2009 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы N 109 шешімі. Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 9 қаңтарда N 3-1-101 тіркелді. Орындау мерзімі аяқталуына байланысты күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2010 жылғы 29 қаңтардағы № 01-1/49 хатымен
Ескерту. Орындау мерзімі аяқталуына байланысты күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2010.01.2010 № 01-1/49 хатымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 Заңының 6 бабы және "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы N 95 Кодексінің 9 бабына сәйкес Ақтөбе қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2009 жылға арналған қалалық бюджет 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемде бекітілсін:
1) түсімдер -                   31 153 571,1 мың теңге,
соның ішінде:
салықтық түсімдер -                9 483 591 мың теңге;
салықтық емес түсімдер -             505 351 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен
түсімдер -                         3 501 400 мың теңге;
трансферттер түсімі -           17 663 229,1 мың теңге;
2) шығындар                     29 509 144,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу –                   0 теңге,
соның ішінде:
бюджеттік несиелер –                           0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу -                    0 теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар
бойынша сальдо -                       6 893 мың теңге,
соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу –       23 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін
сатудан түскен түсімдер –             16 107 мың теңге;
5) бюджет профициті -            1 637 533,7 мың теңге;
6) бюджет профицитін пайдалану – (-1 637 533,7) мың теңге;
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе қалалық мәслихатының 2009.02.16 N 138, 2009.04.25 N 145, 2009.07.22 N 175, 2009.10.27 № 189, 2009.11.26 № 206 (қолданысқа 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап енгізіледі) шешімдерімен.
2. Қазақстан Республикасы Бюджеттік Кодексінің 52 бабына сәйкес, 1 тармағының 1, 2 тармақшаларда қаралғандарды қоспағанда, түсімдер қалалық бюджет кірісіне толық есептелсін.
3. Облыстық мәслихаттың "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешімімен жалпы мемлекеттік салықтар түсімдерінің жалпы сомасы қалаға мынадай мөлшерде бөлінуі белгіленгені еске алынсын:
1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 20 пайыз;
2) әлеуметтік салық 20 пайыз.

О бюджете города Актобе на 2009 год
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 22 декабря 2008 года N 109. Зарегистрировано управлением юстиции города Актобе Актюбинской области 9 января 2009 года за N 3-1-101. Утратило силу в связи с истечением срока действия письмом маслихата города Актобе Актюбинской области от 29 января 2010 года № 01-1/49
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия письмом маслихата города Актобе Актюбинской области от 29.01.2010 № 01-1/49.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года N 148 и статьи 9 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан" N 95 маслихат города Актобе РЕШАЕТ:
1. Утвердить городской бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы –                   31 153 571,1 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям –         9 483 591 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям –         505 351 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного
капитала –                       3 501 400 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов –    17 663 229,1 тысяч тенге;
2) затраты –                  29 509 144,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное
кредитование –                   0  тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –                      0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –           0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с
финансовыми активами –  6 893 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов –    23000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых
активов государства –               16 107 тысяч тенге;
5) профицит бюджета –          1 637 533,7 тысяч тенге;
6) использование профицита
бюджета                     (-1 637 533,7) тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Актобе от 16.02.2009 N 138, от 25.04.2009 N 145, от 22.07.2009 N 175, от 27.10.2009 № 189, от 26.11.2009 № 206 (вводится в действие с 1 января 2009 года).
2. Зачислять полностью в доход городского бюджета поступления в соответствии со статьей 52 Бюджетного Кодекса РК за исключением, предусмотренных подпунктами 1, 2 пункта 1.
3. Принять к сведению, что решением областного маслихата "Об областном бюджете на 2009 год" городу установлено распределение общей суммы поступлений от общегосударственных налогов в следующих размерах:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты 20 процентов;
2) социальный налог 20 процентов.

