Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына біржолғы әлеуметтік көмек көрсету туралы
Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы N 105 шешімі. Қарағанды облысы Қаражал қаласының Әділет басқармасында 2008 жылғы 30 желтоқсанда N 8-5-61 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2009 жылғы 21 желтоқсандағы N 207 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2009.12.21 N 207 шешімімен.
2008 жылғы 04 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексіне, 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңына және қалалық Мәслихатының 2008 жылғы 22 желтоқсанындағы XII сессиясының N 99 "2009 жылғы қала бюджеті туралы" шешіміне сәйкес қалалық Мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына біржолғы әлеуметтік көмек көрсету мақұлдансын.
2. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі (Гармашова Н.Н.) "Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасының әкімгері болып анықталсын.
3. Біржолғы материалдық көмек алу құқығы келесі санаттағы Қазақстан Республикасының азаматтарына тиесілі;
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Жеңіс күні мерекесі қарсаңында - 10000 теңге;
2) Чернобыль АЭС-індегі апаттың салдарынан мүгедек болған адамдарға - 5000 теңге;
3) екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына - 5000 теңге;
4) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдерімен наградталған адамдарға - 5000 теңге;
5) қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелдеріне (күйеулеріне) - 3000 теңге;
6) Ұлы Отан соғысы жылдары 6 айдан кем емес жұмыс істегендерге - 2000 теңге;
7) Ауған майдангерлеріне - 5000 теңге;
8) балаларды қорғау күні қарсаңында 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға және мүмкіншіліктері шектелген балаларға- 2000 теңге;
9) "Алтын алқа" және "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған батыр аналарға - 2000 теңге беруге;
10) Қазақстан Республикасының Конституция күні қарсаңында Қаражал қаласының Құрметті азаматы атағы берілгендерге - 2000 теңге.
4. Түберкулезбен ауратын адамдарға төлқұжат дайындауға (болмаған жағдайда), ем алу кезінде өзі тұратын мекенінен ем алу мекемесіне дейнігі жол шығынына (ұсынылған жол құжаттары бойынша) көмек көрсетілсін.

О предоставлении единовременной социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
Решение Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2008 года N 105. Зарегистрировано Управлением юстиции города Каражал Карагандинской области 30 декабря 2008 года N 8-5-61. Утратило силу - решением Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 21 декабря 2009 года N 207
Сноска. Утратило силу решением Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 21.12.2009 N 207.
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года и решением XII сессии городского Маслихата от 22 декабря 2008 года N 99 "О бюджете города на 2009 год", городской Маслихат РЕШИЛ:
1. Одобрить предоставление единовременной социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов.
2. Определить отдел занятости и социальных программ (Гармашова Н.Н.) администратором бюджетной программы "Социальная помощь отдельным категориям, нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов".
3. Право на получение единовременной социальной помощи имеют граждане Республики Казахстан следующих категорий:
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны в День Победы - 10000 тенге;
2) лица, ставшие инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС - 5000 тенге;
3) бывшие несовершеннолетние узники концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны - 5000 тенге;
4) лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны - 5000 тенге;
5) жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов - 3000 тенге;
6) проработавшие в годы Великой Отечественной войны не менее 6 месяцев - 2000 тенге;
7) воины-афганцы - 5000 тенге;
8) дети-инвалиды до 16 лет и детям с ограниченными возможностями в День защиты детей - 2000 тенге;
9) матери - героини награжденные подвесками "Алтын алка" и "Кумыс алка" - 2000 тенге;
10) почетные граждане города Каражал ко Дню Конституции Республики Казахстан - 2000 тенге.
4. Оказать помощь лицам, больным туберкулезом на изготовление удостоверения личности (в случае отсутствия), на проезд в период лечения от места проживания до лечебного учреждения (по предъявленным проездным документам).

5. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі (Гармашова Н.Н.) біржолғы материалдық көмекті тағайындайды және бюджетте қаралған тиісті көлемдегі төлемдерді алушылардың өздері таңдаған Қазақстан Республикасы Ұлттық банкісінің лицензиялары бар екінші деңгейдегі банктегі жеке есеп шотына аударады.
6. Қаражал қалалық Мәслихатының 2007 жылғы 26 желтоқсандағы N 40 "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына біржолғы әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешімінің (2008 жылғы 08 ақпандағы Қаражал қаласының Әділет басқармасында тіркеу нөмірі 8-5-49, 2008 жылғы 15 наурыздағы N 11 "Қазыналы өңір" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық Мәслихаттың бюджет және экономия мәселелері жөніндегі тұрақты комиссияның төрағасына (Б. Мусин) жүктелсін.
8. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
XII сессиясының төрағасы                   Т. Қасымов
Қалалық Мәслихаттың хатшысы                Н. Кәдірсізов
Келісілді:
Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің
бастығы Н. Гармашова
2008 жыл 22 желтоқсан

5. Отдел занятости и социальных программ (Гармашова Н.Н.) назначает единовременную материальную помощь и перечисляет соответствующие суммы выплат предусмотренные в бюджете, на лицевые счета получателей в банке второго уровня, имеющих лицензии Национального банка Республики Казахстан по их выбору.
6. Признать утратившим силу решение Каражалского городского Маслихата "О предоставлении единовременной социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов" от 26 декабря 2007 года N 40 (зарегистрировано в управлении юстиции города Каражал за N 8-5-49 от 08 февраля 2008 года, опубликовано в газете "Қазыналы өңір" 15 марта 2008 года N 11).
7. Контроль за исполнением данного решения возложить на председателя постоянной комиссии городского Маслихата по вопросам бюджета и экономики (Б. Мусин).
8. Настоящее решение вводится в действие по истечению десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Председатель XII сессии                    Т. Касымов
Секретарь городского Маслихата             Н. Кадирсизов
Согласовано:
Начальник
отдела занятости и
социальных программ
Н. Гармашова
22 декабря 2008 года