"Ақтау қаласы бойынша жер салығының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері мен салық салу мақсатында аймақтарға бөлу схемасы туралы" облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 15 тамыздағы N 26/432 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 12 ақпандағы N 4/61 шешімі. Маңғыстау облыстық Әділет департаментінде 2008 жылғы 13 наурызда N 2005 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009 жылғы 10 сәуірдегі N 13/163 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009 жылғы 10 сәуірдегі N 13/163 шешімімен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 8, 11-баптарына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. "Ақтау қаласы бойынша жер салығының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері мен салық салу мақсатында аймақтарға бөлу схемасы туралы" облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 15 тамыздағы N 26/432 шешіміне (Ақтау қаласы бойынша жер салығының базалық ставкаларын түзету коэффициенттері мен салық салу мақсатында аймақтарға бөлу схемасы туралы облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 15 тамыздағы N 26/432 шешімі, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 1977 болып тіркелген, "Маңғыстау" газетінің 2007 жылғы 6 қазандағы N 170 санында жарияланған) мына өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Ақтау қаласы бойынша жер салығының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері мен салық салу мақсатында аймақтарға бөлу схемасы туралы" облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 15 тамыздағы N 26/432 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 3/36 шешімі жойылсын.
3.Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                        К. Үйсінбаев
Облыстық мәслихат хатшысы              Б. Шелпеков
Облыстық мәслихаттың 2008 жылғы
12 ақпандағы N 4/61 шешіміне
1-қосымша
Ақтау қаласы бойынша жер салығының базалық ставкаларына
түзету коэффициенттері және Ақтау қаласы жерлерінің
аймақтарын сипаттау
АймақтарN
Аймаққа кіретін шағынаудандар және басқа да әкімшілік құрылымдар
Салықтық аймақ бойынша орта коэф.
I
Теңіз жағалауы, коммерциялық мақсаттарға арналған жер учаскелері
1,50
II
N N 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 26, 27 шағынаудандар
1,25
III
N 3, 3а, 3б, 22, 23, 24, 25, 28, 28 а, 29 шағынаудандар және жеке тұрғын үй құрылысы үшін жобалаған учаскелер
1,00
IV
Өнеркәсіптік аймақ
1,00
V
Өмірзақ селосы, Өмірзақ селосына қарайтын "Энергетик" ББС, Ақтау қаласына қарайтын "Приморский" ББС  біріктіреді
1,00
Аймақтардың сипаттамасы
Аймақ I
Бірінші аймаққа өнеркәсіп орындары пайдаланып отырған, коммерциялық мақсаттарға арналған жер учаскелерін қоспағанда, түгел теңіз жағалауы белдеулері кіреді. Бұл аймақта мейрамхана, кафе, қонақ үйлер, жағажайлар, демалыс және мәдениет паркі, спорт кешендері және басқа да қоғамдық мақсаттарға орындар орналасқан.
Тұрғын үй қоры оқшауланған жер алабын қамтып отырған, коттедждік құрылыспен беріліп отыр.
Аймақ II
Екінші аймақ транспорттық қолайлы (10-15 мин) қала орталығына жақын аймақта орналасқан. Бұл 2, 4-15, 26, 27 шағынаудандар.
Осы аймақта негізгі әкімшілік мекемелер, халыққа әлеуметтік және мәдени - тұрмыстық қызмет көрсететін нысандар, мешіт, мейрамханалар, кафелер, барлар, ойын бизнесінің нысандары, супермаркеттер, дүкендер, банкілер, басқа да жоғары табысты нысандар орналасқан.