4. Қазақстан Республикасының "2009 жылға арналған республикалық бюджеті туралы" Заңының 5 бабына сәйкес, көрсетілген қорға аударылған есептелген соманың үстіндегі мемлекеттік әлеуметтік қамсыздандыру Қорынан төленетін еңбекке уақытша жарамсыздық, жүктілік, босануға, бала туған, қайтыс болған кезде жұмыс берушілер есептейтін жәрдемақылар мөлшерінің артуы нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсанда пайда болған жағымсыз сальдо еңбек ақы корының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салықты есептеу шотына ай сайын есептеледі.
5. Облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы N 125 шешімінің 5 тармағына сәйкес, 2009 жылға Ақтөбе қалалық бюджетінен облыстық бюджетке 500 млн. теңге мөлшерінде бюджеттік алулар белгіленді.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе қалалық мәслихатының 2009.04.25 N 145, 2009.10.27 № 189 (қолданысқа 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап енгізіледі) шешімдерімен.
6. Қазақстан Республикасының "2009 жылға арналған республикалық бюджеті туралы" Заңының 8 бабына сәйкес, 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап мыналарды басшылыққа және еске алу белгіленді:
1) еңбек ақының аз мөлшері – 13470 теңге;
2) жәрдемақылар және басқа әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ айыппұлдар, салықтар және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа да төлемдер есептеу үшін айлық есептік көрсеткіш – 1273 теңге;
3) негізгі әлеуметтік төлемдер мөлшерін есептеу үшін күнкөрістің аз мөлшерінің көлемі – 13470 теңге.
2009 жылғы 1 шілдеден бастап белгіленді:
1) еңбек ақының аз мөлшері – 13 717 теңге;
2) жәрдемақылар және басқа әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ айыппұлдар, салықтар және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа да төлемдер есептеу үшін айлық есептік көрсеткіш – 1 296 теңге;
3) негізгі әлеуметтік төлемдер мөлшерін есептеу үшін күнкөрістің аз мөлшерінің көлемі – 13 717 теңге.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе қалалық мәслихатының 2009.04.25 N 145 (қолданысқа 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап енгізіледі) шешімімен.
7. 2009 жылға арналған Ақтөбе қалалық бюджетіне республикалық бюджеттен мақсатты ағымдағы трансферттер қаралғаны еске алынсын, соның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік жәрдемақы төлеміне - 8999 мың теңге;
аз қамтылған отбасындағы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеміне - 6000 мың теңге;
әлеуметтік-медициналық мекемелерде тамақтандыру нормаларын көбейтуге – 5000 мың теңге.
Көрсетілген трансферттер сомалары қала әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
7-1. 2009 жылға арналған Ақтөбе қалалық бюджетіне республикалық бюджеттен мақсатты ағымдағы трансферттер қаралғаны еске алынсын:

4. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009 - 2011 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
5. В соответствии с пунктом 5 решения областного маслихата N 125 от 10 декабря 2008 года установлен размер бюджетного изъятия на 2009 год из бюджета города Актобе в областной бюджет в сумме 500 млн. тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Актобе от 25.04.2009 N 145, от 27.10.2009 № 189 (вводится в действие с 1 января 2009 года).
6. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009 - 2011 годы" с 1 января 2009 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы – 13 470 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1273 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 13 470 тенге.
с 1 июля 2009 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы – 13 717 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1 296 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 13 717 тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата города Актобе от 25.04.2009 N 145 (вводится в действие с 1 января 2009 года).
7. Учесть в бюджете города Актобе на 2009 год, целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 8 999 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей – 6 000 тысяч тенге;
на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях – 5000 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата города.
7-1. Учесть в бюджете города Актобе на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:

алынып тасталды - Ақтөбе қалалық мәслихатының 2009.07.22 N 175(қолданысқа 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап енгізіледі) шешімімен.
Көрсетілген трансферттер сомалары қала әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
7-2. 2009 жылға арналған Ақтөбе қалалық бюджетіне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға  7 111 706 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен мақсатты трансферттер қаралғаны еске алынсын, соның ішінде:
тұрғындарды жұмыспен қамтамасыз етуге – 6 841 815 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындарын және жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге – 269 891 мың теңге.
Көрсетілген трансферттер сомалары қала әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
Ескерту. 7 тармақ 7-1, 7-2 тармақтарымен толықтырылды - Ақтөбе қалалық мәслихатының 2009.04.25 N 145 (қолданысқа 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап енгізіледі) шешімімен. 7-2 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе қалалық мәслихатының 2009.10.27 № 189, 2009.11.26 № 206 (қолданысқа 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2009 жылға арналған Ақтөбе қалалық бюджетіне республикалық бюджеттен мақсатты ағымдағы трансферттер қаралғаны еске алынсын, соның ішінде:
жаңа енгізілген білім беру объектілерін ұстауға – 108826 мың теңге.
Көрсетілген трансферттер сомалары қала әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
9. 2009 жылға арналған Ақтөбе қалалық бюджетіне республикалық бюджеттен мақсатты ағымдағы трансферттер қаралғаны еске алынсын, соның ішінде:
2005-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында білім беруді дамыту мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыруға 126 915,8 мың теңге сомасында, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелердегі биология кабинеттерін оқу құрал-жабдықтарымен жабдықтауға – 24 300 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттерді құруға –  26 319,8 мың теңге;
білім беру саласына мемлекеттік жүйенің жаңа технологиясын енгізуге – 76 296 мың теңге.
Көрсетілген трансферттер сомалары қала әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе қалалық мәслихатының 2009.02.16 N 138, 2009.11.26 № 206 (қолданысқа 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2009 жылға арналған Ақтөбе қалалық бюджетіне республикалық бюджеттен мақсатты даму трансферттер қаралғаны еске алынсын, соның ішінде:
2008-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамыту мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыруға 5 403 314 мың теңге сомасында, соның ішінде:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына  және (немесе) сатып алуға – 328936 мың теңге;

