей территорией площадью 1588170 гектар, включив в его состав расположенный на ней населенный пункт Жайсанбай, поселения, выведенные из состава Таупского сельского округа общей площадью 208780 гектар и земли из государственного земельного фонда 1379390 гектар.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением акимата Актюбинской области от 14.08.2017 № 280 и решением маслихата Актюбинской области от 14.08.2017 № 196 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
3. Акиму Иргизского района (Дуанбеков М.К.) решить вопросы, связанные с обеспечением государственного управления и финансирования вновь образованной административно-территориальной единицы.
4. ГУ "Управление статистики Актюбинской области" (Мукаев А.Д.) внести соответствующие изменения в учетные данные административно-территориальных единицах области.
5. ГУ "Управление по земельным отношениям по Актюбинской области" (Жекеев М.Н.) внести соответствующие изменения в земельно-кадастровую документацию.
6. Настоящее постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня официального опубликования.
Аким области Е. САГИНДИКОВ
Председатель сессии областного маслихата К. ЖУМАБАЕВ