О внесении изменений в решение областного маслихата от 15 августа 2007 года N 26/432 "О поправочных коэффициентах к базовой ставке земельного налога и схема зонирования для целей налогообложения по городу Актау"
Решение маслихата Мангистауской области от 12 февраля 2008 года N 4/61. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 13 марта 2008 года N 2005. Утратило силу - решением Мангистауского областного маслихата от 10 апреля 2009 года N 13/163
Сноска. Утратило силу - решением Мангистауского областного маслихата от 10 апреля 2009 года N 13/163 .
В соответствии со статьей 338 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет"(Налоговый кодекс) и статьями 8 и 11 Земельного кодекса Республики Казахстан областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 15 августа 2007 года N 26/432 "О поправочных коэффициентах к базовой ставке земельного налога и схема зонирования для целей налогооблажения по городу Актау" (решение областного маслихата от 15 августа 2007 года N 26/432 "О поправочных коэффициентах к базовой ставке земельного налога и схема зонирования для целей налогообложения по городу Актау", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1977, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 6 ноября 2007 года N 174 ) следующие изменения:
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Отметить решение областного маслихата от 11 декабря 2007 года N 3/36 "О внесении изменений в решение областного маслихата от 15 августа 2007 года N 26/432 "О поправочных коэффициентах к базовой ставке земельного налога и схема зонирования для целей налогообложения по городу Актау.
3. Настоящее решение вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии      Секретарь областного маслихата
К. Уйсинбаев             Б. Чельпеков
Приложение N 1
к решению областного маслихата
от 12 февраля 2008 года N 4/61
Поправочные коэффициенты к базовой ставке
земельного налога и описание зон земель города Актау
N
зон
Микрорайоны и другие административные
образования, вошедшие в зону
Средний
коэффициент
по налоговой
зоне
I
Прибрежная зона, земельные участки для
коммерческих целей
1,50
II
NN 2,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,26,27
мкр-ны
1,25
III
NN 3,3а, 3б,22,23,24,25,28,28а,29 мкр-ны
и участки, проектируемые под
индивидуальное жилое строительство
1,00
IV
Промзона
1,00
V
Пятая зона объединяет село Умирзак, СОТ
"Энергетик", относящийся к селу Умирзак,
и СОТ "Приморский", относящийся к городу
Актау
1,00
Характеристика зон
I зона
В первую зону включена вся прибрежная полоса, за исключением земель, занятых промышленными предприятиями, земельные участки для коммерческих целей. В данной зоне расположены рестораны, кафе, гостиницы, городские пляжи и парк культуры и отдыха, спортивные комплексы и другие обьекты общественного назначения.
Жилой фонд представлен коттеджной застройкой, занимающей обособленный земельный массив.
II зона.
Вторая зона охватывает 15 микрорайонов, расположенных в благоприятной зоне транспортной доступности (до 10-15 мин) от общественного центра города. Это микрорайоны под NN: 2; 4-15,26,27.

4-5, 7-11 қабатты жай құрылысты тұрғын ғимараттар, сондай-ақ, аса  жайлы тұрғын кешендер. Бос жер учаскелерінің тапшылығының себебінен, жаңа құрылыс нысандарын салу шектеулі.
Аймақ III
Үшінші аймақта 3, 3а, 3б, 22-25, 28, 29, 30 шағынаудандар, сондай-ақ, жеке тұрғын үй құрылыстарына жобаланған жер учаскелері орналасқан.
Тұрғын қор 3-5-9 қабатты жоспарланған құрылыс жобасымен берілген.
Осы аймақта да әкімшілік мекемелер, халыққа әлеуметтік және мәдени-тұрмыстық қызмет көрсететін нысандар, кафелер, барлар, дүкендер, т.б. нысандар орналасқан.
Аймақ IV
Төртінші аймақта барлық өнеркәсіп кәсіпорындары біріктірілген.
Аймақ V
Бесінші аймақ Өмірзақ селосы, Өмірзақ селосына қарайтын "Энергетик" ББС, Ақтау қаласына қарайтын "Приморский" ББС біріктіреді.

В этой зоне размещены основные административные учреждения, объекты социального и культурно-бытового обслуживания населения, мечеть, рестораны, кафе, бары, объекты игорного бизнеса, супермаркет, магазины, банки и другие высокодоходные объекты. Жилые здания 4-5, 7-11- этажной обычной застройки, а также дома и жилые комплексы повышенной комфортности. Из-за дефицита свободных земельных участков ограничено строительство новых объектов.
III зона.
В третьей зоне расположены жилые микрорайоны под NN 3, 3а, 3б, 22-25, 28, 28а, и 29, 30, а также участки, проектируемые под ИЖС.
Жилой фонд представлен 3-5-9-этажной застройкой обычной планировки.
В данной зоне также расположены административные учреждения, объекты социального и культурно-бытового обслуживания населения, кафе, бары,магазины и др.
IV зона.
В четвертую зону объединены все промышленные предприятия.
V зона.
Пятая зона объединяет село Умирзак, СОТ "Энергетик", относящийся к селу Умирзак, и СОТ "Приморский", относящийся к городу Актау.