исключен решением маслихата города Актобе от 22.07.2009 N 175 (вводится в действие с 1 января 2009 года) .
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата города.
7-2. Учесть в бюджете города Актобе на 2009 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 7 111 706 тысяч тенге, в том числе:
на обеспечение занятости населения – 6 841 815 тысяч тенге;
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики – 269 891 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата города.
Сноска. Пункт 7 дополнен пунктами 7-1, 7-2, в соответствии с решением маслихата города Актобе от 25.04.2009 N 145 (вводится в действие с 1 января 2009 года). Пункт 7-2 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Актобе от 27.10.2009 № 189, от 26.11.2009  № 206 (вводится в действие с 1 января 2009 года).
8. Учесть в бюджете города Актобе на 2009 год, целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
на содержание вновь вводимых объектов образования – 108 826 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата города.
9. Учесть в бюджете города Актобе на 2009 год, целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 126 915,8 тысяч тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 24 300 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 26 319,8 тысяч тенге;
на внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования – 76 296 тысяч тенге;
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата города.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Актобе от 16.02.2009 N 138, от 26.11.2009 № 206 (вводится в действие с 1 января 2009 года).
10. Учесть в бюджете города Актобе на 2009 год, целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на реализацию Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 5 403 314 тысяч тенге, в том числе:
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 328 936 тысяч тенге;

инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 1 586 000 мың теңге.
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салуға – 3 000 378 мың теңге.
Көрсетілген трансферттер сомалары қала әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе қалалық мәслихатының 2009.02.16 N 138, 2009.04.25 N 145 (қолданысқа 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап енгізіледі) шешімдерімен.
10-1. 2009 жылға арналған Ақтөбе қалалық бюджетіне республикалық бюджеттен мақсатты даму трансферттер қаралғаны еске алынсын:
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 1 083 986 мың теңге.
Көрсетілген трансферттер сомалары қала әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
Ескерту. 10 тармақ 10-1 тармағымен толықтырылды - Ақтөбе қалалық мәслихатының 2009.04.25 N 145 (қолданысқа 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап енгізіледі) шешімімен.
11. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасындағы 2008 - 2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру шеңберiнде Ақтөбе қаласының бюджетіне сыйақының (мүдденiң) нөлдiк ставкасы бойынша тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға кредит беруге республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері сомасы 488 000 мың теңге түскені ескерілсін.
Кредитті бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе қалалық мәслихатының 2009.04.25 N 145 (қолданысқа 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап енгізіледі) шешімімен.
12. 2009 жылға арналған Ақтөбе қалалық бюджетіне республикалық бюджеттен мақсатты даму трансферттер қаралғаны еске алынсын, соның ішінде:
Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру шеңберiнде ауылдық әлеуметтiк инфрақұрылымын дамытуға және нығайтуға 9 853 мың теңге сомасында, соның ішінде:
ауыз сумен жабдықтау объектiлерiн жарақтандыруға – 9 853 мың теңге.
Көрсетілген трансферттер сомалары қала әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
13. 2009 жылға арналған Ақтөбе қалалық бюджетіне облыстық бюджеттен мақсатты ағымдағы және даму трансферттері қаралғаны еске алынсын, соның ішінде:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына  және (немесе) сатып алуға – 180 938 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға – 350 685 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарына тұрғын үй алуға – 100000 мың теңге;
алынып тасталды - Ақтөбе қалалық мәслихатының 2009.07.22 N 175(қолданысқа 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап енгізіледі) шешімімен.
қала мектептері үшін автобустар алуға – 38 370 мың теңге;

