2009 жылға Саран қаласында күндізгі бөлімде оқитын оқушылардың қала ішіндегі қоғамдық көліктерде (таксиден басқа) жол жүруіне жеңілдік туралы
Қарағанды облысы Cаран қаласының мәслихатының 10 сессиясының 2008 жылғы 19 желтоқсандағы N 196 шешімі. Қарағанды облысы Cаран қаласы Әділет басқармасында 2009 жылғы 26 қаңтарда N 8-7-77 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Cаран қаласының мәслихатының 2009 жылғы 22 желтоқсандағы N 364 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Cаран қаласының мәслихатының 2009.12.22 N 364 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджеттік Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы", 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы", 1994 жылғы 21 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Заңдарына сәйкес, Саран қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2009 жылға қала ішіндегі қоғамдық көліктерде (таксиден басқа), Саран қаласында төмендегі санаттағы оқушылардың жол жүрулеріне жеңілдік беру белгіленсін:
1) Саран қаласы білім ұйымдарында тәрбиеленушілер мен жалпы білім беретін мектеп оқушылары бірінші сыныптан сегізінші сыныпты қоса алғанда, сондай ақ тиісті оқу орнымен берілген бірдей үлгідегі арнаулы жол жүру билетін көрсетсе, гимназиялар мен лицейлердің осы сыныптарының оқушылары да тегін жүру құқығына ие болады (2009 жылғы 20 маусым мен 31 тамыз аралығынан басқа уақыттар);
2) Саран қаласы білім ұйымдарында тәрбиеленушілері мен жалпы білім беретін мектептердің оқушылары тоғызыншы сыныптан он бірінші сыныпты қоса алғанда, сонымен қатар гимназия сыныптары мен лицей топтарының оқушылары қала ішіндегі қоғамдық көліктерде тиісті оқу орны берген бір үлгідегі арнаулы жол билетін көрсетсе, жол жүру құнының 50 %, яғни бір рет жол жүргені үшін он бес теңгеден артық төлемейді (2009 жылғы 20 маусым мен 31 тамыз аралығынан басқа уақыттар);
3) кәсіптік мектептер мен колледждердің оқушылары Саран қаласында қоғамдық көліктерде жол жүрсе, қолданыстағы тариф құнының 50 % төлейді, яғни, тиісті оқу орны берген студенттік немесе оқушы билетін көрсетсе, бір рет жол жүргені үшін он бес теңгеден артық төлемейді;
4) жол жүру жеңілдігі қала ішінде үнемі жүретін автобустарға, маусымдық (саяжайға) маршруттарға берілмейді;
5) жол жүру жеңілдігі басқа қалалардың білім беру ұйымдарында, сондай-ақ сырттай, кешкі мектепте оқитындарға берілмейді.

О льготном проезде на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) учащихся очной формы обучения города Сарани на 2009 год
Решение 10 сессии Саранского городского маслихата Карагандинской области от 19 декабря 2008 года N 196. Зарегистрировано Управлением юстиции города Сарани Карагандинской области 26 января 2009 года N 8-7-77. Утратило силу - решением Саранского городского маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2009 года N 364
Сноска. Утратило силу решением Саранского городского маслихата Карагандинской области от 22.12.2009 N 364.
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Законом Республики Казахстан "О транспорте в Республике Казахстан" от 21 сентября 1994 года, "Об образовании" от 27 июля 2007 года, Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить на 2009 год льготный проезд на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) следующим категориям учащихся города Сарани:
1) правом бесплатного проезда пользуются учащиеся общеобразовательных школ и воспитанники организаций образования города Сарани с первого по восьмой классы включительно, а также соответствующих им классов гимназий и групп лицеев при предъявлении специального проездного билета единого образца, выданного соответствующим учебным заведением (за исключением летнего периода с 20 июня по 31 августа 2009 года);
2) учащиеся общеобразовательных школ и воспитанников организаций образования города Сарани с девятого по одиннадцатый класс включительно, а также соответствующих им классов гимназий и групп лицеев, при поездках в общественном транспорте города Сарани оплачивают 50 % действующего тарифа, но не более пятнадцати тенге за одну поездку при предъявлении специального проездного билета единого образца, выданного соответствующим учебным заведением (за исключением летнего периода с 20 июня по 31 августа 2009 года);
3) учащиеся профессиональных школ и колледжей, при поездках в общественном транспорте города Сарани оплачивают 50 % от стоимости действующего тарифа, но не более пятнадцати тенге за одну поездку при предъявлении ученического или студенческого билета соответствующего учебного заведения;
4) право льготного проезда не распространяется на автобусы, обслуживающие регулярные городские сезонные (дачные) маршруты города Сарани;
5) правом льготного проезда не пользуются обучающиеся и воспитанники иногородних организаций образования, а также обучающиеся заочной и вечерней форм обучения.

2. Осы шешімнің қабылдануына байланысты, Саран қалалық мәслихатының 2007 жылғы 19 желтоқсандағы 3 сессиясының "2008 жылға Саран қаласында күндізгі бөлімде оқитын оқушылардың қала ішіндегі қоғамдық көліктерде (таксиден басқа) жол жүруіне жеңілдік туралы" N 62 шешімінің күші жойылсын, 8-7–57 мемлекеттік тіркеу нөмірмен тіркелген, "Ваша газета" газетінде 2008 жылы 12 ақпанда N 2 жарияланған.
3. Осы шешім әділет органында мемлекеттік тіркеуден өткеннен соң, ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң күшіне енеді.
Сессия төрағасы                            Е. Туркавский
Мәслихат хатшысы                           Р. Бекбанов

2. В связи с принятием данного решения, признать утратившим силу решение N 62 от 19 декабря 2007 года 3 сессии Саранского городского маслихата "О льготном проезде на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) учащихся очной формы обучения города Сарани на 2008 год" государственный регистрационный номер 8-7-57, опубликованного в газете "Ваша газета" N 2 от 12 февраля 2008 года.
3. Настоящее решение вступает в силу после государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его опубликования.
Председатель сессии                        Е. Туркавский
Секретарь маслихата                        Р. Бекбанов