на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 586 000 тысяч тенге.
на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 3 000 378 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата города.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Актобе от 16.02.2009 N 138, от 25.04.2009 N 145 (вводится в действие с 1 января 2009 года).
10-1. Учесть в бюджете города Актобе на 2009 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
на развитие теплоэнергетической системы – 1 083 986 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата города.
Сноска. Пункт 10 дополнен пунктом 10-1 в соответствии с решением маслихата города Актобе от 25.04.2009 N 145 (вводится в действие с 1 января 2009 года).
11. Учесть в городском бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на кредитование по нулевой ставке вознаграждения (интереса) на строительство и (или) приобретение жилья в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы в сумме 488 000 тысяч тенге.
Распределение кредита осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением маслихата города Актобе от 25.04.2009 N 145 (вводится в действие с 1 января 2009 года).
12. Учесть в городском бюджете на 2009 год, целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
на развитие и укрепление социальной инфраструктуры села в рамках реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004 - 2010 годы в сумме 9 853 тысяч тенге, в том числе:
на реконструкцию объектов питьевого водоснабжения – 9 853 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата города.
13. Учесть в бюджете города Актобе на 2009 год, целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 180 938 тысяч тенге;
на строительство объектов образования – 350 685 тысяч тенге;
на приобретение жилья отдельным категориям граждан – 100000 тысяч тенге;
исключен решением маслихата города Актобе от 22.07.2009 N 175 (вводится в действие с 1 января 2009 года);
на приобретение автобусов для школ города – 38 370 тысяч тенге;

жалпы білім мектептеріндегі 1-4 сыныптар оқушылары үшін ыстық ас ұйымдастыруға – 256 697 мың теңге;
қаланы және елді мекендерді көркейтуді дамытуға – 870 000 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бөлу жүйесінің қызмет етуіне – 156 600 мың теңге;
коммуналдық меншіктегі жылу желілерін қолдануды ұйымдастыруға – 70 000 мың теңге;
жолаушыларды тұрақты автокөлікпен тасымалдауына белгіленген тарифтар мен нақты шығындар арасындағы айырмашылыққа байланысты шығындарын жабуға – 150 000 мың теңге.
жаңа енгізілген білім беру объектілерін ұстауға – 57 000 мың теңге;
балаларға қосымша білім беруге - 44 500 мың теңге;
Ақтөбе қаласының елді мекендерін абаттандыруға және көгалдандыруға – 189 121 мың теңге;
қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға – 500 000 мың теңге;
мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерін сатып алуға – 150 000 мың теңге.
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 45 000 мың теңге;
алынып тасталды - Ақтөбе қалалық мәслихатының 2009.10.27 № 189(қолданысқа 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап енгізіледі) шешімімен.
мектепке дейінгі тәрбие беру және оқыту үшін ғимараттар сатып алуға – 20 000 мың теңге;
жолдарды жөндеуге және ұстауға – 75 394 мың теңге.
Көрсетілген трансферттер сомалары қала әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
Ескерту. 13 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе қалалық мәслихатының 2009.02.16 N 138, 2009.04.25 N 145, 2009.07.22 N 175, 2009.10.27 № 189 (қолданысқа 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап енгізіледі) шешімдерімен.
13-1. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2009 жылғы 28 қаңтардағы N 20 "2008 жылы облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану туралы" қаулысына сәйкес бастауыш, негізгі орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердегi физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдығымен жарақтандыруға 2008 жыл бойы облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер пайдаланылсын.
Ескерту. 13 тармақ 13-1 тармақшасымен толықтырылды - Ақтөбе қалалық мәслихатының 2009.02.16 N 138 (қолданысқа 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап енгізіледі) шешімімен.
13-2. 2009 жылға арналған Ақтөбе қалалық бюджетіне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға  1 532 324,3 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен мақсатты трансферттер қаралғаны еске алынсын, соның ішінде:
тұрғындарды жұмыспен қамтамасыз етуге – 1 532 324,3 мың теңге.
Көрсетілген трансферттер сомалары қала әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.

на организацию горячего питания для учащихся 1-4 классов общеобразовательных школах – 256 697 тысяч тенге;
на развитие благоустройства городов и населенных пунктов – 870 000 тысяч тенге;
на функционирование систем водоснабжения и водоотведения – 156 600 тысяч тенге;
на организацию эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности – 70 000 тысяч тенге;
на покрытие затрат связанных с разницей между установленным тарифом и фактическими затратами на регулярные автомобильные перевозки пассажиров – 150 000 тысяч тенге.
на содержание вновь вводимых объектов образования – 57 000 тысяч тенге;
на дополнительное образование для детей – 44 500 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов города Актобе – 189 121 тысяч тенге;
на развитие благоустройства городов и населенных пунктов – 500 000 тысяч тенге;
на выкуп земельных участков для государственных надобностей –  150 000 тысяч тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение
инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 45 000 тысяч тенге;
исключен решением маслихата города Актобе от 27.10.2009 № 189 (вводится в действие с 1 января 2009 года);
на приобретение здания для организации дошкольного воспитания и обучения – 20 000 тысяч тенге;
на ремонт и содержание дорог – 75 394 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата города.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Актобе от 16.02.2009 N 138, от 25.04.2009 N 145, от 22.07.2009 N 175, от 27.10.2009 № 189 (вводится в действие с 1 января 2009 года).
13-1. Согласно постановления акимата Актюбинской области от 28 января 2009 года N 20 "Об использовании целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета в 2008 году" использовать целевые трансферты, выделенные из областного бюджета в течение 2008 года на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 700 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 13 дополнен пунктом 13-1 в соответствии с решением маслихата города Актобе от 16.02.2009 N 138 (вводится в действие с 1 января 2009 года).
13-2. Учесть в бюджете города Актобе на 2009 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 1 532 324,3 тысяч тенге, в том числе:
на обеспечение занятости населения – 1 532 324,3 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата города.

Ескерту. 13-2 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе қалалық мәслихатының 2009.10.27 № 189 (қолданысқа 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап енгізіледі) шешімімен.
13-3. 2009 жылға арналған Ақтөбе қалалық бюджетіне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға 6 300 мың теңге сомасында қаражат қарастырылсын, соның ішінде:
тұрғындарды жұмыспен қамтамасыз етуге – 6 300 мың теңге.
Көрсетілген трансферттер сомалары қала әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
Ескерту. 13 тармақ 13-2, 13-3 тармақтарымен толықтырылды - Ақтөбе қалалық мәслихатының 2009.04.25 N 145 (қолданысқа 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап енгізіледі) шешімімен.
14. 2009 жылға арналған қала бюджетінде қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 82 883,5 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 14 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе қалалық мәслихатының 2009.07.22 N 175, 2009.10.27 № 189 (қолданысқа 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап енгізіледі) шешімдерімен.
15. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғы капиталын құруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлініп, 2009 жылға арналған қалалық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
16. 2009 жылға арналған қалалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын қалалық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Сноска. Пункт 13-2 с изменениями, внесенными решением маслихата города Актобе от 27.10.2009 № 189 (вводится в действие с 1 января 2009 года).
13-3. Предусмотреть в бюджете города Актобе на 2009 год средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 6 300 тысяч тенге, в том числе:
на обеспечение занятости населения – 6 300 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата города.
Сноска. Пункт 13 дополнен пунктами 13-2, 13-3 в соответствии с решением маслихата города Актобе от 25.04.2009 N 145 (вводится в действие с 1 января 2009 года).
14. Утвердить в городском бюджете на 2009 год резерв местного исполнительного органа города в сумме 82 883,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 с изменением, внесенными решениями маслихата города Актобе от 22.07.2009 N 175, от 27.10.2009 № 189 (вводится в действие с 1 января 2009 года).
15. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2009 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование и увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.
16. Утвердить перечень городских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2009 год, согласно приложению 3.

467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
7
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық
01
Тұрғын үй шаруашылығы
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
032
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және елді мекендерді көркейту
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту,  жайластыру және (немесе) сатып алу
019
Тұрғын үй салу және (немесе) сатып алу
02
Коммуналдық шаруашылық
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
03
Елді-мекендерді көркейту
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
007
Қаланы және елді мекендерді көркейтуді дамыту
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
009
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
10
Ауыл, су, орман, барлық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
02
Су шаруашылығы
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
012
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
12
Көлік және коммуникация
09
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын-үй коммуналдық шарушылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
009
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын қала және елді-мекендер көшелерін салу және қайта құру
ИНВЕСТИЦИЯЛЫҚ БАҒДАРЛАМАЛАР
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
01
Мемлекеттік басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкілді, атқарушы және басқа органдар
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
002
Ақпараттық жүйелер құру
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
09
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

467
Отдел строительства района (города областного значения)
037
Строительство и реконструкция объектов образования
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
01
Жилищное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
032
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
467
Отдел строительства района (города областного значения)
003
Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
004
Развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
019
Строительство и (или) приобретение жилья
02
Коммунальное хозяйство
467
Отдел строительства района (города областного значения)
005
Развитие коммунального хозяйства
03
Благоустройство населенных пунктов
467
Отдел строительства района (города областного значения)
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
09
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
467
Отдел строительства района (города областного значения)
009
Развитие теплоэнергетической системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
02
Водное хозяйство
467
Отдел строительства района (города областного значения)
012
Развитие системы водоснабжения
12
Транспорт и коммуникации
01
Автомобильный транспорт
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
009
Строительство и реконструкция автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки
ИНВЕСТИЦИОННЫЕ ПРОГРАММЫ
1
Государственные услуги общего характера
01
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
122
Аппарат акима района (города областного значения)
002
Создание информационных систем
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения